Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - "Hibridgyártás..."

"Hibridgyártás..."

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Na ja!

N?z?tek meg a Br. vagansot, m?r rendesen ritkas?g sz?mba megy a fajtiszta ?llat! Nem hi?ba vannak a Br.-k CITES list?n emberek!!!!! A vesz?lyeztetett fajok ker?lnek r?, akkor ne „gy?rts?nk” m?r albovagansot szar?sig!!! Mi?rt pont a Brachypelm?kkal kell sz?rakozni, mikor az ?sszes faja vesz?lyeztetett, igy t?nt el a Br. epicureanum is, ebb?l a fajb?l tiszt?t tal?lni m?r-m?r lehetetlen. A Br. albiceps (ruhnaui) ?l?hely?r?l val? kihozatal??rt sem az?rt kapsz t?rgyal?s n?lk?l 3 ?vet, mert az olyan j?, hanem az?rt mert szinte teljesen kihalt az eredeti ?l?hely?n. Akkor minek a sok hibrid Brachypelma!?!?!?!
Az meg nem is tudom milyen degener?lt humanoid forma lehet, aki k?t k?l?mb?z? geniusba tartoz? fajt rak ?ssze p?roztatni. Ez tiszta k?sz! H?t kell valakinek a hibrid, mert ha teszem azt lej?nne 20-30 db ?rdekes?g k?ppen a gy?jt?knek, az m?g rendbe van, de k?ny?rg?m pl.: a Br. smithiX G. rosea mennyi ut?dot fog hozni?( tiszta h?lye aki nem norm?lis) Azokkal mi lesz? Megn?zitek melyikre hasonl?t jobban ?s eladj?tok fajtiszt?nak????
Na l?tj?tok ez?rt nem szeretik a magyarokat, a k?lf?ldi b?rz?ken, mert a sok h?lye kivisz minden szart. Nem egy itthoni „ teny?szt?” van m?r kiz?rva a k?lhoni b?rz?kr?l, a hibridjei miatt. H?t kit akarsz ?tverni, a n?meteket? Ha siker?l is, a k?vetkez? b?rz?re ugyis r?j?n hogy ?tverted, ?s megeteti veled a p?kodat.

Ha meg valaki veszi a b?tors?got, hogy p?kokat teny?szen, akkor „gy?rtson” m?r fajtiszta ?llatokat!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 04. Hétf., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

A fajba ink?bb egy m?sik topikban k?ne folytatni, ezt a t?m?t viszont ott folytatn?m:

Hogy, ?n sem ?rtek egyet a hibridiz?l?ssal, ugyanis amit a term?szet sz?pen elrendezett, ?ton m?don elv?lasztott egym?st?l, az embernek nem kell ?sszekutyulnia.
?gy is sokmindenbe beleny?lt amibe nem kellett volna. Er??l most sokat lehetne besz?lni, de ami itt mindenk?pp eml?t?st ?rdemel, mi lesz, ha az egyik hibrid, ak?r vev? re tal?l?
Mondjuk a vev?, hasonl?an ?tletes? ?s visszakeresztezi, az egyik sz?l?-fajjal?
Mert el?fordulhat, hogy az a hibrid term?keny...
Nem biztos, genuszon k?v?l, de el?fordulhat! Genuszon bel?li keresztez?s eset?n pedig gyakori.
Sz?val, a hibrid gazd?ja fogyt?n van mondjuk aureostriata h?mb?l, ?s ott van neki az aureo x smithi hibrid ami ?ppen h?m... csak azt mondja hogy megpr?b?lja...

Egy ilyen esem?ny azt eredm?nyezheti, hogy az ember valahol vesz egy aureostri?t?nak ?rus?tott d?g?t, ami valami?rt elt?r a t?bbit?l..
Gondolkodhat rajta, vajon mi?rt?
De a l?nyeg, hogy egy ilyen hibridiz?l?si k?s?rlet a k?t faj bekoszol?d?s?t erdm?nyezheti.

?n ez?rt ?t?lem el, ezt a dolgot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 04. Hétf., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

N?h?ny mad?rp?k faj nagyon hasonl?t egym?shoz, nem is ?rtem hogy lehetnek k?l?nb?z? fajok.
ki tal?lta ezt ki?

Vagy csak ?n keverem itt a dolgokat...majd mindj?rt ut?nan?zek.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 02. Szomb., 22:39    Hozzászólás témája: Hibrid idéz

?me a "kimoder?lt" sz?veg:

Idézet:
Sancaboy ?rta:

Egyet?rtek,am?g ?gy vannak ?rulva addig nincs gond, ?rdekes,hogy nem nagyon pr?b?lkoznak az?rt, mondjuk hozz?teszem nem is olyan egyszer?, ?rdekes dolgok lettek most ami?ta nem voltam, lep?rzott egy geniculata h?mem, felszedett m?g egy utols? adag sperm?t, ?s beraktam az egyik P.cubensis n?st?ny mell?,el?sz?r a n?st?ny a n?la 1,5x nagyobb h?met borzaszt? agresszi?val fogadta, de ? h?m udvarl?s?nak k?sz?nhet?en m?gis elfogadta, k?peket most rakom fel,de t?l nagyok,illevet video is van ezekr?l, ami m?g ?rdekes,hogy ki hogyan fogad el , a A.geniculata n?st?ny nem fogadja el a P.cubensis h?met, de ford?tva igen,pedig a geni l?ny is hajlamos lett volna a p?rz?sra,mert m?sik h?met elfogadott,. csibn?ltam most egy j? p?r nap alatt egy list?t,ki mit fogad el ?s mit nem, ezek j?r?sz?t megszak?tottam p?rz?s megindul?sa k?zben, mert ennyire nem akarok hibrideket.

N?st?nyek H?mek Ford?tott nem eset?ben
A.geniculata P-cubensis lehets?ges nem
A.geniculata L.klugi lehets?ges p?rz?s is volt igen
A.geniculata B.vagans lehets?ges igen
L.klugi B.smithi lehets?ges igen
L.klugi B.vagans lehets?ges igen
L.parahybana A.geniculata lehets?ges p?rz?s is volt nem
Avicularia metallica iridopelma sp.recife
gerodli szint?gy
versicolor szint?gy
minatrix szint?gy ezekn?l mind elfogadta a h?met ?s ford?tva is

P.regalis P.cubensis, h?m udvarol, n?st?ny zavar:-)
P.fasciata T.gigas , h?m udvarol, n?st?ny enged, ,sz?tv?lasztottam ?ket m?g el?tte.

?rdekes , mi szerint fogadj?k el egym?st ezek az ?llatk?k, j?p?r van ami nem ugyanaz g?nuszon bel?l is elfogad?s eredm?ny?t hozta, emellett val?sz?n?,hogy j?n?h?nyb?l nem lenne kokon,vagy ha lenne, term?ketlen?l,eszem ?g?ban sincsa ezzel a jelenlegi list?val senkit sem r?venni,s?t, csak ?rdekess?g, elj?tszadozom ezzel a dologgal tudtommal eddig egyed?l, ?s nem k?ros?talak benneteket, ett?l nem kell flni,?rdekess?g, ?s szerintem ha hamarosan kelne a G.aureo B.smithi babyk, biztos sokakat fog ?rdekelni egy-egy db.

Mostanra ny?lv?nval?v? v?lt, hogy ez hazugs?g.

M?g a hibridiz?l?sr?l:
Az igaz, hogy el?g morbid dolog, ilyeneket ?sszeereszteni, mindenesetre rendk?v?l ?rdekes is. F?k?nt az, hogy melyik faj fogadja el a m?sikat, melyik nem.
De val?sz?n?nek tartom, hogy ha az adott egyednek, lehet?s?ge ny?lik p?rzani a saj?t fajt?rs?val, akkor nem fog fajtalankodni a m?sikkal.
Szerintem fontos szemel?tt tartani, hogy kedvenc?nk?rt mi felel?nk, ?s minn?l jobb k?r?lm?nyek k?z?tt vagyunk felel?sek tartani. Term?szetes ez azoknak, akik t?nyleg szeretik, kedvenc?ket.

Legutóbb Pit szerkesztette (2007 Jan. 20. Szomb., 08:45), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 02. Szomb., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Abba gondoljatok bele, hogy az ember teny?szt.
Vesz egy n?vend?k h?met, ?s nem az lesz, amikor beadul, mint aminek vetted, ?s senki nem tudja megmondani, mi az.
Akkor az a h?m haszn?lhatatlan.
Pl.: tiszta Br. vagans...nagyon kev?s van bel?le, mert az emberi lelem?nyess?g hat?rtalan. Nem volt vagans h?me, ez?rt r?rakta az albot?
Vagy k?v?ncsi volt milyen, csak megszorult, ?s eladta gyorsan?

Mindegy akik a selejtet adj?k el, legyen az nem etetett, szarul tartott ?llat, vagy hibrid, vagy ak?rmi, azok el?bb vagy ut?bb kiszorulnak...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

ic ok Mosoly
am?gy sztem,is sz?pek a hibridek Kacsint?
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Az pl. hibrid!

Mert k?t ?n?ll? faj ut?da!
Egy?bk?nt gy?ny?r? sz?p, ?s term?keny is!
Vissza az elejére
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

naj?, akkor a kuty?s p?lda sztorn?zva, de akkor ha egy Brachypelma smithit "hibridiz?lsz" egy Brachypelma emili?val pl, akkoraz minek tekinthet?? :>
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

A kutya, egy?bk?nt egy faj, csak azon bel?l vannak fajt?k...

Teh?t ez nem hibridiz?l?s, ha a k?l?nf?le fajt?kat p?roztatjuk.
Ne keverj?tek a Fajt ?s a Fajt?t!!!

Egy?bk?nt ha a kutya nem a farkas "kinemes?tett" fajt?ja, hanem k?l?nf?le sak?l ?s r?kafajok ut?da is, az ?si kutya, akkor a kutya, maga is hibridnek tekinthet?.

B?r, ezen, m?g sokan vitatkoznak...

De al?nyeg, hogy ez nem hibridiz?l?s!

Mondjuk, ha a tacsk?t bep?roztatjuk egy hi?n?val, az m?r annak tekinthet?... Nevet?
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Nov. 30. Csüt., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Az ir?st elmentettem, elk?ld?m P?tnek ?s ha akarja visszarakja! Ennyi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2006 Nov. 30. Csüt., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

hell? evribodri!
h?t nem vagyok a hibridiz?l?s h?ve, de egy dolgot az?rt megjegyezn?k:
a mostani kutyaf?l?k t?bbs?ge (ha nem az ?sszes) pl l?nyeg?ben hibridiz?l?ssal j?tt l?tre... Kacsint?
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 30. Csüt., 14:10    Hozzászólás témája: idéz

Pl. ?n k?v?ncsi lettem volna mi volt az... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Simon
Újonc

Elküldve: 2006 Nov. 29. Szer., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

?n se p?ros?tan?m ?ket de lehet hogy valaki k?v?ncsi lenne r? nem kellet volna kit?r?lni az
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Nov. 29. Szer., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

?n voltam, ?n t?r?ltem, nem rekl?mozuk a hibrid gy?rt?st. Bocs!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 13. Hétf., 14:18    Hozzászólás témája: g?n?tvitel idéz

?ltal?ban a term?szetes dolgok h?ve vagyok.
Ez?rt ?n nem fogok sosem hibridiz?lni p?kot.

De addig nem is ellenzem, am?g t?nyleg hibridnek ?rulj?k az ?llatot.

Vannak az oldalon akik j?rtasak a diszhalak k?r?ben..
N?zz?nk csak ott sz?t, igazi, term?szetes form?t, nem sokat tal?lunk, szinte m?r csak az Amazonasi pontylazacok, ?s az afrikai nagytavak s?gerei amik nem kiteny?sztettek.

A kiteny?szt?s is ?gy j?n ide, hogy ott gyakran haszn?lj?k a g?n?tvitelt...
Azaz, nagyvonalakban arr?l van sz?, hogy l?trehoznak egy hibridet, amiket vissszakereszteznek, majd kiv?logatj?k a megfelel? egyedeket.
Pl. ?gy j?tt l?tre a Xif? piros sz?nv?ltozata. Az eredeti vad faj: Xiphpophorus helleri, z?ld, ezt a fajt bekeresztezt?k a platti piros sz?nv?ltozat?val, majd visszakereztezt?k, ?s amelyek a piros sz?nt olkoz? all?lokat hordozt?k, azokat kinemes?tett?k.

Sz?val arra akarok kilyukadni ezzel, hogy a mad?rp?kok k?z?l is lehetne sok fajt?t kiteny?szteni, mint a nagym?lt? akvarisztik?ban.

De rem?lem ez nem k?vetkezik be.
Vissza az elejére
HerpBoy
Látogató

Elküldve: 2006 Nov. 12. Vas., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Most volt nemr?g H?be G?bornak el?ad?sa a hibrid p?kokr?l, az MMK (Magyar Mad?rp?k Klub keretein bel?l).
Voltak ?rdekes teori?k is, meg sok egy?b, ?rdemes volt megn?zni.

Szerintem nagyon nem k?ne hibrideket gy?rtogatni. Ha m?r k?t faj ?ssze van kusz?lva, akkor azt nem lehet t?bb? visszacsin?lni. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 12. Vas., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Fasza az avatarod leon! Nevet? Nevet? Kacsint?
Sancaboy, a k?pekre k?v?ncsi vagyok, leszek....
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Nov. 12. Vas., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

H?t mindenki maga tudja, ?n biztosan nem kevern?m ?ket, de lehet, hogy p?r ?v m?lva m?r ?n is k?v?ncsi leszek erre a dologra. Ha nem csapja be senki az embereket a hibridekkel akkor semmi baj ezzel a dologgal...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
sancaboy
Látogató

Elküldve: 2006 Nov. 11. Szomb., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

Hmm.
?dv?zletem mindenkinek!
Hybridiz?ci?, h?t nem tudom,szerintem aki belefolyt m?r a mad?rp?ktart?sba ?s van egy kis fant?zi?ja,m?rpedig aki belefolyt annak van, azt biztos hajtja a k?v?ncsis?g,... nem mondom hogy nagyon j? dolog,de ?rdekes, felet?bb,?s csak az?rt mert m?s ellenzi vagy f?j r? ?n akkor is megpr?b?lom ?s ki is mondom ,hogy pr?b?lkoztam m?r p?rszor t?bb kevesebb sikerrel, ?ltal?ban a m?r lep?rzott h?mek utols? lehets?ges p?rz?si alkalm?t,lehet?s?g?t kihaszn?lva tettem be fi?csk?kat,:

Akkor kezdtem felfigyelni amikor geniculatakat p?roztattam, ?s a h?m elkezdett dobolni, ?s a n?st?ny terr?rim?ban semmi v?lasz,viszont kett??vel mellette a N.color ?s a P.regalis is elkezdett visszadobolni..
N.coloratovillosum-A.geniculata, udvarolt a h?m,kb 5?r?ig, p?rz?s megt?rt?nt, nem lett kokon
C.fasciatum-P.reglis , kicsi volt a h?m ez?rt megn?ztem mi t?rt?nik,udvarolt,k?zeljuttott,megemelte,?s gondolom "?szrevette" hogy valami diffi van ?s elmenek?lt.

A.seemani- A.pallidum, udvarolt,majd a n?st?ny el?g dur?n "elk?ldte" a h?met:-)

?s az utols? ,most m?r sikeres pr?b?lkoz?som egy G.aureostriata h?lgy, B.smithi ifj?s?ggal, ebb?l most VAN kokonom nem az?rt csin?lom mert nincs m?s lehet?s?g,hanem ?rdekel, k?peket rakok majd az apr?s?gokr?l,de csak olyannak adok bel?le aki nem adja tov?bb. Mert azt ?n sem akarom.

Lehet ,hogy most sokakak ezzel nem loptam be magam a sz?v?ben,de ?rdekelnek ezek a dolgok, de SOHA nem tenn?m ezeknek a "fajoknak "a "ter?t?s?t...
?dv,
Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 11. Szomb., 15:26    Hozzászólás témája: idéz

M?s a kett?...
A kutya egy faj, Canis familliaris, azon bel?l vannak fajt?k.
A mad?rp?kok, amikr?l besz?l?nk h?tk?znapi ?rtelemben, azok fajok.
Vissza az elejére
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Nov. 11. Szomb., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

H?t ?n egy?ltal?n nem vagyok a hibrid l?trehoz?s h?ve. Gondoljatok csak bele. Kinek jutna esz?be pl k?t m?s-m?s fajtiszta kuty?t p?roztatni. Szerintem rengeteget veszt az ?rt?k?b?l, ha nem fajtiszta a p?k. Meg egy?bk?nt is olyan sz?pek ezek az ?llatok, hogy k?r lenne keresztezni ?ket.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 18. Szer., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

red13 írta:
Nemigaz?n ide tartozik, de m?shol nemnagyon tal?ltam neki helyet:
Van egy adult(?n ?gytudom) n?st?ny pallidumom(majd teszek fel r?la k?pet) ?s megszeretn?m tudni, hogy val?j?ban tiszta pallidum-e avagy van benne valami kevered?s. Mert eld?nt?ttem, hogy majd sztem a Aphonopelma pallidum fajt teny?szteni. ?s hogy h?met honnan tudok majd szerezni, ami majdnem 100%, hogy pallidum?

Red!

Most l?ttatlanban mondom hogy nem pallidumod van, nekem is nem r?gen mes?lt?k el mi?rt. De ez hossz? lenne, elmagyar?zni. Amit ma pallidumk?nt ismernek Magyarorsz?gon az nem az, az tuti.
De nekem is a "te" fajta pallidumodb?l van n?st?nyem ?s h?mem is.
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 18. Szer., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

Nemigaz?n ide tartozik, de m?shol nemnagyon tal?ltam neki helyet:
Van egy adult(?n ?gytudom) n?st?ny pallidumom(majd teszek fel r?la k?pet) ?s megszeretn?m tudni, hogy val?j?ban tiszta pallidum-e avagy van benne valami kevered?s. Mert eld?nt?ttem, hogy majd sztem a Aphonopelma pallidum fajt teny?szteni. ?s hogy h?met honnan tudok majd szerezni, ami majdnem 100%, hogy pallidum?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 04. Szer., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

Ja! Sz?gyeld ?ssze magad Fec?! ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 15:19    Hozzászólás témája: idéz

De szemtelen vagy Fec? l?tom valaki l?zad?st akar inditani a f?rumon. Mindenki a hibridgy?rt?s ellenfele erre te j?ssz a szemtelen ?tleteiddel. Sz?gyeld el magad Nagyon boldog Am?gy szerinted mi j?nne ki bel?le? Nagyon boldog
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 03. Kedd., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

Egym?sra teszem majd a maculata-t, meg a herkulest..
J? lesz?
?rd?g
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Okt. 01. Vas., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem aki hibridgy?rt?son t?ri a fej?t vagy aki rendszeresen alkalmazza sokat n?zett Frankenstein f?lmeket
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 01. Vas., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

?n sem de ez van!
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 01. Vas., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

?nse! De ?n m?r a lisseky-t sem tartom j?nak......
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 01. Vas., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

?n sem hallotam, ?s nem is szeretn?k ilyet hallani ?s l?tni sem!

Viva Brachypelmas!!!!!!!!!!!!
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 01. Vas., 08:34    Hozzászólás témája: idéz

Elviekben igen, mivel ?k m?g egy nemen bel?l vannak..
Viszont gyakorlatban nemtudom... mert m?g nem hallottam ilyenr?l..
Újonc

Elküldve: 2006 Szept. 30. Szomb., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

szerintetek lehet a Brachypelma albopilosum ?s a Brachypelma smithi p?roztatni ?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
sanci
Tag

Elküldve: 2006 Szept. 27. Szer., 15:13    Hozzászólás témája: idéz

AHA,v?gom Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 27. Szer., 06:39    Hozzászólás témája: idéz

Sanci!

Olyan hibrid m?r l?tezik, a "teremt?je" Lissek Rezs?.
A neve Brachypelma lisseky.
Jobban hasonl?t a smithire.

Ezt a fajt mesters?ges ond??tvitel k?zben B.smithi h?m sperm?j?t,B.boehemi n?st?ny ond?tart?j?ba helyezt?k ?t.Ebb?l a kokonb?l b?jtak ki a sz?ban forg? p?kocsk?k.
N?met araneol?gusok szerint ez a hibrid faj ”megegyezik” az 1993-ban Mexik? lel?helyr?l
sz?rmaz? B.baumgarteni fajjal,amely tov?bb teny?szthet?.B.baumgarteni-t roppant neh?z megk?l?nb?ztetni a B.smithi-t?l,azonban ez a faj jobban elt?r sz?nezet?ben a smithi-t?l,mint a baumgarteni.Az ?jsz?l?tt p?kocsk?k fejl?d?s?k sor?n rengeteg sz?nv?ltoz?son mennek kereszt?l.Volt amikor boehemi mam?jukra hasonl?tottak,m?skor a smithihez hasonl? sz?nezet?k volt.A t?bbi mad?rp?kt?l elt?r?en csak a 9.-10. vedl?s?kn?l ?ll be v?glegesnek tartott szinezet?k.A hibrid p?kok fejtora fekete,amelyet s?t?tbarna sz?r keretez.Cs?pr?g?ik feket?k.A potroh fekete,k?zepesen hossz?,t?glav?r?s sz?rzettel.A l?bak cs?p?i,a tomporok ?s a combok b?rsonyfeket?k, a t?rdek t?zv?r?sek.A l?bsz?r 4/5-e t?zv?r?s,1/5-e fekete.A l?bfejt? fekete,hossz? ?s t?zv?r?s sz?rzettel.L?bfej?k fekete.Sz?n?ket tekintve teh?t a p?kok a boehemi t?zv?r?s sz?n?t ?r?k?lt?k,mint?zatban pedig a smithi-re hasonl?tanak,de att?l elt?rnek.M?g csak rem?lni lehet,hogy sz?nezet?k nem megy ?t tov?bbi v?ltoz?sokon.Levedlett b?r?ket mikroszk?p alatt vizsg?lva nagyon sokban elt?r sz?leik?t?l.
Tart?sa megegyezik a t?bbi talajlak? mad?rp?k?val.Statisztikai adatok szerint magasabb h?m?rs?kleten gyorsabban n?vekednek.Vannak k?zt?k agressz?v ?s szel?d p?ld?nyok is.

Forr?s: Dr. Sz?kely Gabriella ?s Lissek Rezs?: Mad?rp?kok a terr?riumban c. k?nyve

Rem?lem nem lesz jogi baj bel?le!
sanci
Tag

Elküldve: 2006 Szept. 26. Kedd., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Igaz?b?l ?n sem vagyok a hibridgy?rt?s h?ve de sztetek mi s?lne ki egy boehmi ?s egy smithi p?roztat?s?b?l?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 22. Pént., 09:40    Hozzászólás témája: idéz

Nekem sehogy mert nem vok a hibrid gy?rt?s h?ve.
J? k?rd?s egy?bk?nt nemen bel?l elfogadhatj?k egym?st a k?l?nb?z? fajok.
De eredeti ?l?hely?k?n, ez nem jellemz?
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Szept. 21. Csüt., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Akkor hogy a fen?be siker?l a teny?szt?knek vagy tal?n nektek?
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 21. Csüt., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

T?bb mint val?sz?n?, hogy megteszi!
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Szept. 21. Csüt., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

Egy m?sik faj mamap?k nem ?li meg egy teljesen m?s papap?kot ha berakjuk hozz
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 20. Szer., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Aha!
R?zott a hideg, mikor l?ttam!
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Szept. 20. Szer., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

para le?lte a murinust? Sokkolt
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 20. Szer., 18:52    Hozzászólás témája: idéz

Na! Az nem v?dett! ?rd?g

?n olyan felv?telt l?ttam egyszer, hogy parachibanahoz beugrott (?tonm?don) egy murinus...

P?r ?ra m?lva elt?ntek a narancss?rga foltok a terk?b?l! S?r? vagy nagyon szomor?

Meglep?! Sokkolt
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Szept. 20. Szer., 18:32    Hozzászólás témája: idéz

?n m??tkor k?z?ns?ges k?posztalepk?t p?roztattam L. parachybana-val...
most v?rom az eredm?nyt...
A p?k j?l meg....szta szeg?ny lepk?t... ?rd?g
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 15. Pént., 07:11    Hozzászólás témája: idéz

P?t!

Ez el?g szomor?! Szomor? Szomor? Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Szept. 15. Pént., 06:54    Hozzászólás témája: idéz

Kok?nak teljes m?rt?kben igazat adok, ugyanis l?ttam is ilyet! Szomor?
Tag

Elküldve: 2006 Szept. 14. Csüt., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

?n is erre szavazok !! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 14. Csüt., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

Hogy a geniculata megenn? az albopilosumot! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
red13
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Szept. 13. Szer., 16:58    Hozzászólás témája: idéz

HAli szerintetek mi s?lne ki egy albo+geni p?roztat?s?b?l? Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
Crazy
Látogató

Elküldve: 2006 Szept. 11. Hétf., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

(T?k j? olvasni Titeket! Nagyon boldog Egy mukkot nem ?rtek abb?l, amit ?rtok! Vicces)
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Szept. 11. Hétf., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

M?s a spermat?k?juk!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu