Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lechadias
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 23. Szer., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Ilyenről én még nem hallottam, hogy külön kell őket szedni ... meg akitől vettem ő se mondott ilyet
Ez egyébként tényleg igaz? És működik?

Vettem 160 darabot: 100db 1cm est, és 50db 3cm est, az a 10db maradék meg ajándék lett ebből is abból is Nagyon boldog
Decemberben vettem őket a két ünnep között, és kb úgy január közepén-végén adult az első.
Most meg is számoltam őket és ha már számoltam külön szedtem az adultakat hátha tényleg van ilyen megoldás Kacsint?
Hím: 10
Nőstény: 2

Hát ez nem egy jó arány Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog

Párzást egyszer láttam... hogy most sikeres volt e vagy se... nem tudom
Kokont még nem láttam

Állandó hőmérséklet ha nem nyitok rájuk: 28-30 °C, a páratartalom pedig 60% ha ugyancsak nem nyitok rájuk

Pár fotó a csótányok tuti pecójáról Nagyon boldog és az adultjaimróll Mosoly

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

[HIBÁS KÉP]

Üdv.: Lechadias
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 20. Vas., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Ha azt akarod hogy neki álljanak szaporodni akkor az ivarétett példányokat eleinte vedd külön. Mert ilyenkor a hímek csak akkor hajlandóak szaporodni amég az összes nőstény be nem adult ezért vedd külön őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 20. Vas., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Na itt az én 600-700 fős csapatom!
Már van köztük 4 adult állat:2 hím,2 nőstény!
Remélem nemsokára elkezdenek szaporodni!Mosoly
Itt egy pár kép róluk:
Csótányok:
[HIBÁS KÉP]

És a kérójuk:

Véleményeket várom!
Üdv:blondi

Legutóbb blondi szerkesztette (2011 Feb. 20. Vas., 14:52), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

Ha meg ezek a csotanyok elszaporodnak a lakasban akkor szedegetheted...nem is lehet talalni most a piacon:D En az argentinokat csak etetesre hasznalom mert gyorsan elerik a pubertas kort amikor mar azert van rajtuk nemi harapnivalo is:D 1 beadult,de parja nemhinnem h. lesz mert feletetem:D Nemszeretem nezni ah. ehezik 1 pok:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Börzén én is vettem plusz 40db-ot a génfrissítés érdekében a meglevőkhöz ( igaz így se éri el a 100Db-ot ). Többségük kifejlett, és éppen most szül az egyik Nagyon boldog Mostanában nem nagyon figyeltem oda a hőmérsékletükre, valahol 23-28 fok között ingadozott a padlófűtést követve Mosoly Már ilyen kicsi mennyiségnél is fog jut a picikből bőven a pókoknak. Nálam is elhullott két db. Nem igazán értettem miért. Kajájuk volt, hőmérséklet szintúgy megfelelt. Feladták Mosoly Vagy kiöregedtek a szakmából Nagyon boldog A többiek meg előszeretettel kóstoltak beléjük :S Mondjuk ez picit durván hatott Nagyon boldog
Vissza az elejére
Pityu03
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 12:43    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lillus
Látogató

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Pityu03 már szöktek el nekem de soha nem láttam viszont öket vettünk ilyen ragacsos csapdát is de abban sem volt soha egy darabsem bár ahol voltak ott nem is volt nagyon meleg lehet azért ...
de amugy van v mi olyan csotányirto spray ami csak akkor hat ha nyalogatják vagyis megeszik...
Vissza az elejére
Profil üzenet
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
blondi írta:
Helósztok!
Lenne egy pár kérdésem:
1.Mennyi idő még egy sub csótány beadul?
2.Jó nekik a 20 fok bírják nem kell nekem hogy gyorsan szaporodjanak csak hogy nem-e fognak elpusztulni?
3.Börzéről hoztam őket kb.:600-700 db van és ebből elhullott kb 25 és hogy ez normális vagy lehet megviselte őket a hideg még utaztak vagy maga az út?
Ja és az ujjszülöttől subig vannak!!!Adult még nincsen!
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Hali!
1. Pontos időpontot nem tudok mondani(függ táplálástól, hőmérséklettől stb.), de ha már fel van táplálva, akkor hamarosan, amúgy kb 2 hónapot mondanék.
2. 20 fokon szaporodni nemigen fognak, de elpusztulni nem fognak, attól ne félj.
3. 6-700ból ha 25 elhullt az lehet a hidegtől, lehet az úttól is, biztos ők voltak a gyengébbek, ezért hulltak el. Ha ezek majd adulnak szép kis szaporulatod lesz, dubiát nemigen kell majd venned többet Nagyon boldog
Üdv!

Válaszodat köszönöm!
Vissza az elejére
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

blondi írta:
Helósztok!
Lenne egy pár kérdésem:
2.Jó nekik a 20 fok bírják nem kell nekem hogy gyorsan szaporodjanak csak hogy nem-e fognak elpusztulni?
3.Börzéről hoztam őket kb.:600-700 db van és ebből elhullott kb 25 és hogy ez normális vagy lehet megviselte őket a hideg még utaztak vagy maga az út?

Hali!
1. Pontos időpontot nem tudok mondani(függ táplálástól, hőmérséklettől stb.), de ha már fel van táplálva, akkor hamarosan, amúgy kb 2 hónapot mondanék.
2. 20 fokon szaporodni nemigen fognak, de elpusztulni nem fognak, attól ne félj.
3. 6-700ból ha 25 elhullt az lehet a hidegtől, lehet az úttól is, biztos ők voltak a gyengébbek, ezért hulltak el. Ha ezek majd adulnak szép kis szaporulatod lesz, dubiát nemigen kell majd venned többet Nagyon boldog
Üdv!
Vissza az elejére
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

blondi írta:
Helósztok!
Lenne egy pár kérdésem:

Valaki válaszolna?
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 18. Pént., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tegnap kicsit zaklattam őket, íme az eredmény:

67+1 kicsi

http://img717.imageshack.us/i/img5177l.jpg/

nősti oothecával

http://img17.imageshack.us/i/img5191e.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

Helósztok!
Lenne egy pár kérdésem:
Vissza az elejére
Raror01
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

Na ma "egyszerre szülés" volt a menő a csótányaimnál Mosoly
3 nősti is lepakolt, ránézésre olyan 50 körüli újonc.. már lassan tleg nekem kell megennem őket, annyi van Nagyon boldog
You say Jonas Brothers, I say Jose Zamora
You say Justin Bieber, I say Lutzenkirchen
You say Taylor Swift, I say Sidekick
Vissza az elejére
Profil üzenet
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 15. Kedd., 01:38    Hozzászólás témája: idéz

Idő közben sikerült a börzén még vagy két maréknyit beszerezni melléjük. Nem tudom hogy a régiek szaporodtak-e( elég valószínűtlennek tűnik ilyen kis idő elteltével ) vagy a börzén vettek sokasodtak meg. Mindenesetre olyan picik hogy összetehetem a két kezem, hogy nem másznak a sík üvegen felfelé majd ki a szellőző lukjain. Szó szerint hizlalni kell őket hogy ne röhögjön ki az 5 vedléses Smihi-m Nagyon boldog
Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 04. Pént., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Nevet?
Profil üzenet website állomány
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 04. Pént., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm! Mosoly
Közben sikerült pár darabhoz hozzájutnom Mosoly Most indulhat a gruppen, aztán jöhetnek a picúrkák pókvattacukornak Nagyon boldog
Vissza az elejére
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 02. Szer., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

cupak írta:
Hali! Mennyire rágósak ezek? Mert én is műanyagban akarom tartani őket.

Nálam még sosem rágták ki a dobozt, amiben voltak. Mondjuk én jégkrémes, vastagabb falúba tettem a kicsiket, azzal nem tudnak mit kezdeni. Időnként után kell pótolni náluk a tojástartó darabokat, mert elfogyasztják azt is. Mosoly
Profil üzenet e-mail website msn állomány
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Feb. 02. Szer., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Mennyire rágósak ezek? Mert én is műanyagban akarom tartani őket.
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 17:20    Hozzászólás témája: idéz

Sorry a dupla postért, de ez nagyon durva! Kirágták a kínais dobozt, fél délután alatt :S Szerencse hogy üveg akváriumban van a doboz maga... Hogy a francba?Nagyon boldog Pedig kaptak almát és banánt is, miért műanyagot esznek?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 31. Hétf., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Én ma vettem 5db hím adultat, sajnos nőstény nem volt Szomor? A napokban több helyről apránként fogom beszerezni a különböző géállományú egyedeket, had egyék a macskakaját Mosoly
Vissza az elejére
Lillus
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Lillus írta:
hello

valaki megtudná mondani hogy kb mennyi idö alatt fejlödnek ki a dubiák? én 3honapra tippeltem hogy az idö alatt már elérik a végkifejlett méretüket de most nem találok sehol semmit ami ezt alátámasztaná.
az elsö alom december 26. született de azoknak talán a 95%-t valoszinü megették az ösök. de azota szépen nyomatják a kicsiket Nagyon boldog csak hogy a kicsik mikor lesznek jo husban olyan etethetö állapotban?? Nagyon boldog

Szia! A választ nem tudom, viszont azt tudom, hogy már volt erröl szó. Ha kicsit olvasgatod a topicot, szerintem megtalálod a választ.
Az én csótányaim nem eszik meg egymást. Föleg nem a kicsiket. Azokat soha nem bántják, és öszintén még nem is hallottam erröl. A kifejlett hímek "kakaskodnak", meg néha megrágják egymást, de ennyi.
és majd írj egy rövid bemutatkozást itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=83689&highlight=#83689

Szia
bemutatkozás kipipálva Nagyon boldog arra hogy megették a kicsiket csak tippeltem mert az egészen biztos hogy nem szökhettek ki... és egyszer csak olyan kevésnek tüntek a picik az is lehetséges hogy elbujtak a forgács és tözeg között. A nagyok persze már egy ideje át lettek pakolva másik terráriumba, hogy ne legyen többet ilyen gond
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lillus
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

köszi Papesz az infot ! én az összes csotányra fütök ugyhogy jo életük van legalább is jo melegben vannak de lehet h csak én vagyok türelmetlen Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Papesz
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Lillus írta:
hello

valaki megtudná mondani hogy kb mennyi idö alatt fejlödnek ki a dubiák? én 3honapra tippeltem hogy az idö alatt már elérik a végkifejlett méretüket de most nem találok sehol semmit ami ezt alátámasztaná.
az elsö alom december 26. született de azoknak talán a 95%-t valoszinü megették az ösök. de azota szépen nyomatják a kicsiket Nagyon boldog csak hogy a kicsik mikor lesznek jo husban olyan etethetö állapotban?? Nagyon boldog

"ARGENTIN CSÓTÁNY (BLAPTlCA DUBIA)
Syn .. Blaberus dubia

Szaporodás

A nőstény hathetente készít kokont 15-30 tojással. A
nimfák 4-6 hónap elteltével érik el az ivarérettséget."

Nálunk kb 28 fokon vannak, szaporodnak ezerrel, nőnek is szépen.

Az idézet a Terráriumok enciklopédiájából származik..
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 24. Hétf., 10:46    Hozzászólás témája: idéz

Raror01 írta:

Szia Jiiero
Én sosem fűtök a csótányoknak, hozzá kell tenni, hogy 24 fok körül mocorog a hő a szobámban, mégis tele vagyok csótánnyal, mint a szűzlány kalanddal.

Na igen, csak nálam ez a szobahőmérséklet 20 °C körül alakul. Volt már, hogy 17,4-re is lement. Ezért pedig nem igen rajonganak. Mosoly
Viszont a hőmérséklet arra pont jó, hogy pihentessek a szobámban egy bonsait (Ficus microcarpa), orchideát (Phalaenopsis sp.), ilyesmit... ^^
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 23:14    Hozzászólás témája: idéz

Lillus írta:
hello

Szia! A választ nem tudom, viszont azt tudom, hogy már volt erröl szó. Ha kicsit olvasgatod a topicot, szerintem megtalálod a választ.
Az én csótányaim nem eszik meg egymást. Föleg nem a kicsiket. Azokat soha nem bántják, és öszintén még nem is hallottam erröl. A kifejlett hímek "kakaskodnak", meg néha megrágják egymást, de ennyi.
és majd írj egy rövid bemutatkozást itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=83689&highlight=#83689
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lillus
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 22:43    Hozzászólás témája: idéz

hello

Vissza az elejére
Profil üzenet
Raror01
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

bokifati írta:
Szia Toto
Milyen körülmények közt tartod őket?

Mindig minden körülmények között.
Bocs de ezt nem hagyhattam ki, annyira hülyeség hogy már tetszik Mosoly
Jiiero írta:
Akkor neked pontosan 37 egyeddel van több, mint nekem. Nagyon boldog Ez az utolsó is az egyik terkóban mászkál, arra várva, hogy felfalják. Mosoly Kéne szerezni egy újabb adagot, de fűtés nélkül nem buli. x/

Szia Jiiero
Én sosem fűtök a csótányoknak, hozzá kell tenni, hogy 24 fok körül mocorog a hő a szobámban, mégis tele vagyok csótánnyal, mint a szűzlány kalanddal.
Toto írta:
Köszönöm...

Szia Toto
Én is eleinte forgáccsal próbálkoztam, aztán hasonló volt az útálatom tárgya.. az újszülöttek.
Valami hihetetlen nyüg volt kiszedni őket.
Azóta újítottam a módszeren.
Tojástartó, alomnak szitált tőzegpor. Olyan szitát fogtam be, aminek lyukátmérője 3-4 mm körüli, így ha vannak újszülöttek, csak egy gyors szitálás, aztán csak a szitából kell kiöntenem a piciket. Mosoly
You say Jonas Brothers, I say Jose Zamora
You say Justin Bieber, I say Lutzenkirchen
You say Taylor Swift, I say Sidekick
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm Mosoly
A jelenlegi létszámot csak saccolni tudom, 200-300 adult állatom lehet, a semi/sub körüliek és a kicsik összesen kb 4-5-ször annyian vannak, mint az adultak.
Tartási körülmények: már nem fűtöm őket külön (eleinte fűtőszállal nyomattam nekik a meleget, hogy beinduljon a csapat), a szobámban a pókok miatt nappal 25-26 fok körül van a hőmérséklet, éjjel 22-23 körül. Táplálék gyanánt alma, uborka, tyúkhúr és száraz kutyatáp. Etetni heti 2 alkalommal szoktam. Én talajnak forgácsot rakok be alájuk, ezt szeretik nagyon (csak én nem, a takarítás rémálom, amikor az újszülötteket kell kivadászni a forgácsból...).
Nagyjából ennyi, eddig semmi gond nem volt velük (illetve egyszer, amikor nem voltam otthon, nagymamám és anyum etette a csótikat és asjnos az el nem fogyasztott kajamaradékot nem vették ki a csótiktól, az berohadt, bepenészedett, a csótik egy része beleevett a penészes kajába és elég sok egyed feltehetően toxinmérgezésben elpusztult)

Annamari, ne aggódj, beindulnak ők, csak türelem Kacsint? Én anno 20 db-al kezdtem, a jelenlegi állomány annak a 20-nak a leszármazottja (épp ezért veszek majd a génállomány frissítése céljából valakitől pár db-ot ). Ha egyszer beindultak, szinte kiirthatatlanok Mosoly Nem kell sok idő hozzá és hamarosan Te is így turkálhatsz köztük Nagyon boldogNagyon boldog
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Toto, te vagy a példaképem *.* Milyen jó lehet ennyi csóti közt túrkálni *.*
Jelenlegi állományom 38 egyedből áll Nagyon boldog

Akkor neked pontosan 37 egyeddel van több, mint nekem. Nagyon boldog Ez az utolsó is az egyik terkóban mászkál, arra várva, hogy felfalják. Mosoly Kéne szerezni egy újabb adagot, de fűtés nélkül nem buli. x/
Vissza az elejére
bokifati
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Szia Toto
Szép kis csapat! Milyen körülmények közt tartod őket?Mit esznek?
Kösz az infót.
bokifati
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Toto, te vagy a példaképem *.* Milyen jó lehet ennyi csóti közt túrkálni *.*
Jelenlegi állományom 38 egyedből áll Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Jó sok van ahogy elnézem Mosoly Nekem max mégcsak az 1/3-a lehet meg ennek a seregnek Nagyon boldog
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Dubia csapat:

üdv: Toto
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 14:31    Hozzászólás témája: idéz

Főleg a hímek képesek viszonylag nagyobbakat szökkenni. Kacsint?
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 12:45    Hozzászólás témája: idéz

Cáfolnám, hogy nem tudnak ugrani.Igenis tudnak.Legalábbis az enyémek...
Persze azért nem kell őket magasugrónak nézni.De ha menekülésről van szó, vagy kajaszerzésről, akkor mindent bevetnek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

Az vicces lenne ha tudnának ugrani nálam ha felborulnak még felálni sem tudnam nem hogy felugrani Nagyon boldogNagyon boldog max a hímek egy rövid ideig repülni, de azt se valami ügyessen Nagyon boldog
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 12:34    Hozzászólás témája: idéz

qqqq írta:
Annamari írta:
Sziasztok!
Nem tud sík felületen mászni, de akkor h. került oda? Sokkolt Valaki magyarázza már el nekem.

http://img213.imageshack.us/i/0000013d.jpg/

Tegap v. tegnap előtt végre megszülettek a picik ^^ 21 lett Nagyon boldog

igen elméletileg nem tudnak gyakorlatilag meg simán sétálgat fel elá. ( mondjuk nekem bütykös van de elméletileg az se tud gyakorlatilag igen)

a bütykös tökéletesen mászik sík felületen,szóval nyugodtan tegyél rájuk tetőt...

cupak: az poént volt hogy ugranak...

?tlet ?tlet ?tlet
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Ha nem tud mászni, akkor hogy tud ugrani?
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Felugorhatott. Ha akarnak, jó nagyot tudnak ugrani. x)
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

Tiger:
Pedig nem az én kezem van a dologban Nagyon boldog Sem lábam sem egyéb testrészem Nagyon boldog
Egyébként végeztem velük kísérletet és pár centinél lepotyogtak a sík felületről...
Szal úgy történhetett a dolog, hogy vagy 10-en összebeszéltek, és egymás hátára állva kijuttaták a képen látható csótit Nagyon boldog
Amúgy csótány barátnőnk, ha én nem szedem le onnan, még most is ott ücsörögne (tegnap este történt a dolog)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tiger
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Hy

Valószínüleg odatetted azért van ott Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?

Elméletileg és gyakorlatilag sem tudnak mászni...

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
qqqq
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 10:33    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Sziasztok!
Nem tud sík felületen mászni, de akkor h. került oda? Sokkolt Valaki magyarázza már el nekem.

http://img213.imageshack.us/i/0000013d.jpg/

igen elméletileg nem tudnak gyakorlatilag meg simán sétálgat fel elá. ( mondjuk nekem bütykös van de elméletileg az se tud gyakorlatilag igen)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 09:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
Spiderfan
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 10. Hétf., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Ez aztán a méretes tenyészet!

Nekem épp ellenkezőleg van, nem igazán szaporodnak, alig van jelenleg vagy 50-60 db vegyes méretben, viszont költeni már nem akarok egy újabb csótánytenyészetre.

A pettyes csótikkal viszont pont úgy jártam mint te, csak sajnos azok meg annyira elatkásodottak voltak, hogy kénytelen voltam megválni tőlük és azóta csak argentínok vannak, nem valami szaporák, de legalább nem atkásodnak el és nem is büdösek és egyelőre a néhány pókomnak, ami van kitartanak egy ideig.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Raror01
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 10. Hétf., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Üdv
Ma volt egy népszámlálás. Mosoly
Ha minden igaz, akkor 751 jött ki. Anno 100 db-ot rendeltem Bika nevű cimbitől, 81-82 élte túl az utazást, ahhoz képest most úgy állok, hogy:
1. vagy nagyobb placcot kell nekik kitalálnom
2. vagy valami jól zabáló pókot kell szereznem
3. vagy megsütöm tojással, szalonnával a felesleget
Az első kettő variáció között gondolkodom erősen Mosoly
Na és a képek:
Kicsik (5 mm-15-17 mm)

Közepesek (15-17 mm-adult korig)

Nagyok (adult)

Ja és hogy kerek 750 jöjjön ki Mosoly:

Hozzá kell tenni, hogy az adultak közül ma le kellett ölnöm 3-at, mert nagyon gyengusok voltak, nem akartam, hogy bebüdösödjenek, ráadásul a nagy pókom sem kajás, de hogy ne legyen olyan nagy a veszteség, volt 34 újszülött...

Legutóbb Raror01 szerkesztette (2011 Jan. 10. Hétf., 15:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 24. Szer., 09:30    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
Tyűű én már 2 hónapja várom a kicsiket xD lehetséges h vannak terméketlen peték?Ugyanis én csak onnan tudom h. "terhes" a nőstényem, mert láttam a petecsomóját, egyébként 4 adult nőstényem van hímem még nem adult, vszínű a kereskedőtől "terhesen" hoztam már el Mosoly

Ha terméketlenek lesznek a peték, akkor találsz bent náluk beszáradt petezsákot, amit eldobnak a nőstények. Azokkal már nem lehet mit kezdeni. Nálam akkor csináltak ilyet, amikor jó pár fokkal 25 °C alá csökkent tartósan a hőmérséklet.
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

annamari:
Igen 1-2 hónap a kelési idő, bár ez függ a hőmérséklettől.Én szobahőmérsékleten tartom és néha eltart 3 hónapig is. De a normális tartási hőmérsékletén ez tényleg 1-2 hónap.A szakirodalom azt írja, hogy 1 nőstény 6 hetente készít petekokont amiben általában 15-30 pici van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 21:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Ma benéztem a tojástartók alá és rengeteg kis baby dubia látványa fogadott Nagyon boldog én meg már itt aggódtam, hogy nem tudom miért nincs csótány szaporulatom Nevet? Nagyon boldog Innentől remélem mostmár gyártják a kicsiket mint az oroszok a tankokat ViccesNagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Tyűű én már 2 hónapja várom a kicsiket xD lehetséges h vannak terméketlen peték?Ugyanis én csak onnan tudom h. "terhes" a nőstényem, mert láttam a petecsomóját, egyébként 4 adult nőstényem van hímem még nem adult, vszínű a kereskedőtől "terhesen" hoztam már el Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Annamari írta:
még mindig fenn áll a kérdés Mosoly mennyi idő míg kikelnek? :Djah és egy meglepő észrevétel szeretik a tököt én nem gondoltam vna Nagyon boldog

Napra pontos adattal nem tudok szolgálni, de nálam a szex után 1-2 hónap múlva szaladgáltak az utódok.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Következő
9 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu