Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 20 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 44, 45, 46  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 27. Kedd., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Szerintem ha még dobolt most is a nőstény akkor nem volt sikeres a párzás. Legalább is nálam, amikor már én is láttam, hogy tuti sikeres volt akkor utána már nem dobolt. De lehet, hogy ez csak nálam volt így.

sikeres párzás után is van dobolás. valoszinübb hogy a him érzi ugy hogy ezzel a nösténnyel már sikeres volt a párzás és nem éri meg a további kockázat. érdemes várni ilyenkor mit csinál a nöstény a következö 1-2honapban. a him birni fogja.
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 27. Kedd., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ha még dobolt most is a nőstény akkor nem volt sikeres a párzás. Legalább is nálam, amikor már én is láttam, hogy tuti sikeres volt akkor utána már nem dobolt. De lehet, hogy ez csak nálam volt így.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

Sok sikert Anarchist! Kacsint?

Nálam is megvolt a Chromi párzás-projekt harmadik felvonása. Ma a hím friss spermahálót szőtt, gondoltam megkísérlek egy utolsó pároztatást. A második próbálkozás semmi eredményt nem hozott, addig sem jutottunk, hogy a hím egyáltalán megkíséreljen bemászni a nőstény alá. abban bíztam, hogy most frissen "újratöltve" már rámenősebb, bátrabb lesz a hím. Tévedtem... Zavart

Gondoltam, ha lehet, még nagyobb helyen kísérlem meg a pároztatást, hogy a hímnek még nagyobb mozgástere legyen, ezzel is növelve az önbizalmát. Egy nagy, 30 literes ládában zajlott a próbálkozás. A nőstény ahogy eddig, most is intenzív dobolásba kezdett, amint meglátta a hímet. Viszont a hím nem mutatott akkora érdeklődést, mint a legelső alkalommal. Csak körbe körbe mászkált a doboz szélén, többször lemászott a dobozról és nekem kellett visszarakni a szélére. Néhányszor ugyan elindult a nőstény felé, egészen meg is közelítette, az első pár lábát remegtetve még hozzá is ért a nőstihez, majd hosszú percekig csak állt. Majd ismét a nőstény lábát "simogatta", ezután újabb hosszú szünet. Végül meghátrált és újra a doboz külső peremét vette célba.
A nőstény persze dobolt ahogy a csövön kifért, de a hímet nem nagyon izgatta a dolog.

Egy alkalommal a hím ismét bement a dobozba, a nősténytől legtávolabb eső sarok felől próbálkozott. A nőstény vele átlósan a másik sarokban volt, egymás felé fordulva volt a két pók. A hím lassan közelített, a nőstény egy helyben várt és csak dobolt. Mikor már csak 1-2 cm volt köztük, hosszú percekig a hím nem mozdult, csak a nőstény dobolt. Majd a hím remegtette a lábait, de nem közelített a nőstény felé, persze a nőstény aktívan dobolt mindeközben. ezt néhány alkalommal eljátszotta a hím, majd sarkon fordult és távozott, azon a sarkon ahol bemászott, szépen elhagyta a terepet, kívülről lemászott a dobozról és elindult a szőnyegen, maga mögött hagyva a feltüzelt nőstényt. Itt megelégeltem a dolgot, a hímet visszaraktam a dobozába, a nőstényt a terkójába és ezzel én be is fejeztem a Chromi pároztatást idénre. Ha a legelső alkalom sikerült akkor talán lesz belőle valami, ha nem, hát ezt dobta a gép.
Minden esetre amennyire dícsértem a hímet az elején, hogy mennyire kitartó meg milyen ügyesen próbálkozik, most épp az ellenkezőjét művelte, a második és a mostani alkalommal is.

Íme néhány kép a mai sikertelen própáról:

üdv: Toto
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

Ma reggel levedlett és adult hím lett Devilshark Chromija, az enyém meg két hete lett adult nősti (elvileg)
Remélem tényleg az és minden rendben lesz a pároztatásnál. A hím már nálam van. Életem második szaporítására készülök. Hát kíváncsi leszek, hogy ez hogyan fog menni. Az elsőnél nem volt gond Mosoly Kacsint?
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

idézném magam:
"bár Koka leírása tök jó, abban kicsit rosszul fogalmaz, hogy "A nõstény párzást követõ 1-1,5 hónapra rakja a kokont"

nyilván Koka nem tegnap irta már ezt a cikket, és persze saját tapasztalatot irt, csak a szövegkörnyezet olyan mintha arra utalna, hogy ez mindig igy van, ma már egész biztosan máshogy fogalmazna (én meg nem kevés ordító baromságot irtam mondjuk 2évvel ezelött amit át tudnék fogalmazni igy utolag Nagyon boldog)
az meg hogy a nöstény mikor rakja le a kokont nem feltétlenül tartási körülmények függvénye (persze az is játszik), de nyilván ha valaki nem megfelelöen tart egy állatot abbol kokon sem lesz, inkább a nöstényben lévö peték érettségi szintje lehet a mérvadó, nem ritkák az olyan leirások(bár föleg kistestű madárpókoknál,mint pl Holothele, Cyriocosmus génuszok esetén), hogy a párzást követő egy hétben megvan a kokon, de volt már hír 13 hónapos rosea rcf és 11 hónapos vagans "vajudásról" is,mindkét esetben egészséges utódok születtek.
Hogy ne kanyarodjunk el a témátol, van aki azt mondja kokonos Chromatopelma esetén, hogy kell egy kis plusz pára,a kokon miatt, más szerint meg ugyanugy kell tartani mint addig,tehát max az itatóban viz, mindkét embernek volt már sikeres szaporulata.
ennyit a megfelelö körülményekröl.
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 15:32    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
ahogy a képekböl is visszanézhetö,nálam 2010.03.30-án volt a párzás (összesen 1,mivel rögtön utána a nöstény megette a himet), a kokon pedig 2010.07.14-én készült. remélem nálam is sok kel majd ki Kacsint? tehát bár Koka leírása tök jó, abban kicsit rosszul fogalmaz, hogy "A nõstény párzást követõ 1-1,5 hónapra rakja a kokont", mert akkor rakja amikor tudja Nagyon boldog amig nem vedlik a párzás után ez bármikor bekövetkezhet.
Hawk

Gondolom nála akkor rakta, mivel saját tapasztalatot írt le! Kacsint? Szerintem nem fogalmazott rosszul, meg ideálisabb körülményeket teremtett neki, hogy ilyen hamar sikerült!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

A kokon-rakás is kaotikus! Ha túl hideg van pl. nem teszi le a kokont. vagy ha sokat zavarják, vagy hogy ha nem jó a páratartalom... stb...
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 13:49    Hozzászólás témája: idéz

ahogy a képekböl is visszanézhetö,nálam 2010.03.30-án volt a párzás (összesen 1,mivel rögtön utána a nöstény megette a himet), a kokon pedig 2010.07.14-én készült. remélem nálam is sok kel majd ki Kacsint? tehát bár Koka leírása tök jó, abban kicsit rosszul fogalmaz, hogy "A nõstény párzást követõ 1-1,5 hónapra rakja a kokont", mert akkor rakja amikor tudja Nagyon boldog amig nem vedlik a párzás után ez bármikor bekövetkezhet.
Hawk
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Nah nekünk is együtt kell válaszolni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

A Chromi-t még mindig Ch-val írják még ha becézed is. Amúgy ezen az oldalon is megtalálható a Fajok menüpont ahol teljesen pontosan le van írva, hogy aki a fajleírást csinálta annak 198 darab lett.
Vissza az elejére
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
Lehet hogy volt már ez a kérdés,de kb mennyi kispók jön le egy kromi kokonból?

A fajleírás szerint:
"A nõstény párzást követõ 1-1,5 hónapra rakja a kokont. Nagyon jó anyuka, nálam nem fogadot el táplálékot a keltetés ideje alatt. A kicsik nálam 52 napra vedleték be az elsõt. 189 db lett és mind meg is maradt ez idáig." (Kokavecz Tamás)

Üdv: Leblondi
Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 26. Hétf., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Lehet hogy volt már ez a kérdés,de kb mennyi kispók jön le egy kromi kokonból?

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 25. Vas., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Szia!

Tessék:

Egy kb. 2 cm-es testhosszú nőstény Chromi spermatartója:

Valamint egy kb. 3 cm-es testhosszú nőstényé:

A képek a saját nőstényem vedléseiről készültek.

Köszönöm szépen, most már biztos vagyok benne, hogy nőstény.

Hülye voltam mert nála is külön spermatartót keresnem és a sötétebb foltot nem is néztem. Szomor?
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 25. Vas., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Tessék:

Egy kb. 2 cm-es testhosszú nőstény Chromi spermatartója:

Valamint egy kb. 3 cm-es testhosszú nőstényé:

A képek a saját nőstényem vedléseiről készültek.

Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 25. Vas., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Hát szarban a haza, átvágott a chromi. Pár napja levedlett és beszexáltam hímnek, mivel nem láttam spermatartót. Erre most megnézem egy 16x-os nagyítóval és nem ott van egy kicsi sunyi spermathecae. A baj ott van, hogy már eladtam hímnek. Most vedlett az egyik lampropelmám is és még annak is jobban látszik, pedig kisebb, testre is és lábfeszre is.

Valaki tudna felrakni egy képet növendék (3 cm test alatti) cyaneopubescens spermatartójáról képet? Neten csak kifejlett egyedek képeit találtam.

Üdv: Leblondi
Vissza az elejére
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
köszi Toto,
ma reggelre már kész is volt a kokon,szép nagy, reméljük a folytatás is ilyen jo lesz Mosoly

Hawk! Gratula.... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem egérke mehet neki, de egyenlőre csak napos-egér ( Ahogy én hívom: Gumicukor.. Nagyon boldog ), mert az nem tud kárt tenni benne.
Persze ez attól is függ, hogy mekkora az állat, de szerintem egy 8 vedlésenek mehet...
Nekem, amikor még nem volt olyan nagy, akkor egyszer majdnem volt kis gond. Az egérnek a seggét kapta el és az a fogás közben visszafordult és megpróbálta megharapni a pókot.. Persze a Cromi-nak sem kellett több, egy pillanat alatt fogást váltott és kb. "torkon harapta" az egérkét... szóval ha a pók nem olyan nagy még, akkor még inkább csak fejletlen egeret adj neki! Ha mindenáron nagyobb példányt szeretnél, akkor is szerintem csak akkorát adj neki, amely a pók testméreténél ( nem lábfesz ) kisebb!
Mindenesetre figyeld, hogy mikor teszti le a maradékot ( 1 - 1.5-nap alatt el szokta szopogatni ), mart ha az ott marad, iszonyat be tud büdösödni a terkó és azzal együtt akár a szoba is! arról nem is beszélve hogy ugye egy bomló hulla a terkóban nem annyira higénikus.
Jó szórakozást!

MatheeW
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW!
Szerinted egy 8 vedléses Chrommi-nak adhatok egeret, hörcsögöt?És mekkorát?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 09:47    Hozzászólás témája: idéz

Szegény kisegér! Szomor? De hát ez van...
Nagyon hamar kinyírja a Chromatopelma az egeret. Gyakorlatilag pillanatok alatt végez vele. Egyetlen egy alkalommal láttam egyet küzdeni, de az sem tartott sokáig. Nem szeretném megtapasztalni mit érezhet az egérke. Persze nem is nagyon adok esélyt neki, hogy esetleg megmarjon..

hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

köszi Toto,
ma reggelre már kész is volt a kokon,szép nagy, reméljük a folytatás is ilyen jo lesz Mosoly
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 07:47    Hozzászólás témája: idéz

Gratulálok! Nagyon boldog
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 23:18    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
igy a képen keresztül nehezen kivehetö de ott a hálorengeteg alatt bizony éppen kokon készül! (nem a máté kokon,ez Chromatopelma kokon:D)
http://img718.imageshack.us/img718/5518/kokon.jpg

Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 22:02    Hozzászólás témája: idéz

igy a képen keresztül nehezen kivehetö de ott a hálorengeteg alatt bizony éppen kokon készül! (nem a máté kokon,ez Chromatopelma kokon:D)

Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 10:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszi MatheeW! Mosoly

lilslim! A nőstényem most 12 vedléses, szal még elég fiatal Nagyon boldog Nem régóta adult, vagy most május végén, vagy még tavaly adult, ezt nem tudom pontosan Mosoly
De tény, hogy masszív dög Nevet?
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 09:34    Hozzászólás témája: idéz

Toto:
A csaj Chroma mennyi idős?KI*ASZOTT SZÉP
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Toto!

Garat! Szép "lányod" van! Nagyon boldog Jó kis robosztus csajszi! Nagyon boldog Reméljük a legjobbakat!

Tisztelet!

MatheeW
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Köszi nektek! Mosoly

Még nem kiabálnám el ezt a sikeres párzás dolgot, addig, amíg nem rak termékeny kokont, nem lehet biztosat mondani.
Hawk, köszi a tanácsot! Ha a hím néhány napon belül új spermahálót sző, teszek a nősténnyel mégegy próbát.

Amúgy ha sikerült a párzás, mikor kezd el tenni-venni, pakolgatni?
jancsi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

nagy grat, nagyon jó leírás volt élvezet volt olvasni, a képek is szépek! Applause reméljük sikerrel jársz
(mit keresek én itt mikor nem is tartok chromit? Sokkolt )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

igy kell Totó a legtöbb Chromi párzás ilyen. viszont bármilyen türelmetlen is vagy(én is igy voltam elöször) várd meg a következö spermahálot és akkor probáld ujra. Addig a nöstényen is látszani fog talán hogy sikerült e az elsö alkalom,mert akkor pakolni fog meg nekiáll egy védett fészket épiteni.
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

Toto
Szuper leírás gratulálok a sikeres pároztatáshoz szerintem ez simán mehet a cikkek közé is Nagyon boldog !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

Nnno, türelmetlenségem úrrá lett rajtam, miután sokáig nézegettem, ahogyan a nőstény és a hím kölcsönösen jeleznek egymásnak. A nőstény kb. 10 másodperces gyakorisággal dobolt üvegen keresztül a hímnek, aki válaszul visszadobolt és egész testével megremegett, ő is úgy 10 másodpercenként.
Úgy döntöttem, hogy nem várok, teszek velük egy próbát.

Leírom a tapasztaltakat:

Kicsivel háromnegyed 2 előtt raktam a nőstényt egy üres éthordós dobozba, amiben elég hely volt a párzáshoz. A hímet óvatosan kitereltem a dobozából, rá a doboz szélére. Ott megállt és hosszú percekig meg se mozdult. Majd tett néhány lépést, ismét megállt és egész testével remegni kezdett. A nőstény erre azonnali dobolással válaszolt. A hím lassan elkezdte megközelíteni a nőstényt, a doboz külső peremén át megkerülve azt. Időnként megállt, remegett, a nőstény eközben folyamatosan dobolt. A hím végül bemászott a dobozba és óvatosan megközelítette a nőstényt.

Már ekkor mérhetetlenül izgatott voltam, remegett a kezem, miközben mindent igyekeztem videóra venni. Több okból kifolyólag is izgultam: eleve első pároztatás izgalma bennem volt, továbbá tetőzte izgatottságom az is, hogy a hím nem az enyém, így még jobban oda kellett figyelnem a nagylányra, nehogy bedarálja a legényt. Ahogy a hím odaért a nőstény mellé, láthattam a kettő közti óriási különbséget. Csak remélni tudtam, hogy az aprócska hím lesz elég "tökös", hogy hátra vágja a vele farkasszemet néző hatalmas nőstényt.

Az első próbálkozástól az utolsóig több mint 2 óra telt el. Meglepődtem a nőstényen, hisz ez idő alatt az eddig szőrrugdosó, támadó, "nekimegyekatanknakis" hisztérika kisasszony hihetetlen nyugalommal viseltetett a hím iránt, egyetlen egyszer sem mutatta agresszió jelét, soha nem kísérelte meg lemarni a hímet. Egy alkalommal a hím túlságosan behátrált a sarokba, ott nem érezte biztonságban magát, így szinte kirobbant onnét, keresztülvágtatott a nőstényen, majd a doboz legtávolabbi oldalának külső peremén állt meg. Ám a nőstény itt sem mutatott agressziót, nyugodt maradt és dobolt tovább a hímnek, aki pár perc múlva ismét rástartolt a csajszira.
A hím elég idegesen viselkedett végig, valahányszor azt hittem, hogy összejön a párzás, a hím hirtelen meghátrált. Az volt az érzésem, hogy a hím kicsit kevésnek érzi magát a nőstényhez. Viszont azt meg kell hagyni, hogy nagyon kitartó kis hím, egyszerűen nem volt hajlandó feladni Nagyon boldog
Ha a nőstény neki előnytelen pózban volt, kimászott a dobozból, kívülről megkerülte a nőstit úgy, hogy szemtől szemben legyenek egymással.

Próba próbát követett, már kezdtem feladni, gondoltam ez a kis hím kevés a nőstényemhez. Az utolsó próbálkozásnál a hím eléggé bemászott a nőstény alá, mire az hirtelen nyugtalan lett, majd agresszíven lépett fel a hímmel szemben, próbálta lemarni. A hím erre ki akart törni a nőstény alól, ez úgy sikerült, hogy mindketten hanyatt vágódtak. És még mielőtt a nőstény marni tudott volna, én gyorsan közbeavatkoztam és szétválasztottam őket. A nőstény talpra állt, de a hím addigra már a szoba másik végében volt Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog Végigsprintelt a szőnyegen, végül a harmónika ajtómról sikerült visszaterelni a dobozába Nagyon boldog Ezzel zárult a próbálkozás. Őszintén szólva nem hittem akkor még, hogy sikeres volt az utolsó alkalom, ám mikor a nőstényt is vissza akartam tenni a terkóba, láttam, hogy érdekes mozdulatsorokat végez: kissé előre dőlt, az utótestét a magasba emelte és a két hátsó lábával az ivarnyílását dörzsölgette, ezt kb. 1 percen keresztül csinálta. Ebből a mozdulatsorból arra következtettem, hogy talán a hím végül sikerrel járt és betalált az ivarnyílásba.

Mindent egybevetve életem első pároztatása nem is sikerülhetett volna jobban Nagyon boldog Végre élőben is láthattam azt, amit eddig csak képeken és videókon.
Köszönet Járfinak a hímért, nagyon kitartó a kis apróság! Nagyon boldog
Viszont tartok egy kis szünetet, néhány nap múlva ismét próbálkozom, viszont ha a nőstény már nem mutat érdeklődést a hím iránt, nem engedem a hímet telljesen a nőstény közelébe, nehogy baj legyen belőle...

Legutóbb Toto szerkesztette (2010 Júl. 13. Kedd., 18:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 13. Kedd., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Épp, mikor már kezdtem elkenődni, hogy idénre elmarad a Chromatopelma párzás, mentőövként az utolsó pillanatban hozzájutottam egy friss hímhez Nagyon boldog
Köszönet érte Járfinak! Kacsint?
Még pár napig nem teszem össze őket, hadd higgadjon le kicsit a hím a hosszú utazás után. Most a dobozát a nőstény terkója mellé tettem, hogy szokják egymás jelenlétét, remélem, hogy ezzel is gördülékenyebbé tehetem a későbbi együttlétet Nagyon boldog A nőstény brutális dobolásba kezdett kb. 5 perce, amióta a látómezejébe raktam a hímet! Mosoly Folyamatosan figyeli, hogy merre van a hím és egyfolytában dobol neki Nagyon boldog

Íme a legény:

Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Nálam mikor subbá vedlett akkor dobott 12cm-es bőrt, majd 4 hónapra rá dobott egy 13,8cm-es bőrt, ekkor volt 14,5cm az állat és valószínűleg már adult, mert a következő vedlés elhúzódott több mint 10 hónapra.
Profil üzenet e-mail msn
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Értem és tudom is ezt, de nem is erről beszéltem
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Hát ez azért nem ilyen egyszerű egy chromatopelmánál Nagyon boldog Nem ruha ez, hogy rá kell próbálni. Ha nem adult akkor valószínűleg azonnal lemarná. Így kicsit később Vicces

figyelj egymás mellé teszed a terkokat/dobozokat ha dobolnak egymásnak akkor van esély párzásra.
ettöl még közben/utána a nöstény megeheti a himet.
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

Hát ez azért nem ilyen egyszerű egy chromatopelmánál Nagyon boldog Nem ruha ez, hogy rá kell próbálni. Ha nem adult akkor valószínűleg azonnal lemarná. Így kicsit később Vicces
Vissza az elejére
jancsi
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

rá kell próbálni, aztán majd meglátod
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Tényleg 14 cm, a vedlett bőre 12cm és mivel viszonylag nagyot nőt ezért gondolom, hogy még nem adult. Totonak is 16 cm-esen adult be ha jól tudom.

Hát ha nem is 16, de picivel 15 fölött van Mosoly most 12 vedléses és jó eséllyel már 11 vedlésesen próbálkozhattam volna nála pároztatással, akkor 14 cm volt.
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Visszaolvastam.
Akkor én csak boldogabb vagyok. Mosoly El is kezdek hímet keresni hozzá Mosoly
Köszi az infót meg a segítséget! Kacsint?
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Tényleg 14 cm, a vedlett bőre 12cm és mivel viszonylag nagyot nőt ezért gondolom, hogy még nem adult. Totonak is 16 cm-esen adult be ha jól tudom.

el kell felejteni a kliséket Mosoly
csak olvass lejjebb már volt róla szó
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 13:38    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Azért a vizezéssel óvatosan. Nagyon nem kedveli a vizet ez a faj. Az enyém levedlett amíg Rockmaratonon voltam ( 6 másik pókkal együtt) 14 cm-es sub nősti.

ha tényleg 14cm akkor adult
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Azért a vizezéssel óvatosan. Nagyon nem kedveli a vizet ez a faj. Az enyém levedlett amíg Rockmaratonon voltam ( 6 másik pókkal együtt) 14 cm-es sub nősti.
Vissza az elejére
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Blondi!Hawk!
Ne veszekedjetek!A lényeg, hogy először a felső sarokba rakta a hálóját, de mára már lennt a föld közelében csinálta és kapott is érte jutalomfalatot.
Szerintem azért csinálta először fel a magasba, mert valami baja volt a párával, mert nemrég raktam bele és a tőzeg nem szívta fel a vizet még rendesen, de amint igen, már le is ment.
De azért készül a talajlakó terkó, ebbe meg belerakom a P.rufilata nőstényemet, vagy a P.cambridgei-t
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
blondi írta:

És ki mondta,hogyfánlakó a cromi!!!

a képen jol látható a falakóknak való terrárium,és te nem ezt emelted ki mint hibát,hanem belekezdtél egy Poecilotheria-s hasonlatba. Ha személyeskedni akarsz ujfent privátba ird,bár részedröl ugysem olvasom el,mert bisztos (téged idézve:D) vagyok benne, hogy csak a szokásos pocskondiázás amire meg nem vagyok kiváncsi.

Én azt már el is felejtettem szerintem mind a ketten rosszul reagáltuk le!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 09:39    Hozzászólás témája: idéz

blondi írta:

a képen jol látható a falakóknak való terrárium,és te nem ezt emelted ki mint hibát,hanem belekezdtél egy Poecilotheria-s hasonlatba. Ha személyeskedni akarsz ujfent privátba ird,bár részedröl ugysem olvasom el,mert bisztos (téged idézve:D) vagyok benne, hogy csak a szokásos pocskondiázás amire meg nem vagyok kiváncsi.
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 12. Hétf., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
szia!
ha utánanéztél volna,kiderül hogy a Chromatopelma nem falakó (nem is értem ezt a P.tigrinawesseli-s hasonlatot igazábol,arról nem beszélve nem tudom miért kell egy amugy vadászó állatot csipeszböl etetni...), egy alacsonyabb,inkább hosszabb/mélyebb, mint magas terrárium a megfelelö számára,ahol leszövi a talajt és az oldalakat igy kialakitva búvóhelyét, tereptárgyaktol függetlenül. Ezután a bedobott eleséget észleli mikor hozzáér a hálójához és lecsap rá.
Ez a terrárium nem megfelelö számára, lapozz lejjebb/visszább ott vannak képek...

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 11. Vas., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Hawk:
Ez a terkó 20 cm magas ezért gondoltam, hogy jó lesz és majd belenő.
De akkor visszarakom a dobozába szerintem és majd pár vedléssel késöbb rakom bele.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 11. Vas., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

szia!
ha utánanéztél volna,kiderül hogy a Chromatopelma nem falakó (nem is értem ezt a P.tigrinawesseli-s hasonlatot igazábol,arról nem beszélve nem tudom miért kell egy amugy vadászó állatot csipeszböl etetni...), egy alacsonyabb,inkább hosszabb/mélyebb, mint magas terrárium a megfelelö számára,ahol leszövi a talajt és az oldalakat igy kialakitva búvóhelyét, tereptárgyaktol függetlenül. Ezután a bedobott eleséget észleli mikor hozzáér a hálójához és lecsap rá.
Ez a terrárium nem megfelelö számára, lapozz lejjebb/visszább ott vannak képek...
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 11. Vas., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Köszi a segítséget.
Sajnos én csipeszből nem tudom etetni, mert már próbáltam és a Chroma a fejem tetejéig felfutott, utána meg hirtelen vissza a terkóba.
Hát majd lesz valami, majd ha éhes lesz lemegy a földre.Gondolom a természetben sem mászik fel hozzá mindíg a kaja.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 44, 45, 46  Következő
26 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu