Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 31 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Sáskák, szöcskék, tücskök

Sáskák, szöcskék, tücskök

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 09. Kedd., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Wini, nem is értelek... alig van gondod velük! Nagyon boldog

Én csak 5 darabot vettem, kicsit én is tartottam tőle, hogy nagyobb lesz a fogyás az indokoltnál a napok múltával, de nem volt gond. 5 nap alatt 5-öt tolt be a parahybana, és izgi figyelni, milyen technikásan vadászik!
A kereskedésben, amit találtam, vannak sáskák (nagyok) is, meg gyászkukacok, csokicsótik, perui csótik a tücskön kívül. Itthon tartok dubiát és lisztbogarat+kukacokat. Aztán ahogy őkelme kívánja, úgy etetem, ne legyen csömöre.
Napi öröm-bódottá: a genim sikeresen levedlett, a bőre romokban, de ő maga tökéletes szép!

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jún. 09. Kedd., 05:19    Hozzászólás témája: idéz

A barna tücskök azért nem annnyira kannibálok és a póknak is inkább a feketék mennek neki. Arra jók, hogy kicsit változatosabbá tegye az étrendet a csótány mellé, (meg a vadászatot a póknak) de fő tápláléknak én sem ajánlanám.
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jún. 08. Hétf., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Az a bajom a tücskökkel, hogy hangosak, büdösek, kannibálok, ha olyanjuk van neki mennek a póknak, ugrálnak, nem túl jó a tápértékük, a nagy részük kitin, stb. Ezeken kívül igazából nem sok bajom van velük Nagyon boldog
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Jún. 06. Szomb., 08:00    Hozzászólás témája: idéz

Én is tegnap vettem 100 db tücsköt... többek között... "Magas" akváriumban tartom őket, nem ugrálnak ki, nekem ők is aranyosak, bár elég hangosak! (Mondjuk a klasszikus zenének sem vagyok ellene, azóta jobban is alszom Nagyon boldog ) Tápértékre messze elmarad a csótány mellett, de ha minden kötél szakad, meg amúgy is, jól jöhetnek...

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 05. Pént., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Miért utálod a tücsköt? Volt vele valamilyen rossz tapasztalatod?
Nekem dubiám és lisztkukacok vannak itthon, és rendre megnyomorgatott fejű dubiával kínálom az állataimat, mert sok jót olvastam a tápértékéről.Viszont az egyik pókom finnyás lett... két dubiát elfogyasztott, és azóta csak megnézte a beadott csótit, aztán otthagyta és tovább nem foglalkozott vele. Próbáltam kifejlett lisztkukaccal kínálni - odarongyolt, megnézte, otthagyta.

Ma találtam itt a városban egy jól ellátott kereskedést, és vettem 5db "kétlégy" méretű barna tücsköt! Bedobtam ennek a finnyogónak egyet, és izgatott vadászat szemtanúja lehettem - már eszi is! Nagyon boldog
Nem akarok erre a táplálékra teljesen ráállni, de a változatosság, úgy tűnik, a pókot is gyönyörködteti...?
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jún. 04. Csüt., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Én speciel gyűlölöm a tücsköket, ezért jó ideje szinte csak csótánnyal etetek Nagyon boldog Jobb a tápértéke, halkabb, aranyosabb, szebb, stb. Mosoly Elég jól ugranak, ha nem is a szélrózsa minden irányába, de 1-2 elslisszolhat Nagyon boldog Én azt csináltam, hogy egy magas falú, műanyag vödörben tartottam őket. Abból sem kimászni, sem kiugrani nem bírtak, jól szellőzött a helyük, könnyű volt őket kihalászni Mosoly
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 04. Csüt., 21:03    Hozzászólás témája: idéz

Pókjaim étrendjének változatosabbá tétele érdekében nagyon fontolgatom, hogy beszerzek egy adag barna tücsköt. Soha nem volt még közöm ilyen rovarokhoz, ezért lenne néhány hangsúlyozottan láma kérdésem:
- ahogy nézem a képeket, ennek az állatféleségnek ugrólába van. Milyen jól tud ugrani?
- mire számítsak, ha kinyitok egy doboz barnatücsköt: 250 tücsök a szélrózsa minden irányába vulkánkitörésként szétspriccel, és két hétig ordítva hegedül a lakás random pontjain vagy annyira nem vészes? Ha fennforog ez a lehetőség, hogy a túróba vegyek ki a dobozból egy-egy példányt anélkül, hogy ellepnék a házat? Van ennek valami trükkje?

Megértő türelmetek köszönöm! Zavarban lev?
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 21. Csüt., 18:32    Hozzászólás témája: idéz

A csótány (pláne a B. dubia) a legjobb póktáplálék, mind a tápértékét, mind a viselkedését tekintve: tele van fehérjével és a pókban sem tesz kárt, mint pl. a tücskök.
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 20. Szer., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Asszem a pókom is veled ért egyet... Ma megkínálta a legkisebbik szöcskelárvával, nekiment, aztán visszahőkölt és többé nem ment a közelébe. Én meg nem erőltettem a dolgot, kiszedtem tőle a lárvát. A nagyobbik kettőt meg már el is engedtem!
És igazad van, nem kockáztatom az esetleges parazitafertőzéseket...
A pók már vigasztalódik egy dubiával. ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 20. Szer., 18:20    Hozzászólás témája: idéz

Én ellene vagyok az idehaza élő rovarokkal való etetésnek. Egyrészt lombszöcskéből is van védett, másrészt a vadbefogott állatok hordozhatnak betegségeket, amibe a pók belehalhat. Sokkal egyszerűbb, jobb és biztonságosabb tenyésztett eleséggel etetni.
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 20. Szer., 05:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Mosoly

A házunk melletti nagy füvest területen tegnap pillanatok alatt sikerült 3 db közepes méretű, még nem teljesen kifejlett zöld lombszöcskét elcsípnünk. Olyan 1,5 - 2 cm-esek.
Tudni kell, hogy ez a nagy, kb. 1/2 hektáros füves rét lakóterületen belül, panelházak között van, szóval itt nincsen permetezés, kiskertek, stb., ez afféle rohangálóhely gyerekeknek, ebeknek, nagyon szép dús füvű domboldal.
Tudom, hogy a zöld lombszöcske ragadozó, így azt tervezem, hogy megnyomorgatom őket feletetés előtt, vagy lefagyasztom (Puding írta korábban másik topikban, hogy lefagyasztott légyméretű (nem vad)tücsökkel etette a kispókikat).

Etet más vadbefogott zsenge zamatos szöcskével/sáskával/lárvákkal most, hogy szezonja van? Mik a tapasztalatai?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
barca007
Újonc

Elküldve: 2014 Máj. 30. Pént., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Nekem 10 nap alatt kelnek ki.Egyébként nem kell a háló,nem szedik ki a földet
Vissza az elejére
Profil üzenet
klicsko
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 08. Szomb., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

köszi Mosoly remélem sikerül szaporítani őket. majd keresek valami fémhálót. érdekes hogy ezek nem zabálják egymást, mint pl a fekete tücsik. remélem ez így is marad Mosoly addigis elhalmozom őket mindenféle földi jóval, a csótikat meg kimélem. am nyáron találtam olyasmi tücsiket mint a mezei, de kisebbek voltak az imágók és rövidebb szárnyuk volt.. nem tudja valaki, hogy ők mik voltak? kb olyan varnatücsi méretűre nőttek. feketék voltak azok is, de más volt a mintájuk.. na azokat sikerült szaporítanom, de egy hét alatt kinyúvadtak a picik mert nem voltam otthon, és anyám elfelejtette etetni őket... na meg valahogy bekerült hozzájuk egy hangyaleső ami szép kövérre hízott rajtuk :p össz 3 db pici élte túl, azokat meg elengedtem...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 08. Szomb., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Kb. 28°C-on olyan 2 hét alatt kelnek ki. Én a petézős dobozra a régi hangfalam rácsából tettem rá egy darabot, azt garantáltan nem rágják szét Nagyon boldog
klicsko
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 08. Szomb., 10:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Pár napja vettem kb 100db barnatücsit, mert kevés a csótim és így nem azok fogynak Mosoly Raktam be nekik egy "petéződobozt" amit pár nap alatt tele is petéztek (pár napig még bent hagyom) Nagyon boldog Na most lenne két kérdésem.. raktam rá egy hálót, hogy ne kaparják ki belőle a kókuszrostot de persze szétrágják.. ha leszedem róla akkor kibarmolják a kókuszrostot? (mert az a petéknek nem lenne túl jó) :\ A másik, hogy a barnatücsik mennyi idő múlva kelnek? Előre is köszi a válaszokat Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Dodo
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 06. Csüt., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

Győrben a Horváth Diszállat kereskedésben lehet kapni.Tihanyi Árpád út 29.
Vissza az elejére
Profil üzenet
smis
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

szerbusztok nem tudom hogy jó helyre irtam vagy sem csak azt szeretném megkérdezni hogy nem tudja valaki hogy GYÖR-ben hol lehet kapni tücsköt vagy csótányt nagyon fontos lenne
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=124
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Kerestem, de nem találtam Mosoly mindenesetre bocs az offért Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

Annyival kiegészíteném azt amit Szandra írt, hogy 30-35 fokon szaporodnak a legjobban. Szobahőmérsékleten is, de úgy lassabban. Figyelj a párára, hogy ne legyen magas, mert azt nem szeretik. A magas falú doboz alatt azt kell érteni, hogy a berendezés (tojástartók) legmagasabb pontjától olyan 10-15cm-rel legyen magasabb a doboz. Ez valóban fontos, mert a hímek nagyon szeretnek ugrálni és ekkorát tudnak is. A lemezes haltápot tényleg nagyon szeretik, szóval azt keverd össze a kutya/macskatáppal. Jobban jársz ha a tápot összetöröd, mert úgy könnyebben fogyasszák a kicsik.
Még annyit, hogy ezt a hozzászólást nem is ide kellett volna írni, mert van a dubiáknak egy külön topic. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

Én nem vagyok csótánytenyésztő, tartó már inkább de hogy tapasztalt...ha egy fél év tapasztalatnak számít. Semmi különöset nem csinálok velük. Az ágyam alatt vannak mert ott viszonylag sötét van egy áttetsző kényelmesen nagy dobozban, igyekszem minden héten amikor eszembe jut zöldséget és gyümölcsöt adni nekik, az almát nagyon szeretik, de nálam eszik még az epret, a répát, a káposztát, salátát is. Emellett mindig van bent nekik cicatáp és leveled haltáp, Ezzel jól elvannak, teljesen normális tempóban szaporodnak. Egy jó tanács, hogy lehetőleg magas falú dobozt vegyél, mert nekem elég alacsony és előfordult egyszer-kétszer, hogy a hímek feltornázták magukat és a tetejénél a kis résen kipréselték magukat, most ezt megoldottam úgy néz ki, de jobb ha nincsen erre gondod.
Üdv.
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Tapasztalt csótány tartók, esetleg szaporitók irhatnának pár sort arról, hogyan is kell szaporitani ezt a fajt! Argentin csótányról lenne szó. Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 16. Kedd., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Üdv Zombiturmix!

Ez a kérdés inkább lett volna való a bébipókos vagy lisztkukacos topicba, de kérdésedre válaszolva: Igen, valószínűleg meg fogja enni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 16. Kedd., 14:19    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Ha félbe vágok egy lisztkukacot és azt adom a 3 vedléses
B.albopilosumomnak akkor megfogja enni?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Ledes izzó még inkább pénztárca barát. Nagyon boldog
Vissza az elejére
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat.
Hát inkább világítok 12 órán át naponta, 20W-os kompact izzó nem vág földhöz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
BakoMano írta:
Sziasztok
A barna tücsköknek kell fény, konkrétan sötét helyen világítani kell nekik (nem a fűtés miatt)? Mert ahonnan nem hallom a ciripelésüket az a helység egész nap sötét.

Ha nem tenyészted őket és mindig csak egy pér darabot tartasz amiket hamar feletetsz akkor nem. Hosszútávon ha tücskökkel tervezel szerintem szerelj be valami lámpát, vagy tarts csótányokat, ők a sötétet szeretik, csak meleg legyen.
Üdv.

Szerintem hosszútávon is maximum akkor kell nekik lámpa, amikor télen fűteni kell nekik. Abból kiindulva, hogy ők is este aktívak, nem hisze, hogy probléma lenne ha nincs világítás. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

BakoMano írta:
Sziasztok
A barna tücsköknek kell fény, konkrétan sötét helyen világítani kell nekik (nem a fűtés miatt)? Mert ahonnan nem hallom a ciripelésüket az a helység egész nap sötét.

Ha nem tenyészted őket és mindig csak egy pér darabot tartasz amiket hamar feletetsz akkor nem. Hosszútávon ha tücskökkel tervezel szerintem szerelj be valami lámpát, vagy tarts csótányokat, ők a sötétet szeretik, csak meleg legyen.
Üdv.
Norbii20
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a sok hasznos tanácsot srácok! Nagyon boldog
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

zombiturmix írta:
Sziasztok!
Szerintetek ha a 3 vedléses B.albopilosumnak adnék hangya méretű tücsköt és benthagynám akkor nem fogja a pókot bántani?

Helló!

Ha nem eszi meg 24 órán belül akkor én kivenném a helyedben. Egyrészt így nem okoz kárt a pókodban másrészt nem idegesíti a pókod ha esetleg vedléshez készülne.

Nálam 2-3 óra "türelmi" idő van etetéskor. Ha akkor is ott flangál a kaja, az azt jelenti, hogy ő méltósága nem is igazán éhes. olyankor kénytelen pár napot várni az újabb lehetőségig. Legalábbis én így értelmezem Nevet?

Mondjuk egy idő után zsigerből jön, hogy mikor utasítja vissza a kaját szimpla jóllakottság miatt és mikor a vedlés miatt. ---- Főleg ha a vedlésnaplóból puskázom Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szerintetek ha a 3 vedléses B.albopilosumnak adnék hangya méretű tücsköt és benthagynám akkor nem fogja a pókot bántani?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 13. Szomb., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Ravager írta:
Norbii20 írta:
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni h a tücsköknek lehet-e barackot adni? Mosoly

Szerintem nem érdemes. Én egyszer cseresznyét adtam a tücsköknek, de az egy nap után tiszta penész lett. d'oh!
Gondolom a barack is hasonlóan viselkedik... Forg? szemek
Leginkább almát érdemes adni nekik. Nálam az legalább három napig jó szokott lenni. Mosoly
Lassan pedig lesz nyári alma. Na, azt tuti szeretni fogják.

A cseresznye konkrétan az egyik leghamarabb romló valami Zavart Ezzel együtt nálam soha nincs bent 24-36 óránál tovább semmi. Még a nehezebben romló dolgok sem, inkább cserélem. Az én eleségállataim a friss salátára és a répára "esküsznek". Persze a szükség nagy úr, ha nincs belőle, akkor kapnak mást. Ha nagyon "itatni" akarom őket, akkor az uborka tökéletes megoldás. - Hangsúlyozom, hogy nálam, mindenkinek meg van a maga bevált módszere. - De mostanában kapnak friss finom barackot is. Az is lédús, de tény, amit este beteszek azt másnap délelőtt kiveszem. Na, nehogy mán' a tücsik meg a csótányok berúgjanak a cefrétől, aztán meg pókoknak összeakad a lábuk Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 13. Szomb., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Norbii20 írta:

Szerintem nem érdemes. Én egyszer cseresznyét adtam a tücsköknek, de az egy nap után tiszta penész lett. d'oh!
Gondolom a barack is hasonlóan viselkedik... Forg? szemek
Leginkább almát érdemes adni nekik. Nálam az legalább három napig jó szokott lenni. Mosoly
Lassan pedig lesz nyári alma. Na, azt tuti szeretni fogják.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 13. Szomb., 12:43    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Norbii20 írta:

Nagyon boldog inkább lekvárt főznél belőle Mosoly

Lehet Laza

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is..... Ne pazarold azt a barackot Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 13. Szomb., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

Norbii20 írta:

Nagyon boldog inkább lekvárt főznél belőle Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Norbii20
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 13. Szomb., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 18. Kedd., 12:12    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem az egészségesnek tűnő tücsköket rakd át egy másik egy dobozba és figyeld őket egy-két hétig. Monndhatni menjenek "karanténba", persze normális körülmények mellett. Ha ott is elkezdenek pusztulni, akkor szerintem nem érdemes etetni velük. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jún. 18. Kedd., 09:16    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Rosszul mértem fel egy helység alkalmasságát a tücsköknek ilyen melegben, és eléggé bepenészedett a doboz alja amiben a tücskök voltak, így kb a fele el is pusztult. A maradékot áttehetem egy másik dobozba, és ugyanúgy mehetnek tápláléknak, vagy már azokat is inkább hanyagoljam?
Vissza az elejére
Profil üzenet
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

Nekem konkrétan a 7 pókból csak egy kapja el szinte azonnal a tücsköt, a többi mindig csak reggelre végez velük.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 14. Hétf., 00:02    Hozzászólás témája: idéz

Jól beszél Vikesz. Én hagytam már bent tücsköt, csótányt és semmi baj nem lett. Sőt ha jól tudom akkor némelyik pók jobban szeret éjszaka vadászni/enni.
Vissza az elejére
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Thothoo írta:
Szép estét,

ha fiatal póknál bennhagyjuk estére az le nem mart tücsköt, akkor árthat a póknak? Ki kell venni, vagy maradhat?

Thothoo

Szia Mosoly

En volt mar, hogy hagytam, de vegig is izgultam az ejszakat, nehogy valami baja legyen a poknak. Elvileg ha nem eppen vedleni keszül, nem lesz gond.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Thothoo
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Szép estét,

ha fiatal póknál bennhagyjuk estére az le nem mart tücsköt, akkor árthat a póknak? Ki kell venni, vagy maradhat?

Thothoo
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Nov. 21. Szer., 17:23    Hozzászólás témája: idéz

boloka írta:
A tücskök szét tudják rágni még a kemény műanyagot is.
Inkább mással próbálkozz.

hát ez nem jó hír:C nemtudom hogy létezik e annyira sűrű drótháló, még max a konyhai nyeles szűrőre gondoltam, bár az kicsit drága cucc erre a célra:l
Vissza az elejére
Profil üzenet
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 21. Szer., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

A tücskök szét tudják rágni még a kemény műanyagot is.
Inkább mással próbálkozz.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Nov. 21. Szer., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

tücsi vagy csóti "tenyészládában" a szellőzésnél jó hogyha üvegszálas szunyoghálot használok? vagy ezt is át tudják rágni?

köszi elöre is
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 07. Vas., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
mcrage írta:
Egy nagyon hülye kérdés következik, de sajnálom kíváncsi vagyok!

A kisméretű tücskök is tudnak ciripelni vagy csak az ivarérett hím egyedek?

Csak az imágó hímek.

Ezek szerint a félcentis tücskök még nem, köszönöm a választ.
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 07. Vas., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:

Csak az imágó hímek.
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Okt. 07. Vas., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Szept. 02. Vas., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Nekem a sáskát (azt hiszem Schistocerca gregaria) nem voltak hajlandóak megenni a pókjaim, csak a genik, a para, és a blondik ették meg őket, a többi rárontott, de ahogy észrevették, hogy sáska, ott is hagyták, amikor még volt muticusom, ő csinált olyat, hogy elkapta, de nem ölte meg, hanem kidobta az üregből. Csótánnyal eddig nekem nem volt probléma, minden pókom megeszi, csak nem olyan "lelkesen", mint a tücsköt, de pl. a blondik meg a canceridesem viszont úgy vettem észre, hogy kifejezetten imádják (argentin és perui csótányt vettem eddig, de valamelyiket tartani is fogom nemsokára).

Mondjuk én a sáskát nem próbáltam még, főleg hogy mi felénk nem lehet kapni boltban, rendelni meg nem akarok, mert pár darabért nem szeretnék postaköltséget fizetni. Börzén meg szerintem nem lehet kapni kis kiszerelésben.
Amúgy a perui csótányok tartása nem körülményes?
Mondjuk pont ma tapasztaltam, hogy az én pókom a gyászbogárlárvát nem szereti, kicsit rugdosta ide-oda és egy 10 perc múlva kezdte el enni. Ilyet még nem igen csinált semmivel.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu