Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 135 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Brachypelma albopilosum (Valerio, 1980) Costa Rica

Brachypelma albopilosum (Valerio, 1980) Costa Rica

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
korpa
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 29. Szer., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
Okés köszi!
a dobozoláshoz hívok segítséget XD
Csak az a gond h nálunk pinkit nem kapni :S
de azt mondták ha a lisztkukacot bedarabolom tökéletes!?

Igen a lisztkukac-darabok is tökéletesek. A pinki viszont egyszerűbb és olcsóbb: én 70 Ft-ért veszem a horgászboltban 1 kis dobozzal, amibe kb 100-150 db pinki van. Tehát 70 Ft-ból 100-150 kispókokt tucc megetetni Nagyon boldog

Üdv.: korpa
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Papesz
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 29. Szer., 10:15    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
Okés köszi!

Szia!
Pinkiér menj horgászboltba... Kacsint? ezer százalék, hogy ott van...Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2009 Júl. 29. Szer., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

Okés köszi!
korpa
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 28. Kedd., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
Sziasztok pár nap és lesznek nálam kicsik jó sok pontosan nemtom Nevet? mennyi!
A kérdésem az lenne:
Lehet-e őket 1-2vedléses korukig együtt tartani? Vagy dobozoljamszét őket?
50-60db 1vedléses számár megfelel 1db 20x20-as doboz ha együtt elvannak?
Mien nehéz felnevelni őket?
lisztkukacból mennyit daraboljak be?
előre is köszi Kacsint?

Szia!!
Azt nemtudom hogy lehet-e együtt tartani őket, szerintem nemnagyon . Ha szétdobozolod őket akkor abból biztosan nemlehet gond!(bár gondolom nemkis meló lessz Laza ) Bár elég kicsik, de szívós pókok sztem nemnagyon lessz gond a felneveléssel.
Én amúgy a kicsi pókoknak pinkit szoktam adni, azt nemkell darabolni(kicsit szétnyomod a fejét hogy ne izegjen-mozogjon ojan hevesen), és olcsó is.

Üdv.: korpa
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2009 Júl. 27. Hétf., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok pár nap és lesznek nálam kicsik jó sok pontosan nemtom Nevet? mennyi!
A kérdésem az lenne:
Lehet-e őket 1-2vedléses korukig együtt tartani? Vagy dobozoljamszét őket?
50-60db 1vedléses számár megfelel 1db 20x20-as doboz ha együtt elvannak?
Mien nehéz felnevelni őket?
lisztkukacból mennyit daraboljak be?
előre is köszi Kacsint?
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Conornál bejátszottuk a Conoritát Nagyon boldog , de a többieket megszivtam, talán az emiliámmal nem fürdök be Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Ez a névválasztás tényleg vicces,mert az én nőstimnek is Pepe a neve...nem is nevezgetek.... Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem. az albón egészen picikora ota nálam van. kimentünk 2007ben a Camponába (persze a férjem "asszony")nem volt tul nagy élmény, viszont nekem akkor már volt 2 Avim. Emiliát kerestem minden áron, és találtam is szinte rögtön (szerelem első látásra ). Megvettem Aphroditét, és a srác mondta, hogy ad még valamit, de olyan gyorsan mondta, hogy nem értettem mit akar adni. Azt hittem kezelési utmutatót- ugyanis nem vicc a Basset Houndhoz is kaptunk anno Nagyon boldog -, de nem megkaptam Odetett. (Vicc aki pasi nevet kap, az csajszi lesz, és forditva Zavart ) Nézegettem aztán egyszer csak feltünt, hogy van mellette egy vedlés, aztán amikor kicsit mégjobban megnéztem még egy koponyát is találtam. Ővolt az erösebb Laza . Kisebb korában kettesével zabálta tücsköket, aoha nem félt tőlük. Egyszer szivtam meg egy kicsit, amikor levedlett Természetesen nem vettem észre és beadtam neki egy tücsköt. Csak egy kis buborék volt az egyik lábizén, de aznap éjszaka nem aludtam tul jól. Az egyik Avimat is egy tücsök marta le, de ő bele is pusztul sajnos S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Szia Mansonpanna!

Hát nekem a hímem 26 hónapig élt adulás után, amikor is egy sérülés miatt muszály volt lefagyasztanom.. Szomor?
Leesett szegényke és eltört a lába..
eléggé gyengécske is volt már.. Pározattam is, ami állítólag rövidíti is az életidejét...
Szóval ha vigyázol rá, akkor még sokáig gyönyörködhetsz benne.
Enni nálam is nagyon keveset evett.. a több mit egy év alatt kb 9-szer kajált..
A tücskök nem érdekelték, egy nagyobb sáskára rá ment még, de aztán az sem érdekelte. A nagyobb rózsabogár lárvára viszont nagyon ment. abból viszonylag rövid időn belül többet is megevett. Vigyázni kell, mert az a rohadék ( a rózsabogár lárva) elássa magát hamar és harap is.. Nagyon boldog Én egy csipesszel tettem majdnem elé óvatosan és akkor mart rá! tetszett neki. Határozottan látszott rajta, hogy jó ízüen falatozott belőle.. Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
Adulás után kb 1 hónapra rá evett először utána spermaháló kétszer az első 3 hónapban!
Ezután 4-6 hónappal bezabált, és még 3 spermahálót szőtt...nem tudom, hogy volt-e még utána, mert annyi volt a letépett spermahálóból, de sztem egyszer még talán..majd megint egyszer evett. Aztán elindúlt, de úgy mint aki egyfolytában házózatról működik és soha nem merül le... Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
ha tudod kapd el, mert a spermaháló szövése és a bulbusok feltöltése igen érdekes jelenség.
Nagyon tetszetősek a párzókarmok is a lábakon..
Pláne mikor használja.. Nagyon boldog
Kerek egy évvel az adulás után lett pároztatva. Nagyon aktív volt és gyönyörűen teljesített...
Ezután igen legyengült... nem mászkált egyfolytában
látszott rajta, hogy kész van... Amire született, azt beteljesítette, már csak a véget várta.. Szomor? egy idő után kicsit elindult, de mindig leesett a terkó faláról. egyszer arra mentem haza, hogy nagyon furán néz ki. mikor kicsit megnoszogattam (soha nem vettem kézre, de simán nyúlkáltam mellette, nagyon nyugis volt!) és láttam, hogy mikor megindult az egyik lába nem mozgott és annak az egyik íznél nagyobb csepp testnedv volt kibuggyanva... Öreg és gyenge volt nagyon, bármennyire is fájt, jobbnak láttam megszabadítani a szenvedéseitől. Lassan beletereltem egy nagyobbacska dobozba, amit lezártam és becsomagoltam, hogy ne keljen látnom az élettelen testét, így is kicsit megsirattam..
Mélyhűtőbe tettem és egy nap múlva vettem ki..
Az első pókom volt kicsi korátol én neveltem és nagyon a szívemhez nőtt..
Gyönyörű állat! Egy másik fiatalabb hímmel is pároztattuk a csajszit Piker-rel és így 416 db utódot hoztak.. jó esetben 50% az esély, hogy kettöböl egy biztos, hogy az övé.. Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
Bár úgy tudom, hogy az öregebb hímek spermái már nem annyira aktívak...
Kimerítő volt iromány volt, de remélem, hogy a tapasztalatom a hasznodra lesz! Kacsint?
Minden jót és vigyázz Rá!
Üdv:

MatheeW
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 10:15    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Idézet:
=és ilyen lett
http://img29.imageshack.us/img29/7580/odett1.jpg sőt mostmár alig van szőr a potrohán...

Hát ez bizony egy adult hím.

Szóval az adult hímek már kevés kaját vesznek magukhoz, ha sokat mászkál az csak azért van, mert keresné a nőstényt.
Ha megtartod, készülj fel elpusztulására.

Ezt nem akartam hallamnni Zavart De köszönöm a segitségedet Mosoly Remélem az Emilián nem lesz hím, Ő volt minden vágyam Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 10:12    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
=és ilyen lett
http://img29.imageshack.us/img29/7580/odett1.jpg sőt mostmár alig van szőr a potrohán...

Hát ez bizony egy adult hím.

Szóval az adult hímek már kevés kaját vesznek magukhoz, ha sokat mászkál az csak azért van, mert keresné a nőstényt.
Ha megtartod, készülj fel elpusztulására.
Profil üzenet e-mail msn
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

http://img268.imageshack.us/img268/9789/cimg5435.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/8374/cimg5423.jpg ilyen volt

és ilyen lett

http://img29.imageshack.us/img29/7580/odett1.jpg, sőt mostmár alig van szőr a potrohán...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 09:08    Hozzászólás témája: idéz

mansonpanna írta:
Nnnna ehez most nagyon béna vagyok, hogy lehet képet feltölteni? Kerestem, de nem találtam Zavart

szia hát pl itt:

http://www.imageshack.us/

a browse gombal kikeresed a feltölteni kivánt képet, majd upload. ha kész kiadja a képhez a linkeket a Direct link to image-t válaszd. azt ide beteszed a hozzászólásodba kezdetnek jo.

hogy ne legyen off: tényleg lehet hogy adult him pókokról van szó,akkor nem nagyon esznek,bár olyankor sokat mászkálnak,dobolnak, nöstényt keresnek.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 08:36    Hozzászólás témája: idéz

Nnnna ehez most nagyon béna vagyok, hogy lehet képet feltölteni? Kerestem, de nem találtam Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 08:27    Hozzászólás témája: idéz

mansonpanna írta:
Sziasztok. Iszonyat rossz bőrben van az Albom potrohája. Egyszerüen kicsi. Az Avim már elpusztult, pedig probálkoztam azzol, hogy pár napig letakarom, rendesen párásitottam, viszont kajálni sem nagyon kajálnak. Az emiliám rendben van "zabnál,mint állat" Nagyon boldog Kérlek segitsetek, nem akarom elvesziteni még egy pókomat.
A tünetek: Nem mászkál annyit, mint rég (szinte rohangált a terráriumban), kocso potroha (vagy már 3 hónapja legalább), most kb 2éves,utoljára valamikor január, február környékén vedlett. Most ennyi jut az eszembe.

Előre is köszönöm.

Szia.
Nem lehet hogy egy adult hím pókról van szó?? Mert ha igen, akkor nem meglepő a kis potroh!
Ha tudnál felrakni egy képet, akkor esetleg konkrétumokkal is tudnának segíteni!

Üdv.: Attila
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
mansonpanna
Látogató

Elküldve: 2009 Júl. 06. Hétf., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Iszonyat rossz bőrben van az Albom potrohája. Egyszerüen kicsi. Az Avim már elpusztult, pedig probálkoztam azzol, hogy pár napig letakarom, rendesen párásitottam, viszont kajálni sem nagyon kajálnak. Az emiliám rendben van "zabnál,mint állat" Nagyon boldog Kérlek segitsetek, nem akarom elvesziteni még egy pókomat.
A tünetek: Nem mászkál annyit, mint rég (szinte rohangált a terráriumban), kocso potroha (vagy már 3 hónapja legalább), most kb 2éves,utoljára valamikor január, február környékén vedlett. Most ennyi jut az eszembe.

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

A kérdésre, azaz a "milyen színű a lekopott rész", a válasz ezek szerint Ny szürke.
Nos ez jó jel, mert azt jelenti, hogy a pókod valóban lassan vedleni készül. Természetesen előtte ez a szóban forgó szürke színezett szép lassan besötétedik egész feketére. Többek között ezt érdemes figyelni, mert ez egy elég biztos jele a hamarosan bekövetkező ruhacserének. Kacsint?
Újonc

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Csak az egyszerűség kedvéért...

Mekkora a pókod?
Mekkora a potroha?
Lekopott (akár csak részlegesen is) a szőr a "fenekén"?
Ha igen...
Milyen színű a csupasz rész?

Nagyjából most ennyi kérdésre kéne válaszolni, hogy segíthessünk, ne csak találgassunk!

nos, rendes, mert a falon üldögél. a potrohától a csáprágóig 6 centi, potroha kb 3*2cm, van egy kisebb szürkés folt a potrohán, ahol nincs szőr, máskor vedlés előtt azért több ilyen szokott lenni
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zsolti
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:

Mekkora a pókod?
Mekkora a potroha?
Ha igen...

Nagyjából most ennyi kérdésre kéne válaszolni, hogy segíthessünk, ne csak találgassunk!

Mért milyen szinü lehet ta csupasz rész?
ès ha hasonló mint az emberi börszin?
Csak tanulás céljából érdekelne Mosoly
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 18:20    Hozzászólás témája: idéz

Mekkora a pókod?
Mekkora a potroha?
Ha igen...

Újonc

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Szia!

Hát azon picit meglepődtem, hogy több mint egy éve van nálad és mégcsak 5 vedléses....bár nem tudom, Brachykat nem tartok (egy volt még régen, de annál sem jegyeztem a vedlésszámot), de a brachy-k a közepesen növő fajokhoz tartonznak, sztem inkább olyan 7 (-8???) vedléses körül járhat.
Szerintem is vedlés lesz lassan, a kajálást ekkor szokták beszüntetni. Ha ennyi idő alatt nem fogadta el a kaját (hacsak nem az általad felsorolt mennyiséget egy nap alatt akartad neki adni...) akkor már ne erőltesd. Vize legyen és nyugalma. Kacsint?

üdv: Toto
neked is köszi, nálam eddig tutira hármat vedlett, az előző gazdinál nem tudom, kettőről tutira tudok, de annyira nem firtattam, mikor megkaptam, akkor még semmit nem tudtam róluk. az tuti, hogy eleinte nem volt jó sora, egy kínai kajás dobozban lakott, pára, hőmérséklet ahogy esett, most van terkója, hőmérő, páratartalom mérő, vastag alom, itató, természetes fény, de nem tűző nap
Vissza az elejére
Profil üzenet
BlackP
Újonc

Elküldve: 2009 Jún. 29. Hétf., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

firepro írta:

Szia nem lesz semmi gond nekem is volt már ilyen nem egy pókommal minél nagyobb a jószág annál később vedlik nekem a genim 2hónapig nem evett és csak utána vedlett le irminiám pl félévig nem evett kb és levedlett de az is lehet a baj hogy hőmérséklet vagy a pára de inkább a vedlésre gyanakodnék de nem akarok hülyeséget írni jah és ne adj neki olyan sűrűn tücsköt vagyis ne egy nap vagy hogy szoktad etetni? Szerintem ha egy éve van nálad akkor nem 5vedléses hanem sztem van az 7vagy8 vedléses(sztem) nemét nem tudod?

köszi, ez megnyugtató, a potroha úgy néz ki, mintha vedleni készülne, de korábban 2 héttel vedlés előtt még bőven evett. a hőmérséklet és páratartalom az itt megadott értékeken van tartva kb, de manuális, szóval kicsit ingadozhat. eleinte két hetente kapott 1-2 tücsköt, aztán volt, hogy többet is kapott, mert elfogytak, most megint csak 1-2 darabot kap(na) és persze nem naponta etetem, kb 2 hetente. vize van egy itatóban, nyugalma is, nem piszkálom egyáltalán
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jún. 28. Vas., 23:19    Hozzászólás témája: idéz

BlackP írta:
hali!

van egy albom (ő az első pókom), mostmár több, mint 1 éve van nálam, ha jók az infóim, 5 vedléses. olyan gondom van vele, hogy lassan egy hónapja nem hajandó enni. először egy új, nagy dög sáskát akartam neki adni, hogy ne kelljen 5-6 tücsköt adni neki egyszerre, nem érdeklte. gondoltam túl nagy neki, kapott tücsköket, de ezek sem érdeklik. most újabb tücsköket kapott, de ezeket sem ette meg. a terrárium nem változott, meg semmi egyéb sem a tartásában. nem úgy tűnik, mintha vedleni készülne, főleg nem egy hónapig. mi lehet a gond? nem örülnék, ha valami baja lenne, de ha mégis, mit lehet tenni?

köszi!

Szia!

Hát azon picit meglepődtem, hogy több mint egy éve van nálad és mégcsak 5 vedléses....bár nem tudom, Brachykat nem tartok (egy volt még régen, de annál sem jegyeztem a vedlésszámot), de a brachy-k a közepesen növő fajokhoz tartonznak, sztem inkább olyan 7 (-8???) vedléses körül járhat.
Szerintem is vedlés lesz lassan, a kajálást ekkor szokták beszüntetni. Ha ennyi idő alatt nem fogadta el a kaját (hacsak nem az általad felsorolt mennyiséget egy nap alatt akartad neki adni...) akkor már ne erőltesd. Vize legyen és nyugalma. Kacsint?

üdv: Toto
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 28. Vas., 23:09    Hozzászólás témája: idéz

BlackP írta:
hali!

van egy albom (ő az első pókom), mostmár több, mint 1 éve van nálam, ha jók az infóim, 5 vedléses. olyan gondom van vele, hogy lassan egy hónapja nem hajandó enni. először egy új, nagy dög sáskát akartam neki adni, hogy ne kelljen 5-6 tücsköt adni neki egyszerre, nem érdeklte. gondoltam túl nagy neki, kapott tücsköket, de ezek sem érdeklik. most újabb tücsköket kapott, de ezeket sem ette meg. a terrárium nem változott, meg semmi egyéb sem a tartásában. nem úgy tűnik, mintha vedleni készülne, főleg nem egy hónapig. mi lehet a gond? nem örülnék, ha valami baja lenne, de ha mégis, mit lehet tenni?

köszi!

Szia nem lesz semmi gond nekem is volt már ilyen nem egy pókommal minél nagyobb a jószág annál később vedlik nekem a genim 2hónapig nem evett és csak utána vedlett le irminiám pl félévig nem evett kb és levedlett de az is lehet a baj hogy hőmérséklet vagy a pára de inkább a vedlésre gyanakodnék de nem akarok hülyeséget írni jah és ne adj neki olyan sűrűn tücsköt vagyis ne egy nap vagy hogy szoktad etetni? Szerintem ha egy éve van nálad akkor nem 5vedléses hanem sztem van az 7vagy8 vedléses(sztem) nemét nem tudod?
BlackP
Újonc

Elküldve: 2009 Jún. 28. Vas., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

hali!

köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

Gondoltam h előbb utóbb valaki szólni fog h ezt ne itt tegyem.. sajnálom ha valakinek ez zavaró. De egyáltalán nem érzem OFFnak. És az az 1-2 másodperc amíg elolvasod amit írtam, nem hiszem h bárkit is kizökkent a kutatásból.
Ha valaki pókot szeretne, de még nem tudja milyen legyen, benéz gondolom a fajokhoz, olvasgat róluk, és lehet h pont az segít majd neki dönteni h én így leírom mi történt. Legalább tudja kb mire számíthat.
A képekkel kapcsolatban teljesen igazad van. Ha készül olyan kép amit érdemes megosztani másokkal ígérem h meg is teszem.
És ha már itt vagyok! Folytatom a "naplót"!
Most takarítottam ki a terkót, egész gyorsan sikerült kiterelni. Jól tűrte a zargatást.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Jún. 24. Szer., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Snassz írta:
Élete legnagyobb orosz csótányát ette meg. Eddig most nőtt a legnagyobbat.

szia!

ne haragudj,de azzal hogy ide naplózod a pókod viselkedését kicsit szétspammeled a topicot,és aki érdemi informáciot keres nehezebben találja meg. persze nem baj ha irsz az állatodról,csak mondjuk illusztráld képekkel ha szerinted érdekes amit csinál,már az is érdemi információnak számit Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 24. Szer., 14:18    Hozzászólás témája: idéz

Élete legnagyobb orosz csótányát ette meg. Eddig most nőtt a legnagyobbat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 18. Csüt., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Ha már vedlett úgyis előjön. Tony 3. vedlését végezte üregben, a tiéd most mekkora?

Az 5. vedlés felét láttam Nagyon boldog ...eddig úgy fest minden rendben van.
Sokat nőtt, megvárom még ez a hajnalban szinte fehér test és lábak..ami most már kékes, kicsit alakul még..aztán jöhetnek ide is a tücskök-csótányok.. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Freak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Neeem! Félre értesz!

Semmi pénzért nem zaklatnám az állatot!!! .. egy szexálás kedvéért sem! ..csak ha majd még telnek a napok-hetek.. és a póki már rég kint lófrál, de nem hozta ki a vedlést.. na akkor leszek kéntelen kivenni a pókit..és kiásni a vedlést a bunkeréből! De azt is csak idővel.. megvárva h előjöjjön.. h egyen.. és majd utánna! Kacsint?
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

Freak írta:
Drukk, h vedlés és egy szép növekedés legyen belőle! Mosoly

Az enyém jún. 04-én evett egy tücsit.. majd úgy gondolta, h az lesz a legjobb, h lemegy a bunkerébe..és ki sem jön... Teltek a napok... lassan két hete lent van.. A lábait néha látom.. de abból nem tudom megállapítani, h vedlett-e.. (amúgy persze esélyes..) Ha igen.. akkor remélem felhozza a vedlést...mert ha nem akkor kénytelen leszek vhogy kiásni a bunkeréből, ami terkó feltúrással jár.. Zavart

De reméljük a legjobbakat! Kacsint?

Hali!

Biztosan zaklatni akarod vedlés után az állatod???? Csak azért mert kíváncsi vagy a nemét illetően?
Ki fogja dobni szerintem rendes albo módjára Kacsint? Nevet?

És még mindíg köszi! Kacsint?

üdv.
piker
Freak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Drukk, h vedlés és egy szép növekedés legyen belőle! Mosoly

Az enyém jún. 04-én evett egy tücsit.. majd úgy gondolta, h az lesz a legjobb, h lemegy a bunkerébe..és ki sem jön... Teltek a napok... lassan két hete lent van.. A lábait néha látom.. de abból nem tudom megállapítani, h vedlett-e.. (amúgy persze esélyes..) Ha igen.. akkor remélem felhozza a vedlést...mert ha nem akkor kénytelen leszek vhogy kiásni a bunkeréből, ami terkó feltúrással jár.. Zavart

De reméljük a legjobbakat! Kacsint?
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 17. Szer., 12:53    Hozzászólás témája: idéz

Én is csak gratulálni tudok!
És ha már itt vagyok: Tony agresszív, így minimálisra csökkentettem bármit a közelében..
Legutóbbi hozzászólásom óta 1 orosz csótányt evett meg. A lisztkukac már nem kellett neki. Utolsó kaja sem most volt már. Teljesen besötétedett, talán már ma levedlik Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jún. 14. Vas., 15:34    Hozzászólás témája: idéz

Freak írta:
Gratulálok Nektek! Kacsint? Laza

csatlakozom freak-hez. gratula srácok!

nem semmi darabszám. Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 13. Szomb., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Freak írta:

Köszönjük,jó kis "móka" volt.... Nevet? Nagyon boldog

Ma még találtam egy db-ot a kidobásra szánt talajban...gondoltam átnézem....és ott bújt a kis ravasz! Nevet? Nagyon boldog
Freak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 13. Szomb., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 13. Szomb., 09:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Hááát befejeztük a dobozolást.... Mosoly
Elvoltunk rendesen.. Nagyon boldog
A jelenlegi állás 415 db aktív nyavajás kis dögszi% Nagyon boldog
Egy pár pillanatkép és a végeredmény

remélem sok mindenkit boldoggá tesz majd közületek is!
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Hyhyhy..Mosoly

Köszi a Gratulációt Én is!
Nagyon boldogok vagyunk! jó látni ennyi kis vacakot egyben...
holnap dobozolás... fincsi lesz .... Nagyon boldog
Majd besörözünk,úgyis rohadt meleg van. Ezt józanul nem bírnám idegekkel. Nagyon boldog
kergetni a kis nyavajásokat! Nagyon boldog elég aktívak. menekülnek, mint állat, de láttunk az egyik kicsitől agresszív megnyilvánulást is.. Kacsint?
Amúgy Tényleg piker végezte a dolog nagy részét... Én csak felneveltem 3 hímet... ebböl 2vel volt pároztatva... Sajnos az apukák természetesen nem élték meg a gyerekeket..

Üdv mindenkinek!
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Neem.A kokon után godoltam az 1éve, vagyis a kokon utáni vedlés után. Valahogy így. Bocsi, hogy hülyén fogalmaztam!

D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Simikel
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

Kösz srácok, akkor pihi lesz Nagyon boldog

Dudu! Egy év alatt 2* vedleni már nem fog, de értem, h mire gondolsz.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Simikel írta:
Piker, MatheeW!

Grat a picikhez! Applause

Az én kokonom behalt sajnos, még nem jöttem rá, hogy miért Szomor? majd most a kövi vedlés után újra probálkozok...

Köszönjük a gratulációt, de az érdem az anyukáé,én csak a megfelelő körülményeket biztosítottam neki! Kacsint?

És csatlakozva Dudu hsz-éhez......szerintem se akard kinyírni a nőstid! Nevet? Kacsint?
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Simikel írta:
...

Az én kokonom behalt sajnos, még nem jöttem rá, hogy miért Szomor? majd most a kövi vedlés után újra probálkozok...

Szia Simikel!

Úgy hallottam, hogy ha kokont rak az állat, akkor érdemes 1 évet várni utána(2vedlés),mert nagyon ki lehet készíteni vele ha a következő évben ismét kokont fog tolni. Mivel nem jutottam még el ilyesmikhez, így nem saját tapasztalatból mondom ezt.
ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, akkor várom a hozzászólását!

Dudu
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Simikel
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Piker, MatheeW!

Grat a picikhez! Applause

Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 08:14    Hozzászólás témája: idéz

Kricsko írta:
Engem érdekelne egy kis jószág!

Nem jársz vele rosszul,mert szép tiszta szaporulat! Kacsint?

Nemsokára hirdetjük,és lehet vinni! Kacsint?

üdv.
piker
Kricsko
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jún. 10. Szer., 00:12    Hozzászólás témája: idéz

Engem érdekelne egy kis jószág!
Vissza az elejére
Profil üzenet
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 08. Hétf., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Ez csak egy kicsike része.. Nevet? Nevet?
Bandi
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jún. 08. Hétf., 18:24    Hozzászólás témája: Re: Original Brachypelma albopilosum "not for chips! &q idéz

piker írta:
Boo hoo! Dancing Applause

Hali mindenki!

Szabad a vásár!!! Nevet? Nevet?

Gratulálok! Szép szaporulat!!! Nevet?
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 08. Hétf., 18:03    Hozzászólás témája: Original Brachypelma albopilosum "not for chips! " idéz

Boo hoo! Dancing Applause

Hali mindenki!

[URL=http://img200.imageshack.us/i/the1sa.jpg/]

[URL=http://img183.imageshack.us/i/the1a.jpg/]

Szabad a vásár!!! Nevet? Nevet?
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 30. Szomb., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

Még kettő orosz csóti az elmúlt napokban...Nagyon boldog
Hajnalban tettem be egy kis lisztkukacot is. Mivel még mindig nem ment rá, hogy ne idegesítse gondoltam kiveszem. Ahogy nyúltam be a csipesszel Tony kicsit meglepett. Rámart, megpróbálta ráfonni a lábait. Biztosan bal lábbal kelt! Nagyon boldog
Ez volt az első eset h agresszíven viselkedett. Eddig ha valami nem tetszett neki, gyorsan átspurizott a mások oldalra, másik sarokba...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Snassz
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 27. Szer., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog És ma megint eszik. Élete első orosz csótányát. Méretben nagyobb mint a pók testének a fele, így tettem be neki egy másodikat is amikor az elsőnek már nyomát sem láttam. Természetesen azt is elkapta, elfogyasztotta Nagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Következő
16 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu