Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 79 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Balesetek

Balesetek

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
TH0R08
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 19. Kedd., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

3-4 vedléses lehet. Pontosan nem tudom az eladó nem mondta el hogy hány. Kb akkora mint egy 50 forintos (láb terpesztésel).

A kézhez szoktatás meg nem saját ötlet.. az eladó mondta, hogy szép lassan szoktassam hozzá különben letépi a karom Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 19. Kedd., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

ÚÚÚH JÉZUSOM!!!

Ha lenne egy csörgőkígyód, hogy szoktatnád kézre? Csak, mert a pók is ugyanolyan, csak gyengébb méreggel...

Egyébként semmi kárt nem okoztál neki, avval, hogy az üregét összeb*sztad. Majd szépen újra megcsinálja, más dolga sincs.... A pókokra elég jellemző, hogy nem mozognak túl sokat, szal biztosan nem döglött meg.... Nekem egyszer egy pókom 1 hétig volt fejtetőn a vizestál mögött...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 19. Kedd., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

TH0R08 írta:
Helló!

Nem rég vettem egy G. Rosea-át elég kezdő tartó vagyok. Amikor hza hoztam semmit nem evett, de még aznap lakóüreget ásott magának amiből másnapig ki sem jött. Akkor aztán elkezdett zabálni. Naponta 2-3x evett a mai napig. Ugyan is ma bedobtam neki egy szöcskét de azt békén hagyta. Olyannyira hogy a szöcske kizavarta a lakóüregéből és ki se jött onnan. Próbáltam kicsalogatni mert a pók így vissza se ment vissza foglalni mikor meg ilyedt eddig mindig azonnal beszaladt, most meg csak rándúlt egyett és a mérgét eresztgette. Szépen össze is kente vele az üveget. Gondoltam vedleni fog ezért ilyen félénk, próbáltam a szöcskét kivenni a lakóüregéből de a csipesz végére a pók levedlett bőre akadt. Fogalmam sincs mikor vedlett le a színe nem változott semmit nem nőt a mérete és 4 napja van nálam. Mikor ezt meglátam tudtam hogy a szöcskét ki kell venni így mindent meg tettem de így is szegény pók lakóürege teljesen tönkre ment. Kicsit párásítottam a helyén a földjét kicsit jobban meg locsoltam. Látszólag semmi külsérelmi nyom nincs a pókon, de az incidens óta csak egy helyben áll és semmit nem csinál. Lábai nincsenek maga aláhúzva, inkább elterpesztve. Viszont semmit nem mozog, pedig elég aktív kis állatka volt eddig.

Ezzel azt szeretném kérdezni, hogy elő fordúlhat esetleg, hogy a zaklatás miatt elpusztúl vagy valami kárt tettem benne. Idővel majd kézhez szeretném szoktatni az ilyen incidensektől nem vadul el jobban, vagy felejtsem el és ne szoktassam kézhez csak nézegessem? Mert nekem úgy is jó csak éljen jól. Mosoly

Szia!
Mekkora pókról vab szó?
TH0R08
Látogató

Elküldve: 2009 Máj. 19. Kedd., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Nem rég vettem egy G. Rosea-át elég kezdő tartó vagyok. Amikor hza hoztam semmit nem evett, de még aznap lakóüreget ásott magának amiből másnapig ki sem jött. Akkor aztán elkezdett zabálni. Naponta 2-3x evett a mai napig. Ugyan is ma bedobtam neki egy szöcskét de azt békén hagyta. Olyannyira hogy a szöcske kizavarta a lakóüregéből és ki se jött onnan. Próbáltam kicsalogatni mert a pók így vissza se ment vissza foglalni mikor meg ilyedt eddig mindig azonnal beszaladt, most meg csak rándúlt egyett és a mérgét eresztgette. Szépen össze is kente vele az üveget. Gondoltam vedleni fog ezért ilyen félénk, próbáltam a szöcskét kivenni a lakóüregéből de a csipesz végére a pók levedlett bőre akadt. Fogalmam sincs mikor vedlett le a színe nem változott semmit nem nőt a mérete és 4 napja van nálam. Mikor ezt meglátam tudtam hogy a szöcskét ki kell venni így mindent meg tettem de így is szegény pók lakóürege teljesen tönkre ment. Kicsit párásítottam a helyén a földjét kicsit jobban meg locsoltam. Látszólag semmi külsérelmi nyom nincs a pókon, de az incidens óta csak egy helyben áll és semmit nem csinál. Lábai nincsenek maga aláhúzva, inkább elterpesztve. Viszont semmit nem mozog, pedig elég aktív kis állatka volt eddig.

Ezzel azt szeretném kérdezni, hogy elő fordúlhat esetleg, hogy a zaklatás miatt elpusztúl vagy valami kárt tettem benne. Idővel majd kézhez szeretném szoktatni az ilyen incidensektől nem vadul el jobban, vagy felejtsem el és ne szoktassam kézhez csak nézegessem? Mert nekem úgy is jó csak éljen jól. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
speed900427
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 11:48    Hozzászólás témája: idéz

na minden okéMosoly kivettem azt az álnokot a terkóból ne zavarja a pókicámat:P
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
speed900427
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

hát kb pont az ajtóba szőtt magának hálót.. és megkezdődött a vedlés.. 17x12x12-es a terkó egyenlőre most akarom majd cserélni neki.. ja és az is a gondom hogy beleszőtte az ajtót is.. szóval ha maga a terkót kinyitom akkor felboritom a pókot:S de a sáska fennt van a zld tetején már egy jó ideje odafigyelek rá.. lehet hogy megvárom a vedlés végét addig csak nem megy arra
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Várd meg míg megindul a vedlés maga , olyankor már nem szakítja meg a pók ha nem kerülsz vele közvetlen kontaktusba (saját tapasztalat alapján), nyisd fel óvatosan a terkot és ved ki a sáskát, arra vigyáz hogy rá ne ugorjn a pókra menekültében.
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 10:34    Hozzászólás témája: idéz

speed900427 írta:
sziasztok!
mielőtt gond lenne belőle kérdezek.. a pókom hátára vágta magát és most látom még ott randalírozik egy kis sáska a terkójában.. viszont pont a terkó ajtajánál vágta hanyatt magát.. nagyon megzavarnám ha ott nyulkálnák fölötte? mert félek hogy valami baja esik a sáskától. előre is köszi a választ!

Ez valóban veszélyes Zavart Mióta fordult hanyatt és menyire van közel az ajtóhoz, mekkora a terkó?
speed900427
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Ápr. 02. Csüt., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
mielőtt gond lenne belőle kérdezek.. a pókom hátára vágta magát és most látom még ott randalírozik egy kis sáska a terkójában.. viszont pont a terkó ajtajánál vágta hanyatt magát.. nagyon megzavarnám ha ott nyulkálnák fölötte? mert félek hogy valami baja esik a sáskától. előre is köszi a választ!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 05. Csüt., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

stibi írta:
Nagyon köszönöm az értékes infokat. Természetesen nagyon óvatos leszek, sokkal... Viszont nagyon stramm kis állat, még engem is túlél Kacsint? (majd még kérem a segítségeteket az ivarmeghatározásnál Nagyon boldog

az a fontos,hogy az állatodat ha nem is kutyaként kell gondozni,de legalább ugy szeresd, és ne tedd ki ilyen gladiátor-párviadaloknak, ilyenkor télen kapsz sok diszállatboltban eleségállatot, pl tücsök,sáska tökéletes. nyáron meg ha vidéken laksz szedhetsz is tücsköket,szöcskéket,sáskákat. nekem szeencsém van,a házunk elött többféle faj (ezzel együtt többféle méret) is gyüjthetö, és olyan helyen lakok ami gyakorlatilag zöld övezet,nincsen itt semmi szétpermetezve. ja és a fánlakoim imdják a vadbefogott molykaját Kacsint?
még annyit hogy kemény kitinpáncéllal rendelkezö bogarakkal ne probálkozz (a cserebogár még jo adott esetben), mert a madárpókok (föleg a juvenilis-fiatal egyedek) nem igazán boldogulnak ezek feltörésével, gondolom a csáprágó-elrendezésük miatt.(ortognatha). ezt egyébként ki is probáltam, de csak veszélytelenebb formában: 6v-s P. cambridgei vs krumplibogár, semmit nem tudott vele kezdeni, pedig probált az eredmény végül az lett,hogy a krumplibogár besétált a pók hálojába,mire az kimenekült az üvegre Sokkolt [color=red] de ilyeneket nem próbálgatni
, csak igazolni probáltam az állitást, és tényleg igy van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
stibi
Újonc

Elküldve: 2009 Feb. 05. Csüt., 10:46    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon köszönöm az értékes infokat. Természetesen nagyon óvatos leszek, sokkal... Viszont nagyon stramm kis állat, még engem is túlél Kacsint? (majd még kérem a segítségeteket az ivarmeghatározásnál Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Vissza nő rendesen csak nem egy vedlés alatt... Ha mondjuk sub hím persze nem , de két max 3vedlés és nem látszik....
Sajna tapasztalatból írom, nálam is volt anno kettő ilyen.

köszönöm a kijavítást lgm!

megint okosabb lettem Nevet?
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Vissza nő rendesen csak nem egy vedlés alatt... Ha mondjuk sub hím persze nem , de két max 3vedlés és nem látszik....
Sajna tapasztalatból írom, nálam is volt anno kettő ilyen.
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

nálam még szerencsére nem történt efféle baleset viszont sok képen láttam már hogy az újból kinőtt láb nem lesz már olyan mint a többi. kisebb és esetleg vékonyabb. javítsatok ha hülyeséget írok.

persze balesetek akármikor előfordulhatnak. többek között azért is nem engedek hozzáérni senkit az állataimhoz.
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 20:51    Hozzászólás témája: Re: sziasztok idéz

stibi írta:
Sziasztok! Új tag vagyok és regisztráltam, nagyon ajánlottak titeket.... Azért írok pont ide, mert itt találtam lábtöréses témát. 10 vedléses smithi "anyukája" vagyok. A 9. vedlése előtt beraktam neki a kertünkből származó cserebogár-lárvát (pajort). Boldog voltam, mert rákapott rendesen. Mikor megnéztem legközelebb már a pajornak hűlt helye volt. Viszont nemcsak neki, hanem a póki egyik lábának is. Biztos őrült harc volt! A lényeg, hogy a vedléskor kinőtt a lába, de az én hülyeségem miatt egy másik lába letört. Profin megtanulta az új egyensúlyát használni. Képen alig lehet észrevenni, hogy hiányzik. A kérdésem a következő, hátha tudtok segíteni: most hogy egy lába hiányzik és egy lába nagyon fejletlen könnyű prédát adjak, vagy erősíti őt, ha nehéz ellenfelet kap? (És mi számít nehéz ellenfélnek? Gyorsan szaladgálós?) köszi mindenkinek és üdvözlet

Szia!
Ahogy irták a többiek nem lesz gond vele. Barna tücsökkel etesd,el fogja tudni kapni. Viszont azért probálj picit jobban figyelni rá...
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Nekem az L. cristata-mnak tört le valahogy a két rágója. Hamarosan levedlett és kinőtt neki mindkettő, azóta semmi baja. Egy C. cyaneo-t vettem egyszer 7 lábbal! Majdnem megőrültem amikor megláttam, de aztán egy vedlés alatt visszanőtt neki, mert nem volt valami nagy... Egy már elég nagy geninek pedig a barátnőm csukta oda sikeresen a lábát! (Szeretnék megetetni egy pókot! Jól van ott vannak a csótányok, etesd meg azt vagy azt! De én ezt szeretném megetetni! Azt ne, mert az egyből támadni fog! Nem baj. HOPPPSZ. Odacsuktam a lábát, bocsi) Azt hittem megölöm Nagyon boldog De aztán nem Nagyon boldog Végül két vedlés után visszanőtt teljesen a sérült láb....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 20:08    Hozzászólás témája: Re: sziasztok idéz

stibi írta:
Sziasztok! Új tag vagyok és regisztráltam, nagyon ajánlottak titeket.... Azért írok pont ide, mert itt találtam lábtöréses témát. 10 vedléses smithi "anyukája" vagyok. A 9. vedlése előtt beraktam neki a kertünkből származó cserebogár-lárvát (pajort). Boldog voltam, mert rákapott rendesen. Mikor megnéztem legközelebb már a pajornak hűlt helye volt. Viszont nemcsak neki, hanem a póki egyik lábának is. Biztos őrült harc volt! A lényeg, hogy a vedléskor kinőtt a lába, de az én hülyeségem miatt egy másik lába letört. Profin megtanulta az új egyensúlyát használni. Képen alig lehet észrevenni, hogy hiányzik. A kérdésem a következő, hátha tudtok segíteni: most hogy egy lába hiányzik és egy lába nagyon fejletlen könnyű prédát adjak, vagy erősíti őt, ha nehéz ellenfelet kap? (És mi számít nehéz ellenfélnek? Gyorsan szaladgálós?) köszi mindenkinek és üdvözlet

amire figyelned kell hogy ne tedd ki a pókod több balesetnek. szegény gondolom most sem túl happy.

ami a kaját illeti, szerintem dobj be neki egy élő és egészséges tücsköt pl, ha em bír vele akkor valamivel roppantsd meg a tücsi fejét!
arra meg figyelj hogy mit adsz a pókodnak enni, ki tudja hogy a földből kiásott pajor mennyire vegyszerezett talajban volt és hogy ez milyemn hatással lesz a pókodra.
Újonc

Elküldve: 2009 Feb. 04. Szer., 19:52    Hozzászólás témája: sziasztok idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 07. Szer., 19:35    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Nem élte túl sajnos, láttam hogy nem csak a lábára ment rá, csak nyomot nem találtam, de persze lehet hogy volt csak ő még csak 2.vedléses volt.
Audultak meg nagyobb növendékek esetében tudom hogy van ilyen. 1-2vedléses állatoknál is lehetséges lenne amugy?

Ez nagyon nem az én napom, ma történt még egy dolog, bár ez sokban az én saram.....
Feladtam postán 3db, 5vedléses Babycurus jacksonit. Tudom hogy most hideg van de szereztem hozzá hőszigetelő szivacsot, meg minden szart hogy ne legyen gáz.
De mégis lett, mind a 3 állat meghalt Szomor?
Volt még hozzájuk egy kissebb csomag csótány, azok élték csak túl a szállítást.
Az ilyen napok nagyon eltudják venni a kedvem a dolgoktól....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 07. Szer., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Sziasztok

Hát az a mai reggel nálam nagyon rosszul indult, fáradt szemekkel spriccelgettem a kis Heteroscodram dobozát, aki ezért egyböl kirohant a dobozábol.
Én meg a tetővel elakartam kapni, de iszonyat gyorsan futkározott a polcom szélén, jól becéloztam felülről, de sajnos még se jött össze, és eléggé elintéztem szegényt, az egyik lába leszakadt, a testén nem látszik külsérelmi nyom de az is nagy ütést kapott. Most a oldal fekszik nem hiszem hogy túléli a dologt. Zavart

Ha csak a lába sérült, akkor túl kell hogy élje...
Ha viszont más is, gyakran előfordul, hogy ilyenkor kínjukban levedlenek és vagy jobban lesznek vagy utána pusztulnak bele...
De a vedlés ilyenkor gyakori jelenség.

Pl. 6-7 vedléses B. smithi-nél láttam olyat, hogy havernál leesett faunaboxostól kb 1,5 m magasságból és a behelyezett fakéreg, szó szerint agyonvágta... gondolatban már el is temettük, nem is mozgott, mikor pár órával később visszaértünk, levedlett és látszólag semmi baja sem volt... azóta beadult, és boldogan él, míg meg nem hal. Kacsint?

Remélem Gaspar, túléli a maculata-d...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 07. Szer., 06:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Hát az a mai reggel nálam nagyon rosszul indult, fáradt szemekkel spriccelgettem a kis Heteroscodram dobozát, aki ezért egyböl kirohant a dobozábol.
Én meg a tetővel elakartam kapni, de iszonyat gyorsan futkározott a polcom szélén, jól becéloztam felülről, de sajnos még se jött össze, és eléggé elintéztem szegényt, az egyik lába leszakadt, a testén nem látszik külsérelmi nyom de az is nagy ütést kapott. Most a oldal fekszik nem hiszem hogy túléli a dologt. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Ennek örülök! Kacsint? Valószínű, hogy a méregkarom még nem a megszokott méretű, de ez az elkövetkező vedlések során helyreáll. A fő, hogy helyrejött, eszik, egyszóval: jól van. Mosoly
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

No megint itt, jóhírekkel! 2 hete levedlett a robostum és ma már két hatalmas tücsköt be is nyelt, úgyhogy valószínűleg kiheverte az előző vedlésnél mindkét csáprágójának az elvesztését. bár még nem láttam mennyire nőtt vissza, de másfél órán belül eltűnt a két tücsök, az eredmény nagy potroh:). a vedlés után nem sokat nőtt de minden rendben
üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Ápr. 05. Szomb., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

nem is rossz ötlet. régebben a brachymat etettem télen csirkével, meg sertéssel....de ő mondjuk bejárta a territóriumát, de a robostum jobbára csak mozgásra támad....de teszek egy próbát!
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 03. Csüt., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Szerintem egyszerübb lenne ha addig nem élő kajával etetnéd, leginkább hallal mert akkor gyorsan bevedlene és tul lenne ezen.szurkolunk
Vissza az elejére
Profil üzenet
bassfrog
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Ápr. 03. Csüt., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

van egy genim, egy hete van meg, kaptam ismerőstől (a sztori a geni fórumban)
ma egész este azt csinálja, hogy felmászik a terrárium tetejéig próbál a plafonra mászni, de folyton leesik. nem tudom mi baja lehet, most kicsit bepermeteztem a tőzeget, hátha az a baja, meg szellősebbé tettem. de ha így folytatja kinyírja magát. mit tegyek ???
valaki?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Ápr. 02. Szer., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

köszi a biztatást, igyekszem neki segíteni, főleg mivel ő is akarja. jól volt táplálva, mert igen falánk és nem is koplaltatom....várunk, aztán majd megírom mi lesz a köv vedlés után!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Ápr. 02. Szer., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ez a sajnálatos baleset elő szokot fordulni, nem csak a robustumnál, de más fajoknál is. Sőt, az is előfordul, hogy az egész csáprágó beszakad a vedlésbe. Ebbe a pók nem hal még bele, ha vedlés előtt jól volt táplálva az állat, néhány hónap múlva vedlik egyet és kinő a hiányzó rész. Jó hír, hogy a pókod eszik, gyarapszik a potroha. Szerintem ne aggódj, a következő vedlésnél tuti ki fog nőni a méregkarma. Addig próbálj neki kissé pépesre zúzott tücsköt adni, ezzel is megkönnyítheted neki a táplálékfelvételt. Kacsint?
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Ápr. 02. Szer., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! remélem jó helyre írok. már vagy vagy jó 8 éve tartok pókot és még nem fordult elő ilyen probléma. van egy kb 10 centis megaphobema robustumom és a legutóbbi vedlésnél tőből beszakadt mindkét méregkarma.... Szomor? igazából egy kis biztatást szeretnék, mert a valóságban nagy nehézségek árán de eszik, tehát addig gyűri nyúzza a tücsköket amég egy kis részét csak meg tudja emészteni és picikét ugyan de növekszik a potroha...elég falánk, mindenre csap ami él és mozog és a menekülő tücsköt még egy lyukból is kipiszkálja, aztán jön a félórás harc még valahogy megöli...elvileg visszanő a méregkarom is, de nem tudja véletlenül valaki, hogy ez még hány vedlés lehet, vagy ily módon kinőheti-e ezt a balesetet? többen azt azt mondták, hogy imádkozzak, de én azért bizakodó vagyok, mivel rendesen kajál és próbál kajálni. üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Én még nem jártam igy, tehát csak hallomásból tudom, hogy Pudingnak tökéletesen igaza van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Pár nap mulva adok neki aztán majd kiderül.. Thx
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Hát ez egy jó kérdés...
Szerintem nem.
De mérget nem vennék rá!
Minden esetre én etetném, ahogyan írtam.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 11:02    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ Puding! Már nem szivárog bel?le szerencsére. Arra gondoltam még hogy ha elkezdem majd tömni kajával akkor ugye dagad a potroha szépen folyamatosan.. ez nem lehet gond? Mármint nem repedhet szét emiatt a seb?
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

Nos, ugyan én nem a Koka vagyok, gondolom nem baj, ha "belekontárkodom"! Nevet?

Nálam egy kifejlett auratum pottyant olyan szerencsétlenül a "fenekére", hogy egy pici luk lészen rajta. Egy csep testnedv ki is buggyant a sebb?l, ám pár óra után beszáradt. Mondhatom a frász kerülgetett, de szerencsém volt (pontosabban a póknak) és túlélte a kalandot. Azt viszont tudnunk kell, hogy az ilyen jelleg? sebek nem forrnak be mint "Pistike térdén a bibi"!
Náluk csak az új küls? váz kialakulásánál várható a sérülés gyógyulása!
Azaz, ha most nem szivárog a seb, igyekezz NAGYON vigyázni a pókodra (nehogy a beszáradás újra felszakadjon), és intenzív táplálással minnél hamarabb új vedlésre ösztökélni!
Egyebet, sajnos nem igen tehetsz!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 06. Kedd., 08:38    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Tegnap vedlett a vagansom és miután visszafordult a hátárol, észrevettem hogy egy kis "luk" van a potrohán amib?l egy ideig folyadék jött. Estére viszont elállt. Ugy tudom ha eláll a vérzés akkor elvileg megmarad a pók.... Valaki tud err?l valamit? Koka barátom?
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Barátn?m ma szabin van...
Bejött a munkahelyre és szomorúan újságolta, hogy miközben az ablaknál matatott, a föggönnyel levert 2 kis dobozt a pókos polcról ÁÁÁÁ!!

Azt mondja az egyik kis pók rohangál a dobozban, a másik meg össze van húzódva. Hát nem tudom...
Ami rohangál szerintem az egy 2-3 vedléses b. smithi, ami meg nem az egy 2 vedléses geni lehet.

Megigérte hogy vesz nekem egy másikat helyette ha valami baja lett.
Na ezt nem gondoltam volna hogy megérem, h bn?m pókot akar nekem venni Mosoly

Szerintem túléli mindkett?, majd ha hazaérek kiderül temetünk-e.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 27. Szomb., 14:14    Hozzászólás témája: idéz

Megvilágosodtam! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Jan. 27. Szomb., 11:17    Hozzászólás témája: idéz

cijja Scream!

az elvesztett végtagot a pók a csíp?ízben növeszti újra ha jól emléxem. de mivel a hely ott kissé korlátozott, ezért nem fog rögtön egy vedlés után maximális láb kifejl?dni, hanem csak ijen "féligláb". a következ? vedlés el?tti növesztéshez meg már ez a lábkezdemény ad "helyet", dehát nagy valószín?séggel 2-3 vedlés után normál méret? lábat növeszt a pókica. Kacsint?
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Jan. 27. Szomb., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Vki okos írja le nekem, mert sosem értettem, hogy tud visszan?ni a lába vedlés után a póknak? Mert ugye amikor vedlik akkor a régi kitinvázából húzza ki a lábait, de ahol nincs neki lába, hova "rakja" a visszan?tt lábát vedlésig? Nevet?

Remélem értettétek mit akartam kérdezni, az ötleteket/válaszokat várom! Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jan. 27. Szomb., 00:48    Hozzászólás témája: idéz

Az én albomnak az egyik lába t?nt el egyik napról a másikra amikor még kicsi volt. Miután levedlett visszan?tt neki, de kicsit vékonyabb volt a többinél, de a következ? vedlés után már teljesen olyan volt mint a többi lába.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 12. Kedd., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Nem rossz az oldal van egy két érdekesség.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 11. Hétf., 00:11    Hozzászólás témája: idéz

Itt egy link, az Autotomiáról:

http://salticidae.next-it.hu/TAXONOMIA/MYGY-regen.htm

Siler honlapja, sok fontos tudnivalóval..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

Igen ez valami fantasztikus misztikus dolog eddig n?lam is az hullott amib?l csak egy volt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Nov. 24. Pént., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

Lehullot ?letem els? talajlak?ja!
A Br. albicepsem levedlete a 4.et ?s r? 5 napra megpurcant, ez besz...s.
Persze hogy az hullik le amib?l csak egyet vettem egyenl?re. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
versicolor
Látogató

Elküldve: 2006 Okt. 06. Pént., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

Nekem az egyik Emili?m 1,5 ?vet ?lt h?t l?bbal az egyik rosszul-siker?lt vedl?s ut?n. Abszulte semmit nem befoly?solt: ?lt tov?bb ,mint "Marci Hevesen" Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
Feco
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Okt. 06. Pént., 12:32    Hozzászólás témája: idéz

Koka?nak teljesen igaza van....
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 05. Csüt., 15:57    Hozzászólás témája: idéz

Nincs mit!
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 05. Csüt., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

Thx.
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Okt. 05. Csüt., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Frank?!

Max elhagya, k?t vedl?st k?vet?en m?r nem is l?tszik hogy nem volt l?ba, ez a legrosszabb eset ami t?rt?nhet.
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Okt. 05. Csüt., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

H?tf? este mikor kisz?k?tt a murinusom, sajnos megs?r?lt az egyik l?ba ahogy fogtam be. Aznap este meg kedden nem is ?llt r? arra a l?b?ra hanem felh?zta. Tegnap m?r ugy vettem ?szre hogy haszn?lja a s?r?ltet is. Szerintetek lesz valami ut?k?vetkezm?nye? Vagy rendbe is j?hetett ?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu