Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd., 17:47    Hozzászólás témája: idéz

Levedlett a kis dögöm Nagyon boldog Képeket vasárnap dobok. Szerdán vedlett le. A hátlemeze már zöldes. Még nem teljesen zöld. Az utótestéről is elég sok csik eltünt és a lába már erösebb árnyalatban feszit a kék szinével. Nagyon szép lett. Hány vedléses korátol kezdve kezd a hátlemez zöldes lenni? Lábfeszre nem tudom de elég sokat nött. Nem akarok hülyességet mondani de 7 cm-es kb.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 04. Szer., 15:57    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém egy hete vedlett le, és ma nyomta be a második tücsit. Onnan tudtam, hogy éhes, hogy lejött a földre és hesszelt. Csak úgy magamtól nem szoktam őket etetni, csak ha jelzik. Nem szeretem a szájukba rágni a kaját.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Ápr. 02. Hétf., 04:38    Hozzászólás témája: idéz

Kb. 2 órája levedlett kis Morfológusom. Mosoly
Azt viszont nem értem, hogy miért akkor vedlett, amikor 28,6 fok van a terráriumában és a páratartalom is lecsökkent 63%. Ahelyett, hogy olyankor tenné, amikor 21-22 fok van és a páratartalom meg 80%-os. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Nem, Chromatopelma görögül van chroma=szín (to)pelma=láb és talp

cyaneopubescens kyáneos (görög)=kék,fekete=kékes fekete pubescere (latin) =felnövés,feln?ni

arra utal hogy felnövés közben sötét kék lesz az állat lába
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Azt is most olvastam valahol hogy a "cyaneo" kifejezés a cián-ra ,mint ciánkékre vonatkozik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

Én rozsda színnek mondom de jaa meg zöld lesz a fejtora/el?teste és kékek a lábai ,az se rossz, nagyon nem az Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

Minden rosszban van valami jó. Ahogy elveszti a csíkos mintázatot a potrohán, úgy lesz egyre kékesebb a lába. Egyébként az enyém most ~4-4,5 centi, akkor ez azt jelenti, hogy 1-2 vedlés múlva barna lesz a potroha?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Hello Spidergirl

Olyan 5-6cm esen lesz meg az eredeti színe de szerintem a kiskori jobban néz ki (de bevallom én is már vártam hogy levegye a csíkosat)

Legutóbb gaspar szerkesztette (2007 Márc. 28. Szer., 16:08), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 07:35    Hozzászólás témája: idéz

aloha!
a 30x30x30as terkó valóban nem nagy, ha csak a méretét nézzük. ám egyik leírásban sem szerepel, hogy ezt milyen arányban rendezzük be. pl 2 centi föld, vagy 15 centi. azért ez nem mindegy. SZERINTEM. Mosoly és osztom brachy véleményét, SZERINTEM is túl nagy aza 30x30x30as terkó egy ijen kis póknak, ijen elrendezéssel. ha mondjuk a fühhöleges síkból 15 centit elvenne a föld, egy szavam se lehetne. másrészt a pók is szívesebben áskálódna valszeg akkor. Kacsint? és azért egy szőlőt?kére való mászkálás kevésbé rizikós mint a függöleges üvegfal bejárása. na ennyi volt a muszájoff Nevet?

amúgy máskérdés: vezeti valaki, hogy vedlésenként mijen színváltozáson ment át a kedvence? pl hanyadik vedlésnél tünnek el a csíkok az utótestről, stb.?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Hmmm mint tudtok egy szerencfsétlen pók felett ennyit lamentálni ??? Nem mind1, h mekkora az a fő, h ugyan arról a fajról van szó és nem más... a másil, h semmi köze a témához ebből senki semit sem tanul...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Nálam tegnap vedlett a kis csíkosseggű.
A lábízek színezete most sem változott.
A mérete nem lett sokkal nagyobb, lábterpesztése olyan 3-4cm max lehet.
Azt hiszem kicsit félre lett becsülve kora. Most lehet 4, vagy max 5 vedléses.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 26. Hétf., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Az én cyanom ma nyomott be 2 adult barna tücsköt pedig csak 9cm a lábfesz.e Szerintem nem nő lassan főleg amíg olyan pici egy geniculata persze hogy nagyobbakat vedlik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 18. Vas., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Én kis Morfológusom fölvette kb 1 hete azt a számomra furcsa szokást, hogy a hálójára földet pakol. Csinált magának egy kis függőágy szerüséget, ami 1-2 mm-re van a földtől, ezt telehordta földdel. Majd az egyik eddogo bejáratát teljesen telehordta vele, meg egyéb függőleges és vízszintes részeit a hálójának. Szerintetek miért csinálhatja? Csod?lkoz?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 10:11    Hozzászólás témája: idéz

Én azt nem todom honnan veszitek hogy egy kokonból van mind 3 példány.

Nem tudom a megoldást, viszont biztos hogy Norbália pókja az aminek megvette.

Egyébként ha nagyon akarjátok, akkor egy kokonból való hím és nőstény is adulhat egyszere, a nőstényt meggyorsítom, a hímet visszafogom. Eszméletlen sok minden függ a tartási körülményektől.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Én is költöztettem kis dobozból át a képeim között is látható kis terráriumba éppen a két vedlés között. Áááá nemtok semmit, nem is érdekes, ettől még szépen fejlődnek örömünket látjuk benne, semmi értelme a hasonlítgatásnak. Azé képet rakjatok föl és számoljatok be bármilyen érdekes eseményről! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

Én annyit tudok erre mondani, hogy az enyém vedlési ciklusába egy kicsit bekavartam. Pontosabban a pók. Amikor megvettem Wolkitól, egy kis műanyag dobozba kaptam , a tetején lyukakkal. Na most azt a pók klasszul le is szőtte, így nem volt túl nagy a légmozgás (meleg+pára). Az atkáknak sem kellett több, előjöttek az el nem fogyasztott tücsökre rögtön. Erre én egy villámgyors költözést eszközöltem. Viszont ezzel arra ösztönöztem a pókot, hogy kezdje el újból a lakóhálóját szövögetni-ami nem kis energia és idő. Ezzel legalább 1-2 hétre elhalasztódott a vedlése. Most ,hogy már elkészült a mű, készülődhet igazán. Az atkák hál'istennek eltűntek, és nem okoztak nagyobb kárt. Szóval ez van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

Koka! Előfordulhat hogy 1 kokonból való póknál legyen 1-2 vedlésbeni eltérés azonos idő alatt?

Érdekes, (nemtom asszem georgio-nak még nem volt meg az 5ödik vedlés - nekem 2án volt) és akkor így pl georgio és norbalia pókja között 2 vedlés különbség van. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Norbália!

Semmi gond nincs a pókoddal, csak egy vedléssel (sac) idősebb mint Screamé. Megkezdődött nála a felnőtt kori szin felvétele, a következő vedlésnél már az utótestén lévő csíkok is halványodnak esetleg eltünek. No para!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

Már kezdek azon gondolkozni hogy Wolkow rossz pókot adott el nekem és véletlenül nagyobbat adott el. Más válasz nem nagyon van az esetre. Nem értem ha gy id?sek akkor hogy lehet hogy az enyémnek már teljesen kék a lába, és szerintem 5-6 centi lábfeszre.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Nem értem... Mitől különbözik a tied, az enyémtől és georgio-étól? Méretbe ha télleg 5 centi akkor egy idős. Ha egy hete vetted akkor pedig egy kokonból valónak kéne lennie. Nem hiszem, hogy vedlésben eltérés lenne, nekem szépen havonta vedlik egyet eddig... Télleg kéne egy hozzáértő, mondjuk Wolkow, hogy mitől lehet. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

Wolkowtol vettem méghozzá egy hete és nem tudom hogy hány vedléses Wolkow mondta de én vagy elbambultam a sok pókica láttán vagy nem halottam. Hát lábfeszre szerintem olyan 5-6 centi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

ő Wolkowtól van? Mérete mekkora? Hanyadik vedléses? Mikor vetted? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

A hétvégén akadt vele egy kis gondom ugyanis hozzá vagyok szokva hogy gondolok egyet és a Roseának vagy a Smithinek nem tesze vissza etetés után vagy közben a póklak tetejére a dobozt és semmi gond nincs velük nem is akarnak kimászni, ellenben ezzel a szépséggel nem telt bele 2 percbe szályában a finom falattal kiváncsi volt milyen a lét a dobozon kívül.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Keeedves georgio!

Mondtam csak saccolok! :p
Természetesen én sem tudom, de azé minden vedlés után szexálok Nevet? Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 15:55    Hozzászólás témája: idéz

EEEEEEEEEEEz igeeeeeeeeeeeeeeeeeeen Scream. Te egy 4-5 vedléses pókot ránézésre szexálsz? Más a 7. körül a levedlett bőr alapján, vagy mikroszkóppal tudná megsaccolni. De te tudod, ha eltalálod vegyél lottót Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 08:00    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Scream adatai alapján az enyém fiatalabb. Ma ahogy nézegettem méretre a lebfesztávja olyan 3cm körüli, max 3,5cm. Így hát nem tesók Szomor?
Az enyém valami más családból származik.

Vagy az lehet hogy mostoha körülmények között tengődött idáig és ennyire lemaradt a vedlésekkel?

Szóval szerintem a pár nappal ezelőtti vedlése lehetett max a 4. a kis drágának.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Ma végre előjött egyre nagyobb Morfológusom, hogy megnézhessem jobban, lemérhessem mennyit nőtt és le is kaphassam. Mosoly

Hát kéremszépen a lábfesztávolsága 1,5 centit nőtt, így már 5 cm. ?rd?g
A lábai tövénél a vekete részek kezdenek kéken fényleni és a hátsó pár lábán megjelent a világosabb részben egy fekete sáv is. A világosabb részek szép lassan fakulnak ki, sötétednek.

Próbáltam ma megsaccolni a nemét (jó pozicióban volt a terkó falán). és talán nősténynek tűnik. (EZ CSAK TIPP.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 06. Kedd., 08:02    Hozzászólás témája: idéz

Megnéztem.
A lábak töve fekete, illetve a lábak végén van fekete papucs.
A világos rész egységes a hátsó lábakon, nem jelent még meg beékelve a fekete íz.
4 vedléses lehet sztem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 05. Hétf., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

Hátsó lábán eltérő a színezet mint a többin? (Értem ez alatt, hogy ugye többi lábain van 3 világos íz, most nekem a 5dik vedlésnél a leghátsó lábain megjelenik a világos rész közepén egy fekete íz is.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 03. Szomb., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

Csak addig szemezgettem itt Szolnokon azzal az 1 darab cyano-val, hogy megvettem. Jó-jó kicsit drágább volt, Szomor? de ha utazom érte netán Pestre, akkor mégdrágább. Nem tudom honnan szerzik be itt a pókokat, de tippelésem szerint 3-4 vedléses lehet. Az sem kizárt hogy rokonsági viszonyban áll valamelykőtök pókicájával (akkor 5. vedlés előtt áll).
Jelenleg nem eszik, gondolom vedlés előtt áll, bár a hátsó teste nem valami nagy.

Amúgy 3800 pénz volt. szval úgy 1000-el több.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 24. Szomb., 13:00    Hozzászólás témája: idéz

hello georgio!
talajként kókuszrost/tőzeg keverék van bent nála, de teljesen beszőtt mindent, egy bazinagy háló az egész terkó. Nevet? a talajon van egy agyagcserép, néha azt is igénybe veszi, de az ideje 90%-át a műlevelek közé szőtt 3 (!!!) szobás kecójában tölti Jack Sparrow. Mosoly
vilégítani nem szoktam a pókjaimnak, természetes fényt kapnak, fűtésnek pedig fűtőszálat használok. tudom, ennek a fűtési megoldásnak egyesek erősen az ellenzői, de nálam tökéletesen bevált, a pókjaim imádják, úgyhogy mondhat bárki bármit, én maradok ennél. Kacsint?
jaés a mostani vedlésével alakultak ki a felnőttkori színei a drágámnak, jelenleg 7 centis lábfesszel rendelkezik.
nem szereti ha lepermetezem vízzel a talajt, egy itatótál van bent neki, ha az félig tele van vízzel, az a tökéletes neki. Kacsint?
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap hagytam egy kicsit lenyugodni, majd amikor ma adtam neki egy tücsit, rávetette magát mint tyúk a takonyra. Időnként rakok fel képeket. Spidergirl, a tiédre nagyon kíváncsi lennék. Nem tudsz képet mellékelni róla? Most miben tartod ? Dobozban vagy tercsiben? Milyen a lakóhelye, milyen tereptárgyakat raktál be neki? Világítasz neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

halóóóóóó!

Scream:
hát nemtom hányadik vedlés pontosan, az enyém most ojan 5 vedléses lehet, de ezt sosem tudtam meghatározni 100%ban. mondjuk minden vedlésnél másmás lesz ennek a pókocskának a színe, talán érdemes lenne felírnia annak, akinek még kicsi, hogy mik a színváltozások vedlésenként. Kacsint?
hozzávet?legesen Jack Sparrow jelenleg nagynagy pók lett, a vedlése 6 centis, magát a pókocskát még nem láttam mekkora, mert még nem bújt el?, de sztem most kb 7-7,5 centi lehet a lábfesze. Kacsint?

Gabesz:
az elég drága sztem, máshol 4 centist kapsz ennyiért. Kacsint?
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is tetszik e faj színezet.
Láttam itt Szolnokon egy boltban 1 db-ot.
Kb 2-3 vedléses lehetett és 3800Ft volt az ára.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

Szia Póklány! Nevet?

Kb hanyadik fedlés után kezd előjönni a végleges kinézete? Tehát egyre gyengébb a "gyerekkori" mintázata.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

az enyém tegnap este vedlett le, sikerült premier plánban végignéznem, ott drukkoltunk a viváriuma előtt a lakótársammal. Nevet? másfél óra altt kész is volt. mondjuk az enyém legalább 2-3 vedléssel nagyobb mint a tijetek, már nem csíkos a potroha. Mosoly
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 21. Szer., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Először egyet akartam tartani, de ez már a negyedik. És van még álompókom bőven...Szeretnék sokfélét tartani, és minél különbözőbb életmódúakat. A B.smithim nyugodt, magamutogató, az A. geniculata vad, brutális, a P. fasciata fánlakó, szépen pihen a fán, és most a C. cyaneopubescens egy bokorlakó, ami vélhetőleg egy törpefa ágai közt fogja tengetni a napjait. Mindegyiket másért szeretem. És idővel jön a pároztatás , kokon, stb. Úgyhogy vannak még terveim. Ha minden jól megyeget jöhetnek a full extrás drága pókok. Ráadásul most a békák felé is kacsingatok, tegnap vettem 4 db. Dendrobates auratus blue nyílméregbékát. Azok is szép pénzt hoznak majd ha sikerül pároztatni őket. Magyarországon elég ritkák.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 20. Kedd., 07:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziaztok!

Nagyon szépek ezek a pókok, és tapasztalatból mondom, hogy erős a mérgük is.

Életem eddigi legkomolyabb marását egy cyaneopubescenstől szereztem be.

(Szerencsére azért nagyon veszélyes nem volt, de ez mint tudjuk nem tőlem függött...)
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 19. Hétf., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Én is nagyon gondolkozom egy ilyen pókon, mert nagyon tetszik ,és van egy üres tercsim. Most nézek utána a tartásának, viselkedésének. A tercsim 40 centi magas, tehát inkább fánlakó fajoknak lenne ideális. De úgy olvastam, hogy szeret a fára szőtt hálóban ücsörögni, ahhoz képest, hogy nem kifejezetten fán lakó. Úgy gondoltam, beraknék neki középre egy ágakkal teli kis fát, olyan bonsai félét, és abban elég jól érezhetné magát. A fa nem pusztul bele a szövögetésbe, alulról meg tudnám locsolni. Ti mit gondoltok?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

drága Scream!
egyetlen hátrányod a pókocskád nagy zabálásából az lehet, hogy ojan gyorsan fog nőni, hogy 2havonta vehetsz majd neki új terkót, mer kibagyorsan kinövi az előzőt, valamint a spórolt pénzed rámegy szöcskére, egérre, féldisznóra... Nevet?
azjó ha a pókod annyit eszik amennyi jóneki. kicsi pókokat tömni kel, hagy nőjjenek szééééééééép nagyra. Nevet?
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Az nagy baj, ha naponta kap egy neki megfelelő méretű tücsköt? Beadom neki, rögtön levadássa 1-2 mp-en belül még a nála nagyobbat is. Úgy megörültem, hogy ilyen étvágya van 1,5 heti koplalása után. Tudom nem lehet túl etetni egy madárpókot, de mi hátrányom válik abból, hogy naponta kap kaját? Hozzászokik?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 01. Csüt., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

hello sream
szerintem ez igy teljesen jo

az meg hülyeség hogy ne rakj be semmit a terkóba a Wolkow persze hogy nem rendezi be annyira, mert tenyésztő és elmenne rá az egész napja meg megvannak nélküle a pókok de azért nem árt ha jol néz ki a terrárium amig csak egy állatod van addig nem nehéz dekorativ helyen tartani
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

12 órát kb 20-21 fokon van, 12 órát 27-30 fokon próbálom tartani. Kaja az az említett barnatücsök, ami 1 centis, lisztkukac tartaléknak van csak, ha nem tudok barnatücsköt venni.

Franko írta:
Hi! Szerintem a 2-3 nap teljesen jó.. kb 4-5 hetente vedlenek az ekkora pókok. De függ attól is hogy milyen hőmérsékleten tartod meg persze a kajátol.. Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Szerintem a 2-3 nap teljesen jó.. kb 4-5 hetente vedlenek az ekkora pókok. De függ attól is hogy milyen hőmérsékleten tartod meg persze a kajátol.. Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek, milyen sűrűn adjak a 3. vedléses pókomnak kaját? Mégcsak 1 hete van meg, és valszeg ezért még az újdonság erejével hat, és nem vagyok képes kivárni 2-3 napontai étkeztetést. Barna tücsök beszerezve, lisztkukac tartalékolva.

Kb ilyen fiatal pók, milyen időközönként vedlik? Mikor érdemes átrakni egy nagyobb ovidobozba?

Sok a bugyutábbnál, bugyutább kérdésem (mert nagyon-nagyon kezdő vagyok), végigolvatam szinte az egész fórumot, ami érinthet engem és a pókom, de konkrét válaszokat nem találtam rájuk, ezért kérlek nézzétek el a bugyuta kérdéseim! Zavarban lev?

(Jó cyaneopubescens módjára, már teleszötte a dobozát, lehetettlen úgy kinyitni már, hogy ne vegye észre - 1 hete ez még ment.) Mosoly

Gondolkoztam terrárium berendezésben is (tudom még nagyon soká lesz az még). Úgy képzeltem el, hogy kap hátterezést ami nem festve lesz, hanem homokkal/apró kaviccsal szórva lesz és a fölösleg leporszívózva. Gondoltam még egy szerteágazó vékonyabb spec faágra (tudjátok, amit lehet kapni virágboltokban ilyen göcsörtös teljesen fehér szerteágazó), mert azt eleve forrázni kell kéregtelenítés után, utána kimikrózni így tuti nem maradna semmi baci, élősködő benne. És kinézetben sem lenne utolsó, mert az ág is fehér (törtfehér) és a pók hálója is az, így egy szép egységet alkotnának. Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

Én csak barnával ettetek mert a fekete agresszív és ha elbujik a terrkóban akkor a vedlésben lévő pókot megrághatja.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

cijja Scream!

hát nemtudom, én a terkóját úgy rendeztem be, hogy van bent ijen műpáfrány a háttérbe beleszúrva, olyan, mint egy bokor. azért a biztonság kedvéért raktam be neki vastag réteg földet, meg virágcserepet is bujkálónak. ő a három lehetőség közül azt választotta, hogy feltelepszik a műpáfrány közé, oda szőtt lakóhálót, ott vedlett.
alant olvashatod, bokrok, meg cserjék között él és odaszövi a lakóhálót. szal sztem érdemes lenne ojan hejet kialakítanod számára, hogy tudjon választani: magaslati levegőn legyen a lakeje, avagy a földön. Kacsint?
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok én most 14-én lettem tulajdonosa egy ilyen szépségnek. ő még kicsinek is szép. Laza

Wolki-tól sikerült beszereznem egy 3 vedléseset 01.14-én, akkor készült ez a kép is:

Kérdésem az lenne, ti mit ajánlotok, hogy rendezzem majd be neki a terráriumot, majd ha nagyobb lesz? Wolki azt mondta nem kell neki faág, növényzet, stb. Hátteret, hogy csináltok a terráriumnak? Fűtést, hogy oldjátok meg? Sajnos nekünk a lakásban sosincs olyan meleg, főleg így télen, hogy fűtés nélkül lehetne tartani (20, max 23 fok). Nemtom milyen fűtési megoldásokat lehet alkalmazni a madárpókoknál. Most egy lámpa van odarakva neki, így napi 10 órában 28-30 fok van neki a mostani lakhelyében. A nap maradék időszakában meg szobahőmérséklen.

Azt megfigyeltem én is, hogy szeret a lámpa felöli oldalon lenni a dobozkája falán.

Ketyetlen gyilkológép. Mosoly Bár az utóbbi pár napba nem akart annyira enni, napja beraktam neki egy tücsköt ügyet sem vetett rá, pedig tücsök már körbejárta a dobozt. Majd végül kivettem a tücsköt, aznapra kegyelmet kapott. Nagyon boldog Másnap újra próba, és fél óra szemezés utána lecsapott rá és hamar föl is falta. ?rd?g

Mi a véleményetek barna tücsök vs. fekete tücsök témában? A kerületben és szomszédos kerületekben csak fekete tücsköt tudok venni. Ahol eddig sikerült barnát beszereznem az a Baross utcai állatkereskedés, meg a mamutban a MyPet. Mind2 helyen 2x annyiba kerül, mint itt a Csepel Plazaban a fekete.
Vissza az elejére
Profil üzenet
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 04. Csüt., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Halihó!
Nekem is van, szintén az ágak közt lakik. Ez a normális.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 04. Csüt., 09:26    Hozzászólás témája: idéz

Ez a faj, élőhelyén bokrok és cserlyék tövében vagy rajtuk él, ott szövi több kijáratos lakóhálóját. Semmi gáz a viselkedésével.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Következő
45 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu