Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 38 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 27. Csüt., 06:00    Hozzászólás témája: idéz

Lemezes díszhaltáp. Zabálják mint a disznó...
Profil üzenet website állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

tényleg amugy ti mit adtok nekik enni-mi az amit nagyon szeretnek???

nekem a zöldség gyümölcsre változóan reagálnak...
pl a paprikát nem nagyon csipálják, az alma is változó, az ubit meg nem komálják...

a macskatápra vegyesen reagálnak-próbáltam kutyakonzervet adni nekik, de az se tetszett...

mostanában darált kevert takarmányt is adok neki (búza, kukorica, szotyola, árpa, zab, meg ilyenek, amit a malacok is kajálnak Sokkolt )
és ahogy észrevettem azt eléggé komálják, meg a pettyesek és csokik, sött a tücskök is kedvelik...

krumpli?
én adtam már nekik régebben és benyomták---elvégre sima keményítö az is...
de azóta nem adok nekik mióta azt olvastam, hogy nem szabad...
szerintetek???

milyen zöldség gyümölcs fehérje és egyéb kaja amit a legjobban esznek???
én tömni akarom öket!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

hali!

Én is aljzat nélkül tartom őket, a doboz egyik felén betojástartózva...
nem szoktam nekik bespriccelni sem!

Kaját meg macskatáp, egy kupakba keverttermény ledarálva, zöldet meg annyit amit megesznek tutira, vagy pedig cserélem naponta...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
De, még 25 fokon is elkezd, ha ott felejtem. Na ja erre figyelni kell, hogy ne maradjon bent sokáig, vagy kevesebbet kell adni nekik, amit meg is esznek. Mondjuk kisebb mennyiségű csotinál nem eszik meg úgyse az összes kaját. Én is kísérletezgetek azon, hogy mi az a kaja, mit szeretnek is meg sokáig elvan, ha épp nem tudom kicserélni akkor se rohadjon be. A kenyeret pl nagyon csípik és sokáig nem penészedik be. De a gyümölcsöket azt sűrűn kell cserélni.

Szerk: je igaz, a nagyobb szellőzéssel is lehet segíteni valamennyit Mosoly
gyula
Látogató

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

azt hallottam,hogy az argentínokat aljzat nélkül is lehet tartani, sok bújkálóval. Így legalább az alom biztos nem kezd majd szőrösödni:D én ki fogom próbálni. Fontos a jó szellőzés, és akkor a kaja se penészedhet meg túl hamar..
Vissza az elejére
Profil üzenet
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia Rolcsee! Szeretném megkérdezni h nálad ilyen melegben nem kezd el szőrösödni a kaja, meg az alom? Én szenvedek vele már egy ideje:S ha tudnátok tanácsot adni azt megköszönném. Minden jót!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

Nah nem is kellett a kis csotis trükk. Nagyon boldog Közelebb raktam őket a fűtőtesthez így felszaladt 32 fokra náluk a hőmérséklet és reggel találtam is 4-5 kicsit. Szóval Most már remélhetőleg beindul a szaporulat. Mosoly Unom is, hogy mindig vennem kell nekik a kaját. Mondjuk mire ebből etethetek...
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 26. Szer., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Az lehetséges, köszi. Most börzén úgyis vettem jó pár csótányt, lassanként adulnak már. Majd meglátom h lesz-e változás (:
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

MaD4 írta:
Hígul a DNS...Nagyon boldog
Viccet félre téve vegyél pár új nöstit és hímet közéjük és eltünik, sztem...
Ha hosszú ideje nem visszel kis genetikai váltózatosságot akkor elsorvad a genetikai készlet...
Nálam ezt a pettyeseken figyeltem meg a kicsik 20% elhulik a kelés után ...pedig u.a. minden körülmény(Mondjuk így is rengeteg kicsi van szóval nem zavar...)

Ez itt is így van... Sajnos minden szaporulatban van 2-3db kicsi amelyik nyomorék ként születik... Hiányoznak a lában, vagy járásképtelen(össze-vissza görbék a lábai). Időnként rájuk fér a vérfrissítés.
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Hígul a DNS...Nagyon boldog
Viccet félre téve vegyél pár új nöstit és hímet közéjük és eltünik, sztem...
Ha hosszú ideje nem visszel kis genetikai váltózatosságot akkor elsorvad a genetikai készlet...
Nálam ezt a pettyeseken figyeltem meg a kicsik 20% elhulik a kelés után ...pedig u.a. minden körülmény(Mondjuk így is rengeteg kicsi van szóval nem zavar...)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Punky dobhatnál képet a csótik helyéről...Elég nehezen tudom elképzelni, hogy csak úgy elszublimáltak.Spontán elhullás előfordulhat, de akkor is találnod kellett vna tetemeket, hiszen ha van elég táplálék, nem jellemző rájuk, hogy megeszik egymást.Tapasztalatom szerint, ha kimásztak, akkor élve már nem látod őket viszont.Egy szökött babám se élte még túl a lakás veszélyeit.
Dubiákat és portentosákat tartok együtt. Egyik sem adult még. Megenni tuti nem eszik meg egymást, ha rendesen el vannak látva táplálékkal. Nálam a portentosák sokkal gyorsabban szaporodnak, mint a dubiák, ezért lehet, hogy ebben a párosításban az egyik faj elnyomná a másikat. Craniiferek esetében még ez sem állna fenn szerintem. Szaporodni egymással véleményem szerint nem szaporodnának.
És akkor egy kérdés a végére: több fajnál megfigyeltem, hogy mostanában a peték egy része nem kel ki. Jóval fejletlenebbek, mint társaik. Ezelőtt ilyen problémám nem volt, de most kb. 30 petéből kikel 15-20 kiscsótány. Tartási körlmények nem változtak, nem értem mi lehet a probléma. Szerintetek mi lehet a gond?
Üdv: Annamari
Vissza az elejére
Profil üzenet
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 12:14    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Punky írta:
hol vannak a csotanyok? van 2 nagy es volt 45 pici. 2 levedlett kb 6 hetesek meg talaltam 4 vedles elottit. de hol a tobbi? megettek? :s

Ha nem bújtak el, akkor bizony megszökhettek...

dubiák képesek kimászni? ki sem férnek a szellőzőn ami a doboz tetején van! ami biztos, hogy alig van belőlük már
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
hol vannak a csotanyok? van 2 nagy es volt 45 pici. 2 levedlett kb 6 hetesek meg talaltam 4 vedles elottit. de hol a tobbi? megettek? :s

Ha nem bújtak el, akkor bizony megszökhettek...
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 08:16    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 19:25    Hozzászólás témája: idéz

De nem saját tapasztalatból írtam, csak SZERINTEM!!! Ha nagy gondot jelent külön tartani őket, szerintem próbáld meg. És a bébicsótány berakós módszert is csak dubiánál alkalmaztam eddig, de ott tökéletesen működött.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

Jah tényleg már látom, csak elkerülte szerintem a figyelmemet Mosoly Bocsesz.
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Épp pár napja írta rockerzsolti, hogy nyugodtan lehet őket együtt tartani, nem bántják, nem idegesítik egymást.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 15:30    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:

?tlet Szerezz valahonnan kicsiket, és tedd be a nagyokhoz! Nekem se fialtak, de kipróbáltam ezt a módszert és azóta folyamatosan születnek a kicsik.

Nah okés megpróbálok szerezni, de amúgy együtt tarthatók a craniiferekkel? Valahol ezt olvastam, de nem gáz, hogy jóval nagyobbak? Akkor sem eszik meg egymástt? Csak mert craniifert tudnék szerezni piciket, akár holnap is. De lehet, hogy dubiát, csak 1 héten belül.
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Punky írta:
Dercyo91 írta:
Sziasztok, be szeretnék indítani egy tenyészetet, csak az a gondon hogy nem tudok nekik stabil hőmérsékletet biztosítani, 20 fok körüli a ház amikor nem vagyunk itthon, és napközben én suliban vagyok az ősök meg dolgoznak, így a nap túlnyomó részében ugye 20 fok van de ha befűtnük délután 28 körül lesz, ilyen körülmények között van esélyem a szaporításra?

nekem sima szobahőmérsékleten is lebabázott a nőstim Mosoly

És mennyi időre? Kb egy hónapot mondtak, de nekem vagy 3 hónapja meg vannak és semmi, pedig már akkor láttam párzást és többször is láttam petetokot nőstényekből kilógva. Minden nap nézem őket, kaját kapnak rendesen, nem hiszem, hogy az összes kicsit megették volna úgy ,hogy észre sem veszem. A hőmérséklet 25 fok alá nem nagyon ment. Vagy ilyen sokáig tart ez a dolog? Van kén craniifer nőstim is és azok is több hónapja így vannak. Csak azért nem etetem fel őket hogy majd a kicsik jók lesznek a kis pókoknak, de azok sem akarnak babázni, pedig mindkettő ultra nagy hassal rendelkezik.

?tlet Szerezz valahonnan kicsiket, és tedd be a nagyokhoz! Nekem se fialtak, de kipróbáltam ezt a módszert és azóta folyamatosan születnek a kicsik.
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Sasa írta:
Mostani megfigyelésem:
3 hétig egyáltalán nem volt rájuk külön fűtve, szóval 20-23C°-on voltak. Ennek eredménye 3 hétig egy szaporulat sem volt...
4 nap fűtéssel (28-30C°) 2 szaporulat lett Mosoly
Ez is bizonyítja, hogy mennyire fontos szerepet játszik az életükben a magas hőmérséklet.

Ui: Nálam is akkor van csak bekapcsolva a fűtés ha hazaérek, ez napi 6-7 órát jelent és nagyon szépen szaporodnak.

ez mind oké, de én 3 csótánnyal indultam amiből 1et feletettem és 1 nősti 1 hím van most abból lettek a picik Nagyon boldog én nem pont tenyészteni akarom hanem tartani őket de mivel jó kajának így feletetés lesz ha a picik nőnek valamennyit Nagyon boldog
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Nah napi 6-7 óra fűtést tudnék biztosítani nekik, jó lenne ha beindulna egy tenyészet mivel 2 gekkómban is vannak tojások, szóval je lenne kicsi csótányokon felnevelni őket
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Mostani megfigyelésem:
3 hétig egyáltalán nem volt rájuk külön fűtve, szóval 20-23C°-on voltak. Ennek eredménye 3 hétig egy szaporulat sem volt...
4 nap fűtéssel (28-30C°) 2 szaporulat lett Mosoly
Ez is bizonyítja, hogy mennyire fontos szerepet játszik az életükben a magas hőmérséklet.

Ui: Nálam is akkor van csak bekapcsolva a fűtés ha hazaérek, ez napi 6-7 órát jelent és nagyon szépen szaporodnak.
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 23. Vas., 00:06    Hozzászólás témája: idéz

És mennyi időre?

nem tudom terhesen vettem nekem rá 2 hétre babázott most olyan 5 hete! de megint tele van picikkel
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Punky írta:
Dercyo91 írta:
Sziasztok, be szeretnék indítani egy tenyészetet, csak az a gondon hogy nem tudok nekik stabil hőmérsékletet biztosítani, 20 fok körüli a ház amikor nem vagyunk itthon, és napközben én suliban vagyok az ősök meg dolgoznak, így a nap túlnyomó részében ugye 20 fok van de ha befűtnük délután 28 körül lesz, ilyen körülmények között van esélyem a szaporításra?

És mennyi időre? Kb egy hónapot mondtak, de nekem vagy 3 hónapja meg vannak és semmi, pedig már akkor láttam párzást és többször is láttam petetokot nőstényekből kilógva. Minden nap nézem őket, kaját kapnak rendesen, nem hiszem, hogy az összes kicsit megették volna úgy ,hogy észre sem veszem. A hőmérséklet 25 fok alá nem nagyon ment. Vagy ilyen sokáig tart ez a dolog? Van kén craniifer nőstim is és azok is több hónapja így vannak. Csak azért nem etetem fel őket hogy majd a kicsik jók lesznek a kis pókoknak, de azok sem akarnak babázni, pedig mindkettő ultra nagy hassal rendelkezik.
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Dercyo91 írta:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

Hát Francia ágy alá szökött be onnan csak 3 kiút van, meg
majd befújom körbe csótányirtóval.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

ha hím akkor nem:d
ha nőstény akkor megtermékenyitve is elszökhetet akkor lehet gond...
attól is függ milyen meleg van a szobádba...vagy ahol van..
Másik dolog argentinál azt figyeltem meg(nálam is szököt már) hogy mindig elöjönnek nem olyan félénkek mint más fajok...ha este nyitva tartod a szemed sztem simán megtalálod...
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 09:30    Hozzászólás témája: idéz

Hát szerintem egyedül nem fog szaporodni Mosoly
De kitudja Nagyon boldog De ha megtalálom ?rd?g

Köszi Választ Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 09:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát, mivel trópusi állatról van szó, komoly gondot szerintem nem, egyre hidegebb az idő, és ugye egy bizonyos fok alatt nem nagyon tudnak szaporodni, szóval szerintem ne aggódj
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

Üdv
Ma etettem pókot és nem figyeltem oda rendesen a
csótányos dobozra így elszökött egy és bement ágyam alá.
Nem látok alá, de szerintem ott van.
Mit tud okozni egyedül egy csótány ? Sokkolt Zavart

Köszi válaszok.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Dercyo91
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 18:46    Hozzászólás témája: argentin csótány beszerzése idéz

Sziasztok,
Be szeretnék indítani egy csótány tenyészetet, az argentin csótány a legszimpatikusabb nekem és a gekkóim is szeretik, szóval az a gondom, hogy a környékünkön nem kapható, az lenne a kérdésem, hogy Kaposvár környékén nem foglalkozik valaki a szaporításukkal?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Nah azért nem kell félteni a hímestojásokat! Akkorákat ugranak, hogy beszarás. A saját szememmel láttam egyszer, ahogy a tojástartóról felugrott a félig eltolt üveglaptetőre és onnan az ágyamra repült. Azért írok repülést, mert az ágyam 2-2,5 méterre van a csotiktól. Szóval szerintem elfér rajta az a ruha.
boloka
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg nem tudnak mászni mondjuk üvegen és egyes műanyagokon.Ha elég tiszta a doboz oldala és nem karcos nagyon ,akkor lefedés nélkül se tudnak kiszökni belőle.
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 14:14    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek ez mennyire szökésbiztos megoldás?
Úgy tudom, hogy eleve nemigen másznak a falra...

Döw
Vissza az elejére
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Nem kell nekik ennyire túl spirzáni a dolgot...adjál kutyakaját és kész...az nem szagos
más ha rohadni kezd vagy bármi tud szagot eregetni...
egy kis víz+kutyakaja és kész:)
HA egy parának akarod úgy se kell tenyésztés szóval túl etetni se kell őket(+meleget is sporold tölük (minél több kaja+hő annál jobban nőnek és rövidebb élet...))
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Vettem a parámnak a börzén elég sok csótányt
és betettem őket vödörbe. Adtam nekik almát is meg minden csak az a gond
hogy eléggé büdösek és sokat kakilnak, szóval ezt hogy oldjam meg? hetente szedjem ki őket egyesével majd takarítsam ki és kész? :O
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 13:32    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg elég békés dögök...
A gond ott kezdödik ha:)
-elnyomják a másik fajt (érsd. egyik szaporodik másik nem(úgyan is vannak olyan fajok amiket ha összeteszel akkor leállnak ...))
-keverednek a fajok(ha eladni akarod vagy bármi más akkor ezzel gond van...ha magadnak akkor te dolgod)

Amúgy sz.tem fölös egybe rakni ha helyhiány van azt más modon kell megoldani (vördök(diszperzites jól zárható stb...) egymás tetejére és kész:)).
Én a méretek szerinti külön választásról is ezt gondolom...
Tényleg jó fejek nekem pl a halálfejesek és a zöld csótik nagyon bejönnek:D
Vissza az elejére
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Azt tudom, hogy peruival biztosan lehet együtt tartani. A csótányok alapjában véve elég békés állatok és szerintem jó fejek Nagyon boldog
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 09:21    Hozzászólás témája: idéz

Dubiát, Perui csótányt és bütykös csótányt szerintem nyugodtan tarthatsz együtt, nem bántják és nem idegesítik egymást.
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy a dubiákat mennyire lehet más csótányfajokkal együtt tartani, meg úgy általában különböző csótányfajok, mennyire tűrik egymást?
Köszi, Döw
Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 07:56    Hozzászólás témája: idéz

Tenyésztéshez inkább sub állatokat vegyetek, ha adultat vesztek arról senki nem mondja meg mennyi ideje van még hátra. Lehet már túl vén, ezért pusztul el. Egy frissen adult csótány viszont még jó sokat fog szaporodni. Mosoly Amúgy nálam kicsit nehezen indult be a tenyészet, nem akartak fialni a nőstik. Aztán barátnőm hozott 10-12 napos dubiát, betettem a nagyokhoz, és láss csodát, beindult a gépezet! Mostanra már van párszáz növendékem, december-január környékén már adulni is fog belőlük.
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 07:26    Hozzászólás témája: idéz

amíg hím hal el ne félj...
úgy-e ezek nem 2nap alatt "szülnek" ahogy a bütykösök se... így egy el halt hím után is simán onthatják a nőstik a kicsiket ha volt vmikor közük hímhez ne félj beindulnak majd;)
kaja+pia+hő combo legyen meg és nem lesz gond:D
Vissza az elejére
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Okt. 21. Pént., 07:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! A börzén én is vettem 40 db dubiát, meg bütyköst is és a dubik közül már 5 különböző méretű hím dobta fel a talpát... nőstény egy se. Akkor gondolom nekem sem kell aggódnom? Picikék is születtek, de mintha a föld nyelte volna el őket.... lehet hogy a nagyok megették? Ha van ötletetek előre is köszönöm! Üdv.: Cs
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 18. Kedd., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

trashmetal írta:
Nem hiszem hogy subadultan csak úgy megdöglött volna bármelyik is, meg mondtam hogy a másik brigádba egy frissen vedlettet ettek meg!
Tudom h fura, de a fehér csótinak nem volt első fele, a maradék hátjulja meg még kapartatott...

Nem kell ahhoz kis csótánynak lennie, hogy spontán elhulljon. Nálam spontán elszoktak hullani a sub méretű csótányok is. A vedlett csótányokba nálam is beleszoktak rágcsálni (elég ritkán) az okát ugyan én sem tudom, de nálam már elég sok csótány van szóval nagyon nem foglalkozom vele.

Üdv.
Vissza az elejére
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 18. Kedd., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Nálam mindig az élőket kezdték el zabálni... ezt onnan tudom h a félig szétrágott állat még élt...
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 18. Kedd., 05:24    Hozzászólás témája: idéz

Nem hiszem hogy subadultan csak úgy megdöglött volna bármelyik is, meg mondtam hogy a másik brigádba egy frissen vedlettet ettek meg!
Tudom h fura, de a fehér csótinak nem volt első fele, a maradék hátjulja meg még kapartatott...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 17. Hétf., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Akkor nem lehet, hogy döglöttek voltak, amiket elkezdtek zabálni? Tehát előtte hulloattak el, és csak azért eszik őket...?
Vissza az elejére
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 17. Hétf., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Szia

A döglött egyedeket nálam is megeszik a fajtársai ez természetes náluk. Olyat viszont még nem tapasztaltam, hogy élő egyedek egymást falnák fel.

Üdv.

Én már igen, de mindig csak amikor a postai csomagban vannak. Kiszúrják maguknak a leggyengébb láncszemet és megeszik. Ha van előttük megfelelő mennyiségű táplálék nem vetemednek ilyesmire.
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 17. Hétf., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia

A döglött egyedeket nálam is megeszik a fajtársai ez természetes náluk. Olyat viszont még nem tapasztaltam, hogy élő egyedek egymást falnák fel.

Üdv.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Következő
5 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu