Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 152 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Haplopelma lividum (Smith, 1996) Myanmar

Haplopelma lividum (Smith, 1996) Myanmar

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Ma (2011.Március 23.) reggel ezzel várt a lividum nőstényem Mosoly
Úgy látom hogy sikeres volt a tavalyi kettő hímes áldozat Mosoly

A párzás 2010. Október 24.-én volt.
1 nap híján pontosan 5 hónapra rakott kokont.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 15:07    Hozzászólás témája: idéz

Ok köszi
Várok 1-1,5 hónapot addigra biztos csinál.
Egy kép a hímről:
http://kepfeltoltes.hu/110219/mini-mini-K_p_042_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
akkor elöször rádobom az öregebbikre az nem bántja a hímeket,aztán a szüzre.adulás után mennyi idövel csinál spermahálót a hím?mert a sok háló között nem biztos hogy észreveszem.és ha rádobom az egyikre utána mennyit várjak mire rádobhatom a másikra?marad benne még patron?vagy a teljes tárat 1 csajba üríti?

Hali
Az első kérdésre nem tudom a választ. Mikor nekem volt adult hímem, én sajnos egy sperma hálót sem láttam tőle... Sikerült mindig úgy időzítenie, hogy nem vettem észre soha.. Nagyon boldog

Két nőstény között várj új sperma hálót...

Üdv.: Attila
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 13:59    Hozzászólás témája: idéz

akkor elöször rádobom az öregebbikre az nem bántja a hímeket,aztán a szüzre.adulás után mennyi idövel csinál spermahálót a hím?mert a sok háló között nem biztos hogy észreveszem.és ha rádobom az egyikre utána mennyit várjak mire rádobhatom a másikra?marad benne még patron?vagy a teljes tárat 1 csajba üríti?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Én mind a 2-re rádobnám, csak figyelni a legényre, hogy ne kapják el a lányok.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

igen elirás bocsi.2010ben vedlett.
következö kérdés:van mégegy adult nöstényem ami 1-2hónapja adult,de a másik már pár kokont kikeltett,szóval az szerintem biztosabb lenne.vagy inkább a frissen adultra dobjam?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
sziasztok
most adult egy hím livim.a kérdés:az adult nöstényem 2009.07.07-én vedlett.összedobjam öket ha a him betankol?vagy már felesleges?és másnak mennyi idö után csinált spermahálót?

Szia.
Úgy gondolom hogy itt történt egy elírás... (2009.07.07.-én vedlett utoljára???? 18 hónapja??) Ha mégsem elírás, akkor szerintem már nem lenne túl sok eredménye a dolognak. Amennyiben elírás, és 2010ben vedlett én még megpróbálnám!

Üdv.: Attila
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Hoppá hoppá. Elsőre rossz témába írtam. Nagyon boldog

"Én pedig csak várok és várok, hogy valamikor majd talán távolabb merészkedik, mint a járatok nyílása, és meg tudom nézni, hogy mekkora... Mosoly Főképp most, hogy megint levedlett, de a bőrből ismét nem láttam semmit. Viszont ahogy elnéztem, méretben már meghaladja mind az inceiket, mind a C. perezmilesit.

Érdekesség: 8 pókom közül 3 vedlett le 2 napon belül. Nagyon boldog"
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 19. Szomb., 03:26    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
most adult egy hím livim.a kérdés:az adult nöstényem 2009.07.07-én vedlett.összedobjam öket ha a him betankol?vagy már felesleges?és másnak mennyi idö után csinált spermahálót?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 07. Hétf., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Örömmel jelentem be, hogy a lividimum épp most rakja a kokont! Képeket holnap rakok fel!

A párzás 08.09- én történt, ma pedig ugye 02.07 van, szóval eléggé elhúzta a nőstény a lerakást! Mástól 3 hónapos "kihordási" időt hallottam ez viszont majdnem 6 hónap! Ez attól lehet, hogy tél van, hűvösebb van a szobában, a lividumra pedig külön nem fűtök....

Akinek esetleg volt már lividum kokonja, megírhatná, hogy mikor vette el a csajtól!
kisvihar
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 26. Szer., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

jolvan köszi:) akkor várom h előbujjon az új bőrbe:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 25. Kedd., 23:07    Hozzászólás témája: idéz

Csak ott vedlett eddig. De tudtommal ennek így kell lennie. Elvégre az a természetes búvóhelye, ahol biztonságban érzi magát.
Vissza az elejére
kisvihar
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 25. Kedd., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

megnyugodtam köszi Mosoly és neked lyukba vedlettmár?? vagy az előfordul?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 25. Kedd., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

Felesleges aggódnod érte. Szokásaiból adódóan nem feltétlenül kell naponta látnod, sőt. Ha huzamosabb ideig nem látod, akkor pedig könnyen lehet, hogy vedlik. Mosoly
Nálam olyan 2 havonta vedlik, de nem feltétlenül ez a mérvadó. Vagyis gondolom, hogy 2 havonta, mert sose tudom, hogy mikor vedlik éppen. Vicces
Vissza az elejére
kisvihar
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 25. Kedd., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

haly!
egy h. lividumom lenne és azt szeretném megkérdezni, hogy kb mennyi időnként vedlenek?? hónap 2 hónap ? tom h változó de ugymágis mert megvan 2 hónapja ésmár nem is eszik meg nagyon rég láttam és hát angódom ..vki nyugtason meg előre is köszi: DjGrand
Vissza az elejére
Profil üzenet
trewa1
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

Nagy-pe!köszi a tegnapi helyreigazítást! Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
Íme az én kis kedvencem:

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
nagy-pe
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 11. Kedd., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

Ő is ma érkezett.H.lividum nőstény.Köszi érte macilaciéknak!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Dec. 25. Szomb., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Haplóknál ez jellemző, a hálóval sűrűn leszőtt vizes tőzeg így néz ki. A felülete száraz, de általában akkor sem változik sokat, ha utána a tőzeg kiszárad.
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 25. Szomb., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Hát igen nagyon takonyszerű Nagyon boldog még jó hogy csak ott alatta van, és nem szőtte így tele a terkót.Mostanra ezt a sarkot már leszőtte oldalról isminden írányból.Remélem lassan már rak kokont
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 24. Pént., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

hát elég érdekes Nagyon boldog bár lehet h a fényviszonyok miatt látom takonynak Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 24. Pént., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

vizes háló Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 24. Pént., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
Szerintem jobban jársz ha magad rakod össze a terkót, nem nagy ördöngösség Nagyon boldog Én is saját terkókat csinálok, általában 30X30-asat ami megvan kb. 1000-1500Ft-ból.

énis magam fogom csinálni mert nincs kedvem 7000ft fizetni
amúgy mi az a takonyszerű valami pókod alatt?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 23. Csüt., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia ez dcf egyértelműen.
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 23. Csüt., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem jobban jársz ha magad rakod össze a terkót, nem nagy ördöngösség Nagyon boldog Én is saját terkókat csinálok, általában 30X30-asat ami megvan kb. 1000-1500Ft-ból.
Haplopelma lividum WC adult nőstény, több mint 4 hónapja párzott.Ez melyik színváltozat?a dark color form?Vagy ez sima vad színű?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 23. Csüt., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

Na, megint nem sokat gyönyörködtem a lividumom látványában... xD
Egyből beköltözött a kialakított lyukba, majd két napig nem nagyon ásott, csak egy kicsit mélyített rajta. De ma éjjel elindult oldalirányba, szóval nem sokat fogok látni belőle. x)
Vissza az elejére
macilacispiders
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 22:51    Hozzászólás témája: idéz

Haplopelma lividum adult nőstény "normal color form"

Haplopelma lividum adult nőstény "dark color form"

Haplopelma lividum adult hím "normal color form"

http://www.macilacispiders.hu
http://www.macilacimalac.hu
http://www.kituzoshop.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 22:13    Hozzászólás témája: idéz

lehet h igazad van sőtt az van Nagyon boldog
youtube-on láttam már csipeszes sztorit
majd kiderül h mi lesz már kértem árajánlatot 1 terkós cégtől 20x30x50es lexikon terkóról
feltőltöm 30cm ig 20cm meg cs elég lesz menekülési útvonalnak személyszerint örülnek neki ha üreget ásna mert szerintem akkor lenne igazi dísze a gyüjteményemnek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 17:46    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Az én vadbefogott adult nőstényem 3-4 éves és kb. 14 cm.Nekem egy 20X30X50-es terkóban van amiben kb. 15-20 cm a talaj, de ez bőven elég az enyémnek, mert direkt sötétebb helyre raktam, ezért nem is ás üreget és a bújkálót sem használja és egész nap mászkál(t).De szerintem amugy tényleg kell neki 30-35 cm-es talaj és szerintem minimum 20X30-as terkó mert azért kell neki a hely és takarításnál is tud menekülni, nem egyből kifut, vagy neagyisten a csipeszel fut fel és mar.A baj azzal a terkóval amit írtál,hogy ha 30-35 cm talajt beraksz akkor marad neki 10-15 cm magas mozgástér ami egyrészt szerintem elég kicsi, mert felfelé is szoktak mászkálni(legalábbis az enyémek), másrészt pedig szerintem azon a 10-15 cm-en úgy egybeszövi a talajt a tetővel, hogyha elöl van akkor sem fogod látni.Én is jártam így 2 lividumommal is, náluk is kb.15 cm magas rész volt és toronyszerűen kupacba hordták a talajt és abba csinálták a bejáratot ami csak 2-3 cm-re volt a tetőtől.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

20x30 van de pl 20x20as is elég lenne? vagy mekkora terkót csináljak?ti mekkorában artjátok hoplokat?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 11:56    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
köszi az infót amúgy hány cmre adulnak a livi nőstik?

tavaly az öszi terraplaza börzén vettek az M.Gabiék H.lividum adult nöstény ami fogta a kokont,az állat kb 8-9cm volt,vadbefogott. nyilván a természetben könnyen elöfordul hogy kevés a táplálék,és igy a növekedés sem olyan ütemü. én azért azt mondom 10-12cm körül kéne adulnia.
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

köszi az infót amúgy hány cmre adulnak a livi nőstik?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem töltsd fel inkább 35 cm-ig, a mélyebb talajra nagyobb szükségük van. Legalábbis nálam még este se nagyon mászkál elő a rendszeréből. x)
Vissza az elejére
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 22. Szer., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
1 adult lividium nősténynek elég egy 20x30as 45cm magas 30cm-ig feltöltött terkó?
találtam 1et elég jó áron és pont van 1 üres akváriumom amit pár fillérből átlehetne alakítani
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Papesz
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 21. Kedd., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Nálunk most az a helyzet, hogy próbálunk kísérletezgetni a hőmérséklettel, párával. Az én véleményem az, hogy nem hülyeség az állat adott élőhelyének a klímáját lehetőség szerint leutánozni már amennyire sikerül. Csak az a gáz, hogy belemerül az illető a kísérletezésbe, teszem azt elszáll a páratartalom növelésével, tocsog egy kokonos Haplopelmánál az a 25-30 centi talaj, és kész a baj, berohad a motyó. Lehet kezdeni előről a pont jó időben való hímszerzést, pároztatást és nem utolsó sorban a kísérletezést. A másik dolog, ha korábban vedlik a nőstény, korábban történik a kokonrakás, teszem azt ősszel, tavasszal, amikor nincs akkora lehetőség fűteni rájuk, megint hiba adódhat. De ez benn van a pakliban. Nekem személy szerint kedvenc genusom a Haplo, megéri belefeccelni az időt, fáradtságot. Pár nagy baj van velük, a legfontosabb a hímkérdés, itt is ez a dolog miatt rekedtünk meg, pedig van pár nőstény, ami jó időben van, csak épp nincs mivel pároztatni. A másik baj, hogy szinte senki semmit nem tud az ázsiai részlegről, aki meg tud valamit is, az nem szívesen fecsegi ki -szerintem. Ebből adódik az a dolog, hogy a fajok között megy a keverés, teszem azt minax, longipes akiket úgy összekevertek, ahogy azt illik.

Várom a fejleményeket a dologgal kapcsolatban, esetleg ha én is okosabb leszek valamivel, megosztom.
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 21. Kedd., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

ahogy irja is, a monszun lényeges tényezö a kicsik kelésében, gondolom egyrészt azért, mert egy pár vedléses állat nem igazán birja sokáig a szárazságot,másrészt,olyankor kel ki rengeteg más apro rovar is amik a táplálékot jelentik (belegondolt már valaki,hogy a természetben a pici madárpókcsemeték hogy táplálkoznak? ott nincs szájba adott pinki meg lisztkukac,meg 1-2vedléses csótány minden nap, mekkora lehet az elhullási arány,mire egy kokonból felnő x állat? Igy biztosan csak a legszivosabbak maradnak életben -> szelekcio,ami ugye tenyésztésnél nincs, és jön a mé döglött meg a pókom,eddig semmi baja nem vóóót).
Nekem a véleményem az,hogy nem tudjuk mi a legmegfelelöbb körülmény terráriumban, lehet hogy jobb lenne a szárazabb talaj,ugye megkérdezni nem tudjuk, a Haplok meg azért nem annyira kényesek a körülményekre, ha csak nedves talaj van akkor abba ásnak, mi meg azt hisszük akkor az biztos jo is nekik. Szerintem érdemes lenne növekedésük során fokozatosan csökkenteni a nedvességet, a járatán belül ugyis nedves marad valamennyire a talaj,pont ahogy kéne. (itt jegyzem meg,a pókok erröl biztosan többet "tudnak" lévén az Aphonopelma moderatum-om talaját már honapok ota nem nedvesitettem,csont száraz is,de az üregén belül mégis nedves,látni oldalról a dobozon keresztül,mikor nagyon befütök rendesen kicsapódik ott a pára - kb 5cm talajréteggel)

Talán a természeteshez jobban hasonlito körülmények elösegitenék a szaporulatok sikerességét is. De ez csak egy tipp, hasonló próbálkozás egy dél-amerikai fajnál most majd lehet hogy kokont eredményez,de nem kiabálom még el...
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 21. Kedd., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nemrég megejtettem egy linket itt:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=919

ha megnézitek ezt a részt:
http://www.kumalo.de.tl/Thailand-english.htm

a következöket irja a kiásott H.lividum üregéről:
"I was thankful that the man had the proper equipment to dig for one of the spiders because the burrows were about one meter deep and the soil was very hard and completely dry . Only at the bottom of the burrow it was kind of moist. This was also the situation with all the other Haplopelma spp. i found in Thailand. The burrows were never in humid areas ( or next or in rice paddies)."

Még ami fontos lehet:
"The people in the village approved that Haplopelma lividum builds eggsacs from November on. This means from the beginning of the dry season. So with the next monsoon ( and more insects to feed on ) coming the spiderlings find perfect conditions."

a képek is ott vannak linken...

Ezen én is elgondolkoztam olvasás közben, de szerintem nem jelent semmi különösebbet. Arra jutottam, hogy vagy csak az alacsonyabb hőmérséklet számít nekik, és a nedvesség egy kevésbé fontos tényező, vagy nem tudtak/akartak 1 méternél lejjebb ásni a pókok. Az az 1 méter is nagyon sok, ha belegondolsz.
Az utóbbit támasztja alá az, hogy a monszun évszakban kelnek a kicsik. Persze lehet, hogy egy adult egyednek közel sincs akkora szüksége nedvességre, mint azt feltételezzük.

Csak ezek alapján nem kísérleteznék a szárazság/nedvesség aránnyal. Persze akinek van rá lehetősége, az próbálja ki, hogy jól érzik-e magukat a haplók kevésbé nedves körülmények között.
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 20. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém, mivel nincs túl világos helyen, egész nap elöl sétálgat.Hiába van 20-25 cm-es talaja nem is ás, és a bujkálóját sem használja, de kb. 1 hónapja beköltözött az egyik sarokba és körbeszötte magát ilyen "4szögletesen", olyan mintha egy ringben lenne, de felül nem szőt csak körbe.Ki sem jön onnan, ha a kaja bemegy akkor megeszi, ha nem akkor sz*rik rá.Remélem lesz valami, ha meg nem akkor kb. 2-3 hónap múlva adul az egyik hímem. Nagyon boldog Nagyon boldog Sok szerencsét és várom a fejleményeket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Papesz
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 20. Hétf., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
írd be a keresőbe hogy lividum és kiadja mindet.
Papesz, conqvistador, leon88:Nektek már lerakta a kokont?Mert nekem még nem és eszik rendesen, de a potroha már nagyon-nagy.

Szia!
Még nem, csak a lakhelyét tágítja, meg eszik... Az utóteste itt is horrorisztikusan néz ki Mosoly
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 20. Hétf., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

nemrég megejtettem egy linket itt:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=919

ha megnézitek ezt a részt:
http://www.kumalo.de.tl/Thailand-english.htm

a következöket irja a kiásott H.lividum üregéről:
"I was thankful that the man had the proper equipment to dig for one of the spiders because the burrows were about one meter deep and the soil was very hard and completely dry . Only at the bottom of the burrow it was kind of moist. This was also the situation with all the other Haplopelma spp. i found in Thailand. The burrows were never in humid areas ( or next or in rice paddies)."

Még ami fontos lehet:
"The people in the village approved that Haplopelma lividum builds eggsacs from November on. This means from the beginning of the dry season. So with the next monsoon ( and more insects to feed on ) coming the spiderlings find perfect conditions."

a képek is ott vannak linken...
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 20. Hétf., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Nos, igazán meglepődtem. Ma rászántam magamat, és vettem egy nagyobb dobozt a lividumomnak (teszkóban, 4 füllel fogatható tető, jó masszív henger). Miután kellően nedvesnek ítéltem a talajt, jött a mutatvány. Nem igazán tudtam, hogy mire számítsak, de innen-onnan úgy értesültem, hogy eléggé makacs és agresszív tud lenni áttelepítéskor.
Szerencsére egyáltalán nem volt vele semmi baj, egy kis hurkapálcás nógatásra átsétált az új helyére. Nekem ez kissé fura volt az olvasottak után, de örültem neki, hogy nem az volt, mint a murinusommal... xD Persze még nem egy monstrum a maga 5 centijével.

Tudom, nem túl informatív amit írtam, de annyira megörültem hirtelenjében, hogy láthatom. Gyönyörű, még ilyen kicsinek is! ^^
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 18:36    Hozzászólás témája: idéz

írd be a keresőbe hogy lividum és kiadja mindet.
Papesz, conqvistador, leon88:Nektek már lerakta a kokont?Mert nekem még nem és eszik rendesen, de a potroha már nagyon-nagy.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Ok. Köszi! Lehet hogy csak én voltam bamba, de tényleg van fent. Mosoly
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

bombsqad írta:
Sziasztok
Van valakinek eladó szaporulata ebből a szépségből? Keresgéltem, de sehol sem találtam eladóakat. Szomor?

Hát én kapásból találtam legalább 5 embernél eladót, de nézz szét terraplázán, vagy máshol.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Van valakinek eladó szaporulata ebből a szépségből? Keresgéltem, de sehol sem találtam eladóakat. Szomor?
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Elkélne egy kis segítség, mert fogalmam sincs, hogy mekkora helyre költöztessem át a livit. Sajnos nem nagyon tudom megmondani, hogy mekkora, mert elég ritkán "futunk össze", de saccra 4-5 cm körül lehet. Most egy 12*12*6 cm-s dobozban van, ami a csupán 6 centis mélység miatt nagyon kicsi már neki. Van viszont egy 8 cm átmérőjű henger alakú dobozom, ami ~13cm magas. A 8 centis átmérő durván 50 cm^2 területnek felel meg, a mostani 144 cm^2 helyett. Érdemes lenne ebbe átrakni?
Vissza az elejére
Kexx
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 28. Csüt., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

tehát ha minden jólmegy lesz magyarországon 320.000.000 lividum:D
legalább nem lesz hiány, exportálhatunk majd a vadonba is ha esetleg kihalásra állna. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 28. Csüt., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Köszi mindenkinek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Papesz
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 28. Csüt., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

lilslim írta:
Sziasztok!
Valaki aki pároztatott már lividum-ot: Mennyi idő után rakja kb. le a kokont?Az enyém július 20-án lett bepároztatva és kb. 1 hete nem eszik.

Én tavaly november elején pároztattam, 4 hónapra rá rakott kokont, és 32 naposan megette. Most 09.09-én volt párzás, az eredményre várok, a nősti eszik még....
Remélem tudtam segíteni...
Üdv: Zsolti
Vissza az elejére
conqvistador
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Okt. 28. Csüt., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

én 1 hónapja pároztattam a nőstényemet. Mosoly
öcsémnek 6 honapra rakta le a kokont,mikor már kezdett kételkedni benne, hogy sikeres volt a párzás.
Vissza az elejére
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 28. Csüt., 17:31    Hozzászólás témája: idéz

Ez engem is érdekelne, én 08.09.-én pároztattam, de még semmi jele a kokonnak....
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
3 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu