Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 140 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kézrevétel

Kézrevétel

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 23:28    Hozzászólás témája: idéz

Ezzel egyetértek.Ez az állat nem arra való hogy az ember fogdossa őket.Lehet nyugodt lehet lassú lehet akármi de mégis csak egy olyan állatról van szó amit nem lehet megszelídíteni vagyis bármikor támadhat.Ha véletlenül kézre fut akkor persze ahogy mondta Hwesta is nem fogom ledobni de én amilyen gyorsan csak lehet vissza juttatom oda ahol lennie kell, a TERRÁRIUMBA.Én egyszer próbáltam önszántamból hogy magamra teszek egy pókot az érzés miatt.De azóta sem nyúlok hozzájuk ha nem muszáj.Nekik ott a helyük.Az ember simogassa a kutyáját,macskáját vagy hörcsögét de ezt az állatot hagyja ott ahol van hisz neki is ott a legjobb
- Nem tesz semmit. A temető is az enyém. Mindenkinek díszsírhelyet adok.
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Érdekes ez a kézre veszem nem veszem kézre dolog. Én pl az Avikat kézre veszem, mert olyanok, mint a lentebb említett pókok a fasciculata kivételével. A grossát meg sem próbálnám, mert tőböl szendné le a kezem. Immanis meg túl futkosós. Na meg ugye van olyan is, h egyáltalán nem úgy vagyok, h ki akarnám venni a pókot de hirtelen kifut és a kezemen állapodik meg. Olyankor már akaratlanul is a kezemen van és ledobni természetes, h nem fogja az ember. Visszaterelés és kész. Ez megint csak magán vélemény.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Én a kézrevétellel úgy vagyok hogy egyedül csak a 10 cm körüli rosea nőstényemet veszem egyedül kézre mert az is hasonlóan nyugodt és lassú mint az előbbi hszben leírt smithi. Azonban ezt nagyon ritkán teszem csak meg, hiszen ezek az állatok nem fogdosásra vannak. Akkor már inkább a halálfejes csótikat fogdosom Nevet?
Tehát én sztem nem ajánlott senkinek se, a pókot azé tartjuk hogy nézegessük, akár egy akváriumban tartott halakat. Elvégre azokat se fogdossuk Nagyon boldog
Nomeg sose lehet tudni hogy mikor éppen mi jár a pók fejében. De egy általános tény: ha az állat nagyon jól van lakva, akkor nyugisabb. Az ornata nőstényem is vedlése után csak sokára jutottam kajához, így már akkor is pozba állt ha csak elmentem a terkója előtt, sőt ki is csapott párszor. Mos hogy meg van tömve, mindjárt nyugodtabb az állat.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nem akarok igent vagy nemet mondani erre a kérdésre. A saját pókjaimat meg sem próbálnám megfogni. Viszont az egyik haveromnak megfogtam a smithijét. (Tommy 87) Na az a pók egy külön történet. Ennyire nyugis pókot még életemben nem láttam. Minden centiért "noszogatni kell", különben meg sem mozdul. Ha megmozdul, akkor is olyan mint a lassított felvétel. Szóval az ő esetében elképzelni sem tudom, hogy bármiféle stressz érte. Olyan, mintha neki mindegy lenne, min mászik. Szóval KEZDŐ véleményem szerint lehet olyan pók akinek nem jár stresszel, ha kézrevesszük.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
csabbbi
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 16. Kedd., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Figyeljetek ez az én személyes véleményem... Itt ebben a témában nem lehet mást mondani vagy igen, vagy nem... Olyan nincs hogy egy kicsit terhes valaki Nevet? Viszont akármilyen faj is legyen akkoris csak egy állat amely ösztönösen cselekszik amit nem lehet kiölni belőle.. gondolom senki nem is akarja hiszen a tartásnak nem ez a célja közelsem... Ja és a videón valóban nő...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 23:38    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
piker írta:
csabbbi írta:
A kézrevétel felejtős. Ha valaki pókot tart nem feltétlenül azzal kell arcoskodni hogy ez is volt a kezemen meg az is...... Arról nem is beszélve hogy ebből komolyabb dolog is lehet, mivan ha kórház lesz a vége, onnan kivizsgálás.... nincs engedély.... stb.stb. Szóval egy kézrveételből következő marás nemcsak a pók gazdája szívhat hanem akár mások is. Láttam videón hogy P. murinust vesz kézre az állat gazdája Forg? szemek ..... LINK: http://www.youtube.com/watch?v=h3HxD-HVxq4

ÉÉÉs aki kézrevette az egy nő! Sokkolt Nevet?

kikérem magamnak mind a gáncsot, mind a dícséretet. Vicces

Spiderke,nincs mit kikérned,tisztelem a nemed maximálisan! "főleg ezekután,hogy egy nőt látok murinust kézrevenni....." Kacsint? Brick wall

Amikor a mennyezet repedezik,akkor kell kérni a polgár..tanácstóóól az engedéélyt... Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
A kézrevétel felejtős. Ha valaki pókot tart nem feltétlenül azzal kell arcoskodni hogy ez is volt a kezemen meg az is...... Arról nem is beszélve hogy ebből komolyabb dolog is lehet, mivan ha kórház lesz a vége, onnan kivizsgálás.... nincs engedély.... stb.stb. Szóval egy kézrveételből következő marás nemcsak a pók gazdája szívhat hanem akár mások is. Láttam videón hogy P. murinust vesz kézre az állat gazdája ..... LINK: http://www.youtube.com/watch?v=h3HxD-HVxq4

Engedély?????? Mire? Forg? szemek Nem tanácso segyiket sem fogdosni,de semmivel nem extrább dolog ,mint pulchraval játszani,annak akinek van az állat terén gyakorlat ,ami tudom,most írhatnak a nagyoktondik, semmit sem ér , én is így tartom...de még is...
Amit nem szabad,erre buzdítani bárkit is, nem jó az állatnak a macera és igen is vannak helyzetek,amikor meg kő fogni. VAN. Még a Pterinochilust is (ami vérmérsékletbe a "könyvekkel" ellentétben elmarad jópár "kedves"-nek titulált Genus alá tartozó fajoktól)... No midegy. Vannak időszakok,amikor jó eséllyel marásmentesen lehet az állatot kezelni, jó eséllyel, nem teljes biztonsággal. .
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 22:49    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
csabbbi írta:
A kézrevétel felejtős. Ha valaki pókot tart nem feltétlenül azzal kell arcoskodni hogy ez is volt a kezemen meg az is...... Arról nem is beszélve hogy ebből komolyabb dolog is lehet, mivan ha kórház lesz a vége, onnan kivizsgálás.... nincs engedély.... stb.stb. Szóval egy kézrveételből következő marás nemcsak a pók gazdája szívhat hanem akár mások is. Láttam videón hogy P. murinust vesz kézre az állat gazdája Forg? szemek ..... LINK: http://www.youtube.com/watch?v=h3HxD-HVxq4

kikérem magamnak mind a gáncsot, mind a dícséretet. Vicces
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 22:27    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
csabbbi írta:

így igaz. felejtős. ne csak a magunk oldalát figyeljük azért. ha véletlen kiugrik a pók a kezünkből akkor az esés következtében a póknak baja is lehet. ez is egy szempont. az engedélyes témát egy könyvben olvastam. elég maceráns dolog. a murinusos illető vagy ennyire bátor vagy ő a hegylakó!!! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

vagy,de hadd ne folytassam,ruhája alapján itélek...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:58    Hozzászólás témája: idéz

csabbbi írta:

így igaz. felejtős. ne csak a magunk oldalát figyeljük azért. ha véletlen kiugrik a pók a kezünkből akkor az esés következtében a póknak baja is lehet. ez is egy szempont. az engedélyes témát egy könyvben olvastam. elég maceráns dolog. a murinusos illető vagy ennyire bátor vagy ő a hegylakó!!! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

csabbbi írta:

csabbbi
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

tamassss2 írta:
Köszi szépen az infókat mindenkitől
Eddig sem próbálkoztam, most sem fogok:)

Gyönyörű szép állatod lessz ha nem zaklatod,jobb a békesség......engem is megilyesztett párszor az enyém,még sokszor akkor is támadó állást dobott ha megvilágítottam,bár most hogy a nagyobb helyre került(terkó) azóta azt tapasztalom hogy nyugisabb lett!
Plussz szeret enni.....ennyi.... Kacsint?

Legutóbb piker szerkesztette (2008 Dec. 08. Hétf., 21:34), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
tamassss2
Újonc

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen az infókat mindenkitől
Eddig sem próbálkoztam, most sem fogok:)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:03    Hozzászólás témája: idéz

tamassss2 írta:
Tud vki vmit a T. gigas marásáról? (pl milyen veszélyes?)

Ugye jogtalanul tartok tőle hogy hamarosan Te leszel az első aki erről beszámolhat?!! Ne piszkáld! A pók NEM való a kézbe!! A terrárium vagy doboz ahol sokan tartjuk őket pontosan jó. Ráadásul amit kratosz ír az én állataimra is igazak, elég vehemensek és gyorsak ahhoz hogy egy marással a kezemen fél napot kergessem őket! Szükség van erre??
Vissza az elejére
Profil üzenet
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is ez a tapasztalatom!
Nem egy barátkozós!
Ha nem bántani próbál akkor sprintel!
Mikor áthelyeztem, akkor az emilia terkójába is bemászott Mosoly szerencséje volt hogy emi éppen jól volt lakva Mosoly
Nagyon gyors és ha meg akar lépni akkor kergetheted egy ideig nálam kb 45 perc volt a rekordja a leghoszabb álmokfutásának...
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

tamassss2 írta:

ha már ebbe a topikba írtad akkor gondolom szándékodban áll kézrevenni?! nekem volt egy gigasom, túladtam rajta de a másik gigas dudunál van és ő azt meséli hogy nem egy kedves jószág. támadozik odakap mindenre. szal egy morcos jószág. nem hiszem hogy érdemes lenne kézbe venni!!!
Újonc

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 25. Vas., 10:15    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Itt is egy véletlen
cyanognathus
Mondjuk máshogy nem is jöhetet volna rámKacsint?!
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 25. Vas., 08:55    Hozzászólás témája: idéz

Nevet?
Az én véleményem az a kézrevételrol, hogy mindenki saját feleloségére csinálja. Az igaz, hogy evvel a pók is veszélyesztetve van, és ez már egy igen nyomós ok arra, hogy ne vegyük kézbe a pókot. De egyszer mindenkire rájön az 5 perc (ami tovább is tarthat) hogy mi lenne ha... és akkor úgyis meglesz, bár vannak kivételek. Én eddig csak 1-2 vedléses G. aureostriatat, meg kicsi 3 centis P. imperatort vettem kézre (az utóbbit "véletlenül" Nevet? )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 24. Szomb., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

egyetértek georgio-val.
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 24. Szomb., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

Én egyetlen kézrevételt tartok helyesnek:

Figyelem: CSAK ÓVATOSAN !!!!!! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

Apróbb állatoknál láttam ilyet én is, hogy az emberi kézbol mit érzékelnek pontosan arról nem tudok mit mondani, nem voltam pók és nem is értek ilyen szinten az érzékelésük fejlettségéhez.

Mindemellett azon mit sem változtat, hogy a kezed lesz a talaj ha rámászik a pók, és eddig talajlakó illetve fiatalabb fán lakó pókoknál eddig teljesen bevált számomra ez a módszer.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

Hy!Ezt a kezünket használjuk talajnak gondolom nem úgy érted hogy a pók nem tudja hogy egy másik elölényen mászik?Pont ma láttam az egyik roseám amint az utolsó lábával rálépet egy félhalot mozdulatlan sáskára,azonnal meg dermedt majd kb 15másodperc múlva halál nyugodtan ráfordult és felkapta a még mindég mozdulatlan sáskát,szóval elég érzékenyek a lábaik és szerintem tudják hogy hol járnak:-).
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 26. Pént., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

Nem túl népszeru ez a topic:)
A pókok gyakori fogdosását egyáltalán nem támogatom azt hiszem Brachynál olvastam, hogy megzavarjuk vele a pókot, én is így gondolom.
Mindemellett azt hogy kitereljük a kezünkre alkalom adtán költöztetésnél vagy takarításnál, a kezünket talajként használván szerintem azzal semmi gond nincs. De ez csak abban az esetben igaz ha kello tapasztalatunk van e téren melyet a nyugodtabb fajokkal szerezhetünk. De az is igaz hogy létezik jó pár faj amivel egyáltalán nem érdemes próbálkozni!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

hazhozszallitas.amugy szerintem tok mindegy mikor kap kajat.en speciel nem tartok be pontos dietat hogy csak kedden meg penteken kap este 10-kor es kesz.mikor ugy gondolom hogy kene, akkor kap.(heti 2-3alkalom).vagy ha latom hogy nem sok kell a vedleshez, akkor tomom.igy vannak a kis pokok is, ami fer.bocs.ez mar off Zavarban lev?
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 29. Szomb., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Hello

"A fogságban gyor-san átáll a nappali aktivitásra a zsákmányszerzésnél." (fordításba van)

"A pók vadállat akkor eszik, ha alkalma adódik rá. A természetben ez azért van mert nem tudhatja, h mikor jut legközelebb táplálékhoz és minden alkalmat ki kell használnia..."
(Brachy írta)

Szerintem sem áll át nappali aktivitásra, de amit Brachy írt azzal sem értek eggyet, ez a magyarázat bizonyos helyeken igaz lehet sok fél-SIVATAGI madárpók,skorpió fajra és ugy egyátalán a sivatgai állatokra de az nem igaz hogy egy esoerdoben akár éjszaka akár nappal sokat kéne túráznia egy madárpóknak hogy találjon magának táplálékot akár mennyire campel akkor meg ot és a relytekhelyét találja meg a neki tökéletes kaja.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 29. Szomb., 06:07    Hozzászólás témája: idéz

eleg durva
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Tudom gonosznak és szemétnek tünök a stílussal ahogy szó szerint kifikáztam a m?vet, de, ha egy szakember ilyen hibákat vét akkor már nem tudok mit tenni. F?leg igy, h igazoltad, h jól értelmezted... Sajnálatos dolog, h ilyen dolgok kiadásra kerülnek és terjednek a tévhitek meg stb...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

Szivesen ,bár lehet igy utolag nem kellet volna. Azthiszem inkább felhagyok vele .Egy-két butaság valszeg hozzám köthet? de igy vissza nézve ugy gondolom jól értelmeztem a dolgokat amiket közölt a szerz?.

Saját magamnak fordítgatam le igazából ez volt a kezd? cél.

Aztán a madarpok.hu-t aki csinálta Leaxe elkérte és felnyomta az oldalára igy került be a netre. Utána valaki ebb?l csinált egy madárpókos oldalt a g-portalon.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Köszönjük Boomo!
A kés?bbiekben, szerenénk külön fórumot a fordításoknak szentelni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Azt hiszem ez sajna inkább az ÉN hibám is. Anno vagy 8-10 éve én fordítottam le a könyvet szótárból. Szerintem ebb?l copyzot be Georgio. Illetve a barátn?m segített mivel a német tudása sokkal jobb, mint az enyém.

Remélem azért volt benne hasznos infó is nem csak hülyeség.

Beszkenelem, és fel rakom valahová az eredetit, ha valakit érdekel. Meg néhány madárpókal kapcsolatós kiadványt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

Viszont!

Erre jó a fórum, pl. Brachy kielemezte a hibákat, ezzel tudjuk mi jó, mi nem jó!
Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy Georgio nem dolgozott vele feleslegesen.
Tudjuk azt is mit nem szabad, mert ezzel is sokat lehet tanulni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

Ez a nem semmi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Ehhez csatlakozom, én is ez hülyeség.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

Osztom a véleményt Brachy ez tényleg egy szemét....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 17:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Nem akarlak megbátani, de ezt a szmeetet jobb lenne ha törölnék innen...

A madárpók tartása ne csak a megfigyelésekre korlátozódjon, néha vegyük ki a pókokat a terráriumból. A madár-pók érdekes életmódjának megfigyelése olyan elb?völ?, hogy már az elegend? a madárpók megvásárlásához.

Teljesen nem normális dolog. ha kiveszed a terkóból csak megzavarod és nem fog természetesen viselkedni...

Gondoljuk azért meg, hogy a ma-dárpókok vadállatok, melyek a tartás során kissé megszelídülnek.

Nah ez az amit maga sem hihet el aki irta. A maárpók egy avdállat ami sohasem fog megszelidülni a iicsiny idegdúcával sosem fogja a gazdáját felismerni...

A szabad természetben senki sem gondol rá, hogy megfogjon egy madárpókot, mert a vad madárpók nagyon temperamentumos. Ez megakadályozza az állat megfogását, de számos nyugodtnak t?n? pók megfogása is prob-lémás.

Mért ne, tudományos munkához meg kell fogni, de nem fogdosni...

A pókok nagyon érzékeny teremtmények, súlyosan, de halálosan is könnyen megsebezhet?k, ha az ápolójuk meg-fogja és leejti ?ket. Ne becsüljük ezt le. Gyakran megtörténhet ez a baleset, megijedhetünk az állat reakcióitól. Ilyenkor felszakadhat a pók érzékeny, puha potroha. A potroh, illetve az úgynevezett Opistosoma vagy Abdomen sérülése vezet a legtöbbször a madárpók halálához.

Ezek azok az okok részben amiért NE fogjuk meg pókjainkat....

...mert ugyan nem mindegyik faj marása vezet halálhoz, de igen fájdalmas lehet.

Melyik fajé vezethet. Igaz én is tartom az álláspontot, h léteznek elhalálozások, de nem a civilizált területeken...

Sohase ragadjuk meg föntr?l a madárpókot.

Hehe szakszer?en pont igy kell ?ket megfogni....

Ha kézzel akarjuk megfogni a madárpókot, úgy a legjobb megoldás az, ha lassan az ápolója kezéhez szoktatjuk. E céllal közelítsünk az állathoz óvatosan és hagyjuk a kezünkre mászni, ha nem agresszív.

Háhá a legjobb ut ahhoz, h lemarjon egy pókod Nagyon boldog.

Ezt egy agresszív póknál csak nagyon nagy türelemmel érhetjük el. Ha sikerül egy agresszív példányt a kezünkhöz szoktatni, úgy erre nagyon büszkék lehetünk.

NE, NE és NEEEEEE. Ezt ki ne próbáljtok. A pók az sosem szelidül meg. Megnézném ezt a ''szakembert'', h a kezét a murinus vagy stromatopelma elé teszi és háturlól piszkálja, h másszon rá a kezére. A pók sosem fog megszelidülni.

[b]Takarításkor gyakran kell a madárpókot kivenni a terráriumból[/b]

A pókoknál elég 1-2 évente teljes tatarozást csinálni. Esetleg ha kivszed a hulladékokat ahooz meg nem kell öt kivenni, egyszerüen benyúlsz egy csipesszel és kiszeded a szemetet....

A nagyon agresszív állatot a kifogás után a dobozzal együtt néhány pillanatra tegyük be a h?t?szekrénybe. Az alacsony h?mérséklet hatására hamar megnyugszik.

Ezt is kifejezetten ellenzem. Lelassul mert a környezet hömérsékletének fügvényében változik testh?mérséklete és hidegben lelassulnak. Ha tovább benthagyod akkor pápá pók....

A fogságban gyor-san átáll a nappali aktivitásra a zsákmányszerzésnél.

A pók vadállat akkor eszik, ha alkalma adódik rá. A természetben ez azért van mert nem tudhatja, h mikor jut legközelebb táplálékhoz és minden alkalmat ki kell használnia...

Vannak, akik úgy gondolják, hogy az állatot a terráriumi tartásnál nem fenyegeti veszély, ezért válik nappal aktí-vabbá. A folyamatos ápolás hozzájárulhat ahhoz, hogy átvegye gondozója életritmusát.

No komment...

Talán meg-próbálhatjuk meggy?zni a lakótársunkat vagy egy idegenked?t a madárpókok szelídségér?l, valós tulajdonságairól.

A pók sosem volt és sosem lessz szelíd...

Felejtsük el a vazelint és a hint?port is, nagyobb bajhoz vezethet mint amennyit segít...[/i]
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Paul Schwarzberg - Vogelspinnen(magyar fordítás) Közvetlen kapcsolat a pókokkal

A madárpók tartása ne csak a megfigyelésekre korlátozódjon, néha vegyük ki a pókokat a terráriumból. A madár-pók érdekes életmódjának megfigyelése olyan elb?völ?, hogy már az elegend? a madárpók megvásárlásához.

A madárpókok életmódja, egy lakócs? építése vagy lakóháló fonása, a zsákmányolás, vedlés, párzás mind olyan érdekes esemény egy természetkedvel? számára, mely nagy élményt nyújthat. Gondoljuk azért meg, hogy a ma-dárpókok vadállatok, melyek a tartás során kissé megszelídülnek.

A szabad természetben senki sem gondol rá, hogy megfogjon egy madárpókot, mert a vad madárpók nagyon temperamentumos. Ez megakadályozza az állat megfogását, de számos nyugodtnak t?n? pók megfogása is prob-lémás.

A pókok nagyon érzékeny teremtmények, súlyosan, de halálosan is könnyen megsebezhet?k, ha az ápolójuk meg-fogja és leejti ?ket. Ne becsüljük ezt le. Gyakran megtörténhet ez a baleset, megijedhetünk az állat reakcióitól. Ilyenkor felszakadhat a pók érzékeny, puha potroha. A potroh, illetve az úgynevezett Opistosoma vagy Abdomen sérülése vezet a legtöbbször a madárpók halálához.

A madárpók meg is marhatja ápolóját, ezért úgy fogjuk meg, hogy ujjainkat vagy kezünket méregkarmaival ne tud-ja elérni, mert ugyan nem mindegyik faj marása vezet halálhoz, de igen fájdalmas lehet.

Az els? alkalomkor válasszunk nyugodt, békés példányt és ezt emeljük ki el?ször a terráriumból. Óvatosan fogjuk meg kétoldalt a 2-3. lábpár között és úgy emeljük ki. Sohase ragadjuk meg föntr?l a madárpókot. Ne nyomjuk meg túl er?sen, mert bels? sérülést okozhatunk. Ha kézzel akarjuk megfogni a madárpókot, úgy a legjobb megoldás az, ha lassan az ápolója kezéhez szoktatjuk. E céllal közelítsünk az állathoz óvatosan és hagyjuk a kezünkre mászni, ha nem agresszív.

Ezt egy agresszív póknál csak nagyon nagy türelemmel érhetjük el. Ha sikerül egy agresszív példányt a kezünkhöz szoktatni, úgy erre nagyon büszkék lehetünk.

Takarításkor gyakran kell a madárpókot kivenni a terráriumból. Ha nem akarjuk kézzel megfogni, akkor egy üres dobozt borítsunk a pókra és egy keményebb papírlapot csúsztassunk óvatosan a doboz alá. Így könnyen kifoghat-juk a pókot, amíg kitakarítunk.

Speciális csipesz segítségével is el tudjuk fogni a pókot. A csipesszel szintén a 2-3. lábpár között fogjuk meg a pó-kot. Ha a pókot már többször kivettük, akkor már nem t?nik olyan nehéznek. A nagyon agresszív állatot a kifogás után a dobozzal együtt néhány pillanatra tegyük be a h?t?szekrénybe. Az alacsony h?mérséklet hatására hamar megnyugszik.

A madárpók ügyes szabaduló és ha egyszer sikerült a lábát valamilyen nyílásba becsúsztatnia, után már könnyen ki tud szökni, ezért fontos, hogy minden terrárium jól zárható legyen. Nagyon jó megoldás a tolóajtó. Ámde nem kerülhet? el, hogy egyszer csak ne szökjön ki a madárpókunk. Nem kell rögtön pánikba esni. Gondoljuk át, hogy hova szökhetett el.

A talajon lakó pók elhúzódhat egy mély, sötét sarokba, szekrényekbe, s?t a cip?kbe is. Olyan helyeken keressük, ahol meleg és sötét van.
A fán lakó madárpókok ellenben mindig a szoba magasabb területeit részesítik el?nyben, például a mennyezet egyik sarkát, vagy a szekrények tetejét. Legtöbbször egy alapos kutatással hamar megtaláljuk a szökevényt.

A természetben a madárpók éjszaka aktívabb, táplálékát az éjszakai órák alatt zsákmányolja. A fogságban gyor-san átáll a nappali aktivitásra a zsákmányszerzésnél.

Vannak, akik úgy gondolják, hogy az állatot a terráriumi tartásnál nem fenyegeti veszély, ezért válik nappal aktí-vabbá. A folyamatos ápolás hozzájárulhat ahhoz, hogy átvegye gondozója életritmusát.

Sajnos a bérlakásokban akad néha probléma a madárpók tartásánál a bérbe adóval vagy a szomszéddal. A leg-több ember hiányos vagy félreértett információk miatt fél a madárpóktól. Érthet? egy bizonyos természetes tartóz-kodás a madárpóktól, ámde teljesen megalapozatlan a túlzott félelem a „borzasztó” madárpókoktól. Talán meg-próbálhatjuk meggy?zni a lakótársunkat vagy egy idegenked?t a madárpókok szelídségér?l, valós tulajdonságairól.

Németországban a madárpókok tartásáról egyes területeken belül rendeletek vannak. A védett fajok tartása enge-délyhez kötött. Mint madárpók tartók, természetesen megfelel? felel?sséggel tartsuk állatainkat. az magától érte-t?d? elvárás, hogy a terrárium megfelel?en biztonságos legyen, kizárva más személyek veszélyeztetettségét. Ha a madárpókokat megfelel?en, korrekt módon tartjuk és mutatjuk be szépségét, biztos csökkenni fog a madárpóktól retteg?k száma és az alaptalan félelem.

Ha magasról esik le a madárpók és szerencsések vagyunk, csak egy megütött láb lesz az eredmény, de ez is ve-zethet a lábizület elvesztéséhez. A madárpók vére egy színtelen folyadék, ami azonban világosan látható, ha a megsérült részb?l kifakad.

Ezt a vérzést el kell állítani, erre van egy egyszer? módszer. Szórjunk szagtalan hint?port a sebre, a vazelin is jó vérzéscsökkent? eszköz, ámde legtöbbször csak nehezen vihet? fel a sebre, mert a pók alig t?ri el.

A vérzést a lehet? leggyorsabban el kell állítani, a sebet problémamentesen lekezelni. Ha a madárpók sérüléséb?l adódóan elveszti egyik lábát, akkor ebb?l ne csináljunk nagy gondot, mert ez a láb néhány vedlés alatt regeneráló-dik.

Sokkal veszélyesebb sérülés, ha a pók potroha felszakad. A madárpók kedvel?k ezt a sérülést legtöbbször túl ké-s?n állapítják meg és a madárpók belehal. Ám ha sikerül id?ben megállítani a sérülést, akkor hint?porral kezelve van esély pók életben maradására.

Egy nagyobb potroh felszakadást legtöbbször nem tudunk meggyógyítani. Ekkor szabadítsuk meg a pókot a szen-vedéseit?l. Ha mégis látunk esélyt a madárpók életben maradására, és hagyjuk élni, de mégis elpusztul, akkor a terráriumot alaposan sterilizáljuk.

A természetben van olyan darázsfaj, amely a tojásait a madárpók kokonba helyezi el. A darázs lárvái lassan kiszív-ják a kis pókok nedveit, míg azok el nem pusztulnak. A kokonba él?sködnek és elpusztítják az összes kis pókot. Igaz, ez csak a vadon befogott madárpók kokonoknál fordulhat el?.
De terráriumi tartásnál is vigyázzunk, hogy a rovar táplálék petéi ne kerülhessenek bele a kokonba.

A vedlésnél el?forduló végtag leszakadás is vezethet a pók halálához. Itt is hint?por, vagy esetleg vazelin segíthet. Akár gombásodás is felléphet, ezt gombásodást gátló ken?ccsel kezelhetjük. A ken?cs fajtájáról konzultáljunk a madárpók szakért?vel. A szakkeresked?, aki eladta a madárpókot, biztos tud segíteni. Sok betegséget megel?zhetünk egy kis odafigyeléssel.

Tehát folyamatosan figyeljük a betegség tüneteket. Ilyen lehet például, hogy a pók nem táplálkozik rendesen, de ez az alacsony tartási h?fok miatt is lehet. Emeljük a terrárium h?mérsékletét és ellen?rizzük a táplálék felvételt.

Ha a madárpók potroha lassan elkezd kiszáradni és ráncos lesz, akkor ez a hiányzó vagy elégtelen ivóvízre utal. Folyamatos ellen?rzés és a szakszer? tartás segít, hogy sokáig tudjunk gyönyörködni a madárpókunkban.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 23:21    Hozzászólás témája: idéz

Én rajongok értük ma újítottam Koka kollega jóvoltából 3 ornata-t és holnap egy fasciátáért fog dobogni a szívem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

A megfigyeléseim szerint amíg a terkójában van addig bolondok kicsit, de nem támadnak hanem védekeznek. Ha netán "véletlenül" akkor menekül. Legalább is én így vettem észre. Én a vadságuk miatt is szeretem ?ket meg persze a színük miatt!!!
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Az komoly! Remélem nekem is lesz pöcim hamarosan....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

P. fasciata talajról falra kb 150cm!!
Majdem beszartam amikor el?adta!!!
Mosoly
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

Természetesen az ugrópókok!
Madárpókok közül, nem tom.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Melyik pók tud a legnagyobbat ugrani? Ezt talajról talajra értve. Nem egy fáról "vitorlázva" a talajra. Ja és kifejlett korában.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 11:49    Hozzászólás témája: idéz

Nekem eddig a versim legnagyobb ugrása a kezemr?l az ágyra, sac 40 cm.
Hozzáteszem még csak 6 vedléses.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta

Idézet:
Nekem a versicolorom szeret "repkedni".

Ezt hogy érted milyen ugrási távra képesek?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 09. Szomb., 00:25    Hozzászólás témája: idéz

Ridago írta:
Hi! Lehet, hogy különc a véleményem, de szerintem ha nyuszit simogatsz, az neked lehet, hogy jó, de a nyuszi szerintem csak félelmében lapít közben olyan "nyugisan". Egy másik fórumon egy arc azt mondta, hogy ? igényli a testi kontaktust a pókjaival, (én inkább csajokra izgulok)nem tudom, ha a pókok beszélni tudnának szintén igényelnék ezt a testi kontaktust?

Nem ennyire komoly a dolog namármost a n?k a nyuszik meg a pókok között különbség van.....
A pókot szerintem nem annyira zavarja a dolog ha rendesen, odafigyelve, óvatosan érzéssel terelgeted a kezedre a nyuszit erre rábenni nem egy répát igényel ...na szó se de ez az igénylés lehet valami pszihés férlrefejl?dés eredménye vagy krónikus n?hiány... ki tudja??......
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Ridago
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Lehet, hogy k?l?nc a v?lem?nyem, de szerintem ha nyuszit simogatsz, az neked lehet, hogy j?, de a nyuszi szerintem csak f?lelm?ben lap?t k?zben olyan "nyugisan". Egy m?sik f?rumon egy arc azt mondta, hogy ? ig?nyli a testi kontaktust a p?kjaival, (?n ink?bb csajokra izgulok)nem tudom, ha a p?kok besz?lni tudn?nak szint?n ig?nyeln?k ezt a testi kontaktust?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 02. Szomb., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a versicolorom szeret "repkedni".
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

A P. cambridgeikkel meg egyszer?en lehetetlen kij?nni mint a vill?m a lasiodor?m nagyobb azzal elvagyok meg a smithik?vel is de az nagyon szeret b?jni pl. p?l? al? stb Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu