Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 17 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Költöztetés

Költöztetés

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Feb. 13. Pént., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

Lacibalazs írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy eredményezhet-e bármilyen negatívumot ha (várhatóan) vedlés előtt költöztetem a pókom?
Köszi előre is.

szia!

Ha nem stresszeled agyon költöztetés közben,akkor nem biztos hogy lesz baja,de ha nem vagy biztos magadban,s az állatban,akkor várj míg levedlik,és amikor már eszik,legalább 1hete,a szünet után...na akkor pakold átt! Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
Lacibalazs
Újonc

Elküldve: 2009 Feb. 13. Pént., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy eredményezhet-e bármilyen negatívumot ha (várhatóan) vedlés előtt költöztetem a pókom?
Köszi előre is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
stibi
Újonc

Elküldve: 2009 Feb. 09. Hétf., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi és ha már vki kérdezte akkor bocsi. Meg van különböztetve fajok szerint, hogy mikortól kell a végleges, szabványos méretű terráriumba költöztetni a pókokat?
köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
TanA
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 31. Szomb., 08:46    Hozzászólás témája: idéz

Jozz írta:
P.murinus költöztetéséhez elég 2-3db Ca tabi? Nagyon boldog A kádba való költöztetés nem jó, mivel csak zuhanyzó van.
Egyéb ötletben tudtok segíteni?

Hello

Mekkora most a P. murinus és miből mibe szeretnéd átköltöztetni?
Nálam mindíg az adott szituáció dönti el mi a legkézenfekvőbb megoldás.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Jozz
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 23:13    Hozzászólás témája: idéz

P.murinus költöztetéséhez elég 2-3db Ca tabi? Nagyon boldog A kádba való költöztetés nem jó, mivel csak zuhanyzó van.
Egyéb ötletben tudtok segíteni?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Casper
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Ok, köszi a segítséget, akkor full csere Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia.
Egy évben egyszer amúgy sem árt egy nagy takarítás, a tőzeg vagy kókuszrost nem drága.
Ha talajlakót költöztetsz bele az úgyis kialakítja magának a területét.
szerintem a póknak is meg neked is az a jó ha kitakarítod és a következő egy évben csak az alapvető takarítást kell elvégezned.(Kajamaradék, itatótál elmosása
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sada
Látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Casper írta:
hy!
Szerintetek, ha egy új pókot akarok egy olyan terráriumba beköltöztetni, ahol azelőtt már lakott egy pók, akkor az egész berendezést ki kell cserélni vagy elég a régi pók hálóját és a tőzeg felső részét eltávolítani?

Én cserélném az egész talajt, kifertőtlenítém, kimosnám a terkót és a berendezéseket. Ez remek alkalom az átrendezésre is. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Casper
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Jan. 30. Pént., 14:18    Hozzászólás témája: idéz

hy!
Szerintetek, ha egy új pókot akarok egy olyan terráriumba beköltöztetni, ahol azelőtt már lakott egy pók, akkor az egész berendezést ki kell cserélni vagy elég a régi pók hálóját és a tőzeg felső részét eltávolítani?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Bueno
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Szept. 14. Vas., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a gyors választ, megfogadom a tanácsod Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Szept. 14. Vas., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Bueno írta:
Sziasztok!

Szerintetek a G. aureostriatamat mikor költöztessem át terráriumba? Jelenleg 4 vedléses, és egy salátás doboz a lakhelye. Egyik póktartó ismerősöm szerint elég, ha jövő nyáron (kb. 8 vedléses korában) helyezem át. Nektek mi a véleményetek? Bocsi, ha nagyon alap dolgokat kérdezek meg, de hát kezdő póktartóként nem sok tapasztalatom van Kacsint?

hali!

az én véleményem szerint ezt mindig lehetöségeid függvényében kell megvizsgálni. ugy értem,láttam már adult nagytestü pókot is nagy dobozban tartva. de én pl mikor megvettem a 3 vedléses G.rosea-mat egyböl vettem egy 15x15x15-ös terkot is neki,és rögtön ide is költözött,ki si használja,szépen is nöl,sokat eszik. persze akinek van 60 pókja az nem fog mindegyiknek terráriumot venni,de ártani nem árt, csak jo neki ha nagyobb teret hagysz,persze azért tul nagy sem kell,mert ugy nehezebben találja meg a táplálékot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bueno
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Szept. 14. Vas., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintetek a G. aureostriatamat mikor költöztessem át terráriumba? Jelenleg 4 vedléses, és egy salátás doboz a lakhelye. Egyik póktartó ismerősöm szerint elég, ha jövő nyáron (kb. 8 vedléses korában) helyezem át. Nektek mi a véleményetek? Bocsi, ha nagyon alap dolgokat kérdezek meg, de hát kezdő póktartóként nem sok tapasztalatom van Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
eldzse
Látogató

Elküldve: 2008 Júl. 14. Hétf., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

Tommy87 írta:
Nekem a múlt héten szökött ki a murinusom (kb 6 centi) megállt bennem az ütő Nagyon boldog szerencsére megállt a gépház tetején, attól féltem beszalad a gépházba mert nincs fenn az oldala. Végül is sikerült szépen elfogni és visszazavarni a helyére hála a dvd-s hengereknek Nevet? Na most ennek a póknak aztán előre várom mi lesz a költöztetéssel ha felnő...

szinte nekem is ekorra... nemrég vedlett és a költöztetésnél is a penész volt az ok. a gáz az volt h kivágtam egy kólás űveg alját... bele is ment, de már kijönni nem akart és amikor végre lement akkor kiszaladt a dobozból... az ágy alatt kötött ki Zavart szerencsére nem ment be teljesen. a lényeg, hogy sikerült átköltöztetnem Mosoly

pár kép (nem a legjobb)

Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 14. Hétf., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a múlt héten szökött ki a murinusom (kb 6 centi) megállt bennem az ütő Nagyon boldog szerencsére megállt a gépház tetején, attól féltem beszalad a gépházba mert nincs fenn az oldala. Végül is sikerült szépen elfogni és visszazavarni a helyére hála a dvd-s hengereknek Nevet? Na most ennek a póknak aztán előre várom mi lesz a költöztetéssel ha felnő...
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 22. Csüt., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Nos, megint kellett költöztetnem a C. crawshayit... az ok : penész ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt A fürdokádban csináltam, te amit ott elszórakoztam vele.. nos ilyen Mr. Bean-szint volt Nevet? Egy picikét tartottam tole, de aztán belement a dobozba, "elásta" magát, majd végre meglett Tehát a lényeg... fürdokád nélkül nem lehetséges költöztetés ! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 07:09    Hozzászólás témája: idéz

ja.en az albot fogom sajnalni takaritasnal.olyan iraly lakourege van.vagy 6-7 tereptargyat probaltam ki, mire asott.volt kokusz, fakereg minden, de neki a felbevagott (leasott ) viragcserep kellet.imadja a munovenyeit.meg a tetorol is logattam le mu futonovenyt, amit ossze vissza "futtattam" kiraly.az irminiam terkoja most lessz a kozeljovoben tuningolva.nem volt idom vasarolni neki, mert gyorsan jott.a klugi terkoja egyaltalan nem tetszik, de o ugy is koltozik csaladi terkoba, ugyhogy majd ott jol berendezem.
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Okt. 25. Csüt., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Hát valami féle takarítás kell, hiszen a természetben is takarítanak csak ott ahangyák és rovarok, bogarak. Úgyhogy ha za egészet nem isde az étel maradékokat szennyezodéseket kikéne pakolni:)

Egyébként nekem is voltak több évig terráriuomok bolygatás nélkül, amiket olyan szépen összeszott apók ill "berendezett" azokat nem ovlt szívem sokáig kitakarítani. De egy ido után mindennek eljön az ideje:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem azert egy evben egyszer siman rafer a terkokra a "nagytakaritas"
illetve a talajcsere.
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egyik ismerosömtol kaptam ajándékba egy 5éves Grammostola rosea nostit. nagyon szép Mosoly 40x40x40-es terkóba van, úgy néz ki mintha valami Indiana jones filmbol lenne kivágva Nagyon boldog a terrárium oldala is tele van szove,mindenhol háló. Az lenne a kérdésem hogy ki lehet-e takarítani,vagy inkább ne bolygassam fel? Azt az infot kaptam hogy már 2 éve van ebbe a terkóba, mindenféle külso hatás nélkül. vagy ártanék neki egy teljes felújítással?

ja és mégvalami, kivettem tole az itatót hogy egy kicsit megtakarítom, és szépen kitessékelt az otthonából Mosoly
Vissza az elejére
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

hat az irminiara figyelmeztettek, hogy koltozeskor ne nagyon marjon meg.hat nem volt semmi.felmaszott, ket napig ott kuksolt, majd ma reggel bemaszott a sarokba, osszehuzta magat es ott dekkol.hatha magabiztosabb lenne mar egy kicsit.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

Nekem jobb ötletem van, olyan vastag gumikesztuvel egybeépített inkubátort kell használni, amivel az ebolát is izolálják

De viccen kívül, amikor a börzén a Wolkitól vettem a pókokat, a kis 1 vedléses regalist ,nagyon pici csavaros teteju átlátszó fiolában kaptam. Na az kiválóan alkalmas pici pókok befogására, ugyanúgy , mint nagy pókoknál a muanyag flakon. Ráborítom, o ösztönösen bemászik a végébe és kész. Még csak papír sem kell alá, és miután beraktam az új dobozába, egy szívószállal ki-ebrudaltam Nevet? Még csak nem is szaladtak, csak kisétált, mind a 7 Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 08:20    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Mekkora? Hogy hogy nem volt agresszív?ok nem szoktak kedvesek lenni Vicces

3-4 vedléses. Nálam még egyszer sem vette fel a fenyegeto pózt ha piszkáltam... csak tücsöknél Nagyon boldog . Amúgy az elozo helyén úgy csinálta a járatot hogy 99%-ban láttam az egészet (így oldalra) most meg semmit (csak a lyukat persze Nevet? )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 08:13    Hozzászólás témája: idéz

Na ja, de mi van ha nekem csak zuhanykabinom van?
Álljak be?

Legutóbb egy kis murinus nekem is elszaladt, ki kellett húznom az íróasztalt.
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Okt. 19. Pént., 08:09    Hozzászólás témája: idéz

ez nagy ötlet!
a kádba!
basszus eztökjó!
ezt fogom énis csinálni! Mosoly kockázatmentesítsük a költöztetést. Nevet?
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 21:20    Hozzászólás témája: idéz

JA,ja ezek viccesek a Chilobrachysoknál eddig mindig ez volt, megvettem és kaptam egy apró dobozt tele hálóval, a nyitásnál a pók elso dolga hogy kirohan, alap hogy mindig a kádba csinálom ezeket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
munyee
Látogató

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

én a pár napja megvett irminiámmal szenvedtem meg. a kereskedésben egy lapos muanyag dobozba volt tele töltve tozeggel. szal még a pók is el volt temetve. úgy kellett kikapranom. persze amikor az új otthona feléinvitáltam miért is ne futni végig a kezemen qrva gyorsan áés miért is ne a hátom állna meg ahol nem látom Nagyon boldog nagy nehezen tükörbe sikerült elore terelnem és beletenni az új dobozba. (ja csak azért nem kaptam szívrohamot mert még kb 3centis a kis aranyos Nagyon boldog )
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Mekkora? Hogy hogy nem volt agresszív?ok nem szoktak kedvesek lenni Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

Én a crawshayim "árvize" miatt most kénytelen voltam átteni egy másik helyre, egy nagy magas befottesüvegbe. Több földet is tettem bele, vagyis kókuszrostot ami már nem annyira nedves. Nem volt egy könnyü eset, nem az agresszívság miatt hanem mert a pók mindig visszament a lyukba ami persze televolt vízzel teljesen... aztán úgy kellett a vizet ide-oda mozgatnám hogy kimenyjen valahogy mert egyszer még be is szorult. Aztán odahajtottam az üveget majd pont arra ment és bele az üvegbe... legalább ebben segitett nekem a pók.
Vissza az elejére
Profil üzenet
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

kaplar4 írta:
egy kis adrenalinbomba cambridgei modra

hát az tuti

Nem egyszeru Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

egy kis adrenalinbomba cambridgei modra
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 17. Szer., 11:47    Hozzászólás témája: idéz

Hali

Én is a cambridgei-vel gyurkoztem meg az elobb,hát mit ne mondjak nem volt egyszeru (9-10 cm körüli a drága)!
Eloször is szét kellett rombolnom a hálóját, h lássam hol van aztán ki kellett szednem a fát nah az sem ment egyszeruen,mert ide oda ugrált mikor sikerült akkor feljebb kellett basz...nom,hát persze hogy nem akart felmenni lement a terkó alsó sarkába és összehúzta magát,nagynehezen sikerült felcsalnom az üvegre, aztán jött a doboz nah abban meg futkosott csapkodott Nagyon boldog ÁÁÁ hát nem volt egyszeru, de végül sikerült rátennem a tetot.
De muszály volt megcsinálnom, mert tozeg volt bennt nála és annyira összeállt, nem volt szép, most kókuszrostot kap azzal sokkal esztétikusabb lessz szerintem.

Az ornatánál is ki kellett cserélnem a talajt,mert tele volt a doboz kókuszléggyel (vagy tozeglégy nem tudom),nah hát ois bemutatta milyen gyors tud lenni mikor egyik dobozból a maásikba raktam,meg is lepodtem.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 08. Hétf., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

nekem a klugi maszott ki a csipeszen keresztul.ott allt a kezemtol vagy 5 centire tamado pozban.majd be........, annyira megijedtem.nem mertem a kezem elveni, nehogy ratamadjon.ocskos idehozta az etelset, raboritottam es csu.ez az irminia uj fejezetet hoz majd a vegrendeletemben.na most tenyleg.odafigyelek es kesz. Nagyon boldog .ra kell jonni a fortelyara.ez is vele jar.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 08. Hétf., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen, én is most fogtam be a p.fasciata-t a börzére, de nem volt semmi. A domború háttéren volt, én a muanyag flakont rá, erre o a résen ki-erre én újból rá-erre neki a lába ki-nagy huzavona után ment be a kupakig. Na de aztán a kis muanyagdobozba be az üveg száját, erre o basz..k kijönni-kupack lecsavar-ecsettel basz..gat-nehezen ki-fedot rá-HUUUUUUUH. A börzén nem tudtam eladni, úgyhogy itthon ugyanez visszafelé...... Nincs az az isten, hogy még egyszer kivegyem. Csak ha tényleg eladom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gado
Látogató

Elküldve: 2007 Okt. 08. Hétf., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Nah érdekes,hogy ezt mondod,mert a börzéröl jött nekem egy cambridgei és már elöre félek igy is majd a jövöbeli költöztetéstöl Nagyon boldog De msotmár egyenesen hát... Nagyon boldog De télleg én is kiváncsi lennék rá hogy megy ez.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 08. Hétf., 15:07    Hozzászólás témája: idéz

nem mindig megy azert ilyen egyszeruen.pl egy fanlakot hogy leget befogni?tegyuk fel, hogy epp a felso sarokban brekel.na mit csinal az okos ember?mert ugy ha leveszem az ajtot, hamar kisurran, ha meg tartom vagy mi, akkor nem lehet befogni.pl itt egy cambridgeire vgay eg irminiara gondolok.
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 07. Vas., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Én eddig ketto agresszív pókomnál (C. crawshayi & H. incei) azt csináltam, hogy a kis dobozt tettem a nagyba amibe átakartam tenni, leszedtem a tetejét majd óvatosan kitereltem belole a pókot, majd mikor arrébb ment pár centit, akkor szintén elovigyázatosan kivettem a régi lakhelyét, majd lezártam a dobozt. Ennyi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 17:25    Hozzászólás témája: idéz

a lenyeg hogy bejott!nem? Nagyon boldog amugy eleg elvetemult otlet tenyleg, csak hat mast mit csinalhattunk volna?azota semmi gond a "kis" genivel.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 29. Szomb., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Na az a lényeg! Vicces Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 29. Szomb., 06:19    Hozzászólás témája: idéz

szerintem meg az tortent, hogy mikor a tucsit bedobtuk, egybol raugrott vagy valami.mivel sotet volt es nem is fertunk moge hogy benezzunk, nem tudni.viszont azonnal ereztem hogy elkapta, es szepen kiemeltem, a pok meg rajta brekelt.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Jó megoldásnak tunik. Én is kipróbálom. Mondjuk annyit változtatok rajta, hogy hosszabb testrészt hagyok az üvegen, hogy messzebb legyen a kezem a póktól, és egy jó puhafalú flakonból csinálom, hogy a kényes részekhez is odasimuljon. Pl. sarok, vagy háttér.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Én elhiszem, hogy jó ez az üveges befogási módszer (meg a dobozos is), de csak ha gyorsan ráborítja az ember. Én már próbáltam beterelgetni dobozba pókot, de az tuti , hogy mellé skerázik rögtön, mintha tudná a frankót. Úgy szalad a doboz elol, mint a disznót akit vágnak. Csak gyoztem kapkodni a kezem. Én még a dobozt is csipesszel fogom meg. Biztos ami biztos.

Láttad az üveget amibe tartom most a fasciatát? ráraktam a tetejére ezt az muanyagflakon tetejét, majd egy ecsettel szépen betereltem, kicsit elfordítva az üveget is, hogy könnyebben fölmásszon. Ennyi, kiterelés pedig kupak le, ecsettel kiterelgetés az flakon tetejébol. Igazából üvegbol nagyon más megldással nem is lehet kiterelni a pókot, mert sehogy nem férsz hozzá.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 16:51    Hozzászólás témája: idéz

Salvispider: Igen pontosan, most jól össze folaltad amire gondoltam.

Georgio: Igen én sem mondtam hogy hazudik, lejjeb leírtam mi történhetett.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 15:39    Hozzászólás témája: idéz

én azt sem hiszem,hogy konkrétan beávlna,nagyon kiéhezett és agresszív állat kell és az is csak abba az esetben ha extr akiéhezéssel párosul (hiszen agresszíó sokszor meneküléssel párosul a támadás /védekezés,kinek mi az agresszió,..után)
LÁttam már vizestálból kiszedni a tücsköt,lárvát egyebet kiszedo pókot,láttam ugarni pókot, Iridopelmat, Thrixopelmat,Aviculariat, de hogy kövessen egy cérnára feltett bogarkát., hmm tlaán ha berakod a doboz a terkóba és beleteszel egy tücsöt,ami rövid idon belül kimászik,egy két olyan tulajdonságú faj rámehet. FIgy próbálja ki mindenki pár pókkal sztem és meglátjuk,ha már egynek sikerül,elhiszem. Ezek az állatok várakoznak,van egy bizonyos terület,amit érzékelnek és azon belül ugaran,el is menek a tücöskért, ez kb 5-15cm ig terjed. De egy zaklatott pó nem eszik, ezt pedig mindenki tudja. Általában ha a tekró ajaja nyitva ,már akkor sem. Ez a módszer a szongáriai cselopóknál muködött gyermekkorunban,szöcskét,kukacot,rágógumit ktöttünk cérnára ,majd leengedtük az üregébe és kihúztuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

Én elhiszem, hogy jó ez az üveges befogási módszer (meg a dobozos is), de csak ha gyorsan ráborítja az ember. Én már próbáltam beterelgetni dobozba pókot, de az tuti , hogy mellé skerázik rögtön, mintha tudná a frankót. Úgy szalad a doboz elol, mint a disznót akit vágnak. Csak gyoztem kapkodni a kezem. Én még a dobozt is csipesszel fogom meg. Biztos ami biztos.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 12:18    Hozzászólás témája: idéz

Kaplar4 én elhiszem hogy bevált csak semmi értelme.
Te komolyan gondolod hogy o meg akarta enni azt a tücsköt ott és akkor? Nevet? egyszerun megijedt és kirohant
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 09:25    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Nos két link a befogásra:

http://homepage.ntlworld.com/the.tarantula.store/howto-rehouse.htm

http://giantspiders.com/transfer.html

Ez nekem is bevált, ma ki is próbáltam, mikor takarítanom kellett a fasciatámnál.

Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

figyusz.lehet, de bevált.ez a lényeg.igy tortent nem muszaly elhinni.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Ez a domil meg tücsök teknika nagyon hülyeség, illetve lehet hogy bevált de semmi értelme mert egy dobozából kifutott ijedt,ideges madárpók nem fog enni vagyis nem táplálkozás céljából megy rá a tücsire ha rámegy hanem azért mert basztatják tehát egy pálca vagy egy szívószál is ugyan ilyen jó.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 06:39    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog cernara tucsi ez k.rva joooooooo ezt nekem is le kell tesztelnem!!!!
A masik kedvencem amikor az uncsi tesoim cserebogarat reptetnek. Vagyis "setaltatjak" a levegoben, a porazt pedig valamijen cerna helyetesit Nagyon boldog
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 19. Szer., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

nekem sem jelent tul nagy gondot a kluginal.igaz en nala felulnyilost hasznalok, mert szerintem az egeszsegesebb enram nezve. Nagyon boldog egyszer ketszer kiszokik alola, de ugy sem ussza meg.bar volt olyan is havernal, hogy a genije szabalyosan raugrott a kezere, onnal az asztalra, es onnal pedig a legnagyobb oromunkre a szekreny hata moge.hat igy jartunk.szobaajto zarva,cernara tucsi, es kicsalogattuk.eleg vicces megoldas, de bevalt.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu