Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 147 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Milyen skorpiót vegyek????

Milyen skorpiót vegyek????

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiós dolgok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 23. Kedd., 03:01    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Hát szerintem egyszerubb ha veszel egy uj terkót max:3000Ft. nem drága, az lehet magasabb bár ezt nem kell tulzásba vinni, az a lényeg hogy ne tudjon egy nagyobb lendülettel vagy farok támasztással ki mászni.
Az állathoz vegyél terráriumot, ne a terráriumhoz állatot.
Amugy azért sem annyira para, mert elsore gondolom egy kissebb állatot esetleg egy babyt szeretnél, o még csak gyors aztán egyre vadabb lesz...igy tudod szokni ha parának gondolod (szerintem nem az) akár mikor el tudod adni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 22. Hétf., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

Csá !
Nos én nem ismerem oket olyannak... amikor nagyanyám meglátta a scolopendrát meg a skorpiót majdnem rosszul lett, pont o nyúlna be
Nevet? Még gondolkozok rajta (ezt mondtam ugyan a scolonál is azt ez lett.. Nagyon boldog ) bár már tényleg túlléptem itthon a mércét, tehát már tényleg semmi nem jöhet szóba meg nem is vagyok most senkivel se olyan jó kapcsolatban tehát még ezért se Nevet? Majd talán késobb ! Tudom hogy van még jó sok faj, nem vagyok amúgy válogatós Nagyon boldog Amúgy van egy üres 35x25x18-as terráriumom.
Ilyen sínt meg tetot hol lehet hozzá venni a leguánon kívül ? Ilyen magassághoz milyen skorpió a biztonságos ? Mert szntem ez a 18 centi nagyon alacsony + még jön 3 centis talaj 15 centi van szabadon :S Bár gondolom egy kicsinél nem lehet gond, de egy 13 centis skorpiónál már veszélyes lehet... bár van csipesz, tehát eléggé tökmindegy.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 22. Hétf., 03:45    Hozzászólás témája: idéz

Csáó

Szerintem egy öreg néni,bácsi nem fog be nyúlni hozzá, de te ismered oket nem én Nevet? . Nagyon vigyázni kell, ha magas terkóban tarotod és csak csipesszel nyulszbe nem tud se megszúrni se kiloni, költöztetésnél pedig nagyon figyelsz de ha emelni akarod a biztonság érzeted felveszel egy sima uszó szemüveget.
Tudom hogy ez most nagyon olyan mintha ráakarnálak beszélni de inkább csak elmondom azokat a dolgokat amiktol én biztonságba érzem magam amikor a sajátjaimmal foglalkozok, ha ugy érzed akkor ne vegyél van még sok jó faj...
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 23:05    Hozzászólás témája: idéz

Hi !
Nos én komolyan tudom venni, úgy érzem Nagyon boldog Itt lakik 2 idosebb ember, azt ennyi (nagyszüleim). Amúgy tudom, hogy nem sokat számítanak ezek a paraméterek de csak úgy leírom, hogy 178 cm magas vagyok és 71 kiló. Csak mert a testsúlyt is szokták mondani, ha valami történik... meg nemtudom, hogy ez mennyiben befolyásolná ha mondjuk megszúrna, bár ilyen nem következne be mert vigyáznék ! Olvastam, hogy 30-32 °C kell neki... nagyon szomorú lenne ha 28-29 fokon tartanám ? Még átgondolom jópárszor... bár scolopendránál is ez volt azt tessék... Nevet? Nah, mindegy.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Hát figyi te tudod hogy mennyire tudod komolyan venni, vagy nincsenek olyan ismeroseid akik nem,(pl:kb 12év alatti gyerek, szét csapott ember stb.) és esetleg ok kerülnének veszéybe. Szerintem amugy simán tarthatod én sokáig nem vetem amikor elkeztem skorpiózni, mert nekem is monták milyen kemény meg ilyenek, de annyira nem durva nem tud felfutni az üvegen és mérgét is csak a nagyobbaknak szokása kiloni néha ( Nagyon boldog ). És amugy meg tök dinamikusan él, vedlik viszonylag gyakran és közbe eszik renderesen, nem tart olyan szüneteket. Ha már régebben megvan akkor néha nappal is aktíkvkodik, szerintem nagyon jó állat, de tényleg nagyon vigyázni kell vele én fentebb csak a korlátait irtam le mert hogy nagyon agresszív állat, csak csipesszel szabad benyúlni hozzá, én ha messze van az ujjamtól sem nyúlokbe. Gondold át szerintem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

Nekem volt P.transvaalicusom. Egyhén szólva is idegbeteg volt kissé. Nem ajánlanám kezdo skorpiónak.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a választ/válaszokat. A P. transvaalicus nagyon tetszik, csak ettol a "spriccelos" dolgától tartok valamennyire meg tudtammal nincs gyenge mérge, meg skorpiók terén messze annyi tapasztalatom sincs mint pókok terén (bár az is nagyon kevés eddig) . Brachy nekem egy kis Pandinus imperatorom már van, kicsi 3 centis (és már másfél hónapja no kaja, de ezt már vagy 1000* elmondtam és rohadt sok mindennel próbálkoztam) és most gondolkozok egy második skorpión Mosoly Egy állatos videón láttam, ahogy egy P. transvaalicus "harcolt" valamilyen madárpókkal (elore mondom, hogy emberi kíváncsiságból néztem meg, elitélem term. az ilyen dolgokat !!!) és hát a pók lépett felé kettot, a skoresz feléfordult azt le is szúrta.. tehát nem nézett ki valami nyugis fajnak, bár lehet hogy csak nagyon éhes volt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Hi

A Babycurusok is gyorsan nolnek, de sztem kezdésnek megfelel egy Heterometrus v Pandinus.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Én nem tudom melyik no a leggyorsabban de a Tityus spp. és a Centruroides spp. fajai nagyon gyorsan nonek, van még a P. transvaalicus o annyira nem de viszont elérhetobb állat mint a másik ketto.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 21. Vas., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Melyek a leggyorsabban, és a leglassabban növo skorpió fajták ? Mert gondolom itt sincss egyenletes mérték, mint a pókoknál mert valamelyik 2 év alatt adul valamelyik akár 6 év alatt is. Úgy tudom, hogy a Hadogenes paucidens az egyik leglassabban növo. Melyek a leggyorsabbak ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Csabika írta:
Üdv Mindenkinek!

Még új vagyok itt, de már több éve tervezem azt, hogy skorpiót vegyek, csak vártam még vele, hogy tényleg akarom e, vagy idovel elmúlik... szóval most megtéve az elso igazi lépést érdeklodnék;

Tunátok e nekem olyan skorpiót mondani, aki Egyiptomi, sivatagos területrol származik, lehetoleg világossárgás színe van, és természetesen a mérge nem kimondottan veszélyes...

A segítségeteket elore is megköszönöm! Ja, és ha neadjisten valaki tudna eladó skorpiót ezekkel a paraméterekkel, nem haragudnék ha itt ezt jelezné!

Még1x köszi, Csabi

Szerintem egy Scorpio maurus megfelelo ezeknek a paramétereknek... de még én is nagyon kezdo vagyok, tehát ez csak az én véleményem Nevet?
http://baike.baidu.com/pic/46/1156893992272110.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Csabika
Újonc

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Üdv Mindenkinek!

Még új vagyok itt, de már több éve tervezem azt, hogy skorpiót vegyek, csak vártam még vele, hogy tényleg akarom e, vagy idovel elmúlik... szóval most megtéve az elso igazi lépést érdeklodnék;

Tunátok e nekem olyan skorpiót mondani, aki Egyiptomi, sivatagos területrol származik, lehetoleg világossárgás színe van, és természetesen a mérge nem kimondottan veszélyes...

A segítségeteket elore is megköszönöm! Ja, és ha neadjisten valaki tudna eladó skorpiót ezekkel a paraméterekkel, nem haragudnék ha itt ezt jelezné!

Még1x köszi, Csabi
Vissza az elejére
Profil üzenet website
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 23. Vas., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

Oks, köszi. Nekem mindenképpen kicsi kéne, pókokból is csak kicsit vettem eddig (és fogok is). Amúgy ez a 27-31 fok még az ami nem stimmel. Melyek a legkevésbé melegigényes fajok ? Gondolom az Euscorpius nembe tartozóak, de azért megkérdezem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 18. Kedd., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van egy Hadogenes paucidens hímem o nagyban hasonlít a troglodytesre csak hát kicsit más a külseje. Jó kezdésnek, a teste lapos mert nappal sziklák repedéseiben szokott tartózkodni a terkót is igy kell neki megcsinálni, este aktív afrikai skorpió a vadászat közben elég gyors, a mérge nagyon gyenge nem is mondanám agresszívenek, 27-31fokon kell tartani a terkó ne legyen nedves de csont száraz sem, itatótálat nem igényel. Amugy o eladó.Pároztatásra nem nagyon ajánlom mert már megölt egy nostényt ami lehet hogy az én hibám volt de szerintem akkor se próbálkozz meg van o egyedül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 18. Kedd., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

Gondoltam a késobbiekben még szert teszek még egy skorpióra (most van egy kicsi 3 centis imperatorom), és nemtudom igazán, hogy milyen legyen. Hallottam, hogy kezdésnek még a Heterometrus fajokat szokták ajánlani, de abban nekem az nem tetszik hogy szinte ugyan olyan mint az imperator. Nos, ha szabad ilyet, akkor írok egy "jellemrajzot" arról, hogy milyen legyen a skorpió : sárgás vagy barnás színezet, gyenge vagy közepes méregerosség, kicsi vagy közepes nagyság, tágturésu, nem túl ritkán beszerezheto, az agresszivitás nem számít, és a helyigény sem. Elore is köszi. Amúgy meg szerintem számomra ez a faj lenne a legjobb, csak még nem láttam eladót... és külsore is nagyon bejön : Hadogenes troglodytes
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 08. Csüt., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

El kéne adnom (szivességb???l) egy Heterometrus fajt.
Egy kedves leányismer?söm kollégiumi társa döntött úgy, hogy az általa 8e pízé vett "vadálattól" ilyen olyan okok miatt (ezt számomra is a homály fedi) megválna 5000,- jó Magyar forintéééé. Egyenl?re ennyi az infóm róla, de igyexem kipuhatolni még néhány érdemi paramétert, és majd vázolom kés?bb! Ha valakit esetleg érdekel (vagy egy ismer?sét) egy veszélytelen, barátságos, nagytermet? erdei skorpió (mert hogy ?k azok) dobjon legyen má olyan kedves egy privit!

El?re is köszi a segítséget!

Ja és bocs az offolásért, de ez sürgös, és így legalább elolvassátok! Kacsint?

Amúgy a fenét off!
A Heterometrusok tipikus "kezdésnek ajánlott" skorpiók! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 01. Csüt., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

hello

Carion itt egy jo oldal www.ub.ntnu.no/scorpion-files nekem ez a kedvencem

Norbalila a börzén biztos hogy lesz valamilyen Pandinus
egyébként a Pandinus cavimanus nem teccik?mert azt tudok adni olcson nézz rola képet én jobban csípem mint az imperatort.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Carrion
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 30. Kedd., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tervbe vettem, hogy a közeljöv?ben beszerzek valamilyen skorpiót.
De elötte szeretnék kell?képpen informálódni.
Tudnátok ajánlani valami jó weboldalt?
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 24. Szer., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Az ocsémet rávettem egy császárskorpió tartására. Mennyi esély van rá hogy
a következ? börzén találok?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
DonRat
Újonc

Elküldve: 2007 Jan. 23. Kedd., 23:47    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a tanácsokat gaspar és pokok!
Az igazat megvallva nincs olyan skorpió, ammit ne szeretnék!
(Az egyik kedvencem az arizóniai sz?rös skorpió.)
Már csak annyit kérdeznék, hogy hol szerezhetem be a kis jószágokat biztonságosan nameg, hogy kb. milyen összeg ellenében?
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 23. Kedd., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

Oke!
Akkor majd megbeszéljük!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 23. Kedd., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Volt ilyen meg vettem is de szerintem nem beszéltünk ott, egyszer találkoztunk a Leguánba de ha érdekelnek van 500Ft-ért kicsi itt a számom:06209219103 de el is cserélhetjük Euscorpius italicusra
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 15:49    Hozzászólás témája: idéz

Ez a Lychas, tényleg nagyon szép!
Gaspar! Nem ilyet mutattál nekem a börzén?
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 21. Vas., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

Helo

pokok felsosrolásában benne volt a Lychas amire illenek az elvárásaid NEM nagy, a szine sem olyan sötét nem halálos és pluszz érdekes benne hogy félig falakó és nálam most vannak kicsik. Nézz róla képeket szerintem nagyon jo állat
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 22:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Egy cseh fórumon erre azt irták, h bármit választhat azokon kívül amiket brachy tart Nagyon boldog...
Vissza az elejére
Profil üzenet
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
"Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni!
Ajánljatok lécci vmi szépet kezd? skorpiósnak!
Vmi nagyobb fajtát szeretnék,ne legyen túl sötét és ?????? ne legyen nagyon vastag az ollója. Az sem baj ha nem halálos mérg? jószág!
El?re is köszi!
RAT"

Sztem ha még nem volt skorpiód akkor ne válogass.
Válaszd a Pandinus, Heteromethrus, Lychas, Hadogenes, Hadrurus nem valamelyik faját.
Igaz: sötétek és vastag az ollójuk
Viszont:nagyra n?nek és nem halsz bele a marásába!
Ha nem halgatsz rám és veszel valami más fajt.
Arra vigyázz, hogy ne legyen Parabuthus, Leiurus, Androctonus, Tityus, Hottentotta!!!!!!!!!!!!
DonRat
Újonc

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni!
Ajánljatok lécci vmi szépet kezd? skorpiósnak!
Vmi nagyobb fajtát szeretnék,ne legyen túl sötét és ?????? ne legyen nagyon vastag az ollója. Az sem baj ha nem halálos mérg? jószág!
El?re is köszi!
RAT
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

brachy írta:
Szia

Az álskopióknak és a skorpi?knak semmi köze egymáshoz azon kívül, h mind kett? Arachnida.

Ez így igaz!

Nem új fajt találtam, "csak" Mo faunájára újjakat.

Legutóbb Pit szerkesztette (2007 Jan. 20. Szomb., 00:58), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Az álskopióknak és a skorpi?knak semmi köze egymáshoz azon kívül, h mind kett? Arachnida.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Brehm munkája fent van a neten igaz elég régi mü ,de ha valakit érdekel.

http://mek.oszk.hu/03400/03408/html/2613.html
Vissza az elejére
Profil üzenet
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Pit!

Te milyen skorpiót írtál le?
Álskorpió, vagy mi? Lövésem sincs ehez a témához.
Nem írod le nekünk?

Üdv!
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 29. Pént., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Igazad, van sojnos err?l még nincsenek adatok, de remélhet?leg a közeljöv?ben valaki felmutat valamit és tisztázódik a dolog. Reméle tudok beszélni Kova?ík úrral és tud szolgálni valamiféle anyaggal is Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 29. Pént., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

Lapozgassatok...

http://www.termeszetvedelem.hu/index.php?pg=menu_544

http://www.golyahir.hu/vedett/va.htm

Hol szerepel ezeken a skorpió???

Uff!

Én beszéltem...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 29. Pént., 14:19    Hozzászólás témája: idéz

brachy írta:
Szia

Igen Magyarorsság területén megtalálható egy Euscorpius faj de ugy tudom nem pont a carpaticus ha mégis akkor valaelyik alfaj. Ugyan igy Csehországban is van egy kisebb szigetelt skorpiópopuláció.

Ismétlem önmagam.
Hol található ez a populáció, mikor és ki írta le, mint a Magyar faunára tekintve új fajt? Adatokat várok, nem mendemondákat.
Egyébként Kovarik úr az italicust jegyzi, és a carpathicust valószín?síti nálunk. De tudtommal ? sem közöl adatokat. A Brehm könyvben (ha jól emléxem) írnak egy Somogy megyei Magyar skorpióról. De itt sincs konkrétum, ráadásul nem is túl új az iromány ugyibár!
Összegezve...
Megbízható egzakt zsurnalisztikát mutassatok fel, pontos el?hely adatokkal, alkoholban úszkáló bizonyító példányokkal!

Egyébként üdv Brachy ezen a fórumon!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 28. Csüt., 23:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Igen Magyarorsság területén megtalálható egy Euscorpius faj de ugy tudom nem pont a carpaticus ha mégis akkor valaelyik alfaj. Ugyan igy Csehországban is van egy kisebb szigetelt skorpiópopuláció.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 28. Csüt., 01:08    Hozzászólás témája: idéz

Hát én úgy tudom, hogy az E. charpaticust igenis többször látták már alföldi tölgyesekben, és hivatalosan védett Magyarországon. Ett?l függetlenül ezt elég régen olvastam már, és lehet, hogy nem igaz, amit írtam emlékezetb?l írtam....
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 24. Vas., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Hogy van ahol védett a Kárpáti skorpió az igen, de hogy erdélyben nem, azt nem tudtam. Szomor?

Nem irodalmi adat, de mesélték, hogy a m?szaki kollégiumnál találtak egy példányt. Feltehet?en ez kiszabadult valahonnan.

A vadon befogottról, meg nem akarok hülyeséget írni, inkáb megnézem az irodalomban...
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 24. Vas., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Hajajaj!
Volna néhány kérdésem a forumitákhoz!
(Zárójelben az elkövet?k...)

1, Honnan az infó, miszerint az erdélyi Euscorpius-ok védettek? (Pit)
Jómagam err?l még nem hallottam. A Csehek, és az Osztrákok tudom, hogy védik.

2, Hol találtak szorványokat Magyarországon? (Pit)
Ezidáig tudtommal nincs bizonyító példány. Persze ett?l még lehet, hiszen feltételezések elég régr?l ismertek! (pl. F.Kovarik is említi)

3, Egy hazánkra nézve nem bizonyított el?fordulású faj hogyan lehet mégis védett? (Varjuvitte)
Lásd fentebb.

4, A Buthus ibericus és a Buthus montanus hol él? (Varjuvitte)
Csak hogy az európai lista teljes legyen! Kacsint?

Egyenl?re ennyi. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

HerpBoy igazad van, tényleg nem bisztos, hogy carphaticus volt, de mindenesetre az összes Euscorpius fajra ami a környékünkön él igaz az amit leírtam, szóval bátran lehet próbálkozni Mosoly
Csak néhány skorpiófaj él európában aminek veszélyes a mérge ha jól tudom (Buthus occitanus, Mesobuthus gibbosus, Mesobuthus cyprius) És azok könnyen elkülöníthet?k az Euscorpius fajoktól, a metasomájuk sokkal vastagabb.
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

Az unokan?vérem horvátországban lakik ( Akire Frankó azt hitte hogy anyum. 29 éves az uncsim Nagyon boldog és nemis néz ki ?regebbnek s?t) Na malyd ? hoz nekem Nagyon boldog ( vagyis remélem) Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van Kárpáti skorpióm,
Több ízben szaporítottam is ?ket, fel is neveltem a kicsiket, és el is adtam...
Jó kis állat!
A börzén nem volt, nem is szokott.

Magyarországon, nincsen stabil állománya, viszont elszórva több helyen is találtak.
Erdélyben sok helyen van, de védett!
Vissza az elejére
HerpBoy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Az nem biztos hogy E. charpaticus volt, csak mert a színezete olyan volt mondjuk. Mosoly Amúgy meg itthon ritka mint a fehér holló, Dél-Keleti Kárpátokban van rá esély, hogy talál az ember. Ritka hogy van valakinél, nobradnek "valószín?leg" van egy n?stény példánya, de szólok neki hogy nézzen fel, ? jobban skorpiózik mint én. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Hát nem tartom valószín?nek, hogy sok kereskedés tartaná ?ket, mivel a kereslet irántuk nem lehet túl nagy. Nem annyira látványosak mint az óriásskorpiók és nem annyira különlegesek mint a sivatagiak. Sztem a legjobb módszer az interneten apróhirdetéseket nézni/feladni. Én még anno Horvátországban fogtam egyet (benn volt az apartmanunkban Mosoly ) Másfél hétig egy bef?ttesüvegben tartottuk, ahol döbbenet mennyiség? rovart bezabált. Szerettem volna hazahozni, de anyám hallani sem akart róla így végül szabadon engedtük. Ha jártok ki nyaralni, akkor esetleg megpróbálkozhatsz gy?jtéssel. (A mediterráneumban egyáltalán nem védettek). Sziklák, fakéreg alatt, esetleg lapos kövekb?l rakott kerítések kövei között elég gyakoriak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen megfontolandó. Szerinted minden nagyobb ezzel foglalkozó állatkereskedésben lehet kapni? Retka faj? MIlyen árban mozog?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Ha jól tudom az Euscorpicus charpaticus kis termet?, gyenge mérg? és viszonylag nyugodt faj. Ha van elég kaja, és elég nagy a terrárium akkor lehet több azonos méret? példányt egyben tartani. Elvileg nálunk is él, erdei faj, de mindenképp vásárolni kell ?ket, mivel védettek (viszont fogságban elég jól szaporodnak)

Itt van egy kis írás németül valakit?l aki tartja is ?ket:
http://tarantula.assimilaterz.org/ecarpathicus.shtml
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Okt. 25. Szer., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Nobrad jelentkezz hah????
Sz?ks?g van a segits?gedre!!!!
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 25. Szer., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

Vannak olyanok, de azokat ?n nem ismerem.
Lehet, Nobrad tudja!
Vissza az elejére
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Okt. 25. Szer., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

Besz?ltetek valami kis skorpi?kr?l 4 cm-re n?nek meg. Lehet ?ket egybe tartani? Az ?cs?mmel ellent?tben nem ?rdekel a m?ret lehet kicsi kicsit agressz?v csak az a l?nyeg, hogy nagyobb korukban is lehessen ?ket egybe tartani. Pl mint a szabadban a kavicsok alatt egy skorpi?csal?d azok se b?ntj?k egym?st
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Okt. 19. Csüt., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ezek szerint megvan a kiszemelt p?ld?ny az ocs?mnek. M?r csak az ?cs?mmel kell megbesz?lni, hogy mikorra akarja. Na meg anyu Nagyon boldog
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 19. Csüt., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Pl. ami Doeghnek van cavimanus, az pont 18 cm-es..

De a Tarantul?khoz k?pest nem t?l akt?vak.

S ez a p?ld?ny 1-1,5 hetente eszik..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiós dolgok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu