Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Formica rufa

Formica rufa

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Hangyák (Formicidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
trewa1
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 06. Szomb., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!bár már régiek a hozzászólások,azért írok.az elmúlt egy évben elég közeli kapcsolatba kerültem ezzel a fajjal.velük etetem a békagyíkjaimat.a sav spriccelés itthon a mesterséges "bolyban " is tapasztalható.kint mikor begyűjtöm őket sokszor el kell mennem a bolytól mert annyi a sav a levegőben,h az már fojtó.sajna elég sokat kell belőle gyűjtenem,zabagépek a brekik.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 25. Vas., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Ezt még nem próbáltam de nem is akarom szerencsétleneknek beomlasztani a járatokat, van a telkünk közelébe egy baromi nagy F.rufa boly egyszer rátettem a tenyerem egy másodpec alatt 30an harapják utánna b?zlik a hangyasavtól az a legrosszabb mikor az ujjaid között a b?rre harapnak rá.

Pit téged érdekel a hangyatartás dolog? szoltam egy embernek hogy nézze meg az oldalt mert ? vágja ezt a témát
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 25. Vas., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

A hangyasavas spiccelést, úgy szoktuk kipróbálni:

Oda kell menni egy fél méter magas bolyhoz...
Aminek a felszínén mászkálnak a lakosok...
Rácsapni gyorsan, 2-3-at tenyérrel, erre elkezdenek futkosni és föléjük kell helyezni a tenyerünket, olyan magasan, hogy ne tudjanak megmarni...
Elég ott tartani pár másodpercig... utána meg lehet szagoni az eredményt! ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 23. Pént., 19:39    Hozzászólás témája: Formica rufa idéz

Formica rufa:Erdei vöröshangya

Kb: 0,6 1,2 a dolgozók mérete, a F.rufák rozsda és barnás fekete szín?ek

Elterjedtek:Európában,Észak-Amerikában, és Szibériában persze csak a mérsékelt területeiken itt f?leg erd?kben leginkább t?levelüekben ( sok feny? tüskét használnak a fészeképítésre) fordulnak ek? de persze megtalálhatóak mez?kön is,nem kultúra követ? faj. Poligyn (több királyn?s) és mongyn (egy királyn?s) bolyaik is léteznek. A régebben meglév? bolyaik (akár 50-70 évesek) hatalmasak és akár 500000-1000000 dolgozóból is álhatnak.A bolyaik sokszor magasan kiállnak a földb?l de a föld alá is lenyúlnak. 25-29celsius között tartottam a h?mérsékletet igy jól megvoltak, párásítani ritkán párásítottam.
Táplálékként lisztkukacot,barna tücsköt,apró sáskákat, meg egy kevés vegyes magot adtam nekik.Az én bolyomban sok volt a nagy termet? dolgozó (katona) ezért egyszer kipróbáltam a háborút ami ugy néz ki hogy fogod a farmod beteszed egy tálca vízbe és leveszed a tetejét a hangyák elkezdenek rohangálni az üveg küls? részén de ahogy leérnek a vízhez visszább mennek, a tálcába betettem még egy bef?ttes üveget amibe más bolyból összeszedett hangyák voltak, ennek is levettem a tetejét majd egy fastag m??anyag pálclval összekötöttem ?ket, mivel a rufa agressziv teritoriális faj ahogy megérezték a másik csoport szagát elkezdtek sürgöl?dni aztán tucatjával futottak át hozzájuk ( olyan warcraftosan nézett ki) aztán elkezdték összehangoltan harapni meg gyilkolni egymást amikor kiéltem magam levettem a hidat és elengedtem a befogottakat.Több helyen olvastam is meg sajnos befogásnál tapasztaltam hogy a F.rufák tudnak hangyasavat spriccelni a potrohukból az otthon tartott egyedekt?l ezt nem láttam pedig tuti hogy rufák voltak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Hangyák (Formicidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu