Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vajon ez mi lehet?

Vajon ez mi lehet?

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rambo1
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 22. Szer., 18:53    Hozzászólás témája: idéz

Végül is nem mertem megtenni... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 18:52    Hozzászólás témája: idéz

rambo1 írta:
Üdv Antaryon!
És mindenki másnak is üdvözlet! Először is, elnézést az előző "cikkem" külalakjáért, de mobilról írtam, és annak a "simogatása" nem az én ujjaimhoz van kitalálva. Meg a türelmemhez sem... A képfeltöltés meg esélytelen, mert itt meg sem találom, hová kellene "kattintani", hogy feltöltést lehessen csinálni. Mobil számra küldök inkább, saját költségen képet, ha valakit érdekel, igaz segítő szándéktól vezérelve.

Visszatérve: Az a " nyúzás "a potrohán nem a vedlés előtti szőr-lerugdalás, ezt egyértelműen látszik. Tényleg úgy néz ki, mint mikor az ember pofára esik, és lehorzsolja a térdét-könyökét. Na, most mindenesetre elkapom, ?tlet és megkenem mondjuk Neogranormonnal. Csak nem ért neki?

Jók legyetek, havat-jeget ne egyetek! Rambo

Én inkább nem tenném Nagyon boldog

axel.blankmarket@gmail.com e-mail címre küldjél inkább képet!
rambo1
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 17:04    Hozzászólás témája: idéz

Üdv Antaryon!
És mindenki másnak is üdvözlet! Először is, elnézést az előző "cikkem" külalakjáért, de mobilról írtam, és annak a "simogatása" nem az én ujjaimhoz van kitalálva. Meg a türelmemhez sem... A képfeltöltés meg esélytelen, mert itt meg sem találom, hová kellene "kattintani", hogy feltöltést lehessen csinálni. Mobil számra küldök inkább, saját költségen képet, ha valakit érdekel, igaz segítő szándéktól vezérelve.

Visszatérve: Az a " nyúzás "a potrohán nem a vedlés előtti szőr-lerugdalás, ezt egyértelműen látszik. Tényleg úgy néz ki, mint mikor az ember pofára esik, és lehorzsolja a térdét-könyökét. Na, most mindenesetre elkapom, ?tlet és megkenem mondjuk Neogranormonnal. Csak nem ért neki?

Jók legyetek, havat-jeget ne egyetek! Rambo
Vissza az elejére
Profil üzenet
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

[quote="rambo1"]Szép napot! Gondom a kövezkező: Grammostola pulchripesy "című" Nagyon boldog pókomat hetel óza nem láttam kajázni.Kb.12-15 cm. láb fesztávolsága, nem tudom,hogy hány vedléses,de serint adult, vagy aduláshoz közeli állapotbban lehet. Szóval, az étvágytalanság nem is feszitett különösebben. Viszont, mint kiderült, maradt bbent nála rejtve-fedve tücsök, meg argentin csótány. Tegnapelött vettem észre, hogy a potrohaolyan,mint amikor lenyúzza azember a térdét, és valami fehéres is látszik ennek a "nyúzásnak" a szélén. Csinaltam telóval képet,megpróbálomm ide felrakni, de nem biztos, hogy sikerül, mert igen gyökér vagypk az ilyesmihez Zavarban lev? Zavarban lev? Szóval, segítsetek ha lehet Pray Pray/quote> kéfeltöltés, válogass a linkek közül)!

Ha nem lenne a fehér valami, azt mondanám vedléshez készül, mert akkor szokta lerugdosni magáról a szőrt.
A két bentfelejtett eleségállat elvileg nem kártékony a pókra nézve, legalábbis merem remélni, hogy nem fekete tücsökkel eteted, mert az életveszélyes a pókra nézve.
Én nem is nagyon adok nekik 100%-os eleséget, bár az enyémek még közelében sincsenek az adult kornak. Megroppantott fejjel is napokig vergődik az eleségállat, így könnyen megtalálja a póük, viszont rá nézve nem veszélyes. Általában estére adom nekik a kaját, és reggel jól átnézem a terkót, kiszedem a maradékot.

Ha meg lesz a kép, tudok többet is segíteni, de így nehéz.
rambo1
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 13:49    Hozzászólás témája: idéz

Szép napot! Gondom a kövezkező: Grammostola pulchripesy "című" Nagyon boldog pókomat hetel óza nem láttam kajázni.Kb.12-15 cm. láb fesztávolsága, nem tudom,hogy hány vedléses,de serint adult, vagy aduláshoz közeli állapotbban lehet. Szóval, az étvágytalanság nem is feszitett különösebben. Viszont, mint kiderült, maradt bbent nála rejtve-fedve tücsök, meg argentin csótány. Tegnapelött vettem észre, hogy a potrohaolyan,mint amikor lenyúzza azember a térdét, és valami fehéres is látszik ennek a "nyúzásnak" a szélén. Csinaltam telóval képet,megpróbálomm ide felrakni, de nem biztos, hogy sikerül, mert igen gyökér vagypk az ilyesmihez Zavarban lev? Zavarban lev? Szóval, segítsetek ha lehet Pray Pray
Vissza az elejére
Profil üzenet
rambo1
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 21. Kedd., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Szép napot! Gondom a kövezkező: Grammostola pulchries "című" Nagyon boldog pókomat hetel óza nem láttam b. Kb.12-15 cm. láb fesztávolsága, nem tudom,hogy hány vedléses,de serint adult, vagy aduláshoz közeli állapotbban lehet. Szóval, az étvágytalanság nem is feszitett különösebben. Viszont, mint kiderült, maradt bbent nála rejtve-fedve tücsök, meg argentin csótány. Tegnapelött vettem észre, hogy a potrohaolyan,mint amikor lenyúzza az ebee a térdét, és valami fehéres is látszik ennek a "nyúzásnak" a szélén. Csinaltam telóval képet,megpróbálomm ide felrakni, de nem biztos, hogy sikerül, mert igen gyökér vagypk az ilyesmihez Zavarban lev? Zavarban lev? Szòval, segítsetek ha lehet Pray Pray
Vissza az elejére
Profil üzenet
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

Sh4rk24 -nek:
Mondjuk másnak is hasznos lehet.
Takarításhoz és a féreglárvák kiirtásához megpróbálkozhatsz egy hexasept nevű vízoldékony fertőtlenítőszerrel. Elméletileg a póknak sem tesz jót de mivel vízoldékony így könnyen ki tudod öblíteni a terkóból, higítva mindenhová bejut és kiirtja a kórokozókat. Madaraknál, fácántelepen használtuk ahol nagyon fontos a paraziták így a nematoda-k kiirtása. Hatásosnak kell lennie. De állat egészségügyi boltban tudnak biztos adni valami hasonlót ha ez pont nincs is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

Sarga az valoszinüleg gomba lesz. Ha nem megfelelö a szellözés,általában akkor üti fel a fejét!
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 15:55    Hozzászólás témája: idéz

Valószínűleg penész vagy valami más telepes gombafaj...ha csak nem az ürüléke! Nagyon boldog
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

Heló!

A genim talaján megjelent néhány apró sárgás-fehéres folt.
Azt szeretném tudni hogy mik ezek?

Válaszokat előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sh4rk24
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 26. Szomb., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Ma délelött 11:00 kor elaltattam Sárit a fagyasztóban.
Köszi a segítséget, legalább nem szenved.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
És esetleg a terkó/doboz/tartó megmikrózása, ha lehetséges? Az segíthet?

Amennyire hallottam a 40%-os sósavoldat sem pusztitotta ki a Nematoda dauer lárváit, nagyon nagyon erős tisztitó-fertőtlenítőszerekkel (mint amilyeneket pl a kórházakban alkalmaznak) lehet csak kiirtani. persze idövel maguktól is elpusztulnak, azt hiszem ez nagyjából fél év
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

És esetleg a terkó/doboz/tartó megmikrózása, ha lehetséges? Az segíthet?
Profil üzenet msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 14:07    Hozzászólás témája: idéz

Sh4rk24 írta:
Hát köszönöm. Szomor?

Akkor nem érdemes küzdeni ellene.

Akkor földcsere mindnél. Sári már karanténban van sima hordozó föld nélkül.

Köszönöm.

a földcsere kevés, ahogy irtam, át is kell rakni máshová. a féreglárvák szabad szemmel nem láthatóak, ott lehetnek a terkok falán is stb. kiirtásuk igen nehéz, nagyon erős tisztítószerek kellenek hozzá. biztonságosabb másik helyre, mondjuk egy eddig nem használt dobozba rakni.
Sh4rk24
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Hát köszönöm. Szomor?

Akkor nem érdemes küzdeni ellene.

Akkor földcsere mindnél. Sári már karanténban van sima hordozó föld nélkül.

Köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

Sh4rk24 írta:
Szia,

utobbi egy évben a Köki-ben, veszem a kaját. Kérlek ha tudod mi ez segíts nekünk.

Jah van még két másik gyönyörűségem is és egy hím már elpusztult.

elöször egy tanács: ha egy pók nem eszik, akkor egyszerüen nem kell erőltetni. azért evett a vízmegvonás után mert folyadékra volt szüksége és nem tudta máshogy beszerezni,csak az eleségállatból. Ez nem helyes. tudják ök mikor mennyi a számukra megfelelö táplálékmennyiség. éhen halni nem fognak, akár egy évig is jól elvannak táplálkozás nélkül. de a viz fontos!

most a probléma:
nagyon rossz hírem van. a gond nem is a hólyaggal van - bár lehetséges hogy összefügg a fő problémával. amitől a pókod beteg és amitől el fog pusztulni az egy Panagrolaimidae, vagy Panagrolaimus sp családba tartozó Nematoda(fonalféreg) faj elszaporodása a testében,elsősorban a szájszervek belső részein. A betegség letális = Az állat garantáltan menthetetlen, hamarosan elpusztul. Valószinüleg az eleségállattal került be a féreg. Illetve olyan pók által amit esetleg a közelmúltban vásároltál. A betegségnek több tünete van:
Az állat összevissza szövöget, nem táplálkozik, tapogatólábait maga alá húzza. Himeknél megfigyelhető továbbá hogy eltartják magukat a talajtól.
A végső stádiumban a fonalférgek megjelennek a szájszerv külső részén, ez látható a képen is, a méregkarmok alatti fehér csomónak látszó valami formájában. valójában az a fehér csomó sok sok kis féreg. kinagyitva ezt láthatod:

Link

valójában nem maga a féreg az állat pusztulásának oka,hanem az a baktérium amelyet magában hordoz és igy átad a gazdaállatnak.

Ha még van pókod ami nem mutatja az emlitett tüneteket azt azonnal különitsd el, akár külön helységbe is, új doboz/terrárium és komplett talajcsere mellett.
A tapasztalatok szerint nem csak eleségállat útján terjed a fertőzés, a púpos hátú légy melynek petéi a talajjal kerülnek a terráriumba és a pókok által meghagyott kajamaradékkal táplálkozik, szintén terjeszti a betegséget. Az általa egyik terráriumból,dobozból a másikba áthurcolt féreglárvák a pók végbél vagy a légzőnyilások valamelyikén bejutva fertőzik meg az állatot.
ezek a legyek igen aprók, gyakorlatilag a tűszúrta szellőzőnyilásokon is bejuthatnak.

ha van még talán egészséges állatod amelyik nem evett a tücskökből annak ne is adj enni,csak figyeld meg nem mutatja e a tüneteket.

nagy kár az ilyen szép idős állatokért. sajnos a nematoda nem válogat....
Sh4rk24
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia,

utobbi egy évben a Köki-ben, veszem a kaját. Kérlek ha tudod mi ez segíts nekünk.

Jah van még két másik gyönyörűségem is és egy hím már elpusztult.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 10:09    Hozzászólás témája: Re: Vajon ez mi lehet? idéz

Sh4rk24 írta:
Szervusztok,

Sári 2000.03.03 óta él velem. Minden rendben volt vele, de mostanában nagyon lusta volt. Évek tapasztalatával a kajálási szokásai is letisztultak bennem. Ha nem evett hoszabb ideig, csak hagyta a tücsiket, akkor a tálkájába nem adtam vizet ezzel rábírtam a táplálkozásra. (pár nap max egy hét és újra evett. Pára rendben volt. Most is ezzel próbálkoztam, de már fél éve nem evett. Vizett kapott, mert nem vált be a vízmegvonás. Ma viszont sokkal bágyadttab, és fura is, maga alá csúszik a lába, de ha akarja kiveszi. Ma kivettem és megfordítottam, és ez a látvány fogadott. Mondjuk pont iváss után vagyunk, tehát nedves is, de a hólyag szerű dolog nem tettszik. Esetleg ötlet? Azon gondolkodtam, hogy elaltatom szegényt, de nem tudom, hogy szenved e, mert máskor is kihagyott már 6 hónap evést. Előre is köszi!

szia!

elöször is, a fórum szabályzata,hogy be kell mutatkozni, ezt itt pótolhatod:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

másrészt mielött válaszolnék a problémádra, kérdésem: van e más pókod is,illetve hol szoktad vásárolni az eleségállatot?
Sh4rk24
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 25. Pént., 01:32    Hozzászólás témája: Vajon ez mi lehet? idéz

Szervusztok,

Sári 2000.03.03 óta él velem. Minden rendben volt vele, de mostanában nagyon lusta volt. Évek tapasztalatával a kajálási szokásai is letisztultak bennem. Ha nem evett hoszabb ideig, csak hagyta a tücsiket, akkor a tálkájába nem adtam vizet ezzel rábírtam a táplálkozásra. (pár nap max egy hét és újra evett. Pára rendben volt. Most is ezzel próbálkoztam, de már fél éve nem evett. Vizett kapott, mert nem vált be a vízmegvonás. Ma viszont sokkal bágyadttab, és fura is, maga alá csúszik a lába, de ha akarja kiveszi. Ma kivettem és megfordítottam, és ez a látvány fogadott. Mondjuk pont iváss után vagyunk, tehát nedves is, de a hólyag szerű dolog nem tettszik. Esetleg ötlet? Azon gondolkodtam, hogy elaltatom szegényt, de nem tudom, hogy szenved e, mert máskor is kihagyott már 6 hónap evést. Előre is köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu