Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 33 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Ornithoctonus aureotibialis szaporítása

Ornithoctonus aureotibialis szaporítása

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 18. Pént., 14:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Tavaly nyáron levedlett az adult nőstény aureotibialisem, pont találtam eladó hímet is, így megvettem hozzá. Pároztatási próbálkozásoknál bármikor összeengedtem őket, mind a kettő egyből támadoállásban csapkodott, így nem volt egy párzás sem amit láttam volna. Na gondoltam akkor együtt hagyom őket, lesz ami lesz, max vacsora lesz a hímből. Gondoltam én! Nagyon boldog De rámcáfoltak. 2014 szeptemberétől 2015 februárjáig együtt éltek békességben hol egy üregben, hol pedig külön üregben. Szépen kezdett hízni a nőstény, ezért vettem ki tőle a hímet és február végén kokont is rakott. Rá egy hónapra vettem el a kokont, ekkor még csak peték voltak benne. Átraktam őket keltetni, azonban sajnos csak 5 db-ot sikerül egészségesen felneveltem 1 vedlésesig.

davidoka
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Szept. 14. Hétf., 05:36    Hozzászólás témája: idéz

Ejj, de kár! Szomor?
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Szept. 12. Szomb., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

Rossz hír... Szerintem túl nagy volt a pára és a peték elkezdtek berohadni... Amennyit tudtam, megmentettem, inkubátorba raktam, remélem kikelnek😕
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Szept. 05. Szomb., 08:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszi. Én is bízom benne hogy sikeres lesz.
Eladó lesz mindenből, bár a metánál még az se biztos hogy lesz kokon.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Szept. 04. Pént., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Nagyszerű, szorítunk, hogy minden rendben menjen! Később lesznek eladó kicsik? (Mindkét fajból?)
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Szept. 02. Szer., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Hali. Mint azt mondtam, leírom a fejleményeket. A párzás óta a nőstinek igen csak megjött az étvágya, nem győztem etetni. Ezt jó jelnek véltem. Kb 2 hete az üregét elhagyta, átforgatta az egész talajt, aztán leszőtte. Furcsa, hogy nem csinált újabb lakóüreget, csak tele szőtt mindent. Végül mára elkészítette a kokont, ami picit váratlanul ért. Eddig úgy néz ki, minden rendben, szorgalmasan tartogatja és védi a kokont😊 Remélem minden jól alakul és sok kis szőrmók lesz az eredmény. Addig is reménykedek, hogy közben a P. metallica csajszim is kedvet kap a kokonrakáshoz, mert március óta várom már😃
Folyt. köv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Júl. 15. Szer., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, örülök hogy hasznosnak találtad. Én mondjuk annak örülnék a legjobban, ha minden fajhoz lenne ilyen vagy hasonló leírás. Amint lesznek fejlemények, megírom azt is. Saját magamból kiindulva tudom, hogy aki életében először próbálkozik egy adott faj szaporításával, annak az ilyen irományok óriási segítséget jelentenek. Remélem nemsokára kokon is lesz, és megoszthatom másokkal a tapasztalataimat. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Júl. 09. Csüt., 20:50    Hozzászólás témája: idéz

Gratulálok a sikeres akcióhoz, és köszönjük a leírást! Mosoly
Szuper, újabb értékes tapasztalati tudással gazdagítottad a fórumot!

Várjuk a fejleményekről a beszámolót!
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Júl. 09. Csüt., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Hali. Közben sikeresen megtörtént a párzás 😉 Kiderült, hogy a nőstény koránt sem akar még vedleni, és kajál ezerrel. Amikor hozzám került a hím, ráraktam a dobozát a nőstény helyére. Hajnali egykor arra lettem figyelmes, hogy az egyik pókom úgy dobol, mint egy építkezésen a munkások a réselővel...legnagyobb örömömre XD Körbenéztem, hogy melyik is lehet az, és kiderült hogy az aureo nősti, deolyan szinten, hogy majdnem kiszakadt a tároló oldala. Megérezhette valahogy, hogy ott a hím felette. Ami azért is érdekes, mert a hím még friss és ropogós volt és spermahálót még nem csinált, így a dobolásra nem is válaszolt semmit. Július 7-én reggel 5kor a hím megszőtte élete első spermahálóját, így másnap délután átküzdöttük tesómmal a nőstényhez. Apró mérete ellenére tőből karletépős hangulatban volt. A nőstény helyére védekező pózban került át, majd fél óra múlva leengedte a lábait😊 Amikor megmozdult, a nőstény lassan előjött vadul dobolva. Semmi agressziót nem mutatott a hím felé, csak dobolva odasétált és elkezdődött az akció. A hím megpróbált megfelelően elhelyezkedni, kitámasztani a nőstényt, ahogy azt illik is 😊 Mivel a hím menet közben egyre kisebb helyre szorult, pont a nőstény üregének egyik bejárata fölé, párszor rácsapott a nőstény csáprágóira, igy késztetve picit hátrálásra. Aztán a hím sikerrel járt. Megfelelően kitámasztotta a nőstit, elkezdett az előteste alatt dobolni, így a nősti kicsit megemelkedett, a hím gyorsan megkereste az ivarnyílást és mind a két bulbus-ával betalált. Ekkor úgy megemelte a nőstényt, hogy alig érte a lába a földet XD Vagyis ezesetben a kókuszrostot. 1-2 másodperccel ezután békésen szétváltak.
Remélem nemsokára sikeres kokont rak a csajszi.Érdekes volt látni, hogy mekkora a méretbeli különbség a hím és nőstény között. Tudtam, hogy a hím sokkal kisebb, de amikor a nőstény előjött az üregéből, rendesen azt hittem, hogy ebből vacsi lesz. Konkrét nagyobb kajaállatokat kap, mint amekkora a hím testmérete XD De szerencsére semmi rossz nem történt.
Amint lesz valami fejlemény, azt megírom. Most reménykedek, hogy minden jól fog sikerülni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 30. Kedd., 14:17    Hozzászólás témája: Ornithoctonus aureotibialis szaporítása idéz

Üdv. Nemsokára levedlik az aureotibialis nőstényem, és megkapja élete első udvarlóját. Viszont aki már szaporította ezt a fajt, elláthatna infóval és adatokkal. A párzástól a kicsik 1v-be vedléséig minden infónak örülnék, pl a nőstény vedlése után mennyi idővel volt a párzás, párzásról infók, a kokonrakásig és bontásig eltelt idő, stb. Köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu