Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Balesetek

Balesetek

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:

Kicsit elkanyarodott a topik offba.

Valóban, ezért én elnézést is kérek mindenkitől! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
ridelife írta:
jol megerteted a mondandomat.
mindegy is nem az en pokom doglik.

i

Te sem panaszkodhatsz...

Kicsit elkanyarodott a topik offba.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 12:25    Hozzászólás témája: idéz

ridelife írta:

i

Te sem panaszkodhatsz...
Vissza az elejére
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 04:25    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem folyik a testnedve, akkor megmarad. De szerintem nem kell már leharapni a fejét, mással is történhet otthon baleset.

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:

Holnap etetem. Elvileg közel lehet a vedlés, mert elég kövér és ma sötétebbnek is látszott a szokottnál.

2-3 vedlés után teljesen meggyógyul a lába, igaz? Forg? szemek
Egyébként tudok érte tenni még valamit? Talán nem vérzett (sokat), mert saját maga válaszotta le a lábait. Eddig jól vadászott, de most nem tudom, megbirkózik-e a tücsökkel.

Helló!

A sötét szín nem feltétlen a vedlés közeledtére utal. Nálam is járt már úgy pók, hogy valamiféle baleset történt vele (leszakadt a lába talán), és a testnedv/végtag vesztés után a pók színe sötétebb/mattabb lett de esze ágában nem volt vedleni. Ezzel arra szeretnék utalni, hogy nem feltétlen fog vedleni. A vedlési időpontot inkább más fajtársáéval kéne összevetni(vedlés naplókból kell tájékozódni), és az alapján ítélni meg, hogy fog-e vedleni az elkövetkezendő időszakban és elfogad-e még kaját...Etetéssel szerintem teljesen felesleges az elkövetkező 6-8 napban próbálkozni, mivel mint mondtad jól táplált ezért nem fog az evéssel törődni, főleg ilyen állapotba, de ez egyed függő is lehet, igen komoly trauma érte, de a jóltápláltság miatt van esélye a túlélésre. Ne stresszeld azzal, hogy még unszolod a kajával, ez pontosan ugyanaz az eset mint az előzővel, hogy túlaggódod a póktartást és ez okozza a pók vesztét, de ne legyen igazam. Ami fontos, hogy tudjon inni ha akar, mert pótolnia kell az elvesztett testnedvet, de csak ésszel.

Egy héten belül ki fog derülni, hogy életképes-e, ha addig megmarad akkor szerintem túléli.

Mint az előzőekben is írták, a megfelelő itatási, nedvesítési módszer a fecskendő, nem kell kinyitni érte a dobozt/terkót, és igen-igen nagy jelentősége van, mivel a Poecilotheria elég gyors.

...(Elképzelni is rossz, hogy mi történhetett addig amíg nem voltál otthon, szerintem a nagymamádnak is legalább akkora stressz volt mire összeszedte a pókot...)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

i
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

ridelife írta:
na ne mar hogy a gyakorlo pokra tul sok ido ment volna el.

ez olyan mintha azt mondanam hogy nevezek a tour de france ra de ido hianyaban nem keszulok ra fel.

mi lett az eredmenye!?

ha van annyira elkotelezett es nem kobor hobbira lelt a pokozasban akkor ki tudja varni azt a min 1 evet.hisz jo par eleteve all rendelkezesere.

arra nem gondolt senki (a pociknek eleg agressziv a merguk) hogy pl 6-7 vedlesesen megmarja a gyereket pont abbol kifolyolag amiert a nagyannyara bizta a pokot?!(felelotlenseg)
3 HETES viselkedes megfigyelesbol levonta a kovetkeztetest egy vad allatrol hogy nem agressziv.
raadasul ez mar a masodik metallicaja.
az elso pocid meddig elt?

az ilyen viselkedes tesz rosszat a hobbinak.(pl: megunt allatok szabadoneresztese)

Egy pókot fel kell nevelnie és az már idő. Ha nem akarja eladni azt a pókot, mert a szívéhez nőt akkor az megint jó pár év. Kérdem én, így mikor teljesülhet az álma, hogy lehessen egy metája?
Személy szerint úgy vélem, hogy a tour de france példád eléggé gyenge volt, nem ide illő, de lehet rosszul gondolom. Ha téged zavar, hogy ő ragaszkodik az álmához és segíteni nem akarsz neki akkor szerintem ne reagálj rá. Persze a véleményed elmondhatod, de ne akarj senkit meggyőzni arról amit nem szeretne.
Tény, hogy némi felelőtlenség ami a kezdőségnek mondható be, látható ebben a sztoriban, de nem gondolnám, hogy szabadon engedné, mert az egyben ostobaság és ez a srác nem tűnik olyan ostobának nekem.
Az pedig, hogy a meta agresszív illetve erős a mérge, szerintem olyan dolog, hogy minden pók lehet agresszív, minden póknak van mérge ami problémát okozhat, szóval bármelyik pókot választod, meglepődhetsz. Nem?

rastarral egyetértek abban, hogy segíteni kellene és nem savazni.

Tény, hogy a második meta amivel hibázik, de ha segítenek neki az emberek akkor talán ez a második kis meta életben marad, és nem követ el a továbbiakban szarvashibákat.
Vissza az elejére
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Én még mindig kitartok a cambridgei kezdőpók dolognál. Ám azt elmondhatom h ha a metát hasonlóképp tartod mint a regalist gond nem lehet. De itt út vissza a dolog....hogy kell regalist tartani? Nem tudom de ha egy cambridgeit felnevelek talán több fogalmam lesz róla. Valahogy így képzelném el ezt a dolgot.
Ha már így hozta a sors h neki mégis meta kell a kudarcok ellenére is (amik szinte még el sem kezdődtek) próbáljunk meg savazás helyett inkább segíteni. Elvégre mindenki volt kezdő, és szerintem mindenkinek lett segítve amikor szükség volt rá. Tény h én sem nézem jó szemmel h így szórja a metákat, mert nem hallgat a jó tanácsra, de ha ismét kudarc éri talán elgondolkodik jobban ezen a dolgon. Ja egy meta kb 1,5 - 2 év alatt lesz adult.....ez lenne a sok ídő? Ezt nem mondanám lassú fejlődésnek, és nincs olyan h kezdőpók, mindenki kezdő az elején, akár milyen pókja legyen, csak vannak ajánlottabb fajok.
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

na ne mar hogy a gyakorlo pokra tul sok ido ment volna el.

ez olyan mintha azt mondanam hogy nevezek a tour de france ra de ido hianyaban nem keszulok ra fel.

mi lett az eredmenye!?

ha van annyira elkotelezett es nem kobor hobbira lelt a pokozasban akkor ki tudja varni azt a min 1 evet.hisz jo par eleteve all rendelkezesere.

arra nem gondolt senki (a pociknek eleg agressziv a merguk) hogy pl 6-7 vedlesesen megmarja a gyereket pont abbol kifolyolag amiert a nagyannyara bizta a pokot?!(felelotlenseg)
3 HETES viselkedes megfigyelesbol levonta a kovetkeztetest egy vad allatrol hogy nem agressziv.
raadasul ez mar a masodik metallicaja.
az elso pocid meddig elt?

az ilyen viselkedes tesz rosszat a hobbinak.(pl: megunt allatok szabadoneresztese)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 14:31    Hozzászólás témája: idéz

Enderson hozzászólásában azt nem értem, hogy az anyagiaknak mi köze van az egészhez. Felesleges ilyet ide írni szerintem.

Szerintem a srác azért kezdett ezzel a pókkal, mert nem engedheti meg magának, hogy többet tartson. Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok, nekem maximum 2 pókom lehet. Szerencsétlenségére, az ő álma egy P. Metalica. Gondoljátok csak végig, hogy ha venne egy "tanuló" pókot és azt felneveli akkor milyen sokáig nem érné el az álmát. Ha minden jól megy több évig él a pók, vannak olyan emberek akik nem adják el a pókokat, mert megszeretik. Lényeg az egészben az, hogy a srácnak csak úgy teljesülhetett az álma, hogy metalicat vett elsőre. Szerintem nem baszogatni kellene, hogy miért ezt vetted, stb. Hanem segíteni, hogy mit csináljon másképp.

Amióta regisztrált az oldalra, nekem úgy tűnt a hozzászólásaiból, hogy tisztában van azzal, hogy nem a legegyszerűbb fajt vette meg, de úgy, hogy csak 1 pókot vehet, neki csakis ő kell.

Ravager, igaz én sem vagyok egy rutinos "pókász", mert én sem olyan régen kezdtem, de az biztos, hogy csak olyan eleséget adj neki aminek összeroppantod a fejét (bár előfordul, hogy némelyiket lefejezem, mert én azt vettem észre, hogy összeroppantott fejjel jobban kapálóznak, mint letépett fejjel). Ha a jövőben el kell menned otthonról és a nagymamáddal szeretetnél párásítani, akkor szerintem próbálja meg azt amit én is csinálok (illetve így szokta édesanyám itatni a pókomat), hogy egy fecskendő amin van egy tű és a tűt átszúrod a szellőzőn, és rányomod a terkó/doboz oldalára a vizet. Én úgy vélem párásításnak ez jó megoldás, inni is tud a pók és így nem tud kiszökni sem, így nem történik ilyen baleset többet.

Remélem helyrejön a pókod, szorítok!
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Nem bírom ki, hogy ne írjak én is pár keresetlen szót. Elejétől fogva olvasom a meta-mizériádat, és hidd el, nekem is rohadtul tetszik ez a faj (az immanis meg a balfouri mellett a kedvencem), de nem véletlenül nem vágtam még bele a tartásába. Kb most van egy éve, hogy pókozok, a profilomon láthatod a jelenlegi állományomat. Szerintem kezdésnek ehhez hasonlónál nagyobb igényű állatot tökéletesen fölösleges beszerezni, azt hiszem ezt a te példád is remekül szemlélteti. Én olyan 8-10. póknak tervezem a metallicát, leghamarabb egy év múlva, de az is lehet, hogy kettő lesz belőle. Nagyon értelmes gyereknek tűnsz, éppen ezért nem is feltételezem, hogy leb@szásnak veszed amit mindenki tanácsol neked, de friss jogsival akkor sem ülünk Ferrariba... Egyébként nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen, nekem még szerencsére nem volt hasonló balesetem, de le is kopogom gyorsan! Ja és én a biztonság kedvéért csak megroppantott fejű eleségállattal etetnék amíg nem stabilizálódik az állapota (1-2 vedlés).
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Nem is dicsekedésképpen írtam, csupán tényként. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

remelem megmarad.
es azt is hogy sokkal felelosegteljesebb leszel.vagy belatod hogy ez nem az a hobbi...

(a 3 hettel en nem dicsekednek)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 12:33    Hozzászólás témája: idéz

Nem áll szándékomban "legyilkolni"...

És mint mondtam, még él, mozog, mászkál, tehát elvileg minden esélye megvan arra, hogy életben maradjon. Most is megfordult és a doboza oldalán pihen, tehát a sérülésén kívül úgy látom viszonylag jól van.
Ma meg fogom etetni. Ha eszik, akkor gondolom azért megmarad (márha nem fog vedleni valamikor).

Egyébként meg ne hidd, hogy azért vettem, hogy "hú, nekem tellik ilyen pókra", hanem ez a pók volt az, ami tényleg megszerettette velem a terrariszitka ezen ágát. És azt se hidd, hogy nem olvastam utána, de mivel még nincs tapasztalatom, nyilván nem megy minden teljesen zökkenőmentesen. Amúgy a pók majdnem három hétig teljesen jól volt, evett, ivott, mászkált és még egy hálót is szőtt. Az, hogy most az elvileg jó körülmények (csak feltételezni tudom, megérzés alapján, de nem állítom azt, hogy jól csinálom) között történt egy baleset, azt sajnos nem tudtam elkerülni, mert felelőtlen voltam és nem gondoltam át a dolgokat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 12:04    Hozzászólás témája: idéz

nagy almom egy metallica.
te meg most gyilkolod le a masodikat.

inkabb csereld el egy egyszerubb es egszseges pokra egy tapasztaltabb taggal.hatha meg tudja meg menteni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 12:02    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Hát először is csak gratulálni tudok! Teljesen avatatlan emberre bíztál egy pókot ami ráadásul nem is olcsó! Simán kibírt volna az állat pár napot mindenféle spriccelés meg párásítás nélkül is!! Most aztán majd örülhetsz ha megmarad! Ennyi idősen egyből 2 láb mínusz bizony nem szerencsés dolog! Adj neki tücsköt ugróláb nélkül és reménykedj hogy nem pusztul el még egy állat a felelőtlenséged miatt! Nem leteremteni akartalak de te is tudod ha kicsit magadba nézel hogy igazam van!! ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Azért lehetett volna finomabban is... Forg? szemek
Egyébként igen, tudom, hogy nem kellett volna, de én abból indultam ki, hogy eddig teljesen jól viselkedett a pók. Nem is gondoltam, hogy ha nem én nyúlok hozzá, akkor ezt csinálja. Tudom, "A feltételezés a kudarc szülőanyja", de na... Nem gondoltam rá.
Nyilván nem olcsó, de szerintem nem ez szabja meg, mennyire gondoskodsz egy állatról. Ha 5 forintba kerülne, akkor is ugyanúgy figyelnék rá. Pont azért bíztam valakire, mert nem akartam, hogy kiszáradjon vagy valami. Nyilván jót akartam, de ez persze nem mentesít attól, hogy főleg az enyém a felelősség.
De tanultam a hibámból, legközelebb majd nem ezt fogom csinálni. Vagy lefújom a programot és itthon maradok, hogy én tudjak a pókkal foglalkozni.

BluesBasser96 írta:
Igen, pár vedlés múlva remélhetőleg rendbe jönnek a "tappancsok". Kacsint? A tücsiknek szerintem nem kell kitépni az ugrólábait, bár ha a pók esetlenül, máshogy, vagy lassan mozog, akkor kitépheted. Nálam a tücskök, amikor már a terkóban vannak, nem ugrálnak egyáltalán, csak szaladgálnak. Jobbulást a póknak. Mosoly

Eléggé normálisan mozog, bár nyilván nem rohangál "örömében". De ahogy láttam, nincs különösebb gond a mozgásával. Szerintem jobb a biztos, nem szeretném, ha a tücsök visszaharapna vagy ilyesmi. Forg? szemek

Prinyo írta:
1.) 2 napot kibír párásítás és kaja nélkül, sőt egy hetet is.
2.) én nem hogy nagymamámra nem bíznám, mert öreg és a reflexei már szarok, de még anyámra se.
3.) indulás előtt megetetni, vizet adni neki, szoba ajtót bezárni.
4.) a pók nem érzi meg a félelmet
5.) mindegy mekkora méretű az állat, ha sarokba szorítják és a futás, illetve a védekezési mechanizmus általi láb elhagyás sem segít akkor támadni fog. Mivel Poecilotheria így magától értetődik a dolog. És ezek a fajok sem plüssállatok.

Amúgy meg no para, 2 vedlés és kinő a lába, nem kell megijedni. előfordulnak balesetek még azokkal is akik régóta pókoznak, vagy akár a legnagyobb óvatossággal kezelik őket.

Értem. Én valamiért azt hittem, a párára ennél kényesebb. Forg? szemek
Mindkettő megvolt, de elvileg a talaja teljesen kiszáradt. Tudtommal azért nyirkosnak kell lennie, legalább egy részen. Ha nem, akkor javítsatok ki. Forg? szemek
Gondolhattam volna... Forg? szemek
Értem. Csak furcsa volt a dolog.

Ennek örülök. Azért legközelebb jobban odafigyelek és nem csinálok ilyesmit. Forg? szemek

rastar írta:
Hali!

Nem tudom h mire jó ez a spriccelgetés....nem szoktam ilyet, nem Avicularia -k. Talán azért mert 3 évszak van náluk? Nem tudom. De egy biztos, hamarosan vége a monsunnak és jön szárazabb és hűvösebb tél.
Ravenger, gondolj bele, mi ölte meg az elözö tesót? A hőmérséklet vagy a pára?

Én se tudom, de én úgy tudtam, kell nekik olyan 80%-os pára. Itt meg eléggé száraz a lakás, ha nem spriccelek, három napon belül csont száraz az egész, de már a második napon is már-már porzik. Meg azért szoktam spiccelni, hátha inni szeretne. Egyszer már láttam is, amikor az üvegről szürcsölgette a vizet.
De ha rossz ez a módszer, akkor hogyan kellene? Mert most tisztára nem tudom, merre meddig... Forg? szemek
Gondolom a kettő együtt. Nem? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Nem tudom h mire jó ez a spriccelgetés....nem szoktam ilyet, nem Avicularia -k. Talán azért mert 3 évszak van náluk? Nem tudom. De egy biztos, hamarosan vége a monsunnak és jön szárazabb és hűvösebb tél.
Ravenger, gondolj bele, mi ölte meg az elözö tesót? A hőmérséklet vagy a pára?
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 23. Kedd., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

1.) 2 napot kibír párásítás és kaja nélkül, sőt egy hetet is.
2.) én nem hogy nagymamámra nem bíznám, mert öreg és a reflexei már szarok, de még anyámra se.
3.) indulás előtt megetetni, vizet adni neki, szoba ajtót bezárni.
4.) a pók nem érzi meg a félelmet
5.) mindegy mekkora méretű az állat, ha sarokba szorítják és a futás, illetve a védekezési mechanizmus általi láb elhagyás sem segít akkor támadni fog. Mivel Poecilotheria így magától értetődik a dolog. És ezek a fajok sem plüssállatok.

Amúgy meg no para, 2 vedlés és kinő a lába, nem kell megijedni. előfordulnak balesetek még azokkal is akik régóta pókoznak, vagy akár a legnagyobb óvatossággal kezelik őket.

Vissza az elejére
BluesBasser96
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 22. Hétf., 22:43    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Nem gondoltam volna, hogy kell ide írnom, de sajnos nálam is volt egy baleset. S?r? vagy nagyon szomor?

Igen, pár vedlés múlva remélhetőleg rendbe jönnek a "tappancsok". Kacsint? A tücsiknek szerintem nem kell kitépni az ugrólábait, bár ha a pók esetlenül, máshogy, vagy lassan mozog, akkor kitépheted. Nálam a tücskök, amikor már a terkóban vannak, nem ugrálnak egyáltalán, csak szaladgálnak. Jobbulást a póknak. Mosoly
Vissza az elejére
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Okt. 22. Hétf., 22:40    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Nem gondoltam volna, hogy kell ide írnom, de sajnos nálam is volt egy baleset. S?r? vagy nagyon szomor?

Miután az előző Poecilotheria metallicám a saját hülyeségem miatt csúfos véget ért (megsütöttem a lámpával S?r? vagy nagyon szomor? ) újra belevágtam a dologba.

Holnap lesz meg három hete. Sajnos az történt, hogy szombaton és vasárnap elutaztam és nagymamámra bíztam a pókot. Nyugodtan hagytam otthon őket, hiszen nagymamám azért elég ügyes, a pók pedig egészen jó magaviseletű volt. Nálam csak néha futkosott, akkor is pár centiket, tehát teljesen kezelhető volt, csipesszel is lehetett terelni. Tegnap viszont a pók "megvadult" és az ámokfutásának vége az lett, hogy két lába odalett. S?r? vagy nagyon szomor?

Igazából úgy történt, hogy nagymamám be akart párásítani nála, mivel ugye nem voltam otthon. Eddig mint mondta, tök jól viselkedett, nem rohangált nagyon, de megérezhette a félelmet (nagymamám azért tart tőle, pedig csak három vedléses), mert teljesen megvadult... Össze-vissza rohant, kiszáguldott az ovijából (egy 15x15x15-ös akrildobozból) amikor meg Nagymamám óvatosan rátett egy műanyag dobozt, ledobta az egyik lábát. Nem tudom, hogy történhetett, de nagymamám beszámolója alapján a pöci az utolsó pillanatban dugta be a lábát a doboz alá.
Miután sikerült letépni a lábát, támadó állásba helyezkedett. Kimeresztette a méregkarmait és Nagymamám szerint "még a szeme is villogott". Teljesen begőzölt, pedig csak 3 vedléses... Brutális. Még nem is hallottam eddig olyat, hogy ilyen kicsi pók támadni próbál menekülés helyett.
Ez után megint rohanni kezdett a dobozon belül. A végkifejlet az lett, hogy Nagymamám újságpapírral és kézzel is megpróbált alányúlni, de nem ment, mert folyamatosan szökni akart és a lábával próbálta felfeszíteni a kis súlyú műanyag dobozkát. A végén fénymásolópapírral próbálkozott, de ott is az utpésó pillanatban bedugta a lábát. Szóval annak a lábnak is annyi lett, mivel azt is sikerült becsípni. Ez után valahogy a dobozba rakta, de a pók az oldalára esett és meg se moccant jó ideig. A lábai csonkját a tőzeghez nyomta és nem mozgott. Nagymamám azt hitte, meghalt. Aztán mégis felállt és elkezdett mászkálni. Állítólag volt valami a szájánal, ami a mérge lehetett, ami még a támadáskor buggyanhatott ki. Hát... Nincs jól, de az állapota stabil. Ma permeteztem nála. Megvan, de nem szívesen mozog, pedig egy kis víz rá is ment, de éppen csak odébb mászott. Egyébként a doboz oldalán van, a kis hálója mogott. Szerintem eééggé megrázhatta a dolog, mert máskor azért kicsit virgonckodni szokott Zavart

Remélem megmarad, mert nagyon a szívemhez nőtt. Nem szeretném, ha úgy járna, mint a tesója, főleg, hogy neki már nevet is adtam. S?r? vagy nagyon szomor?
Holnap etetem. Elvileg közel lehet a vedlés, mert elég kövér és ma sötétebbnek is látszott a szokottnál.

Egyébként tudok érte tenni még valamit? Talán nem vérzett (sokat), mert saját maga válaszotta le a lábait. Eddig jól vadászott, de most nem tudom, megbírkózik-e a tücsökkel. Tépjem ki a tücsök ugrólábát? Vagy megeszi így is? Tanácstalan vagyok és ha már így túlélte ezt az eléggé durva balesetet, akkor szeretném a legnagyobb esélyt megadni neki arra, hogy rendbe jöjjön. Remélem a vedlés is majd komplikáció nélkül zajlik le és rövidesen megint nyolc "tappancsa" lesz a kis pöcinek.

Egyébként a jobb oldali lábai közül a második és a harmadik szakadt le... S?r? vagy nagyon szomor?

Hát először is csak gratulálni tudok! Teljesen avatatlan emberre bíztál egy pókot ami ráadásul nem is olcsó! Simán kibírt volna az állat pár napot mindenféle spriccelés meg párásítás nélkül is!! Most aztán majd örülhetsz ha megmarad! Ennyi idősen egyből 2 láb mínusz bizony nem szerencsés dolog! Adj neki tücsköt ugróláb nélkül és reménykedj hogy nem pusztul el még egy állat a felelőtlenséged miatt! Nem leteremteni akartalak de te is tudod ha kicsit magadba nézel hogy igazam van!! ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 22. Hétf., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Miután az előző Poecilotheria metallicám a saját hülyeségem miatt csúfos véget ért (megsütöttem a lámpával S?r? vagy nagyon szomor? ) újra belevágtam a dologba.

Holnap lesz meg három hete. Sajnos az történt, hogy szombaton és vasárnap elutaztam és nagymamámra bíztam a pókot. Nyugodtan hagytam otthon őket, hiszen nagymamám azért elég ügyes, a pók pedig egészen jó magaviseletű volt. Nálam csak néha futkosott, akkor is pár centiket, tehát teljesen kezelhető volt, csipesszel is lehetett terelni. Tegnap viszont a pók "megvadult" és az ámokfutásának vége az lett, hogy két lába odalett. S?r? vagy nagyon szomor?

Igazából úgy történt, hogy nagymamám be akart párásítani nála, mivel ugye nem voltam otthon. Eddig mint mondta, tök jól viselkedett, nem rohangált nagyon, de megérezhette a félelmet (nagymamám azért tart tőle, pedig csak három vedléses), mert teljesen megvadult... Össze-vissza rohant, kiszáguldott az ovijából (egy 15x15x15-ös akrildobozból) amikor meg Nagymamám óvatosan rátett egy műanyag dobozt, ledobta az egyik lábát. Nem tudom, hogy történhetett, de nagymamám beszámolója alapján a pöci az utolsó pillanatban dugta be a lábát a doboz alá.
Miután sikerült letépni a lábát, támadó állásba helyezkedett. Kimeresztette a méregkarmait és Nagymamám szerint "még a szeme is villogott". Teljesen begőzölt, pedig csak 3 vedléses... Brutális. Még nem is hallottam eddig olyat, hogy ilyen kicsi pók támadni próbál menekülés helyett.
Ez után megint rohanni kezdett a dobozon belül. A végkifejlet az lett, hogy Nagymamám újságpapírral és kézzel is megpróbált alányúlni, de nem ment, mert folyamatosan szökni akart és a lábával próbálta felfeszíteni a kis súlyú műanyag dobozkát. A végén fénymásolópapírral próbálkozott, de ott is az utpésó pillanatban bedugta a lábát. Szóval annak a lábnak is annyi lett, mivel azt is sikerült becsípni. Ez után valahogy a dobozba rakta, de a pók az oldalára esett és meg se moccant jó ideig. A lábai csonkját a tőzeghez nyomta és nem mozgott. Nagymamám azt hitte, meghalt. Aztán mégis felállt és elkezdett mászkálni. Állítólag volt valami a szájánal, ami a mérge lehetett, ami még a támadáskor buggyanhatott ki. Hát... Nincs jól, de az állapota stabil. Ma permeteztem nála. Megvan, de nem szívesen mozog, pedig egy kis víz rá is ment, de éppen csak odébb mászott. Egyébként a doboz oldalán van, a kis hálója mogott. Szerintem eééggé megrázhatta a dolog, mert máskor azért kicsit virgonckodni szokott Zavart

Remélem megmarad, mert nagyon a szívemhez nőtt. Nem szeretném, ha úgy járna, mint a tesója, főleg, hogy neki már nevet is adtam. S?r? vagy nagyon szomor?

Egyébként tudok érte tenni még valamit? Talán nem vérzett (sokat), mert saját maga válaszotta le a lábait. Eddig jól vadászott, de most nem tudom, megbírkózik-e a tücsökkel. Tépjem ki a tücsök ugrólábát? Vagy megeszi így is? Tanácstalan vagyok és ha már így túlélte ezt az eléggé durva balesetet, akkor szeretném a legnagyobb esélyt megadni neki arra, hogy rendbe jöjjön. Remélem a vedlés is majd komplikáció nélkül zajlik le és rövidesen megint nyolc "tappancsa" lesz a kis pöcinek.

Egyébként a jobb oldali lábai közül a második és a harmadik szakadt le... S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Brandon
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 20:30    Hozzászólás témája: idéz

Hahó!
Elég kicsi a sérülés szerencsére...

Ha fityeg, már leválasztotta a lábat a vérkeringésről, a következő vedlésnél le fogja vetni.
Ha nem fityeg nagyon, várj egy vedlést, és vedlés előtt bekenheted azt az ízületet glicerinnel amit a gyógyszertárból veszel. Olvastam pár helyen, hogy szappanos víz is jól fellazítja a szöveteket, de én rá nem kenném egy pókra xD
A glicerin nem árt a póknak, de segít, hogy sikerüljön a vedlés.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Van egy adult G. pulchra nőstim és az lenne vele a gond, hogy a bal hátsó lábán az utolsó percnél el van törve a lába. Nem vérzik neki, de nem tudja terhelni, 90fokban szinte be/ki van neki fordulva...Nem ejtettem rá semmit ami miatt eltört volna, gyanítom, hogy valamiért gebeszkedett és leeshetett, de csak tipp.
Nem tudom, hogy mi tévő legyek vele. Attól tartok, hogy akár jobban is eltörhet és akkor elvérezhet ha véletlenül nem vagyok itthon, vagy nem veszem észre, de ebben az állapotban piszkálni sem akarom. Van valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak? Vagy így hagyom és lesz ami lesz, vagy valami módszerrel eltávolítom a fityegő darabot és leragasztom a sebet, vagy az egész lábat távolítsam el?
Mellékelek néhány képet.(Nem a legjobb minőség, de a lényeg látható. )

https://picasaweb.google.com/107081963404518072704/GPulchra?authkey=Gv1sRgCOXGi8vKu7meXg#5795899860325143522

https://picasaweb.google.com/107081963404518072704/GPulchra?authkey=Gv1sRgCOXGi8vKu7meXg#5795900347162151794
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pokmester
Újonc

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

Igen, ahogy mondtad:-). Most kilátszik a csupasz feneke. Napozik tovább a kövön.
köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Hello! Ez szerintem csak "irritálószőrpamacs", nem lesz tőle semmi baja, ha akarod próbáld ki, ha piszkálod, le fogja rúgni őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pokmester
Újonc

Elküldve: 2012 Okt. 04. Csüt., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Reggel mikor hazaértem melóból, láttam hogy a Smithi -m a terráruim "plafonján" lóg a napozóköve felett. Felülről kapja a meleget egy infralámpából. Aztán délután mikor felkeltem, a következő látvány fogadott:http://imageshack.us/photo/my-images/196/smithil.jpg/

Gondolom leesett a kis hülye. Ez mennyire lehet súlyos? Nem láttam hogy vérezne, meg láttam tisztálkodni is, minden jel arra utal hogy jól van. Amúgy egész nap a kövön ül, mesterséges terráriumi napozókő, teljesen lekerekített élekkel, nem gondoltam hogy megsérülhet tőle. Max 15 cm-t zuhant.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 14:35    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Hali!! A 3 vedléses cambrim jobb oldalról az első két lába bele szakadt a vedlésbe sajna :S Pedig volt párásítva .... Él meg minden de -2 láb 1 oldalról??? Szerintetek megmarad???

Megmarad, csak egyen, igyon. Könnyen megfogható eleséget adjál neki , pl.: tücsök kitépve az ugrólábait, és néha friss csirkemájat is lehet, de inkább rovarokat.

Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!! A 3 vedléses cambrim jobb oldalról az első két lába bele szakadt a vedlésbe sajna :S Pedig volt párásítva .... Él meg minden de -2 láb 1 oldalról??? Szerintetek megmarad???
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
shihaiai
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 09:16    Hozzászólás témája: idéz

Finding the best prices on such accepted articles can be actual time arresting and tiring. You charge to boutique about to acquisition the agent that offers the best deal.For acceptable account on how to get converse slipper, appointment the Converse Deals Blog. It will advice you get the best accord on Converse All Stars. You can save a lot of time by award anyone who has advised the market, and see what they found. You can do this by beat on one of the links below.

The basal architecture is simple and has not afflicted abundant aback the shoes aboriginal came out: canvas (or now leather) uppers; collapsed elastic soles; criss beyond laces; and of advance the "all star" logo on the ancillary of every shoe.converse shoes for girls as its access into the basketball shoe market. Pro basketball amateur Chuck Taylor was afflicted with the shoe's architecture and it became the shoe he wore if playing. He became the shoe's arch agent and the shoes still buck his signature.

From the aberrant Coach there will be a New Penelope Signature Wallet jewelry-sets to the adored watches, every apperception is adorning and functional. Own cartier sale, own the anamnesis of the House witnessing its era and adept evolution.Dolcegabbanadesign.com offers you outstanding aggregate by bringing you the greatest accession of Cartier Beautification afresh to your beginning door.

It has a top heel barometer 4 inches, authoritative your legs attending agrarian and adult at the aforementioned time. Its shaft measures 14 inches with a leg aperture of 13 inches and a aback zip closure. Enough of the apparent covering booties, as able-bodied as the snakeskin as what this new Multi-Colored Bootie by christian louboutin pumps on sale. In a woman's life, there will be a time or two area she has to appear a celebrated break which requires her to abrasion a chic and aces accouterments so as not to get larboard abaft from the added adult women in the event.

Here feetgym.com allocution about the accepted mbt m walk, affirmed to accomplish you change attitude beauty! In accession to ablaze chicken shirt with after-effects not actual good, the added aphotic gray striped dress shirt are what are can be acclimated with, because you abrasion ash shoes online the blush red is why far too blatant clothing, and acclaim that added humans accept atramentous and white ash that you will abrasion clothes.

With a able ambit of high-quality timepieces at affordable prices, Tissot is awful attainable by all.The watch styles one can acquisition beneath the awning cast are tissot watch series, Ballade series, Couturier alternation and abounding added accepted collections. From aboriginal covering straps to admirable titanium ones, one can acquisition a ambit of middle-priced timepieces, which are analytic affordable.

In addition, it aswell has a band of assurance rings, watches and added accomplished accessories. There is aswell an all-encompassing accumulating for men.You don't accept to absorb too abundant to attending abundant if you apperceive area to tiffany pendant necklace. Online, you can acquisition the widest accumulating of jewelry, watches and added accessories at a atom of their aboriginal price.

He admired what he saw aural the All Star shoe and saw its achievability of the action of baskteball Ought to be fact, he accurate the shoe a lot that in 1921 he became a affiliate of the converse plimsolls and again grew to become the brawl amateur Or trainer for that Converse All-Stars, the business's automated alliance basketball. team. Throughout his career with Converse, Taylor catholic all over the U . s . States hosting basketball analysis centers and business the All Star shoe.

it has a admirable actualization and admirable detail. Arch sales abide to animate the Tissot artist for the alternation to add new members. tissot automatic alternation from the founders of the aboriginal black cottony with models, to the band afterwards the mother of fair punch models, the calibration aswell accept architecture and architecture to accept from.

By today a lot added than 800,000,000 pairs of chucks appear to be offered. Unlike added able-bodied shoes that lose their recognition, the Converse All Star "Chuck Taylor" still charcoal fashionable. converse jack purcell sneakers "Chuck Taylors" are gone 75 years of age but nonetheless traveling strong! And also, aback 1949, abreast from abacus new colors, aboriginal "Chuck Taylors" haven't adapted one bit -- additional they won't!

Due to this reason, these accouchement usually got adulterated by assertive diseases which were present in the soil. Blake acquainted the crisis the accouchement were adverse and appropriately created a aggregation about the accomplished abstraction of amusing entrepreneurship.toms youth may assume to be a little big-ticket but you can account the Toms Shoes Coupon Codes to get them on aces discounts. You can aswell boutique the Toms shoes from assorted concrete retail shoe food about the United States.

A simpler advantage would be the I Love You bangle. This is a attenuated section with cautiously done chaplet at the bend of the argent jewelry. It is a average section that has a six and a division sterling silver bracelet.An affected best would be the Argent Studio archetypal flora cuff. This admirable armlet has a archetypal arrangement that was fabricated by rollers that is still with the aggregation aback their addition two centuries ago.

From the company's actual athenaeum on the accession of called out of the chain's "C"-shaped pattern. But alone as a cast of the brand, not as a new identity. coach online appearance is simple, astute brand. This architecture not alone accommodated the accepted simple appearance sense, but aswell to absorb the aboriginal architecture concept, so afterwards the absolution of a hit
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 15:55    Hozzászólás témája: Re: baleset idéz

Gramot írta:
sziasztok!

nem is tudom,hogyan történhetett de kicsúszott a kezemből a bújkáló és nem olyan hatalmas erővel,de az üveg és a bújkáló közé szorult a pókom fejtora és egyik lába leszakadt. elfoly egy csomó "vére" és most nem reagál semmire. Szomor? neha mozgatja lábát és a csáprágóit,de nagyon meg vagyok ijedve,hogy nem éli túl. Szomor? mit tegyek????

hali ha folyik a testnedve akkor azonnal be kell kenni vazelinnel v hülyén fog hangzani de be kell pillanat ragasztózni a sebet mivel a pókok vérében,testnedve nem képes az alvadásra és így elfog vérezni remélem tudtam segíteni üdv Arnold
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

pár nap múlva már ugyis látni fogod hogy él-e vagy nem.Ha él akkor addigra már elkezd sétálgatni, ha meg nem él akkor ugyis látod hogy más a szíe, meg összefonnyadt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Azért ne add föl Szomor?
Pródáld óvatosan kivenni és a szájára csepegtetni vizet, ha nagyon szarul van lehet inni se fog magától
Szórítok nektek nagyon Szomor?
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
borcsokattila írta:
Reméltem nem kell ide írnom soha Szomor? A napokba postáztam egy roseát de visszajött rossz cím végett amit tényleg elírtam.
A csomagolás normális volt nem tudom mi történhetett de amikor kinyitottam a rosea maga alá húzott lábakkal feküdt.
Nem múlt ki de nem akart mozogni meg semmi visszatettem a terkóba jól bespricceltem és várok mi lesz.Mi lehetett a baj felépülhet szegénykém?Valaki járt már így?

Szia!

Hány napot utazott, volt távol a rosea -d?

2 napot utazott,persze nem etetem vizet adtam neki sőt jó nedves a talaj.De szerintem nem éli túl sajnos nagyon úgy néz ki.Pedig semmi sérülés nincs rajta,biztos a meleg készítette ki.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Gramot
Látogató

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 14:41    Hozzászólás témája: idéz

rendben köszönöm! és honnan tudhatom hogy még él-e? nem mozdul azóta se. Szomor? törvényszerű,hogy maga alá húzza a lábait ha már nem él?
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Általában szerintem túlélik az ilyet.Szerintem annyit tehetsz hogy ne piszkáld, ha pihenni.
Ja és ne etesd mert ugysem eszik
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gramot
Látogató

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 13:50    Hozzászólás témája: baleset idéz

sziasztok!

nem is tudom,hogyan történhetett de kicsúszott a kezemből a bújkáló és nem olyan hatalmas erővel,de az üveg és a bújkáló közé szorult a pókom fejtora és egyik lába leszakadt. elfoly egy csomó "vére" és most nem reagál semmire. Szomor? neha mozgatja lábát és a csáprágóit,de nagyon meg vagyok ijedve,hogy nem éli túl. Szomor? mit tegyek????
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
Mostanában rohadt meleg volt, a bobozban meg még melegeb lehet...
Szerintem adj neki egy kicsit inni, lehet csak dehidratált.
A legjobbakat, üdv. Martin
Vissza az elejére
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Reméltem nem kell ide írnom soha Szomor? A napokba postáztam egy roseát de visszajött rossz cím végett amit tényleg elírtam.
A csomagolás normális volt nem tudom mi történhetett de amikor kinyitottam a rosea maga alá húzott lábakkal feküdt.
Nem múlt ki de nem akart mozogni meg semmi visszatettem a terkóba jól bespricceltem és várok mi lesz.Mi lehetett a baj felépülhet szegénykém?Valaki járt már így?

Szia!

Hány napot utazott, volt távol a rosea -d?
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 10:51    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 18:36    Hozzászólás témája: idéz

Van ilyen topic, itt találod: Marás
Profil üzenet website állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 30. Vas., 15:28    Hozzászólás témája: idéz

Mart már meg valakit a pókja? (nem találtam ilyen topic-ot ezért ide a balesetekhez írom)
Ha igen akkor milyen pók volt és lett e baj?
Vissza az elejére
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok nálam is voltmár potroh sérülés bekentem vazelinnel(varrok szóval munka ezköz) és még kb 4 5 hónapig élt adult hím Genim aki végül természeteshalált halt nem gondoltam volna h+fog halni mivel elötte 3nappal evett 1 kb 3x3 cms májat !Devilshark szorítok neked! Üdv Arnol
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

igen emléxem,de ez más az a lába volt.
levágtuk,beragasztottuk,kötés és remény.
De ez sajnos a potroha. Szomor?

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Én mindig nézegettem, hogy hogyan nem esik le az a polc, de nem gondoltam, hogy egyszer leesik. Szomor? Nagyon sajnálom. Esetleg csináld meg úgy a lábát mint ahogy a T. ockertinek csináltuk!
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

nincs itthon pillanatragasztó,de már elállt.remélem túléli. :S

MEGÚJULT:
Vissza az elejére
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

nagyon sürgösen ragaszd meg pillanat ragasztó megteszi a póknak semmi baja sem lesz tőle
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 19. Kedd., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nem találtam az azonnali kérdések órája topicot ugyhogy ide írok.
Tehát kb fél órája leszakadt a polcom 4 terkóval.
A polcon volt: Chromatplema bepároztatott nősti,Thrixopelma ockerti,P.metallica adult hím,P.metallica sub nősti.
Tehát gépeztem egyszer csak borult és repült minden.Ahogy leértek a terkók láttam elfutni a metallicákat, a chromit anyám vette észre a thrixo meg a helyén maradt mert az ő terkója nem tört össze.
A lényeg:
A szobám tiszta üvegszilánk.És 4 pók vett körbe.Befogdostam őket dobozokba.
A dobozokban megvizsgáltam őket és az összes rendben volt egy kivételével.
Sajnos a P.metallica sub nőstimnek folyik a testnedve a potroha alján a tüdeje alatt és nem tudom mit csináljak naggyából már elált de még egy-egy csepp kijön. Szomor? Szomor? Szomor? Szomor?
Ha bármit tudtok hogy mit csináljak írjátok sürgősen.

MEGÚJULT:
Vissza az elejére
Spicco
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Aug. 14. Szomb., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok reméltem h ezt a topicot elkerülöm majd de hát sajnos nem jött össze, sors így hozta.
A következö történt pénteken reggel felkeltem az elsö dolgom az volt h megnézzem a Chromámat mert elötte való este láttam h hanyat dobta magát és nem vártam meg míg levedlik hát kár volt. Úgyan is egy elég szörnyü kép tárult elém a Chroma halott volt félig levedlett és a potrohája szétt volt rágva mint utolag kiderült apám az egyik nap bedobot neki egy bogarat amit talált a kerte és az megcsocsálta nem haragszok rá mert jót akart de mostantól nem fog neki adni kaját max ha nagyon szeretné megkajáltatni akkor majd csótival az esetből tanultam meg apám is remélem több ilyen nem fordul elö , csak egy picit idegesitö h nagy részt hím pókjaim vannak és ö meg egy nöstény volt de azért is fogok szerezni egy chromát és addig lesz nálam míg természetes halálban el nem pusztul.
Úgy gondoltam h ezt lekell írnom hátha van vkinek még egy ilyen lelkes apja mint nekem!
Vissza az elejére
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Aug. 14. Szomb., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

kimika írta:
zsolthubicsak írta:
Devilshark írta:
Hi
T.ockertim lába eltört vedlés után.most folyik a testnedve.mit csináljak?
Várjam meg míg meggyógyul?
Légyszi sűrgősen válaszoljatok.
Kösz.
Üdv:Devilshark

Hali

Ilyenkor,ha már nem tudod elhárítani semmivel a helyzetet,akkor végsősoron marad az,h le kell vágni tőből a törött lábát,vedléseknél mindig visszafog nőni egy bizonyos része addig,amig teljes nem lessz,sajnos nekem már kellett ilyeneket csinál,de túlélte legalább a pók,ja és miután levágtad a lábát,tedd elkülönitve egy dobozba(karantén),alá egy nedves zsepi/papírtörlő egyéb,és hagyd pihenni,a vérzést meg fülpiszkálóval vagy zsepivel óvatosan próbáld ugy elállítani,h oda tartod a sebhez a zsepit v -amivel elakarod állitani-pár percig,amig el nem áll a vérzés.

Sima zsepivel, vagy fülpiszkával el lehet állítani a vérzést? Hallottam már mindent: ragasztót, sebhintőport, fűrészport, stb. Nekem már vérzett így el sajna pókom S?r? vagy nagyon szomor?
Etört a lába, íznél levágtam, próbáltam elállítani és elvérzett, legalábbis elpusztult szegény.

Sima olcsó pillanatragasztó megteszi.én egy albót 2 helyen foltoztam össze azzal.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kimika
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Aug. 14. Szomb., 15:39    Hozzászólás témája: idéz

[quote="zsolthubicsak"][quote="Devilshark"]Hi
T.ockertim lába eltört vedlés után.most folyik a testnedve.mit csináljak?
Várjam meg míg meggyógyul?
Légyszi sűrgősen válaszoljatok.
Kösz.
Üdv:Devilshark[/quote]

Hali

Ilyenkor,ha már nem tudod elhárítani semmivel a helyzetet,akkor végsősoron marad az,h le kell vágni tőből a törött lábát,vedléseknél mindig visszafog nőni egy bizonyos része addig,amig teljes nem lessz,sajnos nekem már kellett ilyeneket csinál,de túlélte legalább a pók,ja és miután levágtad a lábát,tedd elkülönitve egy dobozba(karantén),alá egy nedves zsepi/papírtörlő egyéb,és hagyd pihenni,a vérzést meg fülpiszkálóval vagy zsepivel óvatosan próbáld ugy elállítani,h oda tartod a sebhez a zsepit v -amivel elakarod állitani-pár percig,amig el nem áll a vérzés.[/quote]

Sima zsepivel, vagy fülpiszkával el lehet állítani a vérzést? Hallottam már mindent: ragasztót, sebhintőport, fűrészport, stb. Nekem már vérzett így el sajna pókom S?r? vagy nagyon szomor?
Etört a lába, íznél levágtam, próbáltam elállítani és elvérzett, legalábbis elpusztult szegény.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu