Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 204 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 07. Pént., 01:10    Hozzászólás témája: idéz

Az igen is baj h.a foldon tartozkodik(nekem akkor tartozkodott ott mikor fazott 1ik-azota lemaradott de a napokban regeneralta az elvesztett 1 labat+3kacska labat),az h. ennyit szott az nemsok...28-30fokon rendbe jon,valamint utaljak az ilyen szivoszalakat meg muanyagot,de nemsokat tehetsz ellene(ha fat teszel be 3-4nap es berohad ),en megoldottam:D(sok szivoszallal-fultisztitoval,es vizszintesen raktam be,talajhoz kozel magsan SURUN:D)
Valamint 1 eszrevetel annyira apro az allatod h. nekem az 1vedlesesek voltak ekkorak(vagy bika vastagok a szivokak:D) az enyemek 3vedlesesen 2,5-3cm labfesz az 1v pedig koromnyi
Szal lehet elmaradott...

masik tema: juni 1e ota tartok versiket azt mondtak be fognak dogleni 7et neveltem a tegnapi napig...meg a kajlat rendbe is hoztam(sok sok odafigyelessel es jozan paraszti esszel:D)
DE tegnap elhunyt az 1ik-nem az amelyiket apoltam(tegnap elott meg 1 csotanyt majszolt-argentint),a tobbiekkel azonos korulmenyek kozt tartottam,sott o meg tobbet is evett
Delelott kuporgott a foldon,athelyeztem 1 masik versis dobozba ahol tele volt szove(csereltek dobozt),h. ne pottyanhasson le,ne maszhasson le meghalni...(a cseret azert tettem be mert a masik kajlanal mar bevalt a modszer),del korul alig mozgott adtam neki 1 csepp vizet...este megint rakukkantottam akkor mar maga alatt voltak a labai majdnem halotti pozban,de meg 2 laba rangatozott(ekkor betettem a hutobe-20fok nemvolt szivem agyonutni)..hiaba nezegettem a hullajat,dobozat nemjottem ra miert pusztult ki
Para,kaja,hofok volt nem ejtettem le,se nem piszkaltam(kezrevetel,ecsetel piszkalas SE),betegseg jeleit nem fedeztem fel(kulsoleg)
Attol meg ok a kedvencek,es nagy odafigyelessel tekintek rajuk
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 06. Csüt., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nos, a napokban érkezett hozzám egy aprócska 3 vedléses versicolor, és nincs is vele semmilyen különösebb gond. Elkezdett szőni, ahogy az a képen is látható, azonban tegnap este leköltözött a talajra, arra az oldalra, ahol a fény éri a dobozt. Ez jelentheti azt, hogy fázik? Vagy esetleg a szellőzést vittem túlzásba?

A szívószálak megfelelnek, vagy azért még rakjak be neki valamilyen mászó alkalmatosságot? x)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Gramot
Látogató

Elküldve: 2010 Dec. 26. Vas., 12:48    Hozzászólás témája: idéz

Hy mindenki!

Íme az én 8v. nőstényem Mosoly

http://img805.imageshack.us/img805/7246/026z.jpg

Tavasszal vettem 5vedlésesen elvileg és csak azt nem értem,hogy mostanában napközben folyton a képen látható pozícióban van egsznap,meg se moccan és csak este,mikor kikapcsol a világítás megy be a lakóhálójába. K?rd
Ezt azért nem értem mert eddig ilyet soha nem csinált és érdekelne,hogy tapasztalt e valaki hasonlót vagy estleg aggódnom kéne vlamiért?!
Hőmérséklet napközben 30° / este:25°
Pára: 70%
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Dec. 16. Csüt., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

http://img219.imageshack.us/img219/967/img12621.jpg
Azert linkel mert megeri igy nezni:D Teso csinalt 1 sztem nagyon jo kepet...es nem is makro objektivvel:D
Infokepp o 6V versi...lampafeny alatt:D
Vissza az elejére
gyorsone
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Dec. 13. Hétf., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

(elvileg) 3 vedléses versi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 21:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia! szerintem nöstény...

Viszont fura, hogy a kifejlett argentin csótónyt megeszi...az én versim is most 8 vedléses de kifejlett dubiát még nem adok neki mert nagyobb és "megeszi a pókot" Nagyon boldog
Vagy ekkora póknak már mindenki kifejlettet ad és csak én féltem a pókot ennyire???
Háy centis a versid?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap előtt este sikerült valamennyit levideózni a tápolásból:

Link

Csináltam pár képet is:

Ezek már utánna készültek:

És bármennyire is nézem, nem tudom megállaptani a nemét itt pár kép:

Már 8 vedléses ideje lenne pontosan megállaptani nemét, mert nekem valahogy sehogysem jön össze. Valaki hozzáértő segítsen nagyon!
Eszik,nem is eszik zabál..... ebben a vedlésében 4 kifejlett Argentin csótány, 4 újszülött Argentin csótány és 4 kifejlett barna tücsi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Phelsuman
Újonc

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

köszi a gyors válaszokat a másik dobozon van elég lyuk,de ha abban is megjelennének jöhet a biológiai hadviselés Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Csináld meg a dobozt úgy hogy szellőzős legyen

Egy kis segítségként itt az én avi avim doboza:

A másik felén ugyanígy átvan bökködve és állandó szellőzés + pára is van neki. Hasonlóan nyugodtan megoldhatod a szellőzést Kacsint? nekem bevált 1db atkát nem láttam még nála, és akkor nem kell kiadnod pénz sem ezekre a grapefruit kivonatokra.

Üdv.
Vissza az elejére
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ez segteni fog én is használtam sokáig és azóta nincsenek atkái a pókomnak!

http://www.freeweb.hu/egeszsegesen/grapefruitmag_kivonat.html

Bármilyen gyógynövényes boltban tudsz venni, de akár még gyógyszertárban is, javaslom a vizes oldatot, de van alkoholos is. Azt mondják az alkoholos oldat erősebb de nekem a vizes is bevált. Maximum 1.500-2.000 Ft.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Phelsuman
Újonc

Elküldve: 2010 Dec. 10. Pént., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali

a 2v-s versimnél atkák jelentek meg, egyből átraktam egy másik dobozba, de félek hogy újra megszálják a póklakot a kis mocskok, mivel a páratartalmat nem szeretném lejjebb vinni (hamarosan vedleni fog).
Létezik valamilyen kisegítő megoldás?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pindi
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 08. Szer., 00:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Most láttam, hogy levedlett!!!Nagyon boldog 3 vedléses lett!! Nagyon boldog Majd rakok fel képeket:)
Vissza az elejére
vigfer.90
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Dec. 06. Hétf., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

Íme a 8 vedléses versicolorom, üres hassal:

Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 06. Hétf., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

vartusmeister írta:
Hát... elsején levedlette az ötödiket a versim. Azóta már evett is, igen falánk, ma át is költöztettem. Viszont amit itt el akarok mondani az az, hogy én még ilyen színeket soha nem láttam, sőt, nem is tudtam, hogy van ilyen kék. Illetve majdhogynem el se hiszem. Újra és újra meg kell néznem...fantasztikus. sajna képet nem tudok felrakni, mert nincs fényképezőm, de el lettem varázsolva az már biztos. Megérték a kezdeti nehézségek, a sok válogatása meg, hogy nagyon lassan nőtt. Ajánlom mindenkinek, már csak azért is, mert ilyen békés...

Szia! Élvezd ki amég lehet mert a következö vedlésnél már nem lesz ilyen kék. Vizont 7 vedlésesen megint kezd majd szépülni. Az is érdekes lesz majd Mosoly
Amúgy az én versim eléggé gyorsan nött...eddig szerencsém van ezzel a fajjal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 06. Hétf., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

Hát... elsején levedlette az ötödiket a versim. Azóta már evett is, igen falánk, ma át is költöztettem. Viszont amit itt el akarok mondani az az, hogy én még ilyen színeket soha nem láttam, sőt, nem is tudtam, hogy van ilyen kék. Illetve majdhogynem el se hiszem. Újra és újra meg kell néznem...fantasztikus. sajna képet nem tudok felrakni, mert nincs fényképezőm, de el lettem varázsolva az már biztos. Megérték a kezdeti nehézségek, a sok válogatása meg, hogy nagyon lassan nőtt. Ajánlom mindenkinek, már csak azért is, mert ilyen békés...
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

hat van sok fele meretben:D
5v 4,5-5cm-nemsokara vedlik...max 1 het
4v(6db) 3,5-3cm + 1 extra o sztem 2 cm sincs:D
Vissza az elejére
hzsolti
Újonc

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog dávid mekkora a versicolorod?
Vissza az elejére
Profil üzenet
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

jolvan na lehet eldramatizaltam:D es igen is adtam neki orcseppet,de zsebkendot nem szal meg beteg:D
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
ezt picit felre ertelmeztetek:D sebaj:D 2-3vedles kozt volt olyan mint szabie..talan meg sotetebb...most vegre kek csak labadozik,illetve labatlan:D(de KEK) En arra gyanakszom h. megfazas vegett sotetedett be idonap elott(enyem...) szabi persze lehet mas,de sztem az osses avi szep,igenyes,kenyes,fogd ugy fel mint 1 not:D evel kul smi rosszat nem akartam csak leszurni..kivetelek viszont vannak,es a versi nem bovli....sok sikert mindenkinek hozza
Amugy meg kovetkezo vedlesnel majd kiderul szabinal is h.vajon mi is gubanc.

ööööööööööööööö mi? Nagyon boldog

elöször is megfázott? hát akkor csepegtetni kell a dobozába orrcseppet,majd az kitisztitja nem? istenem Nagyon boldog
a versi nem bóvli? Nagyon boldog mióta mondjuk egy pókra hogy bóvli vagy nem bóvli? ez egy ÁLLAT, nem egy cipő!!!
ha attistól van az biztos, hogy versicolor, bár nem szeretek ilyen kategórikus kijelentéseket tenni, de nem ismerek senkit aki Attilában csalódott volna... Kacsint?
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

én versicolort kértem és szerintem azt is kaptam, attis978-tól vettem és ő szerintem nem egy olyan ember aki átvágna másokat, űgyhogy erről ennyit, de majd idővel kiderül h tényleg versi-e vagy mégsem:)
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

ezt picit felre ertelmeztetek:D sebaj:D 2-3vedles kozt volt olyan mint szabie..talan meg sotetebb...most vegre kek csak labadozik,illetve labatlan:D(de KEK) En arra gyanakszom h. megfazas vegett sotetedett be idonap elott(enyem...) szabi persze lehet mas,de sztem az osses avi szep,igenyes,kenyes,fogd ugy fel mint 1 not:D evel kul smi rosszat nem akartam csak leszurni..kivetelek viszont vannak,es a versi nem bovli....sok sikert mindenkinek hozza
Amugy meg kovetkezo vedlesnel majd kiderul szabinal is h.vajon mi is gubanc.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Kratosz eladtad a szép versidet? Sokkolt Sokkolt

el igen, sok állatomtól megszabadultam nemrég. Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz eladtad a szép versidet? Sokkolt Sokkolt
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

nem reklám végett gondoltam de kukkoljatok rá:
http://picasaweb.google.com/kratosz771/AviculariaVersicolor010Elkoltozott#

sok múlik a fényképezőn, a beállításokon és a fényviszonyokon.
a képeimenegy pók látható.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 13:39    Hozzászólás témája: idéz

DaVy-G

Lehet én vagyok színvak, de az a versi sose volt fekete Nagyon boldog lakoszabi versijére inkább mondanám, hogy "purpuera" mint a tiédre. De lakoszabi versije is versi lehet, hogy a fényviszonyok miatt olyan amilyen, de csak a második fotón.

Üdv.
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
Kepek lentebb linekel

DAVy-G!

Hát én megnéztem a te versid is, de azt ha össze akarnám hasonlítani a lakoszabi képein látható pókkal, azt mondanám teológia és geológia, azaz ég és föld... Nevet?
A tiedét még félhomályos szobában, álmomból ébresztve, erősen csipás szemmel se nézném purpurea bébinek!
Vagy most tulajdonképpen mire is akartál kilyukadni? Forg? szemek
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

nekem 1ik vedlesemnel 1 versi csak 2 napig volt kek...aztan tobb mint 1 honapig sotet szinezetu...mintha nem is versi lenne(el is gondolkodtam rajta h.lehet o nem versi)...2-3vkozt! most eredetileg 4v.de meretben max 2v,raadasul 1 lab hianyzik+2 hianyos+1kacska elso 4laba tokeletes,evett is azota,es igy 4vedlesesen kek mar 1 hete...
kivetelek vannak...a tobbi versim tokeletesen fejlodik o a kivetel...vedlesnaplot ha leirnam kezdetektol kezdve lemaradott volt a tobbiekhez kepest....amugy van 1 szep hosszu leirasom lejjebb
(a hibam megis az volt ugyerzem mas nemlehett h.apam kikapcsoltaa lampat ejjelre mikor nemvoltam otthon hideg szeptemberi napon)
1 versi igenyes...torodni kell veluk es hanyagolni sem lehet oket....
U.i.:kivetelek vannak...attol h. 1 versi sokaig fekete attol meg lehet versi....az enyem az elo pelda:D(meg el:D)
Kepek lentebb linekel
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

2 meglátásom, véleményezni valóm van a "fekete versi" ügy kapcsán:

1. Én hajlandó vagyok elhinni, hogy a képeken szereplő állat egy versicolor, de azért megjegyezném, hogy engem kísértetiesen emlékeztet egy purpurea bébire. Az ilyen sötétebb, szürkéskék. (Nem mondom, hogy az, de lehet ilyen irányba is érdemes lenne érdeklődni!)

2.
lakoszabi írta:
vedlés elött szövögetett is rá, mármint oda szötte a lakhelyét,
lehet hülyeséget csináltam mert leszedtem

Nos ebben egészen biztos lehetsz! Természetesen nem pellengérezni akarok én itt bárkit is, csak az ügy kapcsán gondoltam, nagy vonalakban leírom a dolgok miértjét is, ezzel némi új (vagy legalább is részben új) információt megosztva. Szóval néha nem árt, ha nem csak azt tudjuk, nem szabad, hanem azt is, hogy történetesen miért is nem szabad valamit tenni.

A dolog lényege nagy vonalakban annyi, hogy a pókselyem fehérjealapú, melynek előállításához ennek megfelelően energiára és (milyen érdekes Nevet? ) fehérjékre (pontosabban az ezeket alkotó anyagokra - aminosavakra) van szükség. Ebből következik, amennyiben állatunk apatikus, étvágytalan, legyengült, értelemszerűen nem tesz jót neki, ha fészkének lerombolásával nem csak tovább stresszeljük, de még végső tartalékainak felhasználására is kényszerítjük.

Hasonlóan nem tesz jót, ha egy frissen vedlett, ruhacseréjét követően még nem táplálkozott, láthatóan csökkent készletekkel rendelkező pókot azonnal új, tiszta férőhelyre helyezünk. (Sajnos ez, főleg a tapasztalatlanabb, még lelkesedésében türelmetlen kezdőkre jellemző!) Érdemesebb ilyenkor is megvárni, míg kedvencünk 1-2 alkalommal táplálékot vesz magához, ezzel biztosítva leendő fészkének építéséhez a szükséges tartalékot.

Röviden ennyi... Kacsint?
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
en vmit furcsallok...nekem is volt 1 fekete versim...vedles utan fkete?-vagy regebbi kep?
ha fekete akkor...leirom az en tapasztalatom errol...mert nemreg nekem is volt 1 sotet versim,vagis meg huzzza halassza magat

ő ledlés után van egy héttel, de most sötétebb mint ezelött volt,
Vissza az elejére
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 13:15    Hozzászólás témája: idéz

en vmit furcsallok...nekem is volt 1 fekete versim...vedles utan fkete?-vagy regebbi kep?
ha fekete akkor...leirom az en tapasztalatom errol...mert nemreg nekem is volt 1 sotet versim,vagis meg huzzza halassza magat
Vissza az elejére
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
lakoszabi írta:
lakoszabi írta:
Hello!!

21-én vedlett le a kis versi, 3-vedléses lett, szerintetek lehet már neki kaját adni, vagy még várjak vele??

http://img683.imageshack.us/img683/8607/dscf4291a.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/3205/dscf4295n.jpg

ő lenne az de a kaját még most se fogadja el sajnos.

Mennyire aktív így 1 héttel a vedlés után?
A képen látok valamit...az mászófa, vagy a doboz széle? Mert mászófa az fontos hogy legyen, vagy valami kis münövény, amire tud szöni...fura ha a földön van.
Próbálj elé vizet csepegtetni, meg lehet a kép csalóka, de a talaj is kicsit száraznak tünik.
Más ötletem nincs, hogy mi nem tetszik neki

hát ő most egyáltalán nem aktív, a doboz oldalán gubbaszt egész nap,
igen az ott mászófa, vedlés elött szövögetett is rá, mármint oda szötte a lakhelyét,
lehet hülyeséget csináltem mert leszedtem, hogy aktivizálódjon, de még semmi, még nem szövöget, remélem majd lámpaoltás után elkezdi,
nem az egész talajt nedvesitem neki hanem egy részét csak, azért nemláttad a képen, h nedves lenne, reggel este párásitok neki, úgyhogy azzal nemhinném h gond lene,
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:
lakoszabi írta:
Hello!!

21-én vedlett le a kis versi, 3-vedléses lett, szerintetek lehet már neki kaját adni, vagy még várjak vele??

Mennyire aktív így 1 héttel a vedlés után?
A képen látok valamit...az mászófa, vagy a doboz széle? Mert mászófa az fontos hogy legyen, vagy valami kis münövény, amire tud szöni...fura ha a földön van.
Próbálj elé vizet csepegtetni, meg lehet a kép csalóka, de a talaj is kicsit száraznak tünik.
Más ötletem nincs, hogy mi nem tetszik neki
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Nov. 28. Vas., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:
Hello!!

Vissza az elejére
Pippi
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 27. Szomb., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Én is kb egy hetet szoktam várni.
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 27. Szomb., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:
Hello!!

Hali!
Már adhatsz neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2010 Nov. 27. Szomb., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Hello!!

Vissza az elejére
peti85
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 26. Pént., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Hi Mindenkinek!

A kedves párom megsétáltatta a kis versit. Mosoly
Szegénykém nagyon félt. Mosoly Vagyis mind a ketten féltek azt hiszem. Nagyon boldog
Büszke vagyok rá még sosem fogott meg egyetlen pókot sem. Mosoly

Üdv: Peti

Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 25. Csüt., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

5 vedlésesek lettünk Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

DAVy-G írta:
lehet csak nekem furcsa de avi versi nem fan lako veletlen...a dobozaban keszult kepnel miert epp a foldon van?(vagy a kokuszrostjan:D).az en 5labu avimnal megertem h. hatso labak elvesztesevel valoszinu szovogetni nemnagyon fog pontosan(szal ezt vh.orvosolnom kell majd),es ameddig van a regi halojabol azon fog tartozkodni...vagy csak siman a fedelen volt a halo?-es te szetromboltad neki....

a doboz másik oldalába van támasztva egy kéreg,... és a doboz és a kéreg közé csinálta lakóhálójátMosoly

És azért volt a földön mert amikor fényképeztük akkor nagyon fénylett a doboz és lecsalogattam a földre..Mosoly
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

lehet csak nekem furcsa de avi versi nem fan lako veletlen...a dobozaban keszult kepnel miert epp a foldon van?(vagy a kokuszrostjan:D).az en 5labu avimnal megertem h. hatso labak elvesztesevel valoszinu szovogetni nemnagyon fog pontosan(szal ezt vh.orvosolnom kell majd),es ameddig van a regi halojabol azon fog tartozkodni...vagy csak siman a fedelen volt a halo?-es te szetromboltad neki....
Vissza az elejére
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 21. Vas., 15:53    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Blinky, megkérlek, hogy méretezd át a képeket mielött felteszed, mert ezek a kb 4500x3200 felbontású képek mire megjelennek a netemmel, kitépem a maradék hajam is és biciklit hajtogatok a szemüvegemböl,pláne poén,ha minden topicban ez van...

Használd ezt a feltöltőt:
http://www.imageshack.us/

van ott olyan hogy upload/resize,ha rákattintasz válaszd a resize-t és pipáld be a 800x600-at majd azután töltsd föl vele a képet.

köszi

OKé...megfogadom tanácsod:) köszy
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 21. Vas., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Blinky, megkérlek, hogy méretezd át a képeket mielött felteszed, mert ezek a kb 4500x3200 felbontású képek mire megjelennek a netemmel, kitépem a maradék hajam is és biciklit hajtogatok a szemüvegemböl,pláne poén,ha minden topicban ez van...

Használd ezt a feltöltőt:
http://www.imageshack.us/

van ott olyan hogy upload/resize,ha rákattintasz válaszd a resize-t és pipáld be a 800x600-at majd azután töltsd föl vele a képet.

köszi
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 21. Vas., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

vedlés előtt:)

DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 21. Vas., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

http://img684.imageshack.us/i/dsc00533va.jpg/
http://img41.imageshack.us/i/dsc00534xi.jpg/

Nemtudtam hova irjam hirtelen de en ugy gondolom ez ide es nem a betegsegekhez tartozik(sztem ez masnal halalos kimenetelu a versik eseteben)...az elso kepen ha nem is jol latszik a hatso 2 lab karosult az utolso vedlesnel-1 hianyzik is-(tobbi tstresz megvan)nekem eleg szornyu latvany,de a pok lathatoan jol mozog(meg nem is eszik,mert ma vedlette a 4.et) a kepek valamint viszonyitas hogy kisse lemaradt testvereihez kepest ido-vedlesben mint karcsusagaval,de sztem megertheto!
-Elozo vedlesnel mar furcsaltam 2hatso labat kicsit gorbek voltak(nemtulzottan szinte eszrevehetetlenul),a masik furcsasag volt az elozo vedlesnel hogy 3napot volt kek utana vegig fekete,valamint 2 legyet kajalt meg a vedles kozt (a tobbiek ugy 20at/pok)
-tartasi korulmenyek sztem jok,mert tobbiekkel minden rendben
-ja es mielott elkezdene vki is h. mergezett legyet adtam neki,keves a para,lejettem stb..keltetett legyet kap minden versim...para van-mint a tobbinel....es odafigyelo vok(ha masra nem is, de rajuk igen)
-sztem orulhetek csak h. el,mert sztem vhol a 2.vedlesnel vmi nem passzolt a rendszerbe es azota huzza halassza a doglodest-miert epp nalam marad meg 1 pici versi(par honapja tartok versit,pokokat)...(szeretnem ha oregsegeben mulna ki nem a kovetkezo honapban)
- vmint szeretnem megmenteni,hogy kovetkezo vedlesre jobb legyen neki,ha nem is gyogyul meg,de valami javulast szeretnek elerni kajat majd 1 het mulva kap akkor is majd felig doglott legyet (szarnytalan,3labu legy:D) a versik a kedvenceim,de inkabb a pokok a mindenem:D
-fokent olyan emberek tanacsat varom akik mar tapasztaltak hasonlot,vagy tapasztaltabbak versi tartasban,problema kikuszobolesben,de megoldast is elfogadok:D
JA es olvastam mar sokat es szivesen olvasok...az olvasas a baratod:D
Vissza az elejére
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 19. Pént., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

Vagy mikroszkóp.
De ennek már ventrálisan is eléggé látszik,ilyen méretben. Mosoly
Mondjuk örülök neki,mert már volt egy versim,az volt az életem 2. pókja és az hím lett. Mosoly

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 19. Pént., 15:41    Hozzászólás témája: idéz

Vedlésről, egy jó fotó segítségével! Kacsint?

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 19. Pént., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
honna lehet megállapitani ilyen korba hogy nősti?:$Nagyon boldog

ez engem is érdekelne hogy hogy lehet ilyen kicsibe megállapítani?Mosoly
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 19. Pént., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

honna lehet megállapitani ilyen korba hogy nősti?:$Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 19. Pént., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Itt egy kép az 5v nőstény versimről:

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 17. Szer., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Az egyetlen falakóm : 7 vedléses, nöstény gyanús
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 43, 44, 45  Következő
12 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu