Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Hát elkészültem vele! Így sikerült, a talaj vastagabb lett 1-1,5 cm-nél, de remélem nem lesz vele probléma. Egyenlőre nem költözik még bele a versi, így 1-2 hétig csak "tesztelem" nem penészedik-e stb.

Véleményeket, jó tanácsokat szívesen fogadok! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Spyke01 írta:
és a talajnáll mire ügyeljek?

Én próbáltam már sok mindent, a kaktuszreszelék jól tartja a nedvességet de hamar penészedik. Kevertem tőzeggel, az sem jött be. Most csak rostos tőzeget tettem, ez tűnik a legjobb megoldásnak. Jól tartja a nedvességet és nehezen penészedik. Persze azért a párásítást így sem kell túlzásba vinni. Elég 1-1,5 cm, mivel a pók úgy sem fog sok időt a talajon tölteni (ha egyáltalán fog), így nem kell neki magas réteg, és így még nehezebben fog penészedni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
fasirt
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 15:52    Hozzászólás témája: idéz

Spyke01 írta:

Szerintem pár cm tőzeg bőven megfelelő Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

fxsz írta:
Spyke01 írta:
Ennyi szellőzés elég lesz? ragasztva még nincs, ha nem jó így még tudok változtatni!

Előre is köszi!

Elég lesz ennyi szellőzés, szerintem nekem még ennyi sincs. A penészedés titka inkább a föld.
Vissza az elejére
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

Spyke01 írta:
Ennyi szellőzés elég lesz? ragasztva még nincs, ha nem jó így még tudok változtatni!

Előre is köszi!

Elég lesz ennyi szellőzés, szerintem nekem még ennyi sincs. A penészedés titka inkább a föld.
Vissza az elejére
Profil üzenet
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Nekem 1 vedléses a versim és egyfolytában szövöget, már elég szép tölcsért épített magának a terkó felső sarkába, ki sem akar jönni belőle. Tulajdonképpen egy kérdésem lenne, a 2. vedlés kb mikor várható? Csak mert próbálom etetni pár napja, de nem hajlandó rámozdulni, csak szétcseszem szegénynek a hálóját vele. Május 25-én volt az első vedlése.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 16. Kedd., 08:15    Hozzászólás témája: idéz

Most 8 vedléses. Költöztetés előtt vedlett, megvártam míg összeszedi magát, aztán áttettem. Általában a fáin tartózkodik, talajon még sosem láttam. Lehet kipróbálom ezt a sötétbe tevős dolgot, bár ha őt nem zavarja hogy nincs hálója, akkor engem sem kéne. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 21:56    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes életjelenség. Az én avim a talaj közelébe se megy. Fura, hogy nem készít hálót hisz ha megijed abba menekül vissza. Vedlésig valószínű nem gáz, hogy nem csinált hálót. Utána, hogy mit fog csinálni sajna nem tudom, nem halottam még olyat hogy egy avi a földön vedlett volna, de persze lehet valakinél előfordult már.Én két hónapja költöztettem a végleges helyére. Bár én azt csináltam, hogy beköltözés után egy hétig sötét helyen tartottam ez alatt az idő alatt nagyon szép lakást csinált magának. Pont a héten hálózta el magát, most fog majd vedleni.
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Sziasztok!

Kb. 1,5 hónapja költöztettem a versimet egy nagyobb helyre. Pára, hőmérséklet rendben, eszik is rendesen, viszont nem akar szőni. Eddig hagytam, nem foglalkoztam vele, gondoltam majd ha lesz kedve, szőni fog. Aztán 1-2 hete betettem neki több fát, hátha az a baja h nem tudja rendeen rögzíteni a hálóját, de a helyzet nem változott. Van valami tippetek?

Üdv: Annamari

Nah ez engem is érdekel, mert az én versimmel is most ez van. Elkezdett szöni, de nem lett belöle semmi. Ha minden igaz 8 vedléses, talajon, terkó oldalán és a mászófán is sokat van, bár általában a fán tartózkodik. Régen vedlett már (pontosan nem tudom mikor) ,de eszik és semmi baja.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Annamari írta:
Sziasztok!

Kb. 1,5 hónapja költöztettem a versimet egy nagyobb helyre. Pára, hőmérséklet rendben, eszik is rendesen, viszont nem akar szőni. Eddig hagytam, nem foglalkoztam vele, gondoltam majd ha lesz kedve, szőni fog. Aztán 1-2 hete betettem neki több fát, hátha az a baja h nem tudja rendeen rögzíteni a hálóját, de a helyzet nem változott. Van valami tippetek?

Szia
Szerintem ha vedleni fog majd elötte sző,én erre tippelnék.

Hány vedléses a pókod? Hol tartózkodik általában, talajon vagy terko oldalán? Vedléstől függetlenül szőnek, ha új helyre kerülnek kb 1 hét alatt szép kecot építenek.
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Sziasztok!

Szia
Szerintem ha vedleni fog majd elötte sző,én erre tippelnék.
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 15:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Spyke01 írta:

Érdemes 1 gyufaszál nagyságú(kb 1mm) dologgal 2 oldalt kitámasztani az ajtót, így nem fog penészesedni ha nagy lenne bent a pára

üdv,
Laci
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 13:01    Hozzászólás témája: idéz

szerintem igen
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 15. Hétf., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Spyke01
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 14. Vas., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
A kis versimnek készül az új terkója. Azt szeretném megtudni, hogy a szellőzés megfelelő lesz-e neki úgy, ha az egész tetőt üveg csíkokkal rakom ki, köztük akkora hézagokkal, hogy a pók persze ne férjen ki! Nem tudom, hogy sok lenne-e, esetleg kevés!
Várom a válaszokat, ötleteke, köszi!
Vissza az elejére
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 05. Pént., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Frazer123 írta:
ahan értem a hálós dolgot! van 1 másik gond! h nem eszik! minden leírttal próbálkoztam már de semmi! próbáltam a hálójához is már de ott se szagol bele... de lehet h később fog... majd meglátjuk! ennie neki is muszáj Mosoly

Valószínű, hogy vedleni fog azért hagyta abba az evést. Másik, hogy vedlés környékén nem túl előnyös lerombolni a hálóját hisz abban vedlik, ráadásul stresszeled is vele.
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 05. Pént., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

ahan értem a hálós dolgot! van 1 másik gond! h nem eszik! minden leírttal próbálkoztam már de semmi! próbáltam a hálójához is már de ott se szagol bele... de lehet h később fog... majd meglátjuk! ennie neki is muszáj :)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Aug. 05. Pént., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

Frazer123 írta:
nah a pókom elkezdte a hálóépítést! csak az a gond vele h beleszőtte a dobozkája tetejébe is... ilyenkor mit lehet tenni? baj az h ha elszakad? vagy mit csináljak?

..nem gond, én is így jártam vele, egy idő után megfogja unni hogy újra kell épitenie és nemfog a doboz tetejéhez szőne. legalábbis nálam igy csinálta.

Üdv.
Vissza az elejére
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Hát ha meg tudod oldani rombolás nélkül, akkor etesd úgy. Nem igen hiszem, hogy megtudod győzni a költözésről.
Profil üzenet e-mail állomány
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

nah a pókom elkezdte a hálóépítést! csak az a gond vele h beleszőtte a dobozkája tetejébe is... ilyenkor mit lehet tenni? baj az h ha elszakad? vagy mit csináljak?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

igen tudom h más pókból nem lehet sőt nem szabad kiindulni! De végigolvastam a vedlési tüneteket stb... kezd hasonlítani rá.. de nem vagyok benne biztos.... első pókom
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Ezt így nem jelentén ki. Nálam volt 23db 1vedléses és volt, aki 1,5 illetve majdnem 2 hónapra vedlett. De előfordulhat, hogy vedleni fog.
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Köszönöm szépen! Akkor úgy kb ebben a hónapban fog levedleni 2v-re! :)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ha segít akkor itt az én avim vedlési naplója.
4.-2010.10.06
5.-2010.11.23
6.-2011.01.11
7.-2011.03.16
8.-2011.05.12
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

amíg kicsik addig átlagosan havonta-másfél havonta. 6.-8. vedlés környékén el kezdenek ritkulni a vedlések. az adult nőstények évenként, a hímeknek többnyire az adulási vedlés az utolsó.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

Frazer123 írta:
Köszönöm a segítséget! Lenne 1 másik kérdésem! Mégpedig az h mennyi időnként vedlenek? Tudom h etetés függő meg olvasgattam de olyan átlagos időket nem tudtam meg sehol!

Az avikról nem sokat tudok, de az ilyen kis pókok általában havonta vedlenek.
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget! Lenne 1 másik kérdésem! Mégpedig az h mennyi időnként vedlenek? Tudom h etetés függő meg olvasgattam de olyan átlagos időket nem tudtam meg sehol!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Az a doboz bőven elég neki. Sőt egyenlőre nagy is, de ha belakta és figyelsz rá akkor rendben lesz. A kaja lehet lisztkukac fej, ami még mozog, napos tücsök (lehetőleg barna), esetleg nagyon pici csótány. A lényeg, hogy a kaját a hálójába rakd.
Tudom ajánlani a fajleírást: Avicularia versicolor
Ezt a topicot: Bébipókok tartása, etetéssel kapcsolatos tudnivalók
Aztán ha ezeket végigolvastad, akkor ezt a fajtopicot is megéri átfutni.
De mindenek előtt kérlek mutatkozz be: Bemutatkozás
Frazer123
Újonc

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!Lenne 1 pár kérdésem mert ma vettem 1 versicolort ( 1V) és ez az első pókom! Az első kérdésem hogy egy 15X10X10 es megfelelően szellőző dobozka elég e neki! A másik kérdésem h mivel elég kicsike még mivel is tudom pontosan etetni? Vagyis egyszerűbben a lényeg h hogyan gondozzam hogy ne pusztuljon el? (hőfokszabályzás,páratartalom) stb....

A segítséget előre is köszönöm!

A lenti képen a doboz amiben jelenleg lakik! ( mászófa van bent neki igaz szívószálból)
[img][/img]

http://kepfeltoltes.hu/view/110803/P030811_17.34_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 01. Hétf., 09:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia

A lényeg bent van Mosoly a pók meg úgysem azt nézi, hogy néz ki. Szép lett szerintem.

Üdv.
Vissza az elejére
JerryFeco
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 31. Vas., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

A versim új terkója Nagyon boldog
Nem egy profi munka, de az enyém Nagyon boldog

Várom a véleményeket Mosoly

Üdv: JerryFeco
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 29. Pént., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

nincs mit, emlékeztük, hogy volt róla szó. Volt időm, gondoltam megkeresem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 28. Csüt., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

1 reszben kielegitett a valasz,mivel tanultam genetikat vagom mit irt pit,es kb igy kepzeltem el en is(habar van par dolog ami jocskan befolyasolhatja-mivel nem tudhatjuk h. a piros recessiv,igy lehet normal partol is piros:D)
Lenyeg a lenyeg...a napokban hozzam kerul 1 rcf versi,es part kellene talalni neki-semmi mas adatrol nemtudok csak h. veszek 1 rcf+1ncf-et,szal KERESEM piroska legalabb lelke melyen piros csizmas kandurjat:D
Valamint nagyon szepen koszonom h.megkerested mert nekem nincs idom ilyesmire...-csak olvasni:D
Vissza az elejére
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 28. Csüt., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia DAVy-G

átnyálaztam a topikot és Pit eme írására bukkantam. Szerintem sokkal többet nem tudnak mondani esetleg Wolkinak vannak tapasztalatai. Topic 22-23 oldalán volt erről egy nagyob beszélgetés.remélem tudtam segíteni.

Pit írta:
Na!

A napokban többen kérdezősködtek a "red-form"-mal kapcsolatban.
A további kérdezősködést elkerülve összeszedek pár gondolatot, hogy tisztázzuk a dolgokat.

Szóval. A Red-Form az Avicularia versicolor fajnál egy színváltozat.
Most csak a genetikai oldalát tárgyalom a témának.
Ha a természetben fel is bukkant volna, ez a színváltozat legjobb tudomásom szerint nem rendelkezik önálló földrajzi elterjedéssel, ezért csak változatnak tekinthető.

Az, hogy a manapság gyakrabban előkerül, az a kereskedelemben történő beltenyészetnek tudható be.
Íme egy a beltenyészet pozitív oldalai közül!
Ugyanis feltételezem, hogy a vörös színváltozatot egy recesszív génváltozat (allél) okozza.
Ami nagy diverzitású populációban nehezebben fejeződik ki, mint kisebben, ahol a lehetséges variációk száma kisebb.

Lehet rögtönözni kéne egy genetika kurzust, bár 2éve amikor utoljára megpróbáltuk, páran fölháborodtak... de mindegy ez most mellékes a témában.

Wolkow utalt arra, hogy voltak szaporulatok olyan szülőktől, ahol az egyik Red-form volt, és az utódok között is lett vörös színváltozat.
(Nem jártam utána a témának, most csak csípőből magyarázok, mert nem tudom, milyen összetételű volt az F1 nemzedék.)

Tegyük fel, ha igaz a feltételezésem, és recesszív a vörös színváltozatot okozó allél, akkor csak a homozigótánál jelenik meg fenotípusosan a vörös színváltozat. Vagyis, ha mind az apai és anyai részről ezt a a génváltozatot kapja. Sok más öröklésmenet létezik, vannak jóval bonyolultabbak is, most a Domináns-recesszív öröklésmenetet tárgyalom.

Ez most ismerős lesz isiből:
N: normál vad allél, r: Red-form allél.

-Normál színváltozat genotípusa: (N -apai és N -anyai)(NN)<homozig> mindkettő domináns megjelenése (fenotípusa): normál, nevezzük vadnak.
    -vagy (N és r)<heterozig> Hordozza a vörös génjét, de fenotípusosan nem fejeződik ki, mert recesszív a vörös allél, a vad allél (ami ez esetben domináns) elnyomja, így a megjelenése: vad.
    -Vörös színváltozat genotípusa: (r -apai és r -anyai)(rr)<homozig>, itt kifejeződik a Vörös allél, mert nincs ami elnyomja, így a megjelenése is vörös lesz.

Tegyük fel, hogy birtokunkban van egy Red-form versicolor és pározatjuk egy vad színváltozattal.

P: Red form (rr) x Vad (NN)
F1: minden esetben (rN) genotípusú egyedeket kapunk, mivel kapnak egy allélt apai és anyai részről is. A fenotípus a vad színt eredményezi, mert N elnyomja r-t (dominál fölötte)

Ha a párja nem homozigóta(NN) erre a génre nézve, hanem heterozigóta(Nr) akkor más a helyzet:

P: Red form (rr) x Vad (Nr)
F1: (rN), (rr), (rN), (rr) Ebben az alomban 50% -ban vörös, 50 %-ban vad színváltozatokat kapunk.
Valószínűleg ez történt Wolkow által említett esetben.

Ha pedig Red-form(rr) állatkánkat egy csakugyan Red-form(rr) színváltozattal pároztatunk, akkor a lehetséges variációk:

P: Red form (rr) x P: Red form (rr)
F1: (rr) apai és anyai részről is csak ezt az egy allélt kaphatja, így 100%-ban lesz az alomban vörös színváltozat.

Ez utóbbit kezdte el Wolkow.
De miért is ilyen nagy dolog ez ?
Mert ezzel a Vörös színváltozat kinemesítését kezdte meg. Így tartósabban megvetheti a lábát ebben a hobbiban a vörös fajta versicolor, mert későbbiekben könnyebb lesz találni ebből a változatból).

Ez a folyamat az akvarisztikában több száz éve folyik, de a madárpókok tenyésztésénél nem igen fordult még elő.

Vajon honnan származik ez az allél?

Valószínüleg természetes populációkban is megtalálható, de nem vált gyakorivá, pl. a vörös színváltozat előnytelen a természetes környezetben, de semmiképp sem előnyös, nem úgy mint pl. a terrarisztikában.

Valószínűnek tartom, hogy későbbiekben a két fajta keresztezéséből adódóan felszaporodik ez a recesszív gén a kereskedelemben, de a vad színváltozatot, mit fenotípust nem igen veszélyezteti majd.
Újra hangsúlyozom, hogy egyenlőre nem tudjuk, hogy milyen öröklésmenettel rendelkezik ezt a színváltozatot kialakító gén, ha mással, mit a fennt tárgyalt, írhatom újra ezt a postot.
Meglátjuk...

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 28. Csüt., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

Nemtudtam leszurni semmi okossagot. de kb letezik rcf es annyi h. a labai sokkal pirosabbak mint 1 sima ncf nak...
Ha van 1 rcf nostenyed es parositod 1 ncf el akkor gondolom majd az utodok csak kis %u aranyban hasonlitanak majd csak a rcf ra-mivel o a recessziv...(majd ha felnonek)
Szal tanacs kene h.ert e vki a genetikahoz pok ugyben,es kizarolag avi versi rcfre gondolok.privat uziben emailen,es itt is valaszokat varok...
Vissza az elejére
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Júl. 18. Hétf., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

8 vedléses versicolor

Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 15. Pént., 09:06    Hozzászólás témája: idéz

Igazabol eddig 2 honaptol biztos nem volt tobb varakozasi idom 2 vedles kozt.9-10cm..
Es h.vicces legyen:07,01.en volt a vedles es mar azota 5tucskot gyurt magaba-eleg gyorsan megjon az etvagya+dagadtra eszi magat:D
Koszi az infokat...
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 14. Csüt., 14:14    Hozzászólás témája: idéz

Nekem kb 3 hónap volt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Júl. 14. Csüt., 14:07    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
kb.hany nap alatt valik adulta 1 sub HíM?

ha csak 1 nap van a vedlésig, akkor 1 nap alatt.

de, viccet félretéve, emlékeim szerint fél év körül mozog amúgy a dolog

Üdv,
Laci
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 14. Csüt., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

kb.hany nap alatt valik adulta 1 sub HíM?
Vissza az elejére
cr3mator
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Júl. 10. Vas., 17:27    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Szépen az InformációtMosoly nem vagyok valami nagy internetbajnok:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 10. Vas., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

cr3mator írta:
Sziasztok! Versicolort szeretnék vásárolni ha lehetséges és valaki tud legyenszives jelezze köszönöm elöre is.

Az ilyesmit itt: http://terraplaza.hu/#!pages/hu/content.php?cat=izelt
2. 4. 5. és 6. hirdetönek is van...tovább nem néztem, de biztos hogy másnak is van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Júl. 10. Vas., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

cr3mator írta:
Sziasztok! Versicolort szeretnék vásárolni ha lehetséges és valaki tud legyenszives jelezze köszönöm elöre is.

Hello!!

nézz körül a Terraplázán ott biztos találni fogsz.

Üdv: Szabi
Vissza az elejére
cr3mator
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Júl. 10. Vas., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 21. Kedd., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

A versim költözött, és kihasználtam az alkalmat, hogy lefényképezzem Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spawn
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 15. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

kis 5 vedléses avim Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 15. Szer., 16:18    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Beköltözött a végleges helyére Mosoly

8 Vedléses szépség.
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 14. Kedd., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Biztos, hogy fog szőni nem sokára. Bár én nem raktam be kiskorában neki semmit a dobozába de így is szép hálót szőtt a doboz tetejére.
A geroldimnál tapasztaltam azt, hogy körbe körbe mászkált de egy hét alatt ő is szép házat csinált Mosoly
Vissza az elejére
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 14. Kedd., 12:53    Hozzászólás témája: idéz

Spyke01 írta:
sziasztok!
Tegnap kicseréltem a versim terkójában lévő ágakat szívószálakra, ez persze azzal járt, hogy a lakóhálót is le kellett bontanom. Remélem nem jelent semmilyen problémát az, hogy még nem szőtt új hálót. Csak körbe-körbe járkál a doboz tetején.

fog az szőni nemsoká Kacsint?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 43, 44, 45  Következő
8 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu