Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 21 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
TH0R08
Látogató

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

Nekem az Avi avi -m van ilyen pózban mióta haza hoztam ez kb 3 napja.

Nem is evett azóta csak ivott.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

nekem a 6 vedléses csinálta egy kb 2-3 héttel ezelőtt, mikor uj terkóba került, h tereléskor kicsapott az ecsetre. lehet nagyon felhuztam agyilag:D de sztem azota megbánta h harcias volt, és most biztos nagyon kedvel engem mert nagyon szép és tágas helyet kapott ^^ annak örültem h nem kézzel tereltem! ha arra csap ki biztos be...piszkitok ilyedtemben:D
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

pont ez az hogy nem is hallottam még ilyenről főleg egy 2 vedléses kis csöppségnél!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Na a képek. Ha egy hete nem evett az lehet már a vedlés előjele, de magán a pókon is látni, ha arra készülne. Ez a póz nem ritka aviknál, nálam metallica, aurantiaca is csinálja nem csak a versik. Ennek nem kifejezetten a vedlés volt a fügvénye.

Költözés érdekes. Nekem még sose volt szembefordulás. Mikor költöztettem a csemetémet kiment a kezemre és ott ücsörögve várta meg míg elkészül a helye. Az más kérdés, h nem sok kedve volt feladni a szabadságot, de akkor se nagyon cirkuszolt, csak kolbászolt mindenfele.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

ma tereltem át új helyére egy 2 vedléses versit ami ekkor történt azon besz.rtam! 2 vedléses versicolor nem szaladt el ahogy tereltem hanem inkább szembefordult az ecsettel :O iszonyat vagány a kicsike
Vissza az elejére
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

szerintem sincs vele komolyabb gond:) most az enyém például előszeretettel iszik fejjel lefele! ne aggodj ök ilyen kis szeleburdik!!
meg megnyugodhatsz, pok sosem döglik meg háton fekve!! ha azt látod h a pokod hanyatt fekszik és mintha kettéválna akkor ne csinálj vele semmit!! akkor rudgossa le magáról a régi bőrét, azaz vedlik! ha megzavarod, az maradandó sérülést okozhat a poknak, sőt el is pusztulhat. vigyázz rá. amit nem evett meg kaja azt kivetted??
CeFReX
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

ahannn írta:
jólvan...kösz szépen mindent...majd írok lgm-nek... Mosoly

Nem hinném, h vedlik. Az, h fejjel lefelé van, meg össze-vissza csimpaszkodik, nem jelent semmit. Szeretnek idétlen pózokat felvenni. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
ahannn
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 10:12    Hozzászólás témája: idéz

jólvan...kösz szépen mindent...majd írok lgm-nek... Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Ha már 1 hete nem eszik az jelenthet valamit de én akkor sem merek ezekből a képekből levonni semmit mert nem olyan látható!
- Nem tesz semmit. A temető is az enyém. Mindenkinek díszsírhelyet adok.
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
ahannn
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Hát pontosan nem tudom h mikor vedlett utóljára de több mint 1 hete már nem eszik semmit...megvilágítpttam h jobb legyen számára a hőmérséklet,úgy h a terkó meg a lámpa közé tettem egy papírlapot...jártam már úgy h világítottam és tiszta víz lett a terkó oldala...ezzel ezt szeretném elkerülni...köszönöm gyors válaszotokat!!

üdv!
Vissza az elejére
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

szerintem ha LGM vagy valamelyik kollégája (aki magasabb szinten foglalkozik avikkal) erre jár akkor biztosan kapsz kielégítő választ. reméljük nem lesz gond csak ennyit tudok mondani Nagyon boldog
Vissza az elejére
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Hát szerintem ezt így nagyon nehéz megmondani!Mert az én versim is szokott így fejjel lefelé csimpaszkodni a hálóban és nem vedlett!Ettől függetlenül lehet hogy vedleni fog!ha vedleni fog akkor azt hamarosan látni fogod!Amúgy mikor evett utoljára?
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolinus
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

ahannn írta:
Sziasztok!

nekem van 1 3-4vedléses versim és reggel mikor ránéztem ien állapotban találtam...:
http://kepfeltoltes.hu/view/090606/P060609_10.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090606/P060609_10.08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nemtudom h mi lehet a baja...talán vedlik??nálam még sosem vedlett,és ezért nem tudom h mi lehet vele... Szomor? ugye nincs nagy bajj??És bocsi a szar minőségű képekért!!Válaszotok előre is köszönöm...

Üdv>Roland

Igaz nekem nincs versim Zavarban lev? , de sztem vedleni fog...semmilyen rendelleneset nem látok rajta.... de majd szólnak a hozzáértők is...
Vissza az elejére
Profil üzenet
ahannn
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 09:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

nekem van 1 3-4vedléses versim és reggel mikor ránéztem ien állapotban találtam...:
http://kepfeltoltes.hu/view/090606/P060609_10.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090606/P060609_10.08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nemtudom h mi lehet a baja...talán vedlik??nálam még sosem vedlett,és ezért nem tudom h mi lehet vele... Szomor? ugye nincs nagy bajj??És bocsi a szar minőségű képekért!!Válaszotok előre is köszönöm...

Üdv>Roland
Vissza az elejére
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 06. Szomb., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

rájöttem hogy mekkora különbség lehet két példány között! van 2 három vedléses versim az egyiket nem lehet jól lakatni mert csak folyamatosan eszik és eszik! a pók így már teljesen aránytalan méretekkel rendelkezik! iszonyatosan néz ki az utóteste. Ránézel a pókra és egyből az utótest mérete a szembetűnő a többi része elenyésző mellette. viszont a másik alig fogad el kaját bár azzal nincs gond hogy alultáplált lenne. Ő is szépen fejlődik csak lassabban és kisebbeket nől. majd ha tudok róluk nyomni egy pikcsört akkor dobok fel! na üdv mindenkinek Nagyon boldog
Vissza az elejére
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

láláláláá nem akarok beleszolni de ez tenyésztéshez is mehetett volna XD én inkább irok nektek képeket:P
(bár tudnám h kell ugy h ne kelljen linkelni:S nah most majd megprobálom...)

nah puszi!!
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Nálam 12napig voltak kelés után egyben, addig végig csomoban együt voltak az anya hálójában. A tizenkettedik napon viszont elindultak egyszere a terrariumban mindenfelé (gondolom a természetben is ekkor hagyták volna el a fészket) , és ekkor kerültek dobozokba. Enni már az első nap ettek a dobozokban, míg egyben voltak tartva (az összes) nem kaptak enni.

érdekes,köszönöm a válaszod!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Nálam 12napig voltak kelés után egyben, addig végig csomoban együt voltak az anya hálójában. A tizenkettedik napon viszont elindultak egyszere a terrariumban mindenfelé (gondolom a természetben is ekkor hagyták volna el a fészket) , és ekkor kerültek dobozokba. Enni már az első nap ettek a dobozokban, míg egyben voltak tartva (az összes) nem kaptak enni.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Az adult nőstények évente egyszer vedlenek (átlag) így ameddig él, évente egy kokont tud lerakni.
Logikusabb tenyésztők 2kokon után kihagynak egy egy ciklust (vedlést) hogy ne hajtsák túl a pókot.

értem Mosoly és ha nőstény kinyitotta a kokont,utána mikor kell etetni elsőnek a kispókokat és mikor kell szét dobozolni is őket?
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Az adult nőstények évente egyszer vedlenek (átlag) így ameddig él, évente egy kokont tud lerakni.
Logikusabb tenyésztők 2kokon után kihagynak egy egy ciklust (vedlést) hogy ne hajtsák túl a pókot.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 12:34    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
versispider írta:
LGM írta:
Mielőtt jóban belebonyoldnánk Nagyon boldog , a hím 10-12 vedlés körül adul (ez tartás függő) ezt a vedlés számot 1-1.5 év alatt éri el és utána él még 6-8 hónapot (ált) . A nőstény lényegesen lassabban fejlődik kb 13-15vedlésesen adul, ezt sokkal lassabban éri él mint a hím (kb 2év alatt, ezután kb 10-14évig él (ez szintén tartás függő, a nagyon túl hajtot nőstények akár 6-8évesen is lehullanak.) .

hát ez nagyon jól levan írva száraz és tiszta köszönöm szépen neked is.......
még egy-két kérdésem van:nőstény mennyi kokont tud kinevelni élete során ha folyamatosan pároztatják?
jól számolom egy kokonból való versik nem tudnak szaporodni mert mire a nőstény adul hím el is pusztul?

ui:jó érzés nagyon ho segítenek nekem a nagy pókosok .........

Szia!

Én nem vagyok nagy pókos, folyamatosan tanulok én is most is itt is ...

Vedlésenként egy kokont tud lerakni a nőstény, de ennek megvan a veszélye hogy hamar ki merül (természetben kicsit másképpen tudnak táplálkozni, ezért ott ez nem okoz vaszeg ilyen problémát, de ez csak egyéni vélemény, tipp) .
Jól számolod kokon testvéreket nem igazán lehet össze hozni (de ez az összes madárpókra igaz nem csak a versikre).

Mindenki mindig tanul, de már van egy felső pókos kategória. Nagyon boldog
5 kokont tud lerakni egy nőstény az élete során vagy kevesebbet, vagy akár többet is?
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

versispider írta:
LGM írta:
Mielőtt jóban belebonyoldnánk Nagyon boldog , a hím 10-12 vedlés körül adul (ez tartás függő) ezt a vedlés számot 1-1.5 év alatt éri el és utána él még 6-8 hónapot (ált) . A nőstény lényegesen lassabban fejlődik kb 13-15vedlésesen adul, ezt sokkal lassabban éri él mint a hím (kb 2év alatt, ezután kb 10-14évig él (ez szintén tartás függő, a nagyon túl hajtot nőstények akár 6-8évesen is lehullanak.) .

még egy-két kérdésem van:nőstény mennyi kokont tud kinevelni élete során ha folyamatosan pároztatják?
jól számolom egy kokonból való versik nem tudnak szaporodni mert mire a nőstény adul hím el is pusztul?

Szia!

Én nem vagyok nagy pókos, folyamatosan tanulok én is most is itt is ...

Vedlésenként egy kokont tud lerakni a nőstény, de ennek megvan a veszélye hogy hamar ki merül (természetben kicsit másképpen tudnak táplálkozni, ezért ott ez nem okoz vaszeg ilyen problémát, de ez csak egyéni vélemény, tipp) .
Jól számolod kokon testvéreket nem igazán lehet össze hozni (de ez az összes madárpókra igaz nem csak a versikre).
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:

Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 11:24    Hozzászólás témája: idéz

Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Hát lássuk. Kb 9-10 hónap míg adul, adj hozzá még kb 6-8 hónapot és annyit él egy hím versi. Kb.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Lord_of_NRG írta:
Nem akarok szőrszál hasogatónak tűnni, de csak én érzem úgy, h versispider mondatai néha értelmetlenek?
Pl: ha teljes élete ennyi eből mikor adul 4 hónap után kb?
Tagolj légy szíves Felki?lt Zavart
Ha csak Én érzem így akkor bocsi!

igazad van én se nagyon értem nem tudom megfogalmazni:/de valahogy így értetem hogy ha teljes élete 8 hónap és hogy mikor adul……:/
Vissza az elejére
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Nem akarok szőrszál hasogatónak tűnni, de csak én érzem úgy, h versispider mondatai néha értelmetlenek?
Pl: ha teljes élete ennyi eből mikor adul 4 hónap után kb?
Tagolj légy szíves Felki?lt Zavart
Ha csak Én érzem így akkor bocsi!

versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Sziasztok! A hím ált. 6-8 hónapig él, minnél idősebb annál rosszabb a megtermékenyitő képessége ahogy Kriszta is írta. Boci, ez előfordul ha az állat kiszárad, spontán, de ügyesen megmentetted a locsolással, grat. Arra figyelj máskor hogy a hálójába heti két-három alkalommal cseppegtes pár csepp vizet, ez nagyon fontos amíg túl kicsi a pók az itató behelyezéséhez. A páratartalom sem lehetett ideális, ezért találtad a földön (valószínűleg a talajból próbált nedvességet magához venni) , ne feledkez meg arról hogy minnél melegebb van annál könnyebben kiszárad a dobozb... Sűrítsd kicsit a locsolást nála.

adulás után 6-8 hónap vagy össz élete?nőstény mikor adul kb?és ha teljes élete ennyi eből mikor adul 4 hónap után kb?
Vissza az elejére
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

LGM:
Idézet:
A hím ált. 6-8 hónapig él

NEm mondod?! Én azt hittem még kihúz utána 2-3 évet...
Akkor lassan meg kéne tudnom az eném mien nemű Forg? szemek Megpróbálok feltenni képet a vedléséről, bár eléggé ripityára tört mikor kivettem. Ha jól emléXem azt olvastam,h a 12. vedlésnél adulnak be..jól emléXem?
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! A hím ált. 6-8 hónapig él, minnél idősebb annál rosszabb a megtermékenyitő képessége ahogy Kriszta is írta. Boci, ez előfordul ha az állat kiszárad, spontán, de ügyesen megmentetted a locsolással, grat. Arra figyelj máskor hogy a hálójába heti két-három alkalommal cseppegtes pár csepp vizet, ez nagyon fontos amíg túl kicsi a pók az itató behelyezéséhez. A páratartalom sem lehetett ideális, ezért találtad a földön (valószínűleg a talajból próbált nedvességet magához venni) , ne feledkez meg arról hogy minnél melegebb van annál könnyebben kiszárad a dobozb... Sűrítsd kicsit a locsolást nála.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Én inkább nedvességre tippelnék. Bár nálam még nem volt ilyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:34    Hozzászólás témája: idéz

boci1982 írta:
sziasztok
Egy érdekes dolgot szeretnék elmesélni nektek
a börzén szert tettem 2db versire LGM-től nem olyan régen vedlettek is
Na lényeg a lényeg 4 napja az egyik maga alá húzott lábakkal feküdt a földön "na mondom fasza lehullik szegény" egy kicsit meglocsoltam a talajt hogy még nedvesebb legyen és be tettem az egyik lámpa alá hogy miért azt nem tudom gondoltam kipróbálom hátha .
Mit ad isten ma már szövögetünk és vígan rohangál a kis dobozában Vicces Vicces Vicces úgy néz ki csak megmarad és most nagyon örülök.
Eddig amelyik pókom maga aláhúzta a lábát az mind oda lett de ez nem. Na ez mitől van?? tapasztaltatok már ilyet???

szerintem hideg volt neki meg ho párárs lehet megfázot de nem hiszem hogy van ilyen pókoknál igaz halaknál van anál se gondoltam volna kitudja Mosoly
Vissza az elejére
boci1982
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
Egy érdekes dolgot szeretnék elmesélni nektek
a börzén szert tettem 2db versire LGM-től nem olyan régen vedlettek is
Na lényeg a lényeg 4 napja az egyik maga alá húzott lábakkal feküdt a földön "na mondom fasza lehullik szegény" egy kicsit meglocsoltam a talajt hogy még nedvesebb legyen és be tettem az egyik lámpa alá hogy miért azt nem tudom gondoltam kipróbálom hátha .
Mit ad isten ma már szövögetünk és vígan rohangál a kis dobozában Vicces Vicces Vicces úgy néz ki csak megmarad és most nagyon örülök.
Eddig amelyik pókom maga aláhúzta a lábát az mind oda lett de ez nem. Na ez mitől van?? tapasztaltatok már ilyet???
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Nem tudom sajnos pontosan, h meddig él. Az pedig nem nagyon lehetséges, h 1vből nevelj neki nőstit. A hím túlságosan kiöregedne, talán el is pusztulna, sőt. Na meg minnél jobban benne van már a korban, annál rosszabb minőséget produkál.

értem,mondanám szerez egy adult nőstit de láttom szép ára van 15000 Forg? szemek
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom sajnos pontosan, h meddig él. Az pedig nem nagyon lehetséges, h 1vből nevelj neki nőstit. A hím túlságosan kiöregedne, talán el is pusztulna, sőt. Na meg minnél jobban benne van már a korban, annál rosszabb minőséget produkál.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Hát én nem nagyon örülök ennek, mert ez azt jelenti, h valakihez menni fog el, h tovább adhassa génjeit. Remélem. Na meg a hímek rövid ideig élnek... S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?

Mennyire rövid?és olyan lehet am ho pl van nekem egy adult hímem és 1 v-ses példányból nőstit nevelni neki vagy korban túl sok lenne az eltérés?
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:12    Hozzászólás témája: idéz

Hát én nem nagyon örülök ennek, mert ez azt jelenti, h valakihez menni fog el, h tovább adhassa génjeit. Remélem. Na meg a hímek rövid ideig élnek... S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Na előcsaltam egy tücsivel a kis dögöt!

Hát itt is volna!

És beaduuult! S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?

nagyon szép hím,és az jó ha beadul nem? Forg? szemek
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:02    Hozzászólás témája: idéz

Na előcsaltam egy tücsivel a kis dögöt!

Hát itt is volna!

És beaduuult! S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 10:00    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat és még a hímekről lenne egy-két kérdésem?!
Mikor adul a hím?
Meddig él a hím?
és a bulbusában meddig tudja tárolgatni a spermát mikro felvette a spermahálóból?
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Lord, köszönöm a bizalmat, de én még nem tenyésztettem, csak szándékomban áll. Mindenesetre tartok párat már ebből a fajból mivel a kedvenceim. Nálam pont most dobott rucit az egyik kicsi! 2ből 3ba. Színbéli különbség még nem lesz! Felnőtt színezetét kb 7 vedléses korától veszi fel átmenetben. 8 v már felnőtt színezet.

Na íme az én immár 3 v csöppem. A legegyszerűbben abból látod, h vedleni fog, h az utóteste feltűnően nagy, fényes. A falakók annyira nem szoktak sötétedni. Nem eszik már, a hálóját pedig lezárja teljesen. Elvonul. Majd dob egy gúnyát és előmászik egy nagyobb méretű de úgyszint szép kék póki! Nagyon boldog

Hamarosan lekapom a 8v fiúcskámat, ő is most vedlett nem rég! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 08:45    Hozzászólás témája: Avi versi. idéz

Versinél én nem vettem észre színbeli változást vedlés előtt, bár hozzáteszem az enyém nem sokat mutatkozik, legtöbb idejét a hálóban tölti.
Bár most megint nagy munkába kezdett, mert a lakóháló tetejét végig kihasította, gondolom nagyobbítani fog rajta,hogy vedlés után -és közben- is kényelmesen elférjen.

Szerintem kérdezd pl. Hwestát vagy LGM-et, ők mint tenyésztők jobban otthon vannak színügyileg. Forg? szemek
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

köszi hát nekem már nem eszik előtte hirtelen rengeteget evet és színben nem változik vedlés ellőt és ez lenne neki a harmadik vedlés még kicsi........
Vissza az elejére
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 05. Pént., 07:56    Hozzászólás témája: Avi. versi. idéz

versispider:
Idézet:
akarom mondani vedlés előtt mit fog csinálni?

Az biztos, h előtte koplalni fog, így könnyebben ki tud majd bújni a bőréből..
Lehet megerősíti a szövedékét is..
Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi..fontos, hogy ne zargasd mert azt nem szeretik és veszélyes is.

versispider:
Idézet:
ha vedlik versim milyen színe lesz

Az attól függ hányadik vedlése lesz. Ha még nem olvastad tedd meg Kacsint? Ny
http://www.arachnida.hu/theraphosidae/?faj=a.versicolor
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 04. Csüt., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

pifff hát ez téll jól megfogalmaztam Mosoly akarom mondani vedlés előtt mit fog csinálni? Mosoly
Vissza az elejére
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 04. Csüt., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia!Vedlés közben vedleni fog Vicces !Hogy érted hogy mit fog csinálni?
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 04. Csüt., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, ha vedlik versim milyen színe lesz az állatnak és miket fog csinálni akkor?
Vissza az elejére
versispider
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 03. Szer., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, még új vagyok és van egy két vedléses A.versicolorom és azt szeretném kérdezni meddig él a nőstény illetve a hím?Mosoly
Vissza az elejére
Bandi
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 08:09    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Rajtatok felbuzdulva! Kacsint?

2v de remélem hamarosan 3v! Nagyon boldog

Gratulálok, ö is egy szép példány! Nevet?
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 31. Vas., 08:05    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Rajtatok felbuzdulva! Kacsint?

2v de remélem hamarosan 3v! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 43, 44, 45  Következő
23 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu