Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Fűtés/Világítás

Fűtés/Világítás

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Feb. 14. Hétf., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

playback írta:
rockerzsolti82 írta:
Üdv újra!
Hamarosan több pókom is vedleni fog, és felmerült bennem egy kérdés. Ugyebár most a fűtést és a világítást egy időkapcsolós lámpával oldom meg, ami fél óránként ki- és bekapcsol. A kérdésem az lenne, hogy vedlés közben mennyire zavarhatja meg a pókokat a fény le- és felkapcsolása?

Szia
Szerintem ez a félóránkénti ki-be kapcsolás nem valami jó megoldás.Próbáld inkább a napi 10-12 órai beállítást.A hőmérsékletet pedig az izzó távolságával szabályozhatod.Nekem ezt egy 100 forintos 40w-os izzóval sikerült.26-28fok van a terkóban. Ha a fogyasztást sokallod akkor elméletileg tuok 1000ft-ért(postával 1500) 20w-os 6m-es fűtőkábelt Kacsint? Most vettem énis ,majd leírom hogy válik be!

Ez a fűtőkábel jó ötlet, am tudnál egy oldalt linkelni ahol meg lehet nézni milyen is pontosan? Én speciel nem láttam még, de ismerősöm azt mondta beválik
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
playback
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Feb. 14. Hétf., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
Üdv újra!
Hamarosan több pókom is vedleni fog, és felmerült bennem egy kérdés. Ugyebár most a fűtést és a világítást egy időkapcsolós lámpával oldom meg, ami fél óránként ki- és bekapcsol. A kérdésem az lenne, hogy vedlés közben mennyire zavarhatja meg a pókokat a fény le- és felkapcsolása?

Szia
Szerintem ez a félóránkénti ki-be kapcsolás nem valami jó megoldás.Próbáld inkább a napi 10-12 órai beállítást.A hőmérsékletet pedig az izzó távolságával szabályozhatod.Nekem ezt egy 100 forintos 40w-os izzóval sikerült.26-28fok van a terkóban. Ha a fogyasztást sokallod akkor elméletileg tuok 1000ft-ért(postával 1500) 20w-os 6m-es fűtőkábelt Kacsint? Most vettem énis ,majd leírom hogy válik be!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Cifu
Újonc

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 19:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre...Mosoly
5 napja vettem egy Brachypelma boehmei pókot,aminek gondba vagyok a fűtésével...
jelenleg egy halogén lámpát tettem a terrárium tetejére(ami szerintem nem túl jó),ami ugyn jó meleget csinál,de erős a fénye...és az a gondom,ha reggel bekapcsolom fűteni akkor bepárásodik a terkó...Szomor? mert hidegebb van a szobámban.
Holnap kipróbálok egy spotlámpás megoldást,hogy messzebb rakom a terkótól és azzal világítom,vagy még olvastam ezt a "sütőizzós" megoldást is...
Melyik lehet a jobb megoldás,vagy mit tanácsoltok?Mosoly
Jah,és a terkó tetejére egy alu rácsot fogok tenni...az megfelelő?
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 23:47    Hozzászólás témája: idéz

Üdv újra!
Profil üzenet website állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 26. Szer., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ez a hőmérséklet ezek szerint jó a póknak, igaz?
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 26. Szer., 07:41    Hozzászólás témája: idéz

Általában az exoterrás csal Mosoly Saját tapasztalat alapján csak annyit mondhatok, hogy exoterrásból eddig mindig gyenge minőségűt vettem. Páratartalom mérő ami 5-10%-ot mozog csak, csipeszt amelyiknek a szárai elmentek egymás mellet amikor összenyomtad, hőmérő ami szerint 24 fok van éjjel-nappal. Szóval személy szerint nem ajánlom az exoterrás cuccokat. Biztos van köztük jó, de a közeli környezetemben még nem találkoztam elégedett vásárlóval Forg? szemek
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 26. Szer., 02:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Megcsináltam a terkómhoz a világítást (fűtést), a 15W-os izzó a terrárium tetején van egy virágcserép alatt. A terrárium 20 cm magas, fönt van egy ExoTerra hőmérő (nem közvetlenül a cserép alatt!), ami most 34 fokot mutat. Kíváncsiságból betettem az aljára egy akváriumi hőmérőt, benn van fél órája, de csak 25 fokot mutat. Lehetséges ekkora hőmérsékletkülömbség egy 10x10x20-as terráriumban, vagy valamelyik hőmérő csal? Ha tényleg jól működnek, akkor megfelel-e ez a pókomnak (Aphonopelma Caniceps), vagy változtassak valamit?
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 00:52    Hozzászólás témája: idéz

En pl nonstop lampazom oket es meg eszembe sem jutott h. zavarna oket-ketlem h. zavarna oket(tisztelet a kivetelnek...azt takarasba teszem)
ugy tesznek vesznek napkozben is mint ejjel...(irminia,cambridgei foleg)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

A közeljövőben szeretnék beruházni egy fűtőkábelre csak nem tudom, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb. Van itt olyan, aki exo-terrás kábelt használ ?

Ja és egy ilyen 15 W-os kábellel kb mekkora hőmérséklet-emelkedést lehet elérni?
http://www.petnet.hu/exoterra/heat_cable_futokabel_3_5m_15w/termek/9241/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
qqqq
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Rolinus írta:
Igen ettől félek én is, h nem fogom túl sokáig használni:D Köszi azért:)

Figyelj ez a legolcsóbb! Beméssz egy kínai boltba vagy tescoba és veszel egy bicikli hátsólámpát, ez piros színű, nekem is van egy ilyenem a terkók mellet kéznél és ha este meg akarom őket lesni miközben aktívak ezt használom hozzá, és van abban valami, hogy ez nem zavarja őket mert ha ezzel nézem ( világítok) akkor ugyan úgy mászkálnak e ha felkapcsolom a rendes lámpát akkor elbújnak. Ezt a fényt ők nem érzékeli, nem zavarja őket , próbáld ki kb 300ft ennyit megér.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolinus
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Igen ettől félek én is, h nem fogom túl sokáig használni:D Köszi azért:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Raror01
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Én anno csináltam piros ledes éjszakai fényt, mivel úgy tudom a piros nem tesz oda a pók szemének.
Aztán rájöttem, hogy mennyivel egyszerűbb dolgom lett volna, ha befogok egy hátsó ledes biciklilámpát.
A szerkesztett ketyerám be volt kapcsolva kb háromszor, már azt sem tudom hol van Mosoly
You say Jonas Brothers, I say Jose Zamora
You say Justin Bieber, I say Lutzenkirchen
You say Taylor Swift, I say Sidekick
Vissza az elejére
Profil üzenet
bombsqad
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

Ha éjszakai ledes világításon gondolkodsz, akkor a vörös fényben kell gondolkodnod, ugyanis ha jól tudom ezt nem érzékelik a pókok, így nem zavarja őket a normális éjszakai életben.
Üdv: Tom
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

Rolinus írta:
Valakinek van a pókjainál éjszakai világítás? Én LED világításon gondolkozom, nem a pók szempontjából, hanem az enyémből, dekorációként.....Színek??? Fehér? Kék? Vörös??

Heló!
Szerintem felesleges de ha annyira akarsz akkor kékkel vagy pirossal világitsd meg Kacsint?
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Rolinus írta:
Valakinek van a pókjainál éjszakai világítás? Én LED világításon gondolkozom, nem a pók szempontjából, hanem az enyémből, dekorációként.....Színek??? Fehér? Kék? Vörös??

Fölösleges. Ugyanúgy kell a nyugalom és a sötétség a póknak mint akármelyik állatnak. Esténként a szabadban a pókoknak sincs fűtve világítva a valoguk Mosoly Hidd el nekik is kell egy kis sötétség hisz éjszaka élénkülnek csak fel igazán Kacsint?.

Üdv.

Legutóbb Allex88 szerkesztette (2011 Jan. 16. Vas., 21:46), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Rolinus
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
bombsqad
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 13. Szomb., 08:15    Hozzászólás témája: idéz

A hőmérséklet elvileg jó, az hogy vannak a terkónak melegebb része nem baj, mert a pók oda fog menni ahol éppen jól érzi magát. Bár ez hogy egy sivatagi terkó tetején vannak nem biztos hogy jó, mert olyan mint ha talajfűtésük lenne. Az pedig nem igazán jó a talajlkóknak. Külön fény nem kell nekik. Mosoly
trewa1
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 13. Szomb., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

helló!nem nagyon van időm végig olvasni az egészet,tehát kérdezek.pillanatnyilag 5 pókom van:Avi versicolor,Avi minatrix,Pamphobeteus sp. platyoma pár és egy pterinochilus murinus.a terráriumaik egy sivatagi terrárium ( Uromastyxok és Phrynosomák ) tetején vannak.így olyan 25-27 fok van bent,viszont a talaj lehet,h egyes helyeken melegebb.ez lehet gond vagy jó így?esetleg alapból nem jó a "talajfűtés" ?egy normál megvilágítású szobába ezeknek az állatoknak kell külön fény vagy elég ami a szobában van?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Exinor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

gebirgsjager írta:
Exinor írta:
Hello

Az lenne a kérdésem, hogy egy 30x30x25-ös terkóhoz amiben smithi fog lakni, hogyan és mivel tudnám a legjobban és legolcsóbban megoldani a fűtést és a világítást? A házi barkácsolás nem okoz problémát.
Először arra gondoltam, hogy veszek egy 20watt körüli spot izzót és foglalatot, és belebarkácsolom egy cserépbe de más ötletre is kíváncsi vagyok?
A spot égő fénye nem túl erős? Nekem is spot lámpa van a szobában és vakító tud lenni, ha belenézek. Az energiatakarékos izzók elég hőt adnak?
Ez lesz az első pókom és már minden kész van neki a világításon/fűtésen kívül, de addig nem szeretném hazahozni ameddig ezt is meg nem oldom.

A válaszokat előre is köszönöm, további szép napot,
Zoli

Majdnem ez a bevált receptem:

General electric oven 300°c sütőizzó (15w kb 250ft a praktikerben) Ez e14 foglalatot eszik, és "f" energiaosztályos, ami azt jelenti, hogy ugye nagyon "rosszul" hasznosítja az energiát (enyhe sárgás fény(azért a növények szuperül nőnek tőle), rengeteg hő). A 300°c azt jelenti, hogy ugye 300fokig hőálló, ami azért is jól jön, mert a cserépben nem égeti meg magát, így az 1000 órás várható élettartam nálam átlagban a többszöröse. A cserép szintén praktikeres, olcsó olasz egylyukú, a lyukat csak kicsit kell tágítani pl vésővel, hogy belemenjen a hőálló műanyag e14, de ha biztosra akarsz menni, porcelán. A cserepet feltétlenül béleld ki alufóliával, akár 1-2fokot is hozhatsz vele a rendszeren! A lyuggatott tetőszellőzők sajnos nagyon sokat megfognak, főleg fényből, a rácsszerű rácsok kevesebbet. Az egész rendszert olyan 6-700forintból hozom ki, egy 30x30x30as rácsos terkót 19fok szobahő mellett olyan 23fokra fűt (persze nem egyenletesen), de lehet még finomítani rajta(beállítani kettőt, alacsonyabb terkót venni, jobb rács stb.)
ui: Az energiatakarékos izzók csak minimális hőt adnak, ezek az a, és a+ energiaosztályosak.
Remélem valamennyit segített, azért érdemes sokat visszaolvasni, eléggé kivesézték itt már a témát.
üdv

Csaba

Köszi szépen valami ilyesmin gondolkoztam:) A praktiker meg itt van tőlünk egy köpésre, holnap délelőtt elnézek, talán nyitva lesz. (ha nem akkor a kedd délelőtt) Majd elkezdem visszaolvasgatni a fórumon is, sok dolog van ami még érdekel.

üdv
Zoli
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Exinor írta:
Hello

Az lenne a kérdésem, hogy egy 30x30x25-ös terkóhoz amiben smithi fog lakni, hogyan és mivel tudnám a legjobban és legolcsóbban megoldani a fűtést és a világítást? A házi barkácsolás nem okoz problémát.
Először arra gondoltam, hogy veszek egy 20watt körüli spot izzót és foglalatot, és belebarkácsolom egy cserépbe de más ötletre is kíváncsi vagyok?
A spot égő fénye nem túl erős? Nekem is spot lámpa van a szobában és vakító tud lenni, ha belenézek. Az energiatakarékos izzók elég hőt adnak?
Ez lesz az első pókom és már minden kész van neki a világításon/fűtésen kívül, de addig nem szeretném hazahozni ameddig ezt is meg nem oldom.

Zoli

Majdnem ez a bevált receptem:

General electric oven 300°c sütőizzó (15w kb 250ft a praktikerben) Ez e14 foglalatot eszik, és "f" energiaosztályos, ami azt jelenti, hogy ugye nagyon "rosszul" hasznosítja az energiát (enyhe sárgás fény(azért a növények szuperül nőnek tőle), rengeteg hő). A 300°c azt jelenti, hogy ugye 300fokig hőálló, ami azért is jól jön, mert a cserépben nem égeti meg magát, így az 1000 órás várható élettartam nálam átlagban a többszöröse. A cserép szintén praktikeres, olcsó olasz egylyukú, a lyukat csak kicsit kell tágítani pl vésővel, hogy belemenjen a hőálló műanyag e14, de ha biztosra akarsz menni, porcelán. A cserepet feltétlenül béleld ki alufóliával, akár 1-2fokot is hozhatsz vele a rendszeren! A lyuggatott tetőszellőzők sajnos nagyon sokat megfognak, főleg fényből, a rácsszerű rácsok kevesebbet. Az egész rendszert olyan 6-700forintból hozom ki, egy 30x30x30as rácsos terkót 19fok szobahő mellett olyan 23fokra fűt (persze nem egyenletesen), de lehet még finomítani rajta(beállítani kettőt, alacsonyabb terkót venni, jobb rács stb.)
ui: Az energiatakarékos izzók csak minimális hőt adnak, ezek az a, és a+ energiaosztályosak.
Remélem valamennyit segített, azért érdemes sokat visszaolvasni, eléggé kivesézték itt már a témát.
üdv

Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Én csak hidegben fűtök mostis csak versicolor miatt van bekepcsolva a fűtés 40wattnäl kb 30 40cm ről fütök nállam 24 25fokvan úgy h radiátor 0án van 30x30x25 szerintem nemkell tulzásba vinni én első pókomat majdnem megsütöttem szóval csak okosan! nem hasznásználok hőmérőt benyulok terkoba és ha melegebbet érzek minta másik kezemben akkor jó
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Exinor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 08:47    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
Én eggy 40wattos sima álólámpával világítok fűtök mind a 11pókomra azzal a teknikával mint jiiero nekem bevált

Megint túl akartam bonyolítani, de akkor jó lesz az állólámpa is, az úgyis van itthon.
Kb milyen messze legyen a lámpa, hogy tartsam a smithinek a szükséges hőmérsékletet (26-29et írnak)? Előtte próbálgatom majd, hogy kitapasztaljam, de egy kb-i távolság sokat segíthet:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 08:39    Hozzászólás témája: idéz

Én eggy 40wattos sima álólámpával világítok fűtök mind a 11pókomra azzal a teknikával mint jiiero nekem bevált
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Exinor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 07:49    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Zoli
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gramot
Látogató

Elküldve: 2010 Okt. 10. Vas., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

Jiiero írta:
Hungarocel lapba belevájni a kívánt formát -> fűtőszálat belehelyezni -> terráriumot fölé rakni. Ez a három egyszerű lépés hozzásegíthet a megoldáshoz, és a biztos zsírveszteséghez. ;D

Szia!

Az ötlet maga nem rossz. El is kezdtem megvalósítani,de nem tudok rájönni a termosztáttal mit kezdjek,hogy az a kellő hőmérséklet elérésekor biztosan kikapcsoljon,mert nem szívesen gyújtanám fel a házat. XD Valami ötlet?
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a lámpa fénye a P. murinus helyét éri direktben, mellette van a smithi, és a maradék pókokat melegigényük szerint rakosgattam egyre távolabb. A lividum már alig kap a fényből. x)
Vissza az elejére
Fool
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Smithi van a terkóba, az elvileg szereti Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 20:09    Hozzászólás témája: idéz

Elvonunalnak bújkálóba, ha zavarja őket. Van, amelyik szereti, van amelyik eltűri. x) Mindenesetre inkább világíts és legyen meleg, minthogy 18 fokon tartsd a pókjaidat! ^^ 15 watt meg nem sok, de a távolsággal mindig variálhatsz.
Vissza az elejére
Fool
Tag

Elküldve: 2010 Szept. 19. Vas., 19:59    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek egy 15W-os izzó nem zavarja a pókókat? ( mármint a fénye )
Vissza az elejére
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Szept. 06. Hétf., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Hungarocel lapba belevájni a kívánt formát -> fűtőszálat belehelyezni -> terráriumot fölé rakni. Ez a három egyszerű lépés hozzásegíthet a megoldáshoz, és a biztos zsírveszteséghez. ;D
Vissza az elejére
kozso15
Látogató

Elküldve: 2010 Szept. 06. Hétf., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Jó jó meg értetem ere mondjuk nem gondoltam ezért jobb meg kérdezni!!Köszike a gyors választ
De azis igaz hogy csótányok alá gondoltam fűtésnek:S
mert azoknak ugye kell:S
és azis ilyen terráriumba vannak nekem:S
Valami ötletek ha len
ne aszt meg köszönnémNagyon boldog!!!!
Vissza az elejére
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

bambamamba írta:
Szia!
Szerintem az akváriumi fűtőszál nem jó választás, mivel ha a pók kiássa, megégetheti magát.
A lámpát, vagy a terrárium alá rakható talajfűtőt javaslom.

Jajj Nagyon boldog Lényegében helyes a meglátás,mivel az akvárium és nem terrárium,de azért hogy kisássa és megégeti magát... Nagyon boldog eleve nem fog odamenni ahol kimondottan nagy forróságot érez,pláne ásni nem fog ott.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bambamamba
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:20    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Szerintem az akváriumi fűtőszál nem jó választás, mivel ha a pók kiássa, megégetheti magát.
A lámpát, vagy a terrárium alá rakható talajfűtőt javaslom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kozso15
Látogató

Elküldve: 2010 Szept. 05. Vas., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Helló!!!
Az lenne e kérdésem hogy ti a terráriumokat mivel szokjátok fűteni?
mert én éppenséggel akvárium fűtő szálra gondoltam hogy az hátha jó lenbe ha betemetném a föld alá és az fűtené neki ?
Köszi előre is
Vissza az elejére
ujjonc
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Helló az nem gond ha nem 25w os izzóval világitók a pókomna hanem 50 60 w ossal?
Nyugi nem egésszen közel van nem sütöm meg csak muszály vagyok azzal.

ez attól függ pl hogy mekkora terkóba/dobozba tartod a pókod
de a legegyszerűbb ha egy hőmérővel leméred hogy milyen távolságról mekkora hőt ad
ha müanyag dobozba van belül 2-3-4 fokkal melegebb lesz
szóval úgy kalkulálj,egy 20×20×20 terkónál plussz 1-2 fok lesz(de itt megint a távolságtól függ)
szóval ha csak egy pókot fűtesz a 25 Wattos megbízhatóbb
azzal nehezebb megsütni:D
remélem tudtam segíteni

üdv:ujjonc
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Helló az nem gond ha nem 25w os izzóval világitók a pókomna hanem 50 60 w ossal?
Nyugi nem egésszen közel van nem sütöm meg csak muszály vagyok azzal.
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 08. Hétf., 09:23    Hozzászólás témája: Re: hello idéz

firepro írta:
fr3ntzen12 írta:
firepro írta:
Én 15w-os izzóval szoktam hűtőládákba lehet kapni meg ilyenek elég jó hőt tud csinálni és még takarékos is nálam olyan 25-6C° van a terkóba Nagyon boldog

Hello. Aham...nekem szobaba 20-24 fok között ingadozik a dolog, de ha tudnal kuldeni egy kepet a terkodrol, hogy hogy van a feny felrakva stb azt megköszönném Mosoly

Tessék http://arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=573&postdays=0&postorder=desc&highlight=terr%E1rium&start=50

Köszönöm. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
firepro
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 22:47    Hozzászólás témája: Re: hello idéz

fr3ntzen12 írta:
firepro írta:
Én 15w-os izzóval szoktam hűtőládákba lehet kapni meg ilyenek elég jó hőt tud csinálni és még takarékos is nálam olyan 25-6C° van a terkóba Nagyon boldog

Hello. Aham...nekem szobaba 20-24 fok között ingadozik a dolog, de ha tudnal kuldeni egy kepet a terkodrol, hogy hogy van a feny felrakva stb azt megköszönném Mosoly

Tessék http://arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=573&postdays=0&postorder=desc&highlight=terr%E1rium&start=50
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 21:45    Hozzászólás témája: hello idéz

firepro írta:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
firepro
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 17:07    Hozzászólás témája: Re: ? idéz

fr3ntzen12 írta:
deadmau5 írta:
Hi!
Szerintem egy 15w vagy maximum!! 25w Mosoly

sima izzo? vagy energiatakarekos ? vagy mind1?

Energiatakarékos szinte semmi hőt nem ad le! (Azért energiatakarékos Mosoly ) Varrógépizzóval vagy sima villanykörtével ajánlatos fűteni!
Üdv!
Profil üzenet e-mail website msn állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 16:51    Hozzászólás témája: ? idéz

deadmau5 írta:
Hi!

sima izzo? vagy energiatakarekos ? vagy mind1?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 16:43    Hozzászólás témája: izzo idéz

Sziasztok... milyen fajta izzot ajanlotok kis póknak. még befottes üvegben van...köszi a segitseget. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Az lenne a kérdésem hogy mennyire fontos a lámpa nappal ha megvan a kellő fény és hőfok akkor is kell?
Ne gondoljatok roszra nem a napon van Nevet? Kacsint?
Vissza az elejére
zxrtom
Látogató

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

a hőmérő a terkók között volt éppen még nem tettem vissza és ott olan 26-27 fok körül szokott lenni gondolom a terkókba melegebb van 1-2 fokkal
Vissza az elejére
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

zxrtom írta:
Szerintetek elég ez az egy lámpa a 3 jószágnak bal szélen para középe geni aztán cavimanus vagy dobjak még 1et nekik (20w-os izzó)

sztem elég ha van nekik megfelelő hömérséklet.nálam központosan van felszerelve a lámpa,ugy osztoznak rajta:)napozhatnak is,de el is tudnak bujni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ontar
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

zxrtom írta:
Szerintetek elég ez az egy lámpa a 3 jószágnak bal szélen para középe geni aztán cavimanus vagy dobjak még 1et nekik (20w-os izzó)

a 20 w kevésnek tunik.
de nem mindegy hány fok van a szobában.

szerintem vegyél egy hőmérőt, esetleg 2 őt. akkor tudni fogod.
zxrtom
Látogató

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

Kép lemaradt
Vissza az elejére
zxrtom
Látogató

Elküldve: 2010 Jan. 09. Szomb., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Következő
5 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu