Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 184 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Preparálás

Preparálás

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
PEKATRALATAK
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 29. Szomb., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Egy kep a preparalt pokicakrol.Nem a legjobbak mert meg ezek az elso ilyenek es tenyleg kicsit elkurtam azzal h tul ossze tomoritettem a vattat es aztan szetnyomta az utotestet.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Márc. 29. Szomb., 15:55    Hozzászólás témája: idéz

ezt a preparálást a vedléssel ki kell prószálnom... ?tlet Forg? szemek
én egy skorpiómmal megcsináltam régen, hogy preparáltam és képkeretbe raktam...már 2 éve van bet és szép is meg gond sem volt vele..majd felrakom a képét...
Profil üzenet e-mail website állomány
PEKATRALATAK
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 25. Kedd., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
En ugy szoktam a 10centitol nagyobb pokjaimmal hogy ha epp lekapcsolom h dob egy hatast akkor figyelem felorankent es mikor teljesen kessz akkor varok meg egy 2opercet h birjon valamennyire mozogni puha ecsettel kicsit alrebb baszogatom esz kiveszem a vedlest.Ekkor meg nem ragad annira ossze az utotesten a bor h ne lehessen normalissan szetszedni.Ahogy az utotest ketoldalt szethasad egy pincettaval(atlagos muszereszetben hasznaltal) szethuzom es egy vatta csomot rakok bele(vigyazni kell a vattaval mert ahogy galacsint gyursz belole kesobb valamelyest megnagyobbodik).Aztan kicsit megigazitgatom tuvel meg hasonlo dolgokkal h tenyleg potroh formaja legyen es rahajtom a helyere az elotestet is.A labakat beallitom h jol nezzen ki es hajlakkal lefujom az egeszet mikor kiszaradt(ez ad egy kis fenyt az egesznek meg valamelyest jobban birja a gyurodest tapasztalataim szerint).A jobban sikerulteknek esetleg csinaltatok uvegbol kis dobozt,annak az aljara teszek olyan cik-cak vattat ra a vedlest es raragasztom a tetot.A tetore meg lehet belulre ragasztani a nevet,vagy akarmi irast es kituno disz vagy ajandek.
En igy szoktam.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gergo
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 25. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ha mást nem, hát érdekesség. Mosoly

Idézet (A könyv címét és íróját sajnos nem tudom):

„Legjobban bevált a szárazkészítmény készítéséhez Landois (1879) módszere. A puha potrohot leválasztjuk, tartalmát kinyomjuk és szalmaszál segítségével felfújjuk, majd meleg levegőn szárítjuk. A szalmaszállal kikészített száraz potrohot a torhoz fűzzük. Ezután gombostűvel rögzítjük az állatot, lábait kifeszítjük. Matausch (1914) a pókok potrohát fából faragott utánzattal helyettesíti. A tor nélküli pókot deszkára kifeszíti, majd 40, 60, 80, 96%-os alkoholsorozatban és karbol-xilolba (1 rész kristályos karbolsav és 3 rész xilol), majd xilolba teszi. Jó preparátumot csak tökéletes víztelenítés után kapunk. Kisebb pókokat acetonnal is száríthatunk. Naton (1960) a kisebb pókokat étergőzben öli meg, a nagyobbakkat éterrel leönti, azután 2-10 percre acetoonba teszi. Ezalatt az összezsugorodott lábak kinyúlnak, majd a kívánt módon montírozhatók, feltűzhetők. Az így előkészített pókot 4 hétig acetonba tesszük. Itt a potroh zsugorodik. Ezt megakadályozhatjuk, ha előzőleg a még élő pókot megetetjük. Az acetonból kivett, szárított preparátumot fedőlemezre színtelen ragasztóval felragasztjuk. A fedőlemezt, fehér kartonpapírból kivágott, köralakú kerettel vesszük körül.”

Még a gimim könyvtárában találtam anno egy könyvben. Az a felfújós módszer érdemes lehet a kipróbálásra.
Sok sikert!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Vajon hogy csinálják azoknál a pókoknál, skorpióknál amiket lehet kapni emlékbe? Talán még vmelyik börzés képen is láttam ilyet. És nem mindig egy üveg szer?ben vannak, van hogy csak egy képkeret szer?ségben (persze van mélysége hogy elférjen). Forg? szemek

Tapasztalatom szerint, úgy el lehet tenni egy vedlést, hogy télleg nem nyúlsz hozzá, akkor nem törik szét. Nekem van még mindig régen mikor halaim meg rákjaim voltak, az egyik rákom vedlése megvan még egybe már több mint 7 éve. Laza

Ami simán keretben van, azt kiszárítják, ha olyan a felülete (pl. Skorpió) akkor elofordul, hogy lakkozzák is.
Majd a keret, valamelyik sarkába, sublimáló mérget tesznek, hogy a lebontók ne menjenek a közelébe...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Feb. 15. Csüt., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Vajon hogy csinálják azoknál a pókoknál, skorpióknál amiket lehet kapni emlékbe? Talán még vmelyik börzés képen is láttam ilyet. És nem mindig egy üveg szer?ben vannak, van hogy csak egy képkeret szer?ségben (persze van mélysége hogy elférjen). Forg? szemek

Tapasztalatom szerint, úgy el lehet tenni egy vedlést, hogy télleg nem nyúlsz hozzá, akkor nem törik szét. Nekem van még mindig régen mikor halaim meg rákjaim voltak, az egyik rákom vedlése megvan még egybe már több mint 7 éve. Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Feb. 15. Csüt., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

Na a m?gyantába való ágyazás jó ötlet!
De én inkább kisebbeknél javasolnám.
Nem nehéz megoldani..
Teljesen átlátszó műgyantát kell venni, a formába egy darabig feltölteni odatenni az állatot... és feltölteni..
Állítólag ennyi..
De még megkérdezem egy tanáromat, aki gyakran csinál ilyesmit...
A nagy előnye még az, hogy nagyon sokáig eláll, és elég szilárd az egész.

A másik módszerről amit biztosan tudok, hogy az utótestet alul fel kell vágni..
Kikanalazni a tartalmát...
És kitömni vattával... (de lehet, hogy éteres vattával)
Így elkerülhető az, hogy száradáskor összeessen...

Egyenlőre ennyit tudok, de a műgyantásat ki fogom próbálni..

Legutóbb Pit szerkesztette (2008 Nov. 28. Pént., 15:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
zalatov
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 06. Szomb., 00:40    Hozzászólás témája: idéz

szia!

Formalinban lehetne tárolni, de szerintem nem nyújt jó látványt egy színtelen lebeg? pók. Az lenne a dolog nyitja, hogy meg tudjuk akadályozni az összesáradást. Én már arra is gondoltam, h ki kell pakolni a potrohot, és purhabbal tele kell nyomni. Viszont attól még összeszáradnak a lábak.

zalatov
Vissza az elejére
Profil üzenet
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 05. Pént., 23:51    Hozzászólás témája: idéz

Formalinnal átkenni vagy beásztatni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
zalatov
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 05. Pént., 23:38    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Még nem próbálkoztam hasonlóval. Viszont az ötlet nem rossz. Nemrég beszélgettem egy (panelprogram keretében) ablakot cserél? mesterfélével, aki azt mondta, hogy amikor Ázsiában dolgozott, több skorpióval is találkoztak. Aztán ráfujtak valami építészetben használatos cuccot (lehet hogy pont m?gyantát), azt szépen lecsiszolták, és kész is volt a Jurassicos sétabot skorpiós páldánya Mosoly Nem tudom pontosan hogy milyen anyagról volt szó, de az biztos hogy nem valami különleges dolog.

Aztán mikor megtudta a barátunk hogy szoktam terráriumokat készíteni, gyorsan el is bizniszeltünk néhány tupus sziloplasztot jó harmadáron. De ez már más téma... Mosoly

zalatov
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Jan. 04. Csüt., 00:47    Hozzászólás témája: idéz

Én múltkor arra gondoltam, hogy a m?gyantába ágyazás sem lenne rossz ötlet. Tudja valaki, hogy honnan lehet ilyent szerezni, meg hogy mennyibe fáj? Esetleg csinált már vele valaki nagyobb preparátumot? (Én csak csótány szájszervet Mosoly)
Bár remélem még egy jó ideig nem lesz rá szükségem persze... Sokkolt
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 03. Szer., 00:02    Hozzászólás témája: idéz

Ez engem is érdekel, mert ha elpusztul valamelyik nagyobb pókom akkor én is elszeretném ?ket "rakni" emlékbe Nagyon boldog meg valahogy a vedléseket is elkéne, mert mindig szét törik Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
zalatov
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 02. Kedd., 23:54    Hozzászólás témája: Preparálás idéz

Sziasztok!

Ezt a topicot azért hoztam létre, mert szeretnék minél többet megtudni arról, hogy hogyan kell pókot preparálni. A börzén láttam egy "kitömött" pókot, megkérdeztem a tulaját hogy hogyan készült. Azt mondta, hogy nem tudja pontosan, de valami injekciós eljárással.
Nagyobb pókjaim közül még csak egy blondi pusztult el, akit megpróbáltam kiszárítani, de teljesen összeszáradt, és szinte egy gombóc maradt bel?le.

Várom az ötleteket!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu