Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 49 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Hátterezés

Hátterezés

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
B_Levi
Újonc

Elküldve: 2015 Aug. 10. Hétf., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Éppen egy nagy terrárium hátterezést csinálok már hungarucel ből megvan a nyers forma amit most szeretnék bevonni az itt olvasottak alapján fehér cementtel. Ha jól olvastam akkor most elméletileg ebbe kéne belekevernem magát az oxidfestéket? ( HÉRA s boltban vettem piros színű ezenkívül csak kék volt de a dobozára zsinórfesték van ráírva ez most ugyanaz lenne? soha nem dolgoztam még oxidfestékkel és így nem is tudom hogy milyennek kéne lennie Szomor? ) ezenkívül még azt szeretném megoldani hogy ne legyen végig meg rajta ez a a hülye fehér szín ti mit javasolnátok ott is kenjem be a fehér cementtél? Maga a terrárium az L. parahybana nak lesz szóval a piros helyett jobban szerettem volna inkább valami sziklás fakérges jellegű színt adnia a terkónak. Van egyáltalán valami más módszer az oxidfestéken kívül amivel színezhetem, és nem káros a pókra? Ezen a módszeren kívül láttam még egy nagyon klasz dolgot az emberünk a youtube videón a hátteret végig keni silicion al és a silicon ba nyomkodta bele meg öntötte rá a kókuszrostot. Ez mennyire tartós dolog egészséges e a pók számára, illetve tisztán lehet egyáltalán tartani? nagyon örülnék ha valaki válaszolna ugyanis nemsokára vissza kell mennem a laktanyába és jó lenne még azelőtt megcsinálni. Előre is köszönöm ja igen esetleg a könnyebb válaszok érdekében van egy jó pár kép a nyers faragott hungarucel formáról akit érdekelne teszek fel képet is Mosoly
ballinboy
Tag

Elküldve: 2014 Okt. 24. Pént., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Terráriumot szeretnék hátterezni és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy színezni mivel lehet? Én vettem akrilfestéket, ez vízállóra szárad.
Roseanak, C.cyaneopubescensnek és egy versinek akarnék hátteret csinálni, ezek közül a versinél lehet szerintem a leglényegesebb a dolog, mivel ott párás környezetben lenne.
Tehát az akrilfesték az jó választás, vagy ti mást használtok, illetve kell a festés után valami fedőanyagot felvinni a felületre?
Esetleg a falfesték színezőpaszta mennyire használható ilyen célra?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Szept. 25. Csüt., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Annyit szólnék hozzá az egészhez, hogy célravezetőbb csemperagasztó helyett fehércementet használni, mert szerintem szebben is lehet vele dolgozni (természetesen ha az illetőnek van kézügyessége), ráadásul könnyebb színezni is. Mivel a csemperagasztó sötét színű, így nem biztos, hogy olyan színt lehet belőle keverni amilyet akar. Az is lehet, hogy a vasoxid nem lesz jó neki, mert nem lehet minden színben kapni. Rengeteg árnyalatot nem lehet vele kikeverni. Lényegében a legtöbb színező megfelel neki, akár a tescoban kapható legolcsóbb festék színező is. Vasoxidról annyit, hogy annak használatánál nagyon figyelni kell, mert már a kevés is elég jól színez. A fehércementről meg annyit (ami egy kisebb hátrány), hogy amikor felvitted a réteget, akkor időnként meg kell locsolni/permetezni különben megreped.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Szept. 24. Szer., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

fujy84 írta:
Sziasztok!

Nemrég kaptam egy terráriumot,de sajnos a háttérről néhány helyen hiányzik a festék így kilátszik a fehér hungarocell. Ezt szeretném kijavítani. Ha jól olvastam akkor vas oxid festék kellene hozzá?

A vas oxid festékpor a színezéshez megfelelő.
De én inkább előtte biztosra mennék, és egy kis csemperagasztóval kijavítanám a hézagot,
A vasoxidot összekeverheted a ragasztóval, mert magát az anyagot színezi meg.
Profil üzenet állomány
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Szept. 23. Kedd., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nemrég kaptam egy terráriumot,de sajnos a háttérről néhány helyen hiányzik a festék így kilátszik a fehér hungarocell. Ezt szeretném kijavítani. Ha jól olvastam akkor vas oxid festék kellene hozzá?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Júl. 28. Hétf., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Ez egész topic erről szól, olvass! Kacsint?
DaFfe
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Júl. 28. Hétf., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
egy kis segítségre lenne szükségem. van egy pöci regalisom 9-10 vedléses már a végső helyén van (30x30x40-es terkó) abba szeretnék csinálni hátteret a közeljövőben..
Vissza az elejére
Profil üzenet
KRXKRAX
Újonc

Elküldve: 2014 Júl. 25. Pént., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

Tudom nem nagy szám, de festettem egy 15x15x15-ös hátteret(tudom nem hasonlít az eredeti környezetéhez) csak láttam egy hasonlót interneten és megtetszett.Temperával készült. :)

Profil üzenet website
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jún. 15. Vas., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Végül is itt csak röpke 14 oldal foglalkozik a témával...
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 15. Vas., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Hali!!
Valaki megtudná nekem mondani,hogy hogyan lehet műsziklát csinálni beépített bujkálóval??
Vagy,hogy hol lehet rendelni??

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Applause Szuperrr!!

Ravager írta:
Nekem is tetszenek! Applause
Egyébként milyen pókokat szánsz a terráriumokba?

Köszönöm! Mosoly

Brachypelma Smithi, Pamphobeteus sp. "platyomma, Lasiodora parahybana.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is tetszenek! Applause
Egyébként milyen pókokat szánsz a terráriumokba?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Applause Szuperrr!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Célegyenesben Mosoly, még a berendezés hiányzik és kész. Ja és természetesen a pókok. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Köszönjük! Tehát akkor én is fogalomzavarban voltam valamilyen szinten Nagyon boldog

Amúgy ezt szerintem nem kellett volna feketével, mert simán belefér ebbe a témakörbe, hisz a Polisztirol (ezekszerint Nagyon boldog) az egyik legalkalmasabb anyag, amiből háttér alapot lehet készíteni, szóval innentől kezdve a vele kapcsolatos információk nem hiszem, hogy offnak számítanak.
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Akkor mint szakmában járatos kis rendet teszek az anyagok közt. Nikecell, Hungarocell ezek gyártók, amiből az egyik megszűnt, ha jól emlékszem. Az anyag amit ezekkel a nevekkel illetünk az a polisztirolhab. Ha kreatív boltba bementek akkor kaphattok polisztirol gyöngyöt különböző méretben. Ami Szandrának feltűnhetett, az a gyártási folyamatokban való eltérés (puhább, keményebb). A polisztirol táblák nedvszívó képességgel rendelkeznek, de eltérő mértékben. Van zárt cellás (extrudált, XPS) és van nyitott cellás (expandált, EPS). A zárt cellás nagyobb terhelhetőségű kisebb mértékben nedvszívó, míg a nyitott cellás kisebb terhelhetőségű jobban nedvszívó. A terráriumi funkcióját figyelembe véve ezen tulajdonsága nem lényeges, mivel a nedvesség csak a hőszigetelő képességét rontja az anyagnak.

Bocsánat a kis meséért, de gondoltam ezt a dolgot tisztába teszem.
További szép napot!
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

Az sima hungarocell, még gipsz sincs rajta, csak le van festve. Amúgy jó kis videó Mosoly
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

Megtaláltam a videót amiben láttam, valószínűleg sima hungarocell csak már kezelve van. Ez az: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DLhuJmbmFHI
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 10:34    Hozzászólás témája: idéz

Tudtommal egyik fajtája sem nedvszívó, (valószínűleg ezért IS közkedvelt szigetelő anyag) de ha hátteret akarsz csinálni belőle, akkor amúgy is mindenképp le kell valamivel kenni, mondjuk gipszel, vagy fehér cementtel, mert ha magában rakod be a terráriumba, akkor úgy szét kapja a pók, mint foxi a lábtörlőt Nagyon boldog Nekem van egy hungarocell hátterem mondjuk, ami nincs lekenve semmivel, csak meg van formázva és le van festve és azt is ki kezdte anno a chromatopelma nőstényem. Abba a terráriumba pl. meg kell válogatnom, hogy milyen pókot rakok.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 08:27    Hozzászólás témája: idéz

NA várjunk csak. VAló igaz, ez esetben én viszont nem a nikecell-re gondolok. A hungarocell az puha viszonylag, nagyon száll ha vágod és én attól tartok meg tudja szívni magát vízzel és penészedhet. A nikecell én eddig azt gondoltam az a keményebb, vízlepergetőbb anyag amivel talán a munka is könnyebb és a penész is elkerülhetőbb. Most utánanéztem ici-picit és tényleg egy azon dologról beszélünk mi itt. Akkor már csak az a kérdés tudja-e valaki mire gondolhatok?? Nagyon boldog
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 05:16    Hozzászólás témája: idéz

Itt kicsit fogalom zavar van Mosoly A nikecell és a hungarocell ugyan annak a dolognak (polisztirol) a kétféle elnevezése. Egyszerűbben a két dolog ugyan az Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Aha, köszönöm szépen! És a nikecell-el nehezebb dolgozni mint a hungarocell-el?
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

Az elméletileg lépésálló hungarocell, amit beszerezhetsz baumax, obi, praktiker. Ha nagyon széles skálát akarsz akkor bármilyen tüzépen is tudnak segíteni, bár itt nem tudom, hogy lehet-e 1, esetleg 2 lapot venni. Ami a lakkot illeti szerintem jó lehet a penész ellen, és a póknak sem árt!
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Azt a nikecell-t hol lehet beszerezni? Egyébként én inkább vagyok a természetes dekorelemek híve, mert valóban kevesebb munka van vele és minden bizonnyal természetesebben fest mint egy utánzat. Bár mostanában elkészítettem az első fehér cement-hungarocell háterem, mit ne mondjak egyáltalán nem vagyok vele megelégedve. Nagyon boldog Természetesen ez nem a háttér hibája hanem az én bénaságomé. Mivel nem tetszik és amúgy is bepenészedett a terkó így most azon gondolkodom, hogy kivágom a kukába az egészet és újrahátterezek, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet újra belevágnom egy ilyen háttérbe. Mosoly A kérdésem az lenne, hogy ha van otthon egy lakk spray-m, -amit eredetileg húsvéti tojások lakkozásához vettem és használtam-, és lefújom vele a fát/ fakérget, akkor az nem-e lesz káros a póknak megfelelő ideig tartó szellőztetés után, ill. elég védelmet nyújt-e a penészedés ellen? ^^
Üdv.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 05:12    Hozzászólás témája: idéz

Ha ennyire nem megy az értelmes kommunikáció, akkor remélem is, hogy befejezted...
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Te nagyon ügyes vagy, hogy nem penészedik semmi a terráriumaidban, de egy fadarabort akkor is könnyebb kidobni mint egy egész hátteret! Ha valakinek a fakéreg, kéreg hatású tetszik!
A téma pedig nem az volt hogy neked mi tetszik, avagy mi nem.
Befejeztem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 19:21    Hozzászólás témája: idéz

Jah biztos nem használtam még fakérget, de ezt ugye te jobban tudod nálam... Kacsint? Igaz jelenleg is több terráriumomban van, ráadásul minden lakkozás nélkül és furcsa módon egyik sem penészedik.

De ha belegondolunk épp ésszel, kicsit egyszerűbb megfogni azt a kérget és lekenni lakkal, mint ez a videóban látott szöszmötölés a hungarocellel. Persze kinek a pap, kinek a paplan alatt, ahogy mondani szokták. Nekem pl. Egyáltalán nem jön be ez a kérges dolog. Ha háttér, akkor legyen sziklás.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

Jah biztos nem használtam még fakérget, de ezt ugye te jobban tudod nálam... Kacsint? Igaz jelenleg is több terráriumomban van, ráadásul minden lakkozás nélkül és furcsa módon egyik sem penészedik.

De ha belegondolunk épp ésszel, kicsit egyszerűbb megfogni azt a kérget és lekenni lakkal, mint ez a videóban látott szöszmötölés a hungarocellel. Persze kinek a pap, kinek a paplan alatt, ahogy mondani szokták. Nekem pl. Egyáltalán nem jön be ez a kérges dolog. Ha háttér, akkor legyen sziklás.
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Csak hogy itt is kakaskodjunk kicsit Mosoly Felvetésed jogos. A Kajszi által linkelt videó tartalmazza azt ami nekem valójában is kell. viszont a megfelelő fakérget még meg kell keresni Mosoly Mikró ha befér, ha nem akkor sütő Nagyon boldog majd egy kis lakk és a penész elvileg kivan zárva. Majd meglátjuk...

Örülök, hogy némiképp sikerült segítenem. Mosoly

Rolcsee írta:
Lehet én vagyok túlságosan vidéki, de ennyire nehéz fakérget beszerezni, hogy már azt is utánozni kell? Nevet?

Aki még nem rakott, használt fakérget terráriumba, az nem is tudja miért jó esetleg egy hungarocell/nikecell háttér.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Lehet én vagyok túlságosan vidéki, de ennyire nehéz fakérget beszerezni, hogy már azt is utánozni kell? Nevet?
Csak hogy itt is kakaskodjunk kicsit Mosoly Felvetésed jogos. A Kajszi által linkelt videó tartalmazza azt ami nekem valójában is kell. viszont a megfelelő fakérget még meg kell keresni Mosoly Mikró ha befér, ha nem akkor sütő Nagyon boldog majd egy kis lakk és a penész elvileg kivan zárva. Majd meglátjuk...
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
ennyire nehéz fakérget beszerezni, hogy már azt is utánozni kell? Nevet?

Nem nehéz, nekem is sikerült egy kb 40x40 centis darabot találni, pedig panelban lakok.
(Komoly terrárium dekoráció beszerző kirándulásokat szoktam rendezni)
De könnyen penészedhet magas páratartalom esetén, így egyszerűbb utánozni.
Gondolom én......
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Adtak ötletet, és a youtubon is vannak jó videók Mosoly
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Szerintem ez egyszerű, viszonylag gyors, és elég természetes hatású!
Báár nem hungarocell :/
Klikk:Ide!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Helló
Itt egy ötlet a fakéreg hatáshoz http://www.platinumdecor.hu/video-antikko-glett-fakereg-hatassal
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen módszerrel tudok természetes szikla, vagy fakéreg hatást elérni hungarocelből?
A faragás nekem kicsit erős kézügyesség hiányában Mosoly
Ötleteket szívesen veszek! Köszönöm előre is!
Profil üzenet állomány
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 25. Vas., 12:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Készülnek a lakhelyek.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
arachnidaanarchia
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 12. Vas., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

Csemperagasztóból bevált a KMG 25-ös murexin. (vízálló,fagyálló,élelmiszerbarát)
Vas-oxid festékporral szoktam színezni. Belekeverem az utolsó rétegbe.
A vörös nagyon durva. Egészen kevés is elég belőle. A sárgából valamivel több.
Olcsó,viszont csak pár színt lehet kapni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Máj. 09. Csüt., 11:44    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Igen, a csemperagasztót nagyon sok helyen olvastam már, úgyhogy veszek is ma egy zsákkal. Mennyire nehéz színezőpasztával színezni? Azon gondolkozok, hogy próbálkozzak vele közvetlenül, vagy inkább kenjek rá egy réteg színezett fehér cementet. Utóbbi megoldás félő, hogy ugyanúgy megreped majd...

Szerintem nem olyan jól lehet színezni, hisz sötét szürke színű, mint a rendes cement. De ha már a csemperagasztó megkötött, utána nem hiszem, hogy megreped rajta a fehér cement, ha vékonyan kensz rá egy réteget..
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 09. Csüt., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Igen, a csemperagasztót nagyon sok helyen olvastam már, úgyhogy veszek is ma egy zsákkal. Mennyire nehéz színezőpasztával színezni? Azon gondolkozok, hogy próbálkozzak vele közvetlenül, vagy inkább kenjek rá egy réteg színezett fehér cementet. Utóbbi megoldás félő, hogy ugyanúgy megreped majd...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 20:04    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem voltak stabilak a felragasztott hungarocell darabok, akkor lehet, hogy a mozgás volt az oka. Én szilóval ragasztottam meg asszem, és gipszet használtam. Azzal nem volt gond. A csemperagasztóból a fagyálló elvileg azért fagyálló, mert rugalmas, szóval szerintem az bírja.
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

Ááá újabb gikszer, szanaszét repedt a cement a felragasztott hungarocell darabok mentén. Ehhez lehet bármi köze annak, hogy unortodox módon kétoldalú ragasztószalaggal rögzítettem őket? Nagyon boldog Na meg mondjuk el is kellett mennem itthonról, így pont a legkritikusabb 3 óra alatt nem kapott semmi vizet a tákolmány. Az segít rajta amúgy? Esetleg valami más? A csemperagasztó is reped?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Az is egy megoldás Nagyon boldog Természetesen van rá igény Kacsint?
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Mosoly Nekem is eszembe jutott, bár inkább hajfestéshez használt kesztyűvel. Nagyon boldog Még szárad a háttér, mert nemrég permeteztem le, hogy ne repedezzen meg, de találtam itthon 1200-as csiszolópapírt. Igen finom, makettezéshez vettem anno, szerintem az is megér egy próbát. Ha van rá igény, dobok majd képet a végeredményről.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 18:07    Hozzászólás témája: idéz

Én kézzel csináltam Nagyon boldog Kicsit sűrűbbre kevertem az anyagot, jól megöntöttem a hungarocellt és szétkentem kézzel össze vissza, mint egy kisgyerek. Vicces Nagyon szép lett a végeredmény. Csak rá ne kössön a kézre Nagyon boldog
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 08. Szer., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Nemrég hátterezésre adtam a fejem, de a hungarocell formázása után akadt némi gondom. Az Aquakolorral színezett fehér cementes megoldásra esett a választásom, egyelőre a natúr fehér cementet viszem fel (színezett cement majd csak az utolsó 1-2 réteg lesz), de akárhogy húzom az ecsetet, ilyen csíkos lesz a végeredmény:

Ti milyen ecsettel/techikával küszöbölitek ezt ki? Vagy egy hígabb, jobban terülő réteg majd kiegyenlíti a csíkokat? Hajfestő ecsettel dolgozok, bár vettem falfestőt is, de ezt jobbnak találtam, mert könnyebben lehet vele felvinni a cementet. Amúgy ilyen darabokat vágtam, ezekkel nagyon meg vagyok elégedve:

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 23:42    Hozzászólás témája: idéz

Nem is rossz ötlet. Valóban jobb így.
Vissza az elejére
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 23:33    Hozzászólás témája: idéz

Még mielőtt megszáradt volna megszórtam fehér cementel, hogy ne vegyen teljesen vörö színe, szerintem így egy kicsit jobban mutat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 23:10    Hozzászólás témája: idéz

Jó lett. Mi az a fehér rajta?
Vissza az elejére
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 22:39    Hozzászólás témája: idéz

Így sikerült:
Köszi a segítséget sszandra!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu