Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Kössz mindenkinek a választ sokat segítettetek! Mosoly Majd ha meglesz a picúr dobok fel képeket Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

bombsqad írta:
Brachypelma smithi
Látványos, nyugodt, eszik de nem valami gyorsan növő.

Grammostola rosea
Nyugodt, kicsit rapszódikus a kajálás, lassan nő, "igénytelen" (az enyém éppen 2 hónapja nem hajlandó kajálni.)

Lasiodora parahybana
Hatalmarsa és gyorsan nő, zabál!!! a temperamentuma változó. (az enyém nyugodt)

Én ezeket ajánlanám kedves szegedi szomszéd. Mosoly

Kössz szépen Mosoly rosea-n én is gondolkoztam. Csak az nem tetszett hogy olyan szeszélyesnek írták le őket. Én meg így első póknál tuti beparálnék ha mondjuk 1 hónapig nem enne Nagyon boldog
Vissza az elejére
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Szeretnék pókot venni! Már lassan egy hónapja naponta olvasom az oldalakat, már vetem terráriumot is különféle tereptárgyakat, szóval rengeteget foglalkoztam már vele. De még mindig ne tudom milyen fajt válasszak Zavart Főbb szempontok:
1.-Talajlakó legyen
2.-Nyugodt legyen, ha pl terrárium takarításnál be kell nyúlkálnom ne zavarja, ne válaszoljon agresszívan
Az se lenne utolsó ha jóevő lenne és ki is nézne valahogy ár nem igazán számít , pár vedléseset szeretnék majd (februárban álatbőrzén veszem majd) szóval nem az ár ami zavarna engem
Lécci minél hamarabb írjatok Kacsint? Felki?lt
Előre is köszi

Helló Marten!
A szempontjaid alapján én Brachypelma nem tagjait javasolnám az összes talajlakó nyugodtak, nyugodtan nyúlkálhatsz a terkóban nem fog agresszíven fellépni!ezek közül én ezeket javasolnám:
albopilosum
emilia
smithi
vagans
az utóbbi három szép színes is!!!
Ja és nagyon jó evők is és gyorsan is nőnek!!!
Remélem tudtam segíteni!!!
Üdv:blondi
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Szia

Akkor neked a legmegfelelőbb faj lenne a Grammostola Pulchra.

Olvass utánna tudom ajánlani ezt a fajt, az elvárásaidnak megfeleő szerintem.

Üdv.

Kössz szépen a gyors választ Mosoly
Sokat nézegettem ezt a fajt is és télleg nagyon tetszik ! A másik amit még néztem az a Grammostola pulchripes (aureostriata) leginkább a mintázata tetszett meg.
Csak nem tudom hogyan viselkedik, mennyire nyugodt a pulchra-hoz képest Zavart
Szóval a többi Grammostola is ilyen nyugodt mint a pulchra vagy ez a faj jóval nyugodtam mint a többi?
Vissza az elejére
bombsqad
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:55    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma smithi
Látványos, nyugodt, eszik de nem valami gyorsan növő.

Grammostola rosea
Nyugodt, kicsit rapszódikus a kajálás, lassan nő, "igénytelen" (az enyém éppen 2 hónapja nem hajlandó kajálni.)

Lasiodora parahybana
Hatalmarsa és gyorsan nő, zabál!!! a temperamentuma változó. (az enyém nyugodt)

Én ezeket ajánlanám kedves szegedi szomszéd. Mosoly
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:55    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Szeretnék pókot venni! Már lassan egy hónapja naponta olvasom az oldalakat, már vetem terráriumot is különféle tereptárgyakat, szóval rengeteget foglalkoztam már vele. De még mindig ne tudom milyen fajt válasszak Zavart Főbb szempontok:
1.-Talajlakó legyen
2.-Nyugodt legyen, ha pl terrárium takarításnál be kell nyúlkálnom ne zavarja, ne válaszoljon agresszívan
Az se lenne utolsó ha jóevő lenne és ki is nézne valahogy ár nem igazán számít , pár vedléseset szeretnék majd (februárban álatbőrzén veszem majd) szóval nem az ár ami zavarna engem
Előre is köszi

Szia! Elöször is majd írj egy bemutatkozást ide: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#84051
Ha nyugodt pókot szeretnél akkor a Brachypelma génusz fajait nézd meg. Én viszont a Grammostolákat ajánlanám. Például Grammostola pulchripes, ami nekem az egyik kedvenc fajom. Nálam jó evö, és gyönyörü is. És nem utolsó sorban nagyon szelíd (persze fogdosni azért nem kell). A grammostola pulchra is jó kezdésnek, de abból inkább egy nagyobb, kb 8 vedlésest vegyél szerntem, mert addigra lenyugszik. Az elsö pókom az egy Brachypelma smithi volt, ami szintén egy nyugodt faj. Ha valami nem tetszik neki, max bombáz. A Grammostolaimat még nem láttam bombázni, ezért én ezt a génuszt ajánlom elsö sorban. Itt nézz át egy pár leírást: http://www.arachnida.hu/theraphosidae/ talán segít a választásban.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Akkor neked a legmegfelelőbb faj lenne a Grammostola Pulchra.

Olvass utánna tudom ajánlani ezt a fajt, az elvárásaidnak megfeleő szerintem.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

1.-Talajlakó legyen
Előre is köszi
Vissza az elejére
MXK2
Látogató

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

szia
én is egy genivel kezdtem és csak jót tudok róla mondani.ha ez tetszik nyugodtan vedd meg.
Vissza az elejére
Profil üzenet
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Nekem is tetszik a Geni nem bántam meg, hogy megvettem. Eszik, iszik, semmi bajom nincs vele. Gyorsan nő és sokat eszik. Ha teli a hasa akkor egyáltalán nem vad.
bombsqad
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 07:26    Hozzászólás témája: idéz

Szia
A Genivel szerintem nincs baj. Én merném ajánlani kezdésnek. FAlánk, nagyokat nő, élvezet felnevelni. Nem fogsz benne csalódni. Mosoly Persze minden pókra igaz, hogy körültekintéssel és óvatosan! Mosoly
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 00:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Kezdő póktartónak mennyire tudjátok ajánlani az Acanthoscurria geniculata-t? Nagyon tetszik ez a faj (is), gondolkodom rajta, hogy veszek egyet.
Profil üzenet website állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Én is tartom a távolságot a pókoktól. Viszont amég nincs egy idegesebb pókod, addig nem tanulod meg hogy higgadt maradj.
Az L. striatusom ajtónyitásra mindig elkezd futkosni. Eleinte én is próbáltam elötte becsukni a terkót...aztán gondoltam hogy nem kéne, mert egyszer odacsukom és akkor sanyi neki. Ha meg kijön akkor mi van? Arra kell vigyázni, hogy a szobában maradjon és ne találkozzon a macskával. Nagyon boldog Azóta megestt hogy kjött, de hawknak igaza van. Rövid idön beül meg fog állni. Legyen kéznél egy doboz amit rátehetsz.
Viszont ennek elönye is van...Ha költöztetni kell, vagy valamiért ki kell szedni a pókot, akkor nem kell fél órát hajkurászni mire elöszeded a föld alól, hanem kijön magától Mosoly
Egy E. murinus-t én is szeretnék, viszont egy Grammostola iheringi-t is. És nem tudok dönteni, hogy melyiket szerezzem be. Az iheringit talán nehezebb...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 15:13    Hozzászólás témája: idéz

Eh, gondolom nem a legjobb érzés egy támadó állásban levő pók a hátadon... Mosoly Egyébként tényleg kell egy idegrendszer ahhoz, hogy reflexből ne kapj a pók után vagy csapd le az ajtót. Szerencsére nincsenek szökdösős pókjaim, így ilyet még nem kellett tapasztalnom.

A T. pruriens kinél kapható? Csak mert terraplazán nem találtam meg.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

Az a lehangoló hirem van számodra, hogy többé-kevésbé, a kereskedök által a börzék elött felrakott listák jelentik a börzék kinálatát (bár a kinálat évröl évre gyorsan növekszik,azért a németektöl,osztrákoktól még mindig le vagyunk maradva,persze ez szubjektiv,attol függ ki mit keres).
regalis: ez nem lesz nehéz,minden sarkon van,szinte mindenféle méretben és olcsó is.
E.murinus: vannak belöle kicsik,könnyen beszerezhetö,de effektive a növendékek drágák. tehát pl 2-3vedlésesek 3500-4500 között mozognak,jobban jársz ha kifogsz egy viszonylag nagyobb nöstény példányt 10-13.000Ft-ért.
T.pruriens: most szerencséd van,külföldi szaporulatbol (avagy vadfogott nöstény kokonjából?) lettek behozva kicsik olcsón,hozzá lehet jutni.
A sp.guyana /metallica hogy ugyanaz e,azért abba nem mennék bele, a google találatok neve csak egy dolog,semmit nem jelent... kicsiben ilyet azért nehéz beszerezni mert nem tudhatod hogy mi lesz belöle mikor felneveled. nagyban sem egyszerü történet, ebben a kérdésben a helyedben még sokáig utána járnék hogy is van ez,hogy tudjam mit is veszek.

egyébként én azt szoktam mondani,az hogy egy pók nagyon gyors,ijedös,az nem annyira a terraristára,mint inkább a pókra magára veszélyes. Az ilyen állatok kezelésénél a legfontosabb a higgadtság a kapkodás helyett. Nem tudsz nála gyorsabb lenni,jó eséllyel csak kinyirod,vagy a terko ajtaját pattintod el ha megprobálod elötte lecsukni mikor elindul. Az ilyen hirtelen reakciókat el kell felejteni, és mikor már megállt (merthogy minden madárpók a keringési rendszerük müködéséből kifolyólag mindenképp meg kell álljon,lelassuljon pár méter után) akkor összeszedni.
Sajnos nem egyszer olvastam már itt ilyen "elindult a kezemen a pók,alig láttam belöle valamit,leráztam és szétment a potrohája" jellegü értelmes kommenteket. nekem is állt már meg a hátamon hatalmas sub him ornata támado pózban, az ilyen szituáciokban a legjobb türelmesen várni a kapálózás helyett. Persze a legokosabb elkerülni az ilyesmit,csak nem mindig ugy sikerül.
Exinor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

Még kezdőnek számítok, de úgy tervezem, hogy börzénként beszerzek egy új pókot a listámból és közeleg a következő terraplaza és azon gondolkoztam, hogy milyen pókot is szeretnék beszerezni.
Kicsi, max 5 vedléses állatokra gondoltam, de kíváncsi lennék mások véleményére is.

Ephebopus murinus
Poecilotheria regalis

Ezekről azt olvasom mindenhol, hogy nem a legnyugatabb állatok, de nagyon szépek és valahol el kell kezdeni a "problémásabb" pókokkal is foglalkozni. Azzal nem lenne gond, hogy teljes mértékben odafigyeljek, ha etetni, itatni, vagy takarítani kell, hiába nyugodt a B, smithim, még akkor sem matatok nála, tartom tőle is a távolságot, nem piszkálom, nem fogdosom. Ha megvan a kellő elővigyázatosság van más akadálya a fürgébb, agresszívebb pók tartásnak?

Thrixopelma pruriens

Kerestem zöld színű pókot, mert az a kedvenc színem, őt találtam, de szinte semmi infót nem találtam, amit igen az is csak nagy vonalakban írja le a dolgokat.
Meg előkerült egy Avicularia metallica sp green form / Avicularia sp. guyana (ezen a 2 néven is megtalálható) is, de gondolom ilyet nem igazán lehet nálunk találni:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 15. Szomb., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Jó választás,de elég ritka itthon.Meg drága is.Én a Brachypelma boehmei-t ajánlom.Könnyen beszerezhető, viszonylag olcsó.Kinézetre is nagyon hasonló,és a viselkedésével sem szokott gond lenni,csak annyi hogy nagyon rúgja a szőrt. Vicces
Sok sikert a választásban Mosoly

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Gericulata
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 14. Pént., 11:29    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem megtaláltam. Nagyon boldog Az Aphonopelma bicoloratum.. Nagyon boldog Esetleg valaki tud segíteni a beszerzésben? Mert a börzére nem tudok eljutni :S
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 14:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Szerintem az lenne a legjobb ha egyenlőre talajlakókat nézegetnél ha úgy érzed, hogy nem vagy képes megteremteni az állatodnak azt a körülményt amit előírnak akkor inkább kezdj egyszerűbb pókokkal lásd: brachypelma, grammostola, acanthoscurria, lasiodora... és még sorolhatnám és mikor már elég tapasztalt vagy ahoz, hogy a fánlakót tarts akkor próbálkozz vele.

Üdv.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 12:25    Hozzászólás témája: idéz

szerintem a falakó pókok sem mind bújkálnak. nálam a pöcik közül csak a smithi ami elbújik. a többi mind elől vab.
az avik meg akkor látszanak leginkább ha kitakarítod a terkójukat.
nálam a versi az év kb háromnegyedét a lakóhálójában töltötte.
a Psalmo-k is kis korban elég bújósak, nagy korukban is képesek hálótengerben élni. (magam részéről nem ajánlom a Psalmopoeusokat, rettentő gyorsak, sokszor agresszív viselkedéssel.
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

Igen a pöciknek nagyon jó a hírük.. de nem merném tartani esetleg az Avic. metalica?? Mennyire érzékeny a páratartalomra vagy a hőmérsékletre?? mert olvastam a fajleírásnál, hogy 26-28 C a hőmérséklet és 75-80 % pára nem hiszem hogy ezeket tartani tudnám :S:S
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Ami még fán lakó, olcsó és sok van belőle azok a Psalmopoeus-ok. Viszont ettől el fog menni az életkedved is ( Nagyon boldog ) mert soha nem fogod látni.
Saját tapasztalat: Volt egy Psalmopoeus irminia-m. Csodaszép terkót berendeztem meg minden (25x25x35-ös terkó) és csinált magának egy hálót a sarokba és onnantól kezdve fantom pók lett. Csak akkor láttam amikor kimentem este wc-re és bekukkantottam hozzá. Szóval választék van bőven. Nézegesd a Terraplaza.hu-t meg keresgélj fajleírások és akkor megtalálod az igazit Mosoly
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Gericulata írta:
Én valami fán lakóra gondoltam.. mert talajlakónak van egy elég nagy genim. Nagyon boldog

Szóval egyes fánlakókkal az a baj, hogy ritkábban lehet látni őket mint egy talajlakót. Nekem a Chromatopelmám mindig szem előtt van, csodás hálót sző stb. (bár ugye chromi talajlakó)
Ha ragaszkodsz a fánlakókhoz akkor kezdetnek valami Avicularia-t keress. Vagy ha nagyon fasza gyereknek érzed magad akkor Poecilotheria. Nagyon boldog Bár második póknak nem ajánlom Mosoly
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 13. Csüt., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

na akkor milyen fánlakót ajánlanál amely szívós és dekoratív is egyben?
Vissza az elejére
Profil üzenet
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 23:20    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
Kratosz írta:

inkább akkor ne tegye az ember minthogy nyakán maradjon és ne adj isten végső elkeseredésében papuccsal kenje szét

ez így igaz Felki?lt engemis érdekel a szaporítás de sajan telített a piac de ha lenne pl 1blondi párom v p metallicám v más hasonló "ritkább" fajom szivesen szaporítanék de murikar albókat roseákat nem akarok mert cs a nyakamon maradnának és én ahogy ismerem magam a gatyámis rámenne a kismillió baby pók etetésére nem tudnék 1etsem agyon nyomni pedig már páran tanácsolták oooooooo bmeg mannyi pókodvan hogyé agyák mondom XY jó magyar forint !!!kúrassé pókot teli lesze pénzel ha meg nem veszik meg agyon nyomod és kész ................................

Na igen,ezek az emberek azok akik nem értenek ehhez az egészhez és kib*szottul lesz*arják h a pókok is ÉLŐ és ÉRZŐ ÁLLATOK...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:

inkább akkor ne tegye az ember minthogy nyakán maradjon és ne adj isten végső elkeseredésében papuccsal kenje szét

ez így igaz Felki?lt engemis érdekel a szaporítás de sajan telített a piac de ha lenne pl 1blondi párom v p metallicám v más hasonló "ritkább" fajom szivesen szaporítanék de murikar albókat roseákat nem akarok mert cs a nyakamon maradnának és én ahogy ismerem magam a gatyámis rámenne a kismillió baby pók etetésére nem tudnék 1etsem agyon nyomni pedig már páran tanácsolták oooooooo bmeg mannyi pókodvan hogyé agyák mondom XY jó magyar forint !!!kúrassé pókot teli lesze pénzel ha meg nem veszik meg agyon nyomod és kész ................................
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

Föloldom a talányt: A terkó mérete 15x15x25 (SzXMXMa) Tehát ha a minatrix összesen 7 centis lábfeszű akkor szerintem jó lehet neki ez a terkó. Egyébként beszéltem Wushu-val (ha már kolléga) és ő is a minatrixot ajánlotta. Van is neki eladó darab. Mosoly De ha Puding te azt mondod, hogy ne tegyem ekkora terkóba, akkor azt is elfogadom. Mosoly Viszont akkor jön újra a kérdés: Milyen pókit tegyek a terkóba. Mosoly Őszintén megmondva már gondoltam a törpe gekkóra is, de annak meg kicsi. Mosoly
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

guadana írta:
Puding írta:

Másrészt a minatrix pont az a tipikus "besz@ri" faj, amelyik 2-3 tücsök elfogyasztását követően egyszerűen nem mászik le egy 25 cm magas terrárium alsó részeire, a hálója felé nyúlva (sok esetben már a terrárium kinyitásakor) viszont fejvesztve menekül a szövedékébe, így túl nagy helyen elég nehéz etetni.

Ez így van. Úgy oldom meg az etetést, hogy egy fadarabot támasztok a háló bejáratához, amin szépen felmászik a vacsora. Sajnos a szépségében nem nagyon tudok gyönyörködni, mert a pókot egészben csak költözéskor láttam eddig.

ez is egyfajta megoldás. Nagyon boldog

ami ebben a formában nem lenne túl mutatós az hogy egy nagy terkóban látnál egy halom szövedéket, mint egy vattacukorcsomag, és ha nagyon közelről megnézed annak a közepén gubbaszt egy kls pók.
ha tele rakod neki nővénnyel akkor max egy jópofa floráriumod lesz.
nem lebeszélni akarlak, de azt az űrt valami nagyobb fajjal dekoráld ki.
nekem anno ekkora terkóban volt a versicolor is.
egyrészt a pók ki sem használta a teret, másrészt nem volt mutatós az igazi "szoba dísze".

bár ez a te dolgod és ha neked pont így tetszene akkor nyomban tapadj rá a terraplazara egy eladó példányért. Nagyon boldog

parahybana: gyönyörű pók a "kell" kategóriába tartozik és a "nemkell szaporítani" listához csatolnám. Nagyon boldog
kitudja hány kis para végezte már a süllyesztőben azért mert nem tudták eladni.
túl van táplálva ez az ország ezzel a fajjal.
fillérért eladni szerintem bűn! többet ér ez az állat mint 50-50 forint.
(ugyanígy az albopilosum 60-ért, P. murinus 96 ft-ért.)
inkább akkor ne tegye az ember minthogy nyakán maradjon és ne adj isten végső elkeseredésében papuccsal kenje szét.

pudingnak igazat adok miszerint
id: véleményem szerint az egyetlen megoldás az lenne, ha nem összevissza meggondolatlanul szaporítana mindenki, hanem csak átgondolt, előrelátó tervezést követően adná erre a fejét. Nem elég ugyan is beszerezni, és összeengedni a pókpárokat, a várható szaporulat elhelyezésére, ellátására, és értékesítési lehetőségeire is gondolni kéne...
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:

Másrészt a minatrix pont az a tipikus "besz@ri" faj, amelyik 2-3 tücsök elfogyasztását követően egyszerűen nem mászik le egy 25 cm magas terrárium alsó részeire, a hálója felé nyúlva (sok esetben már a terrárium kinyitásakor) viszont fejvesztve menekül a szövedékébe, így túl nagy helyen elég nehéz etetni.

Ez így van. Úgy oldom meg az etetést, hogy egy fadarabot támasztok a háló bejáratához, amin szépen felmászik a vacsora. Sajnos a szépségében nem nagyon tudok gyönyörködni, mert a pókot egészben csak költözéskor láttam eddig.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Hát nem is tudom...

Véleményem szerint egy minatrix nem igen éri el a 10-12cm lábfesztávolságot.
3,5-4cm test oké, de ha ezekhez valóban ekkora lábterpesztés tartozna, már arányaiban inkább kaszáspókokat kapnánk. Jók azok átlag 7-8centinek is... Kacsint?

(Na jó. Egy éve Hammban Darts barátunknál láttam egy ennél nagyobb, olyan 9 centi körüli mondhatni kapitális nőstényt, de ehhez hozzátartozik, hogy jó fél óráig "gyütt ki a szemem Sokkolt " ámulatomban. Felteszem egy matuzsálemi korban lévő példány volt az ominózus matróna.)

Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Attila-spider adult nösténye,pároztatva is volt....

ami a fajleírásokban van,nem mindig szentírás. sajnos...
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nem hiszem,hogy nagyon érdemes 5cm-es pókot 25-ös terráriumban tartani...

Az állat testmérete 4cm kifejlett korában szóval nem 5cm-es pókról beszélünk, a lábterpesz 10-12 cm.

Az adult állatnak felel meg az a terkó, bár sejtem nem 1vedléses állatot akarsz belerakni.
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Oh, csak a visszatérő "dráma szak"...

Jiiero írta:
Igen, ezt tudom. De ez nem jelenti rögtön azt, hogy az árakat így le kell nyomni.

Mindennek annyi az ára, amennyiért el lehet adni. Aki venni akar, az inkább örüljön, aki meg póktenyésztésből profitálni, az válasszon más fajt. Semmi nem kötelező, hiszen ez csak hobbi...

Jiiero írta:
Erre is van elég sok megoldás. x)

Lehet, én vagyok tájékozatlan, de véleményem szerint az egyetlen megoldás az lenne, ha nem összevissza meggondolatlanul szaporítana mindenki, hanem csak átgondolt, előrelátó tervezést követően adná erre a fejét. Nem elég ugyan is beszerezni, és összeengedni a pókpárokat, a várható szaporulat elhelyezésére, ellátására, és értékesítési lehetőségeire is gondolni kéne...

Jiiero írta:
De hát ez a mi kis országunk. ^^

Ezt meg ebben a kérdésben talán hanyagoljuk, elvégre nem kenyér, és gázárakról beszélünk, és az ország nem tehető felelőssé a pókkupecek tetteiért. Nem hazánkkal van baj, hanem az emberek fejével... Itt megjegyzem, Lasiodora parahybana szaporulatokkal a nyugati börzéken se fog senki bankot robbantani...
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

nem hiszem,hogy nagyon érdemes 5cm-es pókot 25-ös terráriumban tartani...

parahybana téma:
van 2000 kicsid,nem állsz neki felnevelni ez gondolom nyilvánvalo,ergo megprobálod eladni nagy tételben 20-30ft /db áron, de még ugy sem lehet. abban teljesen igazad van,hogy kis ország. tudod, kis pénz kis foci...
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
ennek oka egyszerü. láttál már 1v parahybanat? ha igen akkor tudod,hogy kb fél cm. láttál már parahybana kokont? bezony nagy... mi következik ebböl? hihetetlenrengetegkib.sok kicsi. több ezer. na most nem kell einsteinnek lenni hogy elég 1-2 szaporulat és évekre telitödve lesz itthon a piac,pláne,hogy a legtöbben még mindig itthon próbálnak mindent eladni(persze ilyen esetekben lehetetlen) aztán megy a vásárlás mellé parahybanat kapsz,söt asszem tavaly a BT-nek volt olyan,hogy ingyen vihettél tölük parahybanat,amennyi jol esik, egyszerűen telitödve vagyunk velük,ezzel nem lehet mit kezdeni. már nem probálja szaporitani senki ha jol tudom (ha van esze) majd felnö a sok növendék aztán lecseng az egész. régen a rosea-bol volt milliomsok mostmeg már nem is könnyü kicsiket találni. nálunk a smithi meg emilia adult nöstények hatezeeee meg nyócezeee, kint meg 50 euro... ez a belterjes kereskedelem hátránya, ugyanazok a fajok,egyre több kispók,egyre csökkenő kereslet. Forg? szemek

Igen, ezt tudom. De ez nem jelenti rögtön azt, hogy az árakat így le kell nyomni. Erre is van elég sok megoldás. x) De hát ez a mi kis országunk. ^^
Vissza az elejére
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
bombsqad írta:
Sziasztok.
Érdekes kérdés merült fel bennem. Melyik az itthon kapható legkisebb fánlakó faj? Onnan jött a kérdés lényege, hogy van egy kihasználatlan kicsi torony terkóm, és olyan hülyén néz ki üresen. De ha van valami ötletetek, hogy mit tartsak benne, akkor azt is meg hallgatom. Mérete: 15x15x25 Köszi mindenkinek aki építő ötletekkel szolgál. Mosoly

Helló!

Egy Avicularia minatrixnak tökéletesen megfelel. Ha emlékeim nem csalnak akkor ő a legkisebb fánlakó. De nyugodtan ki lehet javítani, ha téves az infóm. Egyébként én csak ajánlani tudom ezt a fajt, mivel nagyon nyugodt és nagyon szép.

Köszönöm! Most már csak kell találni egy eladó példányt! Mosoly
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Fánlakó.
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 09:47    Hozzászólás témája: idéz

Helló.

Lenne egy kérdésem: a Heteroscodra maculata "bozótlakó" életmódot folytat, vagy inkább talajlakóként viselkedik?

Kösza a válaszokat
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

bombsqad írta:
Sziasztok.
Érdekes kérdés merült fel bennem. Melyik az itthon kapható legkisebb fánlakó faj? Onnan jött a kérdés lényege, hogy van egy kihasználatlan kicsi torony terkóm, és olyan hülyén néz ki üresen. De ha van valami ötletetek, hogy mit tartsak benne, akkor azt is meg hallgatom. Mérete: 15x15x25 Köszi mindenkinek aki építő ötletekkel szolgál. Mosoly

Helló!

Egy Avicularia minatrixnak tökéletesen megfelel. Ha emlékeim nem csalnak akkor ő a legkisebb fánlakó. De nyugodtan ki lehet javítani, ha téves az infóm. Egyébként én csak ajánlani tudom ezt a fajt, mivel nagyon nyugodt és nagyon szép.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 07:54    Hozzászólás témája: idéz

bombsqad írta:
Sziasztok.

ez neked kicsi toronyterko? Mosoly nekem az adult irminia csajszi 20x15x15-ben lakott és nem panaszkodott Mosoly
szerintem bármelyik Avicularianak jo.
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 05:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 15. Szer., 00:23    Hozzászólás témája: idéz

ennek oka egyszerü. láttál már 1v parahybanat? ha igen akkor tudod,hogy kb fél cm. láttál már parahybana kokont? bezony nagy... mi következik ebböl? hihetetlenrengetegkib.sok kicsi. több ezer. na most nem kell einsteinnek lenni hogy elég 1-2 szaporulat és évekre telitödve lesz itthon a piac,pláne,hogy a legtöbben még mindig itthon próbálnak mindent eladni(persze ilyen esetekben lehetetlen) aztán megy a vásárlás mellé parahybanat kapsz,söt asszem tavaly a BT-nek volt olyan,hogy ingyen vihettél tölük parahybanat,amennyi jol esik, egyszerűen telitödve vagyunk velük,ezzel nem lehet mit kezdeni. már nem probálja szaporitani senki ha jol tudom (ha van esze) majd felnö a sok növendék aztán lecseng az egész. régen a rosea-bol volt milliomsok mostmeg már nem is könnyü kicsiket találni. nálunk a smithi meg emilia adult nöstények hatezeeee meg nyócezeee, kint meg 50 euro... ez a belterjes kereskedelem hátránya, ugyanazok a fajok,egyre több kispók,egyre csökkenő kereslet. Forg? szemek
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 23:34    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:

az enyén 20x20x35 cmes ben vol
vélaményem szerint nincs kezdő ,haladó és profi pók ha betartod a játék szabályokat akkor akármilyen pókot sikeresen tudsz tartani,nevelni stb ha meg nem akkor ugyan úgy meg halasztasz 1 Grammostola rosea mint 1 Poecilotheria metallica

Azért ezt így nem mondanám pontosnak. Nálam ez külön kategóriákra van bontva, úgymint tartási körülmények, és defenzivitás. Van olyan pók, ami nem kezdő, mert nehéz biztosítani neki a megfelelő körülményeket. Persze egy kezdő is boldogulhat egy blondival, de azért nem ajánlott. Aztán ott a defenzitás kérdése. Hiába van nekem is P. murinusom, vannak olyan fajok, amiknek egyelőre a közelébe sem tervezek menni, mert tartok tőlük. x)
Szóval fogalmazhatunk úgy, hogy kezdő pók az, ami viszonylag kevés energia befektetéssel nevelhető, és nem kell attól tartania az embernek, hogy 1/20-ad másodperc alatt kint van a világból egy olyan pók, ami ha megmar, igen komoly fájdalmakat tud okozni. ^^

Más: miért ilyen alacsony a parák ára? Most tervezek venni legalább egyet-kettőt, és persze örülök, hogy nem drága, de azért ez furcsa. Nem ez az egyetlen faj, amiből sok van a piacon. Ugyanígy nem értem a murinust se, vagy az inceiket.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Zsotyoo írta:
Üdv emberek! Egy ismerősöm ma kérdezett h melyik az madárpók ami a legnagyobbra nől és elérhető árban beszerezhető. Hmm, nem tudtam megválaszolni de kíváncsivá tett így gondoltam felteszem a kérdést itt is, hátha valaki tud pár fajt amely jól megnőhet. Előre is köszi mindenkinek. Nagyon boldog

Pamphobeteus sp. machalla / sp. platyomma vagy Lasiodora parahybana,mint legolcsóbb óriás.
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

A feltételeknek a leginkább megfelelő faj a Lasiodora parahybana, bár nem a legnagyobb...

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Zsotyoo
Látogató

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:44    Hozzászólás témája: idéz

Üdv emberek! Egy ismerősöm ma kérdezett h melyik az madárpók ami a legnagyobbra nől és elérhető árban beszerezhető. Hmm, nem tudtam megválaszolni de kíváncsivá tett így gondoltam felteszem a kérdést itt is, hátha valaki tud pár fajt amely jól megnőhet. Előre is köszi mindenkinek. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

gumipok írta:
hú mindjárt megetetem a genimet ?rd?g

Néztem néztem én is a cambridgei-t.. de mekkora terkóban érzi jól magát??

amúgy kösz a válasz Nagyon boldog

az enyén 20x20x35 cmes ben vol
vélaményem szerint nincs kezdő ,haladó és profi pók ha betartod a játék szabályokat akkor akármilyen pókot sikeresen tudsz tartani,nevelni stb ha meg nem akkor ugyan úgy meg halasztasz 1 Grammostola rosea mint 1 Poecilotheria metallica
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
Szerintem Pterinochilus murinus RCF a NUMBER ONE ha szereted a kihívásokat és a színt de sajna nem lesz 15 cm Szomor?

Nem a méret a lényeg. ^^ Én szerintem el fogom kezdeni beszerezni az összes elérhető Cyriocosmust. x] Legpraktikusabb pókok. Kicsik, de gyönyörűek, és a viselkedésük is érdekes.
Tudom is ajánlani bárkinek, akit nem zavar, hogy aprócskák.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

gumipok írta:
Psalmopoeus irminia-ról mia véleményetek?kezdő fánlakónak jó?

köszi a válaszokat

szia!
irminia: nagyon szép szinek, de elég morcos tud lenni. ezt értsd ugy,amig a buvóhelyén van nincs vele semmi gond,nyugodtan lehet tenni venni a terráriumban,ö oda be van feszülve és meregeti a csáprágoit kifelé,de ki nem jönne semmi pénzért. cambridgei: szerintem szintén nagyon szép pók,szinte "terepszinü" nagyra is nö, talán kicsit kevésbé defenziv mint az irminia,de azért ö sem szereti a zaklatást. egyik sem kezdö faj,és mindkettö nagyon bujkálós,ha egyszer kész a helyük ritkán fogod öket látni kolbászolni,gyakran a vadászat is annyibol áll,hogy a buvohely környékén sétálo eleséget 1mp alatt berántják. az irminiának én 25x20x20 (bár nekem kisebben is jol elvolt) a cambridgeinek 35x25x25-ös terrárium több mint elég,persze adult állatokrol beszélek,kicsinek méretének megfelelö tároló. szerintem ha kezdö,nyugisabb falakó akkor mindenképp Aviculariak jöjjenek szóba, versicolor vagy purpurea, nagyon boldog leszel velük.
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 21:55    Hozzászólás témája: idéz

Psalmopoeus irminia-ról mia véleményetek?kezdő fánlakónak jó?

köszi a válaszokat
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Következő
12 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu