Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 1 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) Venezuela

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 44, 45, 46  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
kratosz77 írta:

akkor lehet hogy ma valamelyik bal lábával kelt! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

látom elkezdte a szövögetést is. akkor ezek szerint már otthonának tekinti. étvágya milyen?
nálam már csak vonszolni tudja magát. nagyon sok csótány halálát okozta mostanában Nagyon boldog Nagyon boldog

én is várom már a vedlését de az még jócskán odébb van!

Jah, elkezdte a szövögetést, már kirajzolódik a lakóhálójának az alapja. Étvágyával nincs gond, amióta beköltözött, elpusztított kb 5-6 tücsköt és egy kifejlett hím craniifert Nagyon boldog Viszont a másik csajszi elég étvágytalan, amit kissé furcsának találok. Nem mondanám túltápláltnak, nem az a tipikus "degeszre tömte magát" méretű az utóteste, sőt... Bár nem "sovány", de azért még férne belé bőven, ennek ellenére most is csak nézi a hálójában vergődő tücsköt. A vedlés még nála is odébb lesz, remélem addig még hízik a szentem Mosoly

nálam most csak ennyi látható:

képes teljesen behálózni mindent. ahogy elnézem az itatónak szánt kupakot is ki kell szerkesztenem. a pókot is csak nagy nehezen vettem most is észre, a terrárium hátsó felében tartózkodik. egyébként ez egy 20*20-as terkó
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:

akkor lehet hogy ma valamelyik bal lábával kelt! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

látom elkezdte a szövögetést is. akkor ezek szerint már otthonának tekinti. étvágya milyen?
nálam már csak vonszolni tudja magát. nagyon sok csótány halálát okozta mostanában Nagyon boldog Nagyon boldog

Jah, elkezdte a szövögetést, már kirajzolódik a lakóhálójának az alapja. Étvágyával nincs gond, amióta beköltözött, elpusztított kb 5-6 tücsköt és egy kifejlett hím craniifert Nagyon boldog Viszont a másik csajszi elég étvágytalan, amit kissé furcsának találok. Nem mondanám túltápláltnak, nem az a tipikus "degeszre tömte magát" méretű az utóteste, sőt... Bár nem "sovány", de azért még férne belé bőven, ennek ellenére most is csak nézi a hálójában vergődő tücsköt. A vedlés még nála is odébb lesz, remélem addig még hízik a szentem Mosoly
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Leányzó kicsit hisztis Nevet? (pedig csak egy vízcsere volt Nagyon boldog )

Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 26. Hétf., 11:57    Hozzászólás témája: idéz

Leányzó kicsit hisztis Nevet? (pedig csak egy vízcsere volt Nagyon boldog )
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 25. Vas., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szóval a lényeg tegyél amennyit jónak lácc Nagyon boldog h esztétikus legyen és kész mivel akármennyit fox tenni neki ugyis csak összesző mindent és nem fog üreget ásni Nagyon boldogNagyon boldog tegyél neki galyakat meg ágakat meg mindenfélét amihez lakóhálót tud görziteni Nagyon boldog nekem 3 ág volt betéve ilyen elágazós görcsös.. na olyan hálórendszert alakított ki 2 hét alatt h csak néztem ki bambán a fejemből.. Nagyon boldogNagyon boldog Nálam volt ahol elérte a talajvastagság a 8 centit meg volt ahol alig a hármat, én ilyen dimbesdombosra csináltam a cromymnak mert ugy szerintem pofásabb mint egy sík terep, de én nem láttam h a 8 centisbe levájt volna a terkó aljáig.. a hálót persze jól telehordta vele.. szóval énszerintem teszel neki 4-5 centit, véleményem szerint felesleges többet.... mivel nem egy tipikus áskálódós faj..meg néhány szép tereptárgyat amihez sző meg egy itató és annyi Nagyon boldog
Üdv.: virus
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 25. Vas., 10:56    Hozzászólás témája: idéz

áááá én is rosszul fogalmaztam Zavart vagyis hiányosan Szomor? a lakó háló also részén bele épitet némi talajt ami ugy néz ki mint egy alagút, és ezért gondoltam úgy hogy ásott valamenyit, a "kitermelt építő anyag helyén ugyan is egy kissebb mélyedés keletkezett ami néhol a hlóval kiegészitve megtévesztően hasonlit egy alagutra, De tényleg nem az mivel gyakorlatilag egy kissebb árok közepén egy ágdarabbal amit beboritott tözeggel tele pakolt hálóval.
És így elnézést kérek mindenkitől akit esetleg félre vezettem. Amint tudok rakok fel képet a jelenségről bár ez várhatóan jövő hét második felében lessz.
üdv és még 1x sorry Nagyon boldog
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 25. Vas., 10:02    Hozzászólás témája: idéz

Hy!

Élőhelyén nem töbnyire,hanem egyáltalán nem ás,ugyanis a kövek alatt is bőven talál bújóhelyet,és ugye híres a nagy területen leszőtt alagútrendszerekről,amit a kövek-kaktuszok-bokrok közé sző! Kacsint?

Ha visszaolvas valaki,akkor olvashat arról is hogy én és még páran,chromihoz nem tőzeget használunk,hanem nagyobb szemcsélyű,homok(nem föld Felki?lt ) és aprószemcsélyű sódert használunk,mosott portalanított állapotban talajnak,és vígan éldegélnek az állatkáink,tehát ahol ás,ott tartási gond van szerintem! Kacsint?

üdv!

Legutóbb piker szerkesztette (2009 Jan. 25. Vas., 10:06), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2009 Jan. 25. Vas., 08:14    Hozzászólás témája: idéz

a chromi többnyire nem ás, mivel nem üreglakó pók. éppen ezért nincs szüksége 10 centinél magasabb földrétegre. Kacsint?
természetes élőhelyén kaktuszok tövéhez szövi a lakóhálóját, többnyire nem ás a talajba. Kacsint?
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Nagyon boldog
Háát szerintem nem egy nagy áskálódó faj, mármint enyém nem igen ás csak sző 1000 el a faágak közé.. szal nem hiszem h nagyon fontos lenne neki a nagy talajvastagság. nekem terkóban 4-5 centis volt, de nem láttam soha h ásna...
sztem ugy szemre tegyl neki valamenyit és kész ugyis ha vannak tereptárgyak akkor azokat szövi tele ha nincs akkor meg mindent Nagyon boldog
Üdv.: virus
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok Nagyon boldog a mai napon adtam át picinyemnek az új lakhelyét és most megfogott egy kérdés milyen vastag talajréteg kell:D erre eddig nem is gondoltam mert általában a fajok ismertetésénél le van írva de most sehol nem találok ilyen adatot szóval valaki segítsen légyszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
sved520
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a chromik nem agresszívak csak ha csesztetik őket. Amikor én költöztettem őt akkor csipesszel noszogattam be egy kis dobozba és akkor mart rá. Eddig nem soKSZor fordult elő velem de néha megesik.
Óvatosan kell velük bánni, érzékenyek S?r? vagy nagyon szomor?
Egyébként vegyész vagyok és mindig érdekelt a háló. Az utóbbi két hónapban elkezdtem a chromatopelmám hálóját (kémiailag) elemezgetni.
Sajna még nem sokra mentem vele de az kiderült számomra hogy a legerősebb ragasztók is tartalmazzák azokat a vegyületeket amelyeket a chromi hálója is.

Kérlek, használd a szerkesztés gombot. Dudu
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 24. Szomb., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Arensis írta:
Sziasztok!
piker: Ez sajnos még nem akkora terkó Zavart 15 x 15 alapterületü a salis doboz meg hosszabb. A chromi agreszivitásától nem igazán tartok elég nyugis a smithi-m bolondabb Mosoly
Toto: Ez használhatónak tünik kezdhetek csipeszre gyüjteni Nagyon boldog
Köszönöm a tanácsokat nagyságrendekkel lecsökentették a felesleges kockázatot. Nagyon boldog
Jó hétvégét mindenkinek.

hát igen a csipesz az nagy segítség! szinte elengedetlen kellék pókozás közben. nálam sem "agresszív" a cromi. inkább elbújik ha nyitom a terkót! na meg a smithim is csak futkorászik. a második reakció a szőrözés és az utsó a fight!
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 23:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
piker: Ez sajnos még nem akkora terkó Zavart 15 x 15 alapterületü a salis doboz meg hosszabb. A chromi agreszivitásától nem igazán tartok elég nyugis a smithi-m bolondabb Mosoly
Toto: Ez használhatónak tünik kezdhetek csipeszre gyüjteni Nagyon boldog
Köszönöm a tanácsokat nagyságrendekkel lecsökentették a felesleges kockázatot. Nagyon boldog
Jó hétvégét mindenkinek.
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Én a 8 vedléses chromimat simán hurkapálcával noszogattam, egyszer-kétszer beindult aztán megállt és ez így ment kb. 1 percig.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Valóban erős hálót szőnek, de egy kevés víz fel tudja puhítani. Én amikor a chromijaim még csak 3-4-5 vedlésesek voltak, úgy költöztettem át őket a kis dobozukból, hogy fogtam két kisebb csipeszt, a végüket vízbe mártottam ésa nedves csipeszvégekkel megfogtam és kis mozdulatokkal csináltam egy kis rést a hálón. Ezt a műveletet párszor megismételtem, amíg a pók már akadáj nélkül kiterelhető lett a dobozból. (Egyébként ugyanezzel a módszerrel szabadítom ki rendszeresen a vizestálukat is a hálótengerből, így nem rombolom szét a hálót Kacsint? )

Én így szoktam, de biztos más is fog hasznos tanácsot adni! Kacsint?

Üdv: Toto
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

Arensis írta:
Sziasztok!
Az volna a kérdésem hogy a chromit hogy a leg egyszerübb át telepíteni vagy kiszedni a salis dobozból, van e valakinek valami profi bevált módszere? Ezt azért kérdem mert lassan esedékessé válik a 2. chromim nagyobb helyre költöztetése és a korábbi tapasztalatom az hogy lévén mindent masszivan lesző és elég erős hálóval nem tudom feltépni anélkül h. az egész talaj ki ne jöjjön hálóval eggyütt, ami a póknak sem épp egészséges mivel könnyen megsérülhet mire kibányászom a hálóból :S amatör kérdés de inkább kérdezek ilyet minthogy balesetet okozzak.
üdv és előre hálás köszönetem mindenkinek.

Ha belefér a terkóba a doboz,akkor tedd bele,vedd le a tetejét,és ki fog jönni egy idő után,vagy csak kizavarod egy hurkapálcával,ha jól vannak lakva,nem lesznek agresszívak"elméletileg"!
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 23. Pént., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az volna a kérdésem hogy a chromit hogy a leg egyszerübb át telepíteni vagy kiszedni a salis dobozból, van e valakinek valami profi bevált módszere? Ezt azért kérdem mert lassan esedékessé válik a 2. chromim nagyobb helyre költöztetése és a korábbi tapasztalatom az hogy lévén mindent masszivan lesző és elég erős hálóval nem tudom feltépni anélkül h. az egész talaj ki ne jöjjön hálóval eggyütt, ami a póknak sem épp egészséges mivel könnyen megsérülhet mire kibányászom a hálóból :S amatör kérdés de inkább kérdezek ilyet minthogy balesetet okozzak.
üdv és előre hálás köszönetem mindenkinek.
sved520
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jan. 22. Csüt., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok gondoltam , hogy én is elmondanám a véleményem a chromik(chromim)-ról:
Szerintem az egyik legszebb pók, azonfelül gyönyörűen összeszövi mindenhol a terkót nekem legalábbis.
sajna képet nem tok felrakni de ezért szeretem a chromit.
soxor még kajával a szájában is elindul szövögetni.
Egyébként nem tom h ti hogy vagy tok ezzel de én órákon keresztül el tom nézegetni ahogy éldegélnek...
A chromi sztem az egyik "legjobb" pók...
Érdemes vele foglalkozni mert megéri... Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Igen, láttam a képeket a kezedről Nevet? Énis viszketek rendesen, de már enyhül.

Hát hogy ez milyen fa, azt nem tudom, kereskedésben vettem anno 500 pénzért... de szép és formás, ráadásul mindkét oldala tök jól néz ki! Amit most lehet látni, az a világosabb fele, a hátoldala pedig sötétbarna. Nagyon dekoratív Kacsint?
Ahogy látom, már elkezdett ismerkedni vele a jószág, remélem hamarosan már semmit nem lehet látni belőle Nevet?

Csak megemlíteném, hogy a fa, az vasfa. Kacsint? Nagyon jó, mert nem penészedik, nincs vel gond.
De majd úgyis eltúnik, cromi eltünteti hamarosan Kacsint? Nevet?
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Igen, láttam a képeket a kezedről Nevet? Énis viszketek rendesen, de már enyhül.

Hát hogy ez milyen fa, azt nem tudom, kereskedésben vettem anno 500 pénzért... de szép és formás, ráadásul mindkét oldala tök jól néz ki! Amit most lehet látni, az a világosabb fele, a hátoldala pedig sötétbarna. Nagyon dekoratív Kacsint?
Ahogy látom, már elkezdett ismerkedni vele a jószág, remélem hamarosan már semmit nem lehet látni belőle Nevet?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 20:39    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Nah, megvolt a nagytakarítás a 10 vedléses lánykánál Mosoly Volt komplett talajcsere, hálótlanítás, bontás-rombolás.....
A végeredmény pedig egy szerényebb berendezésű, de tágasabb terkó:

Majd teszek fel még képet, ha a fát már nem lehet látni a sok hálótól Nevet?

(És még amit el kell mondanom, hogy ő sem viselte túl jól az ideiglenes kiköltözést, csapkodott, bombázott szőrrel.... könyékig viszket a jobb kezem Nevet? Nevet? Nevet? )

szép tágas helye lett! amit beraktál neki az milyen fa akar lenni? adok 1-2 hetet neki hogy teljesen beszőjjön mindent Nevet? Nevet?
nálam ő nem nagyon rúgdos, inkább értetlenül nézi a történteket, tőle nem is várok szőrt Nevet?
viszont a múlt héten kaptam egy keveset a többi pókomtól. Nevet?
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Nah, megvolt a nagytakarítás a 10 vedléses lánykánál Mosoly Volt komplett talajcsere, hálótlanítás, bontás-rombolás.....
A végeredmény pedig egy szerényebb berendezésű, de tágasabb terkó:

Majd teszek fel még képet, ha a fát már nem lehet látni a sok hálótól Nevet?

(És még amit el kell mondanom, hogy ő sem viselte túl jól az ideiglenes kiköltözést, csapkodott, bombázott szőrrel.... könyékig viszket a jobb kezem Nevet? Nevet? Nevet? )
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 15:16    Hozzászólás témája: idéz

szivacs írta:
Sziasztok most vettem meg a 4 vedléses chromatopelmám és még nincs nagyon tapasztalatom ezzel a fajjal! és szeretném kérni segítségeteket néhány tanáccsal vagy akármi kis hozzáfűzéssel! Most perpillanat csak egy kérdésem van mikor megvettem zabált mint az állat és olvastam hogy ha teheti egyfolyatában enne csak a vedlések alkalmával csillapodik az étvágya most 3. napja nem burkol semmit valószínűleg vedleni készül vagy van valami különösebb jele ha vedleni akar ez a pók? a választ előre is köszönöm!

szia! először is olvasd végig ezt a topikot is, sok érdekeset fogsz találni.
aztán még a fajleírást olvasd el!

előjel az lehet a kajálás abbahagyása is. bár a 3 nap még kevés ahhoz hogy bármit is jelentsen.
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 21. Szer., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok most vettem meg a 4 vedléses chromatopelmám és még nincs nagyon tapasztalatom ezzel a fajjal! és szeretném kérni segítségeteket néhány tanáccsal vagy akármi kis hozzáfűzéssel! Most perpillanat csak egy kérdésem van mikor megvettem zabált mint az állat és olvastam hogy ha teheti egyfolyatában enne csak a vedlések alkalmával csillapodik az étvágya most 3. napja nem burkol semmit valószínűleg vedleni készül vagy van valami különösebb jele ha vedleni akar ez a pók? a választ előre is köszönöm!
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 20. Kedd., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

13-14 centi 9 vedlésesen? Az igen Nagyon boldog Akkor tömöd rendesen Nevet? Nevet?

Egyébként támadó pózt amióta megvettem őket 3 vedlésesen, soha nem produkáltak. Viszont vasárnap este a még csak 9 vedléses nőstim, amikor beadtam neki csipesszel egy tücsit, olyan szinten elkezdett csapkodni, hogy csak pislogtam. Beállt támadóba és a szerencsétlen tücsökre is csak csapkodott, tisztára megkergült Nagyon boldog Utána leeshetett neki, hogy az étellel játszott, mert egy költői mozdulattal lemarta a tücsit és már gyűrte is magába Nagyon boldog

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 20. Kedd., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
kratosz77 írta:

szevasz toto! csodálkozom hogy te tudod őt fényképezni. nálam mintha vatta cukorban sétálgatna. szinte nem is látom őt. ő most hány centis leányzó?

Hy kratosz!

A múltkor kicsit tovább fent maradtam éjjel és épp rajtakaptam, amikor lámpaoltás után 3-4 órával előmászott inni. Ivás közben nem piszkáltam, utána kicsit odébb ment és megfordult. Lámpát gyorsan felnyomtam és megsoroztam a géppel Nevet? Egyébként kissé túlzsúfolt már a terkója szegénykémnek, így a napokban beiktatok nála egy takarítást is, aminek keretében kiszedem tőle azt a nagy bumszli félkör alakú fakérget, ami eddig a búvóhelye volt, és teszek be neki valami vékonyabb fadarabot. Meg lassan terkócsere is kéne, ez a 20x20x20-as már nem megfelelő egy 10 vedléses chrominak sztem. Beruházok két db. 30x30x30-asra Kacsint?

A méretét tekintve csak saccolni tudok, elég szépet nőtt ismét, a vedlés mérete 12 centi (nem átlósan mérve, én sohasem úgy mérem...), szerintem most olyan 14-14,5 centi körül lehet.

A tiéd hol tart? Mosoly

szia toto!
enyém még nem vedlette le a 10-et, de ahogy a méreteit nézem ő is 13-14 cm saccolva. most még mindig az átmeneti terkójában van de lassan az enyém is költözni fog. (most észnélkül gyártom otthon a terkókat.) nálam épp most fejezte be a kajálási szezonját, nem hiszem hogy valami még férne belé. szinte húzza maga után az utótestét. nálam is takarítások voltak az övét nem nagyon bolygattam, csak ami nagyon szükséges volt. ahogy letisztítottam a hálótól az ajtót mindjárt megláttam a pókot is. Nagyon boldog az enyém elég nyugis tipus, ahogy lekaptam az ajtót nem akart kiszökni és nem vette a mozdulataim fenyegetésnek!!!
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 20. Kedd., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:

szevasz toto! csodálkozom hogy te tudod őt fényképezni. nálam mintha vatta cukorban sétálgatna. szinte nem is látom őt. ő most hány centis leányzó?

Hy kratosz!

A múltkor kicsit tovább fent maradtam éjjel és épp rajtakaptam, amikor lámpaoltás után 3-4 órával előmászott inni. Ivás közben nem piszkáltam, utána kicsit odébb ment és megfordult. Lámpát gyorsan felnyomtam és megsoroztam a géppel Nevet? Egyébként kissé túlzsúfolt már a terkója szegénykémnek, így a napokban beiktatok nála egy takarítást is, aminek keretében kiszedem tőle azt a nagy bumszli félkör alakú fakérget, ami eddig a búvóhelye volt, és teszek be neki valami vékonyabb fadarabot. Meg lassan terkócsere is kéne, ez a 20x20x20-as már nem megfelelő egy 10 vedléses chrominak sztem. Beruházok két db. 30x30x30-asra Kacsint?

A méretét tekintve csak saccolni tudok, elég szépet nőtt ismét, a vedlés mérete 12 centi (nem átlósan mérve, én sohasem úgy mérem...), szerintem most olyan 14-14,5 centi körül lehet.

A tiéd hol tart? Mosoly
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 19. Hétf., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

Legutóbb Kratosz szerkesztette (2009 Nov. 22. Vas., 14:31), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 18. Vas., 23:38    Hozzászólás témája: idéz

5 vedléses Chromim:

Profil üzenet e-mail website msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egyértelmű hogy ki volt száradva a pók... A viselkedése hogy bele feküdt az itatóba is ezt mutatja, vszeg nem jutott elég folyadékhoz vedlés elött ahogy Tommy87 is írta. Igaz hogy e faj szárazság türő/kedvelő de vedléshez neki is szüksége van azért magasabb páratartalomra.

Ui nem vérzet. A vedlésnél leszakadt végtagok ízeknél válnak el ott pedig automatikusan lezárodik a seb.
Egyes fajok védekezéskor is ledobják a lábaikat... Szov a pillanatragasztó felesleges tortura volt az állatnak.
Nem a vérzéstöl hanem a folyadék hiánytol volt legyengülve.

Ha már ivott tul van a nehezén, legközelebb kicsit vedlés elött emeld a párát és nem lesz ilyen gond (az itatóban mindég legyen persze víz) de most már nem hiszem hogy agodnod kellene, nagyon szívos faj ez:).
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Piker arra célzott, hogy egy chromit eleve a megszokottnál (a megszokott alatt a relatív 70-80%-ot értem) szárazabb körülmények között kell tartani, félsivatagi fajról lévén szó, ehhez nagyobb meleg is társul. Ilyen körülményeknél általában minden gond nélkül vedlenek és éldegélnek. A végtagvesztés oka lehetett az, hogy a vedlés előtt nem jutott kellő mennyiségű folyadékhoz. Ez lehet az a nagyobb gond, ami miatt így alakult a vedlés (mindenesetre leírhatnád azt, hogy mire figyeltél, ill. hogy mit hogyan csináltál a pók vedléshez készülődése alatt! Az többet elárulna a probléma okáról)

üdv: Toto
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
És egy jól tartott chromi azért száraz körülmények között is levedlik sikeresen! (szerintem) Tehát ott nagyobb gond is lehetett a pratartalomnál!

Mire gondolsz? Vagy bárki más aki véleményt alkotott a dologról?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

Tommy87 írta:
Hali!

Ma reggel örömmel vettem észre hogy levedlett a kis chromim, de egy kicsit jobban megvizsgálva a helyzetet már annyira nem volt rózsás...sajnos úgy látszik ismét elkövettem azt a hibát hogy nem láttam el elég vízzel őket az utóbbi napokban, ezért a jobb 1-es lába tőből kiszakadt és valószínűleg vérzett, már eléggé el volt gyengülve szegény, lábai a hasa alatt...Kapott jó sok vizet, bele is feküdt az itatójába, mostmár úgy tűnik jobban van, egy kis pillanatragasztót cseppentettem a leszakadt láb helyére,mert úgy tűnt továbbra is vérzik. Most rövid időközönként lehetőleg kevéssé zavarva ellenőrzöm az állapotát, aztán meglátjuk, remélem felépül. És tisztában vagyok vele hogy én hibáztam de megmondom őszintén az utóbbi idő balszerencsés eseményei nem igazán növelik az életkedvem...

Üdv...

Szeva!

Ne csüggedj,csak arra figyelj hogy ez soha többé ne forduljon elő! És egy jól tartott chromi azért száraz körülmények között is levedlik sikeresen! (szerintem) Tehát ott nagyobb gond is lehetett a pratartalomnál!
Ezért fontos a vedlésinapló,amin végig lehet követni a vedlések közötti időt,így nagyjából kiszámítható a fokozottabb páratartalom! Kacsint?

Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Ma reggel örömmel vettem észre hogy levedlett a kis chromim, de egy kicsit jobban megvizsgálva a helyzetet már annyira nem volt rózsás...sajnos úgy látszik ismét elkövettem azt a hibát hogy nem láttam el elég vízzel őket az utóbbi napokban, ezért a jobb 1-es lába tőből kiszakadt és valószínűleg vérzett, már eléggé el volt gyengülve szegény, lábai a hasa alatt...Kapott jó sok vizet, bele is feküdt az itatójába, mostmár úgy tűnik jobban van, egy kis pillanatragasztót cseppentettem a leszakadt láb helyére,mert úgy tűnt továbbra is vérzik. Most rövid időközönként lehetőleg kevéssé zavarva ellenőrzöm az állapotát, aztán meglátjuk, remélem felépül. És tisztában vagyok vele hogy én hibáztam de megmondom őszintén az utóbbi idő balszerencsés eseményei nem igazán növelik az életkedvem...

Üdv...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Múlt héten levedlett a Chromim, 5 vedléses lett. A bunkerében vedlett, amit behálózott, így csak találgathattam, hogy mikor dobja le a ruciját! Tegnap előjött és lencsevégre kaptam:

Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2009 Jan. 08. Csüt., 22:30    Hozzászólás témája: idéz

az enyém subadult kislány. és fél éve csak az árnyékát látom, annyira beszőtte a lakhelyét. Nevet?
itt egy gyors kép a mostani subadult nőstényem terkójáról. most végzett a vedlés utáni hálórombolással. pár nap múlva teszek fel képet ha kész az új hálótenger. Nevet?
(szorri a rossz képért, töksötét van és csak a nagyjábóli szemléltetés végett lőttem a képet, nem a minőségre mentem Nevet? )

Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 01. Csüt., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

A 2009-es év első örömteli meglepetése ma reggel ért, amikor is a Chromim ledobta a régi rucit Nagyon boldog
Immár 10 vedléses lett, szokás szerint hatalmasat nőtt, de ami igazán örömködésre ad okot az az, hogy mostmár 100%-osan állíthatom, hogy őkelme kislány Kacsint? Nagyon boldog

A vedlés mérete egyébként 13 cm (nem átlósan mérve).
A pókról is jönnek hamarosan a képek, csak várom, hogy megerősödjön.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 12:38    Hozzászólás témája: idéz

kuri1991 írta:
Szia spider1986
Azt szeretném megkérdezni hogy mekkora a 6 vedléses chromid ,és hogy 5 vedlésesen is mekkora volt kb ??
Válaszod előre is köszönöm
Üdv:Albert

szia,durván 5-6cm között terpeszt,elötte ugy 4cm volt. a hasábol nem sokat látni mert dobozban van,de nekem kisfiunak tünik,de még korai lenne,majd meglássuk Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Szia spider1986
Azt szeretném megkérdezni hogy mekkora a 6 vedléses chromid ,és hogy 5 vedlésesen is mekkora volt kb ??
Válaszod előre is köszönöm
Üdv:Albert
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 24. Szer., 00:35    Hozzászólás témája: idéz

nos ezután a kép után még beküldött egy nagyobbacska tücsit,no comment 6v

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Dec. 21. Vas., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Arensis írta:
Sziasztok!
Létezik a cromin kivűl Chromatopelma? Tudom h. google pajti jó barát de ott nem találtam semmit Zavart Lehet hogy rosszul keresek?
A válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Pont erre való a WSC, az az World Spider Catalog. Ezt itt éred el:

http://research.amnh.org/entomology/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

Itt ha elkezdessz lefele "pörgetni" akkor meglátod a madárpókgénuszokat és abban a fajokat. Ott látod hogy a Chromatopelma génusz monotipikus, az az csak a cyaneopubescnes faj van benne.

Részlet a WSC-ből:

Gen. Chromatopelma Schmidt, 1995 [urn:lsid:amnh.org:spidergen:00205]

C. Schmidt, 1995f: 25, type Avicularia cyaneopubescens (Strand, 1907).

mf cyaneopubescens (Strand, 1907) *....................Venezuela [urn:lsid:amnh.org:spidersp:001912]
Eurypelma c. Strand, 1907l: 35 (Dmf).
Delopelma c. Petrunkevitch, 1939a: 252.
C. cyanopubescens Schmidt, 1995f: 25 (Tmf from Eurypelma=Avicularia per Roewer).
C. c. Schmidt & Herzin, 1997: 12, f. 1-2 (m).
C. c. Schmidt, 1997g, 1998h: 15, f. 23-24 (m).
C. cyanopubescens Vol, 1999a: 11, f. C (f).
C. cyanopubescens Schmidt, 2000a: 11, f. 1 (f).
C. c. Peters, 2000a: 95, f. 310 (m).
C. c. Peters, 2003: 139, f. 558, 561-563 (mf).
C. c. Peters, 2005a: 14, f. 10 (f).

Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 21. Vas., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Létezik a cromin kivűl Chromatopelma? Tudom h. google pajti jó barát de ott nem találtam semmit Zavart Lehet hogy rosszul keresek?
A válaszokat előre is köszönöm.
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 15. Hétf., 13:49    Hozzászólás témája: idéz

suicide írta:
Idézet:
Gratula Nagyon boldog Szintén 9. Szintén sexálás volt Nevet?

Köszi Nagyon boldog Mekkora a tiédnek a testmérete?

Kb 5-6cm lehet max a testmérete,lábfesz meg kb 10-11cm
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 15. Hétf., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:

Köszi Nagyon boldog Mekkora a tiédnek a testmérete?
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 15. Hétf., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
Hosszú várakozás után végre levedlettük a 9-et,és ez volt egyben a sexálós idő is Kacsint?
hát az ivaráról csak ennyit! Nagyon boldog

piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 12. Pént., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

Hy!

Nagy szerencsém van mert előmászott inni,és közben lefényképezhettem,tehát több mint fél év után új rucijában láthattam.... Kacsint?

És most megmutatom nektek is! Vicces Vicces Vicces

wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 11. Csüt., 23:36    Hozzászólás témája: Chromatopelma idéz

piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 11. Csüt., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Hosszú várakozás után végre levedlettük a 9-et,és ez volt egyben a sexálós idő is Kacsint?
hát az ivaráról csak ennyit! Nagyon boldog

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Dec. 07. Vas., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

ez meg a megígért kép. sajna jobbat nem tudok mert nem férek hozzá a hálótengertől

pont egy csóti evésén dolgozik.
Moderátor

Elküldve: 2008 Dec. 01. Hétf., 17:18    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:

mint máskor most is hajt a kíváncsiság! Zavarban lev? ezek a vedlések rá vannak ragasztva a lapra? lakkozott is talán? megtetszett, én is csinálnék ilyet.

Hali!
Én úgy csináltam, hogy a vízzel bepermetezett vedlést beletettem egy kis zárt dobozba és asztali lámpa alá tettem, hogy párologjon a dobozban a víz! Mikor megpuhul a vedlés 30-40 perc múlva rátettem egy üveglapra, ott kisimítgattam a vedlést, majd mikor megszáradt hajlakkal lefújtam! Kisebb vedlésnél elég véknyan, nagyobb vedlésnél (4-5.v.) pedig vastagabban fújtam be! A hajlakk pár perc múlva meg is szárad! Röviden ennyi! Mosoly
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 44, 45, 46  Következő
36 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu