Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Mohásítás

Mohásítás

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kangnam
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Feb. 26. Csüt., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Van valakinek bármi tapasztalata az Exo Terra prèselt mohájával kapcsolatban? Vettem egyet kipróbálásra,ígéretesnek látszik! Nagyon boldog Régen nem voltam a hive a mohás terkóknak,de most kiváncsi vagyok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 24. Vas., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

elég királyul néz ki, szedek mikor legközelebb megyek túrázni
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 24. Vas., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Én ilyet szoktam szedni,nem a kissebbeket.Ez egész jól megmarad pár hónapig.
A képet HSF-ról szedtem le,rem.a tulaj nem haragszik érte.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_24_3sgnuhl2br.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 24. Vas., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

az bőven elég mert addigra szerzek újat
kösz szépen:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 23. Szomb., 22:32    Hozzászólás témája: idéz

Pár hónapig zöldek maradnak de aztán mind besárgul.
Bár nálam nemsok természetes fényt kapnak a terkók.
Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 23. Szomb., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

neked nagyjából meddig bírja?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 23. Szomb., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

Mivel ugye lefertötleniteni nem tudod anélkűl hogy el ne pusztuljon én az áztatást,zuhanyoztatást jvaslom..
Én is igy szoktam.
De attol is függ milyen helyen van a terkód,mert ha nem érzi jól magát a moha akkor ugyis elpusztul bármit csinálsz.
Hali
Misi
Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 23. Szomb., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az erdőben gyűjtött mohával mit kell csinálni mielőtt betenném a pókhoz? gondolom egyből nem érdemes betenni a paraziták meg egyebek miatt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 12. Szomb., 14:34    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Szia!

Olvasd el ezt a rövidke idézetet, szerintem sok mindenre választ kapsz:

Uhh ezt egyszer már olvastam, de el is felejtettem. Akkor mást találok ki. Láttam néhány növényt aminek hasonló a kinézete, majd keresgélek.
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 12. Szomb., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sziasztok!
Eljött a várva várt idő! Az első végleges terkó berendezése! Na most van nekem egy olyanom, hogy fenyőről lekapart moha kiszárítva. Itt valahol olvastam, hogy ha így beszórom a terráriumba, akkor intenzív víz adagolás mellett újra burjánzani fog a drága. Az a bajom csak ezzel, hogy elég nagy darabokban van, és egy fa ágra akarom telepíteni, csak ha rászórom, akkor azzal a lendülettel az le is csúszik a fáról. Most nem tom talán ha kisebbre vagdosnám ollóval akkor lehet jobban rajta maradna, ha még be is nedvesíteném, vagy csak szórjam szét ott a fa környékén és majd terjeszkedik? (persze ha életre kap és nem szárad ki utána sem) Mivel egy elég pára igényes fajnál lenne, ezért reménykedek, hogy túl éli.

Szia!

Olvasd el ezt a rövidke idézetet, szerintem sok mindenre választ kapsz:

Puding írta:
Sajnos hazánk területének nagyobbik részén meszes a talaj, így a többségünk által begyűjthető mohák pont a magas ph-jú talajokat szeretik. Ennek köszönhetően nem nagyon bírják a tőzegen tartást.
A hazai mohák épp úgy igénylik a hűvös hajnali felüdülést, mint a friss esőzések utáni légmozgást. Azért az nem véletlen, hogy "mohagyűjtésre" az őszi, valamint kora tavaszi hűvös, nyirkos időjárás a legalkalmasabb. Tudni kell, hogy a növények bizony leállnak a fotoszintézissel, ha számukra kedvezőtlenül meleggé válik az idő. Szóval... A legtöbb moha nálunk, az év melegebb hónapjaiban szinte csak vegetál, gyakorta (a kisebb termetű fajok) el is pusztul, és csak az időjárás kedvezőre fordulásával kezd el nőni, illetve a spórából kikelni. Erre egy zárt, meleg térben vajmi kevés esélye van, így hosszabb-rövidebb szenvedés után elpusztul.
A kiállításokon, fotókon oly dekoratív moha igazából nem való a terráriumba. Több szenvedést, kellemetlenséget okoz, mint rövidke élete közben örömöt.

szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 12. Szomb., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Szia.
Ha fakéregre akarsz mohát tuti hogy gondod lesz a penésszel,erre számíts Nagyon boldog

Szép napot.

Legutóbb szabi72 szerkesztette (2011 Márc. 12. Szomb., 10:57), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Márc. 12. Szomb., 08:49    Hozzászólás témája: idéz

Én is tervezem hogy megpróbálok mohásítani picit. Az alapanyag már ki van szárítva.
Szerintem nem érdemes addig betenni terráriumba, amíg száraz. Ha fakéregre rakom, akkor előbb a fakérget elfektetem, "alaposan" benedvesítem. Talán a kéreg mélyedései közé nem árt némi tőzeg, hogy könnyebben megkapaszkodjon. Utána rá a mohát, és spriccelgetni kell és "folyamatosan" nedvesen tartani. Amint elkezd zöldülni szerintem már felállítható, mozgatható az egész, úgy hogy ne essen vagy csússzon le. Így biztosabb, hogy nem veri le a pók, vagy dönt úgy hogy nincs jó helye ott, ő jobbat tud neki Nagyon boldog
A másik variáció amit el tudok képzelni hogy nem tereptárgyra rakom, hanem a talajra. A börzén látottak alapján talán könnyebb egy kis csellel eljárni. Sok növénynél láttam hogy egyfajta szivacs féleségbe gyökereztették bele. Pl egy mosogatószivacs éles késsel 1cm vastagságúra levágva, az alja vízbe téve, a tetején a mohával eredményesebb lehet mint ha simán a talajon lenne. Belegyökerezik, és miután szép zöld, bele lehet helyezni a földbe picit belesüllyesztve eltakarva a szivacs színét. A kellő minimális tápanyagot fel tudja szerintem szívni.

Egyedül attól tartok hogy penészesedni fog. Az olvasottak alapján lehet hogy csak pár hónapot bírja. Napi 8 óra világítást tudok megoldani, remélem azért 2 hónapot kibír majd mindegyik verzió. Túl sok macera nincs vele, akinek van egy kis felesleges ideje, jóformán erőfeszítés nélkül szebbé teheti a terráriumát. Csak kérdés hogy a pók is díjazza-e, vagy leszövi az első napon?! Nagyon boldog -Bár ez fajfüggő Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 09. Szer., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Eljött a várva várt idő! Az első végleges terkó berendezése! Na most van nekem egy olyanom, hogy fenyőről lekapart moha kiszárítva. Itt valahol olvastam, hogy ha így beszórom a terráriumba, akkor intenzív víz adagolás mellett újra burjánzani fog a drága. Az a bajom csak ezzel, hogy elég nagy darabokban van, és egy fa ágra akarom telepíteni, csak ha rászórom, akkor azzal a lendülettel az le is csúszik a fáról. Most nem tom talán ha kisebbre vagdosnám ollóval akkor lehet jobban rajta maradna, ha még be is nedvesíteném, vagy csak szórjam szét ott a fa környékén és majd terjeszkedik? (persze ha életre kap és nem szárad ki utána sem) Mivel egy elég pára igényes fajnál lenne, ezért reménykedek, hogy túl éli.

Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Jan. 02. Vas., 02:27    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként csipkeharaszt fajokat (Selaginella sp.) próbált valaki már terráriumban?
Nagyon érdekes csoport, és nem utolsó szempont hasonlítanak habitusra a mohákra, holott törzsfejlődéstanilag egy "fejlettebb" taxon.

Megfelelő körülmények között gyönyörű "pázsitot" tudnak kialakítani.

forrás: http://www.plantsystematics.org/imgs/robbin/r/Selaginellaceae_Selaginella_sp_8295.html

forrás: http://www.plantasonya.com.br/bonsai-e-samambaias/musgo-tapete-selaginella-kraussiana.html
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 09. Csüt., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

ok Nagyon boldog csak várj pár hetet Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 09. Csüt., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Nincs mit Mosoly Légyszi, ha kipróbáltad, írd majd le a tapasztalataidat, és hogy bevált-e Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 09. Csüt., 19:09    Hozzászólás témája: idéz

kösz a választ lehet bepróbálkozok vele
Vissza az elejére
Profil üzenet
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 09. Csüt., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Sagina subulata(Szálkás zöldhúr)
Hasonlóan a mohához összefüggő szőnyeget alkot.Jól el van félárnyékos, árnyékos helyeken.Sok vizet igényel.Szerintem remekül tudná pótolni a mohát. Személy szerint még nem próbáltam, de tervezgetem :)Amúgy évelő, örökzöld növény.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 08. Szer., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Helló mindenkinek !
Az a kérdésem lenne hogy, moha helyett tud valaki alternatívát pl: valamilyen apró levelű vagy fű szerű növényt a terkó talajszintjére, mert a kertben szedett moha amit beraktam az adult genimhez egy idő után elkezd bebarnulni csúnya lesz, és egy idő után elkezd kifingani, pedig naponta locsolom.(persze szellőztetem a terkót rendszeresen)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

SAS001 írta:
Ma Bakonyból hoztam haza pár mohát. Sztetek nincs benne vmi élősködő v vmi? Berakhatom a póknak vagy inkább ne?

Szia! Hát élősködő biztos an benne! Én grapefruit kivonatot használtam atkák ellen 7v-s irmimnél van moha de semmi gond nicsn vele szépen nő pedig mrá jó ideje bent van!

Üdv: Gábor
Vissza az elejére
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 04. Vas., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Ma Bakonyból hoztam haza pár mohát. Sztetek nincs benne vmi élősködő v vmi? Berakhatom a póknak vagy inkább ne?
Vissza az elejére
newzoo
Újonc

Elküldve: 2009 Szept. 19. Szomb., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

én is az udvaron szedtem a mohát, kókuszrost talajon van naponta szellőztetem kicsit meg spiccelem vízzel már jó régóta megvan és nagyon szép zöld. majd csinálok képet.
Vissza az elejére
bika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Aug. 11. Kedd., 09:25    Hozzászólás témája: idéz

hali! nekem kint az udvarban a fűben nöl moha és abból raktam be az albomnak azóta a fele kiszáradt a másik fele meg szépen növöget és ami megmaradt azt se dobtam ki azt is locsolgatom van hogy kiszárad de utána belocsolom és életre kap szóval ez tényleg moha függő
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 09. Vas., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Taxi írta:
Kratosz!

Mi lenne akkor, ha télen kivenném, amikor el kell kezdeni fűteni és megint be a sötét szekrénybe?
Mert most is a szekrényben van hetek óta és nem látom, hogy rosszabb lenne az állapota.

ez egyfajta megoldás. bár némi fény azért szükséges neki is, no meg a szellőzés.
nálam az egyszerűsített megoldása a dolognak, hogy ha kiszárad, elpusztul, akkor kuka és hozok másikat. Nagyon boldog
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 09. Vas., 14:11    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz!

Mi lenne akkor, ha télen kivenném, amikor el kell kezdeni fűteni és megint be a sötét szekrénybe?
Mert most is a szekrényben van hetek óta és nem látom, hogy rosszabb lenne az állapota.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 09. Vas., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Taxi írta:
Sziasztok!

Én erdőn dolgozom és véletlenül belebotlottam egy szép kőbe. Nekem a formája miatt tetszett meg és eltettem, hogy jó lesz terkóba. Otthon volt időm jobban megnézni és az egyik oldala teljesen mohás Vicces
Eléggé megörültem, egyenlőre még nincs bent terkóban, csak a szekrényben tartom de a moha él és virul rajta.
Elképzelhető, hogy több esélyem van életben tartani terkón belül, mintha csak simán mohát tennék be?
Nagyon jó lenne...

attól is függ hogy milyen párakedvelő pókhoz teszed be.
a mohák szeretik a párás árnyékos környezetet.
ha már fűteni kell a terkókat lámpával akkor sokszor elpusztul, szárazabb környezetben elpusztul. talán még az is a pusztuláshoz vezet hogy egy átlag terráriumban nincs akkora szellőzés mint amire a mohának szüksége lenne.

nálam sajna nem sokáig bírta akármikor akármelyik állatomhoz tettem be.

de legyen szerencséd.!
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 09. Vas., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én erdőn dolgozom és véletlenül belebotlottam egy szép kőbe. Nekem a formája miatt tetszett meg és eltettem, hogy jó lesz terkóba. Otthon volt időm jobban megnézni és az egyik oldala teljesen mohás Vicces
Eléggé megörültem, egyenlőre még nincs bent terkóban, csak a szekrényben tartom de a moha él és virul rajta.
Elképzelhető, hogy több esélyem van életben tartani terkón belül, mintha csak simán mohát tennék be?
Nagyon jó lenne...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 17. Vas., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

Zsolti írta:
Sziasztok
Nekem van bent a terráriumban moha de mostanában elkezdett besárgulni pedig szoktam fujni meg minden, lehet hogy a melegtöl van?

Túl sokáig sajnos egyik sem marad meg! Hogy pontosan miért azt nem tudom. Nálam egy idő után szintén besárgulnak, barnulnak... Viszont van olyan illetve volt ami egész szépen, zölden megszáradt! Nem tudom milyen(ek) voltak, erdőből hoztam haza őket! Viszont személy szerint több okból kifolyólag is, én már nem kisérletezek mohával egy ideje. szóval elég lutri.
Zsolti
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 17. Vas., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Nekem van bent a terráriumban moha de mostanában elkezdett besárgulni pedig szoktam fujni meg minden, lehet hogy a melegtöl van?
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Hát..
Ha beátlagoljuk, szerintem igen.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Akkor most a 6,5-7,5 semlegesnek mondható?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Nevet? Nevet? Nevet?

Dísznövénykertésznek tanultam...

A 7ph a semleges, ettöl lefelé savas, felfelé lúgos.
A boltban kapható balti tozeg ph3,5-4,5, ha jól tudom.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Még valami:
Másik hozzászólásban esett szó a kókuszrostról. Nos tudtommal az inkább semleges kémhatású, sem mint savas. Szerintem a tozeggel lett a dolog keverve. De lehet én tévedek!

Kókuszrost:

A kókuszdió feldolgozó üzemek mellékterméke,így környezetbarátnak is tekinthetjük, a kókuszdió megorölt héjából készült kókusztéglát. Többféle frakciót különítenek el. A kókuszrost a tozeghez hasonló rostos szerkezetu. A kókusztörmelék a héjkéreg feldarabolásából származik. A kókuszrost tömegének 7-8-szorosát képes felvenni vízbol, ugyanakkor jó vízvezeto tulajdonságú, és levegos is egyben. PH-ja 6,5-7,5 közötti. Különbözo méretu préselt tömbökben kapható. A préselt bála átnedvesítés után a terráriumba töltheto, és azonnal felhasználható. Ideális anyag. Könnyen (újra)nedvesedik, jól tartja a vizet. Nem hajlamos a penészedésre.

A PH 6,5-7,5 az semleges , vagy savas? Nem tudom...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Nos, utánaolvastam angol oldalakon és a mohák többsége szereti a savas pH-jú talajt, nyirkosságot/magaspárát, árnyékos helyet. És az egyik helyen az írja, hogy nagyon könnyen tartható terráriumban. Mosoly

Szerintem ez így nem teljesen helyes. Sajnos hazánk területének nagyobbik részén meszes a talaj, így a többségünk által begyüjtheto mohák pont a magas ph-jú talajokat szeretik. Ennek köszönhetoen nem nagyon bírják a tozegen tartást. (Angliában persze felteszem ül ez a megállapítás.)

A "nagyon könnyen tartható"-val meg vitába szálnék. A hazai mohák épp úgy igénylik a huvös hajnali felüdülést, mint a friss esozések utáni légmozgást. Azért az nem véletlen, hogy "mohagyüjtésre" az oszi, valamint kora tavaszi huvös, nyirkos idojárás a legalkalmasabb. Tudni kell, hogy a növények bizony leálnak a fotoszintézissel, ha számukra kedvezotlenül meleggé válik az ido. Szóval... A legtöbb moha nálunk, az év melegebb hónapjaiban szinte csak vegetál, gyakorta (a kissebb termetu fajok) el is pusztul, és csak az idojárás kedvezore fordulásával kezd el noni, illetve a spórából kikelni. Erre egy zárt, meleg térben vajmi kevés esélye van, így hosszabb-rövidebb szenvedés után elpusztul.

A kiállításokon, fotókon oly dekoratív moha igazából nem való a terráriumba. Több szenvedést, kellemetlenséget okoz, mint rövidke élete közben örömöt. Persze lehet vele küzdeni, csak nekem errol valami Sziszifusz nevu fószer jut eszembe...

Még valami:
Másik hozzászólásban esett szó a kókuszrostról. Nos tudtommal az inkább semleges kémhatású, sem mint savas. Szerintem a tozeggel lett a dolog keverve. De lehet én tévedek!
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 16:12    Hozzászólás témája: idéz

van benne valami. de ha jól locsolod, egész sokáig életben marad a moha. ha nálam kiszárad, kuka és jöhet egy másik moha.
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

A mohának huvös kell. a póknak meg meleg. Forg? szemek nem megy a ketto.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Vilmos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Szerváltam mohát az udvarról! Beáztatom vizbe, ahogy javasoltátok! Felki?lt
Majd meglátjuk teszek fel képeket meg megírom a tapasztalatom.
Vannak a biológia tanszéken haverok majd érdeklodöm aztán írok az okosításról amit kapok Zavart Forg? szemek
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem virágföldön kell tartani de tényleg nem érdemes vele próbálkozni, sokkal jobb ha megveszed aztán cseréled legalább 1hónapig benne van de akkor rendesen sok meg minden. Ha ilyen igényes nem igazán lehet eltartani mellette a pókot.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Akkor az UV-rol tévedtem, viszont ha mindenáron terráriumban akarjátok tartani, akkor a kókuszrost lehet számára a megfelelo talaj, ugyanis arról hallottam, hogy savas kémhatású.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Nos, utánaolvastam angol oldalakon és a mohák többsége szereti a savas pH-jú talajt, nyirkosságot/magaspárát, árnyékos helyet. És az egyik helyen az írja, hogy nagyon könnyen tartható terráriumban. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

A sok UV-val azért vitatkoznék, az erdo aljába sem jut le túl sok UV aztán mégis ott lakik sok moha.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

A mohák egyik lételeme ,a sok víz, és sok UV mellett , a szélsoséges idojárás és homérséklet. Aki meg tudja oldani a terráriumában, hogy magas legyen az UV, ~90% pára, és a homérsékletet 30-40 °C ról le tudja vinni akár mínuszba is, az tarthat mohát sokáig. Ez igaz ugyanúgy az örökzöldekre is. Nem lakásba valók !
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
gaspar írta:
Hello

200-400Ft között van mindig. Szerintem nagyon jó dísz a terkóba tök jól feldobja az egészet de hosszútávú tényleges beültetéssel nem is érdemes foglalkozni egyszeruen nem marad meg a terkóba.

Így van, terráriumban nem marad meg. Én a nyílméregbékáknál is használom, és ott pedig jobb lenne neki a klíma -elvileg, mégsem marad meg. Mindenhol azt mondják, hogy megveszed, használod, kidobod, raksz be újat: ez a menete S?r? vagy nagyon szomor?

Ahhoz képest aki próbált már mohásítai valójában és nem terráriumban az tudja hogy milyen lassan fejlodik...

UV-s neoncso nem segítene a bajon? Mint amilyet az akváriumi növények miatt használnak. A másik, hogy én azt figyeltem meg, hogy nagyon sok vizet igényelnek a mohák. Ha megfigyelted börzén is az-az óriási folyamatosan vízben állt. Ha leszedsz egy mohát vhonnét, akkor megfigyelheted, hogy alatta mindig jóval nedvesebb a föld, mint körülötte.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 09:41    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Hello

200-400Ft között van mindig. Szerintem nagyon jó dísz a terkóba tök jól feldobja az egészet de hosszútávú tényleges beültetéssel nem is érdemes foglalkozni egyszeruen nem marad meg a terkóba.

Így van, terráriumban nem marad meg. Én a nyílméregbékáknál is használom, és ott pedig jobb lenne neki a klíma -elvileg, mégsem marad meg. Mindenhol azt mondják, hogy megveszed, használod, kidobod, raksz be újat: ez a menete S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Vissza az elejére
Profil üzenet
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 08:09    Hozzászólás témája: idéz

kaplar4 írta:
es milyen arban van?
azert akarok mohasitani, mert atz irminiam terkoja fanlakonak van berendezve, es hat a talajon nem sok minden van.szoval menni?kossz

Hát én legutóbb az europarkban vettem 250-ért asszem,de nem volt benne valami sok és nem is a legszebb.Szerintem a börzén érdemesebb venni,de ott nem tudom milyen árban volt.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

es milyen arban van?
azert akarok mohasitani, mert atz irminiam terkoja fanlakonak van berendezve, es hat a talajon nem sok minden van.szoval menni?kossz
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 23. Kedd., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én kb két hete gondoltam egyet vettem pár adag mohát és kísérlet képpen beültettem a nagy terráriumba. elotte ahogy tanácsolták végeztem egy gyors kártevotelenítést (víz alá egy napra) majd beültettem.

Hát látványnak nem rossz, egyébként nem nagy dolog az apophysist nem zavarja, nem is lett boldogabb h lett egy kis kertje:D

Ui: és eszében sincs gondozni:))
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 01. Vas., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

császtok!én nem nagyon merek mmohával foglalkozni.félek hogy valami organizmus vagy atka kinyírja a pókkolóniámat.szerencsére eddig semmi ilyesmi nem fordult el?KOPP KOPP:::
Decky
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly Nagyon boldog
Spóratok.....köszi a továbbképzést Puding.1 életre megjegyeztem...még,h spermatok,nem vok normális!!!
Nagyon boldog
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu