Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Blaptica dubia (Serville, 1839) - Argentin csótány

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2015 Jan. 23. Pént., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Igazad van, teszek nekik be tojastartot is, fakergek mar vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 23. Pént., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Ahogy a pókok nagy részénél is szükséges a bújkáló, úgy a csótányoknál is, mert ők is bujkáló életmódot fojtatnak. A szűk rejtekhelyeket szeretik. Lehet, hogy neked nem tetszik a tojástartó, de hidd el a csótányok nagyon fogják értékelni! Kacsint? Vagy, ha nagyon nem akarod, akkor tegyél be sok széles fakérget egymásra pakolva, hogy közé tudjanak bújni. De amikor majd a 25-ből 200 lesz, akkor lehet az is kevés lesz. Mosoly
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2015 Jan. 23. Pént., 16:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Van egy csapat B.dubia-m egyutt tartva egy csapat H.bruneii-vel. ( kb 25 dubia- 12 bruneii )
A talaj 4.5-5cm vastag, a bruneii-k az egesz napot ebben toltik, es nagyjabol az egesz ejszakat is.
A brunneik taplalkozast is altalaban a talajban teszik, belehuzkodjak a zoldsegeket,gyumolcsoket, kutyakajat.
Ejjelnappal meg-meg figyelem oket, a brunneiket mar lattam egymassal birkozni, a 2 faj nem latom hogy zavarna egymast, ezt persze nem tudom.
Nem akartam tenni bele tojastartot mert nem nagyon tetszik. Viszont van naluk egy regebbi terrarium hattere, feldarabolva.
A dubiak mindig ezeken a kis darabokon vagy alattuk tomorulnek.
Mintha a hatterdarabokon kivul mindenhol csak viz lenne, talaj helyett, minden idejuket ezeken toltik.
Jobban szeretnek szilardabb anyagokon mozogni vagy felnek a bruneiiktol? Vagy miert lehet ez?
Vissza az elejére
Profil üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Szept. 26. Pént., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem miért halnak meg folyamatosan a csótányaim??
Minden nősténynek jó nagy a hátsója és mindig van bent nekik kaja is: kenyér és uborka!
Jó a páratartalom is.
Nem tudom miért lehet ez.
Valaki tudna segíteni??

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 12. Kedd., 15:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az én halaim főleg a márványsügér ezerrel kajálja a csótányt!
Hány hónap alaltt lesznek adultak?????????????????????????????????????

Annamari
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 03. Vas., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

zombiturmix írta:
Sziasztok!
Ma szereztem 8 db csótányt 4 nősti 4 hím.
Szeretném őket tenyészteni.
Tudtok segíteni hogy hogyan tartsam őket??

Kedves Máté!

A topicban, ha visszaolvasol, rengeteg információt találsz az állatok tartásáról és tenyésztéséről, valamint a www.csotanyvilag.hu/wp weboldalon is olvashatsz egy rövid összefoglaló leírást a dubiákról. Ha ezeken felül még bármi kérdésed lenne, állok rendelkezésedre. Mosoly

Üdv:
Annamari
Vissza az elejére
Profil üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 02. Szomb., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ma szereztem 8 db csótányt 4 nősti 4 hím.
Szeretném őket tenyészteni.
Tudtok segíteni hogy hogyan tartsam őket??

rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Jan. 11. Szomb., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

A lentebb vitatott problémám, még sajnos mindig fent áll. Lassan 1 hónapja zajlik a folyamat. Körülbelül hetente 1-2 db-ot találok amik a tünetek jeleit mutatják. Csináltam róluk egy felvételt 1 hete, sajnos közülük már egyik se él.
http://www.youtube.com/watch?v=s62y2I5DIJ0
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 27. Pént., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Egy hétig folyamatosan figyeltem a csótányokat, egyiküknek sem volt semmi baja. Ma viszont ugyanúgy találtam benne egy ilyen tüneteket produkáló egyedet. Ezalatt az 1 hét alatt vizet kaptak, illetve vitaminozott száraz tápot amit az egyik tenyésztőtől vásároltam, és egy fél szelet almát.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Dec. 23. Hétf., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Nagy élményben volt ma részem. Nevet?
Tanulság: nem csak a pókok vedlését izgalmas végignézni. Forg? szemek

Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 19. Csüt., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Minél nagyobb egy állomány, annál nagyobb lesz az észlelt/nem észlelt elhullások száma is. Ezzel nem igen lehet mit kezdeni. Meglehet, hogy genetikailag nem bírták, gyengébbek voltak, egyszerűen csak szelektálódtak. Nem kell feltétlen a legrosszabbra gondolni, hasonló tetemeket, legyengült állatokat én is láttam már jó párszor. Ha valami fertőző dolog, akkor hamar végigfut majd rajtuk, így nem kell sokat várnod ennek az esetleges bizonyosságára.

Ahhoz, hogy lassabban fejlődjenek az állatok, alacsonyabb hőmérsékletre van szükségük, így az anyagcseréjük lelassul. Ha éhezteted őket, az sokkal károsabb rájuk nézve, mint a lassabb anyagcsere. Arra viszont figyelj, hogy 23°C alá ne csökkenjen a hőmérséklet! A legintenzívebben 33°C környékén szaporodnak. Ha csak pár pókod van, nem tudsz sajna mit kezdeni azzal a problémával, hogy az eleség túlnövi a ragadozót. Sokkal gyorsabb az anyagcseréjük és a reprodukciós képességük, így ez mindig elő fog fordulni. Ezért vagy mindig veszel takarmányállatot amikor szükséged van rá vagy kialakítasz egy stabil tenyészetet, amiben mindig találsz megfelelő méretűt. Ha pedig felesleg keletkezik, akkor azt eladhatod. Vagy vehetsz egy tetszőleges, gyorsabb anyagcseréjű háziállatot (pl. hüllők, rovarevők, madarak), amik naponta akár több egyeddel is megritkítják az állományodat. Csak át ne ess a ló túloldalára és el ne fogyjon a takarmány. Kacsint?

Csótány Világ Hivatalos Facebook Oldala: https://www.facebook.com/CsotanyVilag

Csótány Világ - Hatlábúakról kétlábúaknak
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 18. Szer., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Én azért szüneteltetném egy picit az etetést belőlük. Persze egyáltalán nem biztos, hogy az a probléma nálad, mint amire gondolok, de nekem sok pókom pusztult el egyszer csótány betegség miatt. Nálam a tünetek ugyanezzel a háton fekvéssel kezdődtek. Aztán akik a hátukra fordultak elkezdtek rezegni, mintha epilepsziás rohamuk lenne. Ha talpra fordítottam őket, akkor kicsit furán meg belassulva, de sétáltak, majd rövid idő múlva vissza fordultak a hátukra és "rezegtek" tovább. Valami vegyszerezett növényre vagy féregre gondoltam anno. Kicsit várnék vele és megfigyelés alá vonnám őket a helyedben. Ha nem lesz több hasonló, akkor nincs gond. Nálam gyorsan kijött a fél állományon. Alig maradt a végére.

Hát ez nem jó hír, egyenlőre most semelyik nem eszik, mindegyik vedlési időszak elején van. De majd akkor gyakrabban ránézek a csótányokra.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Dec. 18. Szer., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Én azért szüneteltetném egy picit az etetést belőlük. Persze egyáltalán nem biztos, hogy az a probléma nálad, mint amire gondolok, de nekem sok pókom pusztult el egyszer csótány betegség miatt. Nálam a tünetek ugyanezzel a háton fekvéssel kezdődtek. Aztán akik a hátukra fordultak elkezdtek rezegni, mintha epilepsziás rohamuk lenne. Ha talpra fordítottam őket, akkor kicsit furán meg belassulva, de sétáltak, majd rövid idő múlva vissza fordultak a hátukra és "rezegtek" tovább. Valami vegyszerezett növényre vagy féregre gondoltam anno. Kicsit várnék vele és megfigyelés alá vonnám őket a helyedben. Ha nem lesz több hasonló, akkor nincs gond. Nálam gyorsan kijött a fél állományon. Alig maradt a végére.
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 18. Szer., 10:28    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
rison77 írta:
Kivettem azt a 3 db-ot egy külön dobozba, megfordítottam őket, és nem tudnak ráállni a lábaikra sem, csak nagyon gyengén mozgatják őket.

Hagyd csak őket a talpukon, spriccelj egy kis vizet nekik és várj. Mosoly

Sajnos ma reggelre a 3-ból 2 elpusztult, remélem nem valami fertőző nyavalya volt. Amennyiben egy bizonyos méreten belül szeretném tartani a csótányokat körülbelül milyen gyakran kell nekik enni adni? Már így is elég szépen túlnőtték a pókokat mióta megvettem őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 13:59    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Kivettem azt a 3 db-ot egy külön dobozba, megfordítottam őket, és nem tudnak ráállni a lábaikra sem, csak nagyon gyengén mozgatják őket.

Hagyd csak őket a talpukon, spriccelj egy kis vizet nekik és várj. Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
rison77 írta:
Most átköltöztettem őket, és összesen 3 db ilyen egyedet találtam akik elég alacsony aktivitást mutattak, és ha a hátukra fordítottam őket, nem voltak hajlandóak veszettül kapálózni, csak gyenge mozdulatokat tettek, és ugyanúgy nyomásra semmi kemény kitinpáncélt nem lehet tapasztalni. Mitől lehetséges ez? Illetve őket még oda lehet adni eleségnek vagy inkább már hanyagoljam?
Képek: https://www.dropbox.com/s/uipsz1tp0xerj47/20131216_120434.jpg
https://www.dropbox.com/s/zx4ie594hxxpem4/20131216_120600.jpg

Az első képen szereplő egyedet vedlés után megrágták. Ez lehet víz, fehérje, stb hiány miatt. A második képen lévő pedig nem olyan rég esett túl egy vedlésen. Szóval nem kell megijedned. Mosoly Ilyenkor kültakarójuk puhább és sérülékenyebb. Ha békén hagyod őket, akkor nem lesz semmi bajuk. De az is megeshet, hogy lehullanak már. A nimfák általában halottnak tetetik magukat zavaráskor, ezért is lehet, hogy nem kapálóztak, mikor a hátukra fordítottad őket. Ilyenkor összébb gömbölyödnek és a lábaikat is behúzzák. HA bármi történik még, szólj nyugodtan! Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Most átköltöztettem őket, és összesen 3 db ilyen egyedet találtam akik elég alacsony aktivitást mutattak, és ha a hátukra fordítottam őket, nem voltak hajlandóak veszettül kapálózni, csak gyenge mozdulatokat tettek, és ugyanúgy nyomásra semmi kemény kitinpáncélt nem lehet tapasztalni. Mitől lehetséges ez? Illetve őket még oda lehet adni eleségnek vagy inkább már hanyagoljam?

Az első képen szereplő egyedet vedlés után megrágták. Ez lehet víz, fehérje, stb hiány miatt. A második képen lévő pedig nem olyan rég esett túl egy vedlésen. Szóval nem kell megijedned. Mosoly Ilyenkor kültakarójuk puhább és sérülékenyebb. Ha békén hagyod őket, akkor nem lesz semmi bajuk. De az is megeshet, hogy lehullanak már. A nimfák általában halottnak tetetik magukat zavaráskor, ezért is lehet, hogy nem kapálóztak, mikor a hátukra fordítottad őket. Ilyenkor összébb gömbölyödnek és a lábaikat is behúzzák. HA bármi történik még, szólj nyugodtan! Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
rison77 írta:
Körülbelül fél hónapja vettem 70-80 db közepes méretű dubia-t. Mindig kapnak száraz tápot, és friss gyümölcsöt is. Most mindegyik pók vedlési időszakban van így nem nagyon zaklattam a csótányokat csak kaját raktam be nekik. A minap rájuk néztem alaposabban, és azt vettem észre, hogy néhány egyednek hiányzik a feje alatti kitinlemez, mintha lerágták volna neki. Lehetséges ilyesféle kannibalizmus náluk? Illetve a csótányok vedlési folyamata hogyan zajlik pontosan, gondolok itt, hogy a hátukra fekszenek stb. Van egy darab csótányom ami a hátán fekszik lábai alaphelyzetben vannak, és csak erős ingerekre reagál egy nagyon kicsit. Tapintásra pedig felvan puhulva az egész kitinlemez.

Szia!
A vedlésről bővebben itt olvashatsz:
http://csotanyvilag.hu/wp/?page_id=400
A folyamathoz nem szükséges a hátukra fordulni, hanem lábaikkal lerögzítik magukat egy felülethez és ilyenkor vedlenek. A hátára fordult állat vagy nem tudott már rég talpra állni és ezért reagál így, vagy a végét járja már. Szomor?
A feje alatti kitinlemez alatt mire gondolsz pontosan? A pronotumra? Egyik faj se rágja le ezt tudtommal, szóval nem hiszem, hogy ez lehet a baj. Képet tudsz mutatni?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Körülbelül fél hónapja vettem 70-80 db közepes méretű dubia-t. Mindig kapnak száraz tápot, és friss gyümölcsöt is. Most mindegyik pók vedlési időszakban van így nem nagyon zaklattam a csótányokat csak kaját raktam be nekik. A minap rájuk néztem alaposabban, és azt vettem észre, hogy néhány egyednek hiányzik a feje alatti kitinlemez, mintha lerágták volna neki. Lehetséges ilyesféle kannibalizmus náluk? Illetve a csótányok vedlési folyamata hogyan zajlik pontosan, gondolok itt, hogy a hátukra fekszenek stb. Van egy darab csótányom ami a hátán fekszik lábai alaphelyzetben vannak, és csak erős ingerekre reagál egy nagyon kicsit. Tapintásra pedig felvan puhulva az egész kitinlemez.

Szia!
A vedlésről bővebben itt olvashatsz:
http://csotanyvilag.hu/wp/?page_id=400
A folyamathoz nem szükséges a hátukra fordulni, hanem lábaikkal lerögzítik magukat egy felülethez és ilyenkor vedlenek. A hátára fordult állat vagy nem tudott már rég talpra állni és ezért reagál így, vagy a végét járja már. Szomor?
A feje alatti kitinlemez alatt mire gondolsz pontosan? A pronotumra? Egyik faj se rágja le ezt tudtommal, szóval nem hiszem, hogy ez lehet a baj. Képet tudsz mutatni?

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 11:00    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 19. Pént., 04:57    Hozzászólás témája: idéz

Ha B. smithi-ről van szó, akkor elég hisztis picsák tudnak lenni. Nálam se eszik rendesen. De ezt ne itt folytassuk tovább, a hozzászólásokat áthelyezem a megfelelő topicba, IDE.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 18. Csüt., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Itt is előforduló tag leszek remélhetőleg Mosoly Jövő hét elején jön pár Dubia a pókoknak vegyes méretben.
A Helyi állatkereskedések nem foglalkoznak csótányokkal, így kénytelen leszek szaporitani őket, ha elakarom kerülni a postaköltségeket Mosoly
Átnyálazom a topikot, ha kérdésem van majd látjátok Mosoly

Pacsi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 26. Kedd., 00:28    Hozzászólás témája: idéz

Szóval... Minél magasabb hőmérsékleten vannak, annál gyorsabban fejlődnek/szaporodnak. Ha nem akarsz külön fűteni rájuk rakd a fűtőtest közelébe és gazdaságosan megoldhatod a dolgot. Ilyenkor viszont figyelni kell a vízre és minden másra! Legyen elegendő.
Egy tenyészet beindítása meg... Attól függ mennyit etetnél fel belőle, stb. Számoljatok. Egy nőstény cirka 100 napig "vemhes". Egy szülésből ~15 kicsi jön le. 2 évig élnek, mondjuk, hogy 5-6 hónap alatt kifejlődnek. Ezeket vessétek össze azzal, hogy mennyit etetsz meg egy bizonyos időszak alatt és kijön egy szám, hogy mennyivel érdemes kezdeni. Ezt minden fajnál meg lehet csinálni. Csak türelem és adatok kellenek hozzá. No meg lelkesedés, ami ahogy látom hál istennek egyre több embernél jelentkezik. Csak így tovább, csótányozzunk!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:

Pontosan, ezen a téren nagyjából tudom milyen a tudásod, szóval bocsánat... Nagyon boldog
Azt most kijelentem, hogy nem fogom őket is fűteni. Nagyon boldog De a linket köszönöm, megnézem. Nagyon boldog

Mivel ez indokolt eltekintek a vitától. Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:49    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
szóval akkor én nem vagyok hozzáértő. Nagyon boldog ezt azért olvasd el: http://egzotikusmadarak.hu/rovartenyesztes/ Nagyon boldog és még azt is olvastam, hoyg "magasabb hőmérsékleten gyorsabban szaporodnak".

Pontosan, ezen a téren nagyjából tudom milyen a tudásod, szóval bocsánat... Nagyon boldog
Azt most kijelentem, hogy nem fogom őket is fűteni. Nagyon boldog De a linket köszönöm, megnézem. Nagyon boldog

Maczi86 írta:
Ugyan nem vagyok hozzáértő, de jómagam egy éve kezdtem 3 hímmel, 7 nősténnyel és 10 növendékkel. Kétszer kaptak vérfrissítést 10-10 növendékkel. Talaj nélkül vannak tartva, 26-28 fokom és mára nyolcvanvalahányan vannak, miközben 6 pók vígan ritkítja őket. Ja és ha ösztönözni szeretnéd a szaporulatot, rakj hozzájuk kisebbeket. én sem hittem, de valóban működik. Remélem segítettem.

Akkor ezek szerint van nekem is esélyem, és talán a vérfrissítés is ráér még. Nálam egyszer volt eddig vérfrissítés, talán pont annak köszönhetően születtek most kicsik. A hőmérséklet nekik olyan 24 fok lehet, ennél több nem lesz így télen, mert nem fogok nekik külön fűteni, de nyáron akkor elméletileg belendülnek majd. Amúgy érdekes, most van bent köztük körülbelül 25 kicsike és így kezdek el szaporodni, szóval jogos az észrevételed. Nagyon boldog Mondjuk nekem egyenlőre csak 2 pókom van, de nekem azért is kellene több, mert nagyon tetszenek. Nagyon boldog Köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Maczi86
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:42    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Hát köszönöm, de még kíváncsi vagyok egy hozzáértő véleményére, hogy elegendő-e ennyi csótány a tenyészet beindítására.(?) Nagyon boldog

Ugyan nem vagyok hozzáértő, de jómagam egy éve kezdtem 3 hímmel, 7 nősténnyel és 10 növendékkel. Kétszer kaptak vérfrissítést 10-10 növendékkel. Talaj nélkül vannak tartva, 26-28 fokom és mára nyolcvanvalahányan vannak, miközben 6 pók vígan ritkítja őket. Ja és ha ösztönözni szeretnéd a szaporulatot, rakj hozzájuk kisebbeket. én sem hittem, de valóban működik. Remélem segítettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

szóval akkor én nem vagyok hozzáértő. Nagyon boldog ezt azért olvasd el: http://egzotikusmadarak.hu/rovartenyesztes/ Nagyon boldog és még azt is olvastam, hoyg "magasabb hőmérsékleten gyorsabban szaporodnak".
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Hát köszönöm, de még kíváncsi vagyok egy hozzáértő véleményére, hogy elegendő-e ennyi csótány a tenyészet beindítására.(?) Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

hát, hajrá hajrá ! Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Én arra akartam kilyukadni, hogy akkor inkább elérem, hogy ne csak ritkán szülessenek, hanem gyakrabban, szóval 1 hónap alatt ne 20 legyen hanem 60, és akkor nem érdekel az sem, ha ebből 10-15 selejt. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

inkább arra kéne ráfeküdnöd hogy ne stresszelj felesleges dolgokon. Nagyon boldog ha nem lennének optimálisak a körülmények akkor nem szaporodnának.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Oké, természetes szelekció. De az akkor sem normális, hogy 2 "alomból", 2 selejt. Mellesleg nem született olyan sok, hogy ne aggódjak 1-1ért. Nagyon boldog Talán rá kellene feküdnöm a rendes körülményekre, és tenyésztésre.
Amúgy egy kisebb tenyészet kialakításához, mennyi csótány ajánlott? Mert nekem mondjuk jelenleg 8 nőstényem van és 2 hímem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

Egyetértek. Aggódni nem kell.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 00:51    Hozzászólás témája: idéz

szerintem ezzel semmi baj nincs, ez a természet rendje...fogd fel természetes szelekciónak. Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Most néztem a csótányokat és született még 10 db. Szóval ezek szerint nálam tízesével jönnek. Nagyon boldog
Ami érdekes számomra, hogy megint született egy nyomorék. Ez már tényleg nem normális, nem?
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget, azért ha nem felejtem el ránézek, hátha életben marad. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 13:09    Hozzászólás témája: idéz

Elképzelhető, de mivel ezek az állatok R-stratégisták, azaz a gyors szaporodás és a magasabb egyedszámból álló populációk jellemzőek rájuk, így egy két gyengébb egyed mindig előfordulhat. Nem kell megijedni tőle.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

És, ha figyelem, hogy a kaja meg a víz mellett legyen és tud majd vedleni, akkor helyrejöhet?
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 13:00    Hozzászólás témája: idéz

Jó kérdés. :/

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

Értem, csak egy kicsit kevésnek tartottam. Mondjuk nem panaszkodom, ennek is örülök. Mondjuk az egyik az úgy néz ki, hogy nem egészséges, mert nemigen tud menni. Ez miért lehet?
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

Születhet annál azért több is, de nem rossz.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Jah, akkor már értem. Nagyon boldog Átlagosan mennyi csótány születik egyszerre? Nálam 10 született, az normális? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 11:08    Hozzászólás témája: idéz

De, ők álelevenszülők. Addig jó, míg nem találsz petetokot. Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Ezek a csótányok nem eleven szülők, ugye? (Mert úgy tudom, hogy nem és nem rég kikelt néhány picike, de előtte volt egy takarítás 1 héttel és akkor nem találkoztam petezsákkal.) Amúgy átlagosan mennyi pici kell ki egyszerre egy nősténytől?
Vissza az elejére
Maczi86
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 01:49    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Shipi! Így már tiszta a kép.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 01:32    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Pontosan. Havonta pár elhullás azért természetesen tapasztalható, bár eléldegélnek 2 évig kb. Tartásfüggő ez is.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Maczi86
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 17. Vas., 01:22    Hozzászólás témája: idéz

Nekem megvannak lassan egy éve. Esznek, szaporodnak is, annyit, amennyi kiszolgál 5-6 pókot. Kaptak már 2 "vérfrissítést". Csak azt az egyet nem értem, hogy miért találok havonta 1-2 elhullott hímet. Ez olyasmi mint a pókoknál, hogy x idő után kialszik a gyertyájuk, vagy mi?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 16. Szomb., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Persze, hogy jól érzik magukat. Mosoly Amíg nincsenek gondok vedlés során, esznek, fejlődnek és szaporodnak, addig minden oké. Mosoly Csak így tovább!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 23:39    Hozzászólás témája: idéz

Kettő kis csótányka levedlett, itt a kis ruhájuk meg ők is:
http://img198.imageshack.us/img198/8131/p1080677l.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/1479/p1080669a.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/973/p1080666.jpg
Ő pedig Lui, olyan édi! Nagyon boldog
http://img831.imageshack.us/img831/5576/p1080676h.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/4265/p1080675n.jpg
Biztosan jól érzik magukat ha már vedlenek, nem?
Felicike
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 12. Kedd., 13:03    Hozzászólás témája: idéz

Én a nevesítést apró kövekkel oldottam meg egy befőttes kupakban. 1-2 naponta vízcsere plussz kövek átmosása Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő
1 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu