Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 1 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Poecilotheria ornata (Pocock, 1899) Sri Lanka

Poecilotheria ornata (Pocock, 1899) Sri Lanka

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 16:14    Hozzászólás témája: Poecilotheria ornata idéz

Jók lettek a képek!
Tetszik,hogy több ornatát tartasz együtt.
Nem volt még a pókok között semmi zűr?
Mekkora terráriumban tartod őket?

Üdv Hadzsy!
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 15:36    Hozzászólás témája: idéz

Látom elözö hsz.-m nem hozzott senkit lázba Mosoly
Na de egy két kép, sajna nem a legjobban sikerültek, és látszik a vizkö is amivel én is küzdök de ki nem Mosoly

Ennek az együtt tartásnak van hátránya, amikor fotózol nem tudsz minden egyedre figyelni, igy van hogy egy-egy megszökik, és persze hogy nem tetszik neki ha vissza akarod tenni a helyére Mosoly
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Márc. 26. Csüt., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Nos egy ujabb érdekes jelenséget figyeltem meg az egyben tartott ornatáimnál.
Most készülnek az 5 vedlésükhöz, söt egy már be is vedlet. No az törtánt, hogy az a példány ami már bevedlet,csinált egy hálót magának a vedléshez egy semleges területen. Ott levedlett, majd ott hagyta, másnap egy máik példány " beköltözött a hálóba,szöt hozzá egy kicsit és most ö is ott vedlik.
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene tisztelt Poecilotheria ornata tartók!

Akinek van képen, az legyenszíves mutassa meg, hogy hogyan néz ki egy
Poecilotheria ornata hímjének spermahálója! Nagyon fontos lenne, mert a nőstényem még nem nagyon mutatott hajlamot a párzásra(dobolás, hálószövés),
viszont ha a hímem spermahálót sző, akkor para van...

Előre is nagyon köszönök minden segítséget, hozzászólást!

Profil üzenet e-mail website msn állomány
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 08. Vas., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

Helo!
Az én ornatám is kb akkora mint tiétek csak az enyém nőstény:) és úgynézki a dolog hogy vedlés lesz mert másfél hónapjba beszőtte magát a terkó oldalába kijáratot is beszőtte és ételt se fogad el:)
Itt egy kép róla amikor bekerült az új lakhelyére
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 08. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Szia Kokon!

ime az enyém kb ugyanakkora korában mint most a Tiéd,és ez hím

Szia!

Ettől azért még kisebb, valamint kontrasztosabb picikét, de idővel majd eltűnik! Akkor minden bizonnyal fiucskák vagyunk! Nagyon boldog Azért köszönet! Kacsint?

Üdv: KKN.
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 08. Vas., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Szia Kokon!

ime az enyém kb ugyanakkora korában mint most a Tiéd,és ez him

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 08. Vas., 10:32    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nemrégen szereztem egy - tudomásom szerint - 6 vedléses ornata szépséget! Múlt héten levedlett és próbálkoztam a szexálással! A bőrt sztem túláztattam vagy nem tudom, de szint szétfoszlott! Szétnyitni szét tudtam, de megnézni a nemét bizony nem! Visszább pár oldallal a topicban olvastam a külső jegyekről, melyek megkülönböztetik a juv. hímeket a nőstényketől! Most képet nem tudok feltölteni, de kíváncsi lennék valamilyen szinten, hogy mit mondottok!
A pók kontrasztos maradt így 6-7 vedlésesen, lábfesztávolsága mintegy 7-7.5 cm! Előző tulaja szerint mintegy 2-3 hónapja vedlett ezen vedlése előtt! Amit még megfigyeltem, hogy a folio mintázata a hímekére hasonlít: szóval belül fekete a "fenyőminta" kívül pedig világos vékony szegély határolja! A csáprágók melletti tapogatólábakon erőteljes vörös szőrök jelentek melyek sokkal csökkentebb mértékben a lábakon is jelentkeznek! A lábai mintásak maradtak, az előtest hátpajsz is kontrasztos maradt! A neten ezt a képet találtam ventrális szexálásról:

Az ivarnyílást nem tudom hova rakni, egyrészt még kicsi az utótest is, másrészt eléggé leszőtt a doboz, őszintén nem látom! De színezettségében minden tekintetben a jobb oldali (hím) ornatához hasonlít! Ugyanilyen fekete az utótest alja, ugyanilyen picit aláfutó vörös szőrökkel!

Ezek alapján ti mit mondanátok? Tudom eléggé hímgyanús, de a szép mintázata megtévesztett! Bocsi, hogy nincs kép! Zavarban lev?

Köszönettel: KKN.
Vissza az elejére
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 28. Szomb., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Én fasciatakat tartottam együtt, csak mikor mikor már 4-5 vedlésesek lettek, szét kellet őket választanom, mert volt olyan, hogy az egyik dupla akkora volt mint a másik. Pedig rendesen evett mindkettő. Féltem hogy zsákmánynak nézi a nagyobb a kisebbiket. Ja és egy háló-föld bunkerben volt mindekettő, egymás mellet. Azóta már kb. egyforma méretűek és külön-külön terkóban vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 27. Pént., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Ezek 4 vedléses példányok,egy 20x20x25 terráriumban laknak, összesen 4 "lakóháló" van. Igy azt nem tom,hogy az 5. példány hol lakik. Azt még nem sikerült megtalálnom,van egy olyan hely ahova nem látok be,ott lehet hogy 2 éldegélnek egy hálóban,de az elöbbiek során leírtak miatt kétlem.
Ezek születésük óta együtt vannak, saját szaporulatból vannak,igy sosem voltak külön.
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 27. Pént., 11:57    Hozzászólás témája: idéz

Szia Koka, ezek hány vedléses egyedek, és mekkora helyen vannak? mióta tartod őket egyben? Én is pár hónapig tartottam együtt 3db pederseni-t, kb 5cm-esek voltak. azóta eladtam őket.. én nem tapasztaltam ilyet, de nagyon érdekes. Nálam előszőr a terkó 3 különböző pontjában csinált mindenki lakóhálót, lámpaoltás után gond nélkül portyáztak egymás hálója mellett is.aztán később már 1 lakócsőben éldegélt mind a három. ami esetleg még érdekesség hogy az enyémek kokon testvérek voltak külön nevelve, majd így később tettem össze őket. az első 1-2 napban ha egymáshoz értek akkor mind2 elfutott egy másik irányba, azonban a későbbiekben már simán átmászkáltak egymáson.
Y
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 27. Pént., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

Érdekeség:
Az egyben tartott ornatáimnál (5 db) megfigyeltem,hogy ha az egyik példány túl közel mászik a testvére "terratóriumához",akkor elsö két lábbal rácsap a házigazda a betolakodóra,aztán olyan remegésbe, dobolásba kezd,amit eddig csak párzó egyedek között láttam. Persze biztos más a dobolás "ritmusa", viszont abban biztos vagyok, hogy ezzel jelzik egymásnak a nem tetszésüket.
Eddig ezt a jelenséget 4x figyeltem meg,és egyszer sem volt szándéka marni a "támadónak", annál mindig messzebb állt meg csapás közben minthogy a csáprágójival elérje a testvérét.
Viszont ha ugy mond semleges területen találkoznak,akkor minden probléma nékül elmennek vagy álldogálnak egymás mellett.
Egyszer azt is láttam hogy a két egyed egymás mellett eszik,lábaik között 2-3 mm távolság volt.
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 22. Vas., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Adulás előtt álló nőstényem:
Vissza az elejére
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 20. Pént., 05:13    Hozzászólás témája: idéz

A fát csak leforrázni és mikrózni szoktam.

Most várom, hogy a másik kis ornatam is megnőjjön. Nem rég vedlett és levetett bőre 6 cm volt. Mikor én azt hittem, hogy még 4 cm sincs az állat. Mindig bújkál. De ha egyszer előjön akkor szép nagy lesz. Nagyon boldog
Vissza az elejére
boci1982
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Feb. 19. Csüt., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

"Plusz az a fa nála nekem nem tűnik vasfának,ha viszont nem az,akkor miért nincs lekezelve?" Mit értesz az alatt hogy lekezelve. pl lelakkozva? Forg? szemek Forg? szemek
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 17. Kedd., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

Lehet. Gondolom a stressz is közrejátszott. Aztán valahogy rosszul eshetett vagy nem tom mi baja lehetett. A fa nem vasfa, hanem annak a fának a másik része, amit már a regalisos topicban is leírtam. A fa szőlőtőke és 3 évig volt egy 350 literes akváriumban, amit már az algaevők ,,lekezeltek" .

Próbáltam képet csinálni de nem igazán látszik semmi se.
Vissza az elejére
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 11:08    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Mi van akkor ha már előtte is volt az a "seb",esetleg a betegség,amit a költözéssel járó stressz végzett be? Zavart
Plusz az a fa nála nekem nem tűnik vasfának,ha viszont nem az,akkor miért nincs lekezelve? Sokkolt

üdv.
piker
Profil üzenet e-mail website állomány
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Hunter írta:
Nagyon finoman ment át. Még csodálkoztam is milyen nyugodtan, és könnyen. Pedig ez a viselkedésforma nem rá vall. A sebe kb. úgy nézett ki, mintha magába mart volna, de ilyen nem lehetsége ugyebár. Nagyon folyt a testnedve.

Sebe?! Próbálj egy közeli fotót csinálni, hátha a -seb-alapján valaki tud majd valamit mondani.
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon finoman ment át. Még csodálkoztam is milyen nyugodtan, és könnyen. Pedig ez a viselkedésforma nem rá vall. A sebe kb. úgy nézett ki, mintha magába mart volna, de ilyen nem lehetsége ugyebár. Nagyon folyt a testnedve.
Vissza az elejére
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Idézet:
most meg már a méregkarma környékén nedvedzik!
Nem egy át tetsző, víz színű, állagú folyadék volt? Nem ütötted, nyomtad meg esetleg költöztetésnél? A nedvedzéssel kapcsolatban többen feltettük már a kérdést hogy mi lehet. Én régóta kutakodom a miért után, eredménytelenül. Több génusznál észrevettem én is már, nálam legtöbbször pöcik csinálták. De soha nem lett, volt utána baj. legtöbben ilyenkor azt javasolják tedd nedves papír zsebkendőre, kisebb dobozba, és sötétbe. Nem tudom használ-e még, már, de mást sajna úgy sem nagyon tehetsz. biztos hogy elpusztult? Semmire nem reagál már?
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 09:10    Hozzászólás témája: idéz

Át telepítés során esetleg megnyomodott?
Más ötletem nagyon nincs, bár sajnos már mindegy Szomor?
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 09:01    Hozzászólás témája: idéz

Köszi. És nem hiszem. Az egy félig megevett tücsök. Nagyon nem akarta levadászni, de aztán csak elkapta. Később meg elhajította, és nagyrészét meghagyta. És mondom, két napja raktam terkóba. Egész életében dobozban volt, most meg lett volna elég tere a mozgolódásra.
Vissza az elejére
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 08:51    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Nem azzal a tücsivel volt a baj ami a képen látható?
Részvétem Szomor?
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 08:20    Hozzászólás témája: idéz

ÁÁ, mostmár késő bármit is tenni. Már nem is mozog. Teljesen halott. Mikor már a teleportálos sebeségű jószág a terkó ajtajának nyitására sem reagáll, akkor már vége.

Ez a kép fél órája készült, akkor még élt. Szomor?
Vissza az elejére
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 16. Hétf., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

SOS! Valami történt az ornatammal! Reggel mikor felkeltem semmi baja nem volt, most meg már a méregkarma környékén nedvedzik! Mikor finoman hozzáértem akkor meg leesett a földre háttal, és még csak felkelni se tudott. Előtte 2 nappal raktam terkóba, enni meg nem akart, mi lehet a baj??? Megvágta valamivel magát? Rakok be képet a terkójáról.

Egy vedlés és adul, nehogy most pusztuljon már el. Szomor?
Vissza az elejére
axlcsabo
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Feb. 15. Vas., 22:04    Hozzászólás témája: idéz

Helloka:Köszi a véleményeket tudom hogy veszélyes de benne van a pakliban.Pl:az esőerdöben sem a kínai kaját vagy a mekis kaját tolják a pókok hanem ami van.Én változtatok az étrendjükön néha és jól érzik magukat így.Mivel én nem szoktam csipesszel,vonalzóval,hurkapálcával meg ecsettel idegesiteni a pókjaimat így ha nagyobb táplálékot kap kiéli ideges hajlamait,de ez csak a saját véleményem, szerintem ha elkap 1 ekkora ornata nem szopós hanem középméretű egeret azt én sikernek könyvelem el ls a pókom se idegbetegeskedik.Állatkinzásnak akkor sem nevezném mert a méreg kb 10-15 másodpercalatt végez az egérrel.De mindenki úgy táplálja az állatkáit ahogy akarja,azért fórumozunk mert ha mindenki akkora terkóba tartaná meg úgyanazt adná meg ugyanakkor vedlenének a pókok mint a többi állattartónak akkor nem lenne értelme mit írni.
Sziasztok!
Vissza az elejére
bencehun
Tag

Elküldve: 2009 Feb. 15. Vas., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Adminoktól előre bocsánat az off ért.

SZIG írta:
[color=black]Miért kell erőltetni ezt az egér témát? Nem való póknak, ráadásul veszélyes is, ha beleharap az egér, könnyen elpusztulhat. A hatalmas nőstény blondikat is jól lehet lakatni pár nagyméretű csótánnyal, nemhogy egy pöcit Forg? szemek Csak fölösleges rizikó és állatkínzás, a dögszagról nem is beszélve...de ez csak magánvélemény...

Nem teljesen értek veled egyet. Nem értem, hogy már mért lenne ez állatkínzás. Az ahogy a napos egereket tartják, jó néhány kisállat boltban az az. Elválasztva az anyjuktól saját vizeletükben fetrengve az az. De szerintem a természet rendje.

Az etetésük veszélyeivel egyet értek. De napos egerek illetve kisebb pattogós egerekkel való etetés szerintem nem lehet gond.

Valamint figyelembe kell venni, a pénz tényezőt is. Itt arra gondolok, hogy egy egy nagyobb csótány 120 ft körül megy, míg egy kifejlett egér 150 (lehet ez csak nálunk van így). Tehát jobban megéri az egér.
Ez az én személyes véleményem. Nem áll szándékomban senki véleményét megmásítani. Vagy belekötni, én ezt így látom ennyi.

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
SZIG
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Feb. 15. Vas., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Miért kell erőltetni ezt az egér témát? Nem való póknak, ráadásul veszélyes is, ha beleharap az egér, könnyen elpusztulhat. A hatalmas nőstény blondikat is jól lehet lakatni pár nagyméretű csótánnyal, nemhogy egy pöcit Forg? szemek Csak fölösleges rizikó és állatkínzás, a dögszagról nem is beszélve...de ez csak magánvélemény...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
axlcsabo
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Feb. 14. Szomb., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.Az én ornatam tegnap dobott be egy 5-6 centis egeret nagyon büszke vagyok ráMosoly
A pók kb 12-13 centis de nagyon komolyan vette az új behatoló érkezését.Először 1 darabig csak felvette a fenyegető pózt aztán mikor én untam rá ott ülni és várni akkor kapta el csendben és gyorsan.Képeket sajnos nem csináltam a gyilokról mert lekéstem max annyit tudtam volna lefotozni ahogy lakomázik de az nem volt annyira érdekes már. Szomor? Nagyon boldog
Vissza az elejére
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Feb. 12. Csüt., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

hali
Nem tudom hány vedléses lehet mert amikor vettem a tulaj sem tutta biztosra, nálam 4 et vedlett, és olyan 5 centisen került hozzám... szóval én egy olyan 9 nek saccolnám, de ténylegneem tudom.. Képet sajna egyenlőre nem tudok mert nincs gépem de megpróbálok majd kérni egyet.. azt tudom h az adultaknak teljesen el van tűnve a mintán belül a sötéteb szín csak azt hittem h az konkrétan egy vedléssel tűnik el de ezek szerint lassan vedlésenként fakul ki.. szerintem még nicns sub inkább semi adult lehet... vagy nem tudom. eddig olyan 2-3 havonta vedlett, az utolsót olyan 40 napja kb, most kajál 1000el meg sokat mászkál, nemrég került terkóba.. most is épp tesz vesz. nagyon aktív nagyon bírom, jó kis póki Nagyon boldog
köszi szépen a segítséget, tehát még 1vagy 2 vedlés és ivarérett lesz aranyom Nagyon boldogNagyon boldog na ha tudok akkor majd teszek fel képet, gyünyürű jószág egyik nagy kedvencem, ajánlom mindenkinek, gyors mint állat de viszonylag kezelhető..
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 12. Csüt., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

sutoferi írta:
sziasztok! Végig olvastam a topikot de nem leltem konkrét választ a kérdésemre Nagyon boldog szóval az lenne a kérdésem h honnan tudom hogy a nőstényem elérte az adult kort??? és ez kb mekkora lábfesztávnál lesz??? most van egy nőstim meg egy hímem.. a nőstény olyan 14 centis kinézetre ugyanugy néz ki mint egy adult, már alig láccik a sötétebb minta a potrohon, mármint kezd üres lenni az a "juharlevél" vagy milyen minta az utótesten.. eddig volt benne egy barna folt ,mostmár majdnem teljesen eltünt.. szóval ha adul arról tudni fogok?? lesaz valami konkrét elváltozás?? vagy csak méretből lehetlesz majd sejteni h adult e már? és mekkora az a méret amikor már biztosan adult?? remélem érthető voltam Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog köszi előre is Mosoly

Az a 14 centis állat kb subadult lehet. Hány vedléses?
Az hogy alig látszik a folium-on a levél minta, még nem elég, szinte el kell tűnnie.(lásd lentebb az enyémen)
Kép kellene.
Amúgy tuti biztos látható jele nincs, méretből, a vedlések közötti időből lehet következtetni rá.
Az enyém kb 4-5 hónapos kihagyással vedlett adultá.
Ha utána viszont 8-10 hónapig nem vedlik, már adult.
Sokan kísérletképpen tesznek a nőstényre hímet, ha a nősti elutasító, akkor még nem adult.
De mondom, a kép sokat segítene ...
Vissza az elejére
Profil üzenet
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Feb. 11. Szer., 21:24    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! Végig olvastam a topikot de nem leltem konkrét választ a kérdésemre Nagyon boldog szóval az lenne a kérdésem h honnan tudom hogy a nőstényem elérte az adult kort??? és ez kb mekkora lábfesztávnál lesz??? most van egy nőstim meg egy hímem.. a nőstény olyan 14 centis kinézetre ugyanugy néz ki mint egy adult, már alig láccik a sötétebb minta a potrohon, mármint kezd üres lenni az a "juharlevél" vagy milyen minta az utótesten.. eddig volt benne egy barna folt ,mostmár majdnem teljesen eltünt.. szóval ha adul arról tudni fogok?? lesaz valami konkrét elváltozás?? vagy csak méretből lehetlesz majd sejteni h adult e már? és mekkora az a méret amikor már biztosan adult?? remélem érthető voltam Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog köszi előre is Mosoly
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 07. Szomb., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

"A kajámat akarod, velem gyülik meg a bajod!" - mondá az ornata hímem Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 17:20    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Ha ornatára van szükséged,akad itt még pár darab,ami feleslegesnek mondható Kacsint?

Tudom Nevet? De most éppen horribilis összegeket költök egyéb fajokra.
De ami késik nem nyúlik, ha a köv. börzére hozol, átmentek egyet-kettőt

És ,hogy ne legyen annyira OFF.
Emlékszel? Őt kaptam tőled tavaly, csak akkor még egy műanyag dobozban volt.
Most egy literes befőttesbe se férne Nevet?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 14:01    Hozzászólás témája: idéz

Helló Georgio!

Nos igen sajnálatos ha igy jár az ember.
Viszont elhangzott itt a fórumon egy gondolat,mi szerint az egyszer elválasztott testvérek már nem türik meg egymást.
Nos én ugy gondolom,hogy ha az eddig külön-külön dobozolt testvéreket összeengedném,biztos megölnék egymást,viszont ezek a példanyok amik nálam együtt élnek mindig is együtt éltek. Mivel mindegyiknek megvan a saját búvóhelye és megfelelö mennyiségü zsákmányállatot teszek a teráriumba igy nincs gondjuk.
Èn azért próbálkoztam a együtt tartással,mert saját szaporulatom volt és áldoztam 5 példányt a kiváncsiságom kielégitésére.
Ha ornatára van szükséged,akad itt még pár darab,ami feleslegesnek mondható Kacsint?
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Erről a "társas együttlét"-ről jut eszembe:
Köztudott, hogy nem vagyok híve, és ezt látom lassan ti is tapasztaljátok.
De ahogy én hogy jártam, szolgáljon tanulságul mindenkinek.
Adott egy 30x30 alapterületű tercsi, mely az idő során nagynak bizonyult.
Gondoltam 11 társával együtt megfelezem őket.
Be is tettem mindegyikbe 1-1 felező üveget, igen ám, de a háttér egyenetlensége miatt rések alakultak ki.
Gondoltam betömködöm fakéreggel, jó húzósan.
Egy ilyen felezett tercsiben lakott az egyik legkommunálisabbnak kikiáltott subfusca testvérpár.(persze külön-külön !!!)
Alig múltak pár vedlésesek. Asszem 4-5.
Mivel mindketten bújósak voltak, egyszerre a kettőt sosem láttam.
A bal oldali vedlés után előjött, és örömmel konstatáltam nőstény mivoltát.
Aztán egy hétre rá láttam előjönni a jobb oldalit is, nem hittem a szememnek, szintén nősti.
Gondoltam hájjal keneget a sors.
Aztán történ egy fordulat, melyre igaz az aranyköpés: "A sors ujja rám mutatott, de ez sajnos a középső ujja volt...."
Gondoltam kiveszem a jobb oldali vedlést, de akkor láttam a pók sehol, csak a "bőr".
Mivel láttam felül kibontottak egy fakéreg által betömködött részt, sejtettem szomszédolni van.
Hát ott csak 1 pókot leltem, így hamar rájöttem a jobb oldali vedlett bőrmaradványnak titulált valami, maga a pók!
Igaz ami igaz, nem éltek egymás mellett huzamosabb ideig, és talán (sőt biztos) a "kamaszkor" is közre játszott, de minden esetre róluk regélnek a legtöbbet, hogy kommunális, meg együtt tartható meg anyám p*csája.
Száz szónak is egy a vége, kísérletezni lehet, de ha más nem, legalább a más kárán tanuljunk.
És ha valakinek feleslegesen sok pöcije van, inkább adja nekem....
Amikor ezt a helyzetet felmértem sírni tudtam volna.
Kb olyan érzés volt, mikor egy apuka leviszi a játszótérre a 2 éves kisfiát, és mikor 10 másodpercre nem figyel, a gyerek eltűnik...
Dédelgettem, nevelgettem, és tessék.
Az előző subfusca-m ugye magára rántotta a vizes tálat, és már nem bírt kijönni a sártenger alól, erre most meg ez....
Most van egy nőstim ugyan, de már vettem újabb kettőt Nyári Imitől.
A réseket pedig agyaggal tömködtem be, ami nem biztos hogy jó megoldás, mert már most repedezik, bár még tart.
Valami mással fogom helyettesíteni, mert ez így nem mehet tovább.
Szóval gyerekek, ezek mennek, meg a felhők....
És nem személyes, nem akartam senkit megbántani, egyszerűen idegesít.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Az lehet, viszont nálam jó birják. Ha nagy lesz a gáz én is szét szedem öket. Terveim szerint, a következö vedlésnél kapnak egy 30x30x50 cm terkót,sok bujkálásra alkalmas hellyel, aztán pedig kapnak egy 50x50x90 cm terkót ha az elözöt is kinövik. Mosoly
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 12:32    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Hali!

Lehet hogy a 10 db-nak kicsi volt a hely,és igy nem birt minden egyes példány saját buvóhelyet kialakitani magának,az pedig territóriumét folytatott harcokat eredményez.

Igen én is ilyesmire gondoltam de voltak akik tanácsolták hogy ez a faj nem szeret "sokan" lenni. Pici off de a fasciaták viszont jól bírják.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Lehet hogy a 10 db-nak kicsi volt a hely,és igy nem birt minden egyes példány saját buvóhelyet kialakitani magának,az pedig territóriumét folytatott harcokat eredményez.
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Koka írta:
Nos mint sokon mások,én is tesztelgetni keztem a szociális viselkedést ezen a fajon, 5 db jelenleg 3 vedléses példányt tartok egy 25x25x30 cm terráriumban. Többnyire békeségben élnek egymás mellett,de van néha egy kis kergetözés, az egyik pldánynak hiányzik egy lába,de azt nem tudom hogy a vedlésnél szakadt le,vagy a "harcok" folytán vesztette el.

Szeva Koka! Nekem szét kellett őket szednem mert nagyon meleggé vált a helyzet. 1 példány elpusztult, azt hogy hogyan sajna nem tudom de nem mertem velük tovább kockáztatni. Nekem a 10db 2 vedléses példány egy 35x20x25-ös terkóban voltak.
Üdv:T
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 01. Vas., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

Nos mint sokon mások,én is tesztelgetni keztem a szociális viselkedést ezen a fajon, 5 db jelenleg 3 vedléses példányt tartok egy 20x20x25 cm terráriumban. Többnyire békeségben élnek egymás mellett,de van néha egy kis kergetözés, az egyik pldánynak hiányzik egy lába,de azt nem tudom hogy a vedlésnél szakadt le,vagy a "harcok" folytán vesztette el.

Legutóbb Koka szerkesztette (2009 Feb. 27. Pént., 12:06), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

kuri1991:
Ha azt mondod 10 centi körül van Ny én azt mondom ~8 v. nősti. Nevet?
Nagyon szép, gratula
Vissza az elejére
Profil üzenet
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 00:16    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek Sokkolt
kuri1991 írta:
Sziasztok
Levedlett az ornatám és kíváncsi vagyok hogy ki minek mondja fiú-lány vonatkozásban Nagyon boldog

Én olyan lányosnak nézem azért mert a folio belseje világosabb mint az utótest többi része ja és maga a pók olyan 10 cm de lehet még nagyobb is Nagyon boldog
A válaszokat előre is köszi
Üdv:Albert

...hát nem tudom...nem lennél bizti a csajsziban Sokkolt Forg? szemek
Profil üzenet e-mail website állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 16. Pént., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is lány, majd fokozatosan eltűnik a sötét minta középről.
Profil üzenet e-mail msn
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jan. 16. Pént., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Levedlett az ornatám és kíváncsi vagyok hogy ki minek mondja fiú-lány vonatkozásban Nagyon boldog

Én olyan lányosnak nézem azért mert a folio belseje világosabb mint az utótest többi része ja és maga a pók olyan 10 cm de lehet még nagyobb is Nagyon boldog
A válaszokat előre is köszi
Üdv:Albert
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

miközben permeteztem a szellözön keresztül a terkoba, elöjött a fiucska és felmászott,egyenesen a csordogálo viz alá,ami igy pont a csáprágoi között folyt keresztül,igy lett a permetezésböl itatás Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 22:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Eljött végre az "én időm" Nagyon boldog A hétvégén szert tettem életem első kis Poecilotheriájára, mégpedig egy kis 1 vagy 2 vedléses ornatára. Talán az eddigi legaranyosabb kispókom Vicces Nagyon szimpatikus ahogy mozog, meg ahgy "elbújik" a szokásos nyújtott poecilotheria állásban Mosoly Képet nem dobok, kb úgy néz ki mint a pár posttal korábbi képen T-Boy hozzászólásában, bár azt hiszem az enyém még kisebb.

Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 05. Hétf., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

Őt Koka barátomtól kaptam még tavaly, juve állapotban.
Még csak éppen hogy sejtettük nőstény mivoltát.
Azóta felcseperedett, sőt be is adult.

Vissza az elejére
Profil üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 04. Vas., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kevés juv állatról van kép, 2 vedléses ornatáim egyike.

Üdv:T
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 22. Hétf., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Én is így vagyok ezzel. Mikor pókozni kezdtem, elhatároztam, hogy én ilyen gyors, bújkálós fajokat nem fogok tartani. Aztán kaptam két fasciatat, és minden megváltozott. Már csak 4 féle pöci hiányzik Nevet?

Annyira imádom már őket. Csak azt sajnálom hogy az ornatamból fiú lesz. De talán a másikból lány. Most vedlett épp reggelre. Most úgy 7 cm sztem már lehet. És megint kinőtt egy dobozt. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Következő
9 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu