Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 38 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 37, 38, 39  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
paráknál én már hatalmas eltéréseket láttam, HATALMASAKAT!
Úgyhogy az is előfordulhat, de az is hogy az előző gazdái tudták rosszul a vedlés számot!

Az én nőstényem most 3,5 éves és 12 cm-es terpesze van. Az előző gazdájánál 2 évig volt, úgy hogy csak "kenyéren és vizen élt" aztán én elkaptam tőle ajándékba, kb 1 cm-es volt! Nah ilyet ki látott? és kb 1,5 év alatt szépen megnőtt itt nekem Mosoly

Így a válaszom neked Krisztián: NEM TUDOM Nagyon boldog
Ezt szerintem az előző gazdi meg tudja mondani!

ezért "csak" tippeltem a vedlésszámát.

majd felkeresem kisicc barátomat ő megmondja a pontos adatot.
most mértem le a pontos lábfesz távot. 13,7 cm.
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

paráknál én már hatalmas eltéréseket láttam, HATALMASAKAT!
Úgyhogy az is előfordulhat, de az is hogy az előző gazdái tudták rosszul a vedlés számot!

Az én nőstényem most 3,5 éves és 12 cm-es terpesze van. Az előző gazdájánál 2 évig volt, úgy hogy csak "kenyéren és vizen élt" aztán én elkaptam tőle ajándékba, kb 1 cm-es volt! Nah ilyet ki látott? és kb 1,5 év alatt szépen megnőtt itt nekem Mosoly

Így a válaszom neked Krisztián: NEM TUDOM Nagyon boldog
Ezt szerintem az előző gazdi meg tudja mondani!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 20:13    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
szia! nálam az első vedlése. én 7-8 vedlésesnek tippelem. az igazság az hogy őt a decemberi bőrzén kisicctől kaptam ajándékba. és ajándék póknak ne nézd a fogát alapon eddig még nem kérdeztem. de most már utána fogok járni!

Köszi!
Én gondban vagyok. Van 2 parám is. Az egyik tudomásom szerint 6v. és lábterpesze kb: 5cm. A másikat én is 7-8 v-re saccolom de az kb 10-12cm! Létezik ekkora eltérés? vagy az elöző tulajok jócskán rosszul tudták a vedlés számokat!
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

szia! nálam az első vedlése. én 7-8 vedlésesnek tippelem. az igazság az hogy őt a decemberi bőrzén kisicctől kaptam ajándékba. és ajándék póknak ne nézd a fogát alapon eddig még nem kérdeztem. de most már utána fogok járni!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:

tegnap este sikeresen levedlett a nőstény parahybana-m. kb 3 centit nőtt. így most már kb 13 centis lehet. íme a képek:

Üdv! Hányadik vedlése volt?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

tegnap este sikeresen levedlett a nőstény parahybana-m. kb 3 centit nőtt. így most már kb 13 centis lehet. íme a képek:

Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:

nálam is beindult a kajaszezon. ez főképp egy cmásfél éve adult hímnél öröm. szinte ugyanígy gyűri le az adult craniifereket nálam. bár jobban örülnék ha nőstim lenne már ekkora. szép kisleányzód van toto!

Az én hímem nem nagyon akar enni. kb 2 hete evett meg ő is egy craniifert, de aztis úgy vette fel, hogy előtte megnyomorgattam neki, hogy kapálózzon, de ne szaladjon el. Pár napja adtam be neki egy tücsköt, ami ott rohangál most is körülötte, de inkább félreáll, minthogy lemarja Zavart Lehet, hogy valamikor megpróbálok egy craniit, csak az a gond, hogy már eléggé megfogyatkoztak a hímek Nevet?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
sutoferi írta:
Hali na ez nagyon ott van Nagyon boldogNagyon boldog
Mikor lesz az én parám ekkora h igy eltörpüljön egy adult creniifer alatta... Nagyon boldog bakker az már nagyon nagyocska Nagyon boldog

Szép nagy dög az biztos Nagyon boldog De még mindíg nem elég nagy Vicces Tavaj márciusban vedlett utoljára, gyanítom hogy akkor beadult, mert azóta nem vedlett. Ha minden igaz, legkésőbb március végéig lesz egy ruhacsere. Kíváncsi leszek a méretnövekedésre. Többen mondták, hogy a lábterpesz ilyenkor már nem sokat nől, inkább vaskosabb lesz a pók. Remélem így van és néhány év múlva egy igazi buldózer lesz belőle Kacsint? Nevet?

nálam is beindult a kajaszezon. ez főképp egy cmásfél éve adult hímnél öröm. szinte ugyanígy gyűri le az adult craniifereket nálam. bár jobban örülnék ha nőstim lenne már ekkora. szép kisleányzód van toto!
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

sutoferi írta:
Mikor lesz az én parám ekkora h igy eltörpüljön egy adult creniifer alatta... Nagyon boldog bakker az már nagyon nagyocska Nagyon boldog

Szép nagy dög az biztos Nagyon boldog De még mindíg nem elég nagy Vicces Tavaj márciusban vedlett utoljára, gyanítom hogy akkor beadult, mert azóta nem vedlett. Ha minden igaz, legkésőbb március végéig lesz egy ruhacsere. Kíváncsi leszek a méretnövekedésre. Többen mondták, hogy a lábterpesz ilyenkor már nem sokat nől, inkább vaskosabb lesz a pók. Remélem így van és néhány év múlva egy igazi buldózer lesz belőle Kacsint? Nevet?
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 29. Csüt., 23:13    Hozzászólás témája: idéz

Vacsira egy ropogós craniifer Nevet? :

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 22:04    Hozzászólás témája: idéz

Reaper írta:
Bocs Kratosz de azt hiszem rosszul fogalmaztam a 23-24fokot az egész lakásra értettem fűtés nélkül, mivel kandallóval fűtünk itthon.
Begyújtás után van,hogy 32fok van a lakásban!A para terráriuma meg úgy van elhelyezve,hogy a hőmérséklet ne nagyon menjen 29fok fölé, az alboval egyetemben.
Viszont a smithi,vagans rosea trió rajong a melegért.
Mégegyszer bocs.

na akkor félreértettük/írtuk a dolgokat. a lényeg h jó idő legyen nekik!!! Nagyon boldog
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Bocs Kratosz de azt hiszem rosszul fogalmaztam a 23-24fokot az egész lakásra értettem fűtés nélkül, mivel kandallóval fűtünk itthon.
Begyújtás után van,hogy 32fok van a lakásban!A para terráriuma meg úgy van elhelyezve,hogy a hőmérséklet ne nagyon menjen 29fok fölé, az alboval egyetemben.
Viszont a smithi,vagans rosea trió rajong a melegért.
Mégegyszer bocs.

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Reaper írta:
Sziasztok
Nálam fűtés nélkül sem megy lejjebb a hőmérséklet 23-24foknál a lakásban.(hála a rengeteg kétkézi munkának).
Pára stimmel.
Bár nagyon defenzív póknak tartom,kicsapásra vagy csipeszre marásra sosem került sor.
Volt már,hogy nagyon bepöccent és hangot adott elégedetlenségének de sosem mart.

akkor szerintem vmi fűtéses megoldással próbálkozz meg. vannak nagyxon jó megoldások! egy pár fokot jó lenne még rádobni! Nevet?
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Nálam fűtés nélkül sem megy lejjebb a hőmérséklet 23-24foknál a lakásban.(hála a rengeteg kétkézi munkának).
Pára stimmel.
Bár nagyon defenzív póknak tartom,kicsapásra vagy csipeszre marásra sosem került sor.
Volt már,hogy nagyon bepöccent és hangot adott elégedetlenségének de sosem mart.
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

TitoX írta:
Sziasztok! Páratartalom 70-80% , a hőmérséklet pedig 25-27 fok nappal, éjszaka pedig 23-24. Tudtommal ez megfelelő neki. Bár lehet h rosszul tájékozódtam,ez esetben megköszönöm ha kijavítotok!
Reaper! Én a 28-29 fokot magasnak találom,bár lehet én tévedek!
Tücsökkel etetem, egyszerre csak 1 tücsi. Másnap próbálkozok még 1 tücsivel, ha nem eszik akkor kiveszem a tücsit, és máskor megint megpróbálom. Max fél napig van bent nála a tücsi.
5 vagy 6 vedléses még csak a kicsike. Elég virgonc, érdekesnek tartom a viselkedését! Néha menekül eszeveszett módon a tőzeg alá próbál jutni, máskor meg aktívan kifele próbál jutni Nagyon boldog Elég sokat bombáz!
Az is előfordult már hogy rámart a csipeszre,vagyis csak figyelmeztető csapást mért.
A bombázása az viszont nagyon durva, egy alkalommal kiszaladt a kezemre,és amikor tereltem vissza elég durva bombázásba kezdett,és ellepte a karomat .... háááát...volt már részem bombázás miatt viszketésben, de ez valami kegyetlen volt. 3 napig vakaróztam. Nagyon durva volt. Ilyen mértékű irritációt más pókoknál még nem tapasztaltam.

Előre is köszi a válaszokat és a segítséget!
Üdv.: Tito.

a szőrét már én is megismertem. a viselkedése lesz még durvább is. nálam előfordul h megpróbálom az ajtót nyitni ő meg megrohamozza az ajtót és szinte "fejjel" rohan. csak koppan egyet és elhalgat. Nagyon boldog
hőmérsékletet meg próbáld úgyx belőni hogy nézd meg hogy mi az amiben jól érzi magát. nálam az átlag az 26-28 fok között van és simán elvan!
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Páratartalom 70-80% , a hőmérséklet pedig 25-27 fok nappal, éjszaka pedig 23-24. Tudtommal ez megfelelő neki. Bár lehet h rosszul tájékozódtam,ez esetben megköszönöm ha kijavítotok!
Reaper! Én a 28-29 fokot magasnak találom,bár lehet én tévedek!
Tücsökkel etetem, egyszerre csak 1 tücsi. Másnap próbálkozok még 1 tücsivel, ha nem eszik akkor kiveszem a tücsit, és máskor megint megpróbálom. Max fél napig van bent nála a tücsi.
5 vagy 6 vedléses még csak a kicsike. Elég virgonc, érdekesnek tartom a viselkedését! Néha menekül eszeveszett módon a tőzeg alá próbál jutni, máskor meg aktívan kifele próbál jutni Nagyon boldog Elég sokat bombáz!
Az is előfordult már hogy rámart a csipeszre,vagyis csak figyelmeztető csapást mért.
A bombázása az viszont nagyon durva, egy alkalommal kiszaladt a kezemre,és amikor tereltem vissza elég durva bombázásba kezdett,és ellepte a karomat .... háááát...volt már részem bombázás miatt viszketésben, de ez valami kegyetlen volt. 3 napig vakaróztam. Nagyon durva volt. Ilyen mértékű irritációt más pókoknál még nem tapasztaltam.

Előre is köszi a válaszokat és a segítséget!
Üdv.: Tito.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Én a hátterezésből alakítottam ki neki bujkálót,mivel az elmúlt egy évben nem igazán mutatott hajlandóságot a kókusz használatára,és meglepetten vettem észre, hogy ezt már egyre gyakrabban használja.

Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Én mindenképp akartam berakni neki bújkálót, mert úgy vettem észre, hogy keresi a nyugisabb helyet. Így már ez is megoldva Kacsint? Annak ellenére, hogy korábban nem vett igénybe semmijen bújkálót...
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Toto"]A chromim terkója mellett megcsináltam a parám terkóját is. Kapott egy nagy, tágas bújkálót és sok-sok szabad területet, amit kihasználhat vadászatkor Laza Nevet? Kijött tőle egy díszítőelemként funkcionált fadarab, ez miatt lett több szabad helye.

nálam abszolút nem használja a bújkálót, max amikor felmászik rá és onnan nézelődik. a bújkálót teljesen megtöltötte belülről az alá rakott kókusz rosttal.
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

A chromim terkója mellett megcsináltam a parám terkóját is. Kapott egy nagy, tágas bújkálót és sok-sok szabad területet, amit kihasználhat vadászatkor Laza Nevet? Kijött tőle egy díszítőelemként funkcionált fadarab, ez miatt lett több szabad helye.

Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 13:48    Hozzászólás témája: idéz

TitoX írta:
Sziasztok.Az én parám kicsit kilóg a sorbol.Nagyon rendszertelenül eszik.Pedig minden megvan ami kell neki.Megfelelő pára,hőmérséklet. Jah és ráadásul zakkant is,egy mp-re se tud nyugton maradni. Nagyon boldog

Egy tipp.
Én a szellőzőn keresztül vizetcsepegtetek be a póktól kissé távolabb,ha felkelti az érdelklődését kaja betesz.Egyszerre egy tücsöknél(max2)többet ne adok neki,vagy 1 naposegér.
ha végzett a táplálkozással és látom,újra vízcseppek.....és így tovább.
Igy nagyjából be tudtam lőni a táplálék mennyiségét igy elkerülendő fölösleges táplálékállat vásárlása.
Néhány adat:
Naposegér 2
Tücsök 2-3 egy héten vagy
5-6 tücsök
1 naposegér
a parám 15cm-es lábfeszü
ha kapok sáskát v. csótányt igyekszem azzal színesíteni az étlapját.
Hőmérséklet éjszaka 23-24, nappal 28-29 fok
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Reaper írta:
TitoX írta:
Sziasztok.Az én parám kicsit kilóg a sorbol.Nagyon rendszertelenül eszik.Pedig minden megvan ami kell neki.Megfelelő pára,hőmérséklet. Jah és ráadásul zakkant is,egy mp-re se tud nyugton maradni. Nagyon boldog

Milyen időközönként és mit adsz be neki?
Én nem mondanám zakkantnak, az enyém is sokat mozog 40x50x30 terráriumot teljes egészében kihasználja és ha a szellőzőrács már nem köti le, akkor figyelme a hőmérőre irányul.

titox, mi az a rendszertelenül? mit? mennyit? mikor? mekkora a pára és a hő?
ebből nem nagyon tudnak mit mondani azt itt fórumozók sem.

és reaperrel egyetértve én is leírnám hogy a para az eléggé mozgékony tud lenni és néha bepöccen egy kis ajtónyitásra is.
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

TitoX írta:

Milyen időközönként és mit adsz be neki?
Én nem mondanám zakkantnak, az enyém is sokat mozog 40x50x30 terráriumot teljes egészében kihasználja és ha a szellőzőrács már nem köti le, akkor figyelme a hőmérőre irányul.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TitoX
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 11. Vas., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 10. Szomb., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ma levedlett ismét mind a 2 kis parahybanám. Most 6 vedlésesek. Az érdekesség, hogy mind a kettő ugyanazon a napon vedlette az 5.-et is 42 nappal korábban:
para 1:
-3. vedlés: 08.09.23.
-4. vedlés: 08.10.23.
-5. vedlés: 08.11.29.
-6. vedlés: 09.01.10.
para 2:
-3. vedlés: 08.09.23.
-4. vedlés: 08.10.26.
-5. vedlés: 08.11.29.
-6. vedlés: 09.01.10.

Legutóbb Tommy87 szerkesztette (2009 Jan. 11. Vas., 14:24), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 08. Csüt., 15:52    Hozzászólás témája: idéz

Nincs valakinek egy biztosan 7, illetve 8 vedléses parahybana képe? Nekem az egyik egy hete vedlette a 7.et (ez nem 100%, + -1.)és furcsán világosbarna lett a teste, a potrohát kivéve, az teljesen fekete. Míg a másik, és valószínű hogy kokon testvérek, teljesen fekete!
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 06. Kedd., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

a mai napon nagyon meglepett az adult hím parám. ő nár másfél éve beadult már. és lassan két hónapja már a kaját sem fogad el. épp takarítgattam, locsoltam, inni raktam neki a terkójába. mindig rá szokott indulni a dolgokra, sőt néha inkább neki ront mindennek. gondoltam dobok neki egy csótányt hátha elfogadja. ő meg mint a vad lerohanta. és már tömködte is magába. ahogy lemarta a mérge is csöppent a csótiból is folyt minden. a képen amit felteszek láccik minden alatta.

egy kérdésem lenne a szakikhoz. ha egy pók már rég használta a mérgét az tovább termelődik és több lesz vagy esetleg mindig csak egy bizonyos mennyiség tárolódik benne? ezzel sajna nem vagyok tisztában. Zavarban lev? Zavarban lev? Zavarban lev?

na akkor íme a kép:

Tag

Elküldve: 2009 Jan. 06. Kedd., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A para nőstényemről egy kép:

http://i277.photobucket.com/albums/kk58/TanA_2008_photos/Para.jpg

Már kiskorban is stresszesek voltak, ha nem tudtak valahová biztonságba visszavonulni. Azt nem állítom, hogy igénylik a bujkálót, de ha van sokkal nyugodtabbak. A nap 75%-ban bent vannak. Egyszer azért elfordult, hogy beszaladt egy csótány vedlés előtt és kint állva vedlett le a nőstény, azóta figyelek erre is. Ez a csöves elrendezés csak ideiglenes. Egy 40x40x25-ös terkó van kétfelé osztva a hímnek és a nősténynek. Most vedlettek nemrég, kb 2 hét és átrakom az egyiket egy ugyanekkora terkóba, mert már kezdik kinőni Mosoly pedig már csak hetente esznek.

Scream jól megcsináltad neki a terkót, én is valami hasonló nagy barlangot fogok nekik kialakítani.

A kókuszt nem csodálom, hogy csak szemetesnek használják... ?rd?g
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 01. Csüt., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Kratosz:

Nálam így van megcsinálva kérgekből:

szia scream! nálam az adult hímnél van kéreg bújkáló, néha igénbe is veszi. most a kis nősti is kezd bemerészkedni a kókusz alá. sztem fogja használni is. most ahogy elnézem inkább a kajamaradék eltüntetésének lett a helye.
Scream

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz:

Nálam így van megcsinálva kérgekből:

Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Toto írta:

Az utolsó és az az előtti vedlése között egyébként 7 hónap telt el. Tavaly augusztus végén vedlett, az utolsó pedig idén március 25-én volt. A vedlés frissen mérve 16.5-17 centi körül volt (nem átlósan mérve). Kicsit száradt és most ekkora:

Tehát gyanítom, hogy már adult. De a kérdésem továbbra is fennáll: érdemes lenne-e beraknom neki egy bujkálót most, hogy szerintem vedléshez közeleg?

Hát igen, átlósan nézve és kicsit nyújtóztatva inkább 17-17.5cm az állatod vedlése. Szerintem a kókuszfél bujkálót nem fogja igénybe venni vedlésnél, sőt lehet tágasabbat sem haszna. Nálam sem vette igénybe a bujkálóját, azon a részen vedlett, ahol a legtöbbet tanyázott/szőtt/evett. Én mindenesetre tennék be neki valami tágasabb bujkálót, még ha csak ritkán használná is, de nem pont vedlés előtt, hanem valami nyugisabb időszakában zargatnám ezzel.

én is most tettem be a napokban egy bújkálónak szánt félbe vágottkókuszt. szinte a közelébe sem megy a pók! láttam 1-2 barkács megoldást hogy ne legyen olyan rideg kinézete a cserépnek , ragasztottak rá faháncs darabokat, ez szépen le volt lakkozva. ettől függetlenül még nem fogja jobban értékelni a pók de szebb külsőt ad a terráriumnak! Nevet?
Moderátor

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm! Kacsint? Szerintem megkockáztatom, és berakom neki a régi bújkálóját. A virágcserép se rossz, de én azzal valahogy nem rokonszenvezek, nem tartom túl természetszerűnek. Kézenfekvőnek kézenfekvő és praktikus is ugyan, csak sztem nem esztétikus.
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Benzin írta:
Ha van hely tegyél be egy minél nagyobb félbe vágott műanyag virágcserepet

Én is ezt használom a pókjaimnál, és nagyon bevált.
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

Ha van hely tegyél be egy minél nagyobb félbe vágott műanyag virágcserepet, hatha tetszeni fog neki. Az enyém anno egy farönk mögött vedlett, mert ott elfért és elég rejtett is volt a hely.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:

Az utolsó és az az előtti vedlése között egyébként 7 hónap telt el. Tavaly augusztus végén vedlett, az utolsó pedig idén március 25-én volt. A vedlés frissen mérve 16.5-17 centi körül volt (nem átlósan mérve). Kicsit száradt és most ekkora:

Tehát gyanítom, hogy már adult. De a kérdésem továbbra is fennáll: érdemes lenne-e beraknom neki egy bujkálót most, hogy szerintem vedléshez közeleg?

Hát igen, átlósan nézve és kicsit nyújtóztatva inkább 17-17.5cm az állatod vedlése. Szerintem a kókuszfél bujkálót nem fogja igénybe venni vedlésnél, sőt lehet tágasabbat sem haszna. Nálam sem vette igénybe a bujkálóját, azon a részen vedlett, ahol a legtöbbet tanyázott/szőtt/evett. Én mindenesetre tennék be neki valami tágasabb bujkálót, még ha csak ritkán használná is, de nem pont vedlés előtt, hanem valami nyugisabb időszakában zargatnám ezzel.
Profil üzenet e-mail msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Benzin írta:

Jól értelmezem, hogy az adult nőstény parahybana-d pont belefér egy kókusz bújkálóba? Ha igen, akkor nyilván nem adult az állatod és így könnyen előfordulhat, hogy nem vár egy évet a vedléssel.

Nos:
Úgy néz ki, hogy a pók jelenleg olyan 18-19 centit terpeszt. A kókusz ami bent van nála, az természetesen jóval kisebb, de a pók rendre abban gyűjti a kajálások utáni maradékot. Volt szerencsém látni egyszer, ahogy az a bazinagy pók hogy bújik bele és tűnik el szinte telljesen a kókuszban. Majd lassan megfordult benne és "kikúszott".
Tehát ez a "pont belefér" dolog úgy fest, hogy bele tudja tuszkolni magát, ha akarja, de kényelmesen nem fér el benne. Ez amolyan vésztartalék-féle, ha mégis bújkálni akarna. Mint említettem, az ennél sokkal nagyobb és tágasabb bújkálót abszolút nem vette igénybe.

Tehát gyanítom, hogy már adult. De a kérdésem továbbra is fennáll: érdemes lenne-e beraknom neki egy bújkálót most, hogy szerintem vedléshez közeleg?
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 30. Kedd., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Kezd egyre biztosabbá válni, hogy a para nőstim vedleni fog. Furcsa, de a jelek ezt mutatják. Gondolom másnál is előfordult, hogy adult állatok nem pont egy évente, hanem kicsit korábban vedlettek. Nem tudom, hogy nálam mikor fog bekövetkezni, de biztosra veszem, hogy még januárban (eredetileg márciusban kellene).
És volna ezzel kapcsolatban egy kérdésem:
Vedlés előtt álló pókokat nem szoktam zargatni, de lehet, hogy ezzel a nőstivel kivételt kell tennem. Az utóbbi napokban a terkó üvege és az egyik fadarab mögé húzódik be. Nyilvánvaló, hogy valami védettebb helyet keres, ahol biztonságban érezheti magát. Volt neki korábban bujkálója, de mivel eddig sem vedlés előtt, sem a vedlés idején, sem pedig az után egyszer sem vette igénybe, ezért kivettem. Bár a mostani berendezést úgy oldottam meg, hogy egy kókusz bújkálót azért beraktam, amibe pont befér (hogy ha mégis vissza akarna vonulni, legyen hova), de ezt sem használja. Viszont látom, hogy keresi azt a bizonyos biztonságos helyet, ezért lehet, hogy visszarakom neki a régi bújkálóját, ami azért tágasabb, mint a kókusz.

Mit gondoltok? Érdemes lenne? Jelen pillanatban is az üveg és a fa közötti résben lapul, amibe alig fér bele.

Jól értelmezem, hogy az adult nőstény parahybana-d pont belefér egy kókusz bújkálóba? Ha igen, akkor nyilván nem adult az állatod és így könnyen előfordulhat, hogy nem vár egy évet a vedléssel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Dec. 29. Hétf., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

Kezd egyre biztosabbá válni, hogy a para nőstim vedleni fog. Furcsa, de a jelek ezt mutatják. Gondolom másnál is előfordult, hogy adult állatok nem pont egy évente, hanem kicsit korábban vedlettek. Nem tudom, hogy nálam mikor fog bekövetkezni, de biztosra veszem, hogy még januárban (eredetileg márciusban kellene).
És volna ezzel kapcsolatban egy kérdésem:
Vedlés előtt álló pókokat nem szoktam zargatni, de lehet, hogy ezzel a nőstivel kivételt kell tennem. Az utóbbi napokban a terkó üvege és az egyik fadarab mögé húzódik be. Nyilvánvaló, hogy valami védettebb helyet keres, ahol biztonságban érezheti magát. Volt neki korábban bujkálója, de mivel eddig sem vedlés előtt, sem a vedlés idején, sem pedig az után egyszer sem vette igénybe, ezért kivettem. Bár a mostani berendezést úgy oldottam meg, hogy egy kókusz bújkálót azért beraktam, amibe pont befér (hogy ha mégis vissza akarna vonulni, legyen hova), de ezt sem használja. Viszont látom, hogy keresi azt a bizonyos biztonságos helyet, ezért lehet, hogy visszarakom neki a régi bújkálóját, ami azért tágasabb, mint a kókusz.

Mit gondoltok? Érdemes lenne? Jelen pillanatban is az üveg és a fa közötti résben lapul, amibe alig fér bele.
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 25. Csüt., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Úgy látszik, hogy a hőmérő leamortizálása valami bizarr para szórakozás Nevet? Az én nőstim is ezt játszotta egy időben, rendre letépkedte a hőmérőt a terkó faláról, rakhattam bárhova, ott biztos rossz helyen volt. Ha elástam volna, garantálom hogy kikaparta volna a föld alól Nevet?
Viszont fejlemények vannak nálunk is. A para hímem benyomott egyszerre 3 tücsköt, ami már-már csodaszámba megy nála. Viszont a spermahálószövés már nem megy neki. Elkezdi ugyan, pontosan oda szövi, ahova az eddigi "sikeres" hálóit csinálta, de nem fejezi be, ráhasal és ott gubbaszt. Volt, hogy alá akart menni, de csak szerencsétlenkedett és végül szétrombolta az egészet. Nem a hellyel van a gond, mert ugyanott csinált már rengeteg normális hálót, alá is bújt, fel is vette a lerakott spermát. De hát úgy tűnik, hogy már a végelgyengülés jeleit mutatja. S?r? vagy nagyon szomor?

A nőstény paránál is változások vannak. Egy ideje már nem eszik, viszont mostanában már nem is mozog, visszafogottabb az életvitele, keveset mászkál, szinte egyáltalán nem sző hálót, egy alig látható kis fonalat húz csak maga után. Érdekes viszont, hogy a régi hálóját, ami beborította szinte az egész terkót, mindenhonnét letépte, leszaggatta. Lecsupaszította a berakott fadarabokat, a talajról is felszedte mindet, az üvegről is letépte, amit le tudott. Ez mire utalhat? Vedlenie elvileg még nem kéne, majd csak márciusban, idén március 24-25 körül vedlett utoljára.
Valami ötlet?

szia toto! szinte nálam is ez a helyzet a hímmel. sokszor csinálja a hálót de utána ott hagyja. nálam már enni sem eszik! de a mostani szórakozása az hogy felmászik a terkó oldalán, beakasztja a fogát az üvegcsíkok közé és csak lóg! vagy a második szórakozása az hogy felmászik a terkóra és átdobolászik a többi póknak! de mit lehet tenni egy ilyen agglegényel?!?! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Moderátor

Elküldve: 2008 Dec. 25. Csüt., 00:05    Hozzászólás témája: idéz

Úgy látszik, hogy a hőmérő leamortizálása valami bizarr para szórakozás Nevet? Az én nőstim is ezt játszotta egy időben, rendre letépkedte a hőmérőt a terkó faláról, rakhattam bárhova, ott biztos rossz helyen volt. Ha elástam volna, garantálom hogy kikaparta volna a föld alól Nevet?
Viszont fejlemények vannak nálunk is. A para hímem benyomott egyszerre 3 tücsköt, ami már-már csodaszámba megy nála. Viszont a spermahálószövés már nem megy neki. Elkezdi ugyan, pontosan oda szövi, ahova az eddigi "sikeres" hálóit csinálta, de nem fejezi be, ráhasal és ott gubbaszt. Volt, hogy alá akart menni, de csak szerencsétlenkedett és végül szétrombolta az egészet. Nem a hellyel van a gond, mert ugyanott csinált már rengeteg normális hálót, alá is bújt, fel is vette a lerakott spermát. De hát úgy tűnik, hogy már a végelgyengülés jeleit mutatja. S?r? vagy nagyon szomor?

A nőstény paránál is változások vannak. Egy ideje már nem eszik, viszont mostanában már nem is mozog, visszafogottabb az életvitele, keveset mászkál, szinte egyáltalán nem sző hálót, egy alig látható kis fonalat húz csak maga után. Érdekes viszont, hogy a régi hálóját, ami beborította szinte az egész terkót, mindenhonnét letépte, leszaggatta. Lecsupaszította a berakott fadarabokat, a talajról is felszedte mindet, az üvegről is letépte, amit le tudott. Ez mire utalhat? Vedlenie elvileg még nem kéne, majd csak márciusban, idén március 24-25 körül vedlett utoljára.
Valami ötlet?
Spiller
Újonc

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

ezek után már semmin sem lepődök meg, cipeli mindenhová magával, akár 1 részeg az üveg sörét.. Mosoly
hajnalban is erre kelek fel h ezzel játszik..
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Spiller írta:
Hali
Nekem volt olyan kedves a Parám h leoperálta a hőmérőt és elkezdett vele szenvedi,
először a bunkerébe vitte be és ott szórakozott vele, utánna meg a régi rejtekébe a föld alá..
Nem tom mi lelte Mosoly

véleményem szerint a para egy duli-fuli. mindig pakol, borogat, mérgelődik. ne csodálkozz ha állandóan borogat!!! Nagyon boldog
Újonc

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 00:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Nekem volt olyan kedves a Parám h leoperálta a hőmérőt és elkezdett vele szenvedi,
először a bunkerébe vitte be és ott szórakozott vele, utánna meg a régi rejtekébe a föld alá..
Nem tom mi lelte Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Davve
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 08. Hétf., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Tegnap le vedlett a parám!
Mostmár 3 vedléses!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 07. Vas., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

ő meg az én kis ajándékom. köszi sicc ezt a szép nőstit!!!

hogy úgy mondjam, már össze is haverkodtunk. dúl-fúl, kötekedik. de emiatt szeretem Nagyon boldog
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 07. Vas., 07:34    Hozzászólás témája: vedlés, spermaháló idéz

Pár kép az adulási vedléséről és egy spermaháló készítésről:

Vissza az elejére
Profil üzenet
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 29. Szomb., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
Tommy87 írta:
Hali!

Háttezek a pókok mocskosul össze vannak hangolva Nagyon boldog . Mindkét parahybanám ledobta az 5. ruciját a mai napon Laza . (Tegnap is 3 pókom vedlett....LOL)

ezt csak megtippelném hogy miért is lehet. gondolom egy hőmérséklet lehet a helységben ugyanaz a pára is talán. nekem is volt hogy egy héten több pókom is vedlett. a parahybana nem kokontesó?

De igen kokontesók (a tegnapi 3-ból is kettő tesó Vicces )
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 29. Szomb., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

BeckRobi írta:
Akik tartják ezt a fajt azoktól kérdezném,hogy náluk mennyire jellemző a bújkálás?Az enyém most kb 6 centis lehet és az új terkójában bőven kapott kokuszrostot faágat és csinált egy kis földalatti erődítményt.Gyakorlatilag abszolút nem jár ki belőle csak a kijárat előtti csótányokért nyúl ki.

hali,én 3v-sen vettem, enyém ugyanilyen, elbujik és elö se jön,bedobom a kaját semmi,reggelre meg a maradék az itatoba. éjszakai életmodot folytat. remélem nagyk orára többet lesz szem elött
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Nov. 29. Szomb., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

Tommy87 írta:
Hali!

Háttezek a pókok mocskosul össze vannak hangolva Nagyon boldog . Mindkét parahybanám ledobta az 5. ruciját a mai napon Laza . (Tegnap is 3 pókom vedlett....LOL)

ezt csak megtippelném hogy miért is lehet. gondolom egy hőmérséklet lehet a helységben ugyanaz a pára is talán. nekem is volt hogy egy héten több pókom is vedlett. a parahybana nem kokontesó?
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 37, 38, 39  Következő
33 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu