Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 32 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana tenyésztés

Lasiodora parahybana tenyésztés

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Scolopendra
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 11. Pént., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Valószínűleg elajándékozom majd őket. Tudom hogy nincs nagy ára ezeknek a pókoknak. Igazából szeretném látni ahogy kokont rak és a folyamatot amíg ki nem kelnek a kicsik. Aztán lehet hogy az egész kokont odaadom valakinek aki tud is vele valamit kezdeni Mosoly De ezen ráérek még talán gondolkodni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 11. Pént., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Scolopendra írta:
Sziasztok

A nőstény parám (7 éves) kb fél éve vedlett utoljára és vagy 2 hónapja alig eszik. Most börzére hoznak egy adult hímet. Kérdésem hogy ilyenkor is berakhatom hozzá pároztatni?

szia! máris sikerült lefixálnod hova fogsz eladni 2500 pókot?
Scolopendra
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 11. Pént., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

A nőstény parám (7 éves) kb fél éve vedlett utoljára és vagy 2 hónapja alig eszik. Most börzére hoznak egy adult hímet. Kérdésem hogy ilyenkor is berakhatom hozzá pároztatni?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 15. Csüt., 20:03    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Hát ha parahybana-ra fáj a fogad akkor vegyél egy golyórágót és a börzén cseréld egy 1v-s parára. Nem lesz olyan tenyésztő aki nem egyezne bele Nevet?
Vagy pár szál cigire is el tudod cserélni, esetleg az összespórolt szotyipénz is elég lesz rá Nagyon boldog

Sorry a rögtönzött drámámért.

Amúgy nagyon megéri. Szépen gyorsan nő, nem válogatós jah és böszme nagy lesz.

Igen, én is kaptam a mikulásnapi kis parahykból, igaz azok már ismerősöknél vannak, de még a decemberi börze előttink vettem tőlük egy 8 cm-es szexálatlan parahyt. Kérdeztem szexálhatom-e (ventrálisan). Beleegyeztek, sőt még lámpát is kaptam megy egy nagy csipeszt majd hátrébb állt a csávó Nagyon boldog
Sikeresen szexáltam. Most van egy 10 cm-es parahybana nőstim, amit 1500ért vettem Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 15. Csüt., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

Hát ha parahybana-ra fáj a fogad akkor vegyél egy golyórágót és a börzén cseréld egy 1v-s parára. Nem lesz olyan tenyésztő aki nem egyezne bele Nevet?
Vagy pár szál cigire is el tudod cserélni, esetleg az összespórolt szotyipénz is elég lesz rá Nagyon boldog

Sorry a rögtönzött drámámért.

Amúgy nagyon megéri. Szépen gyorsan nő, nem válogatós jah és böszme nagy lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 15. Csüt., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

vartusmeister írta:
Ingyen osztogatták?
Most nem lesz ilyen akció huszonnegyedikén? Mosoly
Épp parára fáj a fogam...

Ja a Madárpók bt ingyen osztogatta az 1v.-es parákat mikulásnap alkalmábol:DNagyon boldog de most ilyen tuti nem lessz...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 14. Szer., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 14. Szer., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Ingyen osztogatták?
Most nem lesz ilyen akció huszonnegyedikén? Mosoly
Épp parára fáj a fogam...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Ápr. 14. Szer., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

apache írta:
Sziasztok !
Lenne 2 kérdésem mivel nagyon új vagyok még a póktartásban. A Parahybanám sikeresen párzott és lerakta a kokonját. Azt szeretném tudni, hogy ezt mennyi idő után kell tőle elvenni nehogy a terkóban keljenek ki ?
A másik kérdés meg az lenne, hogy a kicsiket hol lehet minnél egyszerűbben eladni főleg ekkora tételben ?
Előre is köszönöm a választ.

Hello

kb 2 hónap mire kikelnek.de az sem mindegy milyen körülmények közt tartod a kokont.Minnél egyszerűbben eladni?Ha az gészet adod egyben,ugy van rá esély.De ne várj pénzesőt!Ehhez a genuszhoz baromi olcsón lehet hozzájutni,föleg 1-2 v korában,szinte forintokért.Jobban jársz ha keresel megfelelő kapcsolatot és lepasszolod neki,vagy elcseréled másik pókra.Különben a nyakadon marad a poksereg(akár ezer is lehet az utódszám)és ha nem akarod végignézni ahogy felfalják egymást szerezhetsz nekik ezernyi pici dobozkát Nagyon boldog A bemutatkozást se felejtsd el légyszives!

Ezt se hagyd ki!
http://arachnida.hu/modules.php?name=FAQ

Üdvözlet az oldalon! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Ápr. 14. Szer., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

Ahhoz képest, hogy kezdő vagy már szaporítasz. A parahybana-t nem lehet eladni vagy csak nagyon kis eséllyel. Decemberi börzén ingyen osztogatták. Ha külföldre nem veszik meg akkor szinte biztos, hogy rád fog "rohadni". Nekem ennyi a véleményem.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
apache
Újonc

Elküldve: 2010 Ápr. 14. Szer., 13:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok !
Lenne 2 kérdésem mivel nagyon új vagyok még a póktartásban. A Parahybanám sikeresen párzott és lerakta a kokonját. Azt szeretném tudni, hogy ezt mennyi idő után kell tőle elvenni nehogy a terkóban keljenek ki ?
A másik kérdés meg az lenne, hogy a kicsiket hol lehet minnél egyszerűbben eladni főleg ekkora tételben ?
Előre is köszönöm a választ.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lator
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Márc. 12. Csüt., 21:11    Hozzászólás témája: Kokon idéz

Yoey, tökéletessen igazad van.
Két hónap és egy nap...a mai napon kokon.
Két napja megfonta talán élete első szál fonalát, másnap reggelre szép kis fészket szőtt a földre, minden tiszta fehér.Ma délután elkezdte megpakolni a csomagot és most 21 órakor már be is zárta a kokont.Érdekes, hogy párzás után nem mondhatnám ,hogy olyan sokat evett volna.A két hónap alatt egyszer adtam neki egy süldő egeret, de a felét sem ette meg, plussz talán 6 db kifejlett pettyes csótányt.A tücsköket pedig csak levadászta, hozzájuk semm nyúlt.
Párzás előtt viszont megevett egy kifejlett egeret, lehet ,hogy ez elég volt neki ...ő tudja.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Nem rossz az írás, de szerintem a konklúzió a végén helytelen Nagyon boldog
A nőstény nem a sperma miatt, vagy annak nem léte miatt támad, hanem a hím magatartása miatt. Tehát ha a hím fél tőle akkor nem dobol, a nőstény alkalmatlannak találja és onnantól ellenség!
Ha a hím rámenős és magabiztos akkor látszik hogy "életrevaló"! Valahogy így van ez az embereknél is... kinek kell egy olyan srác aki nem bírja bekötni a cipőjét és ha egy igazi nő közelébe kerül akkor meg sem mer szólalni! Nagyon boldog

Tessék javítani!!! (csak ha tévedtem) Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Lator
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 22:11    Hozzászólás témája: Lasiodora parahybana tenyésztés idéz

Szervusztok

1 éve tartunk intenzíven pókokat(a sarokban már évek óta vannak),most úgy éreztem,hogy, ha már sikerült egy adult nőstényt szereznem kedvező áron,megpróbálhatnám a párosítást is(nem írok szaporítást) nem vesztek vele sokat ,ha nem jön össze.
Novy-tól sikerült hoznom hímet is hozzá,éppen egy hete.
Másnap este össze is engedtem őket,a hímet a nőstihez, kezemben mindenféle szétválesztó eszközzel,mivel a nőstény elég agresszív volt, velem szemben,biztos ami biztos.Jól tettem...pár perc elteltével a nőstény elindult a passzív hím felé és már csapott is éppen szét tudtam szedni őket.
Erre a napra elég is volt, 2 nap elteltével új próba...a nőstény dobolt kicsit ,de ahogy közelebb ért,kimeresztette fogait és már csapott is az ismét passzív hímre nem talált, de nekem elég is volt ahím is elmenekült.Ma reggel azt vettem észre,hogy a hím spermahálót szőtt és fel is vette a spermát ,mert ott díszelgett a bulbusán.
Itt az idő, este beraktam a nőstényhez és láss csodát ,mert nekem az volt... dobolt mindkettő a hím indult el először,majd a nőstény,de már nem vadul a hím szépen feltámasztotta,majdnem felborította,ha nincs terkó fal meg is tesszi,de óvatosan tette,majd kb 20 mp alatt behejezte a spermát és iszkiri.
A nőstény nem is próbált védekezni,de azért szétszedtem őket.2 nap mulva lessz még egy próba

Nekem az jött le az egészből,hogy a nősti érzi ,ha nincs a hímnél sperma és ekkor csak egy betolakodó.

Ez egy jó zárása a napnak!
Sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu