Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Pókméreg "lefejése"

Pókméreg "lefejése"

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Jan. 01. Szer., 15:38    Hozzászólás témája: Pókméreg "lefejése" idéz

A marás című topicból a méreg lefejésével kapcsolatos részt áthelyeztem ide.
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 07. Hétf., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

zekk07 írta:
Hello!

Most a napokban tervezem az ingerléssel történő "fejést", majd meglátjuk hogy sikerül.A CO2-s kísérletet pedig csak akkor végezném el ha pontos adataim lennének( "jozsalaci" : ha utána tudnál járni a dolognak megköszönném).Elég sok videót megnéztem a CO2-s kísérlettel kapcsolatban viszont sehol nincsnek feltüntetve az adatok így elég nehezen haladok.Amúgy Heteroscodra maculata,Brachypelma smithi,Brachypelma albopilosum+Brachypelma vagans pókok lennének a kísérlet alanyai.

Az eddigi válaszokat köszönöm és ha valaki tudna még valamilyen információval szolgálni az nagyon jó lenne.

Szia!!
sajnos a CO2-ről nincs pontos adat!! ez minden egyes fajnál sőt egyednél változó hogy mennyit szabad nekik adni!! És nem ajánlom ezt a módszert mert ezt tényleg csak egy tapasztalt ember tudja hogy mennyit kell neki(k) adni!! én is most kezdek bele egy kísérletbe!! az LD50 kísérletet szeretném saját tapasztalatokkal leírni, levezetni, lerajzolni!! És megpróbálok valami "fejő"-t csinálni hasonlóan egy kígyó fejőhöz!!
Ha sikerül valami akkor megosztom!! És a CO2 gázról teljes mértékben lebeszéllek mert valóban nem jó nekik, sőt könnyen elpusztulhatnak ha túl sokat kapnak a gázból!! akkor inkább simán az árammal próbáld meg én is fogom ezt használni!! inkább legyen egy kisebb izomösszehúzódás az áramtól, minthogy elpusztuljon a CO2 gáztól..
Szia üdv.: Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
zekk07
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 07. Hétf., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Most a napokban tervezem az ingerléssel történő "fejést", majd meglátjuk hogy sikerül.A CO2-s kísérletet pedig csak akkor végezném el ha pontos adataim lennének( "jozsalaci" : ha utána tudnál járni a dolognak megköszönném).Elég sok videót megnéztem a CO2-s kísérlettel kapcsolatban viszont sehol nincsnek feltüntetve az adatok így elég nehezen haladok.Amúgy Heteroscodra maculata,Brachypelma smithi,Brachypelma albopilosum+Brachypelma vagans pókok lennének a kísérlet alanyai.

Az eddigi válaszokat köszönöm és ha valaki tudna még valamilyen információval szolgálni az nagyon jó lenne.
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

ja co2 de ezt a módszert akkorse ajánlom se kezdőknek se tapasztalt pók fejőknek mert csak kisérletezgetés az egész vagy sikerűl vagy nem .......
másik módszert humánusabbnak tűni inkább stresszeld a pókod a tudomány kedvéért mint h elkábitsd és árammal sokkold
SZERINTEM Felki?lt

!!!MÉG NEM JÁRT LE A FÉL ÓRÁM!! ITT 1 VIDEÓ

Link

sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

a co2 gáznak nem jártam utána
itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=cvYLVEHHk9k&feature=related
de nem ajánlom...ha bárki is csinálja, utána nézze mg meddig él még a pókja...meg mielött az állatot kínozná, elöbb kínozza kicsit magát is és akkor megtudja hogy a pók mit érez majd...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
zekk07 írta:
Hello!

Egy kísérletet végzek madárpók méreg hatásával kapcsolatban.A témám pontos címe: "Madárpók méreg hatásának video-mikroszkópos vizsgálata HaCat sejteken" és az érdekelne, hogy valaki tudna e nekem abban segíteni, hogy honnan szerezhetnék madárpók mérget, vagy esetleg ha valaki értene hozzá,hogy hogyan kell lefejni?.

Előre is köszönöm!

hali
hát nem leheteten dolg pl egy Acanthoscurria geniculata,Lasiodora parahybana,Pterinochilus murinust vagy egyébb nem ijedős fajokat fel idegesítesz akkor meg jelenne kis méreg cseppek a fogain és egy ipettával felszívod pl Ausztráliában is így nyerik ki a mérget az atrax robustus-okbol h ellen mérget készitsenek belőle( youtubeon és natgeon láttam) vagy másik trökk nem akarok hülyeséget írni vmi GÁZZAL el altatod és árammal ingerled a méreg foga környékét és szintén megjelenik a méreg DE NEZT SEMMI FÉLEKÉPPEN NE CSINÁLD 1 NEMTOM MIJEN GÁZ KELL HOZZÁ 2 NEM TUDOM A PONTOS ÁRAM ERŐSSÉGET MÉG VÉLETLEN KINYIROD A POKOT!!!
SOK SIKERT A KISÉRLETHEZ REMÉLEM H AZ EREDMÉNYEKET KÖZLÖD MAJD VELÜNK
ÜDV

Sziasztok!!
Ha jól tudom a gáz CO2 (szén-dioxid), de ezt csak egy tapasztaltabb ember tudja megcsinálni ugyanis a CO2 gázzal könnyen meg is lehet ölni!!
Az áram erősség igen gyenge szabad csak legyen mivel csak éppen annyira kell hogy az izom összehúzódás jelensége történjen!! Nem tudom hogy pontosan hány Volt és hogy hány Ampere, de megpróbálok utánna járni ha gondolod!!
Sziasztok üdv.: Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

zekk07 írta:
Hello!

Egy kísérletet végzek madárpók méreg hatásával kapcsolatban.A témám pontos címe: "Madárpók méreg hatásának video-mikroszkópos vizsgálata HaCat sejteken" és az érdekelne, hogy valaki tudna e nekem abban segíteni, hogy honnan szerezhetnék madárpók mérget, vagy esetleg ha valaki értene hozzá,hogy hogyan kell lefejni?.

Előre is köszönöm!

hali
hát nem leheteten dolg pl egy Acanthoscurria geniculata,Lasiodora parahybana,Pterinochilus murinust vagy egyébb nem ijedős fajokat fel idegesítesz akkor meg jelenne kis méreg cseppek a fogain és egy ipettával felszívod pl Ausztráliában is így nyerik ki a mérget az atrax robustus-okbol h ellen mérget készitsenek belőle( youtubeon és natgeon láttam) vagy másik trökk nem akarok hülyeséget írni vmi GÁZZAL el altatod és árammal ingerled a méreg foga környékét és szintén megjelenik a méreg DE NEZT SEMMI FÉLEKÉPPEN NE CSINÁLD 1 NEMTOM MIJEN GÁZ KELL HOZZÁ 2 NEM TUDOM A PONTOS ÁRAM ERŐSSÉGET MÉG VÉLETLEN KINYIROD A POKOT!!!
SOK SIKERT A KISÉRLETHEZ REMÉLEM H AZ EREDMÉNYEKET KÖZLÖD MAJD VELÜNK
ÜDV
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 16:18    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ne nagyon akarj házilag pókot "fejni" nem hiszem hogy túl sok jó dolog sülne ki belőle...
Egy idő után jönne a következő hozzászólás ebbe a topicba saját tapasztalaton alapulva Nagyon boldog
Légyszíves mutatkozz be itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9 Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
zekk07
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 06. Vas., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu