Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 179 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Poecilotheria fasciata (Latreille, 1804)* Sri Lanka

Poecilotheria fasciata (Latreille, 1804)* Sri Lanka

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Óbudai köztemet?, bécsi út, nagyszombat utca, lajos utca, bem rakpart útvonalon hol lehet ezeket beszerezni? Forg? szemek

Itt Csepelen csak fekete tücsköt és lisztkukacot lehet kapni. Eddig csak mamutban sikerült barnát vennem, meg haverom szerint baross utcaiban is van, igaz jóval drágábban.

georgio írta:
Ha nem igazán csipázzák a tücsiket, mivel etessem a kis 3 vedlésest? Nálunk nem lehet kapni kis csótányt (még nagyot sem) Van liszkukac, tücsök, gyászbogár lárva, csonti és slussz. A tücsköt múltkor kitúrta a tercsi sarkába. A lisztkukacot megette. Inkább azzal próbálkozom tovább.Nyáron tudok fogni neki bármit, de az még hol van?

Legutóbb Scream szerkesztette (2007 Feb. 06. Kedd., 21:05), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem igazán csipázzák a tücsiket, mivel etessem a kis 3 vedlésest? Nálunk nem lehet kapni kis csótányt (még nagyot sem) Van liszkukac, tücsök, gyászbogár lárva, csonti és slussz. A tücsköt múltkor kitúrta a tercsi sarkába. A lisztkukacot megette. Inkább azzal próbálkozom tovább.Nyáron tudok fogni neki bármit, de az még hol van?
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 00:09    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Nekem a halacskát is megeszi. Nálam is jó evpk egyetlen amivel rossz tapasztalatom van az a P. subfusca...

P. fasciata tarsus/scopula/karom
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Hát, már több embert?l hallottam, hogy a pöcik rossz ev?k, ne de ennyire?

Szerintem ez így nem igaz.
A Pöcik igen is jó ev?k, csak a ritmust el kell találni. Többségük monszunterületeken él, valószín?leg ezért ez a ciklikusság náluk. Viszont ha beindulnak iszonyatosan tudnak zabállni. Igaz, a nyers húst, halat, májat nem igen szeretik, és a napos egér is gyakran megmarad. Jómagam a sáskákat, csótányokat favorizálom, erre aztán bukik a kedves! A tücsök valahogy kevésbé izgalmas számukra...
A lényeg...
Ha egyszer el kezd enni a pöcink, tömjük rendesen, ha kell naponta 3x is, mert ha egyszer befejezi, már bánhatjuk! Sok ilyen pók van, ezért érdemes odafigyelni minden fajnál a "zabálási ciklusokra"!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Feb. 05. Hétf., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Kezdek komolyan aggódni. Az egy dolog, hogy nem eszik, de megvan már vagy 1 hónapja, és egy fénykép nem sok, annyit sem tudtam készíteni róla. Amióta megvan jó ha 3x láttam. Tegnap egész nap a valagát meresztgette kifelé a lyukból, gondolta- ezt nézheted ! Másnak is így viselkedett kiskorában K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 31. Szer., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát, már több embert?l hallottam, hogy a pöcik rossz ev?k, ne de ennyire? Kb. 4-5 hete van meg, és tegnap evett másodjára. Már a teljes étlapot felsorakoztattam, él?-döglött tücsi, él?-döglött liszkukac, darabolt gyászbogár lárva. Ha a búvóhelye elé raktam, kitúrta a sarokba. Na tegnap elfogadta a döglött tücsit úgy, hogy a csipesszel báboztam vele egy fél órát, mire behúzta az oduba. Gondolom most megint mosolyszünetet tart vagy 3 hétig. Még messze a vedlés, úgyhogy nem azért nem evett, meleget is kap, párát is
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 22. Hétf., 12:04    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Koka igazad van de én nem venném olyan komolyan azt a kis hálóalkotást amit csinálnak ugyanis nem tartózkodnak benne sokat iagaz bele viszik a táplálékot, meg meg is fordullnak benne de inkább alkalmi búvóhelykén funkcionál leírások tartalmazzák h fa odvaiban, repedéseiben, réseiben húzódik meg és gyakran ott ahol a szú jár Nevet?
Thomas Marklin említette nekem h nem sz?nek lakóhálót (silk tube).
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Abban egyetértek hogy nem sz? olyan lakóhálót mint az Avi. Én akkor is lakóhálónak nevezném, de ezen tényleg nem veszunk össsze. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Az Avik inkább a lombkoronában készítenek védett helyen fészket, melyhez felhasználnak leveleket, meg mohákat, stb.
A Pöcik inkább lejjebb a fa üregeit, repedéseit foglalják el, egy másik kontinensen.
Szerintem nem kell annyira szétbontani. Mindegyikben van háló, legalábbis a belsejük, szinte csak az.
A Pöcikét inkább odunak nevezném, az Avikét inkább fészeknek.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Flash
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Na de ki rak egy pöcit full üres terkóba amiben csak talaj van? Úgy gondolom az nem éppen a leghumánusabb dolog. Így valóban kénytelen lesz valamit eszkábálni magának ha el akar bújni de iylen esetben szerintem a legtöbb pók így járna el. Vagy leás vagy sz? valamit. De én azt akkor sem nevezném egy igazi lakóhálónak.A lényeg hogy a pöcik rendes körülmények között inkább odvakba bújnak be vagy egy fakéreg mögé és minimális hálószövéssel teljesen jól el vannak ott. De ezen ne vitatkozzunk. Kacsint?

Üdv.: Flash
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Ha berakod egy olyan terkóba amiben csak a talaj van. Akkor az egyik lenti hátsó sarokba fog lakóhálót sz?ni felhasználva a talajt. Ezt akárhogyis csürjük lakóhálónak nevezik.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Flash
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Relatív hogy ki mit nevez lakóhaálónak. De én például azokat amiket az avik sz?nek... Egy pöci még csak távolról sem készít hasonlót. Sz?nek hálót de az leginkább abból szokott állni hogy a kéregdarab nyitott részeit leszövis és telihordják földdel. Nem mondta nekünk se senki hogy nem sz?. A nálam lév? 26 egyed közül egyiknek sincs lakóhálója csak valami kis szövedéke földdel telihordva..

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 20. Szomb., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

A pöcik nem sz?nek lakóhálót?????????? Ki monda ezt nektek?
Az ti nem lakóhálónak hívjátok akkor hogy? Oktasatok már ki légyszíves!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 19. Pént., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

Azóta már meg is van, egy hete. Csak volt egy kis mosolyszünet az oldalon. Már szinte elvonási tüneteim voltak.......
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 12. Pént., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

REd nekem már holnap lesz egy fasciata-m Dancing . Beszéltem Wolkow-al, holnap megyek hozzá.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 10. Szer., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Pöci rajongók, találtam egy jó honlapot: http://poeci.info/fasciata.htm
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 09. Kedd., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Red egyik sem.
Kivétel persze mindig van ilyenkor gyakran a talajon a talaj alkótórészeib?l csinálnak hálóbunkert és ott tartózkodnak de a gyakoribb amit Flash is említett.
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 09. Kedd., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Ok, akkor egy fasciatát beszerzek a következ? börzén. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Flash
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 09. Kedd., 10:15    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Nem sz?nek lakóhálót. Egyik pöci sem. Inkább bebújnak a bahelyezett kéregdarab vagy akármi mási mögé ami alkalmas rá. Ezt van mikor szépen körbeszövik + telihordják földdel de ez nem általánosítható. Lehet hogy minden szövés nélkül el lesz ott. Mindkett?re van példa nálam.

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 09. Kedd., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Milyen mértékben sz?nek lakóhálót? Mint az Aviculáriák?
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Szia

A picik ára olyan 16-17 körül mozog...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Tudnod kell h a többi racionálisan gondolkodva beszerezhet? fajnak az igényei azonosak nagyjából.

A páratartalom ha ennyire érdekel fajonként változik szinte de ha érdekel addig is segít a google.

A subfusca-ára jelenleg mennyi?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Ennyire azért nem általánosítanám a Poecilotheria genus tagjainak a tartását.
Az árak eléggé mozgékonyak. Id?szakokként változik, semmi köze az idényhez. Attól függ, h per pillanat mennyi szaporulat van. Per pill a tigrinawesseli ára nagyon leesett, de pár hónapja a metallicáé esett nagyot, de most ujból drágul, mert nincs szaporulat. Egyes fajok örökké drágák elsznek: hanumavilasumica, smithi, subfusca...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 17:54    Hozzászólás témája: idéz

Stia!

A börzék tudtommal kompetitív piacok de ebbe most ne menjünk bele.
Nem valószínű hogy az eladók tudják h a "konkurencia" mivel és milyen árral ál elő mielőtt odaérnek kivéve ha egyeztetnek.
Valóban olcsóbbak de nem minden esetben (azé akárhogy is vesszük mégiscsak eladók) vagyis nem minden fajnál.
Nem csak börzén lehet olcsóbban egy bizonyos fajt, fajokat kapni.
HA ennyire "idényreharcolsz" akkor a börzén kívüleső és az általan előbb említett szerencsés helyzetet kizárva, időszakban ha szerencséd van akkor is csak pár forinttal lesz nehezebb a zsebed.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 17:15    Hozzászólás témája: idéz

A börzéken álltalában olcsóbbak a pókok nem? Konkurencia, meg többletkínálat, nem? A decemberin is 800-1000 körül mozogtak azok a pókok , amik álltalában 1500-2500 körül szoktak lenni. Szerintem a vev?knek és az eladóknak is jobb lenne a több börze. Egy olyan állandó piac kellene, mint a Pe-Csa -ban a szombatonkénti bolhapiac. Ha nem is hetente egy, legalább havonta egy. És nem utolsósorban Haverok-Buli-Fanta Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

Örülök Georgio h ennyire érdekel a Pöci nem!
Hát a kínálatról annyit h szerintem pont ebben az időszakban kelnek lassan a kokonok az áttelelés után.
De nem befolyásolják az árakat h milyen évszakot jegyzünk ez az én észrevételem nem lesz attól olcsóbb egyik faja sem ennek a nemnek h milyen idény van max ha egyidőben sok kokon jön le akkor igen csökkenhet az ára mivel túlkínálat alakul ki tehát piaci többlet és mivel a mennyiséget csökkenteni csak drasztikus úton lehetne (kannibalizmussal és miegyéb...)ami valszeg nem fog megtörténni így nem marad sok minden más egyéb eszköz azaz az árak csökkenhetnek de ez ritka viszonylag.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, tovább tanulmányozom őket, de ha ennyire egyformán tarthatóak (kb)akkor már csak a kínálat és a pénztárca szabhat határt. Ha kicsit nőő a smithi-m ,és bekerül a végleges tercsijébe, akkor felszabadul egy póknevelde doboz és akkor eljön az idő. Még azt akartam kérdezni, hogy van e olyan időszak, amikor sokkal több pók születik, tehát vannak e bevált párzási időszakok (pl. ősz, tavasz) Ilyenkor lemennek egy kicsit az árak?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 08. Hétf., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Szia Georgio!

A tarásuknál talán náhány van ami kényes smithi, subfusca....
Tudnod kell h a többi racionálisan gondolkodva beszerezhető fajnak az igényei azonosak nagyjából.
Tehát:
Éjjel:20°C alá semmiképpen sem eshet
Nappal:25°C felett mindenképp inkább 28-29 tartósan.
A páratartalom ha ennyire érdekel fajonként változik szinte de ha érdekel addig is segít a google.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Én is beterveztem már egy pöci-t. De csak akkor veszem már meg, ha kellően felkészültem belőle. Mivel a fajleírásokban nem találtam, jó lenne ha írna valaki valamit róluk. Pl. mik a pöci-k közti különbségek. Itt nem a kinézetre gondolok, hanem tartásra, temperamentumra vagy bármi említésre méltóra. Az árakkal is tisztában vagyok nagyjából. Amit tudok, hogy fánlakó, erős a mérge, szökés.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 28. Csüt., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Neke tegnap kiszökött de nem voltam ott jah 10 perce keresetem mikor előbukkant az éjjeliszekrényemből mondom WOW
akkora volt mit az egész szekrény szélességben én már aludtam subadult Nhandu chromatus nősténnyel is ő a lábamnál pinent a pokrócban azt hittem beszerok mikor megláttam h kiszökött (éjjel valamikor) de szerintem ritka az a pókász akinek még nem lógott ki egy pókja sem.
A P. genus fajai gyönyörűek nincs kétség!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
spiderboy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 28. Csüt., 10:03    Hozzászólás témája: Re: Poecilotheria fasciata (Latreille, 1804) * Sri Lanka idéz

Lolo írta:
Ez a kedvenc genusom és ha jól tudom nem egy tag rendelkezik ezzel a fajjal szerintem nagyon szép és kezelhető is egyben.
Szal várom a véleményeteket, tapasztalatokaitokat is.

Csumi...

Hát nekem is teccenek ezek a dögök,de a kezelhetőségről csak annyit hogy multkor alig birtam a szekrényből elővadászni a hímet. Párzás után kinyitottam a nősti terkóját, a hím menekült ahogy a lába bírta egyenesen a szekrényembe.Szerencse hogy már felkészültem az ilyen fajta viselkedéssel és volt a közelben doboz.de így is szívás lett volna ha bemászik a ruháimba... Nevet?

Amúgy télleg király jószágok esznek mint állat, nagyokat nőnek + minden..

Üdv Spiderboy
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 27. Szer., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

Az én fasciata-m 2 tücsköt kap el egyszerre hihetetlen számomra (ilyet én még nem láttam) h hálót szőtt amibe beleragadt 2 tücsök és azt oldogassa magának.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 24. Vas., 13:39    Hozzászólás témája: Poecilotheria fasciata (Latreille, 1804)* Sri Lanka idéz

Ez a kedvenc genusom és ha jól tudom nem egy tag rendelkezik ezzel a fajjal szerintem nagyon szép és kezelhető is egyben.
Szal várom a véleményeteket, tapasztalatokaitokat is.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu