Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 42 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vedlések

Vedlések

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
golyzer
Látogató

Elküldve: 2011 Júl. 21. Csüt., 19:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tegnap levedlett a B.smithim és a jobb oldalon a 4. láb 4. és 5. íze (Metatarsus, tarsus) a pók potroha alatt van.
Vedlés alatt nem volt ijesztgetve, mert nem volt itthon senki.

A pók nem nagyon mozog, leginkább abban a pozícióban van, mint amikor vedlés után "talpra" állnak.
Szerintetek mi lett és mi lesz vele?

Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pumi
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 05. Kedd., 08:39    Hozzászólás témája: Versi idéz

lilslim írta:
Hali
A versid már régen levedlett ha tényleg nekiállt 2 napja, általában pár óra alatt levedlenek.Már kibonthatod a hálót

Köszönöm szépen a választ!
Akkor már 4 vedléses a kicsi versim Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 04. Hétf., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Hali
A versid már régen levedlett ha tényleg nekiállt 2 napja, általában pár óra alatt levedlenek.Már kibonthatod a hálót
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pumi
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 04. Hétf., 20:18    Hozzászólás témája: Sziasztok! idéz

Lenne egy kérdésem vedléssel kapcsolatban!
A versim elkezdte a vedlést szombaton valamikor hajnalban de sajnos nem tudom hogy alakul mert teljesen beszőtte az alagút bejáratát is!
Két napja nézegetem és nem tudom melyik ő mert teljesen egybe van a talán már levedlett régi ruhájával!
A hálót nem akarom szétszakítani mert nem tudom merre és hol jár a vedléssel mivel kezdő pókos vagyok és sokat olvastam róla tudom hogy megsérülhet a pókom!
Légy szíves valaki adjon tanácsot hogy tudom megnézni hogy befejeződött - e a vedlés anélkül hogy megsértsem az új bőrt ill. ne ijesszem meg a talán már friss 4 vedléses kis versimet?????
Köszönöm előre is a segítséget!
Pumi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fool
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 14:16    Hozzászólás témája: idéz

Nem próbálta, de csipesszel elkaptam és óvatosan leszedtem róla, meg se mozdult, csak a szőre tetején feküdt az a darab régi ruha. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Nem probálta lerugdosni magáról? Ha még frissen vedlett akkor könnyebben le tud jönni, bár ilyenkor még elég sérülékeny az állat, de egy ecsettel finoman megpróbálhatod lepiszkálni róla ha nem túl nagy a felület amin a régi bőr megtapadt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fool
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 12:38    Hozzászólás témája: idéz

Remélem rosszabb esetben meg nézhetem 3 hónapig és kövi vedléssel lejön! Remélem nem túl veszélyes, hogy az rajtamaradt Szomor?
Szerintem a 10. vedlés lehet ( nem 5-6 vedlésesen vettem, szóval pontosan nem tudom mennyi lehet )
Vissza az elejére
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Szia,

Szerintem párásits nála, jobbesetben lejön majd magátol. Amugy szép lett nagyon Mosoly Hányadik vedlése?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fool
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 19. Vas., 07:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, tegnap éjjel nekiállt levedleni a pókom, reggel nézem, és a potrohán rajtamaradt egy kis felületnyi régi bőr, és a hátpáncél felhajolva, ez okozhat valami problémát?
http://img684.imageshack.us/img684/2899/img0322g.jpg
itt egy kép róla
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 07. Kedd., 12:34    Hozzászólás témája: idéz

Itt a nyár, és nem csak a lányok dobálják le a ruhákat! Nagyon boldog Nálam most tömeges vedlések következtek be az elmúlt pár nap folyamán!
A chromatopelma, az N. chromatus, a két parahybana és most nem rég fejezte be az egyik cambridgei is. Na meg ugye akkor a tesója is nemsokára levedlik. A subfusca is pár hete dobott bőrt. Még ha a pulchripes és az emilia is levedlene (mind kettőnél van rá esély), akkor Az összes benne lenne a vetkőzőhullámban. Tök jó szinte minden nap végignézni egy vedlést. Nem nagyon volt még ilyenben részem. Nem lehet ezt a pókozást megunni. Mosoly
Yankee05
Újonc

Elküldve: 2011 Jún. 02. Csüt., 09:32    Hozzászólás témája: idéz

Ma végre előbújt a genii, több mint másfél hónapig volt beásva a barlangjába Mosoly ííí mekkora boldogság van Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

Rednben máskor nem aggódok. Már am lábra állt Mosoly nagyon szép lett és nagyot nőtt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Elég gázos a szitu......
Nem csesztetem nem is forgatom, nem csinálok vele semmit de ahogy oldalról nézem a terkót még semmi sem kezdődött.
picit púpos a hátlemeze, de enniy, nem is mocorog.
20:00-kor kezdődött

Szia Marten!
Ne aggódj az én genim 5 órát feküdt háton úgy hogy meg sem mozdult sok idő még fölreped náluk a carapax!!!!
Szóval aggodalomra semmi ok!
ÜDV:blondi
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

Redben köszi Mosoly
Csak ez az első vedlés amit végignézek a kis pulchripesem 2. vedlését csak a felétől láttam és a minatrixom vedlésének is csak a végét kaptam el.
Na de már nem aggódok mert tornázik a lábával és elkezdte kitolni magát MosolyMosoly
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Elég gázos a szitu......
Nem csesztetem nem is forgatom, nem csinálok vele semmit de ahogy oldalról nézem a terkót még semmi sem kezdődött.

Üdv!
Semmi gond. Mosoly Teljesen normális hogy ennyi ideje fekszik. Igaz, hogy a kisebb pókoknak gyorsabban megy de azért elö fordul, hogy tovább tart. Mellesleg az én kis chromim is tenap vedlett és ö is egy jó másfél órát csak feküdt. Mosoly
Ne izgulj, tudja mit csinál Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Elég gázos a szitu......
Vissza az elejére
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

Hagyd békén! ha zargatod annál tovább tart.
Ilyen pici korban 1,5-2 óra minimum. Minél idősebb annál tovább tart. A lényeg, hogy nyugalom legyen körülötte.
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 25. Szer., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
Mennyi idő alatt megy végbe egy vedlés?
A chromim már 50 perce háttal fekszik de nem bújt még ki semmilye, csak megpúposodott a hátlemeze.
óvatosan locsoltam egy kis vizet í földre hogy a pára emelkedjen és segítsem a dolgát.
Vissza az elejére
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 14. Szomb., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Am is vállig érő bőrkesztyű nélkül nem mernék hozzá érni, de köszi ezt az infót is! Mosoly Csak sok Geniculatas vidot láttam, h. végig mászik mindenhol, és jól nézett ki, bár állatorvos ismerőseim a szép dolgokon kívül mesélte a csípéses sztorijait amik elég meggyőzőek voltak...Felkar ideiglenes bénulás stb.... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 14. Szomb., 07:51    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Jazz írta:

Kézben lévő szelídítés megéri elkezdeni vagy a mérge miatt érdemesebb mégis a távoli barátság? Nagyon boldog

ha egy légynek meg tudod tanitani hogy röpüljön vissza mindig a kezedre, akkor egy pókot is kézhez tudsz szoktatni Nagyon boldog

felejtsétek már el ezt a baromságot, ez egy pók,izeltlábú! betanult viselkedési formák kialakulásához agyra van szükség,nem idegdúcokra!!!

Szerintem sem kell erőltetni ezt a fogdosósdit. Max amikor már visszahozza az eldobott botot.

Viszont erre a nincs agya a póknak dologra... EBBEN a topikban Elég hihetően írják le az ellenkezőét.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Máj. 14. Szomb., 07:15    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:

Kézben lévő szelídítés megéri elkezdeni vagy a mérge miatt érdemesebb mégis a távoli barátság? Nagyon boldog

ha egy légynek meg tudod tanitani hogy röpüljön vissza mindig a kezedre, akkor egy pókot is kézhez tudsz szoktatni Nagyon boldog

felejtsétek már el ezt a baromságot, ez egy pók,izeltlábú! betanult viselkedési formák kialakulásához agyra van szükség,nem idegdúcokra!!!
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 13. Pént., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

Woah. köszi a sok hozzászólást és segítséget, megfogadom! Mosoly Meglestem azt is, h. lehet őket megkülönböztetni és frankó, (még nem sikerült felfedezni mert még picike)
De majd, igen mindenképp bárhol fogok külön élni első berendezési dolgom a házban egy pók lesz! Mosoly

Maci és Laci spiders oldalán láttam egész jó árban pókokat, de még úgy is a távoli jövő, először még a kis Geniculata nőjön meg! Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 12. Csüt., 07:08    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Én csak kicsit csalódtam a pókban, hogy írják ilyen meg olyan agresszív fajta "egérrém" vagy minek becézik, valóban láttam introkat ahol a pók megtámadja még a csipeszt is vagy a kifejlett nőstény mint a chips eszegeti a tücsköket vagy ahogy az egeret elkapja, nagyon jól néz ki, azt hittem rövid időn belül a vagy fél éven belül már meglesznek itt is ezek a luxusfélék ahhoz képest semmi még semmi, az ilyen dolgokkal meg kell várni 7-8 vedlés után majd csak 2 év múlva? :S

Na ja. A pókok úgy vettem észre, ahogy nőnek úgy bátorodnak. Rájönnek, hogy mikor már közelednek a 20-hoz (mármint centibe) akkor már nem sok mindentől kell tartaniuk. De persze egy roseától ne nagyon várj spontán támadó állást. Ahány pók, annyi vérmérséklet. De ez a csipszes dolog nem ritka egész kis pókoknál sem. Persze mikor új helyen vannak és mellé még postán is érkeztek, akkor elő fordulhat, hogy elég sok ideig beszari üzemmódban vegetálnak. Nálam is volt pók, ami hetekig szinte meg se mozdult, utána mikor felbátorodott csak úgy szaggatta szét a csótányokat. Nevet? Nem kell fel adni fognak még olyan dolgokat mutatni, hogy egyből rohansz még egy tucat pókot venni Nagyon boldog
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 12. Csüt., 06:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én a geniknél ugy szoktam csinálni, hogy amikor esznek akkor szinte minden nap etetem akkor napi többször is, amikor bedobom elé a kaját akkor ha kell neki úgyis egyből elkapja.Így szerintem elég gyorsan nő.Pl.:tavaly februárban vettem egy 3 vedléseset, mára már kb. 17 cm-es nőstény lett.Kiskorában kb. 1,5 havonta vedlett mostanában 2 max 3 havonta.Mondjuk jó sok szopósegérbe, csótányba, tücsökbe, gyászkukacba kerül de nekem megéri hogy nő mint ÁLLAT. Nagyon boldog
off:Sokan írják itt-ott hogy ez nem nő-az nem nő.Persze hogy nem nő 2hetente 1 állatkereskedéses vitaminhiányos tücsöktől Nagyon boldog Jazz ez nem neked szólt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MXK2
Látogató

Elküldve: 2011 Máj. 12. Csüt., 05:49    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Én csak kicsit csalódtam a pókban, hogy írják ilyen meg olyan agresszív fajta "egérrém" vagy minek becézik, valóban láttam introkat ahol a pók megtámadja még a csipeszt is vagy a kifejlett nőstény mint a chips eszegeti a tücsköket vagy ahogy az egeret elkapja, nagyon jól néz ki, azt hittem rövid időn belül a vagy fél éven belül már meglesznek itt is ezek a luxusfélék ahhoz képest semmi még semmi, az ilyen dolgokkal meg kell várni 7-8 vedlés után majd csak 2 év múlva? :S

szia!
minden relatív azt hogy gyorsan nő meg ilyenek azt csak a többi fajhoz képest kell érteni. de ne aggódj bele fog jönni nekem novemberben jött meg a genim és nagyon semmit nem csinált. azóta vedlett kettőt és most felbátorodott sokat mászkál és benyom napi egy tücsit. türelem és ez a faj meg fogja hálálni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 23:25    Hozzászólás témája: idéz

Jó tanács:
A hozzászólásaidat próbáld meg egyben tartani, ne legyen 5 perc közte.

Amúgy a geni gyorsan nő. Ha szerencséd van decemberre már próbálkozhatsz a chipses dologgal. Nálam a 6 vedléses csöppség megállás nélkül eszik, bár még csak lisztkukacot. Nem kell azzal olyan sokáig várni, de majd ha látod majd a méretein. Nekem már kezd agresszívvá válni.
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!

1., Valószínű még nem erősödött meg kellően a vedlés után, még kell neki egy kis idő. De ne aggódj, ha éhes lesz enni fog. Sokáig bírják kaja nélkül.
2., Már egy nagyobb állatról van szó, így a vedlések is ritkábbak, sőt egyre ritkábbak lesznek, ahogy idősödik a pók.
3., Én azt mondom, ha már adult hím, akkor biztos, de egyébként az alapokban, illetve az ivarhatározós topicban le van írva a dolog.
4., Én szeretem nagy helyen tartani őket. a 70×40es terkó nagy egy 6-8 cm-es állatnak. Annak egy 20×20as bőven elég lenne.
5., Igen ha túl nagyot esik, akkor megütheti ő is úgy magát úgy, hogy belepusztul.

Remélem tudtam segíteni!

Ja és igen általában a nőstény nagyobb, mint a hím. De ha elég képet nézegetsz, akkor te is megláthatod.

Kissp

Köszi, ja ja hasznos infók köszi

az utsó mondatot már viccnek szántam ami nem jött be, de köszi! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

Új gazdik vagyunk tesómmal és belevágtuk egy Geniculata tartásba, mindent elolvastunk róla és mégsem mondanám agresszív fajnak, igaz még picike talán ha van a lábtávolsága 6-8cm hosszú, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- Vedlés előtt 1 hónapja nem evett most (végre) le vedlett egy hete mégis a legkisebb kukactól megijed és menekül előlük... Mi az oka?
- Vedléssel kapcsolatban nem kellene sűrűbben ha ilyen picike még? Előző vedlése január közepén volt és most május elején vedlett újra..
- Mikortól lehet felismerni, h. most nőstény e vagy hím? (bár nagyon úgy néz ki hím... =( )
- Tényleg jó a póknak a nagy terrárium? Mienké 70/40 ben van.
- Tényleg van olyan béna ha magas terráriumról leesik bele is dögölhet?

Előre is köszönöm a segítséget, rengeteg tartási formát elolvastam és már sztem ti tudnátok már újat mondani.

Kedvenc válasz amit olvastam egyik nap "a nőstény nagyobb mint a hím" >.< (THX)

Helló!

1., Valószínű még nem erősödött meg kellően a vedlés után, még kell neki egy kis idő. De ne aggódj, ha éhes lesz enni fog. Sokáig bírják kaja nélkül.
2., Már egy nagyobb állatról van szó, így a vedlések is ritkábbak, sőt egyre ritkábbak lesznek, ahogy idősödik a pók.
3., Én azt mondom, ha már adult hím, akkor biztos, de egyébként az alapokban, illetve az ivarhatározós topicban le van írva a dolog.
4., Én szeretem nagy helyen tartani őket. a 70×40es terkó nagy egy 6-8 cm-es állatnak. Annak egy 20×20as bőven elég lenne.
5., Igen ha túl nagyot esik, akkor megütheti ő is úgy magát úgy, hogy belepusztul.

Remélem tudtam segíteni!

Ja és igen általában a nőstény nagyobb, mint a hím. De ha elég képet nézegetsz, akkor te is megláthatod.

Kissp
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 11. Szer., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Új gazdik vagyunk tesómmal és belevágtuk egy Geniculata tartásba, mindent elolvastunk róla és mégsem mondanám agresszív fajnak, igaz még picike talán ha van a lábtávolsága 6-8cm hosszú, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- Vedlés előtt 1 hónapja nem evett most (végre) le vedlett egy hete mégis a legkisebb kukactól megijed és menekül előlük... Mi az oka?
- Vedléssel kapcsolatban nem kellene sűrűbben ha ilyen picike még? Előző vedlése január közepén volt és most május elején vedlett újra..
- Mikortól lehet felismerni, h. most nőstény e vagy hím? (bár nagyon úgy néz ki hím... =( )
- Tényleg jó a póknak a nagy terrárium? Mienké 70/40 ben van.
- Tényleg van olyan béna ha magas terráriumról leesik bele is dögölhet?

Előre is köszönöm a segítséget, rengeteg tartási formát elolvastam és már sztem ti tudnátok már újat mondani.

Kedvenc válasz amit olvastam egyik nap "a nőstény nagyobb mint a hím" >.< (THX)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Yankee05
Újonc

Elküldve: 2011 Máj. 07. Szomb., 06:33    Hozzászólás témája: idéz

Köszi az infóót Mosoly remélem hamarosan előbújik már.. kajak hiányzik Nagyon boldogD
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 06. Pént., 07:20    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Nekem az albopilosumom ásta el magát több mint egy hónapra vedlés előtt. Nyugodj meg, nincs semmi probléma, majd előjön az új ruhájában.
Profil üzenet website állomány
Yankee05
Újonc

Elküldve: 2011 Máj. 06. Pént., 06:52    Hozzászólás témája: idéz

Hali.

Olyan kérdésem lenne hogy kb 3 hete van geniculata-m 1 hetet végig evett, aztán ma 2 hete h beásta magát a barlangjába.(semmit nem lehet látni, betúrta teljesen a bejáratot) Ez a 2 hét normális??! Vagy ideje lenne benézni hozzá, de megzavarni se akarom ha ez még okésnak mondható szitu. Egyik ismerősöm mondta hogy előfordulhat ilyen, de azért hátha van valakinek saját tapasztalata is.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 11. Hétf., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

rizo írta:
Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az albom kb egy éve van meg és körülbelül 9v körül lehet. Eleinte nagyon vad volt szinte mindere azonnal támadott és mart, evett is szépen most körülbelül 4 de talán már több hónapja is nem evett és az aggresszivitása is elmult én arra gondolok mivel a hideg megérkeztével jött ez a probléma h allandoan csak 20fok körül volt neki a terkoba a téli hónapokban az lehet az oka, most kicsit melegebb 24körül van neki pár napja mivel átköltöztettem őket is szüleimtől az uj lakásomba! Lehetséges h ez a gond a potrohja is elég nagy lehetséges már vedlett volna ha megfelelőbb neki az hőmérséklet és ezért nem fogad el táplálékot? Néha elindul felé de mintha lelenne lassulva! Meddig huzodhat egy vedlés?

Helló
Hát 20fok az édes kevés,nem csoda hogy nem evett lámpával nem ártana melegíteni inkább 27-8 fok legyen.
A vedlés ilyen hőmérsékleten sokáig elhúzódhat(szerintem)
Egyébkét az én albom is vegetált télen nem akart enni pedig jó volt a hőmérséklet(most már eszik)
Ja és nem csoda hogy be van lassulva te sem nagyon mozognál ha 32fokos lenne a testhőmérsékleted Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
rizo
Újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 11. Hétf., 13:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az albom kb egy éve van meg és körülbelül 9v körül lehet. Eleinte nagyon vad volt szinte mindere azonnal támadott és mart, evett is szépen most körülbelül 4 de talán már több hónapja is nem evett és az aggresszivitása is elmult én arra gondolok mivel a hideg megérkeztével jött ez a probléma h allandoan csak 20fok körül volt neki a terkoba a téli hónapokban az lehet az oka, most kicsit melegebb 24körül van neki pár napja mivel átköltöztettem őket is szüleimtől az uj lakásomba! Lehetséges h ez a gond a potrohja is elég nagy lehetséges már vedlett volna ha megfelelőbb neki az hőmérséklet és ezért nem fogad el táplálékot? Néha elindul felé de mintha lelenne lassulva! Meddig huzodhat egy vedlés?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 08. Pént., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Végre tegnap este levedlett a B. Annithám. December 19-től Április 7-ig húzta a 4. vedlését de csak meglett. Sajnos nem láttam a vedlést (eddig mindegyiket végig tudtam nézni), de jó kis meglepetés volt a 2 hosszú edzésemről hazajőve hogy, így fogadott Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
misi21
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is volt ilyen, torzak voltak, de nem csak a tapogatói az össze lába is!

Miért lehetett?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Vagy szerintem alapból nincs kezük a pókoknak Nagyon boldog De a viccet félretéve és csekély tudásom elővéve nekem a leírás alapján adult hímnek tűnik.
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Valószínűleg beleszakadt a vedlésbe.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 16:03    Hozzászólás témája: Re: problema idéz

fr3ntzen12 írta:
Sziasztok. Haveromnak bevedlett a genije kb 11-12 vedleses... es a 2 keze )amivel a kajat betolja) az nem fejlodott ki neki ... mi lehet a gond?

Szia!

Az mit jelen h nem feljődött ki? Mármint a tapogatói torzak maradtak?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 15:22    Hozzászólás témája: problema idéz

Sziasztok. Haveromnak bevedlett a genije kb 11-12 vedleses... es a 2 keze )amivel a kajat betolja) az nem fejlodott ki neki ... mi lehet a gond?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Márc. 25. Pént., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Legközelebb ha megyek kajáért nekik majd veszek, kössz a tippet mert lisztkukacot még ne próbáltam vágva, mivel a kis pókom kb. akkora hosszra mint 1 nagyobb csonti.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Használj lisztkukacot. Levágod a fejét és azt pont benyomja bármelyik apróság. Jobb mint a csonti szerintem.
Látogató

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Tudom hogy türelmesnek kell de azért köszi a válasz Anarchist. Csak egyszerűen túl exponenciálisnak tűnik az eltelt idő növekedése. Bár még annyi kérdésem lenne hogy az etetésnek a mérethez van köze egyértelmű, de a vedléshez is? Mert a törpe mérete miatt nem tudok neki elég kicsi kaját beszerezni csak csontit, ami ollóval vágok neki. Mégegyszer köszi hogy türelemre intettél Nagyon boldog (jóljött)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Cifu
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

Értem!Mosoly
Valószinüleg túl nagy a szellőző....kipróbálom hogy egy részét lefedem,és meglátom mire jutok.Mosoly
Köszönöm!Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

Cifu írta:
Köszi a segítséget!Mosoly
És hogyan tudok több páratartalmat elérni?Minden nap 2szer bespriccelek egy csomó vizet,meg az itatójába is van víz....és lámpával melegítek neki...általába 60 körül mozog a pára mérő mutatója.
Vagy rosszul csinálok valamit?Esetleg valamilyen növényt betehetek neki?

Ha napi kétszer bespriccelsz egy csomó vizet, és 60% körül mozog a páratartalom, akkor vagy a szellőződ túl nagy, vagy szar a páratartalom mérőd. Egyébként ha jól mér a műszer, akkor sincs baj, egy boehmeinek szerintem simán jó a 60%.
Profil üzenet website állomány
Cifu
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 17:14    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a segítséget!Mosoly
És hogyan tudok több páratartalmat elérni?Minden nap 2szer bespriccelek egy csomó vizet,meg az itatójába is van víz....és lámpával melegítek neki...általába 60 körül mozog a pára mérő mutatója.
Vagy rosszul csinálok valamit?Esetleg valamilyen növényt betehetek neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 15:58    Hozzászólás témája: idéz

A póktartásban türelmesnek kell lenni. Várni a vedlésre, várni az adulásra, várni a sikeres párzásra, várni a kokonra, várni a lárvák első vedlését.
Szóval nyugi. Nincs gáz. Vedleni fog ha úgy érzi, hogy eljött rá az idő.
Látogató

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 15:53    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Van egy 3 vedléses kicsi pókom ( Brachypelma Annitha) 1 vedlésesen vettem és azóta egyik vedléssel se volt gondja. Okt. 12-én kaptam meg 19én vedlett is (ekkor 2 vedléses lett) majd December 19-én ismét vedlett (3. vedlés), tehát pontosan 2 hónap telt el, és most már hetek óta fekete a potroha csillog villog már és a Brachypelmákra jellemző fekete folt is a potrohán teljesen felszakadozott. Az lehetséges hogy ilyen kis korba is ennyit nyúlik a vedlések közti idő? Mert nekem ez soknak tűnik, hiszen egy P. Murinusom ami kicsit az B. Annitha előtt vedlett ennyi idő alatt megint levedlett pedig annak ez volt a 7. vedlése. A páratartalom magas nála kellően tehát a vedlése elméletilge ne mütközhet akadályba. Légyszi aki tud valami magyarázatot vagy tippet írjon mert 1 kicsit aggaszt hogy nem-e a tartási körülmények nem megfelelők a számára (bár ha eddig 2 vedléssel nem volt gond és már ez a 6. hónapja hogy megvan szerintem azok megfelelőek).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Nedves puha szőrű ecsettel óvatosan megpróbálhatod leszedni, de ha első-második próbálkozásra nem jön le akkor hagyd rajta. Vagy megpróbálja magáról leszedni vagy majd a következő vedlésnél lejön.
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Következő
3 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu