Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 18 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 02. Hétf., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

fxsz írta:
Marten írta:
Kedves fxsz !
Ha még van bármilyen lakkra emlékeztető szaga, akkor az azt jelenti, hogy még mindíg párolog belőle oldószer.
addig amég teljesen szagtalan nem lesz (mármint lakk) addig szrintem ne kockáztass
Remélem tudtam segíteni : )Ű
üdv. Martin

De már több, mint két hete szárad és még mindig van egy kicsi lakk szaga. Normális ez? Mikorra lesz ez vajon szagtalan... Nagyon szeretném már berakni neki, szüksége lenne rá. Állatkereskedésben néztem amúgy ilyen ágszerűséget. Találtam valami ilyesmit, de inkább azok valamiféle kiszárított gyökerek voltak, persze le tudnék róla egy megfelelő darabot törni. A lényeg az, hogy egy kb ökölnyi darab ezekből 2100 forint volt...

Egy faágat amúgy minek megcsiszolni, meg le lelakkozni? De most komolyan! Vagy be akarod bútorozni a helyét? Nagyon boldog Ha megmikrózod egy percig, már mehet is a terkóba! Szerintem túl van reagálva ez az egész. Ha egy olyan pók találkozik bacikkal ami mindentől óvva volt élete során, hamarabb belepusztul, mint az a pók, amit csak az elvárt szinten tartottak sterilizált cuccok nélkül. Ahogy ez igaz az emberekre is (mármint nem szó szerint, minket nem tartanak Nevet? ). Mikrózz meg egy ágat és tedd be nyugodtan hozzá.
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 02. Hétf., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Kedves fxsz !
Ha még van bármilyen lakkra emlékeztető szaga, akkor az azt jelenti, hogy még mindíg párolog belőle oldószer.
addig amég teljesen szagtalan nem lesz (mármint lakk) addig szrintem ne kockáztass
üdv. Martin

De már több, mint két hete szárad és még mindig van egy kicsi lakk szaga. Normális ez? Mikorra lesz ez vajon szagtalan... Nagyon szeretném már berakni neki, szüksége lenne rá. Állatkereskedésben néztem amúgy ilyen ágszerűséget. Találtam valami ilyesmit, de inkább azok valamiféle kiszárított gyökerek voltak, persze le tudnék róla egy megfelelő darabot törni. A lényeg az, hogy egy kb ökölnyi darab ezekből 2100 forint volt...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 02. Hétf., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Kedves fxsz !
üdv. Martin
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
spawn
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

kis 5 vedléses avim:

Durva alagút rendszereket tud csinálni magának
Vissza az elejére
Profil üzenet
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Na csak nem költöztettem még a kis pókomat új helyére, ugyanis az ág, amit be akarok tenni nem nagyon akar megszáradni. Szereztem egy jó kis uszadékfát, meg lett mikrózva, csiszolva majd le is lakkoztam. De kb 1 hete már, hogy szárad és mintha egy iciripicirit még mindig ragadna, na meg lakk szaga van kicsit. Kérdem én, hogy betehetem-e ezt már neki? Illetve az, hogy a kis ágnak lakk szaga van enyhén, baj-e?
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 27. Szer., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

11 bol 1nel fordult elo,inkabb csak ugy mondanam h. nemhataroztam meg h mitol hallt meg vagyis inkabb nemtudtam meghatarozni...mivel elozo nap meg evett....
es ugy volt tarta mint a tobbi...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
De jartam mar ugy h. 1ik nap evett a 2.napra megdoglott...(addig evett ivott vedlett stb,minden ami kellett)

Mindenféle ok nélkül? Zavart Remélem ez csak valami elszigetelt eset és nem jellemző. Nem örülnék, ha évekig gondoznám majd egyszer csak spontán meghalna.

hicsabi írta:
Valószínüleg vedléshez közelít és olyankor befejezik a táplálkozást egészen a vedlésig.

Visszatérve erre a problémámra, nem kapott enni a kommentem óta sem. Vártam, hogy megtörténjen a vedlés, de hiába. Majd ma megint megkínáltam és azonnal rávetette magát a csontira, már vagy 4 órája lakomázik. Holnap költöztetem az új helyére, remélem az majd meghozza a kedvét a vedlésre.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Silentthom írta:
Sziasztok!
Szeretnék egy 1.v Versicolort, és a kérdésem az lenne, hogy mindenféleképpen kisebb helyre kellene raknom, vagy jó neki a terrárium 15x15x15? Olvasgattam róla, általában mindenki valami kisebb műanyag edénybe, stb. teszi. Kicsit félek ettől a megoldástól így elsőre, ha valami ilyesmibe kell tennem. Mosoly
1. pókom lenne, és később szeretnék velük komolyabban foglalkozni.
Elnézést, ha "hülye" kérdést tettem fel! Mosoly Köszönöm a válaszokat!

Helló!

A dolog nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik. A doboz, amiben kapod, nem tudod mekkora? Mert én pl. eleinte egy állóvá alakított kínai kajás dobozban tartottam, majd egy gumicukros dobozba, aztán jött a terrárium olyan 7-8 vedlésesen. Azt tartottam szem előtt, hogy legyen neki hova visszavonulni, mikor nyitod a "lakás" ajtaját. (de kaptam már én is olyat, hogy túl nagy helyen tartom őket) De ami igaz, az igaz, akkora terkóban egy 1 vedléses kis pók elveszik. Nem lesz 1,5 cm se, mikor megkapod.

További szép estét!
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Sztem egész nyugodtan rakhatod terkóba, sokan mondják hogy fölösleges, de ártani nem árt. Én a versimet kis korától csipeszből etetem, azonnal levadássza a kaját, szóval olyanról szó sincs, hogy ne találná meg. A tápláléknak esélye sincs elbújni. Nagyon boldog Jó evő a versi, gyorsan nő, és csodaszép. Nekem is ő volt a kezdőpókom, bátran ajánlom neked is. Az meg hogy kényes...Nálam még nem volt gond, de balesetek előfordulnak. Mosoly

Üdv: Annamari
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

nalam eleg kemeny halot szonek es nemigazan ragad bele inkabb levadassza ha epp arra jar...ha nem ehes en roton kiszedem tole az elesegallatot(max 1 orat) mert ugy neztem ez zavarja a legjobban....persze ha a halojat szetrombolod h. lathasd azt se komalja,20fok alattit nem szereti,de ha epp szukseges elviseli:D kaja:tucsok,keltetett legy,(nem dongo),frissen vedlett vagy meg jo puha csotany, 5-6vedlestol mar elfogad siman liszkukacot is,persze ha ehes kiskorban is sztem raveti magat barmire ami megmozdul....
eleg nedvesen tartom oket,h.a para vmelyik oldalan picit kicsapodjon...+sok sok szellozo lyuk.vagy nagyobb resz....25fok minimum...van h. nyaron 35is....
De jartam mar ugy h. 1ik nap evett a 2.napra megdoglott...(addig evett ivott vedlett stb,minden ami kellett)
Azt mondanam h. Sok sikert hozza:D
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Nincs avim, nem vagyok nagy pókos, de amit így forumon összeszedtem, és nem régóta tartó pókozásom óta tapasztaltam azok alapján:
Szerintem nem rossz terráriumba rakni a kicsit is, mondjuk nem ilyen nagyba hanem mondjuk egy 10x10x10-es bőven megfelel erre.
Azért gondolom ezt mert így az állandó páratartalmat könnyebb tartani, ne molyan ingadozó, mivel első pók lenne a gazdi tuti szreti nézegetni, én is imádtam figyelni az én picijeim, de dobozban nehezebb megoldani, lehet az ember nyitogatja majd gyakrabban, és ilyenkor eléggé zörög a doboz, miegyéb. Egy kis terkót bőven lehet nyitni anélkül, hogy megijedne a pók.
Ami a kaját illeti: Az avik ugye szép hálót szőnek? és sokat vannak ott, az ember is oda rakja a kaját ha etet, bebiggyeszti neki (gondolom én) az úgyis beleragad oda, nem megy az ki onnan a pók meg megtalálja szerintem.
De ez mind csak az én szerény véleményem. Legyetek szívesek ne lekiabálni ha valami oltári baromságot írnék, nagy rá az esély.
Ink javítsatok ki Kacsint?

További szép estét midnenkinek,
Martin Mosoly
Vissza az elejére
Strucc-Spider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Silentthom írta:
Sziasztok!
Szeretnék egy 1.v Versicolort, és a kérdésem az lenne, hogy mindenféleképpen kisebb helyre kellene raknom, vagy jó neki a terrárium 15x15x15? Olvasgattam róla, általában mindenki valami kisebb műanyag edénybe, stb. teszi. Kicsit félek ettől a megoldástól így elsőre, ha valami ilyesmibe kell tennem. Mosoly

Szia!

Mindenképpen a kisebb helyet mondanám. Azért is mert bővel elfér benne, másik pedig, hogy a kaját is könnyebben megtalálja.

üdv Strucc
Silentthom
Újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 21. Csüt., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

fxsz írta:
hicsabi írta:
fxsz írta:
Hello!

Nem rég kaptam egy újszülött kis versicolort, amikor megkaptam úgy 1-2 hetes lehetett. Most lehet olyan 5 hetes. Amikor hozzám került rá pár napra meg is etettem, majd egy hét múlva ismét megkínáltam, szintén evett. Viszont most egyszerűen nem tudom rávenni. Eddig ha odatettem elé a kukacot egyből rávetette magát és már falatozott is, de most nem, inkább elszalad. Van, hogy rákap, de nem kezdi el enni, továbbáll. 9 napja már, hogy nem evett. Valami baja van esetleg, vagy mi lehet az étvágytalanságának oka? Köszi előre is a segítséget!

Üdv.
Valószínüleg vedléshez közelít és olyankor befejezik a táplálkozást egészen a vedlésig.

Hm, köszönöm. Igazából amúgy én is erre gondoltam, mint lehetséges megoldásra. Csak nem értem mit húzza eddig. Egyébként ez a heti egy kukac elegendő? Vagy sűrűbben kell etetni? Konkrétan egyébként vasárnap óta próbálom ismét megetetni, sikertelenül. Mennyi időt hagyjak neki? Mikor próbáljam megint etetni?

Vedlés után próbáld meg. Az etetéssel én úgy vagyok, hogy ha látom, megette az adagot, újat adok neki, ha azt is, megint, egészen addig amig kell neki. Ha már nem eszik, értelemszerűen várok pár napot és újra.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 22:34    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
fxsz írta:
Hello!

Nem rég kaptam egy újszülött kis versicolort, amikor megkaptam úgy 1-2 hetes lehetett. Most lehet olyan 5 hetes. Amikor hozzám került rá pár napra meg is etettem, majd egy hét múlva ismét megkínáltam, szintén evett. Viszont most egyszerűen nem tudom rávenni. Eddig ha odatettem elé a kukacot egyből rávetette magát és már falatozott is, de most nem, inkább elszalad. Van, hogy rákap, de nem kezdi el enni, továbbáll. 9 napja már, hogy nem evett. Valami baja van esetleg, vagy mi lehet az étvágytalanságának oka? Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

Hm, köszönöm. Igazából amúgy én is erre gondoltam, mint lehetséges megoldásra. Csak nem értem mit húzza eddig. Egyébként ez a heti egy kukac elegendő? Vagy sűrűbben kell etetni? Konkrétan egyébként vasárnap óta próbálom ismét megetetni, sikertelenül. Mennyi időt hagyjak neki? Mikor próbáljam megint etetni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 22:30    Hozzászólás témája: idéz

fxsz írta:
Hello!

Üdv.
Vissza az elejére
fxsz
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 19. Kedd., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Olyan 5-6 vedlésnél kezdik el felvenni a felnőttkori színezetet és olyan 8-9 körül lesz teljes. Szóval szerintem időben van a pókod.
bambamamba
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 19. Kedd., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A versim most lett 8 vedléses. Eddig a vedlésig kék volt az utóteste, csak most lett a "versis" szivárvány színe.
Nálatok is ennél a vedlésnél váltott színt? Mert látom, hogy Annamarinak már 6 vedléstől.
Lehet, hogy elszámoltam valamit, esetleg nem jól tartom?
Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 10. Vas., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Na, az enyém beindult.

4 napja folyamatosan reggel egy kifejlett tücsök, délután vagy este mégegy. Még van kettő itthon, nagyon zabál. Nemsoká 10 vedléses lesz a kislány, az már subadult?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 10. Vas., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

roller89 írta:
Hali!
Az én versimből kiindulva szerinntem is 7 vedléses Annamari versije.
vigfer.90 írta:
Nem kötekedek de nekem is 7. vedlésesen volt ilyen színe, 6. vedlésesen még látszódott a kék a színeiben.

csepelball írta:
Annamari írta:
Sziasztok!
Csináltam képet az immáron 6 vedléses versimről:

Helló!
Én még mindig azt mondom, hogy ez 7 vedléses állat.

üdv,
Laci

Üdv! Szerntem 6 v. A 7 vedléses versinek már színesednek a lábai. De nem tudom...a chromiknál is azt mondják hogy 7 vedlésesen zöldül a carapax, mégis sokaknál csak 8 vedlésesen. És ha Annamari 1 vedléses kora óta neveli, és azt mondja 6v meg szín alapján is az, akkor...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 10. Vas., 10:00    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Az én versimből kiindulva szerinntem is 7 vedléses Annamari versije.
vigfer.90 írta:
Nem kötekedek de nekem is 7. vedlésesen volt ilyen színe, 6. vedlésesen még látszódott a kék a színeiben.

csepelball írta:
Annamari írta:
Sziasztok!

Helló!

üdv,
Laci
Vissza az elejére
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 10. Vas., 09:24    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Annamari írta:
Sziasztok!

Helló!

üdv,
Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 09. Szomb., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

6 vedléses versim
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Ápr. 09. Szomb., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Színezet alapján hinnék neked, de tuti biztos h. 1 vedlésesen kaptam, és felírtam minden egyes vedlését. Megnéztem, átszámoltam és 6 Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Ápr. 09. Szomb., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Sziasztok!

Helló!

üdv,
Laci
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Ápr. 09. Szomb., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

szia!
na már végzett az építkezéssel, és nekem s egy csövet csinált csak rakott bele földet is, mondjuk igy a cső fele abbol van és leér a földig, és most abban van bent!(a metallica még mindig nem fogadja el a kaját)Nagyon boldog
nagyon jol nyomja a falazást!
üdv: Kovi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nálam sose csinálta. Olyan volt, h egy csövet levezetett a földig, h tudjon vadászni a földről, de amúgy tisztán tartotta a hálóját. Avi ez, nem pöci! Lehet, h pára problémás o dolog.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

Szaisztok!
ma reggel mikor megnéztem a verzit, arra lettem figyelmes hogy hordja be a földet a hálójába szerintetek miért van ez? lehet hogy magas neki a pára?
azota is folyamatosan hordja és kb 1/3át le is bontotta a hálójának!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 02:28    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
davidoka írta:
6 vedléses versicolorom (hamarosan 7):

http://img863.imageshack.us/img863/6489/img9305.th.jpg

Üdv: davidoka!

Üdv!
Tudom biztos hülyeség szín alapján dönteni...de szín alapján 5 vedléses. Mosoly

Pedig 6, mert 1v. kora óta megvan, frissen vedletten élénkebb szinei voltak, hamarosan vedlik majd lesznek új képek.
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 02:11    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:

Üdv!
Tudom biztos hülyeség szín alapján dönteni...de szín alapján 5 vedléses. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 18. Pént., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Az én versim is most dobta le a 7. ruháját, kijár neki egy új lakhely.
Én is kifogom próbálni ezt a régi háló átrakás dolgot.
Majd leírom a tapasztalataimat.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 17. Csüt., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi ez off lesz, de gondoltam a témába vág.

Én is tapasztaltam már ezt a jelenséget. Mikor a Chromatopelmát a mostani helyére költöztettem, akkor egy fadarabot használtam utaztató eszközként, csak ez a fadarab az első dobozában a búvó helyét alkotta. (talán még a hálójából is volt rajta) Mikor be raktam a terkóba lemászott róla nem is volt ezzel gond, csak mikor ki akartam venni a fát egy szempillantás alatt vissza sprintelt rá és semmi pénzért nem akart lejönni róla. Végül csak pár csepp vízzel tudtam jobb belátásra téríteni. Elég érdekes volt. Mintha fel ismerte volna. Lehetséges ez több hónap után?

JerryFeco
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 17. Csüt., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

hello

Nekem bevált az a módszer, hogy a pók költöztetésénél egy kevés hálót a régi "lakásból" oda teszek neki ahova szeretném hogy beköltözzön, valami tereptárgyra (pl: műnövény). Az előző képeimnél az új helyen oda raktam a műnövényre a hálódarabokat és ma reggelre oda is csinálta meg a lakhelyét. Persze ez nagyon alacsony dobozban nem lehet megcsinálni, egyértelmű. Érdekes, de tudják, hogy az ott az ő hálójuk és ezáltal odaköltöznek, nekem ez majdnem mindig bejött. 2 verzinél és egy irminiánál is.

Üdv: JerryFeco
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Márc. 17. Csüt., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
kiskovka írta:
Sziasztok!
tegnap én is hozzájutottam egy szép 3-4v. példányhoz ebből a fajból és egy metallicahoz köszönhetően Járfinak!
láthatoan jol érzik magukat mert napoznak és szőnek, csak az a problémám hogy a doboz tetejéhez szőtt mindegyik, mondjuk szét már nem fogom nekik szedni, csak ha átrakom nagyobb helyre majd őket akkor ezt hogy tudnám megelőzni szerintetek?
jah és még az lenne hogy egy ilyen kis példányt mivel etessek mert vannak gyászbogárlárváim, azt ha belerakom a háloba megeszi? mert tücsök meg csotány csak nagyobb méretben van!
válaszotokat köszi
üdv : Kovi!

Mivel fánlakó fajok az Avicularia-k, igy mindig a helyük felső régióiban fognak szőni.

igen azt tudom csak láttam egy csomo képet itt a forumon és ott nem szőtt fel teljesen a doboz tetejéig igy azt lelehet venni!
ezért kérdeztem
de ha én most leszedem akkor szétszedem neki az egészet azt meg nem szeretném!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 17. Csüt., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

kiskovka írta:
Sziasztok!
tegnap én is hozzájutottam egy szép 3-4v. példányhoz ebből a fajból és egy metallicahoz köszönhetően Járfinak!
láthatoan jol érzik magukat mert napoznak és szőnek, csak az a problémám hogy a doboz tetejéhez szőtt mindegyik, mondjuk szét már nem fogom nekik szedni, csak ha átrakom nagyobb helyre majd őket akkor ezt hogy tudnám megelőzni szerintetek?
jah és még az lenne hogy egy ilyen kis példányt mivel etessek mert vannak gyászbogárlárváim, azt ha belerakom a háloba megeszi? mert tücsök meg csotány csak nagyobb méretben van!
válaszotokat köszi

Mivel fánlakó fajok az Avicularia-k, igy mindig a helyük felső régióiban fognak szőni.
Vissza az elejére
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Márc. 17. Csüt., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
válaszotokat köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Semmi, csak fura volt így hirtelen anélkül, hogy tudnám miért van ott Nagyon boldog
Vissza az elejére
JerryFeco
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Nem, kb 2 hete vedlett, annak a darabja. Mosoly Bocs a félrevezető képért ...

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de bal alsó részen az nem egy láb darabka? Sokkolt
Vissza az elejére
JerryFeco
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok ma költözött Merlin

Innen:

Ide:

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Íme egy kép a kis versimről.

Üdv.: Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 27. Vas., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Szisztok!

8 vedlésesen, vedlés után 5-6 nappal, vsz. nősti, többek között azért mert nagyon húzza a vedléseit, akár 2-3 hóanappal is:

8. vedlésesen, itt már tömi magát:

Hamarosan 9. vedléses képek... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 24. Csüt., 08:22    Hozzászólás témája: idéz

Ma reggelre az én versicolor-om is elszőtte magátMosoly 10cm körül van...remélem adulni fog Nagyon boldog
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 23. Szer., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

killergyuszi írta:
Sziasztok!
Tegnap este a gravid versicolor-om nagy munkába kezdett, először nem tudtam mire véljem a munkáját, hogy most vedleni akar vagy kokont rakni(egyébként már itt volt az ideje a rakásnak).
Ma reggel ahogy felkeltem, látom, hogy a póknak kisebb az utóteste, de még mindig munkában van, folyamatosan dolgozik a kokonon.
esetleg ha valakit érdekelnek információk akkor leírom:
a pók 12cm-es, tavaly nyár végén vedlett utoljára, november 20-án történt a párzás és ma február 6-án rakott kokont.
várom a továbbiakat és majd képet is megpróbálok felrakni de nem igazán zargatom a nőstényt.
üdv.

Szia Sasdian!

Én ebből gondoltam, hogy sub. És mert subként vettem persze. Mosoly
Szerintem nem 8v.-esek ezek az állatok.
De én is csak találgatok a vedlésszámmal kapcsolatban.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 23. Szer., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Nah itt vannak a képek:)

sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 23. Szer., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Ha 9-10 cm ,akkor 8 vedléses lehet, viszont szín alapján inkább 7...bár lehet hogy a kép csalóka. Az enyém most 8 vedléses, és a levedlett böre (a 7.) pontosan 8 cm.
Szerintem a következö vedlésnél még nem fog adulni...de nem tudom.

8 v-s versim
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 23. Szer., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Blinky írta:
peti85 írta:
Sziasztok!

Sub nőstény. Kicsit megsétáltattam. Mosoly

Hello

SzépMosoly hány cm kb? mert nekem is van egy semi/sub...és csak hasonlítás képpen Mosoly
majd teszek fel én is képeket....

Szia!

9-10 cm körül lehet a lábfesz. A test 4 cm.
Remélem következő vedlésre adulni fog.
Igaz nem tudok vedlésszámot, de méret szerint kellene.
Majd dobj róla képet Te is.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 43, 44, 45  Következő
10 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu