Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Beteg a pókom?

Beteg a pókom?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Júl. 23. Szomb., 17:21    Hozzászólás témája: idéz

Érdelődöm, hogy az állatkereskedőknél lehet-e venni valmi vitaminfélét pókoknak létezik-e olyan mint más állatoknak és ha van miaz?
littlelipstick
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 02. Szomb., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Jaa, Attila -spider! Azt hiszem a kis bébi tőled van!
Vissza az elejére
Profil üzenet
littlelipstick
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 02. Szomb., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

[img]http://www.arachnida.hu/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&pos=-3116[/img]

Így néz ki most, úgy ül ahogyan visszatettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
littlelipstick
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 02. Szomb., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Szandra vagyok, kezdő póktartó és új tag. A segítségetekre lenne szükségem! Van egy kb. 10 vedléses B. smithi-m. Pont egy hete vedlett le, és annak rendje-módja szerint vártam 4-5 napot, majd tegnap beengedtem neki egy gyászbogárlárvát. A vedlés utáni pá napban amíg az etetéssel vártam mászkált, bejárta a terráriumot. Ennek ellenére etetéskor a zsákmányállat egyszerűen elmászott a lábai alatt! ..míg ő meg sem moccant. Majd elkezdtek a lábai lassan rángani, egy -egy pillanatra, aztán mindig abbamaradt..emellett néha elemelkedett éppen hogy egy fél mm-t a talajtól majd visszaereszkedett. Nagyon furcsának tartom ezt a viselkedést, mivel még nem volt rá példa. Aztán magára kellett hagynom egy pár órára..és mire hazaértem ugyan abban a pozícióban ült és nem moccant. Megijedtem és kiszedtem ( bár ez feltehetőleg nem volt jó ötlet), de a tenyeremben sem moccant. Letettem egy nedves vattára egy kis dobozban amit átjár a levegő éjszakára..de reggel is úgy találtam. Reggel ismét volt egy kis görcsös rángása, de csak a lábaiban és minimális...aztán abbamaradt és azóta semmi. Olyan mintha elpusztult volna, de nem merev a teste. Átitattam a talaját és visszatettem, a lámpát lekapcsolva hagytam és nagyon aggódok! Mi lehet a baja és mi tévő legyek??
Üdv.: Sz
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 25. Pént., 04:11    Hozzászólás témája: idéz

Véleményem szerint semmi baja sincs a pókodnak.
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Márc. 25. Pént., 02:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Az áttelepítés során észrevettem a P platyomma-m potrohának alsó részén, egy gyanús foltot!
Ez ugye nem madárpókrák akar lenni? A viselkedése sem tetszik nekem, 2010. 12. 10-én szereztem be az állatot, kb 7V-s lehet, de nálam azóta sem vedlett! Táplálékot az első néhány hétben elfogadott, de már egy ideje azt sem. Gondoltam vedléshez készül de nekem akkor is vmi gyanús volt...[img]https://picasaweb.google.com/103965456154135765162/PPlatyomma#5587778124275387650[/img] Tisztán látszik, hogy van rajta egy világosabb folt, benne egy pici piros pöttyel. Az áttelepítés után elbújt a barlangjába és eltorlaszolta magát. Nem is zavarom néhány napig... Természetesen végig az az igényeinek megfelelően tartottam az állatot, szóval azt hiszem nem rontottam el semmit.
Kicsit OFF de meg tudnátok mondani hogy szerintetek milyen nemű?
A válaszokat előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Sziasztok!
Most meg kell hogy cáfoljalak Attila,mivel egy adult állat esetében 1 hónap táplálék nélkül elenyésző idő (még egy juv. esetében is) ,a roseam 7 hónapig nem fogadott el táplálékot,és most megint 2 hónapja koplal. A víz hiánya viszont okozhat problémát. Kacsint?

Hali.
Hát jó... Nagyon boldog
Én úgy értettem a dolgot, hogy ha vedlés előtt állt akkor viszont megviselhette a szervezetét. Azzal tisztában vagyok, hogy egy egészséges állat esetében nem okoz gondot egy hónapnyi táplálék hiány, de ha esetleg közeleg a vedlés az már más tészta...
A rosea meg hát... Nagyon boldog na, nem épp a rendszeres táplálkozásáról híres! Mosoly

Igazából nekem ez a lehetőség jutott eszembe.... hát nem tudom... más ötletem nincs...
Főleg ha valóban ráncos az állat potroha, akkor lehet az a probléma, hogy "lefogyott" az állat.

Ja és még valami! Mosoly Az állat nem adult, legalábbis a leírtak szerint! Mosoly

Üdv.: Attila
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Most meg kell hogy cáfoljalak Attila,mivel egy adult állat esetében 1 hónap táplálék nélkül elenyésző idő (még egy juv. esetében is) ,a roseam 7 hónapig nem fogadott el táplálékot,és most megint 2 hónapja koplal. A víz hiánya viszont okozhat problémát. Kacsint?
frelet1
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

3X vedlett nálam de most elöször fordult elö ijen h eddig nem kaptak enni, de akor valószinüleg ez lesz a gond:S és azért furcsáltam mert a másik 2 pók teljesen jolvan! remélem helyrejön:S
Vissza az elejére
Profil üzenet
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 13:03    Hozzászólás témája: idéz

frelet1 írta:
Átraktam egy kis dobozba friss tőzeggel és azóta lámpázom, hőméröm sajnos mincs.Mindig tücsökkel etetem öket amit mindig ugyanott veszek...eddig nem volt ijen probléma.és kb egy hónapja nem kaptak.Nöstényként vettem egy éve és elv 9 vedléses. Viszont lehetséges h leesett a terrárium üvegéröl! rendszeresen felmászott h közel legyen az izzóhoz és a terárrium egy 35X35-ös kocka. akár nagyot is eshetett:SHa ez az oka azt hogy tudom kideriteni és mit kell tenni?

Szia.
Ha egy hónapig nem kaptak enni, az azért nem a legjobb... sőt...
Ha jól veszem ki a szavaidból egy éve vetted, és azóta nem vedlett? Ebben az esetben valószínűleg közeledett volna a vedlés, de ez eltolódott táplálék hiányában.
De véleményem szerint ha a vedlés nem is játszik közre, az egy hónap táplálék nélkül, terráriumi körülmények között, nagyon sok... Véleményem szerint e miatt gyengült le...
Emelj a páratartalmon (ésszel) és biztosítsd az állandó megfelelő hőmérsékletet! Szerintem többet nem tudsz tenni...

Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Vize van?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
frelet1
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

Átraktam egy kis dobozba friss tőzeggel és azóta lámpázom, hőméröm sajnos mincs.Mindig tücsökkel etetem öket amit mindig ugyanott veszek...eddig nem volt ijen probléma.és kb egy hónapja nem kaptak.Nöstényként vettem egy éve és elv 9 vedléses. Viszont lehetséges h leesett a terrárium üvegéröl! rendszeresen felmászott h közel legyen az izzóhoz és a terárrium egy 35X35-ös kocka. akár nagyot is eshetett:SHa ez az oka azt hogy tudom kideriteni és mit kell tenni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia.

Ilyenkor az első dolog amit ellenőrizz az a hőmérséklet, és a páratartalom! Ha ezek véleményed szerint rendben vannak, akkor talán érdemes azt végig gondolni, hogy mit evett, mikor evett, mikor vedlett! Biztosan nőstény e vagy esetleg hím, és hogy biztosan nem adult e?? Esetleg rakj fel egy képet a potroháról, hátha lehet rajta látni valamit!

Nem lehetséges, hogy az állat megsérült valamitől?

Vissza az elejére
frelet1
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 23. Kedd., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! van egy nöstény b vagansom még nem adult és napok óta összehuzza magát lábak a has alatt de amikor lefújom vizzel próbálna menni. átraktam egy dobozba és alig bir mozogni szegény. sajnos egyébb okokbol egy darabig nem kaptak enni de a másik 2 pókomat ez hatotta meg...viszonylag rég vedlett és talán mintha a potrohának a felsö része picit ráncoslenne.Nemtudom ezt már lehet h behalucinálom lécives ha tudtok segitsetek! önmagátol a pók minimálisan mozog. enni meg se próbál elöreis köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
MXK2
Látogató

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 18:33    Hozzászólás témája: hála idéz

köszönöm a válaszokat hát így szemre kb. 12cm-es lehet most előtte kb 8cm volt de ezek csak becslések mert a vedlés óta nem láttam kint
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sennheiser
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 18:26    Hozzászólás témája: Re: punnyadás idéz

MXK2 írta:
sziasztok
az achantoscuria geniculátám levedlett pénteken és azóta ugyanúgy viselkedik mint vedlés előtt bent van a bujójában és nem eszik. valami baja van? próbáltam a fórumon nézelődni a témában de nem találtam semmit

És még pár napig így is fog viselkedni. A vedlés megviseli az állatot igy ne várd, hogy vedlés után azonnal elfogadja a táplálékot! Hagyd pihenni és ne zaklasd! (Javaslom nézelődj többet A FORUMON, mert a kérdés már igen sokszor előfordúlt, GYIK elolvasása sem lenne utolsó dolog amit a helyedben megtennék)
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 18:14    Hozzászólás témája: Re: punnyadás idéz

MXK2 írta:
sziasztok
az achantoscuria geniculátám levedlett pénteken és azóta ugyanúgy viselkedik mint vedlés előtt bent van a bujójában és nem eszik. valami baja van? próbáltam a fórumon nézelődni a témában de nem találtam semmit

Szia!
Mekkora lett a genid?
Vedlés után ez természetes...
Vedlés után várni kell 1 hetet és utána próbáld etetni. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MXK2
Látogató

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 18:09    Hozzászólás témája: punnyadás idéz

sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nigarium
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Nov. 20. Szomb., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Tegnapelőtt levedlett a genim, és azóta a 2 hátsó lábát nem tudja használni... Előtte minden rendben volt vele. Helyre jön ez még a következő vedléseknél?????
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MXK2
Látogató

Elküldve: 2010 Nov. 17. Szer., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
MXK2 írta:
sziasztok
az achantoscurria geniculatamat kb. egy hete hozam el, azóta nem nagyon aktív bevette magát a bújóba és onnan nem jön ki max néha a vizestálhoz, gondolom inni. nem evett azóta. 8cm-es és aggódom miatta mert azt hallottam hogy ez a faj aktív. mit gondoltok ez normális vagy valami baja van?

köszönöm most megnyugodtam
ez teljesen normális dolog.
nagy valószínűséggel vedlés közeleg, ilyenkor gyakorta teszi ezt.
javaslom olvasd el a róla szóló topikot, kb 1000 szer lett ez írva.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 17. Szer., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

MXK2 írta:
sziasztok
az achantoscurria geniculatamat kb. egy hete hozam el, azóta nem nagyon aktív bevette magát a bújóba és onnan nem jön ki max néha a vizestálhoz, gondolom inni. nem evett azóta. 8cm-es és aggódom miatta mert azt hallottam hogy ez a faj aktív. mit gondoltok ez normális vagy valami baja van?

ez teljesen normális dolog.
nagy valószínűséggel vedlés közeleg, ilyenkor gyakorta teszi ezt.
javaslom olvasd el a róla szóló topikot, kb 1000 szer lett ez írva.
Látogató

Elküldve: 2010 Nov. 17. Szer., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet
kovino1
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 11. Csüt., 06:44    Hozzászólás témája: . idéz

Szia!adult nősténynél az 1 hónap az szerintem teljesen normális.majd megéhezik és enni fog ne aggódj.a potroh fakulása viszont nem vedlésre utal hisz ilyenkor inkább sötétedik,fekete lesz a bőr alatti rész.maga a pók színe ugy átlagban vedlés után 1re inkább kopik fakul.de ez természetes.
Vissza az elejére
Drake007
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Hy. Az albopilosum nöstim (adult) Levedlett kb 1 hónapja és nem hajlandó enni.
Közben észrevettem h megint fakul a potroha. Megint vedleni készül v valami baja van?
A válaszokat előre is kössz.
Vissza az elejére
kovino1
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 19:45    Hozzászólás témája: . idéz

Nem ennyire koordináltan és gyorsan de valami hasonló.(de nem mardosott közben.)
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 18:44    Hozzászólás témája: Re: . idéz

kovino1 írta:
Sziasztok!nekem kb 3 hete pusztult el az adult nőst cambim.amikor hozzákerült nem látszott rajta semmi, aztán kb 2hónap múlva rakott 1 kokont ,vagyis rossz hálót szőt és kifolyt.ez nem is gond megette ezzel lezártam.aztán észrevettem 1 dudort az utótesten amit rendszeresen figyeltem,és mintha nőt volna kicsit.kb 2-3 hónapig nem evett lehet csak ezért látszott növekedésnek mert ugye a pók fogyott.aztán elkezdett furcsán viselkedni rángatózott,rohangált kapkodott a levegőben mintha el akarna kapni valamit.máskor meg nem volt semmi fura a mozgásán.amikor utoljára láttam épp hason feküdt és emelgette a lábait volt ,hogy 1szerre mind.reggelre pedig elpusztult de furcsa mód a lábait nem húzta maga alá.

szia!

efféle mozgása volt az elpusztulása előtt? :

Link

Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 17:24    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok!nekem kb 3 hete pusztult el az adult nőst cambim.amikor hozzákerült nem látszott rajta semmi, aztán kb 2hónap múlva rakott 1 kokont ,vagyis rossz hálót szőt és kifolyt.ez nem is gond megette ezzel lezártam.aztán észrevettem 1 dudort az utótesten amit rendszeresen figyeltem,és mintha nőt volna kicsit.kb 2-3 hónapig nem evett lehet csak ezért látszott növekedésnek mert ugye a pók fogyott.aztán elkezdett furcsán viselkedni rángatózott,rohangált kapkodott a levegőben mintha el akarna kapni valamit.máskor meg nem volt semmi fura a mozgásán.amikor utoljára láttam épp hason feküdt és emelgette a lábait volt ,hogy 1szerre mind.reggelre pedig elpusztult de furcsa mód a lábait nem húzta maga alá.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

használj kókuszrostot, szedd ki a kajamaradékokat, és minél több szellőzési lehetőséget adj a terráriumba. ezek mind megelőzik a penészesedést.
érdemes átfutni azon is, hogy mi a fontosabb egy pók élete vagy egy kis penész ami kezelhető.
szerintem tedd be őt egy nedvesebb helyre pár napig.
próbáld ki ebben az esetben is a papírtörlős megoldást. szerintem ha nem késő akkor még segíthet.

flash88: tévhit hogy a kókusz nem penészedik! bár nehezebben kezd el penészedni, mégis sikerül olykor.
megelőzhetjük az előzőleg leírtakkal.
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Azért hazsnálunk a kókusz tőzeget pókoknál mert az nem penészedik ha kókusz tözeget hazsnáld igenis locsold hameg nem válts át
Vissza az elejére
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

Hát az tény és való hogyan nemlocsoltam olyan nagyon sokszor :S.
De csak mert nem akartam penészesedést.
Mi a teendő ilyenkor?
Menthető még az állat?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

Ahogy Kratosz is mondja ha falakót tartasz a nedvesítés az alap dolog no meg persze a hő hogy legyen páratartam!

Üdv.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

szia!

anno mikor voltak már hasonló problémáid, többször is említettem hogy túl szárazon tartod a pókjaid.
P. Cambridgei- m mikor még megvolt nekem is, arra felfigyeltem hogy a szárazabb talajt nem szereti.
felesleges egyből a szindrómára gondolni.
kezd először kizárni a lehetséges okokat.
pára, hő, talaj stb...
majdnem biztos vagyok benne hogy nedvesítés problémával állsz szemben megint.

hozzáteszem még azt is, hogy a cambridgei is sőt még az irminia is híres arról hogy a talajban csinálja
a lakóodúját, álatlában valamelyik sarokban sokszor a terrárium ajtajánál. majd nagyobb korban többet látod elől.
sőt ha már falakókról van szó akkor még annyit hogy a pöcik 90 %-a is ugyanígy él fiatalabb korában.
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

SAS001 írta:
Utánaolvastam kicsit a problémámnak.
Azt hiszem ez az úgynevezett diszkenetikus szindróma. Első lábait felemeli és remeg. De a betegség okáról keveset tudni :S
Szerintetek lefagyasszam szegényt ne szenvedjen?

képet tehetnél fel rola
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

Utánaolvastam kicsit a problémámnak.
Azt hiszem ez az úgynevezett diszkenetikus szindróma. Első lábait felemeli és remeg. De a betegség okáról keveset tudni :S
Szerintetek lefagyasszam szegényt ne szenvedjen?
Vissza az elejére
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 09. Kedd., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

sajna nem mostanában vedlett :S
nedvesítettem egyet nála
hát nem tudom :S
Vissza az elejére
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 09. Kedd., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem rég vedlett akkor nincsen nagy gond ez természetes egykét póknál csak nedvesíteni kell viszont ha nagyobb gond van akkor ez diszkinetikus szindróma lesz Szomor?
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 09. Kedd., 21:54    Hozzászólás témája: idéz

nedvesités?
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 09. Kedd., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Azt hiszem beteg a P. Cambridgei-m. 7 vedléses lehet kb . Falakó pók létére sokáig a doboz oldalán volt. Azonban mostanában lenn kuporog a földön a lábait maga köré húzza és össze van kuporodva. Kaját nem fogad el. És ha elkezd mozogni, akkor a mozgása darabos, töredezett és sajnos nagy aggódom miatta. Ha valaki tudna segíteni megköszönném. Szomor?

SAS001 (Beni)
Vissza az elejére
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 08. Hétf., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

sztem nem vedlési hiba mert mikor levedlett kb 2 honapja akkor volt rajta teljesen szőr most látom kb 3 napja
de sztem sincs baja mert ugyanugy viselkedik ahogy eddig
am thx a választ
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Nov. 08. Hétf., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia azok a csalánszőrők ami a grammostolákra jellemzően látszódik, hogy megnyugtassalak semmibaja. Nézz pár rosea-s képet itt fórumon vagy googlén, de lehet vedlési hiba.

Üdv.
Vissza az elejére
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 08. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy a G.roseam-nak a potrohán 1 kis téglalapnyi helyen nincs semmi szőr olyan mintha bőre lenne csak ott ez normális vagy nem ?
mert am nem feltünö csak jobban megnézve látszik
thy a válaszokat Üdv.
Vissza az elejére
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 05. Kedd., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
Leblondi írta:
paraspider írta:
hali...
ismételten vmi baja van az 1ik pókomnak....
a T.gigas 5 vedléses és ma éppen vizet cseréltem minden pókomnál..párásítottam ..és eléggé furcsán viselkedett a kis gigas...készítettem is 1 videót aztán sajna jött a baj.... :S
azt hiszem vmiféle szindróma lehet... :S

Helló!
Nem lehet, hogy még azért mozgott furcsán mert még viszonylag friss vedléses volt? Mikor vedlett a videó előtt?

A láb leszakadás meg esélyes, hogy független a rángástól, mert szerintem beakadt a lába valami mikrorepedésbe és ijedtében eldobta inkább, hogy menekülhessen.

Üdv: Leblondi

te aztán megtudsz mindent magyarázni:D heh
kb 10 napja vedlett....
párásítani akartam...és akkor vettem észre hogy a 2 hátsólába fent van az égbe ..és furin megy....a beakad láb pedig azért van mert mikor ugy rángatózik az összes kis karma és azok a szőrpárnák kint voltak....és kapaszkodott a lábával....
de ha megnézed a videó végét a amikor vissza megy a dobozába akkor is beakadt a hátsó lába....ott is vmi mikroszkopikus repedés lehet...muhhaha Nagyon boldog hát ez jó...

Nem tudok midnent megmagyarázni, csak próbáltam valahogy megközelíteni a problémát. Még én sem láttam ilyet, ezért kérdeztem mikor vedlett.

Én is kintlévő karmok és szörpárnákra gondoltam, nem állítottam mást. Azt hogy a dobozba is beakadt azt nem láttam, de ott a tapadókorongjai működhettek még és mivel a karma nem akadt be semmibe, ezért még ki tudta rántani. Nem kell feltétlen repedés oda.

Muhhaha vagy nem muhhaha állítom, hogy a pókok karma be tud úgy akadni egy repedésbe (akár látható szabad szemmel, akár nem), hogy inkább eldobja csak mehessen, főleg ha beteg és hátulról még tologatják is.

Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Okt. 05. Kedd., 15:24    Hozzászólás témája: idéz

Leblondi írta:
paraspider írta:
hali...
a T.gigas 5 vedléses és ma éppen vizet cseréltem minden pókomnál..párásítottam ..és eléggé furcsán viselkedett a kis gigas...készítettem is 1 videót aztán sajna jött a baj.... :S

Helló!
Nem lehet, hogy még azért mozgott furcsán mert még viszonylag friss vedléses volt? Mikor vedlett a videó előtt?

A láb leszakadás meg esélyes, hogy független a rángástól, mert szerintem beakadt a lába valami mikrorepedésbe és ijedtében eldobta inkább, hogy menekülhessen.

te aztán megtudsz mindent magyarázni:D heh
kb 10 napja vedlett....
párásítani akartam...és akkor vettem észre hogy a 2 hátsólába fent van az égbe ..és furin megy....
a beakad láb pedig azért van mert mikor ugy rángatózik az összes kis karma és azok a szőrpárnák kint voltak....és kapaszkodott a lábával....de ha megnézed a videó végét a amikor vissza megy a dobozába akkor is beakadt a hátsó lába....ott is vmi mikroszkopikus repedés lehet...muhhaha Nagyon boldog hát ez jó...
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 05. Kedd., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
hali...

Helló!

Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Okt. 04. Hétf., 15:34    Hozzászólás témája: idéz

Baz...eg ez durva!
Nekem is volt ilyen problémám az egyik irminiámmal semmi pánik ki lehet kúrálni nekem sikerült ugyanez volta baja rángatózott és elhagyta egy két lábát!
Nekem úgy sikerült kigyógyítanom, hogy 3-4 fokkal megemeltem a hőmérsékletet és a páratartalmat 5-10-15 %-al minimálisra csökkentettem a zavargatását beraktam egy sötét meleg helyre!
Hetente egyszer megpróbáltam etetni ha nem evett nem erőltettem ha már láttam, hogy menekül a kaja elől gyorsan kivettem a kaját és visszaraktam a sötét helyre nekem nem sokat evett egy lisztkukacot és ennyi utána nem evett így hagytam és megvártam még levedlik!
És utána elmúlt a rángatózása és normális lett! Azóta nincsen ilyen problémája ugyanolyan mint a többiek!
Nem tudom olyan érdekes a vedlés nyom rajtuk egy resetet!
Remélem neked is bejön nekem bejött!
Sok sikert!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Okt. 04. Hétf., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

hali...

Link

igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Aug. 24. Kedd., 21:41    Hozzászólás témája: idéz

Geso írta:
Nem tudom emlékszik-e vki Nagyon boldog nemtom pontosan h melyik témához irtam de az volt a lényeg h az albómnak leestek a lábai és már csak 5 volt neki és most vedlett nemrég és újra 8 lába van Nevet? és mellé még a cambridgei is levedlett másodszorra Nagyon boldog tényleg gyors Nagyon boldog növésbe is meg ugy egyébként is Nagyon boldog

Örömmel hallom Mosoly az albok amugy is nagy "túlélők".
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Geso
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Aug. 24. Kedd., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom emlékszik-e vki Nagyon boldog nemtom pontosan h melyik témához irtam de az volt a lényeg h az albómnak leestek a lábai és már csak 5 volt neki és most vedlett nemrég és újra 8 lába van Nevet? és mellé még a cambridgei is levedlett másodszorra Nagyon boldog tényleg gyors Nagyon boldog növésbe is meg ugy egyébként is Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 23. Hétf., 09:13    Hozzászólás témája: idéz

Ruha írta:
Ja értem akkor bocs mindnkinek S?r? vagy nagyon szomor?

Semmi gond, csak azért szóltunk, mert ez szokás itt az oldalon. Nem mindenki fut bele első alkalommal ebbe a topicba.
Profil üzenet e-mail állomány
Ruha
Újonc

Elküldve: 2010 Aug. 23. Hétf., 07:57    Hozzászólás témája: idéz

Ja értem akkor bocs mindnkinek S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Következő
6 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu