Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vedlések

Vedlések

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Aug. 31. Kedd., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Így van! Ne legyetek lusták! Olvassatok! Több mint valószínű, hogy vedleni fog, vagy televan és azér nem mozog annyit. Ha telelennél tese futnál 3 kört a szobába csak úgy Kacsint? Ezek az állatok nem hangyák, hogy megállás nélkül mászkáljanak fel és alá.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Aug. 31. Kedd., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Boldog írta:
Hello
Azt szeretném kérdezni h most szereztem 1 brachypelma EMILIA-T ÉS KB 1 HONAPJA NEM EVETT AZ ELŐZŐ GAZDINÁL NÁLAM MEG A TERKOBA MINDIG 1 HELYEN VAN NON RITKÁN MOZOG EGÉSZ NAP CSAK KB 2X MOZOG lehet vedleni fog vagy beteg azért nem mozog ??
ja és az utóteste gyönyöru 2x nagyobb mint a fejtor-ja
2 napja van nállam lehet ujj neki a hely??
Köszi a segitséget Üdv

1 honapja nem evett? és? nem mozog csak napi kétszer?és? Nem ettől nincsen semmi baja sem,de egy kis olvasással bármit meg lehet tudni ne legyetek már lusták!!Ha sokat mozogna meg az lenne a baj.Mondjuk az nem lenne hátrány hamár ugyis irsz,leirhatnád mekkora emilia és ha lehet tudni mikor vedlett utoljára stb.Igen ha 2 napja van ott akkor meglehet ezért nem mozog.Nálam volt olyan pok ami 3 hétig nem csinált semmit érkezését követően!Nyugalom! amig ujra megmozdul addig olvass Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Aug. 31. Kedd., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Azt szeretném kérdezni h most szereztem 1 brachypelma EMILIA-T ÉS KB 1 HONAPJA NEM EVETT AZ ELŐZŐ GAZDINÁL NÁLAM MEG A TERKOBA MINDIG 1 HELYEN VAN NON RITKÁN MOZOG EGÉSZ NAP CSAK KB 2X MOZOG lehet vedleni fog vagy beteg azért nem mozog ??
ja és az utóteste gyönyöru 2x nagyobb mint a fejtor-ja
2 napja van nállam lehet ujj neki a hely??
Köszi a segitséget Üdv
Vissza az elejére
pimpike
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Aug. 28. Szomb., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Lehet nem ide kellene írnom de ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek.. Nagyon boldog
Mennyire baj az ha a pók állva vedlik? ( csórikám picit dagi és a 7. próbálkozás után sem tudott "fejre állni" )
Remélem azért nem lesz semmi baja.. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 27. Pént., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Nem kelésre hasonlít. Nem is nyílt sebre. Úgy képzeljétek el mint egy bőrkeméynedés. Ilyen ráncos kicsit de elég szilárd. Nem türemkedik ki anynira de látszik, hogy annak ott nincs jó helye.
Pont a másik vagansomnak is ugyanolyan volt azt leszámítva hogy neki azon a bőrkeményedés szerű kelésen volt egy pici fekete seb. Köszi azért mindent srácok! Reméljük a legjobbakat! Szomor?

Üdv: Gábor
Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Aug. 27. Pént., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

ajánlott olvasmány:
http://arachnida.hu/special/?spec=horror
synergy
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 27. Pént., 11:09    Hozzászólás témája: idéz

Aranagaben írta:
Sziasztok! Reggelre levedlett. Talpon vedlett. Vegyes érzelmekkel fogadtam. A pók gyönyörű lett. De az utótestén hasi oldalon egy borsószemnyi sárga kitüremkedés lett. Enyhén kiáll. Pont úgy néz ki mint a másik vagansomnak. Őt vissza is vittem a kereskedésbe és ez lett helyette. De vedlés után láttam, hogy a hasán ottvan az a kitüremkedés. Nem odaragadt bőr mert a vedlésből nincs ksizakadva. Valahol vannak képek az előző vagansomról. Asszem a "beteg a pókom?" topicban. Hát megpróbálok minden tőlem tellhetőt. Hátha köv vedlésnél elmúlik. Most lett 2x adult a kislány. Hamarosan képek! Szomor?

Szomor?
Nem akarlak riogatni de nekem 6-7 évvel ezelőtt 1 ugyanilyen "daganat" miatt pusztult el az adult vagansom.
Semmi előjele nem volt, mint nálad! Frankón elvolt, evett-ivott ahogy kell! ...látom levedlett de baj van, mert 1 ilyen borsószem nagyságú kelés volt látható az utótest hasi részén (kb mint a nyílt seb). Ugyan nem folyt, de gennyes váladék borította a sebet.
Sajna másnapra ki is múlt az állat.
Syn
Vissza az elejére
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 26. Csüt., 09:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Reggelre levedlett. Talpon vedlett. Vegyes érzelmekkel fogadtam. A pók gyönyörű lett. De az utótestén hasi oldalon egy borsószemnyi sárga kitüremkedés lett. Enyhén kiáll. Pont úgy néz ki mint a másik vagansomnak. Őt vissza is vittem a kereskedésbe és ez lett helyette. De vedlés után láttam, hogy a hasán ottvan az a kitüremkedés. Nem odaragadt bőr mert a vedlésből nincs ksizakadva. Valahol vannak képek az előző vagansomról. Asszem a "beteg a pókom?" topicban. Hát megpróbálok minden tőlem tellhetőt. Hátha köv vedlésnél elmúlik. Most lett 2x adult a kislány. Hamarosan képek! Szomor?

Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 25. Szer., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ma nagoyn érdekes dolgot tapasztaltam éppen öt perce. A z angustum hibridem hátára dobta magát most lessz 2x-an adult. Kb harminc percet kefüdt háton és fogta magát aztán felkelt. Semmi külső hatás nem érte sötétben volt. Ha valaki tudja mivan az kérem írjon! Köszönöm!

Vissza az elejére
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 11. Szer., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Leblondi írta:
Helló!
Ma elővettem pár vedlést. Segítenétek gyorsan beszexálni őket? Nagyon boldog

Az első lapon a jobb alsó sarokban az tuti nősti Mosoly Nagyon boldog

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 11. Szer., 14:34    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Aranagaben írta:
Sziasztok fontos kérdésem lenen a parahybanámat illetően. Májusban veldett le 19 cm-es most és 100% kislány. Most viszont észrevettem megint fekete az utóteste meglepődtem ne mszámotlam ősz végéig vedléssel. Azta jó sokat is evett szép kövér. Köszi a segítséget!

de hol a kérdés? Nagyon boldog

Hali! A kérdés hogy mitől iylen korán? De ha normális akkro jó de eléggé meglepett! Kacsint? Azért kössz!

Minden jót!
Vissza az elejére
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Aug. 11. Szer., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Aranagaben írta:
Sziasztok fontos kérdésem lenen a parahybanámat illetően. Májusban veldett le 19 cm-es most és 100% kislány. Most viszont észrevettem megint fekete az utóteste meglepődtem ne mszámotlam ősz végéig vedléssel. Azta jó sokat is evett szép kövér. Köszi a segítséget!

Hát ez az...nem mindig ugy van ahogy azt leirják! Nálunk sub-ból adultá kevesebb mint 3 honap kellett.Nem fél év meg 9-10 hónap!Ja,szintén parahybana Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Aug. 11. Szer., 14:08    Hozzászólás témája: idéz

Aranagaben írta:

de hol a kérdés? Nagyon boldog
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Aug. 11. Szer., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
stibi
Újonc

Elküldve: 2010 Aug. 10. Kedd., 18:38    Hozzászólás témája: Re: miért nem? idéz

igor2 írta:
stibi írta:
Sziasztok! Tanácstalan vagyok... A smithim már 10 hónapja nem vedlik. 2007-ben kaptam és ha jól figyeltem meg, akkor hím. Lehet, hogy már a végét járja? Segítsetek!!

Ha adult him akkor nem fog vedleni többé már.... Viszont ha nőstény akkor teljesen renben van ha 10 hónapja nem vedlik,és az is lehet h várat magára ujabb 10 hónapot!

Köszi igor2. Akkor valszínű adult hím lett belőle... Ideje bemutatni egy jó kis csajnak. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
igor2
Rastaspider

Elküldve: 2010 Aug. 08. Vas., 19:47    Hozzászólás témája: Re: miért nem? idéz

stibi írta:
Sziasztok! Tanácstalan vagyok... A smithim már 10 hónapja nem vedlik. 2007-ben kaptam és ha jól figyeltem meg, akkor hím. Lehet, hogy már a végét járja? Segítsetek!!

Ha adult him akkor nem fog vedleni többé már.... Viszont ha nőstény akkor teljesen renben van ha 10 hónapja nem vedlik,és az is lehet h várat magára ujabb 10 hónapot!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
stibi
Újonc

Elküldve: 2010 Aug. 08. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: miért nem? idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 24. Szomb., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Szép nagy a P. murinus vedlése. x]
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 24. Szomb., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

hehe jóvicc xd jókis időeltöltés lenne Vicces
Vissza az elejére
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 24. Szomb., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Ma elővettem pár vedlést. Segítenétek gyorsan beszexálni őket? Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 04. Vas., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

Boldog írta:
Hello
Azt szeretném kérdezni hogy most vedlik a g. roseam ebben a percben és majd mikor adhatok neki megint enni 1hét vagy 2 ??
thx a válaszokat

Szia!
Erre már illene tudni a választ,minimális olvasás elég hozzá,de amúgy 5-6 nap,és mehet neki a kaja Kacsint?
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Júl. 04. Vas., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Azt szeretném kérdezni hogy most vedlik a g. roseam ebben a percben és majd mikor adhatok neki megint enni 1hét vagy 2 ??
thx a válaszokat
Vissza az elejére
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 03. Szomb., 12:53    Hozzászólás témája: idéz

Ridago írta:
Hi! A 9 vedléses Aphophysisem 2008 október 26.-án vedlett utoljára. Azóta durranásig felzabálta magát, kb. kéthavonta betermel egy 5 cm körüli csótányt oszt ennyi. Szerintetek?

Szia!
Szerintem teljesen normális,bár nem tudom mire vagy kiváncsi Kacsint?
Ridago
Látogató

Elküldve: 2010 Júl. 03. Szomb., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

Hi! A 9 vedléses Aphophysisem 2008 október 26.-án vedlett utoljára. Azóta durranásig felzabálta magát, kb. kéthavonta betermel egy 5 cm körüli csótányt oszt ennyi. Szerintetek?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
salatfinger
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Gramot írta:
hy!

Mit jelent aza a gyorsan? Lassan 6 órája meg se moccan. Mit tegyek? Nem mertem hozzányúlni. Még a tetejét se vettem le a műanyag dobozának. S?r? vagy nagyon szomor?

Hello!
A türelem rózsát terem szokták mondani. Azt a gyorsan kicsit értemetlenül irtam elnézést érte. A pókoknál a vedlés változó ideig tart lehet h levedlik 2-3 óra latt de elhuzodhat 6-7 órára is vagy annál többre. Semmi aggodalom várni kell ne zavargasd. Nem lessz baj levedlik szépen az a lényeg hogy VÁRJ Mosoly
üdv:SF
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

nekem sztem több mint 6 órát feküdt a smithi és semmi baja. LÉGY TÜRELMES Nagyon boldog Kacsint?
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

semmit,várj.........................................................................................................
Vissza az elejére
Gramot
Látogató

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

hy!

Mit jelent aza a gyorsan? Lassan 6 órája meg se moccan. Mit tegyek? Nem mertem hozzányúlni. Még a tetejét se vettem le a műanyag dobozának. S?r? vagy nagyon szomor?
salatfinger
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 08:55    Hozzászólás témája: idéz

Gramot írta:
Köszönöm a gyors választ! Nagyon boldog Bár páramérőm még nincs,de rendszeresen teszek be neki vizet és permetezem is. Remélem nem lesz semmi gond.

Hello!
Nem lessz gond hidd el:) Ha a páratartalom megvan gyorsan ki tud bujni a rucibol és nem fog "beleragadni" se.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gramot
Látogató

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 08:31    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a gyors választ! Nagyon boldog Bár páramérőm még nincs,de rendszeresen teszek be neki vizet és permetezem is. Remélem nem lesz semmi gond.
salatfinger
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

Gramot írta:
Sziasztok!

Ma reggel egy igen furcsa dologra lettem figyelmes miközben az itatóját töltöttem a versimnek. Úgy vettem észre,mintha vedlene. Időszerű is lenne,de tegnap még evett és semmi jelét nem adta,hogy ez mostanában bekövetkezhet. Nem bújt el,hanem a hálója tetején fekszik háton. Aggódnom kéne? Sokkolt

Hello!
Aggodalomra semmi ok. Nekem is scinált ilyet a versicolorom hogy egyik nap evett másik nap már a hátán feküdt. A páratartalom és a hőmérséklet jó aggodalomre semmi ok. Arra figyelj ha van bnt neki tücsök vagy valami akkor azt veddk ia a terráriumbol/dobozbol mert a frissen vedlett pókot megsértheti.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gramot
Látogató

Elküldve: 2010 Máj. 05. Szer., 07:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma reggel egy igen furcsa dologra lettem figyelmes miközben az itatóját töltöttem a versimnek. Úgy vettem észre,mintha vedlene. Időszerű is lenne,de tegnap még evett és semmi jelét nem adta,hogy ez mostanában bekövetkezhet. Nem bújt el,hanem a hálója tetején fekszik háton. Aggódnom kéne? Sokkolt
Mulder
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 31. Szer., 10:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszi

ez gyors reakció volt:) nagyon remélem hogy visszakapja a lábát mert sztem az egyik legszebb és legbékésebb álatkám
Vissza az elejére
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Márc. 31. Szer., 10:24    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Ilyen kicsi korban még bisztos,hogy visszanő nekem is volt már ilyen és visszanőtt az egy 5 vedléses irminia volt de ha nem nő vissza egy vedlés után akkor a következőnél bisztos hogy már kutya baja lesz!
Vissza az elejére
Sennheiser
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Márc. 31. Szer., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:
Sziasztok

még új tag vagyok de sokat látogattam az oldalt.
következő lenne a problémám: ma reggelre levedlett az avi metallicám. most 4. vedléses ki is mászott a terkó üvegére mutogatni magát viszont sehol nem találtam az egyik lábát. a parahybanámnál már volt hogy elvesztette szintén vedlésnél az uccsó lábpercet ami köv vedlésnél visszanőtt. képes egy teljes láb is visszanőni?

Szia !!

Igen képes! A következő 2 vedlésnél teljesen rendben jön majd az avid lába.
Mulder
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 31. Szer., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

még új tag vagyok de sokat látogattam az oldalt.
következő lenne a problémám: ma reggelre levedlett az avi metallicám. most 4. vedléses ki is mászott a terkó üvegére mutogatni magát viszont sehol nem találtam az egyik lábát. a parahybanámnál már volt hogy elvesztette szintén vedlésnél az uccsó lábpercet ami köv vedlésnél visszanőtt. képes egy teljes láb is visszanőni?
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 08. Hétf., 09:22    Hozzászólás témája: Re: sziasztok idéz

fr3ntzen12 írta:
Hello. 5 vedleses platyomma most keszul sztem vedleni 10 napja kb nem eszik... a fa réseibe bujik be altalaban neha pakolja tőzeget... ennyi a reakcioja:D tücsok alá setalt és elment tőle. Szerintetek kb mikorra várjam a vedlést ? Válaszotokat köszi. Forg? szemek

Mára levedlett a kicsi Mosoly Amugy jol elbeszelgetek magammal Nagyon boldog ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Márc. 05. Pént., 20:04    Hozzászólás témája: sziasztok idéz

Hello. 5 vedleses platyomma most keszul sztem vedleni 10 napja kb nem eszik... a fa réseibe bujik be altalaban neha pakolja tőzeget... ennyi a reakcioja:D tücsok alá setalt és elment tőle. Szerintetek kb mikorra várjam a vedlést ? Válaszotokat köszi. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
metatron
Újonc

Elküldve: 2010 Márc. 05. Pént., 10:19    Hozzászólás témája: Nagyon köszönöm idéz

Metatron

Nem lehetek elég hálás!

Ugy tettem ahogy javasoltad, kiraktam a zimankóba le is dermedt rögvest. Sikerült sérülés nélkül kihámoznom a potrohából.
Vissza az elejére
Profil üzenet
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 05. Pént., 09:42    Hozzászólás témája: Re: Szenved a pókom idéz

metatron írta:
Metatron

Hi' Túl vagyok a csepektetésen csak sajna rettentően agresszívan reagál minden mozgásra, igy nem tudom lefejteni róla a felesleget. Fixen rá van a potrohára ragadva a régi gúnyája. Meddig képes evvel a többlettel létezni? Mivel tudnám a harci kedvét kissé lecsillapítani?

köszönöm

Ha lehűtöd a pókot attól lelassúl. Kint is jó idő van kirakod pár percre vagy a hűtőbe fél percre szerintem az elég lesz.
Vissza az elejére
metatron
Újonc

Elküldve: 2010 Márc. 05. Pént., 09:27    Hozzászólás témája: Szenved a pókom idéz

Metatron

Hi' Túl vagyok a csepektetésen csak sajna rettentően agresszívan reagál minden mozgásra, igy nem tudom lefejteni róla a felesleget. Fixen rá van a potrohára ragadva a régi gúnyája. Meddig képes evvel a többlettel létezni? Mivel tudnám a harci kedvét kissé lecsillapítani?

köszönöm
Vissza az elejére
Profil üzenet
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 04. Csüt., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

metatron írta:
Tiszteletem

Rögvest problémával fordulnék hozzátok.Laikus pók-tulajdonos vagyok.Egy ötéves nőstény Achanthoscurria geniculata
büszke lakótársa.Kb. 6 órája elkezdődött a vedlés, az elején minden rendben ment, simán kibújt a fejrésze és a lábai, viszont a potroha beragadt.Nem tudom, hogy segíthetnék rajta,vagy meg tud e bírkozni ezzel.Jelenleg az oldalán fekszik és nem mozdul.Tanácstalan vagyok kérlek segítsetek.

Szia

A problémás területre csepegtess vizet nagyon kis mennyiségbe és probáld nagyon lassan nagyon óvatosan lehúzni a bőrt róla.

remélem minden rendben lesz most pedig a Bemutatkozás topikot keresd Kacsint?
Vissza az elejére
metatron
Újonc

Elküldve: 2010 Márc. 04. Csüt., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Tiszteletem

Rögvest problémával fordulnék hozzátok.Laikus pók-tulajdonos vagyok.Egy ötéves nőstény Achanthoscurria geniculata
büszke lakótársa.Kb. 6 órája elkezdődött a vedlés, az elején minden rendben ment, simán kibújt a fejrésze és a lábai, viszont a potroha beragadt.Nem tudom, hogy segíthetnék rajta,vagy meg tud e bírkozni ezzel.Jelenleg az oldalán fekszik és nem mozdul.Tanácstalan vagyok kérlek segítsetek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Feb. 12. Pént., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

vartusmeister írta:
Sziasztok!
A geniculátám vedlésre készül, kb egy hónapja nem eszik, egy ideje sötétedett a potroha vége, azonban vasárnap óta az egész sötét (szegény az utolsó takaritáskor szépen lecsupaszitotta). 14,5 cm most. Kérdésem az lenne, hogy a teljes sötétedés után kb mennyi időre kezdődik meg a vedlés(ha egyáltalán lehet rá időpontot mondani)?
A pók pici kora óta az én tulajdonom, de még soha nem sikerült elkapnom a vedlését, mindig csak a bőrt szedtem ki már utána, mert olyan szerencsétlenül jött ki, hogy pont akkor mentem haza htvégére vagy utazni amikor megtörtént a nagy esemény.

Szia!
kb. 2 hét az átlag idő,sötétedés után Kacsint?
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 12. Pént., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A geniculátám vedlésre készül, kb egy hónapja nem eszik, egy ideje sötétedett a potroha vége, azonban vasárnap óta az egész sötét (szegény az utolsó takaritáskor szépen lecsupaszitotta). 14,5 cm most. Kérdésem az lenne, hogy a teljes sötétedés után kb mennyi időre kezdődik meg a vedlés(ha egyáltalán lehet rá időpontot mondani)?
A pók pici kora óta az én tulajdonom, de még soha nem sikerült elkapnom a vedlését, mindig csak a bőrt szedtem ki már utána, mert olyan szerencsétlenül jött ki, hogy pont akkor mentem haza htvégére vagy utazni amikor megtörtént a nagy esemény.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
orsoly
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 05. Pént., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Köszi.
Köszi.
Nevet?
Vissza az elejére
tarantula91
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Feb. 05. Pént., 16:14    Hozzászólás témája: idéz

Üdv! Szerintem várj még vele kb 1 hetet. üdv
Vissza az elejére
orsoly
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 05. Pént., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tegnap előtt vedlett a vagansom, és már ideje lenni kitakarítani nála. Már szabad? VAgy várjak még pár napot?
Egyébként egykettőre ledobta a kabátot. Még bent van nála. Vedlés után átölelte és rácsücsült,gondolom a nedvességet szívogatta ki belőle.
Szóval, lehet takarítani? Talajcsere, egyebek.
Kössszke
Vissza az elejére
SAS001
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Feb. 03. Szer., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Szeva!
Minden esetre várd meg a vedlést !
Vissza az elejére
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 03. Szer., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Attól áttehetem a pókomat egy másik terkóba hogy már vedlés lessz( egyáltalán nem eszik,a bujkálójában gubbaszt, nagy a potroha) vagy inkább várjam meg a vedlést és utánna?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Következő
6 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu