Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Az ötödik rend...

Az ötödik rend...

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Siler
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 26. Szomb., 15:50    Hozzászólás témája: idéz

Raggie írta:
teljes mértékben a netrol idéztem

Na igen, arra merészeltem utalni, hogy etikus, ha ez elso olvasásra kiderül mindenkinek.

Raggie írta:
és hogy mennyire tudok fotózni.....

Az nem volt kérdés. Pusztán arra világítottam rá - ezek szerint eredménytelenül - hogy a két dolog NEM függ össze. Ha szép képeket csinálsz = tudsz fotózni. Ha nem kevered össze a kaszáspókokat az álkaszáspókokkal = értel a pókokhoz

Raggie írta:
"és ígérem,ha egyszer pókkutató leszek,akkor nem írok hülyeséget egy hozzáértonek sem"

na igen... errol az jutott eszembe, hogy Molnár nagy O nagy cici Anikó meg orvos akart lenni.
Ahhoz hogy ne beszélj hülyeségeket, nem kell pókkutatónak lenned, és ha az vagy attól még mondhatsz hülyeségeket. Érdemes elobb olvasni, aztán irni...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Raggie
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 26. Szomb., 11:08    Hozzászólás témája: idéz

hi!

teljes mértékben a netrol idéztem,a kérdésenre választ kaptam,és hogy mennyire tudok fotózni.....hát ha a fajokat talán pontosan nem is ismerem,attól még van boven jó!

"és ígérem,ha egyszer pókkutató leszek,akkor nem írok hülyeséget egy hozzáértonek sem"

ez van...peace
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Siler
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 25. Pént., 19:58    Hozzászólás témája: Re: Az ötödik rend... idéz

Raggie írta:
Ki mit tud róla,semmit nem találok a neten!

Költöi, de most azontúl hogy a fajneveket kisbetuvel írjuk, a Linyphia meg így helyes, és Horváth Gézából, illetve a fajnevekbol a Brehmre tippelek, de azért lehetett volna tovább lépni boven. Még, ha Brehm is illik a forrást megjelölni...
ötödik rend helyett, otödik elem(i hiba)

A WSC-t lehet használni, mert arra való.
Liniphia Thorelli H. O. (a HO az Herman Ottó) = Porrhomma convexum (Westring, 1851) {most nem másolom ide a cikkek jegyzékét}
Liniphia Rosenaueri L. K. (az rosenhaueri) = Porrhomma rosenhaueri (L. Koch, 1872)
Meta fusca De Geer = Meta menardi (Latreille, 1804)

Az elso ketto Linyphiidae (egészen pontosan 1-2 mm-s kis sárga semmi pókok határozásuk szinte lehetetlen) a harmadik Tetragnathidae (és meglepo módon a barlangi keresztespók magyar nevet viseli).

persze negyedennyire sem lettem volna kioktató (na jó ez nem igaz), ha nem tdnám, hogy
Raggie írta:
Pár éve természetfotózok,ezért többszáz pókot fotóztam már le élohelyén,ezért tudom mit bedzélek

kiváncsi vagyok mennyi volt cserebogár Nagyon boldog
Beszéljük meg Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Raggie
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 25. Pént., 18:48    Hozzászólás témája: Az ötödik rend... idéz

Selmecbányán a Glanzenberg altárna aknájában, ahol körülbelül 280 méter mélységben még mindig akad egy faj (Liniphia Thorelli H. O.). Az aggteleki barlang új ágából, mintegy kétezerötszáz méternyire a nap világától – Horváth Géza megfigyelése szerint – még él egy pókfaj (Liniphia Rosenaueri L. K.); a zuhatagok vízsugára mögött (Meta fusca De Geer)

Ki mit tud róla,semmit nem találok a neten!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu