Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Régió - Afrikai tévhitek

Régió - Afrikai tévhitek

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

Az egy Augacephalus faj (Csúnya hiba, egy ilyen plakáton...).
Hogy melyik, azt csak a fene tudja, de nekem is megakadt rajta a szemem! Kacsint?
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy a Koka által belinkelt pdf-ben van egy kép a amiben egy Pterinochilus van az szeretném megkérdezni vki tudja az milyen állat?Mármint a nevét Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Megint félreértésekbe keveredtünk... Forg? szemek

Koka írta:
A Pterinochilus attól hogy védett még simán beszerezhetö, persze... De ennek nincs köze a védetséghez, a Brachypelmák is beszerezhetöek, a Monocentropusok is szóval....

A védettségnek annyi köze van hozzá, hogy a Pterinochilus fajok Tanzániában (és talán a környező országokban) NEM VÉDETTEK. Más dolog ugyan is, hogy egy Brachypelma faj, vagy egy Monocentropus tenyésztett példányához hozzá lehet jutni, és más, hogy vadbefogott, azaz eredeti élőhelyről származó nőstényeket lehet importálni. Mivel K-Afrikában nem élnek se Harpactira, se Augacephalus, se Ceratogyrus fajok, ezért ezek nehezebben kerülnek hozzánk. Ha lennének, már jóval korábban (a Pterinochilus fajokkal egy időben) megjelentek volna a hobbiban.
Én így értettem a dolgot! Kacsint?
Szóval attól mert egy országban védett valami, attól még a környező területeken akár szabadon is gyűjthető lehet.
(Nálunk pl. az öves szkolopendra védett, sőt vörös könyves állat, míg tőlünk délebbre eszük ágában nincs vele foglalkozni, mert annyi van.)
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 08. Szomb., 07:52    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Koka!

A többi NEM védett, azért nincs megemlítve. Nyisd már meg azt a pdf-et...

Elnézést, én fogalmaztam rosszul, az összes alatt csak a Dél-Afrikai baboonokat értettem. A felsorolásodban szereplö többi nemzetség nem tartozik ide.
Ugy gondoltam hogy csak Dél-Afrikáról beszélgetünk.
A Pterinochilus attól hogy védett még simán beszerezhetö, persze... De ennek nincs köze a védetséghez, a Brachypelmák is beszerezhetöek, a Monocentropusok is szóval....
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

De most ezt nem értem.
És nem a hülyét játszom, nem izmozok veletek, és nem hiszti, komolyan! (ami eddig sem volt)
Most azt mondod nem minden madárpók védett Afrikában Puding? Csod?lkoz?
De ha elolvassátok az eredeti kérdésem amit Szabi72-nek tettem fel, én Afrikát írtam.
Én ezalatt az egész kontinenst értem.
Valaki valamit félreértett.

Bocsánat mindenkitől!
Én olvastam el Szabi is eleve Dél Afrikát írt ezért volt nekem furcsa!
Bocs Koka, Puding Én voltam vak már látom!

És bocsánat Szabi! Eleve rossz volt a kérdésem!
Vissza az elejére
Profil üzenet
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Peti!

Nem kell mellre szívni,nyugi van.
Én csak a témát akartam lezárni, abban igazad van hogy csak 5 nemzetség van megemlitve, de védett az összes ez biztos.
Azért lettek azok a genuszok írva mert a forrás cikk csak ezeket közölte, de a többi is védett.

Puding!

Persze,hogy persze Mosoly

Okés Koka! Mosoly

Köszönöm az infót! (csak nem írta ezt le senki kérdésemre válaszolva, vagyis ma kaptam egy priv. levelet erről Csepelball-tól, Ő mondta a tutit, és az előbb Te.) Egyébként nem szívtam mellre csak írtad, hogy olvassak többet, és pont ezt találtam és nem volt benne konkrét. Ezért zavart kicsit. :S
De téma lezárva. Mosoly

Üdv.: Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 19:23    Hozzászólás témája: idéz

Nem értem mire ez a hiszti. Koka csak segíteni akart.

Amúgy meg NEM minden afrikai madárpók védett, és nem minden afrikai országról beszélünk csak egyetlen egyről, jelen esetben a D-Afrikai köztársaságról.

Tudtommal nem védett (és ezért napjainkban is dömpingben importált) többek között a Pelinobius muticus, a Hysterocrates, a Heteroscodra, a Stromatopelma, a Chaetopelma nemek fajai, és Tanzániából mind a mai napig vidáman beszerezhető Pterinochilus is.

Koka!

A többi NEM védett, azért nincs megemlítve. Nyisd már meg azt a pdf-et...
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Peti!

Nem kell mellre szívni,nyugi van.
Én csak a témát akartam lezárni, abban igazad van hogy csak 5 nemzetség van megemlitve, de védett az összes ez biztos.
Azért lettek azok a genuszok írva mert a forrás cikk csak ezeket közölte, de a többi is védett.

Puding!

Persze,hogy persze Mosoly

peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 19:00    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Kéne kicsit olvasni:
http://apropok.blogspot.com/2010/10/protected.html

Szia Koka!

Okés köszönöm Kedves Koka, a linket ismerem, pont ezt találtam tegnap este is. De itt nem csak bizonyos nemzetségekről (a linkben ez 5) volt szó hanem az összes afrikai madárpókról. Ezért nem tudtam mert én így nem olvastam sehol sem. Ami nem azt jelenti, hogy nem védett az összes. Vagy nincs leírva valahol. Ezért kérdeztem mert nem találtam sehol. És ez a link amit beszúrtál sem erről szól ne is haragudj. Gondoltam megkérdek valakit aki ebben okosabb, mert nem voltam benne biztos. De én azt hittem ezért is van a fórum. Legközelebb nem így teszek bocs, ha valamit rosszul tettem.

Tisztelettel.: Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Pláne mert te írtad mi? Nevet? Nevet? Nevet?

Amúgy jó kis írás, és abszolút megválaszolja az aktuális kérdést. Kacsint? (Én eddig csak sejtettem, de most legalább már biztosan tudom a dolgot. Laza )

Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 18:26    Hozzászólás témája: idéz

Kéne kicsit olvasni:
http://apropok.blogspot.com/2010/10/protected.html
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Jól mondta az "öreg lány", hogy Afrikában minden madárpók védett. Én csak azért kérdeztem mert nem így emlékeztem, de ezek szerint rosszul.

Szép napot mindenkinek! Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Ezek a Brachypelma fajok lesznek.
Nem csak hazánkban, hanem a washingtoni egyezményt (CITES) aláíró többi országban is "védettek".
Ugyan akkor kihangsúlyoznám, ez a védettség gyakorlatilag az említett fajok nemzetközi kereskedelmére, forgalmára vonatkozik, azt hivatott ellenőrizni, és nem az egyes egyedeket, illetve azok tartását. Szóval nem kell semmit lejelenteni addig, amíg a jószágot nem akarod az országon (egész pontosan most már az unión) kívülre vinni. Ebben az esetben az illetékes minisztériumban kell kiviteli, illetve a fogadó országba beviteli engedélyt kérni. Ez úgy néz ki (csak hogy egyszerű legyen Nevet? ) előbb a fogadó ország engedélyét kell beszerezni, és azzal menni itthon a kiviteli engedélyekért.

Persze az unión belül nincsenek ilyen elvárások, és elméletileg pókokra CITES papírt nem kérnek.
Azért elméletileg, mert a taljánok (értsd: Itália, olaszok, digók stb.) az uniós szabályozást szigorítandó, a saját helyi törvényeik szerint már kérhetik az export-import papírokat.
(Érdekes módon, a nálunk orvvadászó rigózabáló madártömeggyilkosaik okozta nemzetközi visszhang után, több magyar pókost is megbüntettek Olaszországban... Mi természetvédelmi bűnözők vagyunk a szaporulatainkkal, ők meg csak szegény kiéhezett ínyencek, mikor levadásszák hazánk védett madarainak felét...)

És ha már a helyi törvényeknél, és az "afrikaiaknál" tartunk...
El tudom képzelni, hogy a D-Afrikai köztársaságban (a CITES-től függetlenül), szimplán a helyi törvények által védettek a baboon-ok.
(Több weboldalt is láttam, ahol a pókszabásúak védelmével, megőrzésével, és az ehhez kapcsolódó környezettudatos nevelést célzó munkássággal foglalkoztak.)
Talán pont ennek tudható be, hogy eleddig szinte hírük sem volt a terrarisztikában.
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

helló. Van egy könyvem a madárpókokról és abban több fajt is leír ami védett és ami bejelentésre kötelezett magyarországon, most így fejből nem tudom melyikek, de előkeresem a könyvet. Annyi biztos ,hogy van közte olyan is amelyik előszeretettel tartott. Think
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

Szia.
Ezt az öreg hölgy mondta nekem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
peti85
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

szabi72 írta:
Sziasztok.
Sokáig tanakodtam hogy hova kellene ezt írnom,igazából nem találtam neki megfelelő topikot.
Remélem nem gond hogy ezt így ide írtam.

Beszélgettem ma egy Dél Afrikai nagymamával aki madárpókokat tart,méghozzá elég sokat Mosoly
Mesélte náluk a hátsókertben is vannak néha madárpókok .Kérdeztem tőle hogy ő tart e valamilyen Afrikai pókot,mert hát ugye...
Mondta hogy csak 1 fajt tartott Pterinochilus murinus,amit a hátsókertben szedett össze,de azt se tarthatta volna mivel az összes madárpók faj fokozottan védett Afrikában.Mikor bejött ez a "póktatás házi kedvencként "dolog voltak akik tömegével hozták el a pókokat.Mondta hogy még a híradóban is benne volt,meg hogy kemény pénzösszegekre megbüntetik azokat akik kihozzák,vagy tartják,vagy akár kárt tesz az állatban!
Legrosszabb esetben börtön.
Valami olyasmit is mondott hogy vannak olyan állatkereskedések ahol néha van 1-2 Afrikai faj illegálisan.

Szia Szabi72!

És ezt a nagymami mondta? Mármint, hogy az összes Afrikai madárpók fokozottan védett?

Előre leszögezem nem kötekedésképpen!

Csak én nem így tudtam. Biztos változott valami.
Vagy nem tudom. :S
Tud valaki erről valami biztosat? Vagy ezt Te is olvastad valami hivatalos helyen Szabi? Nem azért mert pókot szeretnék hozni Afrikából. Nagyon boldog Csupán, hogy képben legyek én is.
És még egyszer hangsúlyozom nem OFF!

Vissza az elejére
Profil üzenet
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

fészbukon. Nagyon boldog
Nem biztos hogy mama,de elég idős a hölgy.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

Hol találsz Te afrikai mamákat? Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 15:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Sokáig tanakodtam hogy hova kellene ezt írnom,igazából nem találtam neki megfelelő topikot.
Remélem nem gond hogy ezt így ide írtam.

Beszélgettem ma egy Dél Afrikai nagymamával aki madárpókokat tart,méghozzá elég sokat Mosoly
Mesélte náluk a hátsókertben is vannak néha madárpókok .Kérdeztem tőle hogy ő tart e valamilyen Afrikai pókot,mert hát ugye...
Mondta hogy csak 1 fajt tartott Pterinochilus murinus,amit a hátsókertben szedett össze,de azt se tarthatta volna mivel az összes madárpók faj fokozottan védett Afrikában.Mikor bejött ez a "póktatás házi kedvencként "dolog voltak akik tömegével hozták el a pókokat.Mondta hogy még a híradóban is benne volt,meg hogy kemény pénzösszegekre megbüntetik azokat akik kihozzák,vagy tartják,vagy akár kárt tesz az állatban!
Legrosszabb esetben börtön.
Valami olyasmit is mondott hogy vannak olyan állatkereskedések ahol néha van 1-2 Afrikai faj illegálisan.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 04. Kedd., 23:34    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm Kacsint? Ez eszembe se jutott Nagyon boldog .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 04. Kedd., 23:32    Hozzászólás témája: idéz

szabi72 írta:
Valaki tudna mondani olyan linket ahol az összes afrikai faj le van írva egy helyre?

Egy, amin én ajálok: http://www.baboonspiders.de/
Szerintem itt minden hasznosat megtalálsz.
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 04. Kedd., 23:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Egy éve tartok madárpókokat,azóta elég sok faj megfordult már nála,kerestem a helyem a hobbiban. Mosoly
Macilaciék jóvoltából az afrikai fajokban megtaláltam azt amit kerestem. Nagyon boldog
Nagyon tetszenek ezek az állatok... van bennük valami ami nagyon átjön. Laza
Jelenleg őket tartom az afrikai régióból ,és remélem idővel gyarapodik majd az afrikai állomány.

0.1.0 - Eucratoscelus pachypus
0.0.2 - Heteroscodra maculata
0.0.2 - Pterinochilus murinus "TCF"
2.1.0 - Pterinochilus murinus "RCF"
0.1.2 - Pterinochilus lugardi
0.0.2 - Pterinochilus chordatus
0.0.1 - Ceratogyrus meridionalis
0.0.2 - Ceratogyrus marshalli
1.0.0 - Ceratogyrus darlingi
0.0.1 - Harpactirella lightfooti

Valaki tudna mondani olyan linket ahol az összes afrikai faj le van írva egy helyre?

Szép napot!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 08. Pént., 09:06    Hozzászólás témája: Régió - Afrikai tévhitek idéz

Sokan egy kalap alá veszik az afrikai fajokat, abban a tekintetben, hogy az afrikai fajoknak nagyon melegre és alacsonyabb páratartalomra van szükségük, mint a Pterinochilusosnak.
De ne felejtsük el, hogy Afrikában, nem csak Sivatagok, és szavannák vannak!

Hanem hatalmas kiterjedésű, esőerdők is, melykben szintén élnek madárpókok.

Legutóbb Pit szerkesztette (2006 Dec. 08. Pént., 09:14), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu