Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 168 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Erről a fajról szeretnék többet tudni....

Erről a fajról szeretnék többet tudni....

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:

Üdv!
Zsuzsika, amit a Calcimusc-ról leirtál/kigúgliztál, az igaz. De csak az. Az nincs odaírva, hogy a kalcium az antiallergén hatású is.
Allergiás reakcióra adják, nagyon helyesen! Azonban, ha nem jelentkeznek allergiás reakciók, akkor mire adják be?

Ha megint hülyeséget firkáltam, akkor mea culpa...

imádlak ^^ köszi <3
de tényleg.
én sztem nem irtál hülyeséget, és sztem ez a része nagyon hiányzik erről az oldaról, am én is arra gondoltam h ha valaki allergiás. ész nélkül természetesen nem szedünk be semmit, ha gyogyszer ha nem. lehet nem irtam le és ez az én hibám is szal utolag is sorry. de mivel én alapbol allergiás vok (szinte mindenre :S) ezért volt nekem ez egyértelmü. persze ha boldogan vigyorgok egy csipés után akk nem látom értelmét azonnali készitménybeszedésnek Mosoly (az orvosi vizsgálat nem tartozik ide! az sztem is fontos!)
az meg h tartsak hörcsögöt: nemtartok. büdösek, és megeszik egymást... fujj. és még hangosak is... van 3 pókom, 3 gekkóm, és 2 csuklyáspatkányom Mosoly és még élnek Nagyon boldog szal Zsolti, tartsál te hörcsögöt lécci Mosoly bocs: légy szives ^^
de sztem megint OFF. valaki mostmár hozzászolhatna a többi kérdéshez is, utánam is volt egy kérdés amire nem irt senki választ.. kicsit mintha csak a kötekedéshez értenénk itt egyre többen, nem?... sőt.. kettő is volt:)
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 05:06    Hozzászólás témája: idéz

Zsuzsika írta:
Zsuzsika írta:
borcsokattila írta:
calciumusk-nak hívják,és nem ellenszer jobb ha tőlem tudod(én is ápoló vagyok)
És szerintem kár vitába szálni a nálad sokkal tapasztaltabbakkal hidd el ők jobban tudják.

szoval most simán le vagyunk hülyézve. calcimusc, azaz kálcium ampulla... menstruációs görcsök oldására, az allergiámra, és most a terhességem alatt a megfázásomra is ezt szedem.

"kár vitába szállni" tudod mit? nem alacsonyodom le egy vitára ^^ sztem, (HANGSULYOZOM szerintem!!) nekem van igazam de gondolom ebbe is vki beleköt.

am. OFF.
a kérdésemre még mindig nem tudja senki a választ.

és még most bocs, de google a barátom:
A Calcimusc injekció hatóanyaga 500 mg calcium gluconicum monohydricum (= 44 mg kalcium) ampullánként (5 ml)
Segédanyagok: bórsav, injekcióhoz való desztillált víz.
Forgalombahozatali engedély tulajdonosa: Richter Gedeon Rt
1. Mi a Calcimusc injekció és mire használható?
A Calcimusc injekció kalciumot tartalmazó gyógyszer, mely helyreállítja a különböző okok miatt létrejövő alacsony vér kalcium szintet.

Üdv!
Zsuzsika, amit a Calcimusc-ról leirtál/kigúgliztál, az igaz. De csak az. Az nincs odaírva, hogy a kalcium az antiallergén hatású is.
Allergiás reakcióra adják, nagyon helyesen! Azonban, ha nem jelentkeznek allergiás reakciók, akkor mire adják be?
Csendesen megjegyzem, hogy amiket eddig olvastam innen-onnan, körvonalazódik a következő: Nem szakértő ember egy pókmarás után nem biztos, hogy helyesen ismeri fel a tüneteket, és allergiás reakciónak tudja be a komoly mérgezési tüneteket. Magyarán ledug a torkán egy kalcium sandoz-t, és allah akbár..
Ez természetesen függ a marás helyétől, a maró állat fajtájától, és nagyságától is.
A pók, ha nem "szárazat mar", akkor egy koktélt juttat a marás helyén a szervezetbe. Egy eléggé összetett koktélt, amiben fehérjebontó enzimek(ez okozza a bőr- ill. szövetek gyulladását), illetve hemo- és neurotoxinok lehetnek, ez fajfüggő.
Lásb pl. a Psalmopoeus cambridgei -> Psalmotoxinját (C200H312N62O57S6)
Ez egy ütős neurotoxin, azaz idegméreg, ami az idegrostok Na - csatornáinál gátolja a proton, így az ingerület átvitelt.
Ennek a koktélnak a hatására két dolog következik be: elpusztul a zsákmány, és elkezd feloldódni, hogy a pók a szívógyomrával szépen felszívja a csepfolyósított táplálékot.
Természetesen minden madárpók génusznak más és más vegyi összetételű koktélja van. (Pl. A. geniculata-nak nem psalmotoxinja, hanem valami más csodaszere.) Ezért személy szerint mindenkinek azt javaslom, független életkortól, nemtől, tapasztalattól, hogy ha pók marja meg, ne keressen bezoárt, hagyja békén Piton professzort, csukja be a Bájitaltan könyvet, ne kezdjen kalciumot inni vagy krétát szopogatni, hanem szépen teleportáljon el a legközelebbi orvoshoz, lehetőleg toxikológushoz, és tőle kérjen segítséget.
Oké, hogy nem minősül veszélyes állatnak a madárpók, de ha lehet, ésszel csináljuk a dolgokat.
Mióta madárpókozom, egyszer sem martak még meg. Miért? Mert soha nem veszem kézbe egyiket sem. Ajánlom ezt a bölcsességet mindenkinek. Allah nagy ...

Ha megint hülyeséget firkáltam, akkor mea culpa...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 02:13    Hozzászólás témája: idéz

A magad és a pókok érdekében írom a következő kérést, nem azért, hogy csesztesselek. De légy szíves (vagy lécci, ha így jobban tetszik) tarts inkább hörcsögöt.
Profil üzenet website állomány
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 12. Vas., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

Zsuzsika írta:
borcsokattila írta:
És szerintem kár vitába szálni a nálad sokkal tapasztaltabbakkal hidd el ők jobban tudják.

szoval most simán le vagyunk hülyézve. calcimusc, azaz kálcium ampulla... menstruációs görcsök oldására, az allergiámra, és most a terhességem alatt a megfázásomra is ezt szedem.

"kár vitába szállni" tudod mit? nem alacsonyodom le egy vitára ^^ sztem, (HANGSULYOZOM szerintem!!) nekem van igazam de gondolom ebbe is vki beleköt.

am. OFF.

és még most bocs, de google a barátom:
A Calcimusc injekció hatóanyaga 500 mg calcium gluconicum monohydricum (= 44 mg kalcium) ampullánként (5 ml)
Segédanyagok: bórsav, injekcióhoz való desztillált víz.
Forgalombahozatali engedély tulajdonosa: Richter Gedeon Rt
1. Mi a Calcimusc injekció és mire használható?
A Calcimusc injekció kalciumot tartalmazó gyógyszer, mely helyreállítja a különböző okok miatt létrejövő alacsony vér kalcium szintet.
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:

am. OFF.
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
Zsuzsika írta:
Pit írta:
Zsuzsika arra kérünk, több hülyeséget ne írjál le!
Még valaki el is hiszi, az a legkárosabb.

Köszönjük!

mi volt benne a hülyeség?

am is peeeersze, kezdő pokosok, nyugodtan vegyétek kézbe akár a legagresszivebb pókotokat is, tök mindegy ha nem tudod mit csinálj ha megmar, csak bááátran, mert itt azt mondja mindenki h "nem veszélyes". csak nyugodtan...
jobb félni mint megijedni. ezek nem háziállatok, hanem vadállatok, akiknek ösztöneik vannak!! ha félnek marnak. és azellen valamit tenni kell, nem csak nézegetni h jéé van két pötty utána... és persze, mond ha nincs igazam, de mégjobb ha engem is kitiltasz a forumról, csakugy ahogy fb-ról letiltottál...
hajrá.

Pit nem arra utalt, hogy nyugodtan fogdossák a pókjaikat az emberek mert 1 légynek se tudnak ártani, hanem a kálciuminjekciós részre. Az nem ellenszer!

Akkor ez mi?

Lolo írta:
Na Gabesz hát annyi a dolog lényege igazán bajod nem lehet belőle kivéve ha nagyon érzékeny vagy ill. allergiás a méregben található anyagokra (ez ritka) a pók gyorsan tud martni de az előjeleit lehet látni...
Kálcium tabletta vagy szuri ill, tetanusz is megoldás.
Nem egy olyan alkalmat ismerek amikor a kisállat sétált a gazdája kezén akit "ismert" és egyszercsak puff... S?r? vagy nagyon szomor?

davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Zsuzsika írta:
Pit írta:

Köszönjük!

am is peeeersze, kezdő pokosok, nyugodtan vegyétek kézbe akár a legagresszivebb pókotokat is, tök mindegy ha nem tudod mit csinálj ha megmar, csak bááátran, mert itt azt mondja mindenki h "nem veszélyes". csak nyugodtan...
jobb félni mint megijedni. ezek nem háziállatok, hanem vadállatok, akiknek ösztöneik vannak!! ha félnek marnak. és azellen valamit tenni kell, nem csak nézegetni h jéé van két pötty utána... és persze, mond ha nincs igazam, de mégjobb ha engem is kitiltasz a forumról, csakugy ahogy fb-ról letiltottál...
hajrá.

Pit nem arra utalt, hogy nyugodtan fogdossák a pókjaikat az emberek mert 1 légynek se tudnak ártani, hanem a kálciuminjekciós részre. Az nem ellenszer!
És ez nem függ attól ki kezdő, ki nem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 01:33    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:

Köszönjük!

hajrá.
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 01:27    Hozzászólás témája: idéz

Köszönjük!
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 11. Szomb., 00:08    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
Zsuzsika írta:
(ugy tudom pl a geniculata az 5 legerősebb mérgű pokfajok egyike, de javitsatok ha tévedek.)

Első 5 legerősebb mérgű pókfaj közt tuti nincs ott, de még az első 5 legerősebb mérgű madárpók közt se.

Zsuzsika írta:
azt is hallottam annó valakitől, hogy ha elviszed kórházba a pókodat, akkor lefejik a mérgét, és amiért ilyen aranyos voltál h felajánlottad e nemes célra a pókodat, kapsz egy fiola ingyen ellenmérget. de én sosem vittem el, szoval nemtom igaz e Nagyon boldog a másik, ha véletlen mégis megkóstolna a pók, legyen nálad calcium ampulla. ha kórházba mész akk is azt adnak de igy elkerülöd hogy seggbebökjenek egy nagy tűvel:)

Ilyen nincs, ugyanis a madárpókméregre nincs ellenszer, mivel emberi életre nem veszélyes úgymond.

irtam h csak ugy tudom, de nem volt biztos. am meg az h nem veszélyes, erre csak annyit, h a fejlődésben lévő szervezetre veszélyesebb, a gyerekekre (tehát a picikre) pedig lehet halálos is. a kifejlett, felnőtt emberi szervezetre tényleg "nem veszélyes" bár ha allergiás vagy a darázscsipése, ne nagyon kötözködj a pókkal. és a kálciuminjekció ellenszernek minősül, mivel semlegesiti a hatását, és a szervezetben fellépő erős ellenreakciót. (penicilin allergiára is kálcium injekciót kapsz. anyám ápolónő...)
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:57    Hozzászólás témája: idéz

ismételten csak köszönöm a választ davidoka Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:51    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm a választ zsu! Mosoly

én úgy hallottam, h az osztrákoknál van csak ellenméreg :S (de lehet h csak kacsa, eléggé tapasztalatlan vagyok még)
mindenesetre nem szeretném megkóstoltatni magam vele Nagyon boldog

a kérdésedre sajnos én nem tudok válaszolni Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:51    Hozzászólás témája: idéz

Zsuzsika írta:
(ugy tudom pl a geniculata az 5 legerősebb mérgű pokfajok egyike, de javitsatok ha tévedek.)

Első 5 legerősebb mérgű pókfaj közt tuti nincs ott, de még az első 5 legerősebb mérgű madárpók közt se.

Zsuzsika írta:
azt is hallottam annó valakitől, hogy ha elviszed kórházba a pókodat, akkor lefejik a mérgét, és amiért ilyen aranyos voltál h felajánlottad e nemes célra a pókodat, kapsz egy fiola ingyen ellenmérget. de én sosem vittem el, szoval nemtom igaz e Nagyon boldog a másik, ha véletlen mégis megkóstolna a pók, legyen nálad calcium ampulla. ha kórházba mész akk is azt adnak de igy elkerülöd hogy seggbebökjenek egy nagy tűvel:)

Ilyen nincs, ugyanis a madárpókméregre nincs ellenszer, mivel emberi életre nem veszélyes úgymond.
Vissza az elejére
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

én viszont sajna nem kaptam választ a kérdésemre Szomor?
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

g6r8avista írta:
oksika, köszike,
amúgy azért kérdeztem, h lehet-e kézhez szoktatni mert az egyik honlapon olvastam, meg azt is h olyan mint a darázscsípés, h van aki allergiás rá és azért nem pedig olyan ölős mérge van. (már ha értitek mire gondolok)

Igen általában a pókok mérge olyan. de mint minden fajta darázs csípése más, igy gondolom érthetően minden pók csípése más. lehet h a versim megcsíp és köszönöm jól vagyok, de lehet haverom genije kóstolna meg már a halálomon lennék a gyulladástól meg a láztól. (ugy tudom pl a geniculata az 5 legerősebb mérgű pokfajok egyike, de javitsatok ha tévedek.) szoval igazábol nem érdemes megkóstoltatni magad velük.
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 22:05    Hozzászólás témája: idéz

oksika, köszike,
amúgy azért kérdeztem, h lehet-e kézhez szoktatni mert az egyik honlapon olvastam, meg azt is h olyan mint a darázscsípés, h van aki allergiás rá és azért nem pedig olyan ölős mérge van. (már ha értitek mire gondolok)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
Itt pedig légyszíves bemutatkozni Mosoly :

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

Üdv az oldalon!

Ja ezt kifelejtettem Mosoly

Én meg azt akartam kérdezni, hogy olvastam a Monocentropus balfouri topikjában, hogy jellemző rá a szociális viselkedés. Ez mit takar? Tarthatom őket kolóniában? Vagy csak kis korukra jellemző ez az együtt élés?
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

Itt pedig légyszíves bemutatkozni Mosoly :

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

Üdv az oldalon!
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 18:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Itt abból is olvashatsz pár oldalnyit. Kacsint?

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=266
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

De azért szívesen olvasok még hozzászólásokat! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

g6r8avista írta:
Hello!
Még új vagyok és érdeklődni szeretnék.
Nemrég úgy két hete kaptunk egy Brachypelma vagans-t ha jól tudom. Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora terrárium szükséges neki, mert ez eléggé kicsi és nagyobbat szeretnénk csináltatni neki. Illetve, hogy mérget tartalmaz-e mármint úgy mint a fekete özvegy és hasonlók, vagy csak úgy mint pl: a darázs, hogy van aki allergiás rá de alapjáraton nem veszélyes.
Még valami lenne. Mire kell vigyázni nála? Mármint, hogy olvastam, hogy a legtöbb ilyen pók faj nem bírja a stresszt, meg hasonlók. Ja és, hogy lehet-e kézhez szoktatni, most úgy 3-4 éves.
Röviden: a lehető legtöbbet szeretném megtudni róla. Előre is köszönöm a válaszokat.
üdv: g6r8avista

Megelőztek így annyit hogy olvasgass utána mert nem ez az utolsó pókod Nagyon boldog
mindenki eggyel kezdte de nem sokan állnak meg egynél Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

g6r8avista írta:
Hello!
Nemrég úgy két hete kaptunk egy Brachypelma vagans-t ha jól tudom. Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora terrárium szükséges neki, mert ez eléggé kicsi és nagyobbat szeretnénk csináltatni neki. Illetve, hogy mérget tartalmaz-e mármint úgy mint a fekete özvegy és hasonlók, vagy csak úgy mint pl: a darázs, hogy van aki allergiás rá de alapjáraton nem veszélyes.
Még valami lenne. Mire kell vigyázni nála? Mármint, hogy olvastam, hogy a legtöbb ilyen pók faj nem bírja a stresszt, meg hasonlók. Ja és, hogy lehet-e kézhez szoktatni, most úgy 3-4 éves.
Röviden: a lehető legtöbbet szeretném megtudni róla. Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia!
Fönt az oldal tetején találsz egy olyat hogy "Fajok" arra katt...utána baloldalon megtalálod a B. vagans leírását. Ott megtalálod a terkó méretét is.
Kézhez szoktatni egyik pókot sem lehet...nem kutya. A kézhez szoktatás egy tévhit. És nem is azért vannak, hogy fogdossa az ember.
És minden póknak, de hogy ne mondjak nagy hülyeséget, inkább úgy írom, hogy minden madárpóknak van mérge...a B. vagans-nak is.
És sok sikert a pók tartásához Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
g6r8avista
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Vissza az elejére
Profil üzenet
butterfly99
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 10. Pént., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! !

A nappali pávaszemekről szeretnék a lehető legtöbbet olvasni.Tudnátok segíteni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 12:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Engem a Sericopelma sp.Santa Catalina faj érdekel. Talán sikerül szereznem egyet, de mielött beszerzem szeretnék többet megtudni róla.
Annyit tudok, hogy új faj---Panama---és kb 20 centire nö meg. Ha valaki ismeri a fajt az írhatna nekem pár sort. Tartása, viselkedése érdekel.
Leírást nem nagyon találtam róla.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
hiába kerestem, nincs az oldalon téma nyitva a boa vistáról. kérdés: miért?? ennyire ritka faj, vagy nehezen beszerezhető, esetleg más oka van? csak mert nekem van egy adult nőstényem, a tavalyi börzén vettem, és igencsak ideje lenne kezdeni vele valamit. de szinte semmit nem tok a fajról, csak h ijedősebb mint a versim Nagyon boldog szoval akinek van esetleg megosztaná velem a tapasztalatait? (esetleg kokonfelezéssel a himjét? Vicces)
köszi!
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Felicike írta:
Hali!

Valaki meg tudná nekem mondani hogy az alábbi linken levő pók milyen fajta? Egyszerűen beleszerettem Nagyon boldog

http://imgserv.info/showimage.php?img=20110212_19972249.jpg

Keresgéltem már a fajoknál, egyéb oldalakon is, de kevés sikerrel. Remélem nem csak figyelmetlen voltam.

Hali.

Erre a postra már válaszoltam , de benéztem.
Megtaláltam a képet,és ezzel együtt kiderült mi is valójában:

Holothele sp.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
alphadog
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 08. Kedd., 14:10    Hozzászólás témája: idéz

a bemutatkozás sikerült,és bocsi hogy nem elsőre:D

hát sok minden nem derül ki ott se erről a fajról,de azért köszi:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 08. Kedd., 07:39    Hozzászólás témája: idéz

alphadog írta:
Sziasztok;P
linothele fallax erröl a fajról szeretnék nagyon sok minden megtudni,mert semmit nem lehet róla találni:(!!!aki tud ebben segíteni annak nagyon szépen megköszönnémNagyon boldog elenor1991@hotmail.hu ide is elfogadók egy részletes leírást:)

szia!

elöször is,ahogy azt a fórum-szabályzat előirja,légyszives mutatkozz be itt:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#86149

másrészt itt azért van némi info:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1773
alphadog
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 08. Kedd., 06:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok;P
linothele fallax erröl a fajról szeretnék nagyon sok minden megtudni,mert semmit nem lehet róla találni:(!!!aki tud ebben segíteni annak nagyon szépen megköszönnémNagyon boldog elenor1991@hotmail.hu ide is elfogadók egy részletes leírást:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Márc. 07. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,
Van egy Brachypelma Anntiha-m ami most készül a 4. vedlésére és azt szeretném kérdezni hogy mit tudtok róla? Mert nem igazán találtam róla semmit, összvissz 1 leírást valamerre a neten. Meg valami tippet valaki tudna adni, hogy hogyan tudom "vérengzővé" Nagyon boldog tenni? Mert a másik pókjaim jól esznek és a korábban említett leírás szerint van a hőmérséklet és a páratartalom belőve neki, de egyszerűen a csontitól is fél (pedig több vidiben láttam hogy ekkora pókok mint ő megtámadtak ugyanakkora eleséget mint amekkorát én adtam neki) aminél kisebbet meg nem tudok beszerezni neki. Viszont előfordul olyan, hogy vedlés után (1 vedléses kora óta megvan és 2szer vedlett eddig) mikor már engem a szívroham kerülget hogy mi lehet vele miért nem eszik akkor rácuppan a csontira amit ollóval félbevágok és elkezdi a nedveit eszegetni és ilyenkor ha adok be neki kaját akkor 2-3 napot folyamatában eszik (ami a koplalásait tekintve érthető is) én meg csak örülök mint majom a farkának, hogy milyen nagy ilyenkor a potroha de ezen kívül nem nagyon eszik és emiatt szerintem kicsit csökött is méretben. Kérek mindenkit, akinek van valami tippje, hogy hogyan vehetem rá az evésre (bár nem hiszem hogy rálehet venni ha nem akar) vagy van a fajról valami leírása esetleg tapasztalata a tartásában (magamnak én is írogatom a kis dolgokat,hogy mire adul legyen egy leírásom a tartásáról és tudjak segíteni másoknak) az válaszoljon. Nagyon szépen köszönöm előre is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Köszi a segítséget Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ambrus
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 22. Kedd., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Sziasztok!
Szerintetek milyen faj lehet ez?

http://img690.imageshack.us/i/388626641916ae7af04.jpg/

Hali,

Talán egy Lycosa bicolor.
http://www.lycosidae.info/identification/australia/Lycosabicolor.html
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szerintetek milyen faj lehet ez?

http://img690.imageshack.us/i/388626641916ae7af04.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Sok újabb kérdést felvet a kérdésed Nagyon boldog
Hímre vagy nőstényre gondoltál?
Másrészt pedig a legnagyobb pókra gondoltál? Mosoly
Mert pl. a T. blondi, T. stirmi stb nagyon szép nagyra nőnek, de nem adulnak olyan hamar.
De hogy nagyobb, és gyorsan aduló állatot mondjak: Psalmopoeus irminia hím.

Épp most van szerencsém egyhez. 6 vedléses és 8-9cm.
De számtalan példa van még.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Nos arról érdeklődnék hogy melyik faj nő a leglátványosabban és adul a leghamarabb?
A válaszokat előre is köszi!
w4r10ck
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a linket!Mosoly
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

w4r10ck írta:
Üdv!

Én most tényleg "erről a fajról szeretnék többet tudni" Heteroscoda maculata.

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=170
w4r10ck
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 12:50    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Én most tényleg "erről a fajról szeretnék többet tudni" Heteroscoda maculata.
Vissza az elejére
Chester
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Érdekelne bármilyen infó,amit tudtok a Viridasius sp madagascar-ról! Mosoly
Ma sikerült beszereznem 4db-ot belőle..
Előre is köszönöm,ha valaki tud vmi.. Mosoly

RK
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 10:02    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen az infót
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 08:47    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
szia mióta Pelinobius muticusra?nem kötözködni akrok!mikor nevezték át és hogy működik ez az átnevezgetés?

Gallon, R. C. 2010. On some Southern African Harpactirinae, with notes on the eumenophorines Pelinobius muticus Karsch, 1885 and Monocentropella Strand, 1907 (Araneae, Theraphosidae). Bull. Br. arachnol. Soc., 15 (2): 29-48.

Summary
The taxonomy of five species of Southern African Harpactirinae and two species of Eumenophorinae from East and West Africa is addressed. Two new species of Harpactirinae are proposed: Harpactirella overdijki sp. n. and Idiothele mira sp. n. Idiothele nigrofulva (Pocock, 1898 ) is redescribed from its types and fresh topotypic material. The previously unknown male of the harpactirine Ceratogyrus paulseni Gallon, 2005 is described. Ceratogyrus ezendami Gallon, 2001 is transferred to the genus Augacephalus and diagnosed from its two congeners Augacephalus breyeri (Hewitt, 1919) and A. junodi (Simon, 1904). The eumenophorine genus Pelinobius Karsch, 1885 is revalidated and proposed as a senior synonym of Citharischius Pocock, 1900. Phoneyusa gregori Pocock, 1897, Phoneyusa bettoni Pocock, 1898, Citharischius crawshayi Pocock, 1900 and Phoneyusa rufa Berland, 1914 are treated as junior synonyms of Pelinobius muticus Karsch, 1885. The monotypic genus Monocentropella Strand, 1907 is treated here as a junior synonym of Eumenophorus Pocock, 1897.

Ebben a publikációban két új fajt írt le Gallon a Harpactirella overdijki és a Idiothele mira (Idiothele sp. blue foot néven ismerjük). Újra leírta a Idiothele nigrofulva fajt a meglévö és a újonan gyüjtött példányok vizsgálata után.
A Ceratogyrus ezendamit átsorolta az Augacephalus nemzetségbe (így most Augacephalus ezendami a név, ami megegyezik az Augacephalus sp. Mozambique fajjal).
A következök pedig junior szinonimái a Phoneyusa muticusnak: Phoneyusa gregori, Phoneyusa bettoni, Citharischius crawshayi, Phoneyusa rufa.
A monotipikus Monocentropella nemzetséget pedig a Eumenophorus junior szinonimájaként kezeli.
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
Marten írta:
Üdv.
Valaki meg tudná mondani annak a póknak a nevét amelyiknek ilyen vastag a két hátsó lába? Forg? szemek
Nagyon tetszett már láttam képről csak nemvét nem írtam föl.. -.-"
Aki tud lécci segítsen Kacsint?

Hali!
Szerintem a Pelinobius muticusra gondolsz (régebbi neve Citharischius crawshayi).
Üdv!
szia mióta Pelinobius muticusra?nem kötözködni akrok!mikor nevezték át és hogy működik ez az átnevezgetés?
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

Igen ez az Nagyon boldog
Kössz szépen hwak a segítséget!
Tud valaki valamilyen leírást erről a fajról
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Nem sajnos nem ez az :/
Amit én láttam sokkal vastagabb volt a lába és ilyen nagyon szőrös és csak a hátsó pár
és ha jól emlékszem sötétszürkés volt színe
Itt is láttam már a topicot róla, de nem jegyeztem meg a nevét -.-"

Eucratoscelus pachypus
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

Nem sajnos nem ez az :/
Amit én láttam sokkal vastagabb volt a lába és ilyen nagyon szőrös és csak a hátsó pár
és ha jól emlékszem sötétszürkés volt színe
Itt is láttam már a topicot róla, de nem jegyeztem meg a nevét -.-"
Vissza az elejére
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Üdv.
Valaki meg tudná mondani annak a póknak a nevét amelyiknek ilyen vastag a két hátsó lába? Forg? szemek

Hali!
Szerintem a Pelinobius muticusra gondolsz (régebbi neve Citharischius crawshayi).
Üdv!
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

Üdv.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Következő
5 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu