Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Beteg a pókom?

Beteg a pókom?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 22. Szer., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Nálunk ilyen elöfizetéses bogárírtó szokott jönni. Hát rinyálok rendesen. Bezárom a pókokat, és szell?ztetek órákig. A nagyszoba az egyetlen, ahova be nem teheti a lábát. Egyébként én sem tartom jó ötletnek az elektromos írtót. Évekkel ezel?tt bedugtam egy plafonhoz közeli konektorba, és reggelre egy bazi nagy folt lett a plafonon, ahogy párolgott. Aztán pár nap alatt eltünt. Persze akkor még nem voltak pókjaim. Azóta semmit nem használok, mondjuk érdekes módon , idén se szúnyog se légy nem volt a lakásban. Talán a nagy meleg öket is bezavarta. A májusi cserebogár is áprilisban jött..... Gyerekek jön a jégkorszak.....
Vissza az elejére
Profil üzenet
peebody
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Aug. 22. Szer., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Köszi!Tudom,h volt mar rola szo keresgeltem is,de nem talaltam sehol!Ezért kérdeztem meg!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 22. Szer., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

peebody írta:
Hy én arra lennék kíváncsi,hogy mennyire hat a konektoros szúnyogírtó a pókokra,mondjuk hogyha másik szobába lenne,de csak egy ajtó válassza el a pókoktól?nagyon veszélyes?Mert nem akarnám h ez miatt haljanak meg a pókicáim.

Az biztos, hogy jót nem tesz nekik...
Én kihagynám... Kacsint?

Asszem, err?l volt már szó...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
peebody
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Aug. 22. Szer., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Hy én arra lennék kíváncsi,hogy mennyire hat a konektoros szúnyogírtó a pókokra,mondjuk hogyha másik szobába lenne,de csak egy ajtó válassza el a pókoktól?nagyon veszélyes?Mert nem akarnám h ez miatt haljanak meg a pókicáim.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
klozetkilincs
Újonc

Elküldve: 2007 Aug. 17. Pént., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

No jólvan, reméltem, h ez lesz az egész mögött... Akkor irány a társkeres?.. Mosoly
még egy kérdés: h ha találok neki n?stényt, és kuffant egy jót, akkor megnyugszik, v most már haláláig hajtja a magszórás ösztöne? Mosoly (csak így szabadon, virágnyelven)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 16. Csüt., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

klozetkilincs írta:

Azon filóztam, bár err?l semmit nem találtam a neten, hogy ivarérés után nem lehet,h megváltozik a hím pókok viselkedése? talán n?stényt keresnek, lehet ezért mászkál többet?

Jól gondolod, ez pontosan így van!
Nem beteg a pókod, ez így normális.

A hímeknek ivari vedlés után megváltozik a viselkedése...
Ilyenkor sokat mászkálnak (nöstényt keresnek), mert ilyenkor a természetben vándorolnak.
És nagyon keveset esznek... amikor majd kezd "legatyásodni" akkor fog enni... de nem sokszor...
Vissza az elejére
klozetkilincs
Újonc

Elküldve: 2007 Aug. 16. Csüt., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nagyon aggódom a geniculata-m miatt, mert most volt a 13. vedlése, most lett ivarérett, legalábbis most vette fel a hímekre jellemz? küls? jegyeket, mint a két sarkanytús "boxkeszty?t" , és nem eszik rendesen..
Nos a baj ott van, hogy eddig akárhányszor vedlett, utána kis szünettel mindenre úgy csapott le, mintha évek óta éheztetném, és képes volt egy naposegér mellett 2-3 sáskát betolni nagyon rövid id? alatt.
Most meg, mikor már rég nem kapott semmit, nem tudtam mást venni, csak két, neki elég kicsi tücsit... bedobtam ?ket, le se szarta, aztán igaz másnapra megette ?ket... de nála sosem így ment ez, még a kisebb állatokat is megette...
aztán gondoltam ünnepeljük meg az ivarérést, megkapta élete els? kifejlett egerét... azt is le se szarta, az egér majdnem rálépett, de aztán felmenekült egy kiszögellésre, és hát másnapra azt láttam, h már eszi... gondoltam, el?ször csak megijedt az egért?l, mer h ekkorát még nem kapott...

aztán most megint eltelt jópár nap, és vettem neki normál nagy tücsiket, betettem kett?t, és azokat annyira nem támadta meg,h már meg is döglöttek azóta a terkóban.. és persze úgy sem ette meg ?ket...

emellett nem látszik rajta semmi kívülr?l, csak talán a szokásosnál néha többet mászkál.. mert amúgy nem egy aktív pók, de mostanában sokat van az üvegen, pedig uolyan 24-28 közötti h?mérsékleten van, az itatója pár hónapja új, nagyobb, és így a páratartalom napközben 60-70%, estére 85-90%re emelkedik fény és meleg hiányában...

teljesen normál 35x35ös guillotin ajtós terkója van, felül 9-10cm széles csíkban dróthálós szell?z?vel...

Azon filóztam, bár err?l semmit nem találtam a neten, hogy ivarérés után nem lehet,h megváltozik a hím pókok viselkedése? talán n?stényt keresnek, lehet ezért mászkál többet?

Az ötleteket, tanácsokat el?re is köszi, nagyon várom...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Ez sajnálatos eset.
Milyen Egyébként ez a fejespenész?

A terráriumok vételét én megoldottam egyszerrre.
Csináltattam minden formát.

Most ezekhez csináltatok polcot.

Majd teszek, be fotót róla....
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

Ez sajnálatos eset.
Milyen Egyébként ez a fejespenész?

A terráriumok vételét én megoldottam egyszerrre.
Csináltattam minden formát.

Most ezekhez csináltatok polcot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 21. Hétf., 08:09    Hozzászólás témája: idéz

Az utóbbi két napban, elpusztult egy Ephebopus murinuson, és egy Tapinauchenius gigas-om... Szomor? Brick wall

Mindegyik szerintem a túl magas páratartalom miatt...
a murinusnál fejespenészek jelentek meg a talajban... s ez okozhatta a halálát...

Mostanában inkább pókok helyett igyekszem terráriumokat venni... Zavart Forg? szemek
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 11. Szer., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem, beteg volt!

Ha kapsz másikat helyette akkor semmi gond!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Hát érdekes eset. Szegény pókica. Minden esetre én akkor is valami bels? sérülésre gondolok csak lehet hogy eleinte nem volt sújos és a pókicának még volt ereje mászkálni. Várjuk meg az okos pókászokat, ?k malyd megmondják hogy mennyi eséj van a gondolatom esélyére.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Mikor vittem haza még elég aktívan mászkált, majd elhelyeztem az új helyére és akkor is egy darabig, majd márcsak sütkérezett a doboz oldalán. Kés?bb már azt sem csinálta.

norbalia írta:
Épp ezért gondoltam, hogy valami bels? sérülés. De ha ilyen sújos dolog hogy belehalt szegény akkor ha belsó sérülés akkor szerintem megmozdulni se lett volna ereje. Gondolom én. DE a pók mászkált az els? 2 nap alatt nem?
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Épp ezért gondoltam, hogy valami bels? sérülés. De ha ilyen sújos dolog hogy belehalt szegény akkor ha belsó sérülés akkor szerintem megmozdulni se lett volna ereje. Gondolom én. DE a pók mászkált az els? 2 nap alatt nem?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

El?tte semmi rendellenesség nem látszott rajta.

norbalia írta:
És az nem lehet hogy amikor pakolta a srác véletlenül leesett a csöpség és valami bels? sérülés keletkezett? Ez nem gyanusitgatás csak valami kérdés szerüség és/vagy valami lehet?ség a halál miatt. Gondolom magátol nem csinál olyat a pók hogy gondol egyet és megpurcan.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

És az nem lehet hogy amikor pakolta a srác véletlenül leesett a csöpség és valami bels? sérülés keletkezett? Ez nem gyanusitgatás csak valami kérdés szerüség és/vagy valami lehet?ség a halál miatt. Gondolom magátol nem csinál olyat a pók hogy gondol egyet és megpurcan.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 17:28    Hozzászólás témája: idéz

2 napig volt él? állapotában nálam, tücsköt raktam be, de nem evett. Türte hogy átmenjen a lábai alatt a tücsök, majd mikor már megpurcant (innét vettem el?ször észre) már azt is hogy átmásszon rajta.

Érdekesség, hogy akit?l vettem a börzén azt mondta, hogy a többi emiliája most vedlett (Németországból hozta be ?ket).
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Szia Scream az emilia evett nállad? Vagy mióta nállad van nem evett egyszer se?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

Relytély!
Mindenesetre Scream, ne okold magad, biztos mindent megtettél! Kacsint?

Scream írta:
Kézben hoztam haza és a kocsi középkonzol üdít? tartójában volt. Semmi baja nem eshetett. Nem esett le, id? is napközben 18-20 fok körül volt tehát meg sem "fázhatott".

(Chromatopelma-mat mikor hoztam haza véletlen leesett dobozostul kb 1,5 méterr?l vele nem történt semmi, azóta is jól érzi magát és azóta már 3x vedlett és rengeteget eszik.)

Mind1 ez van, remélhet?leg lesz másik és többé ilyen nem fordul el?. Elpusztulása utáni pár napban magamat okoltam és próbáltam végigvenni, mit ronthattam de végül mindig arra jutottam, hogy semmit. (Doboza a chromatopelma-é mellett volt így h?mérséklet kb ua volt. Páratartalom is jónak t?nt, föld relatív száraz volt, egyik sarka volt csak nedvesítve picit, bujkáló minden. ? választhatta meg hol szeretne tartozkodni. Földkeveréket sikerült jobban eltalálni, mint a Morfológusnál. Kell? mennyiség? lyúk volt a tet?re csinálva. Sosem lógtak vízcsöppek sehol.)

Pit írta:
Szegényke..
Sajnálom... Szomor?
Utazás közben nem történhetett semmi baja? Zavart
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Kézben hoztam haza és a kocsi középkonzol üdít? tartójában volt. Semmi baja nem eshetett. Nem esett le, id? is napközben 18-20 fok körül volt tehát meg sem "fázhatott".

(Chromatopelma-mat mikor hoztam haza véletlen leesett dobozostul kb 1,5 méterr?l vele nem történt semmi, azóta is jól érzi magát és azóta már 3x vedlett és rengeteget eszik.)

Mind1 ez van, remélhet?leg lesz másik és többé ilyen nem fordul el?. Elpusztulása utáni pár napban magamat okoltam és próbáltam végigvenni, mit ronthattam de végül mindig arra jutottam, hogy semmit. (Doboza a chromatopelma-é mellett volt így h?mérséklet kb ua volt. Páratartalom is jónak t?nt, föld relatív száraz volt, egyik sarka volt csak nedvesítve picit, bujkáló minden. ? választhatta meg hol szeretne tartozkodni. Földkeveréket sikerült jobban eltalálni, mint a Morfológusnál. Kell? mennyiség? lyúk volt a tet?re csinálva. Sosem lógtak vízcsöppek sehol.)

Pit írta:
Szegényke..
Sajnálom... Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Beszéd megtörtént, mikor írtam ida is err?l els? alkalommal és mondta, hogy ? sem érti mi történhetett, de május 5-ei börzére vagy addig vhogy eljuttat hozzám egy másikat. (érdekes lélektani dolog, hogy családom is kicsit szomorú volt, pedig ?k minden pók érkezésekor el?adják a durcát, hogy ezt megint miért kellett. így volt ennek az érkezésekor is. persze amikor nem vagyok otthon ugyan úgy figyelik, hogy mit csinál éppen, hol van. ma közli velem anyám, hogy hétvégén míg nem voltam itthon ? adott volna neki tücsköt, csak nem tudta hogy szabad-eMosoly )

El?furdulhat, hogy volt vmi baja, de kicsi az esélye elvégre már 5-6 vedléses volt és kb 8-10 közül válogattam, de így is skerült kifognom.

HerpeTFeri írta:
Hi!

Nem akarok most rágalmazni meg vitalavinát elindítani, de nem lehet, hogy már betegen vetted? Ennyi id? alatt szerintem nem játszódhatott le a betegség. Beszélj a tenyészt?vel, vagy akit?l vetted, és ha van benne emberség, ad helyette egy másikat, vagy visszaadja az árát.

Legutóbb Scream szerkesztette (2007 Ápr. 10. Kedd., 19:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 09:58    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Nem akarok most rágalmazni meg vitalavinát elindítani, de nem lehet, hogy már betegen vetted? Ennyi id? alatt szerintem nem játszódhatott le a betegség. Beszélj a tenyészt?vel, vagy akit?l vetted, és ha van benne emberség, ad helyette egy másikat, vagy visszaadja az árát.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 09:13    Hozzászólás témája: idéz

Szegényke..
Sajnálom... Szomor?
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 00:31    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Hmmm, erre kiváncs vok. Hogy tartotad, mit láttál rajta küls?leg?

Hogy tartottam? Megnézheted a lakását a Brachypelma emilia topicban. Körülmények szinte megegyeztem a chromatopelmáméval. Tehát 24-28 fok. Vastag talaj, párologtató edény, buvóhely. Bárhogy tartom 2 nap alatt szerintem lehetetlenség, hogy elpusztuljon. (Ahhoz képest, hogy milyen dobozban lakott, amikor vettem, ahhoz képest ez egy versailles-i palota. Mosoly

Változás küls?re semmi észrevehet?. Viselkedésben els? nap aktív, másodikon kepeszkedett csak a lámpa felöl. Harmadik nap ült a lámpától távolabb és ebben a pozban maradt még 2 napig. 1mm sem mozdult. Ekkor állapítottam meg az elhalálozást.

Szerk.: Képet beszúrtam ide is.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 08. Vas., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Hmmm, erre kiváncs vok. Hogy tartotad, mit láttál rajta küls?leg?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 07:32    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes, mert én az els? 2 napban sokkal izgágábbnak tartottam (állandóan mozgolodott, kinyítottam a dobozt rögtön körbe akart nézni kint is), a megtestesült nyugalom és mindent elt?r? chromámhoz képest.

Gabesz írta:
Hát tényleg rejtélyes, hogy mi történhetett vele. Sajnálom.

Nálam csak smithi van, a chromihoz képest persze sokkal nyugodtabb a viselkedése, tehát sokáig el tud lenni mozdulatlanul és ha nem éhes, a tücsi sem tudja zavarni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 07:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát tényleg rejtélyes, hogy mi történhetett vele. Sajnálom.

Nálam csak smithi van, a chromihoz képest persze sokkal nyugodtabb a viselkedése, tehát sokáig el tud lenni mozdulatlanul és ha nem éhes, a tücsi sem tudja zavarni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 05:54    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Fogd meg csipesszel a fejtoránál és emeld föl ha nincs csipeszed cseppents rá vizet ha nem reagál meghalt. bár szerintem amikor te ezt az üzentet olvasod már semmi baja nem lesz

Sajnos,de üzenet olvasása után a hátára fordítottam úgy maradtak a lábai, majd vissza és azóta sem történt változás. Vízcseppre sem reagált.

4 napig örülhettem neki. Szomor?

Ez a kép már elpuszulása után készült, ma reggel átraktam a kitakarított dobozba, amibe vettem és a polcomra raktam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 03:56    Hozzászólás témája: idéz

Fogd meg csipesszel a fejtoránál és emeld föl ha nincs csipeszed cseppents rá vizet ha nem reagál meghalt. bár szerintem amikor te ezt az üzentet olvasod már semmi baja nem lesz
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 00:32    Hozzászólás témája: idéz

S.O.S. Vki válaszoljon tök kész vagyok. Szomor?

Hétvégén börzén vett emiliam (5-6 vedléses) csak ül már napok ota ugyan ott. Nem reagál semmire, ecsettel noszogatom semmi, lábát megemelem semmi, akár a hátára is tudnám fordítani. Nincs a hátán normálisan hason van, de nincs behúzva maga alá a lábai.

Hétvégén még nagyon aktív volt amikor haza hozta. Egész héten jól el volt, mindig a lámpa felöli oldalon pihizett félig a doboz falán. Már akkor is érdekes volt, mert engedte hogy a tücsök átmenjen a lába között.

Mi baja lehet? Lehet, hogy megdöglött csak nem húzta be maga alá a lábait?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 25. Vas., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Szia Nemnemsoha!

A geniculatak nálam nem nagyon sz?ttek, tényleg csak kajálás közben csináltak egy kis sz?nyeget, vagy vedlés el?tt.
Amúgy nem jellemz? rájuk, hogy lakóhálót építsenek:D
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 25. Vas., 04:59    Hozzászólás témája: idéz

Vend írta:
Köszi a választ! És mikor fog sz?ni, mert eddig még nem tette.

Ez érdekes kérdés meg kell hagyni...Mosoly
Ha célszer?nek vagy szükségszer?nek ítéli meg.
Pl.:vedlés el?tt, táplálkozáskor, lakohálo készítésekor és stb....
Nagyon boldog
Lolo

Elküldve: 2007 Feb. 24. Szomb., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ! És mikor fog sz?ni, mert eddig még nem tette.
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 24. Szomb., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

Szöv?szemölcsöknek hívják, a szöv?mirigyek a pók testében vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
nemnemsoha8
Látogató

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg levedlett a genim! És már látszik a fehér minta a lábacskáján. Elég nagy, igazi pókformája van és csak úgy zabál. Valamelyik nap véletlenül nyitva hagytam a dobozát és kikandikált a dobozból, majdnem szívrohamot kaptam és fél percig vísitottam. Megfigyeltem, hogy a potroha végén két pici szarvacska alakú nyúlványt tud kidugni. Ez így elég hülyén hangzik, de mi az? A szöv?mirigyei?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 04. Vas., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Na most már sztem aggódhatok. A decemberi börzén vettem egy 2vedléses ruhnauit. Gondolom nemrég vedlethetett, mert akkor nagyon kicsi volt a potroha, alig lehetett látni. Elkezdtem tömni, evett is rendesen. Melegen van tartva, normális páratartalom, szóval minden megvan neki. De még nem vedlett le egyszer sem. Akárhogy számolom ez már 1félhónap. Jellemz? erre a fajra a lassú növekedés(tudtommal nem), mertmég ha egy rosea lenne akkor megérteném...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 02. Pént., 08:17    Hozzászólás témája: idéz

nemnemsoha8 írta:
Hello!

Húú de régen jártam erre. Lenne egy kérdésem: a pókicámnak ezen a héten kellene vedlenie, és egyre aggasztóbbnak látom az állapotát. Elég szótlan lett, és bújkál az alomjában. S?t mintha elkezdett volna feketedni, és most nem tudom ez a vedlés miatt van, vagy egy komoly katasztrófa el?jele?

Köszi a választ, remélem megnyugató lesz

halóóóóóó!
magamra veszem a megnyugtatás nehéz feladatát. Nevet?
ez a vedlés jele. Kacsint? mingyá lesz egy vedlett pókod. Mosoly
nemnemsoha8
Látogató

Elküldve: 2007 Feb. 01. Csüt., 23:50    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Húú de régen jártam erre. Lenne egy kérdésem: a pókicámnak ezen a héten kellene vedlenie, és egyre aggasztóbbnak látom az állapotát. Elég szótlan lett, és bújkál az alomjában. S?t mintha elkezdett volna feketedni, és most nem tudom ez a vedlés miatt van, vagy egy komoly katasztrófa el?jele?

Köszi a választ, remélem megnyugató lesz
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 23. Szomb., 22:22    Hozzászólás témája: idéz

LEÍRNÁD A FOLYAMATOT? LEHET, HOGY HAMAROSAN SZÜKSÉGEM LESZ RÁ...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Én nem szereten a formalint. Nagyon mérgez? és büdös. Ha nem kell? körültekintéssel dolgozol vele tüdöödémát kaphetsz.
Szerintem a legjobb a fagyasztó aztán a 98%-os alkohol.
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

KOKA! MENNYI IDEIG KELL A FORMALINBAN LENNIE A PÓKNAK? ÉS MENNYI HAJLAKK KELL RÁ?
SAJNOS HAMAROSAN AKTUÁLIS LESZ A DOLOG, ERT AZ ALBOM, MÁR SZERINTEM A VÉGÉT JÁRJA. JÓ LET VOLNA PÁROZTATNI, MIEL?TT VÉGE S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 20. Szer., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Elég furcsán hangzik ez a tartósítós dolog. De valszeg én is megcsinálnám a pókicákkal.F?leg hogy ennyire "szeretem" ?ket. Eddig én is úgy néztem a pókokra mint valami fenevadakra de most hogy én is tartok inkább olyan aranyosnak tartom ?ket Nagyon boldog .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 11:33    Hozzászólás témája: idéz

Engem az ?tlet tasz?t de nem vagyok ellene Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 03. Vas., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem h?lyes?g ez a tart?s?t?s dolog. Lehet, hogy egy kicsit morbid, de az ?llat a hal?la ut?n is a lak?s d?sze maradhat, ha ki van k?sz?tve ?s mondjuk be van keretezve..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
csakaloki
Tag

Elküldve: 2006 Okt. 21. Szomb., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

hopp, ez ?n voltam Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 21. Szomb., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

N?lunk a gy?gyszert?rban lehet.
csakaloki
Tag

Elküldve: 2006 Okt. 21. Szomb., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

formalint honnan lehet szerezni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 20. Pént., 15:36    Hozzászólás témája: idéz

csakaloki írta:
h?t nem is tudom ink?bb nem ... mondjuk j? lenne tudni, de nem vagyok olyan boncolgat?s t?pus... tart?sitani nem lehet valahogy ? Zavart (de t?nyleg)

De lehet, formalinba kell ?ztatni, azt?n hajlakkal lef?jni.
csakaloki
Tag

Elküldve: 2006 Okt. 18. Szer., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

h?t nem is tudom ink?bb nem ... mondjuk j? lenne tudni, de nem vagyok olyan boncolgat?s t?pus... tart?sitani nem lehet valahogy ? Zavart (de t?nyleg)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 18. Szer., 15:49    Hozzászólás témája: idéz

Csak akkor ha tudni akarod miben hullot le.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
11 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu