Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terráriumi növények

Terráriumi növények

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 05. Vas., 08:22    Hozzászólás témája: idéz

mar vannak nagyon szuper apro pafranyok...duplak..azok csak surure nonek nem nagyra,raadasul a megtartasa komoly feladatot igenyel terkoban,tehat nehinnem h. ritkitani kellene:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 04. Szomb., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

boloka írta:
Persze a páfrány is jó,nekem szépen nő és gyorsan szaporodik.
Kis vékony indákat növeszt és idővel benövi az egész terkót.
Viszont mivel elég nagyra nő,ritkitani kell majd.
Üdv:Misi

Még annyi hogy ha netán megrágná a pók mondjuk lehet tőle vmi baja? Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 03. Pént., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

Persze a páfrány is jó,nekem szépen nő és gyorsan szaporodik.
Kis vékony indákat növeszt és idővel benövi az egész terkót.
Viszont mivel elég nagyra nő,ritkitani kell majd.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 02. Csüt., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

hali!
páfrányról mi a véleményetek lehetne terkóba rakni és megmaradna?
Vissza az elejére
boloka
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 01. Szer., 08:00    Hozzászólás témája: idéz

Felicike írta:
Én párnafüvet tervezek betenni moha helyett.(Helxine (Soleirolia) soleirolii) Elég szívós.
Otthon a konyhában, évek óta ugyanabban a cserép földben tápsó nélkül él, néha kap vizet néha nem, tökéletesen megvan. Lehet futtatni, lehet talajt fedni vele, viszonylag sűrű, lehet ritkítani hogy ne penyhedjen alatta a föld. Tartja a páratartalmat.
Úgy képzeltem el, hogy apró pici cserépben külön öntözve külön földben egy sarokba letéve lefuttatom hogy ideális napozóhely legyen a pók számára. Én még virágozni nem láttam, szóval nem kell félni a virágportól sem. Ahogy nézem lehet mondjuk az alap talajba ültetni és konkrét gyepszőnyeget csinálni belőle, bár azt nem tudom hogy mennyire szellőzne.

cserépben ahogy elnézem szabadon burjánzva: http://www.hoya.sk/images/stories/rastliny/nekvitnuce/soleirolia.jpg

talajon szabadon burjánzva: http://neighborhoodnursery.com/wp-content/uploads/2009/07/soleirolia-soleirolii-babys-tears.jpg

Megnyírva nem találtam, de ha 1-2cm-esre hagyják, a pók rátelepedve úgyis lenyomja magának ahogy a mohát is tenné. Ez legalább nem annyira sűrű, hogy telemenjen más vendégekkel...

A párnafű az tényleg jó.Nekem is az van bennt a blondinál és nagyon dekoratív.
Vedlésnél kijött a helyéről és inkább ezen vedlett,a terkó kőzepén.
Vissza az elejére
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 31. Kedd., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

És amugy hogy szaporodik ez a növény?

Új tövet hajt?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 15. Kedd., 08:44    Hozzászólás témája: idéz

Igen, az olvastam hogy talajba rakva gyönyörűen fejlődik Mosoly.
Majd azt isfogom ha kicsit megerősödtek a gyökerei.
Ez amit vettem olyan 20 cm mindennel együtt Mosoly
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 14. Hétf., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

nalunk olyan fel meteres "palcak" kaphatoak...1ebkent csak viz kell neki akkor eldegel fel evet is:D Ha meg netalan megsjanlnad akkor adhatsz neki 1 kis talajt is:D(kinek mi kepezi a talajt de a szerencsebambusz meg a homoknak is orul:D)
Vissza az elejére
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 14. Hétf., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Ma szétnéztem az OBI kertészet részében, keresgéltem valami pozsgás növény, kaktuszt... egyebet, és rátaláltam a szerintem mindenki által jól ismert "szerencse bambuszra" becsületes nevén: Dracaena sanderana-ra.
Utánnanéztem, megnéztem mi kell neki : folyamatos víz a gyökereinek, magas pára.
Mivel a boltban kapható kis "botoknak" Vicces a vége viasszal le van forrasztva így nem nő a szára tovább, csak a kis rügyei nőnek, dúsulnak.
Szerintem tökéletes, terráriumban is jól tartható, és rohadjól néz ki mondjuk az egyik sarokban egy néhány rövidebb szálból álló kis csoporttal. Kacsint?
Nagyjából végigfutottam a topicot de nem láttam, hoyg valaki írt volna róla.
De azért remélem valaki próbálkozott már vele, ha igen legyen szíves írja le a tapasztalatait, vagy aki már gondolt rá az is írjon . Mosoly
Ui:erről lenne szó: http://www.google.hu/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.akvarista.hu/images/cikkek/Zsotyi_nem_vizinov/dracaena_sanderiana.jpg&sa=X&ei=0ll-TaCQBsXZsgbMxYz0Bg&ved=0CAQQ8wc4JA&usg=AFQjCNEkGNwwSin1V0kp10f7UMJn1dsFIA
Üdv, Martin Mosoly
Vissza az elejére
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2011 Feb. 14. Hétf., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Szerintem semmi baja sem lesz.Az én sáskáim azt eszik, és élnek és virulnak Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachipelma888
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Feb. 14. Hétf., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

A borostyán az jó a terráriumba? Mert sztem jól néz ki de azt hallottam róla hogy mérgező. Lesz valami baja póknak ha beteszem a terkóba a borostyánt?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 22. Szomb., 11:13    Hozzászólás témája: idéz

Én párnafüvet tervezek betenni moha helyett.(Helxine (Soleirolia) soleirolii) Elég szívós.
Otthon a konyhában, évek óta ugyanabban a cserép földben tápsó nélkül él, néha kap vizet néha nem, tökéletesen megvan. Lehet futtatni, lehet talajt fedni vele, viszonylag sűrű, lehet ritkítani hogy ne penyhedjen alatta a föld. Tartja a páratartalmat.
Úgy képzeltem el, hogy apró pici cserépben külön öntözve külön földben egy sarokba letéve lefuttatom hogy ideális napozóhely legyen a pók számára. Én még virágozni nem láttam, szóval nem kell félni a virágportól sem. Ahogy nézem lehet mondjuk az alap talajba ültetni és konkrét gyepszőnyeget csinálni belőle, bár azt nem tudom hogy mennyire szellőzne.

cserépben ahogy elnézem szabadon burjánzva: http://www.hoya.sk/images/stories/rastliny/nekvitnuce/soleirolia.jpg

talajon szabadon burjánzva: http://neighborhoodnursery.com/wp-content/uploads/2009/07/soleirolia-soleirolii-babys-tears.jpg

Megnyírva nem találtam, de ha 1-2cm-esre hagyják, a pók rátelepedve úgyis lenyomja magának ahogy a mohát is tenné. Ez legalább nem annyira sűrű, hogy telemenjen más vendégekkel...
Vissza az elejére
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

hali

A talajszintre moha helyett tudtok valamit javasolni?

kösz a válaszokat
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

lislim:D Repkeny..olyan noveny amit nem rag meg bogar PONT ezert,mert arra mergezo+budos is a ragas feluletnel+nem lattam meg olyan genit amelyiknel volt idelye eltunni 1 bogarnak is:D majd meglatjuk meddig birja a geninel,oszinten nem zavar ha atpalantalja,van meg kb 200db,kertesz vok:D Csak a megfelelelo rovar karositja a novenyt,viszont az ketlem h. beteved valah is a hazba:D
A ficus nem mergezo,es sok sok szobanoveny anyutol lecsorhato,alkalmazhato:D
Vissza az elejére
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Köszi
szerintem akkor maradok a moha szobai futóka kombónál,mert szerintem ezek biztonságosak (javítsatok ki ha tévedek )
aztán vagy beindul a kis dózer vagy nem Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 12:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én nem raknék be mérgező növényeket a pókokhoz.Főleg nem a geni-hez, mert:
1. szanaszét rágcsálja a leveleket, szárakat.Az enyémeknél is volt növény de pár nap alatt tőből leharapdálták.A picik nálam még annyira nem ilyenek de a nagyobbak már igen.De ha nektek nem rágja szét az egészet akkor jó(majd ha nagyobb lesz)
2. attól, hogy a pók nem rágcsálja, még az eleségállat megrághatja, amin keresztül bejuthat a pókba is.
Amugy a nagyobb genijeim egyáltalán nem ásnak, de még is rágják a növényeket, szellőzőt, terkó ragasztást..A fikuszok ha jól tudom nem mérgezőek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

kösz a választ

De én a genimtől nem féltem a növényeket ,mert leszokott az ásásról mióta raktam be neki egy nagy bunkert ,
jámbor jószág Nagyon boldog nem szokott vandálkodni Nagyon boldog (mostanában), szóval ezzel nem lesz gond.
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 00:29    Hozzászólás témája: idéz

Pokra nezve semilyen veszelyt nem fog produkalni,meg ha megeszi is,habar azt szeretnem latni:D Szal nyugodtan teheted,de azert eleg jo szellosnek kell h. legyen a terkod h. az ne rohadjon be,hiszen kuszo novenyrol van szo(folyos),ami par honap mulva suru lesz...sott ha szorbombazo pokod van es rahullik a levelere megkarosodik(maradni fog eleg)
Igazabol ha bevalik en is teszek be:D Eddig van bent 1 repkeny(mergezo) a genimnel,ne mondja senki h. tonkreteszi hisz a repkeny jo helyen burjanzik:D ahol o tartozkodik letepte a leveleket es 1helyre dobalta de attol a noveny vastagabb reszet nem bantja a te ficusodnal meg eleg kemeny drotszeru a szara szal max ha nemszereti az allatod akkor atpalantalja!
Mellekes de nekem annyi fele viragom van h. ficusfelekbol tele rakhatnam a szobamat:D pl van ez is azt se tudtam h. ficus:D
Vissza az elejére
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 09. Csüt., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

HElló mindenkinek

egy kérdéslenne :

a ficus pumila mérgező?

köszi a válaszokat
Vissza az elejére
Profil üzenet
Levw
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Okt. 05. Kedd., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Valaki próbálkozott már szárított növényekkel?? Találtam a padláson (régen elég divatos volt) fakéregre ragasztott, szárított növény díszt. Szétszedtem a különböző darabokat és arra jöttem rá, hogy elég pofásan mutatnának néhány terráriumban. Szívesen kipróbálnám, (valószínű ki is fogom:D) de előtte meghallgatnék néhány véleményt, tapasztalatot. A penészedés miatt félek kicsit, de elvileg ha kap egy kis matt lakkréteget a növény, akkor az sem lehet gond. Amúgy a mohára visszatérve: nálam a kertben szedett moha tök jól megél. Felnőtt pókoknál évente szoktam talajt cserélni és a legtöbb moha még akkor is szép zöld. Bár terjedni nem szokott... akkor már nem is él???
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
kozso15
Látogató

Elküldve: 2010 Szept. 06. Hétf., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Köszike választ!!
Csak a kor az a bibi hogy haveromnak tapló gomba van bent tegnap voltam nála de már jó ideje be n van és nincsen a póknak sem baja:S
Nembaj azé én nem teszek be köszi még egyszer
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Fool
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:55    Hozzászólás témája: idéz

mikrózás nemfog kiölni semmiféle micéliumot /spórát a faágból/-ról, főzd ki zubogó vízben, szárítsd ki és utána lakkozd le
mikrózás max a bogarakat öli meg
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

kozso15 írta:
Sziasztok!!!
A kérdésem az volna ha terráriumba rakok egy "tapló gombát az nem okoz kárt a pókomnak?
Mert én falun lakom és könnyen hozzá jutok erdőben jen olyan tárgyakhoz nagyobb menyiségben
És ez ugye ingyen van csak amennyi időt rá akarok fordítani.
de nem merem be rakni ezeket a ágakat növényeket " Gombákat" még nem vagyok benne biztos hogy nem árt nekik!!!
Köszönöm a válaszokat előre is:D

Az ilyen eszedbe se jusson szerintem. Ágakat fákat nyugodtan tegyél be neki, de azt is csak az után miután megmikróztad és lekented matt lakkal. De gombát ne tegyél be neki!
Vissza az elejére
kozso15
Látogató

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!!
A kérdésem az volna ha terráriumba rakok egy "tapló gombát az nem okoz kárt a pókomnak?
Mert én falun lakom és könnyen hozzá jutok erdőben jen olyan tárgyakhoz nagyobb menyiségben
És ez ugye ingyen van csak amennyi időt rá akarok fordítani.
de nem merem be rakni ezeket a ágakat növényeket " Gombákat" még nem vagyok benne biztos hogy nem árt nekik!!!
Köszönöm a válaszokat előre is:D
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 15:08    Hozzászólás témája: idéz

Ahoj. Megtalaltam az en topicom:D Kerteszkedessel foglalkozom mar lassan 5 eve mostmar intenziven,sokfele viragot tartok,es amit latok masoknal azt tudom ajanlani:D Borostyan,szoba borostyan(repkeny)Nagyon boldog Valamint para igenyes novenyek mind ide tartoznak,1 terrariumi korulmeny tokeletes a viragoknak,es gyonyoru novekedessel fogjak meghalalni(ha epp ki nem kaparja kedvencunk ).am de vigyazz!! Ha nem tul napos helyen tartod a pokjaid akkor a novenyeid elsargulnak,kirothadnak,tehat olyan virag a fontos ami NEM nap turo,mert mar akar az ablakok 90%a ARNYEKOS helynek felel meg! Hiaba teszel be 1 kaktuszt vagy 1 pozsgast ha fel ev mulva kipusztul,sott lehet elobb is mert nem vmi szellos a terrarium,ennyi parat nem kapnak a pozsgasok sem...kaktuszrol nem is beszelve...
SZal atlag szobanovenyeket berakhat barki,ki kell tapasztalni,de borostyan eleg olcso es kezdo is:D (en majd a bonsai fakkal meg a torpe tujakkal probalkozom:P)-az erdekes lesz:D
Vissza az elejére
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

Ajánlom figyelmedbe:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kar%C3%A1csonyi_kaktusz
Vissza az elejére
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 08:36    Hozzászólás témája: idéz

hello
van 1 un. karácsonyi kaktuszom és azt szeretném kérdezni h nem tudja valaki hogy ez ártalmas a poknak ha a terkoba rakom??
jah és ezen nincs tüske nem szur sehol
mert van neki borostyán de jobblenne még ezt is berakni mert aszép növény a válaszokat köszi..
Vissza az elejére
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia.
Nálam a Psalmopoeus cambridgeiknél borostyán van.Szépen nő,és vízbe rakva hamar kigyökerezik,jól elvan a terráriumban. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
dukematee
Újonc

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Van egy irminiam és az lenne a kérdésem,hogy milyen növény passzol hozzá a legjobban? Élőt szeretnék és olyat ami viszonylag könnyen beszerezhető. Köszi a segítséget
Vissza az elejére
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 03. Szomb., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Én a szomszéd tetőjéről szedtem teljesen kiszáradt mohát, amint vizet kapott abban a pillanatban kizöldült. Betettem pöciterkókba, bírták is, nem azzal volt a gond, hanem alattuk a talaj elkezdett penészedni, ezért kidobtam őket.
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 02. Pént., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Nemtom, nálam is a kertből szedett moha van bent a lividumnál. Igaz előtte nevelgettem egy kicsit egy tálban, szóval nem egyből raktam be hozzá. Nem volt rajta semmilyen látható élőlény, amikor beraktam. Azóta meg virul a pók is, a moha is.

Szerk: állatokkal foglalkozó nagyobb üzletekben lehet kapni mohát, de elég drága. 2000Ft-ért láttam csomagját, ami azért nem olcsó...
Vissza az elejére
Mr.Big88
Újonc

Elküldve: 2010 Júl. 02. Pént., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

Okés köszi.De akkor honnan szerezzek mohát?:O Mert nagyon tetszik
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 02. Pént., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Mr.Big88 írta:
Lehet hogy nem ide tartozik,de most itt kérdezem meg.Nagyon boldog Az erdőben szedett mohát hogy tudom teljesen letakarítani úgy hogy a pókhoz belehessen rakni?Csod?lkoz?

felesleges mert elpusztul
Mr.Big88
Újonc

Elküldve: 2010 Júl. 02. Pént., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

Lehet hogy nem ide tartozik,de most itt kérdezem meg.Nagyon boldog Az erdőben szedett mohát hogy tudom teljesen letakarítani úgy hogy a pókhoz belehessen rakni?Csod?lkoz?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 02. Pént., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy ilyen aloe vera-t milyen pókhoz lehet rakni?Mert gondolom azért a full szárazba, pl.:Pterinochilus murinus-hoz nem jó?Gondolom kicsi nedvesség azért kell neki.Milyen pókhoz raktátok ti?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Jún. 28. Hétf., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Igen, és semmiféle hátránya nincs, ha a növény jól érzi magát, szárazabb helyekre ajánlott elsősorban.
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jún. 28. Hétf., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

hali
vki használ a terkóiba aloe vera kaktuszt?egyáltalán lehet ezt a fajta növényt használni terkókba?
baandii
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Máj. 19. Szer., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat!

Akkor majd lejmolok vhonnan Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 19. Szer., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Sztem nem is előnyös növény cuccos boltban venni mert vegyszerezve is lehet!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 19. Szer., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem erre a virágra ne költs. Ez majdnem minden háztartásban megtalálható és 2-3 leveles hajtásvéget ha lecsípsz egy felespohárban gyökeret enged. Tapasztalatból mondom, mert minden pókomnál ilyen virág van bent és minden körülményt jól visel. Sőt szinte mindegyik hajt is és hozza az új leveleket. A poharat kell néha újratölteni csak. Így a párát is biztosíthatod az állatoknál. Szóval én a helyedben szétnéznék az ismerősök között és kérnék egy hajtást.
De a kérdésedre válaszolva szerintem bármelyik virágüzletben kapsz, mivel egy fokozottan elterjedt fajról van szó. Így nagy valószínűséggel, ahol cserepes virágot árulnak, ott ilyet kaphatsz.
baandii
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Máj. 19. Szer., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Hellosztok!

Végig olvasgattam a hozzászólásokat és úgy döntöttem hogy beszereznék egy ilyen virágot: Epipremnum aureum
Tudna vki nekem tanácsot adni hogy Bp-en merre induljek el ilyenért ahol tuti kapok.

A válaszolóknak előre is köszönet!
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 08. Szomb., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

Ok köszi.Én csak arra voltam kíváncsi, hogy melyik nem mérgező.Azt tudom hogy minek mi kell.
Ugy tudom a borostyán mérgező.Főleg a régi levelek és termések.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Máj. 08. Szomb., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

1; A borostyán nem a tözeget nem bírja, hanem a bezártságot. Vagyis a levegö hiányt, a vad borostyánnak nagyon nagy a légmozgás igénye, elöbb-utóbb kihal a terkóból. Használjatok szoba borostyánt az talán megmarad.

2; Párszor leirták már, hogy ha növényt akarsz a terráriumba akkor azt kell figyelembe venni hogy milyen pókhoz rakod, hogy nagyjából egyezzenek a növény és pók igényei, magyarán egy Pterinochilushoz ne rakj Broméliát.

3; Felsoroltuk pár növényt amik nagyon jól birják a terráriumi körülményeket.

Egyes Bromáliák és Orhideák, Anyósnyelv, Szobaifutoka, Pletyka, Viaszvirág
Szárazabb terrkókba a pozsgások egy része.

4, A cikkek között van egy írás ami kifejti a témát.
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 08. Szomb., 17:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne pár növény amit be szeretnék tenni a pókokhoz.
Ezek közül melyiket lehet?Melyik nem mérgező?
- Csüngő varjúháj
- Októberi varjúháj
- Sarjika (Bryophyllum)
- korallvirág
- erdei páfrány
- pletyka
- kövirózsa
és ez:

Létszi segítsetek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bencehun
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 17. Szer., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Csak azért kérdeztem, mert nálam nem nagyon bírták a tőzeget, így én minden növényt föld labdával teszem be. Illetve rakok alájuk ilyen tápgolyókat.

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Márc. 17. Szer., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Remélem majd szépen megnő... Nagyon boldog
cserepestül raktam be mert mikor műnövény volt bent szét túrta az egészet a Cambridgei.remélem ezt nem fogja szétbarmolni... Zavart Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
bencehun
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 17. Szer., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
A borostyán nagyon jó választás. Mivel ha jól érzi magát nem azzal lesz gondod hogy túl élje, hanem hogy kordában tartsd Nevet? . Amúgy cserepestül raktad be vagy raktál neki virágföldet?

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Márc. 17. Szer., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

Na végülis kiszedtem a műnövényeket,tényleg nem voltak valami esztétikusak,és beraktam egy borostyánfélét... 1 hete van bent,láthatólag jól érzi magát a melegebb terráriumban.Meg is jelent 2 levél.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 04. Csüt., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Ez a két növényfaj tökéletes választás. Kacsint?
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 04. Csüt., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!Nekem van 2 féle növényem ami szerintem jó lenne a pókokhoz. Ha valaki használ ilyeneket, vagy tudja hogy mérgező-e az írjon. A növények nevei:
-Zöldike(Chlorophytum comosum)
-Szcindapszusz(Epipremnum aureum)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu