Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 45 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium készítése házilag

Terrárium készítése házilag

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Nov. 23. Vas., 16:58    Hozzászólás témája: idéz

Papír-írószer boltokban is gyakori.
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Nov. 23. Vas., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Ha jól emlékszem akkor ez öntapadós fólia. hobby boltokban lehet kapni
Profil üzenet állomány
misi21
Tag

Elküldve: 2014 Nov. 22. Szomb., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Ennek a terráriumnak az oldalán a fekete fólia nevére lennék kiváncsi, és hogy hol lehet kapni?

köszi

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Okt. 10. Pént., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

szerintem 5x25cm bőven elég
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2014 Okt. 06. Hétf., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy 25x25x40-es (alap x alap x magasság) terráriumnak a tetejére nagy lenne egy 10x25 cm-es szellőzőrács? Plusz még van az ajtaján egy 6,5 cm-es kör alakú szellőző.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Raxxon
Újonc

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

Hali,

Köszi Mulder a jó tanácsot, nagyon jól működik a módszer.
Utálok üveget vágni, inkább osb- terkókat gyártottam mostanában hüllőknek de a minap eltörtem véletlenül az egyik régi terkómat ( megrepedt ) és prímán sikerült megjavítani. Applause
Köszi még1x

Üdv
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Dec. 15. Vas., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem elég ritka az, hogy egy 30as kocka terráriumon két helyen is van szellőzés (gondolok itt arra, ha készen veszed a terkót). Szerintem az 1 is bőven elég, nálam nem okozott problémát. Szerintem 10 centis perem sem szükséges okvetlenül, mert nem szükséges annyi földet berakni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
iprotectyou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 15. Vas., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm! Mosoly
Maradok végül a aluminiumnál és jó hogy említetted az oldalas szellőzést, mivel az is lesz akkor rajta!
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 15. Vas., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Én egy "nagyobb" terráriumnál, jelen esetben 30x30x30-asnál két szellőzőt raknék; fentre és oldalra, az hogy a képen látható módszerrel, vagy alumíniumból, szerintem lényegtelen, amelyik kivitelezhetőbb, vagy jobban tetszik. A perem szerintem lehet magasabb; 10 cm, mert számításba kell venni, hogy talajlakó esetében kell a vastagabb réteg aljzat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
iprotectyou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 14. Szomb., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

klicsko írta:
Na rászántam magam egy próbára, és ez lett belőle Mosoly szerintem így elsőre nem is rossz Nagyon boldog

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem, szerintetek ez a szellőztetési módszer jó? Sok terráriumnál láttam.
B. smithinek lenne egy 30x30x30-as és házilag egyik rokonom megcsinálná a terráriumot.
Viszont van egy másik, ugye a rozsdamentes aluminium szellőző.
Melyiket javasoljátok? Illetve majd a fölfelé nyíló ajtó alatt található perem magassága elég,
ha 5 cm? Mosoly
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 01. Vas., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Van egy trükk amivel nagyon vékony csíkot is le lehet törni biztonságosan.
A vágás után a másik oldalon az üvegvágóval kezd el kocogtatni a metszés mentén FINOMAN.
A rezgéstől fog leesni a csík. Ehhez a manőverhez elengedhetetlen az egyenes vágás mert ahol kanyar van követni fogja a repedés. Figyeld a metszést és látni fogod hogy a kocogtatásnál átreped és ha ezt folytatod tuti siker lesz. Nekem így sikerült 120cmes üvegből 1cm széleset levágni úgy hogy egybenmaradt.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 26. Kedd., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Mosoly Az egyenes vágással semmi gondom nem volt, csak a vékony csíkokkal amiből a szellőzőt és az ajtósínt csináltam. Ütöttem, rúgtam, de az ég világért nem akart letörni... az első terkónál csiszolópapírral csináltam az éleket, a másodiknál meg vizes kaszakővel vagy mi az, (azzal is megy) mert lestrapáltam az összes csiszolópapírt... Vicces egyszer próbáltam letörni egy vékony darabot fogóval, de persze rommátört Zavarban lev? de a lényeg, hogy sikerült Mosoly és minnél többet gyakorlom, annál jobban megy Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 26. Kedd., 09:06    Hozzászólás témája: idéz

Én csináltam már akváriumot és terráriumot is üvegből; a szép egyenes vágás tudom problémás... üvegvágót használtam és a lényeg, hogy nem kell kapkodni, a jó munkához idő kell... fontos, hogy a vájat minél mélyebb legyen. Ha letörted, akkor csiszolóvászonnal (csiszolópapír) tudsz korrigálni még rajta hogy egyenes legyen és hogy ne vágjon a széle.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

Én is kezdő vagyok ilyen téren, de arra rájöttem, hogyha hirtelen csinálom, akkor szép lesz a törés. A vékony üvegcsíkot úgy szoktam törni, hogy zsebkendőt rakok rá és úgy fogom meg kombináltfogóval. Aztán jöhet a hirtelen mozdulat.
A lényeg, hogy az üvegvágó legyen olajos, hogy szép legyen a karcolás. A karcolás egy vonalban legyen az asztallal és gyors mozdulattal csináljuk.

Nekem inkább a ragasztás okoz problémát, azzal mindig nagyon küzdök. Nagyon boldog
Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként a klicsko 2 kommented alján ott a megoldás.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 16:56    Hozzászólás témája: idéz

A kocogtatás szar módszer, azzal sosem lesz szép a törés. Úgy kell az üveget eltörni, mint amikor egy tábla csokiból letörsz egy csíkot. Ha jó a karc, akkor probléma nélkül eltörik a vonal mentén.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

Próbálld köszörűvel de csak a vizessel, ha van rá lehetőséged:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 15:46    Hozzászólás témája: idéz

Na azóta csináltam mégegyett. Az egyetlen problémám a vékony üvegcsíkokkal van, mivel azokat nem tudtam letörni, úgyhogy lazán "lekocogtattam"őket Vicces csak így nem lett valami túl egyenes a vágás helye Zavarban lev? De azért használható Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 07:11    Hozzászólás témája: idéz

Na rászántam magam egy próbára, és ez lett belőle Mosoly szerintem így elsőre nem is rossz Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 23. Szomb., 07:55    Hozzászólás témája: idéz

Rendben, köszi szépen mindenkinek! Mosoly majd beszámolok az eredményekről Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 22. Pént., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Bekarcolni úgy lehet egyszerűen, hogy oda teszel egy teljesen egyenes falapot és azt használod vonalzónak, erőteljesen rá kell nyomni az üvegre hogy ne csússzon el. Persze ha mm pontosan akarod bekarcolni érdemes előtte odatenni az üvegvágót és a fejéhez mérni az éppen használt falapot. Egyébként asztal széléhez teszed a bekarcolt üveglapot egy síkba a karcolással és az asztal szélével és kézzel le lehet törni:) csak hirtelen kell csinálni nem szépen lassan!!!

Az üveg szélét meg köszörűvel kell csinálni, persze vizes köszörűvel. Vagy (nem próbáltam) vizes reszelővel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Márc. 22. Pént., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

klicsko írta:
Hali! Szeretnék én is csinálni pár terkót, de még soha nem vágtam üveget... Ha már be van karcolva az üveg, fentről kocogtassam vagy lentről? Ti hogy szoktátok törni hogy egyenes legyen? Egy régi akváriumot használnék alapanyagnak. ( amilyen a formám úgyis millió darabra töröm Nagyon boldog ) Előre is köszi a segítséget! Mosoly

Kocogtatni az alsó oldalán kell (ha felül van a karcolás) Mondjuk én leszoktam már a kocogtatásról Van 2 db 1 méteres laminált padló lécem és azt szoktam csinálni, hogy az üveget ráhelyezem az egyikre úgy, hogy a karcolás pont egy vonalban legyen a léc szélével. Ráhelyezem a másik lécet és elkezdem az üveg lelógó felét lefele hajtani és szépen elroppan tökéletesen egyenesen a karcolás mentén, ha jól végig karcoltuk és nem nagyon régi, gyenge üveggel próbálkozunk. Azokkal is sikerülhet, de jóval nagyobb az esély rá, hogy nem ott fog eltörni, ahol mi akarjuk. Ezzel a technikával szebb éle lesz az üvegnek, mint a kocogtatással. Laminált padló gondolom nincs mindenkinél otthon, viszont ezt lehet asztal szélénél is bármilyen szélesebb léccel deszkával, vagy akár egy vastagabb üveglappal is.
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 22. Pént., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

klicsko írta:
Hali! Szeretnék én is csinálni pár terkót, de még soha nem vágtam üveget... Ha már be van karcolva az üveg, fentről kocogtassam vagy lentről? Ti hogy szoktátok törni hogy egyenes legyen? Egy régi akváriumot használnék alapanyagnak. ( amilyen a formám úgyis millió darabra töröm Nagyon boldog ) Előre is köszi a segítséget! Mosoly

Én is amatör vagyok üvegvágásban de arra rájöttem h a karcolással ellentétes oldal alá kell valami amin megfeszítheted a karcolást, ezáltal a repedés végigszalad és kettéválik az üveglap
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 22. Pént., 17:14    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 30. Szer., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Azt értettem az alatt hogy, " azon belül hogy kicsi", hogy mondta már valaki hogy nemszabad nagy helyen tartani őket, mert elkülönülnek akkor és nem lesz jó vége..Nagyon boldog köszi ezt az oldalt, át tanulmányozom!Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 30. Szer., 07:55    Hozzászólás témája: idéz

"azon belül, hogy kicsi"?? Ezt nem biztos, hogy értem Nagyon boldog

Ezt ajánlom elolvasni, itt is egy 5 fős pőci kolóniáról írnak elég részletesen. Sok mindent megtudhatsz belőle, mint pl azt, hogy milyen korban mekkora helyen voltak tartva Kacsint?

EGYÜTTÉLÉS SZABÁLYAI
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 30. Szer., 07:44    Hozzászólás témája: idéz

Aha, köszönöm szépen, amúgy mikor még nem egy olyan terkóban volt, amiben volt egy kialakított barlang, akkor azt csinálta, hogy majdnem az egészet behálózta, és azt figyeltem hogy hordja bele a hálóba a földet, de végül soha nem jött ki semmit értelmes belőle:D de tök aranyos volt:DD néha felvitte, leejtette, gondolkozott kicsit és csinálta tovább :") <-- Akkor maculatára köszönöm szépen a segítséget!
És még egy olyan kérdésem lenne, hogy 5db-os Regalis kolóniának, milyen lenne az ideális (végleges) terrárium? Azon belül,hogy kicsi?
Előre is köszönöm!Mosoly További kellemes napot!Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérésem, hogy én nemsokára össze szeretnék tenni egy végleges terkót a (nőstény) H.Maculatámnak, és tippeket szeretnék kérni, hogy szerintetek neki mekkorát, illetve milyet csináljak( hosszút, magasat). Én a magason gondolkoztam eddig, sok földdel.. Ötletek?
Előre is köszönöm szépen!
További kellemes napot;)

Én egy Álló terráriumba raktam a maculatát, de megbántam, mert abszolút nem használja ki. Chromatopelmához vagy P. murinushoz hasonló életvitellel kell számolni. Sokat fog szőni de aljzatmagasságban. Egy kocka terkó lenne számára sztem ideális valami ágas-bogas fával. Nálam a talajmentén csinált hálót, amihez a talajt is felhasználta. Földet épp ezért tehetsz bele többet, de ne 20 centit azért Mosoly
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Értem mire gondolsz! Nagyon boldog Csak nem jól fogalmaztad meg, mert azt mondtad nincs akkora ereje, ezért nem tud akkora lyukat csinálni. Pedig tud, ha hagyod!

Előre is bocsánat az offért!
Ki az a hülye aki hagyná? Nagyon boldog
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérésem, hogy én nemsokára össze szeretnék tenni egy végleges terkót a (nőstény) H.Maculatámnak, és tippeket szeretnék kérni, hogy szerintetek neki mekkorát, illetve milyet csináljak( hosszút, magasat). Én a magason gondolkoztam eddig, sok földdel.. Ötletek?
Előre is köszönöm szépen!
További kellemes napot;)
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 29. Kedd., 11:02    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:

Én személy szerint arra gondoltam, hogy minél nagyobb a pók annál nagyobb erőt tud kifejteni. Így nála kevesebb időd van arra, hogy észrevedd mit is csinál. Szóval, mint lentebb szóba jött para előbb csinál egy 4x3as lyukat, mint egy C. elegans (ha ő egyáltalán rág). Érted mire gondolok? Nagyon boldog

Értem mire gondolsz! Nagyon boldog Csak nem jól fogalmaztad meg, mert azt mondtad nincs akkora ereje, ezért nem tud akkora lyukat csinálni. Pedig tud, ha hagyod!
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

Kívül tágasabb. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Jogos köszönöm a választ, így bátran költöztettem majd ilyen terkóba. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Gondolom nem ide kellene írni, de ha már itt beszélünk róla egy gyors kérdés: A chroma az rágós? Nagyon boldog

Nem igazán. Én legalábbis chromától még nem láttam ilyesmit, de érthető is, hisz az megszövi magának a pecóját, berendezi otthonosra, miért is akarna elmenni onnan? Mosoly
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Szerintem az, hogy mekkora lyukat tud rá rágni nem fajfüggő...ha sokáig rágja és sokszor evidens, hogy előbb-utóbb eléri a 4x3-at!

Én személy szerint arra gondoltam, hogy minél nagyobb a pók annál nagyobb erőt tud kifejteni. Így nála kevesebb időd van arra, hogy észrevedd mit is csinál. Szóval, mint lentebb szóba jött para előbb csinál egy 4x3as lyukat, mint egy C. elegans (ha ő egyáltalán rág). Érted mire gondolok? Nagyon boldog

Rolcsee írta:
A perforált lemez is tökéletes azt max kicsit meghajlítják, de a smithik amúgy sem nagy rágósok. Egy paránál már nem ajánlanám azt sem, mert amikor az üvegből is kisebb darabokat törnek le, akkor nem biztos, hogy a lemezt nem kapnák szét Nagyon boldog

Akkor ezek szerint nincs félni valóm, mert smithi van ilyen terkóba. Nagyon boldog Gondolom nem ide kellene írni, de ha már itt beszélünk róla egy gyors kérdés: A chroma az rágós? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Mondjuk tény én még nem jutottam el a terráriumig, még dobozolok! Nagyon boldog De már megvan a terkó és lemezeset vettem.

A perforált lemez is tökéletes azt max kicsit meghajlítják, de a smithik amúgy sem nagy rágósok. Egy paránál már nem ajánlanám azt sem, mert amikor az üvegből is kisebb darabokat törnek le, akkor nem biztos, hogy a lemezt nem kapnák szét Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk tény én még nem jutottam el a terráriumig, még dobozolok! Nagyon boldog De már megvan a terkó és lemezeset vettem.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Igen ám...csak hogy pont abból indult el a beszélgetés, hogy miért nem jó az üvegcsíkos! Nagyon boldog

Mégis arról beszéltek már, hogy a fémháló miért nem jó Nagyon boldog Az üvegcsíkos megoldást használom, mióta elkezdtem pókozni és még nem volt gondom vele. Ha jól van a terrárium megcsinálva, akkor semmi gond a szellőzéssel sem. Ha papírlap méretű réseket hagynak ki, akkor egyértelműen nem fog úgy szellőzni. De egy 0,5 centis résen (mondjuk én ki szoktam hagyni 0,6 0,7 centis réseket is) bőven tud ki és be áramolni a levegő. Magas terráriumoknál pedig lehet 2 helyre szellőzést rakni. (egyébként a pára szempontjából a túl sok szellőzés sem jó)

Legutóbb Rolcsee szerkesztette (2013 Jan. 28. Hétf., 09:36), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Igen ám...csak hogy pont abból indult el a beszélgetés, hogy miért nem jó az üvegcsíkos! Nagyon boldog
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 09:24    Hozzászólás témája: idéz

Ezért érdemes a klasszikus üvegcsíkos megoldásnál maradni Kacsint?
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 08:35    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem az, hogy mekkora lyukat tud rá rágni nem fajfüggő...ha sokáig rágja és sokszor evidens, hogy előbb-utóbb eléri a 4x3-at! Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 08:07    Hozzászólás témája: idéz

Most ezt hallva kicsit elgondolkodtam, hogy a smithim hálós terkóban van és éppen az üvegfalon van. Mondjuk gondolom ha egy geni 4x3ast csinált akkor egy kisebb fajta pók ami ezen már kiférne az nem tud akkorát, nem? Gondolnám nincs akkora ereje. Nagyon boldog

Akkor ezek szerint a gyári/bolti terráriumok ezért lemezzel készülnek. Nagyon boldog Én meg akartam venni és hálósat kerestem, de fel kellett adnom, mert nem találtam és pont azt találtam ki, hogy a lemezt leszedem és hálót rakok a helyére, de ebben az esetben hagyom. Nagyon boldog Megint tanultam valamit. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 28. Hétf., 06:30    Hozzászólás témája: idéz

Adult ac geni nőstény leszaggatta a terrárium egyik oldaláról a hálót kb a lyuk 4x3-as volt de szerencsére nem fért ki de egy kisebb madárpók viszont már simán kimenne !!! Simán szétkapják!!! Nekem is lemez van a terkók tetején!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 23:55    Hozzászólás témája: idéz

Én is hallottam már ilyet, és EBBEN a topicban olvashatsz is róla bővebben. A perforált lemezt javaslom.
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 23:21    Hozzászólás témája: idéz

Ja a lemez is jó megoldás.

Tényleg szétszedte a hálót? mi mekkora és hogyan? én még ilyesminek a kezdeményét sem láttam eddig de érdekel mivel most van vagy 4 terkó amit jövőhéten fejezek be gyorsan győzz meg hogy a szúnyogháló nem jó nekem... Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

Winc írta:
Hi!
A helyedben nem tenném.
Gyors matek és rájössz hogy az egész terkónak 3,5 cm széles résen kéne levegőt cserélnie és az nem elég. Nem csak az a fontos hogy magas legyen a páratartalom, de a levegő se legyen állot . Nekem a 30*30 as terkó tetején 10 cm széles alu szúnyogháló van. így kényelmesen fent tudom tartani a 70% páratartalmat. pedig ez 3x akkora szellőzést jelent. Én inkább ezt a megoldást javasolnám.

alumínium szúnyogháló elég veszélyes dolog pókterkó tetejére ha azt akarod ne lépjen meg az állat!!! Ismerősömnek egy szép nagy lyukat csinált bele szétszaggatta !!!egy lyukacsos lemez jobb lenne szerintem!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
A helyedben nem tenném.
Gyors matek és rájössz hogy az egész terkónak 3,5 cm széles résen kéne levegőt cserélnie és az nem elég. Nem csak az a fontos hogy magas legyen a páratartalom, de a levegő se legyen állot . Nekem a 30*30 as terkó tetején 10 cm széles alu szúnyogháló van. így kényelmesen fent tudom tartani a 70% páratartalmat. pedig ez 3x akkora szellőzést jelent. Én inkább ezt a megoldást javasolnám.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

Ha az ajtóról beszélsz akkor azt ajánlom tegyél be egy papírcsíkot a két nem összeragasztandó üveglap közé.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 27. Vas., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Siasztok!
Ti az üvegcsíkok közt mennyi helyet szoktatok hagyni? Pöciknek akarok a 30*30-as tetejére üvegcsíkokat, nagyjából a feléig úgy, hogy 2 cm csík, 0,5 cm rés, stb. 7x lenne a 0,5 csík.
Vélemény?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Ezt nézd meg ez is házilag készült de ezt én kaptam. Amikor oldalra mozdítottam ki is esett szépen az üveg.

http://kepfeltoltes.hu/130112/IMG_20130110_210404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezután jött az ötlet hogy inkább fölhúzhatós legyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu