Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 207 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdőpók

Kezdőpók

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  

Szerintetek melyik faj a legideálisabb kezd?pók?
Grammostola rosea
7%
 7%  [ 6 ]
Grammostola aureostriata
7%
 7%  [ 6 ]
Aphonopelma seemanni
0%
 0%  [ 0 ]
Acanthoscurria geniculata
21%
 21%  [ 18 ]
Brachypelma smithi
23%
 23%  [ 19 ]
Brachypelma albopilosum
23%
 23%  [ 19 ]
Brachypelma vagans
14%
 14%  [ 12 ]
Avicularia avicularia
2%
 2%  [ 2 ]
Összes szavazat : 82

Szerző Üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 13. Szomb., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

en nem azt mondtam hogy nem lehet cambridgeivel kezdeni.ha meg van az az ismertet, akar egy blondival is kezdhet az illeto.mindent csak akarni kell, ha nem tud valamit , akkor utananez, es mikor minden feltetelt meg tud teremteni, akkor kezdjen hozza.amugy a cambridgei meg az irminia tetszik nekem a legjobban a fan lako reszleg kozul.talajlako kozt az albo a kiraly Nagyon boldog ! ja, es most jon hetfon egy vedleni keszulo irminia, ami 10cm korul mozog.jo mi.
munyee
Látogató

Elküldve: 2007 Okt. 12. Pént., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

sejtettem h grammostola Nagyon boldog csinos dög Nagyon boldog hát igen másik forumon is lehurrogtak h h lehet eloször cambridgeit venni :S de annyira gyönyöru volt h képtelen voltam otthagyni Nagyon boldog és tulajdonképpen sztem kezdohöz képest jól tartottam így semmi gondja nem volt. azóta már meghalt (idos vlt nem mert ennyira balfasz vok Nagyon boldog ) de annyira beleszerettem h lesz még egy az tuti. ja am én a legjobban kezdopóknak a roseat gondolnám nem agresszív de ki lehet hozni a sodrából egyedül a növekedési sebessége ami nem tecchet egy kezdonek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 12. Pént., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

az igen.jo hogy mindent a szemnek semmit a keznek dolog ervenyesuljon, de en semmi kep nem adnek el egy cambridgeit egy abszolut kezdonek.nem tul egeszseges parost alkotnanak ha ertitek.ez szerintem embertol fuggo.lehet rajta latni hogy milyen(feltunesi viszketegseg,nagymeno vagy egyszeruen gyengeelmeju).sajna nekem mindegyik tipussal volt dolgom.persze pokot nem kaptak(vagyis tolem nem)mar lealltam a pokok eladasaval.vagy 5db-ot adtam el egy ev alatt, de mindig megbantam.volt hogy elvittem egy etelesben(fold viz ilyesmi nuku, mert egy utcaval arreb vittem), meg egy honap mulva is ugy volt.
hopp ez mar off.bocsi
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Okt. 12. Pént., 14:14    Hozzászólás témája: idéz

Grammostola pulchra:-)..
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
munyee
Látogató

Elküldve: 2007 Okt. 12. Pént., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

nagyjából egyetértek veled meg tényleg jó kezdopók egy geni. de szerintem nem sok olyan hülye van aki vesz egy madárpókot és egybol fogdossa (ha igen meg is érdemli Vicces ). Én pl egy cambridgeivel kezdtem és soha nem ba.ztam fel az agyát annyira h akár támadó pozíciót vegyen fel. óvatosnak kell lenni és sztem a pókoknál a "mindent a szemnek semmit a kéznek" elv tökéletesen igaz. Legalábbis egy darabig amíg jobban nem ért hozzá az ember meg ki nem ismeri oket (szaliv am az mien pók a kezdben?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

jó azért az elso pók az tartás ügyileg nem akkora kihívás,de a veszélyekkel megismerteti az embert, az agresszivitás, az elso csalánszoröktol való éjszakán át tartü viszketés, hogy tudja az ember a kereteit. Sokan adogatják most el az Acanthoscurriajukat, Theraphosajukat, egy két kellemetlenebb Brachypelmát,mert nem bírnak a szorrel. Jó már az elején ezeket megtudni. Ismerek olyat,aki majd 50 állatát adta el azért mert az utsótól kijött eg yolyan allergia,amitol a többit sem bírta már. A geniculatatól lehet elovigyázatosság tanulni,nem drága, megtudja az ember, milyen hatalmas és gyönyöru egy madárpók és nem tapogatómuvész lesz belole, aki bizton álítja,hogy az albo után juóöhe tinden. Hozzáteszem a "kézi" pókok sincsenek valójában, egy jól tartott versicolor , G.pulchra, egyéb, nem szelíd. Valszeg,ha a geniculatad egyszer majd odacsap, utána máshoz sem nyúlsz olyan bátran. Nekem amikor a crawshayim rácsapott a kezemre, meggondolatlanságból a tücsökmaradvány gumót kézzel vettem ki ,hát majd befostam.)
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

Nemtudom... csak úgy. Hagyjuk, hülye voltam, Salivspider ne vegyed figyelembe az elso sort + a második elejét Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Miért lenne poén?
Tényleg az egyik legjobb, gyorsan no,szép,nagy, egyszeruen tarható,és nem túl szelíd bele lehet náluk tanulni a pókozásba.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
Így utólag átgondolva a geniculata legjobb kezdopók, rendelkezik kello csalánszorzettel,kiderül,hamar,hogy bírni fogja e a hobbista. Emellett nem is szelíd pók,és nem fogja kapásból azt hozni magával,hogy fogdozd,ismertem egy két albost,aki fogdozta aztán szerzett még egy fajt és azt is..hát izomgörcsös hétvégéje volt... elég sok az "ilyen" szitu. Kezdopók ne legyen szelíd állat,legyen strapabíró és szp színezetu,méretu,hogy megszerettesse az emberrel magát. Pöcivel seni ne kezdjen aki sülü hozzá,túl sok meglepetés lehet...geniculata,igen,igen igen.

Ezt most komolyan írtad, vagy poénkodásból ? Bocs, smileyek nélkül néha nemtudok ilyentéren "tájékozódni" Nevet? Mondjuk az itt felsoroltak közül szntem 1-2 kivétellel mind jó kezdopók, azt meg már csak az ember dönti el magáról, hogy kezdésnek mekkorával tud megbírkózni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

Így utólag átgondolva a geniculata legjobb kezdopók, rendelkezik kello csalánszorzettel,kiderül,hamar,hogy bírni fogja e a hobbista. Emellett nem is szelíd pók,és nem fogja kapásból azt hozni magával,hogy fogdozd,ismertem egy két albost,aki fogdozta aztán szerzett még egy fajt és azt is..hát izomgörcsös hétvégéje volt... elég sok az "ilyen" szitu. Kezdopók ne legyen szelíd állat,legyen strapabíró és szp színezetu,méretu,hogy megszerettesse az emberrel magát. Pöcivel seni ne kezdjen aki sülü hozzá,túl sok meglepetés lehet...geniculata,igen,igen igen.
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 14:01    Hozzászólás témája: idéz

Utólag bánom hogy a rosea-ra tettem a voksom, mert a geni NÁLAM + SZNTEM nem túl agresszív, jól kajál, és gyorsan no, meg még olcsóbb, bár ezt csak úgy hozzáteszem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 05. Pént., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

en azert ajanlom az albot, mert a kedvenc fajom.szerintem semmi nehezseg nincs a tartasaban(nem mint ha masnal tobb volna, de megse egy versicolor vagy egy blondi).gyororu , nagyon tetszik a gondor szore.rengeteget jar fel-le.szerintem egy kezdonek ilyen pok valo. Nagyon boldog (nem csak kezdoknek ajanlom)
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem tök mindegy milyen pókot vesztek/tartatok otthon, mindegyikre ugyanugy oda kell figyelni még ha "kevésbé" is eros a mérge de az biztos, hogy kellemetlen a marása és senki se örül neki Felki?lt Felki?lt Felki?lt Nem egyszer hallottunk már albo csipésröl is, pedig ö egy eléggé nyugodt faj!Eggyel tisztába kell lenni minden fajnál, hogy VADÁLLAT és ösztönösen cselekszik ezért óvatosan kell bánni velük és tisztelni öket
Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Hát fánlakó valamivel több odafigyelést,igényel (bár én mindegyik pókomra ugyanúgy odafigyelek!) nem mondanám nehezebbnek a tartását!Páratartalmat kell jobban figyelni,mivel a talajlakók ugye a talajszinten élnek igy ok könnyen felveszik a nedvességet,szemben a fánlakóval aki ugye a magasban épitkezik!Nekem 3 P.cambridgeim és egy Avi bicegoim van fánlakó,mind jól érzik magukat! Mosoly Nemcsak a talajra hanem a hálóra is permetezek és onnan még inni is tudnak! Mosoly
Egyébként olyan magasságba épitik az otthonukat ahol megkapják a szükséges páratartalmat!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Nehéz ebben tanácsot adni, ugyanis elfogult vagyok a poecilotheria-kal. Annyit viszont hallottam, hogy az avik hullanak. Legalábbis nagyobb az elhullás veszélye mint a többinél. Én pöcivel kezdtem, és lám 8 vedléses korára beadult. Akkor csak nem olyan bonyolult. Velük kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy több pára kell nekik, jól szellozo terráriummal. Nem árt ha 28 fokig fel tudod tornászni a homérot. És nem esznek olyan jól mint a talajlakók, de ettol lesznek szép kecses karcsúak. Gyönyöru szinezetük van, a paletta a sárgától, szürkétol, az acélkéken keresztül , a lilásig és zöldesig, sot a metallica esetében gyönyöru mélykékig terjed. Mintázatuk is páratlan a hátukon futó háromszögszeru nyilakkal. Van amelyik éjjel aktívabb, de van amelyik nappal is szívesen mutatkozik. Röviden úgy jellemezném, takarékos fogyasztású, látványos, egy kis odafigyeléssel könnyen tartható pók. De azért muszály megjegyezni, hogy méregerossége igen eros, és kézbevétele ennek sem ajánlatos !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Elso fánlakó póknak mit tudnátok ajánlani ? Melyik pók lenne elsonek a legalkalmasabb (szinte) minden dologban ? Szerintem Avicularia metallica jó lenne, vagyis nekem az tetszik nagyon.
Gondolom nem sokkal nehezebb fánlakó pókot tartani mint talajlakót, csak jobban oda kell figyelni néhány dologra... vagy inkább eloször "tapasztaljam ki" a talajlakó pókokat ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Na most a marást nem kell eltúlozni. Persze fáj , meg k...va szar érzés, de nem halálos. (nem tapasztalatból mondom, csak sokat olvastam róla) Valaki nagyon elövigyázatos, valakinek egy marás kell, hogy megtanulja tisztelni az állatot. Az, hogy valaki nem választ elsöre agresszív pókot, az jó is meg rossz is. Hozzászokik a nyugodt és lassú állathoz, és aztán meg megdöbben egy villámgyors reakción. Szerintem az a legjobb , ha kicsin megvesz mondjuk egy geniculata-t, és felnevelés közben tapasztalja ki a dolgokat. A tény, hogy a legrosszabb ha valaki egy óriás agresszív pókkal tér haza elsöre. Biztos a baleset.....,És még egy kis érdekes gyögyszem: egy kifejlett madárpóknak akkora méregkarma van , mint a mérgeskígyók méregfoga. Egyes egyedeké elérheti a 4 ! centimétert. Nos Meri, vagy nem meri?
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Én egyáltalán nem szándékozom megfogni a pókomat puszta kézzel semmilyen célból, mert féltem az állatot (leesik, stb:.) és a saját egészségemet is (mégha a marás 2 óra múlva el is múlik), meg nem akarom stresszelni az állatot. Bár lehet, hogy évek múlva egyszer talán kipróbálom, de nem hinném Forg? szemek
Engem azért érdekel az agresszivitás, mert gondolom nem mindegyik pók olyan, mint egy rosea... vagyis nyugodt, meg kezelheto (az enyém végülis az), és számomra jobb az, ha benyúlok a pók terráriumába kicserélni a vizet, és ahogy meglátja a kezemet hogy a hálójánál van/beleér akkor nem belém mar egybol, vagy felveszi a pózt és utána, hanem inkább visszavonul a búvóhelyére... vagy pedig nem csinál semmit se. Tudom, hogy elovigyázatosság meg biztonság kérdése az egész, hogy ki mennyire figyel oda dolgokra (magamat eléggé óvatosnak gondolom). Amúgy nekem külsore leginkább a P. murinus tetszik, de ahogy olvastam hogy mennyire agresszív, gyors, és eléggé eros a méreganyaga, gyorsan letettem arról, hogy elso pók legyen. Talán majd másfél-két év múlva fogok tartani ilyen pókot, meg agresszívabb fajtákat, de elobb szeretném ilyen nyugodtabb fajokkal "kitanulni" a madárpókozást... meg ezek is nagyon tetszenek külsore.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Jo ez türelem kérdése még te rá ügyeskeded a csipesszel a dobozt a pókokra az a 99-100% biztonság, de azért amellett ne mennyünk el hogy kaplar4 kézzel akarta meg foni nem egy csipeszben tartott dobozzal, ugy egy albopilosánál sincs ennyi ha.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

Nézzétek meg a fenti szavazás eredményét. Miért áll a geniculata a 3. helyen, ha olyan erös a mérge? Mert olyan emberek szavaztak rá, akik már tudják, hogy nem a méregerösség a lényeg egy póknál. Hanem már túlléptek a félelmeiken. Nem hibáztatlak érte titeket, pláne mert egy évvel ezelött én is ugyanúgy éreztem. Féltem. Egy pókot csak úgy tudtam megkülönbözetni a másiktól, hogy mérges-mérgesebb. Valaki nem tudja feldolgozni és eladja a pókot, pókjait, valaki pedig egy idö után kezdi más szemmel nézni öket, és veszi sorra a különbözö fajokat. Térjünk vissza a témára egy év múlva, kíváncsi vagyok a válaszaitokra.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Azért voltak már nálad is para helyzetek nem? amit nem mindegy hogy egy Chilobrachyssal vagy egy Grammostolával élsz meg, mert egy költöztetésnél elofordulhat hogy egy menekülo madárpók a kezedbe mar, megelozésképp elsonek jó ha nem mar bele mert nem olyan faj ha meg már megtörtént akkor inkább ne legyen eros mérgu.Nem?

Igen voltak nálam is para helyzetek, amikor a résnyire nyitott tercsin belül egy csipesszel ráborítottam a dobozt a genire, az meg kibújt alóla. Ha felém ugrott volna, és Ha kibújt volna a tercsi kis résén, és Ha pont rám ugrott volna egy métert, és Ha pont belémmart volna, és Ha pont mérget is tudott volna fecskendezni belém, hát akkor nagyon megszívtam volna. Érted?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

de akkor mire jo a bal?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

kaplar4 írta:
igen de egyszer meg is kell azt fogni.vagy ha nem is de kivancsisagbol ugy is megprobalja.en is igy voltam vele.es nem azert ajanlottam az albot mert gyenge a merge, hanem azert mert szerintem nagyon meg lehet kedvelni,olyan aranyos meg kedves.nagyszeru eloleny.

Megfogni nem azt jeleni, hogy kézzel !!!! Már egy csomószor helyeztem pókot egyik helyröl a másikra, anélkül, hogy kézzel megfogtam volna. Ezért vannak a csipeszek, dobozok, és egyéb dolgok. Az , hogy azért választottad az albo-t, mert aranyos meg kedves az teljesen rendben van Felki?lt Így is kell választani. De már ne is haragudj, nem haragból vagy sértésböl mondom, de Hofi is megmondta: Pubi, ha izgalomra vágsz, ott van a jobb kezed. (ezt magamra is értem Kacsint? )
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:18    Hozzászólás témája: idéz

Azért voltak már nálad is para helyzetek nem? amit nem mindegy hogy egy Chilobrachyssal vagy egy Grammostolával élsz meg, mert egy költöztetésnél elofordulhat hogy egy menekülo madárpók a kezedbe mar, megelozésképp elsonek jó ha nem mar bele mert nem olyan faj ha meg már megtörtént akkor inkább ne legyen eros mérgu.Nem?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:12    Hozzászólás témája: idéz

igen de egyszer meg is kell azt fogni.vagy ha nem is de kivancsisagbol ugy is megprobalja.en is igy voltam vele.es nem azert ajanlottam az albot mert gyenge a merge, hanem azert mert szerintem nagyon meg lehet kedvelni,olyan aranyos meg kedves.nagyszeru eloleny.
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Mindíg megmosolygom, amikor valaki úgy választ pókot, hogy melyiknek gyengébb a mérge és melyik kevésbé agresszív.Mintha mindennap marásokat kellene elszenvednie.Tudod mikor ne válaszz agresszív állatot? Ha kutyát veszel. Ezek mondjuk a kezdök szempontjai. Ha nem fogdosom, nem mindegy milyen a mérge K?rd Inkább válasszon úgy pókot, hogy melyik tetszik neki, melyiket látja többet, egy talajlakó vagy egy fánlakó életmódú a szimpatikusabb. Az agresszivitás nálam max. a vadászat szempontjából lehet fontos és érdekes.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

en szerintem az albo.bar en is azzal kezdtem, de en mar egy majdnem kifejlett peldanyt vettem.szegeny gazdija nagyon nehezen valt meg tole.bar nem ajanlom turelmetlen embereknek.az enyem mar 6 honapja elasta magat mert most keszul az utolso vedlesre.(meg tudnatok mondani hogy a hang mennyire zavarja nyolc labu baratainkat. pl hi-fi szamitogep motoar auto stb...)
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem vegyél mind a kettobol, nem drágák.
Aztán jöhet az A.geniculata vagy a L. parahybana és már nem is fogsz tudni megálni.

Tényleg ti ismertek olyan embert aki tartott több madárpókot aztán nyomós indok nélkül abbahagyta és azóta sem vágyik a tartásukra??

azért mi szerencsések vagyunk hogy megtaláltuk ezt a hobbit, szerintem nagyon sok olyan ember van még aki élvezné csak nem ismeri és nem is fogja mind annyian vannak...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az én emiliámat is Emiliának hivják! Nagyon boldog Bármég az korántsem biztos hogy nosti lesz...Ebbol a 8 fajból már 5 van nekem is, mind 4-5-6 vedlésesek!Nem is tudnék közüllük senkit se kiemelni,egytol eggyig kitüno állatok!
Nekem az elso állatom egy Albo/Vagans volt,aztán utána egyszerre 5pókkal lettem gazdagabb!Br.auratum,Br.smithi & Lasiodora parahybana
Igy másfél év távlatából visszanézve jó hogy nem egy Avi avi-t vettem mondjuk elsonek,mert tapasztalat hiányában nem biztos hogy ott is annyi sikerélmény ért volna,megfelelo gondoskodás hiányában az állat elhullik és akkor most nem is biztos hogy irnék ide...
aureostriata-t már régóta szeretnék,talán o lesz a következo! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat !
Akkor ezek alapján második póknak egy G. auerostriata a legesélyebb.
Ha lesz rá lehetoségem, akkor elmegyek a szeptember 8-9-én lévo MMK kiállításra és börzére, hátha ott lesz valakinél (4 vedléses alatti) Nagyon boldog
Viszont ha nem lesz, akkor marad a B. albopilosum, vagy pedig megvárom az októberi Terrarisztika Börzét, és ott gondolom már lesz, és veszek... még nemtudom, majd meglátom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
Lolo írta:

A deffenzitás agresszivitásból ered.

ez azért eléggé félreérthet?, els? olvasatra úgy értelmeztem, hogy a deffenzív pók agresszív is. Kacsint?
pedig épp elenkez?leg. a deffenzív azt jelenti, hogy akkor támad, ha zaklatják vagy veszélyben érzi magát, az agresszív pedig szinte minden ok nélkül támad. Kacsint?
szalazért nem biztos egyik a másikából ered. Mosoly

Ez nem igaz.
Én már írtam is hogy én sem szoktam helyesen használni ezt a szót de ha már ki javítassz valakit akkor ne egy ujjabb tévhitet mondj neki.
Az agresszív szó FAJTÁRSAKKAL szembeni támadó viselkedést jelent.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 08:54    Hozzászólás témája: idéz

Jó helyre írtad, semmi gond! Kacsint?

Ami hasonlóan jól bírja, mint a rosea, az az A. geniculata, viszont az már jóval agresszívabb.
A N. coloratovillosus, már nem annyira agresszív, viszont tudni kell a Nhandu-król, hogy nagyon irrítatív a szorük. Egyébként lehet eléggé ijedos.
Az G. aureostriata gyorsabban no mint a rosea, és hasonlóan békés.
Az B. albopilosum is lehet békés, viszont majdnem olyan gyorsan no, mint a geniculata...

Agresszívitásról annyit, hogy mindíg vannak kivételek, és egy békés egyed is odacsaphat, ha olyan kedve van...

Nekem a sorrend így volt: G. rosea (Barnabás), B. emilia (Emilia), B. albopilosum (Eduárd), A. avicularia (Dimitri), A. geniculata (Marduk)....
Valahogy így... (azért ne ez legyen a támpont) Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

Nálam Grammostola Rosea lett az elso, és az eddigiek alapján csak ajánlani tudom mindenkinek aki pókozni szeretne Nagyon boldog
Szerintem egyetlen negatív tulajdonsága van, az pedig a lassú növekedés (de ez nem mindenkit érdekelhet, mondjuk engem se érdekel ) Viszont nagyon szép pók, tágturésu, eléggé jó evo, és rendkívül nyugodt... mondjuk az enyém kissé ijedos is.
Mivel nincs olyan topic, hogy "Második madárpók ?" ezért gondolom szabad ide leírnom/megkérdeznem, hogy mi legyen majd a késobbiekben a második pókom Nagyon boldog Nálam ez a négy jelölt van : Acanthoscurria geniculata, Brachypelma Albopilosum, Nhandu coloratovillosus, Grammostola Aureostriata. A külseje mindegyiknek tetszik (bár nem igazán van madárpók amelyiknek ne tetszene ), de talán leginkább a N. coloratovillosus.
A méret egyiknél sem számít. Igényesség szempontjából melyik áll legközelebb a G. roseahoz (vagyis úgytudom a rosea az, ami a legtöbbet bírja Forg? szemek ) ? A páratartalomra való igény lehetoleg olyasmi legyen mint ami a pókomnál van. Egy kicsit lehet agresszívabb, mint a rosea, de tényleg csak egy nagyon kicsivel. Lehetoleg jó evo legyen, és mindig kajáljon (persze kivétel a vedlés elotti ido) Az ára egyiknek sem számit.
Jah, és mégegyszer bocs ha nem ide kellett volna írnom Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 12:04    Hozzászólás témája: idéz

Lolo írta:

ez azért eléggé félreérthet?, els? olvasatra úgy értelmeztem, hogy a deffenzív pók agresszív is. Kacsint?
pedig épp elenkez?leg. a deffenzív azt jelenti, hogy akkor támad, ha zaklatják vagy veszélyben érzi magát, az agresszív pedig szinte minden ok nélkül támad. Kacsint?
szalazért nem biztos egyik a másikából ered. Mosoly
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 06. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: idéz

Viszont ha a család nem nagyon szeretné hogy pók jöjjön a házhoz el?ször vegyél valami nagyon jámbor pókicát pl rosea v. smithi és azt fohja látni a család hogy nem is veszélyesek ezek a pókok nincs velük semmi gond ezért még bevállalhatsz párat. Nekem bejött ez a technika Nagyon boldog .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 22:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia Zalatov!

Ha egy pók agresszív valójában védekez? agresszivitást mutat.
Szerintem indegy h milyen fajt veszel "kezd?ként" csak egy két vedléses legyen és minden rendben lesz felkészülsz bel?le mikor jönnek a méretbeli nehézségek! Nagyon boldog
zalatov
Látogató

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 22:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én azért nem vagyok híve ennek a kezd? pókos dolgnak, mert ha mondjuk valaki (mint pl norbalia) megszokja hogy szinte a smithije, vagy albója szájába rakja a kaját, aztán esetleg vesz egy pöcit, vagy valami vadabb állatkát, és ?t is úgy akarja etetni, akkor lehet hogy kissé meglepódik. Aztán akkor nem csak kicsit lesz furcsa érzés. Az a baj, hogy sokan el?ismeretek nélkül vesznek pókot. Ezért lehet hogy jobb ha már az elején távolságtartóbb a pókász. Viszont ahhoz kicsit deffenzívebb állat szükségeltetik.

Ez egy másik megközelíése a témának, de szerintem van benne valami.

zalatov
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Szia Norbalia!

Látom akad olyan ember aki nem k?keményen szó szerint veszi a "mások által félvállas megnyilvánulásoknak titulált hozzászólásaimat" amiért persze nincs harag!! Nagyon boldog Nagyon boldog
A smithi-k ebben a korban 5. vedlés után kezdenek bátrabbak lenni látványosan, tehát kicsit agreszzívabbak, jobban kell velük vigyázni.
Igaz nem maceráltad csak a megszokott módon próbáltad etetni ez nem egetver? esztelenség saját megítélésem szerint de gondolom tanultál a dologból.
Amit utánna érezhettél ahogy kifejezted magad:"olyan fura érzés volt" nem biztos h a méreganyag miatt érezted (s?t valszeg nem de ezt neked kell igazából tudnod) ezt hanem mert tényleg fura volt mivel ilyen incidens még nem ért téged.
Gratula a vedléshez amúgy és ezentúl óvatosabban a kicsikével ha jól tudom ill. emlékszem a 7. vedlésig lesznek ilyen kis bolondosak utánna megint "megnyugszanak".

Üdv.:Peti
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Lehet hogy egy kicsit szerencsétlennek fogok tünni ugyanis volt egy kis összezörrenésem a smithimmel a szünet alatt Szomor? Megszoktam hogy még kicsi és nyugis így mindig csipesz nélkül etettem . Eddig. Ugyanis most 4-5 vedlésesen már rátámad az él? kajára. És eddig úgy szoktam meg hogy kézzel odadobom v malydnem mellé teszem a kajeszt. na jó ez még valamikor mindig így van de az egészben az a lényeg, hogy miután betettem neki a lisztkukacot én hülye kézzel kezdtem el tolni a pók felé. És bekövetkezett a nagy baleset. És kisebb nagyobb sikerrel sikerült neki megmarni. Az volt a szerencsém hogy a pók elötte már nagyon sokat evett így a marást amit a kukacnak szánt de véletlenül (hozzá kel tennem hogy egy kicsit szerencsétlenül Nagyon boldog ) nekem ajándékozta. De nem igazán fályt csak pár óráig addig is olyan fura érzés volt. Az az egészben az a lényeg hogy Lolo-t kell valamilyen szinten megvédenem ugyanis igaz nem régóta fél éve tartok pókicát de olyan hülyességet sináltam hogy kézzel tolom a póknak a kukacot Nagyon boldog . Tehát az egészben az a lényeg ha ilyet csináltam akkor egy teljesen kezd? (pl aznap viszi haza a pókot lehet hogy olyat is megcsinál hogy a pók "szályába" akarja adni a kaját.)

U.i.:(na jó mentségemre azt kell mondanom hogy ez a kajával való ilyen szintü agresszivitás a smithimnél most a szünetben jött el?)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
Lolo írta:
Változott a véleményem a szertintem legtökéletesebb kezd?pók az A. geniculata.
Gyakran, sokat eszik és nem veszélyes ha nagyon béna vagy akkor lemar de ennek a valszegje igen kicsi ehhez inkább az ember kell mint a chelicera szerintem.

én a hejedben nem mondanék ojat, hogy "ha nagyon béna vagy, lemar".
pláne nem a kezd?pokos topicban. Kacsint? a kezd? póknak épp az a lényege, hogy ha lehet, legyen nyugis, és alacsony legyen a marás valószín?sége. sztem.

Ez igaz spidergirl de sok olyan nememerem már a kezd? szót használni még azt hiszik h magaslovonülök.
Szal macerálják na a pókicát elég sok ilyen van szerintem én rájuk céloztam.
HA VALAKIT EZZEL MEGBÁNTOTTAM TARTOZOK EGY BOCSIVAL!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Lolo írta:
Gyakran, sokat eszik és nem veszélyes ha nagyon béna vagy akkor lemar de ennek a valszegje igen kicsi ehhez inkább az ember kell mint a chelicera szerintem.

én a hejedben nem mondanék ojat, hogy "ha nagyon béna vagy, lemar".
pláne nem a kezd?pokos topicban. Kacsint? a kezd? póknak épp az a lényege, hogy ha lehet, legyen nyugis, és alacsony legyen a marás valószín?sége. sztem.
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 03:42    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 22. Pént., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Az én roseám olyan jámbor pókica hogy az na! Ha nem gond a kezd?nek hogy milyen lassan n? a kiválasztott pók inkább arra adom a voksot mint a smithire. OK: A smithim 4 vedléses és még mindig fosik a mozgó kajától lehet elkényeztettem egy kicsit Zavarban lev? . Viszont a Rózi (G. rosea) amit csak bedobok neki leharcolja. S?t ha piszkálom a smithivel ellentétben mászkál a kezemen miegymás. A smithi mit csinál? MIhent a doboz tetejét felnyitom sprintel vissza a búvóhejjére Szomor? . Szóval megfobtolandó ez a roseás dolog.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

?n nem is aj?nlom a nagyobbacska p?ld?nyok simiz?s?t!!!
Szinte 100 h nem j?l fog els?lni szerintem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
HerpBoy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Nem felt?tlen?l kell a p?kot k?zzel kezelni, ha m?g nem simert?k ki a p?ld?nyt. M?g egy Grammostol?n?l is ink?bb el?sz?r az ?vegbotos terel?st alkalmazom, ?s csak akkor fogom meg, ha teljesen nyugodt.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

HerpBoy írta:
?n a smithire adtam le a voksomat, szerintem nagyon j? ?llat, midnen?tt beszerzhet?, ismert... Mosoly Aj?nlani tudom mindnekinek, ak?r n?vend?k, ak?r adult p?ld?nyok.

Nem egy ismer?s?m van akit megmart...
Persze nekem is teccik meg nagyokat s?t?l rajtam de az adultba hirtelen nem b?zn?k meg.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
HerpBoy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 11:33    Hozzászólás témája: idéz

?n a smithire adtam le a voksomat, szerintem nagyon j? ?llat, midnen?tt beszerzhet?, ismert... Mosoly Aj?nlani tudom mindnekinek, ak?r n?vend?k, ak?r adult p?ld?nyok.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 08:35    Hozzászólás témája: idéz

h?ha, kedves vagyok? Nevet?
naj?mondjuk, am?gy j? kis p?kkal kezdeni. ?n is azzal kezdtem. viszont az els? 3 lehullott. mert akkorm?g kisb?na p?k?sz voltam. ok, ez 7 ?vvel ezel?tt volt. akkorm?g nem volt ijen sok inf? neten sem, ?s igaz?ndib?l felvil?gos?t?st sem tudtam sehonnansem szerezni nagyon. Szomor?
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 04. Hétf., 23:44    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
naj?de, nem mindenki sz?letik p?k?sznak ?s a kis p?kkal sokkal nagyobb a "macera", mint egy nagyobbal, aminek pl lehet m?r t?csit adni ?s nem kell neki 2-3 naponta a csontit darabolni. Kacsint?

Ezt ?n nem is mondtam kedves.... Nagyon boldog
De a neh?z munka sz?li a mestert...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 04. Hétf., 08:02    Hozzászólás témája: idéz

T?mogatom Lolo5445 gondolat?t. Szerintem kispokkal k?ne kezdeni minden kezd?nek mert ?gy tanulj?k meg igaz?b?l a kezd? p?k?szok hogy mi is az a p?kica gondoz?sa. T?bb macera t?bb tapasztalat!!!! NAgy p?kn?l meg v?letlen?l elbiz?k magikat a skacok ?s azt hiszik ami?rt eg?sz nap punnyad a p?kica b?rmit csin?lhatnak vele! ?s megvan a baj! Nagyon boldog Szal kezd? p?knak b?bip?k!!!!! ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu