Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Chilobrachys huahini tenyésztés

Chilobrachys huahini tenyésztés

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

szabi72 írta:
Hali.
Eleinte zabált nagyon sokat,mostanában már nem nagyon evett, és 1 hete nem fogad el semmit.
Az utóteste dagad elég szépen,és a jol felépített helyét tegnap igen csak szétrombolta.
Hát majd elválik mi lesz.
Köszi az infót.
Üdv. szabi.

Szia!
ha befejezte a kajálást és átépít akkor valószínű mert kokont készül rakni!!!!
üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Hali.
Eleinte zabált nagyon sokat,mostanában már nem nagyon evett, és 1 hete nem fogad el semmit.
Az utóteste dagad elég szépen,és a jol felépített helyét tegnap igen csak szétrombolta.
Hát majd elválik mi lesz.
Köszi az infót.
Üdv. szabi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

szabi72 írta:
Sziasztok.

03.17.én és 03.27.én pároztattam a huahinimet.
Kb mikorra várható a kokon?

Előre is köszi a választ.

szép napot.

Szia szabi72!
A legutolsó párzástól számolj 2.5-5 hónapot főleg ha sikeres volt!!!!!!(5 hónap a fölső határ)
Amúgy mikor vedlett a nősti?
Dagad az utóteste a nőstinek, eszik?
Remélem tudtam segíteni!
Üdv:blondi
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

03.17.én és 03.27.én pároztattam a huahinimet.
Kb mikorra várható a kokon?

Előre is köszi a választ.

szép napot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 12. Vas., 00:42    Hozzászólás témája: idéz

Hali Mosoly
Egy hete levedlett a huahinim.
Sajnálom hogy nem igazán van szem előtt.nagyon pofás kis pók. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 20. Pént., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a hím kb 14-15cm Volt (nem saját nevelés), de most van nálam is egy nagyobb 17cm körüli hím(saját nevelés).
A nősti kb. 20cm (nem saját nevelés)

A pókok felnőttkori mérete eléggé függ a felnevelésük körülményeitől (kaja, hőmérséklet, stb.)
Profil üzenet e-mail msn
kovino1
Tag

Elküldve: 2009 Feb. 20. Pént., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

szia gabesz!1 olyan kérdésem van hogy a nőstid ill a hímed mekkora kb,mert nekm is van 1 hímen január 4én adult kb 18 cm lehet a 16 cm széles doboz amiben ideiglenesen volt a terkó elkészültéig simán átérte a nőstim kb 15-16 cm nem tudtam mérni mert nem jött elő vagy nem nyújtózott ki amikor láttam.nálad a nősti sokkal nagyobb a hímnél csak azért kérdezem hogy mekkora lessz kb most 10 vedléses mekkorán adul?az enyém semi vagy sub lehet szerintem.szerinted?vagy aki nek van véleménye írjon.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 31. Szomb., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm mindenkinek!

A dobozolást nekem nem tanították, de ahogy Angelo írta az egy jó eljárás. A végén már annyira belejöttem, hogy más eljárást is alkalmaztam.
Kokonos doboz pici kocogtatása után, a doboz oldalára felszalad egyedet oda zárom a kis dobozzal az oldalfalra, majd újabb kocogtatásra már magától be is szalad a kis dobozba.

Még 40-50 darabot kell dobozolnom ma.. Kicsit el lett számolva a darabszám és kifogytam itthon a dobozokból. Mosoly

2 db hullott el amit észrevettem, 1 összenyomódott véletlenül még L2 stádiumban, 1db pedig megevődött.
Profil üzenet e-mail msn
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 31. Szomb., 08:52    Hozzászólás témája: idéz

boci1982 írta:
Először is gratulálok a szaporulathoz Gabesz. Egy valamire viszont rettentő kíváncsi vagyok hogyan lehet ennyi csöpséget szétdobozolni anélkül hogy sérülnének Forg? szemek Forg? szemek Forg? szemek mi ennek a trükje ? Tudom hülye kérdés de nagyon érdekel Kacsint?

Hello. Tök egyszerű az egész. Először ugye a dobozkákat megtöltöd tőzeggel,és nedvesíted,valamint hangytücsköt is teszel bele. Aztán fogsz egy kenőtollat és azzal egyesével beleterelgeted a dobozokba a piciket. Nekem így tanították Nagyon boldog Jó társaság meg egy kis sör mellett hamar készen leszel velük Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
boci1982
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jan. 31. Szomb., 05:02    Hozzászólás témája: idéz

Először is gratulálok a szaporulathoz Gabesz. Egy valamire viszont rettentő kíváncsi vagyok hogyan lehet ennyi csöpséget szétdobozolni anélkül hogy sérülnének Forg? szemek Forg? szemek Forg? szemek mi ennek a trükje ? Tudom hülye kérdés de nagyon érdekel Kacsint?
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

oláá
huu Nagyon szépek Gabesz Nevet? és szép munka gratulálok ! Mosoly majd ha szétdobozolod akkor egy pontos számot dobhatnál fel az utódokról h menniy lett végülis mert tényleg bőven 100 fölé néz ki képek alapján Mosoly
Mégegy grat
by
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 03:10    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm Angelo!

Íme még pár kép a bevedlésről:

kb. 2cm az 1 vedléses állatok lábfesze.

Együtt L2-es és v1-es egyed:

Profil üzenet e-mail msn
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Gratulálok Gabesz!

Szép munka, a leírás no meg főleg a szaporulat.
A képet elnézve nem hogy 100 hanem több mint 200 kicsi lehet. Sokkolt
Nagyon szép,hatalmas a nőstény Felki?lt ?rd?g Felki?lt

Erről a fajról még nem sok mindent tudok...

Egyébként ezt a lámpás dolgot én is több esetben tapasztaltam, a nőstények kb 20-30napig ide oda mozogtak a kokonnal, aztán beálltak a lámpa közelébe,és utána már keveset mozgatták. Lehet hogy hülyeség lesz,de több helyen olvastam hogy a peték kb 3-5hét után kelnek ki.Amint kikeltek akkor keres egy fix helyet és ottmarad. Persze ez csak az én véleményem!

OFF: Na megyek most vedlik első pókjaim egyike (B.smithi-nőstény) akit egy vedléses kora óta nevelek Mosoly

Üdv Mindenkinek
AnG
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 02:37    Hozzászólás témája: Chilobrachys huahini tenyésztés idéz

Előbb-utóbb minden aktívabb hobbista megpróbálkozik a tenyésztéssel, nálam ez tavaly történt meg. Legelőször egy geniculata pár tölthetett együtt izgalmas perceket. A párzás sikeres lehetett, mert a nőstény utóteste szépen dagadt. Viszont a kokont már más tulajdonosnál rakta le egy kedvező csere folytán, így a dolog nehezebb része már nem rám hárult.

A következő pároztatás alkalmával Chilobrachys huahini néven beszerezhető faj egyedei élvezhették egymás társaságát. Erről írnék most némi tapasztalatot.

Mint kezdő pókásznak igen megtetszett ez a nagy testű impozáns madárpók, be is szereztem 3 csöppséget, majd a nyár előestéjén, májusban, lehetőségem akadt egy adult nőstény beszerzésére is. Az állat Darók Gábortól származik és előzőleg nála volt sikeres szaporulata. Tehát májusban került hozzám a nőstény, ami akkor 4 éves volt és ami még nagyon fontos április 20. környékén vedlett. A terrárium belakása és az állat feletetése után sikerült hozzá szerezni egy friss adult hímet június vége felé mcb2man-től. (remélem nem gond hogy neveket is írok) a pároztatásra július 10-én került sor, a nőstény vedlése után kb. 80 nappal. A hím heves dobolására a nőstény élénken érdeklődött, majd szemmel láthatóan sikeresen zajlott a párzás. A hímtag behelyezése és a spermiumok bejuttatása után a hím eszement menekülésbe kezdett, a nőstény pedig megmerevedett egy rövid ideig. A hímet ezután nehéz volt kezelni, a szekrény oldalán tudtam csak befogni. A nőstény mosakodott.

A nőstény tartásáról annyit, hogy nálam 30x30-as terkóban, lámpával fűtve 25-27 fokon van, viszonylag sekély, nedves talajon (5cm kb.) A nedves talajra a kokon lerakása után kimondottan figyeltem ahogy az 1. képen is látható lesz.

A párzás utáni időben a nősténynek egy darabig jó étvágya volt, majd ez elapadt, utóteste szépen megdagadt, így vártam a kokonrakást. A pontos dátumot nem tudom, mert nem lehetett belátni a bunkerba, de mikor gyanús volt a dolog megnéztem hátulról és saccolásom szerint valamikor október legvégén vagy november legelején történhetett a kokon lerakása.
Az anyuka gondosan vigyázta batyuját, vitte-hozta. A terrárium talaját folyamatosan nedvesen tartottam, az itatóban mindig volt neki víz. Enni nem evett. A mostani hideg időben láttam 1-2 alkalommal a lámpához közelebb húzódni. Egyéb probléma nem merült fel.

Az elvétel elég későn történt meg, bíztam az anyukában, úgyhogy csak most január 10.-én vettem el és bontottam ki a zsákocskát, melyben legnagyobb örömömre L2 stádiumú aranyos kis pókocskákat találtam. Mosoly selejtes/elhullott állatot még nem láttam közöttük. Az állatok jelenleg kb. 7-9mm lábterpesztéssel rendelkeznek és ránézésre 100db fölötti egyedszámmal.
Maga az elvétel egyébként nem volt problémás, viszont utána a nőstény hevesen kereste batyuját, az egész terráriumot feldúlta, a bunkerét is lerombolta. Igen megsajnáltam és egy kicsit szívtelennek éreztem magam emiatt. Remélem megnyugszik 1-2 napon belül.

Köszönet a segítségért elsősorban Kokának és Fferinek!
Remélem innentől már nem rontom el és sikeresen szétdobozol őket vedlésük után, darabszámot majd akkor tudok mondani.

Megjegyezném, hogy szerintem a legtöbb a nőstényen múlik. Egy másik példánnyal lehet nem sikerült volna. Szerencsére jó anyaállat került hozzám.

A párzásos képek egy része sérült lett sajnos, egy rossz vincseszteren való tárolás miatt, de néhány azért élvezhető.

Anyuka terkója:

Párzás:

Anyuka a kokonnal:

A batyu az elvétel után:

A kokon elvétele után a nőstény hevesen kereste azt:

Majd vádlóan rám nézett:

Legutóbb Gabesz szerkesztette (2009 Jan. 11. Vas., 23:10), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu