Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 176 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Buzz
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Igen nemis fogom sűrün kiengedni..mostse akartam csak olyan gyors volt hogy kiszökött:)
Ny Anyán sikoltozottis egyet:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Szia Buzz! Igen a szőrök miatt van ez a puha "talajfogás" , ebben a purpurea bébik a legnagyobbak, szinte vitorláznak... De azért ezt ne erőltesd mert igaz hogy ügyesek, de tudnak ők is rosszul érni és a lentebb említett stresz sem tesz jót nekik...
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 14:16    Hozzászólás témája: idéz

kicsit megpermeteztem a földet pókica lejött ivott pinent még két órát a földön és nemrég felmászott a helyére! úgytűnik rendben lessz
Vissza az elejére
Buzz
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
LGM jóvoltából nekemis van egy két vedléses versicolorom.Nemsemmi ez a pók,nagyon izgága.Az előbb lehoztam dobozostol megmutatni anyámnak,kinyitottam a dobozt,egyből felfutott a kezemre ott kicsit szaladgált aztán ugrott egy nagyot le a földre.Érdekes hogy mire leért már majdnem ugy szált mint egy toll pihe...gondolom a sok szőrnek köszönhetően mert vannak fajok amik ebbe beleis halhatnak.imádom ezt a kis dögötNagyon boldog
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia Lord!

Nekem is megnőtt a versim! Ezért gondoltam, h nem lehet, h nekem nincs kicsi is ebből a fajból! Kedvencem! Most van 4 kis hupikék törpikém! Nagyon boldogNagyon boldog Szerintem te se hagyd ki! Nagyon boldog Csodásak és ééédesek! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta:
Idézet:
Sziasztok!

Fürge póki láábak! De legalább nem ugrott még nálam eg versi sem!

2v gombóc!

Hát ezt a kis tündért!!! Tök mókás a kis menő-manó Nevet? Én 3-4v-esen vettem a sajátomat de már akkor is paráztam tőle Forg? szemek Pedig támadó pózt sosem produkált, igaz nem is volt oka rá. Viszont 1X urgott! Volt is belőle szívdobogás Laza
Egyébként így visszagondolva én is végigolvastam az egész Versicolor topicot és kérdeztem de mégsem voltam benne biztos,h képes leszek felnevelni a kis villámot (mert hogy így neveztem el: Flash Gordon). És lám-lám már túl van a 8. vedlésen és falja a sáskákat...
Újoncok és Ujjoncok olvassatok Kacsint?

Na de,h valami hasznosat is írjak Ny a 60w-os izzót én télen használom, nyáron nálam is 40w-os van. A terrárium 30x30, de nem versinél, hanem smithinél. A versit én máshogy oldottam +...ott olulról fűtök.
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

A hirtelen felindulást megértem! Nekem is ő volt az első! Csak felkészültem rá! Kacsint? Sok sikert hozzá, imádni fogod!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Most is lemaradt... Én azt irtam hogy ÉN NEM BUNKOZOK veled, és nem azt hogy te vagy bunkó ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

ezt erösitettem meg hogy nemvagy bunkóNagyon boldog
nemis értettem úgy hogy le bunkóztál volna:D
senki se bunkó mindenki szeret mindenkit

kicsit még értetlen vagyok az tény de rengeteg infó van neten versiröl meg itt szétszorva a topikokban
és eghész nap ittvagyok és olvasom őket de sok nemvilágos dolog van még elöttem de OLVASOK ezerel

Hwesta:felkészületlen voltam azthittem ha van egy terkóm akkor már megvan mindenem
meg aztis tudom hogy első poknak nemjavasoljákNagyon boldog csak hirtelen felindulásból jött a pókvásárlás
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:17    Hozzászólás témája: idéz

Most is lemaradt... Én azt irtam hogy ÉN NEM BUNKOZOK veled, és nem azt hogy te vagy bunkó ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Észre veszed, ha iszik, mert szinte porszívózza a vízcseppeket! Olvastál amúgy előtte, mielőtt beszerezted az állatot? Vagy bármit beszereztél neki? Kicsit felkészületlennek látom a helyzetet. Nekem mikor jött az első, mindent megvettem neki. Kaja, csipesz, lámpa, föld, hely (bár ezt benéztem, de szerencsére sikerült felnevelni!), na meg jöttem is regizni ide, h kérdezzek és elsősorban olvassak! Ha kihagytam valamit, javítsatok!

Amúgy nálam alap hangon 24-25 fok van a szobában, ha erre rá is fűtök... Este szokott lemenni 18 körülre, akkor szoktam már kapcsolni.

A támadó póz pedig akkor sem szokványos egy versinél. Nekem nem az. Főleg ekkoránál! No sebaj, ügyelj rá azért most már!

Szerk: Na Csabi megelőzött! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:13    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Szia!

Le lett neked írva már,hogy ne használj 60 wattos izzót(pláne ne nyáron) a fütés topikban is,mert az túl erős.
A pókod azért húzodik a földre,mert túl meleg van neki és próbál a hűvössebb helyre menni ill túl szárazon van és probál a talajból inni.
Ha igy folytatod (nem búnkozok, tényt irok) le fog hullani. Kapcsold ki a fütést és felejtsd el, nyár van szoba hőmérsékleten is elél, jobb mintha megsűtőd!
Eleve túl nagy dobozban tartod, nem kell egy 2vedléses picinek félliteres doboz! A pára ahogy kriszzta is irta különősen fontos de ne tocsogjon csak nedves legyen. Ami még nagyon fontos hogy hagyd békén!!! A kicsi verscolorok érzékenyek a streszre, ne nyitogasd ne mozgasd a dobozát, ne telepitsd vedlésenként.
Jellenleg csak annyit csinálj hogy fütés le, nedvesitsd meg a talajt és 2napig hagyd békén, tedd valami nyugodt helyre és imátkoz hogy megmaradjon!
Ha egy Avicularia a földön tartozkodik ott már komoly gondok vannak!

Ismét nem a kérdésel van a baj , de ha egyszer már leirták hogy ne akkor minek csinálod vagy akkor minek kérdezel???

nem vagy bunkó. az izzót meg nemolvastam lentebb vagy elfelejtettem vagy tökmind1 a lényeg hogy lemaradt az agyam:D
pók békénhagyva.füttés kikapcsolva
felvilágitás megköszönve:D
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

Igen az előtestét a talajra szorítja, szinte belebújik, olyankor iszik vagy inni szeretne. Egy pár csepp vizet cseppegtes a hálójába (szó szerint pár csepp) ez hetente kétszer szintén fontos.
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

oké most nyugton hagyom
a párával lehetnek gondok
a terkó se az igaz(teszkóspohár)Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog
sok tenni való van még csipeszem sincs:D

még azt kérdezném hogy van annak valami ismertető jele ha iszik?
valami általános pozició?

a támadó poziciót úgy értettem hogy az első lábait felemeli a potrohát meg leszoritja! de nem mar oda csak fenyegetőzik:D

köszönöm megint / ismét még ecce:D
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 11:02    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Le lett neked írva már,hogy ne használj 60 wattos izzót(pláne ne nyáron) a fütés topikban is,mert az túl erős.
A pókod azért húzodik a földre,mert túl meleg van neki és próbál a hűvössebb helyre menni ill túl szárazon van és probál a talajból inni.
Ha igy folytatod (nem búnkozok, tényt irok) le fog hullani. Kapcsold ki a fütést és felejtsd el, nyár van szoba hőmérsékleten is elél, jobb mintha megsűtőd!
Eleve túl nagy dobozban tartod, nem kell egy 2vedléses picinek félliteres doboz! A pára ahogy kriszzta is irta különősen fontos de ne tocsogjon csak nedves legyen. Ami még nagyon fontos hogy hagyd békén!!! A kicsi verscolorok érzékenyek a streszre, ne nyitogasd ne mozgasd a dobozát, ne telepitsd vedlésenként.
Jellenleg csak annyit csinálj hogy fütés le, nedvesitsd meg a talajt és 2napig hagyd békén, tedd valami nyugodt helyre és imátkoz hogy megmaradjon!
Ha egy Avicularia a földön tartozkodik ott már komoly gondok vannak!

Ismét nem a kérdésel van a baj , de ha egyszer már leirták hogy ne akkor minek csinálod vagy akkor minek kérdezel???
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kiemelem, saját véleményem írom!
Nekem a 60w izzó picit soknak tűnik, főleg, h megyünk a nyárba. Én 40est használok és azt is távolról. Manapság már lekapcsolni is szoktam. A párával, h állsz? Illetve a pók? Szerintem melege lehetett,h lement. Nedvesség meg esetleg a talajban volt és ivott. Mindenesetre csak találgatás.
Annál pedig csodálkozom, h egy ilyen kicsi pókocska felvett támadó állást! Nálam még egy sem csinálta. Nem tudom mit csináltál, h ezt kihoztad belőle. Mindenesetre most már próbáld optimalizálni a dolgokat és békénhagyni nyugiba. Jobb úgy neki!
Üdv: Kriszta
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 10:26    Hozzászólás témája: idéz

egy ujabb hülye kérdés!Nagyon boldog

a pókomnak a füttést egy 60 wattos izzóval oldottam meg
egy fél literes pohárban van rácsos jól szellőző tetővel
a belső hőmérsékletet nem tudom mérni de körülötte 26-fok van
ahol elkezdte szőni a háloját csináltam egy kis árnyékot..

de ennek ellenére ma miután bekapcsoltam az izzót rá kb 2 órára lejött a földre vártam egy fél órát és nemászott fel az üvegen szal a lényeg hogy a földön maradt és eddig nem csinált ilyet..(egéasz nap valahol az üvegen kapaszkodott vagy a helyén) gondoltam akkor biztos melege van vagy a sugárzó fényt nemszereti kikapcsoltam a izzót azóta eltel még 2 óra és a földön van nemnagyon mozog semerre. ha hozzá érek egyböl szaladna és eddig elöször támadó pozicciót vett fel és további zaklatásra kezdett el menekülni..tehát a kérdésem mi lehet a probláma? mert gondolom nemjó ha egy fánlakó pók a földön van..... vagy lehet hogy ma sokat csesztettem és azért lett depis?Nagyon boldog
ez a harmadik nap hogy nállam van tegnap este bedobtam neki 1 tücsit(megfelelő méretüt)
próbáltam neki adni a csipeszből nemvette el.utánna bedobtam a hálójába közvetlenül mellé akkor sem kellet neki késöbb a tücsök kiesett a földre és mindig felmászott a pókhoz ott maszkalt elötte/mögötte/alatta még a pokra is rámászot de akkor sem támadta meg . ma reggelig bent hagytam neki de reggel élve vettem ki a töcsköt

hozzá tenném hogy elég sokat piszkaltam a napokban a pókot. lehet hogy a költözés az ujj környezet meg a az izzó együttes hatása megviselte?

azért írom le részletesen az előzményeket hogy érthető leggyek
Vissza az elejére
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Fürge póki láábak! De legalább nem ugrott még nálam eg versi sem!

2v gombóc!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 12. Kedd., 06:18    Hozzászólás témája: idéz

A szöllő tőkét már megkopasztottam,és le lakkoztam.
........ Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

ujjonc írta:
kössz a segitséget

ui: petitpiere milyen elemet javasolsz? gomb vagy ceruza?Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog

enézést azért kérdezek hülyeséget mert még hülye vagyok hozzá
de csőbombát már tudok csinálni!! meg ip-alapján cimet is eltudok érni:DNagyon boldog

ez csak vicc...természetesen

Hello!

Te vagy az én emberem Mosoly itt az ökörség Mosoly sztár lesz ebből az emberből! Vagy diktátor Mosoly

Én próbáltam már sokmindent, szívószálat, faágat,fakérget, müaynag dolgokat..igazából mind1 mit teszel be, csak fel irányba nézzen és ahhoz fog építkezni ha mázlid van Mosoly

üdv. Du2
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Peti, az első pókja, nem kellene minden kérdésnél leharapni a fejét. Amúgy teljesen normális, van amelyik azonnal szőni kezd, van amelyik évesenként építkezik, de van ami csak vedlés előtt esik neki a hálógyártásnak (ez mondjuk elég ritka).
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok egy 2vedléses versi mennyi idő alatt épiti meg a hálóját kb?

mert az enyém már kétszer neki esett de mindig csak egy kicsit csinál nemis tud még belemenni csak az ágak környékét kicsit behálózta. ez normális?
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Igen, amelyik elhúzódott épp egy nagyobb lakó hálót készít, remélem lassan mind mennek vedleni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Ők egy vedlésesek. Nagyon közel lehet már a vedlés mivel szinte mind levedlet már, valószínűleg amelyik elhúzódott az épp erre készül. Szőttek már az új dobozban?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

LGM az enyémek hány vedlésesek, 1 vagy 2?

Átraktam őket egy alacsonyabb de jóval nagyobb alap területű dobozba.
Megpróbáltam úgy kialakítani hogy ha nem jó nekik akkor ne keljen egymás közvetlen közelében élniük, amennyire ez megoldható egy 10×10×6cm-es dobozban.

Az egyikőjük elkülönült, pedig az elöző helyen mind a hárman egy lakóhálóban éltek, ebböl igazábol még nem szabad leszűrni sok mindent mivel tegnap este költöztettem őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 09:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Telepítés után azonnal munkába álltak! Ez meglátszik a műveken! Nagyon boldog Meg is lepett azért! Kis piciknél semmi megszeppentség, rittyentettek egy kuckót és már várják a hamit! Nagyon boldogNagyon boldog

A harmadikról nem tudtam csinálni, mert ő kisebb helyen van kicsvel. Rossz a fényképezési lehetőség! Amúgy 2v apróságok! MosolyMosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 11. Hétf., 09:05    Hozzászólás témája: Avi Versi (Flash Gordon) idéz

Üdv mindenki!

Szeretnék véleményt nyilvánítani a lentebb írtakkal kapcsolatban Ny
Én a kísérletezőknek adok igazat. Szerintem teljesen ésszerű, ha valamit meg szeretnénk tudni nem elég csak elméleteket gyártani.. És az előre jutásnak a kudarcok ugyanolyan velejárói mint a sikerek. Értem ezt az élet és tudomány minden területre. Szerintem ebből az esetből is csupa új dolgot tanultunk. Hát nem? De Forg? szemek Kacsint?
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szerintem nem is kell egymásnak ugrani ezzel kapcsolatban! Nem egy ember próbálkozik ilyen kísérlettel! Pöciknél vagy egyéb fajoknál. Én csak a kicsi kék gombócot sajnálom... S?r? vagy nagyon szomor? Szeretem őket nagyon! Nem szeretném elveszíteni őket! mindenesetre a többiek jól vannak, immár külön. Egy még nagyon sovány, szerintem elnyomta a két nagy vagy nem tudom... de most rajta vagyok a pindúron! Meglepett viszont, h azonnal szőttek lakóhálót, mind! Fascim várt majd két napot! Szóval jól vannak! Kis kékségek!

Kriszti, senki nem ugrik senkinek Mosoly, én is csak azért írtam amit írtam hogy ne úgy jöjjön le hogy ez a te hülyeséged volt.
Nálam müxik a társas tartás, másnál is folyik még ilyen tipusú teszt. Kiváncsiak vagyunk mi igaz és mi nem. Ez nem hiszem hogy gond lenne...

Föleg mivel igencsak elbírok képzelni egy 40x40x80as terkot, szépen berendezve 5 adult versicoloral.

Aki nem attól elnézést, aki tud jobb megoldást ennek a ˝legendának˝a valóságalapjának a kiderítésére megköszönöm az ötleteket. Véleményeket , tanácsokat persze szívesen olvasok ezzel kapcs, csak ne szimpla kötekedés legyen mert ha azt hiányolom leugrok a sarki kocsmába...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem is kell egymásnak ugrani ezzel kapcsolatban! Nem egy ember próbálkozik ilyen kísérlettel! Pöciknél vagy egyéb fajoknál. Én csak a kicsi kék gombócot sajnálom... S?r? vagy nagyon szomor? Szeretem őket nagyon! Nem szeretném elveszíteni őket! mindenesetre a többiek jól vannak, immár külön. Egy még nagyon sovány, szerintem elnyomta a két nagy vagy nem tudom... de most rajta vagyok a pindúron! Meglepett viszont, h azonnal szőttek lakóhálót, mind! Fascim várt majd két napot! Szóval jól vannak! Kis kékségek!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Krisztát én kértem meg hogy segítsen tesztelni a társas tartást(mivel sok helyen hallani erről és kivántcsi voltam müködhet e???)!

Három csoport él nálam (kettő 3 egyedes és egy 5 egyedes) nála egy élt, nálam eddig semmi gond nem volt tapasztalható, esznek együt isznak együt, de még együtt is vedlettek...
Nem tudom mi volt Krisztinél a gond...
Nem hiszem hogy tartási hiba, inkább valmi szelekció, esetleg a leggyengébb volt és nem jutott elég táplálék neki.
Talán a hely nem volt elég nagy és nem tudott volna akkora ˝populáciot˝ eltartani, így a gyengébb egyedet megették (természetes kiválasztodás), de ezek csak tipek

Amit a saját tapsztalataim alapján állíthatok az Avicularia versicolor tartható szociálisan is:

Mint a képen látszik minden egyed jól táplált, semmi sérülés nem látható rajtuk...
Együt szőtték meg a lakóhálójuk (képen látszik a több bejárat) és semmilyen agresszíót nem mutattak egymás felé.

Mielőtt valakik követ dobálnának rám, ez a nem túl reprezentatív teszt/kísérlet Krisztinek nem került plusz pénzébe!
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

na füttés megoldva pármérő holnap érkezik:D

ma figyelgettem a pókincám és olyat csinált hogy a jobb oldali lábaival kapaszkodott és a bal oldaliakal mintha mosakodott volna az első két tapógatója mintha a szájánál lett volna a többivel meg hullámozott.kérdés ilyenkor mit csinált?, meg meg nagyon kicsike kb 2cm valami itatót kell e rakjak be neki? vagy megoldja az üveg falára permetezett vizböl az ivást?

köszönöm mégegyszer a segitséget:D
Vissza az elejére
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 16:30    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Pety írta:
LGM, az milyen fa ott náluk, kezelted valamivel?

Szia!

Semmivel, sima parafa kéreg.

Ok, köszi, csak azért kérdem mert én is berakok majd valamit a műanyag helyett.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 13:45    Hozzászólás témája: idéz

Pety írta:

Szia!

Semmivel, sima parafa kéreg.

Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Immáron két vedléses lett ez a szépség Mosoly
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Lenne egy kis történetkém! Eddig együtt tartottam az összes kicsi versim, ami négy pókot jelent! Ma reggelre eltűt az egyik! Egy másik pedig igen csak vékonyka a többi pókhoz képest! mindenesetre a lényeg az, h mikor észrevettem az eltűnést, egyből szét dobozoltam őket... Már csak lábakat találtam... Így ezután nem próbálom mégegyszer együttartani őket! Kaja amúgy mindig volt nekik! Erre külön ügyeltem, h még csak meg se forduljon a fejükben a kolléga... ettől függetlenül megtörtént. Pára, hőmérséklet meg volt! Étrend tücsök. Azt hiszem ennyi...
Üdv: Hwesta

Szia Kriszti!

Egyáltalán miért próbáltad öket együtt tartani? én Avicularia-nál még nem halottam ilyenröl, lehet hogy van amit együtt lehet tartani, de amig nem tudok róla én nem próbálkoznék. elméletileg H. incei-ket és sok pöci fajt lehet együtt tartani,ha nem voltak soha elválasztva, és nem bántják egymást, de a többi MP-nél ez tudtommal hasonló következménnyel jár,a legtöbb pók alapvetően kannibál ez köztudott.
Javitsatok ki ha valamiben tévedek, én versiket azonnal szétpakolnék,ez biztos.
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 09:15    Hozzászólás témája: idéz

ujjonc írta:
sziasztok vissza olvastam a topikban de nemnagyon találom a kérdéseimre a választ. teljesen kezdő vagyok szóval ha szak zsargont használtok egy rövidke magyarázatot is kérnék majd...

Avicularia versicolor 2 vedléses

1.ha folyamatosan UV-fénnyel világitom zavarja e? nem e vadul meg tölle esetleg? és kárositja e valamilyen formában?

Miért világítanád UV-val? Nagyobb dózisban tönkreteszi az örökítőanyagot, mint általában a többi élőlénynél.

ujjonc írta:
2.olvastam a fajleirásban hogy 28-c kedveli és azon eredményesen tartható. pókoknál ált hogy szokták megoldani a füttést? vagy nem szentirás a 28c?

A fórumon belül olvashatsz sokat különböző megoldásokról: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=3

ujjonc írta:
3.mennyire veszélyes a mérge? lécci itt egy vedléshez kötött körülbelüli erősséget. és mik a marás utáni tünetek?

Hogy jön ide a vedlés? Egyébként nem veszélyes, és marni sem szokott, esélyt meg főleg nem kell adni rá.

ujjonc írta:
4.és van e neki valamilyen táplálék kiegészitő vagy nemistudom mi amitöl szebb lessz a színe?
vagy ez tartástól függ? vagy szülőktől?
lehet hogy most hülyeséget kérdeztem de ez esetben elnézést

Fizikai színe van ezért közvetlenül nem befolyásolja a táplálék, a színe elsősorban a korától, és a vedléstől eltelt időtől függ.

Olyanokat kérdeztél, amiket már kiveséztünk a fórumban.
Először olvass, használd a keresőt, azután kérdezz!

Köszönjük!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 09:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Lenne egy kis történetkém! Eddig együtt tartottam az összes kicsi versim, ami négy pókot jelent! Ma reggelre eltűt az egyik! Egy másik pedig igen csak vékonyka a többi pókhoz képest! mindenesetre a lényeg az, h mikor észrevettem az eltűnést, egyből szét dobozoltam őket... Már csak lábakat találtam... Így ezután nem próbálom mégegyszer együttartani őket! Kaja amúgy mindig volt nekik! Erre külön ügyeltem, h még csak meg se forduljon a fejükben a kolléga... ettől függetlenül megtörtént. Pára, hőmérséklet meg volt! Étrend tücsök. Azt hiszem ennyi...
Üdv: Hwesta
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 08:23    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Szia! Az uv fizikailag nem károsítja,de zavarja a pókod, kiindulva abból hogy ők a vörösfényt nem látják így spektrum másik végéhez közelelhelyezkedő uv-t valószínűleg igen. Amúgy személyszerint én semmily világítást nem javaslok Avicularia fajoknál. A mérge rád teljesen veszélytelen. A 28c az ideális neki,de nem szent írás. 26c is megfelel, ha nem kokon van az állatnál(akkor a peték ideális fejlődése miat fontos). Semmilyen táplálék kiegészítőt nem szoktak használni náluk, max a változatos étrend ami javítja az állat közérzetét. A szín tudtommal nem táplálék függő. A tartáshoz sem sok közé van, max a túl szárazon tartot példányok színei kifakulnak kicsit. A szín és méretbeli különbség abból adódik hogy ez faj a természetben 3 szigeten honos és szigetenként akadnak minimális eltérések, ez viszont a hobbiban már teljesen összemosodott.

köszönöm szépen a segitséget és a gyors választ

bocs az elöbb elfelejtettem megkérdezni hogy a fűtést pókoknál hogy oldjátok meg? esetleg egy link ahonnan beszerezhető? köcce:D

Kérlek használd a szerkesztés gombot!Dudu
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 07:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Az uv fizikailag nem károsítja,de zavarja a pókod, kiindulva abból hogy ők a vörösfényt nem látják így spektrum másik végéhez közelelhelyezkedő uv-t valószínűleg igen. Amúgy személyszerint én semmily világítást nem javaslok Avicularia fajoknál. A mérge rád teljesen veszélytelen. A 28c az ideális neki,de nem szent írás. 26c is megfelel, ha nem kokon van az állatnál(akkor a peték ideális fejlődése miat fontos). Semmilyen táplálék kiegészítőt nem szoktak használni náluk, max a változatos étrend ami javítja az állat közérzetét. A szín tudtommal nem táplálék függő. A tartáshoz sem sok közé van, max a túl szárazon tartot példányok színei kifakulnak kicsit. A szín és méretbeli különbség abból adódik hogy ez faj a természetben 3 szigeten honos és szigetenként akadnak minimális eltérések, ez viszont a hobbiban már teljesen összemosodott.
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 10. Vas., 07:08    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok vissza olvastam a topikban de nemnagyon találom a kérdéseimre a választ. teljesen kezdő vagyok szóval ha szak zsargont használtok egy rövidke magyarázatot is kérnék majd...

Avicularia versicolor 2 vedléses

1.ha folyamatosan UV-fénnyel világitom zavarja e? nem e vadul meg tölle esetleg? és kárositja e valamilyen formában?

2.olvastam a fajleirásban hogy 28-c kedveli és azon eredményesen tartható. pókoknál ált hogy szokták megoldani a füttést? vagy nem szentirás a 28c?

3.mennyire veszélyes a mérge? lécci itt egy vedléshez kötött körülbelüli erősséget. és mik a marás utáni tünetek?

4.és van e neki valamilyen táplálék kiegészitő vagy nemistudom mi amitöl szebb lessz a színe?
vagy ez tartástól függ? vagy szülőktől?
lehet hogy most hülyeséget kérdeztem de ez esetben elnézést

előrre is köszönöm a segitséget!

UI: jótanácsokat elfogadok!Nagyon boldog
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
mimulus írta:
Persze van olyan is, hogy a 7 évet bőven túlélik Kacsint?

Én nem azt mondtam, hogy nem... Csak nagyvalószínüséggel megfáradt kifáradt.. Természetben szerintetek hány kokont rak 1 avi sp avi avi avi ???

Üdv. DU

ui: lehet hogy inbkább gen.avi témába kellett volna..bocsi

Szia!

A természetben valószinüleg vedlésenként egyet (persze adult kortól), mivel minden vedlés után van peteérés, ill minden vedlés után dobolva jelzik hogy nászra készek.

Az átlagos életkorukrol nem tudok én se tényként kezelhető adatot Zavart , az viszont biztos hogy a túlpörgetett pókok (nagyon melegen tartot, tömöt állatok)kevesebb ideig élnek.
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

mimulus írta:

Én nem azt mondtam, hogy nem... Csak nagyvalószínüséggel megfáradt kifáradt.. Természetben szerintetek hány kokont rak 1 avi sp avi avi avi ???

Üdv. DU

ui: lehet hogy inbkább gen.avi témába kellett volna..bocsi
Vissza az elejére
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Apró kis ...

A fánlakók ugye gyorsan fejlődnek. Nem gondoljátok, hogy kevesebb ideig is élnek? 7év egy fánlakónak igen sok idő, ha belegondolsz, hogy egy talajlakó meddig él és milyen lassan fejlődik. Hallottatok már 10-20 éves versicolorról vagy akármilyen más aviculariaról? vagyis inkább..nevelt már valaki ennyi ideig állatot? mert hallani én is hallottam már xcmes és xéves állatról...

Dudu

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

Akkor egy újjabb adat a várható életkorról!! Kacsint?
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 16:18    Hozzászólás témája: idéz

Apró kis ...

A fánlakók ugye gyorsan fejlődnek. Nem gondoljátok, hogy kevesebb ideig is élnek? 7év egy fánlakónak igen sok idő, ha belegondolsz, hogy egy talajlakó meddig él és milyen lassan fejlődik. Hallottatok már 10-20 éves versicolorról vagy akármilyen más aviculariaról? vagyis inkább..nevelt már valaki ennyi ideig állatot? mert hallani én is hallottam már xcmes és xéves állatról...

Dudu
Vissza az elejére
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Velem is történt hasonló tragédia.Kiskora óta neveltem az A.metallicam és ő is 7évet élt. A kokont megette,majd vedlett,pár hónap múlva meg a hálójában kimúlt. Annyit vettem észre rajta,hogy lassabban mozgott,nem evett csak ivott. Nem hinném hogy tartási gond lehetett nála,mert akkor sztem elöbb lehullott volna.

Elképzelhető,hogy túl jól tápláljuk kedvenceinket és ezért hamarabb leélik az életüket?

Én is nagyon búsultam,de ezért nehogy abbahagyd Psycho!!

(Bocs,nem biztos ide kellett volna írnom,de most itt volt róla szó)
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Psych0 írta:
A fasz kivan!!!

Ma reggelre lehullott a 7 éves nőstény versicolorom. Semmi jelét nem adta, hogy rosszul lenne. Eddig mászkált rendben, lassan vedlett volna, most meg halott. Ő volt a 2. pókom és az első nőstényem. Egy kokonom volt tőle 255 kicsivel. Soha nem lesz több pókom... nélküle szart sem ér a többi...

szia!

sajnálom a történteket. nem is tudod körülbelülre sem hogy miért történhetett?

azt meg hogy abbahagyd hülyeségnek tartom.
ha leesel a bicikliről, csak fel kell újra szállj rá!!!
szal ne add fel!!! Nevet?

Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 08:00    Hozzászólás témája: idéz

Szió!

Nagyon sajnálom! Fogadd őszinte részvétem! Én is pocsékul lennék, ha baja esne a versimnek! Nekem ő az első pókom!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Psych0
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Máj. 02. Szomb., 07:12    Hozzászólás témája: idéz

A fasz kivan!!!

Ma reggelre lehullott a 7 éves nőstény versicolorom. Semmi jelét nem adta, hogy rosszul lenne. Eddig mászkált rendben, lassan vedlett volna, most meg halott. Ő volt a 2. pókom és az első nőstényem. Egy kokonom volt tőle 255 kicsivel. Soha nem lesz több pókom... nélküle szart sem ér a többi...
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 01. Pént., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Szió!

Tulajdonképpen elég jól evő faj. Nálam mind szereti a hasát. Ő tücsökkel lett doppingolva! Nagyon boldog Megfogja a vele egy méretű kaját is! Jó vadász! Mosoly Várom már, h a többiek is produkáljanak valamit.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 43, 44, 45  Következő
25 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu