Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodorides striatus (Schmidt & Antonelli, 1996) * Peru

Lasiodorides striatus (Schmidt & Antonelli, 1996) * Peru

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2015 Aug. 06. Csüt., 06:53    Hozzászólás témája: idéz

Adult nőstény

gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 16. Csüt., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

9v

Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

Már majdnem fél éve megvan a kicsi striatusom...

Sasdian leírása alapján megpróbálom én is leírni a tapasztalataimat vele kapcsolatban, bár úgy veszem észre csak engem érdekel ez a faj... Forg? szemek

Amióta megvan, háromszor vedlett le nálam, nem tudom a növekedésének a mértéke és üteme a pókok között nagynak vagy kicsinek mondható... döntsétek el Ti, itt egy kép:
(a legkisebbet abból a dobozból bányásztam ki, amelyikben vettem)

Most fejezte be az evést ismételten, 2-3 héten belül szerintem megint levedlik.

Az enyém még mindig olyan semmilyen barnás színű, bár emlékeim szerint minden vedléssel egy kicsit sötétebb barna. Én ezt a két képet láttam róla először, és beleszerettem...:
http://www.birdspiders.com/gallery/index.php/Tarantulas/birdspiders_0190
http://www.birdspiders.com/gallery/index.php/Tarantulas/Lasiodorides-striatus-Schmidt-Antonelli-1996-female-eating-a-frog-Peru
Kíváncsi leszek, milyen lesz ahogy nő....mert a lenti fotókon az a barna szín gyönyörű...

sasdian írta:
nem mondható agresszív fajnak, inkább ijedös, hisztis. Lent is írom, hogy nem szereti a terkó nyitást. Elkezd menekülni, és sokszor az az érzésem, hogy maga az állat sem tudja, hogy merre menekül...csak megy. Ha szerencsém van és a terrárium túlsó felében áll meg, akkor viszont nyugodtan tudok bent túrkálni nála. Csak összehúzza magát és türi. Hogy a terelésre hogy reagál, azt nem tudom.

Az enyém abszolút más "jellem". Nem zavarja a doboz nyitogatása, nem menekül semerre. Ha turkálok bent nála, csak kis résen merem csinálni, mert nekimegy a csipesznek. Ha töltöm az itatóját, vagy a földet nedvesítem (tűvel, fecskendővel a szellőzőn keresztül) úgy lecsap a vízsugárra, mint egy őrült. És rögtön támadóállásba helyezkedik. Félelmetes...
Most költözött szombaton egy nagyobb dobozba. Hát...rettegtem a költözéstől. De meglepett: egyetlenszer kellett megpöccinteni a hátsó lábait, és engedelmesen menetelt át a nagyobb helyre.
(A smithivel ellentétben, aki rögtön őrült bombázásba kezdett, és eszében sem volt költözni.)
Költözés után nem volt sokáig zavarban kb 15-20 perc után néztem rá, és már nagyban sétálgatott le-fel, és járt a feneke ide-oda, ő is szövöget sokat, bár nem igazán látványos. És rengeteget építkezett az előző dobozban, elhordta a talajt az egyik oldalra, és az itatót is állandóan elcipelte.

Bújkálónak én fakérget használok így:

Így azért szeretem, mert mindent látok, ami történik, viszont szívesen használják. Az új lakásban is így alakítottam ki a helyet, és sokszor látom bent.

sasdian írta:
Nem nagy evö. Ha nagyon éhes, akkor levadássza az eleségállatot, de legtöbbször megvárja még az odasétál hozzá.

Én argentin csótánnyal etetek, és amikor éppen nem koplal a vedlések előtt nálam bizony igen jól eszik. (Heti 2-3 alkalommal adok, amikor kisebb csótik voltak itthon, sűrűbben adtam.) A csótányra mondjuk nem nagyon kell neki vadászni, de másodpercek alatt rámar, mint mindenre. Egyszer vettem 2 darab tücsit a két póknak, és bizony arra is rámozdult, ment rögtön utána.
Én inni is többször láttam, és én a talaj harmadát-felét nedvesen tartom, általában a nedves részen van. Mondjuk nálunk elég meleg van, a kánikulában volt 31-32 fok is a lakásban.

Egyenlőre ennyi telt tőlem...
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 16. Kedd., 07:05    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek Úgy is kezdhetném, hogy "Kedves Naplóm"...

Tegnap megvolt a 6. vagy a 7. vedlésünk, nem tudom pontosan mennyi lehet.
A lábfesz úgy 5,5-6 centi. Tippeket szívesen veszek, hány v lehet..

Tegnap esti kép

Ma reggeli, a doboz felét már elfoglalja. Lehetséges, hogy neki aktuális lenne a költözés?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jún. 01. Szomb., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

Tudom, rajtam kívül senki nem nézi ezt a topikot...

Friss, ropogós x vedléses...(5 vagy 6, ki tudja.. Zavarban lev? )

Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 25. Csüt., 05:59    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:

Ez pedig valami családi hagyomány lehet náluk...

Remélem az én Sanyikettőm is ilyen szépséges lesz, ha megnő.
És meg kell állapítsam, remekül eltársalgok magammal. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek

https://picasaweb.google.com/116540599646747582126/20130418Sanyiketto
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 10. Vas., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Igazán gyönyörű faj....
Eleinte a földje felét szárazon tartottam, de mindig az itatója mellett volt.
Most az egész talaj nedves. És mindig máshol van, akárhányszor lesem meg.
És, hogy nem jó evő... :csüt. óta van itthon. Azóta már a második csótit eszi. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Márc. 09. Szomb., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

Rövid ideig volt nálam egy hét lábú, de az egyik barátomnak adtam akkoriban. Érdekes, hogy ki is ment a fejemből ez a fajta, mostanában börzéken sem nagyon látok (lehet csak nézek Nagyon boldog ).

gildi írta:
Nincs senkinek jelenleg ilyen állatkája? Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 09. Szomb., 07:31    Hozzászólás témája: idéz

Nincs senkinek jelenleg ilyen állatkája? Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 07. Csüt., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek Megoldódott a második pókos dilemmám...
Sok-sok olvasgatás, emberemet győzködés és még több olvasgatás után rátaláltam erre a fajra, tök véletlenül. Ma hoztuk haza: 4 vedléses a kicsike (Sanyikettő).
Ízlések és pofonok, de nekem hihetetlenül gyönyörű.
Viszont nem sok infó van róla a neten.
A lejjebb olvasottakon kívül nem sokat tudtam meg róla.
Annyit, hogy lassan fejlődik, ijedős, de nem agresszív. Azt is, hogy nem nagy evő...bár máshol meg pont azt, hogy falánk. Zavart
Illetve még azt, hogy kifejletten nem érzékeny a páratartalomra. (Bár nem tudom, ez a fiatalokra mennyire igaz..?)

Kíváncsi leszek rá... Forg? szemek
Egyenlőre jól be van tojva, a dobozkája sarkában csücsül...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

1-2 vedlésesek:)
Nagy nehezen sikerült összehozni hogy mind a hárman kint legyenek, bele telt egy kis időőbe. Amikor fényképeztem mindig visszabújt valamelyik Nagyon boldog

Uploaded with ImageShack.us
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 04. Hétf., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziaztok!

Tegnap váratlan dolog történt. Levedlett a striatusom...
Eléggé nehezen, mert az utóteste már teljesen kint volt, mikor a lábai még a börében. Elég nagy mozdulatokatt tett, viszont a labain nem láttam hogy lejönne a bör. Gondoltam segítek neki, de aztán hagytam még hátha megoldja.
A váratlan és nehéz vedlés eredménye pedig egy adult hím Lasiodorides striatus. (Nöstényként vettem bár az elözö vedlésnél már hímnek szexáltam)
Ezek lesznek az utolsó képek, mert úgy néz ki ennek a topicnak most itt vége is...legalábbis egy idöre biztos.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 12. Kedd., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

És végül...egy ritka pillanat amikor a striatust inni látom.
(Bár a csótányt még nem kapta el...)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 03. Csüt., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

szép jószág Nagyon boldog tök vicces ahogy(lábujjhegyen) kajol Nagyon boldog Nagyon boldog
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 03. Csüt., 19:25    Hozzászólás témája: idéz

És ha már az anaxot, mint ritkaságot mutogatom, akkor ezt a ritkaságot is...

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 06. Vas., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Hát ezt a pókot egy börzén vettem...az volt az elsö börze amikor nem terveztem pók vásárlását. Az eladóknak volt 2 L. striatusuk. Ez volt a nagyobbik. A másik kb 6 centis lehetett és az egész pók (most lehet hülyeséget mondok mert már annyira nem emlékszem) világos volt. Vajszínüre emlékszem..de nem tudom. A lényeg, hogy teljesen eltér a felnöttkori színezettöl. Volt egy másik Lasiodorides faj is, ami nem lehetett sokkal nagyobb a 6 centis L striatusál, de ez a másik faj úgy nézett ki mint egy L striatus felnöttkori színnel. Elég sokan voltak az asztalnál, ezért nem tudtam nagyon összehasonlítani a 2 fajt. Eléggé megtévesztö volt a dolog. Ezt csak azért írom le, ha esetleg valaki talál egy kisebb példányt és megveszi.
A neve peruvian orange stripe de a lábain, csak vedlés után narancssárgák a csíkok. Mondták azt is, hogy vedlés után szép kékes színe van, de mint az a képeken is látható inkább fekete lesz és sötét szürke.

Mielött megvettem persze kérdezösködtem róla. A L. parahybana-hoz próbáltuk viszonyítani. A parahybana agresszív és sokszor kirontana a terkóból (ezt csak hallottam meg olvastam, de soha nem volt parám). Az L. striatus, pedig nem mondható agresszív fajnak, inkább ijedös, hisztis. Lent is írom, hogy nem szereti a terkó nyitást. Elkezd menekülni, és sokszor az az érzésem, hogy maga az állat sem tudja, hogy merre menekül...csak megy. Ha szerencsém van és a terrárium túlsó felében áll meg, akkor viszont nyugodtan tudok bent túrkálni nála. Csak összehúzza magát és türi. Hogy a terelésre hogy reagál, azt nem tudom. Még nem volt rá szükség. Ha ki akarom szedni a terkóból (még nem akartam) akkor azért nem kell terelgetni, mert általában a nyitott ajtó felé menekül...és kijön magától is. Mondjuk a bújkálója annyira nyitott, hogy az már nem is bújkáló. Ha megcsinálom rendesen, akkor talán oda menekül be és nem kifelé a terkóból. De a rossz bújkáló ellenére, még bombázni sem bombázott...csak menekül.

Úgy tudom hatalmas lesz, és a legtöbb helyen azt írják hogy kb 19 cm-re nö meg. Ez majd kiderül. A nagy itató szerintem jó ötlet, bár inni még egyszer sem láttam. Viszont nem is ássa el az itatót mint mondjuk egy G. pulchra. Nem nagy evö. Ha nagyon éhes, akkor levadássza az eleségállatot, de legtöbbször megvárja még az odasétál hozzá.
A külsejéröl való leírás az stimmel. Én olyan 24-27 fokon tartom. Az itatója mindig tele van, és ezen kívül nem nagyon sprickolok neki vizet. A vedlésnél nem tudtam párásítani, mert pont az ajtóban kezdett el vedleni és már nem akartam zavarni. Egy kis vizet csöpögtettem a szellözön, hogy legyen egy nedves talajrész, de úgy tünik az alacsony párával nincs gondja. Én elö növényt nem tennék be, mert körbeszövi a helyét. Az enyém csak kisebb foltokban szötte le a talajt. A terráriumot viszont sokszor körbejárta, és ahányszor ezt megtette, annyiszor húzta körbe a fonalaival. Az az észrevételem, hogy bár nem szö sokat, mégis szinte mindig lóg belöle a fonal.
Pillanatnyilag ennyit tudtam leírni. Ha ván más kérdés, az johet, de közel sem biztos, hogy fogok tudni válaszolni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 06. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ez az:
http://madarpokok.hupont.hu/44/lasiodorides-striata
De majd sasdian leirja saját tapasztalatait. Mosoly

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Feb. 06. Vas., 06:38    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Sziasztok!
Megvolt az elsö vedlés nálam, amit végig is néztem. A levedlett bör 13 cm lábfesszel rendelkezik. Az állat most 14-15 cm.
Elnézést a sok képért.

sztem nem gond ha képet töltesz fel főleg nem akkor ha a képeket olyan helyre töltöd ahol meg is marad.!
én szeretem a vedlésekről készült képeket....
egy kis infót adhatnál erről a pókról...
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 06. Vas., 00:09    Hozzászólás témája: idéz

Hello.
Ez a faj érdekel engem már amióta elkezdtem pókozni, csak sajnos sehol sem találok belőle.
Ha valaki tud eladót az lécci írjon nekem, mert terraplázán nincs sehol. Szomor?

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 05. Szomb., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Megvolt az elsö vedlés nálam, amit végig is néztem. A levedlett bör 13 cm lábfesszel rendelkezik. Az állat most 14-15 cm.
Elnézést a sok képért.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 17. Szer., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Itt van még 2 kép:

Eléggé félös pók...amint zörögök nála, elkezd menekülni és ezt gyakran a terrárium nyitott ajtaja felé teszi. Egy ideje kicsit nyugisabb lett, de még mindig menekül minden elöl.
Ha bent túrkálok nála akkor összehúzza magát, de a csipesznek nem ment neki még egyszer sem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sz3nt
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 05. Pént., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Perui Narancs-csíkos
Lasiodorides striatus (Schmidt & Antonelli, 1996)

Élőhely: Peru
Átlag hőmérséklet: 23-24 C°
Átlag relatív páratartalom: 75%
Méret: 17-18 cm
Gyenge méreganyaggal rendelkezik.*
A leírásban szerepel, hogy nem túl jó evők.

forrás: http://www.thespiderdiaries.co.uk/content/view/60/2/
*(a madárpókok mérgén belül.)

sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 04. Csüt., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget hawk!

Gondom adódott a rövid leírással amit innen-onnan összeszedtem, ezért az késöbb, de ha valakinek van, annak én is hasznát venném, vagy ha esetleg valakinek van/volt ilyen pókja, az leírhatná a tapasztalatait.
És akkor képek:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 04. Csüt., 19:06    Hozzászólás témája: Lasiodorides striatus (Schmidt & Antonelli, 1996) * Peru idéz

Sasdian kérésére nyitok a fajnak topicot. neki van is ilyen állata, szoval képeket várunk Mosoly na meg minél több infot azoktol akik ismerik a fajt. köszi Kacsint?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu