Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 49 vendég és 1 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - A legnagyobb mantis

A legnagyobb mantis

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fogólábúak (Mantoptera)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hoolla
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 02. Hétf., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

Szia draqie!

Párát hagyhatod, nekem egy példányom abban pusztult el, pedig nem volt magas.
Nem kell nekik egyáltalán. Enyémnek soha nem volt vizes tálja, volt hogy a csepegtetőből kapott, de anélkül is elvan.

Üdv.:hoolla
draqie
Újonc

Elküldve: 2009 Nov. 02. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Az enyem eddig tok szepen fejlodik,igazabol mar a szivemhez nott..biztos fogom sajnalni ha elpusztul..de hat,remelem nem Mosoly
Pont most etettem meg,fejjel lefele logott a szunyoghalorol amit ragasztottam az uvegenek a plafonjara...eleg magasan volt a foldhoz kepest es a szokasos,hihetetlen pontossaggal kapta fel a foldrol szegeny,mit sem sejto tucskot Nagyon boldog Kesz musor nezni ahogy vadaszik!
Kiderult h Viridis-em van,ha minden igaz nosteny...remelem szep nagy lesz...Trionyx boltba mutattak nekem egy 1 eves peldanyt,oriasi volt Mosoly Honnan tudnam eldonteni h hanyadik vedlesnel tart?
Majd lovok mar rola kepet ha levedlett (most fog a napokba elmeletileg).
Koliban lakom,egesznap meleg van bent..de van egy lampaja a biztonsag esetere h biztos ne fazzon ha hideg lenne..nem szoktam permetezni vizzel,asszony akitol vettem azt mondta h nem kell semmi se lampa se paratartalom..mondjuk ha egyiptomi akkor meg is ertem h szarazhoz szokott.De azert egy pici vizes talat raktam neki h birjon inni ha akar,meg parologjon.

Diabolicat kene szereznunk Gaspar,lattam a gyujtemenyed kepeit..nagyon ott van Mosoly)
Vissza az elejére
Profil üzenet
hoolla
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 02. Hétf., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Hello Holla

Gyakran vedlenek rosszul a mantiszok, még ha nincs is a baj a berendezéssel és a páratartalom sem túl alacsony. Hallottam már ezt valahonnan hogy nem akar vele párzani a hím, de szerintem ettől még simán meglehetne próbálni.

Szia Gaspar!

Meg lehetne próbálni, csak nincs hímem, meg igazából már nem is vágyom mantisra.

gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 01. Vas., 23:14    Hozzászólás témája: idéz

Hello Holla

"Nekem is van egy kifejlett nőstény viridis-em, ha akarod tudni, akkor 7,5cm (az enyém) végleges mérete (nagyobbra számítottam, mert tömtem mindig). Sajna valamiért a szárnya nem egyenesedett ki vedlés után (így szaporodni sem tud, mert a hím félne tőle). "

Gyakran vedlenek rosszul a mantiszok, még ha nincs is a baj a berendezéssel és a páratartalom sem túl alacsony. Hallottam már ezt valahonnan hogy nem akar vele párzani a hím, de szerintem ettől még simán meglehetne próbálni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hoolla
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 01. Vas., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia draqie!

Nekem is van egy kifejlett nőstény viridis-em, ha akarod tudni, akkor 7,5cm (az enyém) végleges mérete (nagyobbra számítottam, mert tömtem mindig). Sajna valamiért a szárnya nem egyenesedett ki vedlés után (így szaporodni sem tud, mert a hím félne tőle).

Jah, tavaly télen vettem 4 picit, abból 3 "megfagyott", azért írom így, mert összekulcsolták a lábukat, nem mozogtak, valamiért arra gondoltam, hogy a tenyerembe felmelegítem őket, csodák csodájára életre keltek hosszú percek után Mosoly
Sajna jóval később vedlésenként 1-1 mindig elpusztult, így egy maradt meg.
Nekem ennyi is volt a mantis-okkal való foglalkozás.

draqie
Újonc

Elküldve: 2009 Nov. 01. Vas., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Egen,erre jutottam én is..kicsit összekevertek mivel a kisteki boltba kaptam ott a csávónak fogalma se volt róla h milyen fajta..aztán voltam a börzén,ott egy asszony árult csak mantisokat,pont ilyeneket mint az enyém(kiderült h tőle van az enyém is),őt kérdeztem h afrikai-e.Azt mondta h nem,ez egyiptomi.. és neten még nem sikerült rálelnem h igazából akkor mim is van Nagyon boldog Arra gyanakszom h végül viridis..nemtom mekkora lesz,most fog majd 3x vedleni amióta nálam van,világos krém szinű..ha már homok szine van gondolom h egyiptomi Nagyon boldog majd rakok róla képet ha szerzek egy jobb gépet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Nov. 01. Vas., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

draqie írta:

Ami bezuzza a zegeret is az konkretan egy afrikai "sphodromantis viridis",nostenyek akar 10cm-re is megnolnek.. mellesleg nagyon aggressziv faj Mosoly Olyat probaltam en is szerezni de nem jartam sikerrel,helyette kaptam egy egyiptomit.
A legnagyobb amirol tudok az a japan mantis..azt ketlem h tudnal szerezni.

Hali draqie!
Tudtommal a Sphodromantis viridis fut egyiptomi imádkozósáska néven Mosoly
Még az is lehet, hogy azt kaptál, csak kisebb példányt, mivel e fajon belül előfordulhatnak kisebb-nagyobb méretbeli különbségek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
draqie
Újonc

Elküldve: 2009 Okt. 31. Szomb., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Ami bezuzza a zegeret is az konkretan egy afrikai "sphodromantis viridis",nostenyek akar 10cm-re is megnolnek.. mellesleg nagyon aggressziv faj Mosoly Olyat probaltam en is szerezni de nem jartam sikerrel,helyette kaptam egy egyiptomit.

A legnagyobb amirol tudok az a japan mantis..azt ketlem h tudnal szerezni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
banaf
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 16. Szer., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Nemrég voltam kint az öcsémmel a réten szedni
a jószágoknak kaját...És sikerült begyüjteni 2 db mantist,mind
a kettő más az egyik sárgás a másik zöld....
Nagyon jól esznek.
Majd dobok fel képeket
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Júl. 16. Szer., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Amit én találtam, "Japanese Giant Mantis" szóval japán oriás mantisz. Ha van időd, akkor a youtubeos videó hozzászólásai közt nézz körbe, hátha van okosság leírva.
banaf
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 16. Szer., 11:18    Hozzászólás témája: A legnagyobb mantis idéz

Hali...

Tudja valaki , hogy melyik a legnagyobbra növő mantis faj...
A neten láttam egy videót, olyan nagy , hogy bezúzza az
egeret is...

link : http://www.youtube.com/watch?v=pNcIUIULafw

Ez melyik fajta...??????? K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fogólábúak (Mantoptera) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu