Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdő pókász vagyok

Kezdő pókász vagyok

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 00:13    Hozzászólás témája: idéz

LennyAuratum írta:
Sziasztok
Lehet,hogy ezt nem ide kéne..... nem rég kaptam egy 4 vedléses auratum babyt és szeretném kézhez szoktatni...De nem tudom,hogy álljak neki..... egyáltalán hogy kozelítsek a feladat felé??? Vegyem fel és kész?? Mosoly
Az első baby pókom,úgyhogy nagyon féltem ..

Koszi a türelmeteket Nagyon boldog

Üdv: Lencs

Szerintem sehogy!
Ezeket az állatokat nem lehet szoktatni.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
LennyAuratum
Látogató

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 00:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Lehet,hogy ezt nem ide kéne..... nem rég kaptam egy 4 vedléses auratum babyt és szeretném kézhez szoktatni...De nem tudom,hogy álljak neki..... egyáltalán hogy kozelítsek a feladat felé??? Vegyem fel és kész?? Mosoly
Az első baby pókom,úgyhogy nagyon féltem ..

Koszi a türelmeteket Nagyon boldog

Üdv: Lencs
Vissza az elejére
Profil üzenet
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 23. Pént., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
zOrg írta:
Sziasztok!

most lett egy olyan problémám 3vedléses B.Auratumommal, hogy nem voltam itthon hétvégén és anyám felkapcsolva hagyta neki a sólámpát a doboza mellett egész napra, pedig csak pár orát szoktam neki hagyni mert ha felmelegszik akkor 30-32 fok van a doboz mellett, benne értelemszerüen mégtöbb, és ez a párásodáson meg is látszik.. mikor hazaértem láttam hogy tiszta páralecsapodás a doboz oldala, a talaj 3/4 része meg igen nedves. a pók valoszinüleg vedleni készül már mert fekete a hátsója, és a bujkáloja elött volt egy háló, de lehet penész, mert a közepe joval sürübb volt és kifele ritkult a "hálo / szőr" szoval számomra ez inkább penésznek tünt ugyhogy kiszedtük addig a pókot, a földjét meg kiszáritottam a sütöben, vissza is lett téve az állat, de azota ottvan az 1ik sarokban és meg sem mozdul:/ egy diohéjbol csináltam neki egy uj bujkálot és most azt tettem be neki. szoval most vagy ez az egész ki-be rakósdi zaklatta fel, vagy esetleg most szarabbul van a "szárazon"? olvastam h auratum nemnagyon igényli a vizet/párát/itatót, ezért feltételeztem h marha szar neki akkora párában és nedves talajon, bár mondjuk rohangált fel alá amikor hozzányultam a dobozához, most meg se moccan:S

Az auratum nem szereti a magas párát, elpusztul tőle, vedlés előtt is szerintem elég ha a terrárium 1/4 nedves

Szedd ki szerintem a nedves részt és pótold szárazzal, bár eléggé kiszáradhatott ha végig 35C° ben volt

hát azt irtam is hogy kiszedtem a talajt és kiszáritottam a sütöben, de a dobozban abszolut nem száradt, mert ott tiszta pára volt minden. most száraz neki, kis vizet azért csepegtettem neki h mégse sivatag legyen:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 23. Pént., 14:12    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Sziasztok!

most lett egy olyan problémám 3vedléses B.Auratumommal, hogy nem voltam itthon hétvégén és anyám felkapcsolva hagyta neki a sólámpát a doboza mellett egész napra, pedig csak pár orát szoktam neki hagyni mert ha felmelegszik akkor 30-32 fok van a doboz mellett, benne értelemszerüen mégtöbb, és ez a párásodáson meg is látszik.. mikor hazaértem láttam hogy tiszta páralecsapodás a doboz oldala, a talaj 3/4 része meg igen nedves. a pók valoszinüleg vedleni készül már mert fekete a hátsója, és a bujkáloja elött volt egy háló, de lehet penész, mert a közepe joval sürübb volt és kifele ritkult a "hálo / szőr" szoval számomra ez inkább penésznek tünt ugyhogy kiszedtük addig a pókot, a földjét meg kiszáritottam a sütöben, vissza is lett téve az állat, de azota ottvan az 1ik sarokban és meg sem mozdul:/ egy diohéjbol csináltam neki egy uj bujkálot és most azt tettem be neki. szoval most vagy ez az egész ki-be rakósdi zaklatta fel, vagy esetleg most szarabbul van a "szárazon"? olvastam h auratum nemnagyon igényli a vizet/párát/itatót, ezért feltételeztem h marha szar neki akkora párában és nedves talajon, bár mondjuk rohangált fel alá amikor hozzányultam a dobozához, most meg se moccan:S

Az auratum nem szereti a magas párát, elpusztul tőle, vedlés előtt is szerintem elég ha a terrárium 1/4 nedves

Szedd ki szerintem a nedves részt és pótold szárazzal, bár eléggé kiszáradhatott ha végig 35C° ben volt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 23. Pént., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Dec. 02. Pént., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Vagy csak az új hely miatt szégyenlős. Olyankor is előfordulhat a kajabeszüntetés
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 02. Pént., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

D0nci írta:
Sziasztok!!!
Már lassan egy hete van nálam egy kicsi 3 vedléses B aurátum.
De azóta egy falatot nem evett..pedig mindig bent van neki egy élő...liszt kukac.
Azért is idegesít a dolog, mert az előző tulajnál folyton kajált, még akkor is mikor indultak hozzám.
Már azért kezdek aggódni....szerintetek mi lehet a baj???
Válaszaitokat előre is köszönöm Nagyon boldog

Szia ezeket a kérdéseket már 1000szer feltették és 1000szer választ is adtunk rá csak kicsit olvasgatni kell. Mosoly
A legvalószínűbb, hogy vedleni fog. A lisztkukacot pedig tényleg vedd ki mert vedlés közben akár meg is rághatja az állatot. Illetve ami még megfordult a fejemben, hogy a lisztkukac mekkora a pókhoz képest?
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 02. Pént., 17:46    Hozzászólás témája: idéz

D0nci írta:
Sziasztok!!!
De azóta egy falatot nem evett..pedig mindig bent van neki egy élő...liszt kukac.
Azért is idegesít a dolog, mert az előző tulajnál folyton kajált, még akkor is mikor indultak hozzám.

Szia! A tartási körülmények rendben vannak nála?
Mekkora az utóteste...talán már tele van. A lisztkukacot pedig vedd ki ha nem eszi meg, mert csak zavarja a pókot.
Szerintem csak vedleni fog.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
D0nci
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 02. Pént., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:47    Hozzászólás témája: idéz

nem kell túlbonyolítani Mosoly pulchripesnek amúgy sincs sok párára szüksége, elég ha locsolod a talaj egy kis részét, úgy hogy épp nyirkos legyen , meg egy itató, de amúgy ha mégis csinálsz vmi készüléket,akkor arról nyomj fel adatokat, képeket Kacsint? kíváncsi vagyok rá
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:

írtad bemutatkozásnál, hogy 2 év alatt kettőt vedlett, ami szt kicsit sok idő két vedléshez, lehet a hideg miatt van Mosoly
üdv. Martin

8 vedlésesnél nem olyan sok az egy pulchripesnél. A Grammok lassan nőnek.
Marcika
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi javítom is! amikor megkaptam röviddel rá vedlett szóval nálam a két év alatt ez a 3-ik vedlése
Amúgy villanyszerelő vagyok:D szerintem csinálok neki valami termosztátos páratartalmas megoldást:D nem akarom megsütni az én kicsikémet Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
mit jelent pontosan az hogy nem mindíg jó? mennyire rossz?, de ha tényleg elemegy akkor egy polcra csiptethetős lámpa bele egy 25 Wattos izzó (nem energiatakarékos)
ezt ráirányítod a terkóra amiben van, nem túl közelről, és meg is van oldva Mosoly
írtad bemutatkozásnál, hogy 2 év alatt kettőt vedlett, ami szt kicsit sok idő két vedléshez, lehet a hideg miatt van Mosoly
üdv. Martin
Vissza az elejére
Marcika
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 24. Hétf., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Van egy Nőstény Grammostola Pulchripes-em éppen ma van a 10-ik vedlése! A Hőmérséklet szabályozás szempontjából mit tartatok megfelelőnek? Jön a rossz idő és nincs állandóan jó idő a lakásban! Válaszotokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 10. Szomb., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

ronai írta:
Sziasztok megszeretném kérdezni hogy az irminia poknak hányszorkel locsolni vizet, hogy legyen pára K?rd

Ha nem locsolsz neki, akkor is lesz pára, csak nem elég Nagyon boldog
Elég neki 3-4 naponta permetezni, vedlés előtt kicsit "gyakrabban"
Remélem tudtam segíteni Mosoly
Vissza az elejére
ronai
Újonc

Elküldve: 2011 Szept. 10. Szomb., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok megszeretném kérdezni hogy az irminia poknak hányszorkel locsolni vizet, hogy legyen pára K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 04. Vas., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Bocsássatok meg, nem vettem észre, h. van marás topic! Tényleg soory, meek is kivesézem a commenteket! De köszönöm, h. itt is kiírtátok nekem külön a főbb dolgokat! Mosoly)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 03. Szomb., 15:34    Hozzászólás témája: idéz

Szóval a lényeg, hogy azt azért egy idő után érzed, és látod h mit szeret a pók, mikor készül vedleni, mikor permetezz többet (napi két kiadós permetezésre a vízipók-csodapóknak van szüksége Nevet? ).
Lecsapódott pára=>100% relatív páratartalom. Ezek az olcsó kütyük csak tájékoztató adatokat adnak. Nem mondom, h nem láttam működő példányt, de amit mutat, az fenntartásokkal kezelendő.
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 03. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Mosoly am felment a mérőn is 80% ra Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 03. Szomb., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Ma vettem neki egy páratartalom mérőt és párás volt az üvege de csak 65% ot mutatott és asszem 80 a megfelelő Nagyon boldog

Üdv!
Az általában kapható kerek páratartalommérők sajnos 60-65%-ot mutatnak, sivatagban és esőerdőben egyaránt. Ha olyat vettél, számolj ezzel az aprósággal. (ha párás a terkó fala, akkor lecsapódott már a pára, tehát a levegő telítve van)
Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 02. Pént., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Ma vettem neki egy páratartalom mérőt és párás volt az üvege de csak 65% ot mutatott és asszem 80 a megfelelő Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 02. Pént., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Párás neki az edény teteje és fala is szóval szerintem van bent neki elég pára Mosoly
Kupakban víz is, és napi kétszer permetezni szoktam Vicces
am a versicolor 3 vedléses és nem tudja "legyőzni" a lisztkukacot, betettem neki
a hálójába rátámadt kicsit szerencsétlenkedett majd visszahúzódott. ezért leszoktam szedni
a fejüket a kukacoknak. Ez normális 3 vedléses korban ?Mosoly

Szia! Napi két permetezés helyett jobb lenne heti kettő!
Profil üzenet website állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 01. Csüt., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Hát 3 vedlésesen azért nem valami hatalmas nagy gödszik Nagyon boldog
úgyhogy elképzelhető hogy nem bír el vele. Nameg fánlakóról van szó és a lisztkukacfélék nem képzik a természetben az étlepjuk szerves részét Mosoly
Am szerintem inkább szerezz be kis tücsköket. azok táplálóbbak is és szerintem jobban elfogadják Mosoly
Az albopilosumnak meg nem kell azért ENNYI nedvesség... olvass utánna, neten vannak jóféle fajleírások! Mosoly
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 01. Csüt., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Párás neki az edény teteje és fala is szóval szerintem van bent neki elég pára Mosoly
Kupakban víz is, és napi kétszer permetezni szoktam Vicces
am a versicolor 3 vedléses és nem tudja "legyőzni" a lisztkukacot, betettem neki
a hálójába rátámadt kicsit szerencsétlenkedett majd visszahúzódott. ezért leszoktam szedni
a fejüket a kukacoknak. Ez normális 3 vedléses korban ?Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 01. Csüt., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
hagyd csak benne, ne aggódj miatta, ő tudja mi a jó neki Mosoly
valószínű a vedlés miat nem fogadta el a kaját.
miután levedlett majd ki fogja tenni a vedlését, ugyanis tiszta állatok.
amivel segíteni tudsz neki, hogy párásítasz, kicsivel több vizet permetezel a földre, vagy nagyobb méretű kupakot raksz be neki Mosoly
remélem tudtam segíteni Mosoly
üdv. Martin
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 01. Csüt., 19:23    Hozzászólás témája: Vedlés idéz

Sziasztok
Kezdő vagyok és van egy albo-m Mosoly és egy Versicolorom Mosoly
Az albo valószínű vedleni fog ez lesz a 6. vedlése, 5 vedlésesen vettem.
Nekem ez az első. Ő egy kis kocka alakú edényben van, és van bent neki föld, és tőzeg keverék egy 5cm magasan.
Beásta magát a földbe és csinált magának egy teljes hálózatot alul Mosoly
Az a gond hogy vedléskor nem fogom látni, és nem tudom hogy van e vele
valami gond vagy nincs. 2 napja csinálta a búvóhelyét és azóta nem jön ki csak napozni bújik ki félig.
Amit leszedem tetőt visszamegy. elég félénk. és lisztkukacot sem fogad el.
Ha vedleni fog a vedlését sem tudom majd kiszedni. mit javasoltok? Valahogy csaljam ki majd tegyem át egy
másik kisebb dobozba? ahol nincs annyi föld ?
köszi a választ Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 28. Vas., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Kis koromban volt darázs csípés esetén a testrészem kb a duplájára dagadt ahol a csípés volt, de most fulladás vagy hasonló komoly dolog sosem volt, meg ez az egész vagy 13 éve volt utoljára, de letesztelni sem akarom magam, h. allergiás vagyok e még.. Nagyon boldog

Azt hittem jobban is fel lehet rá készülni mint hogy nyalogatom a kálcium tablettát és várom, h. vége legyen... Nagyon boldog

Mit tud adni az orvos amit nem lehet beszerezni? ><

hali!

elöször is, a darázs és a pókod mérge nem ugyanaz, igy nem is azonos reakciókat fog kiváltani, lehet a tünet hasonló, de ez közel sem tényszerü. másodszor nyalogathatsz kalcium tablettát, max placebónak jó (bár igy már annak se Nagyon boldog) asszem a marás topicban ezt már korábban kiveséztük.
ami biztos, hogy hivatalosan még senki nem halt bele madárpókmarásba, viszont biztosan nem kellemes, nem éri meg kisérletezni,avagy kisérteni a sorsot ezügyben.
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 28. Vas., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Kis koromban volt darázs csípés esetén a testrészem kb a duplájára dagadt ahol a csípés volt, de most fulladás vagy hasonló komoly dolog sosem volt, meg ez az egész vagy 13 éve volt utoljára, de letesztelni sem akarom magam, h. allergiás vagyok e még.. Nagyon boldog

Azt hittem jobban is fel lehet rá készülni mint hogy nyalogatom a kálcium tablettát és várom, h. vége legyen... Nagyon boldog

Mit tud adni az orvos amit nem lehet beszerezni? ><
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Aug. 28. Vas., 09:48    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

Köszönök szépen mindent! Mosoly

Nem arról van szó, h. le akarnám maratni magam, de jobban szeretnék mindennel tisztábban lenni, a szépségen kívül a rosszra is! Mosoly

Viszont ha netán allergiás vagy akkor azonnal doki.
Tudod, darázs csípésbe is bele lehet halni, és ez azért nem darázs.
Profil üzenet e-mail msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 26. Pént., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Köszönök szépen mindent! Mosoly

Nem arról van szó, h. le akarnám maratni magam, de jobban szeretnék mindennel tisztábban lenni, a szépségen kívül a rosszra is! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Marással kapcsolatban ezt a topicot tudom javasolni átolvasásra:
Marás
Hála az égnek még nem volt szükségem "ellenszerre", meg dokira. Sokan azt mondják egyes fajok marása olyan mint a darázscsípés (Brachypelma), viszont vannak erősebb mérgű állatok (ázsiai, afrikai fajok) akik már komolyabb reakciókat is képesek kiváltani a marással. (láz, izomgörcsök, kiszáradás) de ezekről a megadott topicban hozzáértőbb emberektől olvashatsz dolgokat. Illetve a Poecilotheria-k marásáról youtube-on találsz egy nagyon jó videót, ha tudsz angolul:

Link

Itt a fickó elmondja a tüneteket.
fasirt
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Miranda írta:
Jazz írta:
Hali!

Kérdésem az volna, h. mit értünk erős vagy gyenge mérgű pókok között? Vagyis pók tartás mellett milyen egészségügyi holmikat, vitaminokat érdemes tartani, h. ne kelljen orvoshoz fordulni marás esetén. Nem arról van szó, h. fogdosnám a pókot, de egy gyorsabb faj (pl: Maculata, Lividum stb) kiknél költözés során tapasztaltam a gyorsaságukat jobb félni mint megijedni. Pók eltiltás vagy növelni az esélyét a külföldi állatok engedély nélküli tartás betiltása esélyét meg nem akarom!

Előre is köszönök minden választ!

kalcium, kalcium és kalcium mást nem nagyon tudsz tenni. ha durvább a marás irány a doki.

üdv Miranda

De az csak immurendszer és csonterősítő! (Jóóó "csak") Nincs valamai spéci elkötés, vagy más gyógyszer? Vagy a dokinál hantázni kell, h. rossz kisfiú vagyok, egy állatkertben felrugtam a pókdobozokat...?! o.O

Megcsíp téged -> szedsz kalciumot, vagy paradicsomot ráraksz az is segít de egyébként kapsz "oltást" ha elmész marás után orvoshoz, de amúgysem halsz meg ha megcsíp, de kórház azért szükséges..
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

erre passzolok.talán más tudja a választ. de allergiás reakciókra kalciumot adnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

Miranda írta:
Jazz írta:
Hali!

Kérdésem az volna, h. mit értünk erős vagy gyenge mérgű pókok között? Vagyis pók tartás mellett milyen egészségügyi holmikat, vitaminokat érdemes tartani, h. ne kelljen orvoshoz fordulni marás esetén. Nem arról van szó, h. fogdosnám a pókot, de egy gyorsabb faj (pl: Maculata, Lividum stb) kiknél költözés során tapasztaltam a gyorsaságukat jobb félni mint megijedni. Pók eltiltás vagy növelni az esélyét a külföldi állatok engedély nélküli tartás betiltása esélyét meg nem akarom!

kalcium, kalcium és kalcium mást nem nagyon tudsz tenni. ha durvább a marás irány a doki.

üdv Miranda

De az csak immurendszer és csonterősítő! (Jóóó "csak") Nincs valamai spéci elkötés, vagy más gyógyszer? Vagy a dokinál hantázni kell, h. rossz kisfiú vagyok, egy állatkertben felrugtam a pókdobozokat...?! o.O
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

üdv Miranda
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 01:38    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
nagygabor8605
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

Arthropoda írta:
Szia!

Én semmiképp sem ajánlom, mert idegmérget tartalmaz.

Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Én semmiképp sem ajánlom, mert idegmérget tartalmaz.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
nagygabor8605
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Kedves hőlgyeim és uraim!!!Mosoly
a nyári estéken,mint a mai is,használhatok azt a konektorba bedugható szunyogriasztót,vagy inkább nem ajánljátok!?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem. mégpedig az hogy a "Pamphobeteus sp. platyomma" és a "Pamphobeteus platyomma" pók között van valami különbség, vagy csak valaki így-valaki úgy írja a nevüket??
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 01. Kedd., 20:29    Hozzászólás témája: Re: a idéz

Dontelluma írta:
Üdv!
Van egy Lasiodora Critatus-om, ami már kb 2 hónapja van nálam, 1 éves. Olyan problémám van hogy nem akar enni, most vedlett körülbelül 2 hete és 1 hónapja semmi, próbálkoztam tücsökkel és csótánnyal egyaránt (akitől vettem, azt mondta hogy ezek a kedvencei), de egyiket se ette meg.
Ha valaki tudna segíteni kérem írjon!

Ha most vedlett 2 hete nem hinném hogy vedlés közeleg. Várd meg még picit megnyugszik ne stresszeld stb... Dobj be neki 1 tücsit ha éhes úgyis megeszi.

Ja és mutatkozz be a megfelelő topicba: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

Üdv.
Vissza az elejére
Dontelluma
Újonc

Elküldve: 2011 Feb. 01. Kedd., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

rendben, köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 01. Kedd., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

még nem tért észhez a vedlésből. majd eszik ha éhes lesz. kínáld meg folyamatosan, ha éhes lesz elfogadj a kaját. nem kell aggódni, elég sokáig el vannak kaja nélkül. csak győzd majd etetni ha újra neki áll enni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 01. Kedd., 17:08    Hozzászólás témája: Re: a idéz

Dontelluma írta:
Üdv!
Van egy Lasiodora Critatus-om, ami már kb 2 hónapja van nálam, 1 éves. Olyan problémám van hogy nem akar enni, most vedlett körülbelül 2 hete és 1 hónapja semmi, próbálkoztam tücsökkel és csótánnyal egyaránt (akitől vettem, azt mondta hogy ezek a kedvencei), de egyiket se ette meg.

Vedlés közeleg.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Dontelluma
Újonc

Elküldve: 2011 Feb. 01. Kedd., 17:00    Hozzászólás témája: a idéz

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Sokat gondolkodtam rajta és tény hogy gyönyörű a smithi de valahogy megragadtak ezek a grammostolák Nagyon boldog
És beszámolók alapján nyugisabbak is bár szerintem ez inkább egyedfüggő
Meg tudjátok azt hallottam hoyg ezek a legnyugodtabbak és azóta vhogy ez maradt meg..
Cáfoljatok meg ha rosszul hallottam
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

bombsqad írta:
Grammostola helyett inkább Brachypelma smithit válasz. A grammostola-k nagyon lassan nőnek. Egy smithi szebb, jobban eszik, gyorsabban nő. Sikerélmény a nevelése elsőnek. Mosoly

megcáfolnám, vannak Brachypelma fajok melyek valóban egész gyorsan fejlődnek, a smithi sem vészes ilyen szempontból,de azért nagy különbség egy pulchripes és egy smithi növekedési üteme között nincs. A pulchra már más tészta. Persze a tartási körülmények (adott esetben túlhajszolás) sokat befolyásolnak az állatok növekedésében.
bombsqad
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Grammostola helyett inkább Brachypelma smithit válasz. A grammostola-k nagyon lassan nőnek. Egy smithi szebb, jobban eszik, gyorsabban nő. Sikerélmény a nevelése elsőnek. Mosoly
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Nem potroh, útótest. De ennyi erövel a Chromatopelmanak is olyan vörös az utóteste mint a vagans-nak,aztán mégsem Mosoly

Az egyes fajok viselkedésének jellemzöi szóba sem kerültek.
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Marten írta:
Kössz a segítséget mindenkinek Mosoly
Leginkább már a két Grammostola van versenyben és a vagans (nagyon tetszik a segge vörösessége hasonlít az egyik grammostolára assze maz acteon-ra nem tudom pontosan Mosoly )
andris1021: a Smithivl kapcsolatban azt olvastam és póktartó ismerőseim mesélték, hogy először csak szárazat mar szóval kurvára fáj de nem kapsz mérget utánna meg már csak a hülye piszkálja Nagyon boldogNagyon boldog

az iheringire gondolsz,mivel az actaeonnak csak kiskorában vörös a hátsója,nagyobb korban bordó,aztán szinte teljesen fekete lesz. vagans és iheringi ég és föld föleg azok a "vagans"-ok amiket a kereskedelemben kapni lehet.

smithi,marás: sosem tudni mikor milyet mar,vagy nem mar,csak odaüt. van egy alapszabály: a pókot-legyen az bármilyen faj-nem piszkáljuk,csak ha nagyon muszáj (takaritás,költöztetés) innentöl a marás veszélye az 1%-ot sem éri el. a smithi akárcsak az ujvilági talajlakók nagy része, viszonylag gyengébb méreganyaggal rendelkezik. A marás maga mindenképp fájdalmas egy adult állat esetén,tekintve hogy a csáprágók bőven több mint 1cm-esek. és az fáj. De a méreg maga nem okoz komoly bajt,hacsak nem allergiás rá valaki (ugye ahogy a méhszúrásra is van aki allergiás, ez esetben anafilaxiás sokkot kaphat). Ennek vészjelző tünetei:
* Hányinger, hányás.
* Hörgőgörcs, légzési nehézség.
* Vérnyomásesés, szívritmuszavar.
* Vörös, könnyező szemek, orrfolyás.
* Gyomorgörcs.
* Szédülés, idegesség.
* Viszkető csalánfoltok, az arc kipirulása.
* A nyelv, az ajkak és a torok zsibbadása, duzzanata.

Nem azért mondtam mert természetre vagy bármi másban hasonlítanának csupán azt mondom hogy nagyon tetszik mindkettőnél a potrhoh vöröses árnyalata lenyen az bármilyen
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu