Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 21 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdő pókász vagyok

Kezdő pókász vagyok

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Hát nemtom...a P. murinus felé hajlanék, mert talajlakó(nemtom ez valahogy biztonságot ad, pedig ugyanúgy felmászik az edényfalra mint egy fánlakó), ami nem annyira zavar az az hogy gyors, mert a Blue-m se lassú, inkább az, hogy mindenhol erősmérgű, agresszív állatnak van leírva(sőt az egyik legagresszívebbnek) és félek, hogy ha hozzám kerülne, akkor még ha semmit se csinált volna is félnék minden hirtelen megmozdulásától, mint a tűztől Vicces Még átgondolom én ezt . Mosoly (talán várok valami békésebbet így még az elején)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Fán lakókat nem tartok, így passzolom a tartásukat Nagyon boldog Egyébként nem nehezebb a tartásuk, csak másabb Mosoly Inkább a kezelhetőségük okozhat némi nehézséget pl. egy talajlakóhoz képest (bár ez sem általánosítható). A P. murinus nem fánlakó, csak az esős évszakban, amikor hömpölyög a víz a földön, akkor másznak fel jobbára a bokrokra. Teljes mértékben a te döntésed, be mered-e vállalni bármelyiket, elég felkészültnek érzed-e magad Kacsint? Mindenesetre a P. murinusok többnyire elég nehezen kezelhetőek Nagyon boldog
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelmáknál is? Ejj... :/ inkább a fánlakóknál olvastam, hogy nagyon durva a helyzet hibrid szempontból. És gondolom a hétköznapi ember ezt a küllem alapján tudja csak megmondani mik az eltérések. Igazából azért kérdeztem rá, mert ugyan nem anyagiak miatt tartok pókokat, de majd egyszer szeretnék pár almot, de viszont ha ezzel rontok az állomány tisztaságán mert pl hibridem van akkor leteszek erről. Bár az Emiliámat már úgy adták el nekem a boltban, hogy ha lesznek kicsik akkor megveszik őket. Mosoly

Ó és még két dolog:
1. Fánlakó pókot mennyivel nehezebb, vagy más tartani mint a talajlakókat?
2. Most nemis drágán lehetőségem nyílna beszerezni egy Psalmopoeus cambridgei-t vagy egy Pterinochilus murinus. Namost, nem régóta tartok pókot és ezek nem kezdő példányok. Csapjak le valamelyikre, vagy inkább várjak még? (mert valszeg a faj nem hal ki addig Mosoly )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 27. Vas., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos elég sok hibrid van... Éppen emiatt nem tudsz tiszta, "feketelábú" Brachypelmát venni (vagans, angustum, epicureanum, sabulosum). De nem csak Brachypelmáknál találkozhatsz ezzel a jelenséggel Aviculariák esetében is előfordulnak hibridek, de talán a Brachypelmáknál a legborzasztóbb a helyzet. B. albopilosum hibridek is szaladgálnak... A legritkább fajok elég képlékeny kategória. Éppen az, amelyik nincs piacon Nagyon boldog Hogy a Brachypelmáknál maradjunk: B. baumgartenit sehol sem találok eladó sorban jelenleg, pedig jó lenne Nagyon boldog De számos faj van, ami gyakorlatilag beszerezhetetlen jelenleg...
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 27. Vas., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Lenne egy fura kérdésem, mert olvastam több helyen a hibridekről, meg hogy a tiszta egyedek bizonyos fajokból nagyon ritkák. Melyek azok a fajok, amiknél már "veszélyes" mennyiségű a hibridek száma a piacon(legyenek azok direktek, vagy véletlen hibridek), és melyek a legritkább, legnehezebben beszerezhető fajok kishazánkban, és úgy világszerte?

A témám talán nem ide kapcsolódik közvetlenül, de gondoltam hátha belefér még, ha mégsem akkor bocs.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 16. Szer., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
novemberben lesz egy éve, hogy nem eszik
Na az szép. Remélem Emi nem húzza el addig,legalább így előszörre ne. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 16. Szer., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Türelem rozsdát terem Nagyon boldog Nem tudom, meséltem-e, hogy a hím B. smithim tavaly július óta nem vedlett, novemberben lesz egy éve, hogy nem eszik Nagyon boldog
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 15. Kedd., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
Én is csak akkor látom gyorsabban mozogni az emiliáimat, amikor vadásznak, egyébként lusta dögök
Na ez ma nekem is megvolt Mosoly Bár ez azt jelenti, hogy akkor mégse fog vedleni mostanság :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 13. Vas., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

A Brachypelmák az örök kedvenceim Mosoly Egy Chilobrachysnál lényegesen nyugisabbak, ez tény Nagyon boldog Vedlés előtt ráadásul még jobban belassulnak, így van ez rendjén Mosoly Én is csak akkor látom gyorsabban mozogni az emiliáimat, amikor vadásznak, egyébként lusta dögök Nagyon boldog
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 13. Vas., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
így a sok lyuknak igazából a talaj miatt van funkciója,
Ez így nekem is eszembe jutott, részben a másik kis slingem(vietnam blue) miatt, akinek a dobozkája a talajszint alatt is ki van lyukasztva, ezért a nagy doboz aljára is raktam egy sort hátha jobban szellőzik a talaj.

Ma pont belefutottam egy másik topicban az emiliás hozzászólásaidba, na azután tudtam, hogy jó helyen járok. Nagyon boldog És remélem tényleg nem lesz baj, vele szemben inkább azért vannak paráim, mert a kis izgága kékhez képest ő olyan tunyának látszik. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 13. Vas., 19:22    Hozzászólás témája: idéz

A B. emilia miatt ne aggódj, feltalálja magát Kacsint? Ahogy magam elé képzelem a dobozt, így teljesen tökéletes a szellőzés. Nagyon minimális a pókok oxigén igénye, így a sok lyuknak igazából a talaj miatt van funkciója, nem a pók szükségletei miatt. Az, hogy nem látod inni a pókot, nem jelent semmit Mosoly Egyrészt éjszaka aktívak, másrészt gondolom nem állsz 0-24 őrséget mellette Nagyon boldog Kialakítja magának a kényelmes kis helyét, ahogy neki jó Mosoly Ha te nem is fogod látni benne a logikát, vagy komfortot, a pók tudja, hogyan jó neki Mosoly
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 13. Vas., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Na közben lett még pár parám, ha nem baj már azt is ide öntöm Mosoly Nasszóval kb. két napja raktam a kb 2,5 cm hosszúságú emiliámat egy 11x17 cm-es tárolódobozba. Az első kérdésem, hogyelég-e ennek a tetejére kb 1-1,5 centinként egy fogpiszkálónyi lyuk a tető szélén és egy sor a tető közepén?(a vajasdobozban amiben vettem egy sima villa volt belenyomva és lényegében 4 lyuknyi szellőztetés volt) A doboz oldalán is van az "oldalkapcsolatoknál" beszúrva vagy 3 csatlakozásonként (a láthatóság miatt az oldalakon keresztbe nem akartam szúrkálni). Mivel észrevettem az "ennél tipikusabb nemis lehetne" vedlés foltot rajta ezért a pára után félni kezdtem hogy vajon szellőzik-e elléggé a helye. A másik ami talán "gond" lehet, hogy berakáskor ugyan teljesen elfogadta a vackot amit csináltam neki, azóta már két napja a talaj legfelső lapos pontján üldögél, és így majdhogynem hozzáér a pók a fedélhez. Ha végül ez a terület lesz az "ürege", akkor nem lesz probléma a fedő mozgatása? Vagy ez még az új hely megszokása miatt van? Van vize is de eddig nem nagyon ivott, amit így a vedlés küszöbén aggasztónak tartok és félek a költöztetésnek van hozzá köze. (a költöztetéssel nem tudtam megvárni a vedlést, mert szörnyen kicsi dobozban kaptam, meg és féltem ez több kért okoz)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 12. Szomb., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Kókuszrosttal kezdem én is. Nálam hajlamosabb volt a penészedésre, mint a tőzeg, ezért cserélgettem a részt, amit benedvesítettem, így nem volt gond.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 12. Szomb., 09:16    Hozzászólás témája: idéz

Én most kókuszrosttal kezdtem. Az mennyire gombásodós? :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 11. Pént., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Az egész kicsiknél vízipisztolyt használok, ezt elfelejtettem mondani Nagyon boldog Marha jól lehet vele célozni, és nem kell aggódni, hogy túl sok víz jut a talajra Kacsint? Mocsarat természetesen nem szoktam csinálni, csak annyi vizet locsolok, hogy a talaj egy része mindig nedves legyen. Nem kötöm konkrét időpontokhoz a locsolkodást, akkor nedvesítek, ha kezd száradni a talaj. Tőzeget használok, ami savas közeget biztosít, amit nem díjaznak a gombák, így a penészt is megúszom, ha mégis több víz kerülne a földre, illetve a dobozok, terkók szellőzésére is odafigyelek.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 11. Pént., 17:05    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Köszi a választ. Valóban mivel kisebb pókjaim vannak én is azt tapasztalom, hogy a permet lényegében csak akkor nem éri őket ha az üregükben vannak, akárhogy is célzok vele. A belocsolást kipróbálom majd, bár idegenkedek tőle, mert mindig a "ha túl sok víz van a talajban gombásodik" mondat ugrik be rögtön. A gyakoriság nálad beütemezett, vagy ha már látod a föld színén hogy száraz akkor locsolsz újra? Ja igen és gondolom a locsolásnál is annyi vizet használsz hogy egészséges élénkbarna legyen a talaj és ne cuppogósan nedves.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 11. Pént., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A pára véleményem szerint mindenkinél hasonló kérdéseket vet fel Nagyon boldog Nem egyszerű... Nagyon boldog

Leírom, én hogyan szoktam, és eldöntheted, neked szimpatikus-e ez a megoldás Mosoly

Páratartalmat abszolút nem mérek, felesleges. Az itató természetesen befolyásolja a terrárium páratartalmát mérettől, hőmérséklettől függően. Én a kicsiknél (fajtól függően) a talaj egy bizonyos részét belocsolom vízzel és kész. A spiccelést nem szeretem, mert ráfújom a vizet a pókra, zavarja, túl gyakran kell csinálni, stb... A nagyoknál van bent itató, emellett az itató körül a talajt nedvesítem az adott faj igényei szerint. Vedlés előtt bátrabban locsolom a talajt, de akkor is hagyok száraz területet. A víz szépen leszivárog, ha csak simán belocsolod, így pedig a talaj jobban tartja a nedvességet.

Röviden talán ennyit Mosoly Ha kérdésed van, írj bátran! Kacsint?
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 10. Csüt., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Egy szűk hónapja kezdtem el pókot tartani. Mindent rendben tudok tartani de a páratartalom lassan a mumusom lett.
Kéne egy kis útmutató arról, hogy:
-Milyen gyakran kell permetezni?
-Mennyire mélyen kell benedvesíteni a talajt? Csak a felületre spricceltek 1-2-t, vagy a felső réteget teljesen benedvesítitek?
-A pókoknál a százalékos páratartalom igény kb mekkora talaji permetezést követel meg? Tehát mekkora talajt fújjak le mondjuk egy 60%-ot igénylő állatnál és mennyit egy 80%-osnál?
-És legvégül, mennyire befolyásolja az egészet ha van egy itató is a terráriumban?

Bocs, ha irritálóan alapot kérdezek, de az elvem, hogy inkább kérdezzek hülyeséget, minthogy csináljak hülyeséget. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 20. Szer., 04:56    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat! Végül is ráhagytam a pókra a dolgot, jobban tudja, mi a jó neki. A talaj területének kb. 1/4-e van átnedvesítve, ehhez jön a póki "saját nedvesítésű" része az itatótál helyén, a többi száraz.

Meglestem amikor rámolt, irtó cuki, ahogy a rágói között cipeli a kis csomócska tőzeget. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 19. Kedd., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Az itató betemetése többnyire a magas páratartalomra utal Kacsint?
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 19. Kedd., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

AVE!

Nálam néha a parahybana csinálja ezt, pedig szinte mindig ugyanannyi vize van és kb. ugyanannyi a páratartalom is. Néha belemászik az itatótáljába és benne dekkol, olykor napokig a közelébe se megy. Volt olyan is, hogy az egyik sarokból kikaparta szinte az összes tőzeget, aztán meg nem is jár arra... Szerintem csak mikor milyen kedvük van.

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 19. Kedd., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kb. 6 vedléses geniculatám telehordta az itatótálkáját tőzeggel.
Ennek a kiváltó oka mi? Túl párás a terkó és így szünteti meg a nyílt víztereket a pók, vagy pont túl alacsonynak érzi a páratartalmat és azért hordja a tőzeget a tálkába, hogy az átnedvesedve jobb mikroklímát adjon?

K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2015 Márc. 20. Pént., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

7R4N3 írta:
Sziasztok, lehet hogy hülyeség, de megkérdezem: a hangosan való zenehallgatás hatással van e a Smithimre, vagy úgy általában a Pókokra, ha mondjuk egy 20 négyzetméteres szobában van mindkettő?
(persze a pók nem közvetlen a hangszóró közelében van, olyan 5 méterre)

olyan 100-110 decibel-re gondolok

Szia!

Itt találsz néhány ezzel kapcsolatos választ!

Üdv,
Dudu
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2015 Márc. 17. Kedd., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, lehet hogy hülyeség, de megkérdezem: a hangosan való zenehallgatás hatással van e a Smithimre, vagy úgy általában a Pókokra, ha mondjuk egy 20 négyzetméteres szobában van mindkettő?
(persze a pók nem közvetlen a hangszóró közelében van, olyan 5 méterre)

olyan 100-110 decibel-re gondolok
Vissza az elejére
Profil üzenet
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 09. Hétf., 12:25    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Egy adult G. roseanal bőven elég, ha hetente kínálod kajával. Jelezni nem fogja, ha megéhezik. Vagy eszik, vagy nem Nagyon boldog

Igen, és ezúton is elnézést, hogy több topicban is feltettem hasonló vagy szinte ugyanazt a kérdést, csak az újdonság és az izgalom kissé elhamarkodottá tett, de már lehiggadtam Mosoly

Azt egyébként nem tudom, hoyg adult-e, bár a méretéből ítélve sanszos. A nemét is csak vedlés után tudom majd meglesni, de hogy az mikor lesz... Benézek majd a boltba és megpróbálom kideríteni mikor vedlett utoljára.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

Egy adult G. roseanal bőven elég, ha hetente kínálod kajával. Jelezni nem fogja, ha megéhezik. Vagy eszik, vagy nem Nagyon boldog
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,

Nem rég került hozzám egy Grammostola Rosea, első pókom.
Hosszas olvasgatás után tiszta számomra, hogy kemény stressz lehetett neki az út hazáig és emiatt nem eszik, de azon kívül, hogy a mellső pár lábát emelgetve mászkál a placcon van-e esetleg valami jele annak, hogy éhes?
Potroha szép dundi, volt bent nála egy potroh méretű sáska, meg egy 2 centis barna tűcsök, de egyik sem izgatta fel...
Jelzi valahogy, ha éhes, vagy 2-3 naponta próbáljak neki enni adni, aztán kajál, ha olyanja van?
Vissza az elejére
Profil üzenet
SzilNet
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 21. Szer., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az normális, ha néha random módon csorog a mérge a póknak?
Többször is volt már, hogy amikor nem jön össze neki az üvegre kapaszkodás, egy csepp jelenik meg, az üvegre tapad, később meg ráhasal. A mérge nem veszélyes így kívülről saját magára? Konkrétan az előteste és az üveg között elterült a méreg.

Köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 08. Csüt., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Megpróbálhatsz adni neki, mert még nem készül a vedlésre. Onnan fogod látni a vedlés közelettét, ha azon a részen, ahol lerugdosta a szőrt besötétedik. (mármint mindenhol be fog, csak ott fogod látni)

Valahogy így:

Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 07. Szer., 23:27    Hozzászólás témája: idéz

[img]https://www.flickr.com/photos/53282201@N04/15605869223/lightbox/[/img]
Itt van róla egy kép. Próbáljak meg neki enni adni, vagy felesleges?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 05. Hétf., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Nóra!

Egy 3 éves nőstény L. parahybana nem eszik hangyákat, ebben biztos vagyok Nagyon boldog Valószínűsítem, hogy kajamaradék volt a póknál, erre mentek a hangyák, de időközben elfogyott, így odébb álltak. Ha kivetted a búvóhelyet, nem meglepő, hogy elkezdett magának gyártani egyet. Mivel lerugdosta a szőrt a hátsójáról, ha teszel fel képet, könnyen tudunk válaszolni arra a kérdésedre, közeledik-e a vedlés, de addig sajnos, látatlanban, teljesen esélytelen ezt megmondani.
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 04. Vas., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat Mosoly most mintha eltűntek volna a hangyák, pedig nem csináltam semmit. Lehet, hogy a pok megette őket? Most nekilátott búvóhelyet csinálni magának. A korábbi búvóhelyere soha nem ment be, így kivettem. Ez is a vedles előjele, hogy búvóhelyet csinál?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 03. Szomb., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Az itatóba ürítés inkább a pók személyes higiéniáját hívatott elősegíteni, mintsem a hangyák elkerülését. Szerintem totálisan hidegen hagyja a pókürülék a hangyákat. Ellenük a talaj leszövésével védekeznek táplálkozáskor, mivel a hangyák előszeretettel lakmároznának a pók kajamaradékából. Illetve vedlés előtt a talaj leszövése is megakadályozza a hangyákat (is), hogy a gyenge pók közelébe kerüljenek.
kangnam
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Jan. 03. Szomb., 12:08    Hozzászólás témája: idéz

Helló! Sztem is takaritsd ki még vedlés előtt. Bár számomra is érdekes -hogy kerültek hangyák a pók mellé???
Kövezzetek meg ,de úgy tudom a hangyák simán kinyírnak egy pókot. A legtöbb faj talán pont ilyen és egyéb okok miatt ürit az itatóba(ősi ösztön).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Ami azt illeti, én sem tűnődtem el rajta hosszasan, a mai napig Nagyon boldog Egyszer sem láttam hangyát még a pókok dobozai körül sem, így eszembe sem jutott ez az esetleges probléma.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 14:36    Hozzászólás témája: idéz

Így bele gondolva jogos, csak ez olyan probléma, ami annyira valószínűtlen, hogy sosem gondolkoztam rajta, hogy hangya támadás esetén mit is kellene csinálni Vicces
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

Nem teljesen értek egyet a tanácsod második felével, Roland, ne haragudj. Én inkább nagyon óvatosan átköltöztetném a pókot, még ha teljesen be is van feketedve, mert vedlés közben nem szerencsés hangya albérlőkkel együtt lennie a helyén. Igaz, leszövi maga körül a talajt, ami elvileg megakadályozza a hangyákat abban, hogy a közelébe jussanak, de akkor is komoly veszélyforrásnak tartom a hangyákat.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 08:29    Hozzászólás témája: idéz

1: Ha sötétedik az utótest, akkor már ne adj neki enni, majd csak vedlés után kb. egy héttel.

2: Hogy a picsába kerültek hangyák a pók terráriumába??????????? Sokkolt Mivel eteted csóri pókot, keksszel? Nagyon boldog
Na mindegy... Miután levedlett és megvártad az egy hetet, akkor vedd ki a pókot és takarítsd ki a terráriumot. Addig ne nagyon bántsd, ha már sötétedik.
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 01. Csüt., 23:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Van egy 3 éves nőstény Parachybanam. Egy hónapja van nálam, azóta nem evett. Adtam neki saskat, de nem fogadta el. Az utoteste egyre sötétebb, de még nem fekete. Szóval gondolom nemsokára veleni fog. A kérdésem: próbáljak neki most enni adni, vagy varjam meg amíg levedlik? Meg a terrarium telement hangyakkal. Hogy tudnám a hangyákat kiirtani, ugy hogy a poknak ne legyen baja?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2014 Dec. 29. Hétf., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

SzilNet írta:
Sziasztok!

Kíváncsi lennék arról ki mit gondol, ha az állatot egy olyan szobában tartják, ahol napi több alkalommal is vízipipáznak?

Mennyire zavarhatja az erős aroma, füst vagy mennyire lehet veszélyes a szálló szénpor?

Képzeld el, hogy bent vagy egy dobozba, és beszivárog a füst a szellőzőréseken és lassan összekeveredik a tiszta levegő a szénmonoxiddal és nehézfémekkel.
Elég rossz érzés lehet.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2014 Dec. 24. Szer., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

SzilNet írta:
Sziasztok!

Kíváncsi lennék arról ki mit gondol, ha az állatot egy olyan szobában tartják, ahol napi több alkalommal is vízipipáznak?

Mennyire zavarhatja az erős aroma, füst vagy mennyire lehet veszélyes a szálló szénpor?

Nagyon, nagyon, nagyon zavarni fogja.
Vissza az elejére
Profil üzenet
SzilNet
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 24. Szer., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 12:00    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
zOrg írta:
Helló!

sorry hogy ha rossz helyre irom ezt, de nem találom a forumnak azt a részét ahol olvastam h miért ássák el magukat a pókok, pedig tudom h olvastam már vmelyik részen.
Szoval a 3 vagy 4 vedléses kis auratumom nem a bujkálóját használja hanem ásott magának egy lukat a sarokban (legalább pont látni:D ) ez normális cselekedet vagy valami tartási hibára gondoljak?
elöre is köszi, itt egy kép rola.

http://kepfeltoltes.hu/view/111229/SDC12106_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

A válasz egyszerűMosoly azért amiért te házban laksz. A kis pókok gyakran ássák el magukat még akkor is ha felnőtt korban nem üregben élnek. Védelmet és nyugalmat biztosít az üreg menedéke.

Köszi:)
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Helló!

sorry hogy ha rossz helyre irom ezt, de nem találom a forumnak azt a részét ahol olvastam h miért ássák el magukat a pókok, pedig tudom h olvastam már vmelyik részen.
Szoval a 3 vagy 4 vedléses kis auratumom nem a bujkálóját használja hanem ásott magának egy lukat a sarokban (legalább pont látni:D ) ez normális cselekedet vagy valami tartási hibára gondoljak?

Szia!

A válasz egyszerűMosoly azért amiért te házban laksz. A kis pókok gyakran ássák el magukat még akkor is ha felnőtt korban nem üregben élnek. Védelmet és nyugalmat biztosít az üreg menedéke.
hepeti
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:
Helló!

Erről nagyon sok helyen olvashatsz a fórumban, sokszor előjön a kérdés. Teljesen normális dolog, amit csinál, épp így tetszik neki. Az is előfordulhat, hogy soha nem fogja használni a bujkálót. 3-4 vedléses kis póknak nem is feltétlenül kell még betenni bujkálót, szeretik elásni magukat.
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Dec. 29. Csüt., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

LennyAuratum
Látogató

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Eskü nem azért kérdeztem,hogy szítsam itt a feszültséget Mosoly Ha nem hát nem...Túlságosan féltem ahhoz,hogy kitegyem akármilyen stressznek. Főleg most,hogy az előző pókom meghalt... /nem volt hozzá kozom Mosoly / Akkor inkább dobozon keresztül barátkozok Vele.

Üdv: Lencs
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
LennyAuratum írta:
Sziasztok
Lehet,hogy ezt nem ide kéne..... nem rég kaptam egy 4 vedléses auratum babyt és szeretném kézhez szoktatni...De nem tudom,hogy álljak neki..... egyáltalán hogy kozelítsek a feladat felé??? Vegyem fel és kész?? Mosoly
Az első baby pókom,úgyhogy nagyon féltem ..

Koszi a türelmeteket Nagyon boldog

Helló!

Ez már kismilliószor meglett vitatva,szerintem 10ből 8 ember azt fogja Neked erre írni hogy a Madárpók nem azért van hogy kézre vedd!Amúgy az első gondolatom hogy szerintem hozzászokni biztos nem fog, ha nem is bánt.
Először is, ismerd meg az állatodat szerintem hogy mennyire ijedős vagy mennyire támadna ha hozzányúlnál...
Az Számodra nem lenne jó szerintem ha meg marna, de szerintem az se ha megijedne, felfutna Rád, Te is megijednél, leráznád és Neki esne ebből baja.

Üdv:Dávid

Egyetértek az előttem szólókhoz!! Bár jómagam is előszeretettel fogdostam (már 3 hete nem zargattam..és büszke vagyok magamra, Ti is legyetek!Nagyon boldog ), be kellett látnom, hogy ez nem tartozik a megfelelő tartási körülményekhez. Arról nem is beszélve, hogy hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról az apróságról, hogy ez egy vadállat, és egy jegesmedvét sem simogat az ember bármilyen cuki. Mindazonáltal ha ez nem is, az lehet elveszi a kedved a kézrevételtől, hogy velem előfordult már amit kedves Dávid írt, hogy felszaladt a pókom a vállamra, és ahogy megijedtem lepottyant. Hát ő halálos veszélyhelyzetnek stitulálta ezt a szituációt, és hogy mentse a bőrét, otthagyta nekem szépen egy mellső lábát. Képzelheted milyen jól éreztem magam, és menniyre volt bűntudatom a rákövetkező napokban. Az azt követő vedlésnél 'visszavedlette a lábát ( én nem is sejtettem, hogy tud ilyet Sokkolt..), úgyhogy a megbánás meghozta gyümölcsét...de nem ajánlom, hogy kockáztass.
Üdv.
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

LennyAuratum írta:
Sziasztok
Lehet,hogy ezt nem ide kéne..... nem rég kaptam egy 4 vedléses auratum babyt és szeretném kézhez szoktatni...De nem tudom,hogy álljak neki..... egyáltalán hogy kozelítsek a feladat felé??? Vegyem fel és kész?? Mosoly

Szerinted a pókodnak jól esne ha fogdosnád? Biztosan nem. És azon kívül, hogy felvágj pár haverod előtt meg mutogasd fészbukon, hogy óriáspók van a kezedben, semmi értelme. A pók nem arra való, hogy fogdossák, erre ott vannak a kutyák, macskák, hörcsögök stb. Szerintem inkább azzal vágj fel, hogy vannak ezek az egzotikus állataid, és jól érzik magukat nálad. Kacsint?
Profil üzenet website állomány
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 28. Szer., 00:18    Hozzászólás témája: idéz

LennyAuratum írta:
Sziasztok

Helló!

Ez már kismilliószor meglett vitatva,szerintem 10ből 8 ember azt fogja Neked erre írni hogy a Madárpók nem azért van hogy kézre vedd!Amúgy az első gondolatom hogy szerintem hozzászokni biztos nem fog, ha nem is bánt.
Először is, ismerd meg az állatodat szerintem hogy mennyire ijedős vagy mennyire támadna ha hozzányúlnál...
Az Számodra nem lenne jó szerintem ha meg marna, de szerintem az se ha megijedne, felfutna Rád, Te is megijednél, leráznád és Neki esne ebből baja.

Üdv:Dávid
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
2 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu