Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Para Van!!!!

Para Van!!!!

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pityke79
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Én is ebben reménykedek! Mosoly Azért ha sikerül félbe vágott kukaccal vagy valami hasonló puha táplálékkal megetetnem az lesz a biztos. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ha 6-7 hónapig evett, akkor semmi probléma Mosoly Ezzel már biztosan kihúzza a következő vedlésig Kacsint? Utána pedig már újra tud majd enni.
Pityke79
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

Szia hawk! Mosoly
Köszönöm a válaszodat, megnéztem az utolsó vedlést, de a fogak csatornája teljesen üres, abban nem maradt benne a régi. A vedlése után 6-7 hónapig még evett is rendesen, december körül kezdtek nála megmaradni a táplálék állatok. Valószínűleg akkor hagyhatta el a fogait, de azt is hogyan, arról fogalmam sincs, mert ő sose rágta a terkón a szellőző üvegcsíkokat.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 11:13    Hozzászólás témája: idéz

szia! én a helyedben megnézném a legutóbbi vedlését - ha megvan még - abban megtalálod a méregfogakat. nagyon nem kell pánikba esni, a vedléssel visszanő, bár nem lesz rögtön olyan mint az eredeti, de az uj méregfogak már használhatóak lesznek tücskökhöz, sáskákhoz (mindenképp lágy eleséget ajánlok), szükség esetén evés nélkül is ki fogja bírni következő vedlésig (ami akár több mint egy év is lehet ekkora állatnál) nem árt ha melegen van tartva és rendszeresen párásítva van neki, ezzel lerövidítve az időt a következő vedlésig, bár azért arra vigyázni kell hogy ne legyen megfőzve!
Pityke79
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Mosoly
Köszi szépen az infót, majd kiveszem még egyszer és megnézem jobban, de biztos hogy nem stimmel vele valami. Szomor? Nagyon nem akartam stresszelni és sose volt még kivéve kézbe így eléggé nehezen tűrte,hogy forgattam és nézegettem, de muszáj volt. Szomor? Viszont a karmok ízeinél látszania kellett volna a befelé ívelő sötétbarna karmoknak de semmi nem volt ott folytatólag és úgy látszott,hogy üres a helyük ahová vissza szokta húzni. Szomor? Még esetleg félbe vágott lisztkukaccal is megpróbálkozok, hátha abból ki bírja szívni a folyadékot. Mosoly Köszi még egyszer az infót. Mosoly
További szép napot! Mosoly
Vissza az elejére
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Egy kép sokat segítene, tényleg hiányoznak-e a méregkarmok. Ha, igen a következő vedlésnél talán már vissza is növeszti, bár ekkora póknál azért már cinkesebb bármely elvesztett testrész visszanövesztése, mint egy pár vedléses egyednél... Azt még megteheted, hogy valamilyen eleségállatot szétpaszírozol, hátha valamennyit képes lesz belőle elfogyasztani. Ezen kívül csak a remény és a várakozás marad.
Pityke79
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 12. Szer., 09:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy 1 hete észrevettem, hogy a 8 éves A. geniculatám nem bírt megenni egy 4 cm-es puha hernyót. Semmilyen kárt nem tudott benne tenni, még csak a bőrét sem tudta átszúrni hiába igyekezett betömni a szájához. Kivettem és megnéztem mi lehet a baja és nincs meg egyik méregkarma sem. Tavaly májusban vedlett és evett is rendesen egészen decemberig, utána a sáskák és a tücskök mindíg életben maradtak nála. Gondoltam nem éhes és biztosan azért lehet, hogy nem foglalkozik velük és a táplálékok végelgyengülésben hullottak el. Eltelt 2 hónap és mondom megpróbálom hátha eszik már, persze azonnal rá is ment a kukacra, de 5 perc próbálkozás után hagyta és a kukac tovább ment sértetlenül. 8 éve pókozok és ilyennel még sosem találkoztam pedig 38 pókom van itthon és láttam már ezt azt, de ilyet még soha. Próbálkoztam puha csirkemáj darabbal, hogy azt hátha meg tudná enni valahogy, de arra meg nem reagált, pedig próbáltam rácsaliztatni majd bent hagytam a májat a közelében de semmi. Mivel 1cm-es kora óta nevelem és mindenki kedvence itthon így mindent szeretnék megpróbálni, hogy továbbra is a család tagja lehessen. Gyönyörű szép nagy és külsőre teljesen egészségesnek látszik, nem esett össze a potroha sem, sosem volt atkás és a potrohán is sértetlen a szőrtakaró, mert sose volt háborgatva hogy lerugdossa magáról a szőrt. Ha tudnátok valami megoldást,hogy tudjam etetni valahogy akkor azt nagyon megköszönném. Várom a válaszotokat. Szép napot mindenkinek! Üdv.
Vissza az elejére
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 25. Kedd., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

szerintem elég heti egyszer is
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 25. Kedd., 16:14    Hozzászólás témája: idéz

Kösz,de azért még 2 naponként megpróbálom!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 25. Kedd., 16:12    Hozzászólás témája: idéz

Szimplán lehet nem éhes. Az én vagansom 7, vagy 8 vedléses. Augusztusban vedlett, utánna evett vagy 2 hétig, aztán most hétfőig semmi!!! most meg megint eszik mint a hülye, azóta nem is vedlett, lehet most épp arra hizlalja magát Mosoly
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 25. Kedd., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Pontosan nem tudom megmondani,hogy hány vedléses. Szomor?
11-12 cm és B. smithi.
Utoljára Dec. 20.-án vagy 22.-én evett 27-28 a pára tartalom.
De még nem kopaszodik a potroha ezért szerintem nem akar vedleni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 24. Hétf., 15:39    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen esetben pár dolgot nem árt leírni, és akkor megspórolunk egymásnak pár felesleges kört:
Hány vedléses/mekkora, mikor vedlett utoljára, tartási körülmények, faj.
Ha tippelnem kellene mindezen információk hiányában, azt mondanám, vedléshez készülődik, ezért nem eszik. Majd ha éhes lesz, úgyis eszik.
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 24. Hétf., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az én pókom már kb. 3 hónapja nem evett! Szomor?
Mi lehet a baja én 2 naponta próbálkozom tücsökkel és gyászbogárlárvával!
De semmi még akkor se ha az orra alá teszem! Sokkolt
Mi a baja?
Előre is köszi a válaszokat!

Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Feb. 24. Hétf., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

megfogadom a tanácsot, köszönöm az infót.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Mivel eszik (Még ha kicsit nyámnyilán is) nagy gond nem lehet vele. Amúgy előfordul egyes pókoknál, hogy eleinte nem annyira akarnak enni vedlés után. De olyan is előfordul, hogy egyes eleség nem jön be a póknak. A csonti amúgy sem egy túl tápláló étek. Próbáld meg kis tücsökkel,vagy bébi csótánnyal, hátha azokat jobban preferálja. (kisállat kereskedésekben általában lehet valamelyiket kapni)
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 13:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy miért nem eszik magától a Grammostola pulchripesem?? 2 hete vedlett, (ez volt a 4.) semmi problémát nem észleltem rajta, de csak akkor eszi meg a csontit ha megölöm neki és az orra alá rakom. Magától nem támad rá, mintha félne tőle, sőt ha félbevágva rakom elé, akkor sem kell neki azonnal. Amugy hetente szoktam etetni. Segítsetek ha tudtok, előre is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 09. Hétf., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Nem. A rossz szag főleg a rágcsálókat és a madarakat riasztja el. A pókra nézve mérget nem tartalmaz.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 09. Hétf., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Heló.

Az történt hogy találtam egy bogarat, hasonlított a "bűzös bogárra", ezért leteszteltem, hogy az -e.
Úgy véltem nem az ezért odaadtam a póknak, de nem sokkal később éreztem azt az átható bűzt
, de a pók már ette a bogarat.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy lesz -e valami baja a póknak??

Válaszokat előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 24. Pént., 05:38    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Mostanában figyeltem fel, hogy a genim nem úgy viselkedik mint ahogy szokott. Ma reggelre már láttam, hogy az egyik lábát behúzta maga alá. Semmi étvágya nem volt mostanság. Egy adult nőstényről van szó akinek a vedlése még nem lenne aktuális. Most kitettem nedves kéztörlőre és egy kicsit melegebb helyre. Valami ötlet, hogy tudnék segíteni rajta?
Vissza az elejére
Profil üzenet
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Kb. 4-5 centi a lábfesz, de már csak holnap... addig hátha a tv-számítógép-radiátor fele megtalálom valahol...
zomtibi írta:

Hát biza az jó móka lesz.

Nem tudom, hogy mennyire kicsi, de a legtöbb pók meleg helyre szokott húzódni. Ilyenkor át kell pakolni érte a szobát, és minden létező helyet nem árt átnézni, de mint mondtam a melegebb helyeket kedvelik ezért érdemes ott kezdeni, esetleg szövedéket is érdemes nézni, mert elméletileg húz maga után, bár kispóknál ezt majdnem lehetetlen meglátni, nagyobbaknál jobban látszik . Jó mókát...

Helló!

Meglett a szökevény?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 00:16    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Kb. 4-5 centi a lábfesz, de már csak holnap... addig hátha a tv-számítógép-radiátor fele megtalálom valahol...

hú..és ha egy fedő nélküli dobozban kaját tennél neki a szekrény lábához? amibe be tud mászni, de az eleségállat nem tud kijönni. előbb-utóbb csak megéhezik! Mosoly
sok sikert!
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

zomtibi írta:

Nem tudom, hogy mennyire kicsi, de a legtöbb pók meleg helyre szokott húzódni. Ilyenkor át kell pakolni érte a szobát, és minden létező helyet nem árt átnézni, de mint mondtam a melegebb helyeket kedvelik ezért érdemes ott kezdeni, esetleg szövedéket is érdemes nézni, mert elméletileg húz maga után, bár kispóknál ezt majdnem lehetetlen meglátni, nagyobbaknál jobban látszik . Jó mókát...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Földig ér... alatta egy sötét kis rés van, de nagy a szoba, elképzelni nem tudom, hogy hogy kerítem elő...
Bomlott írta:
SpiderSly írta:
Elszökött egy kis C. Marshalli, egyből berohant a szekrény alá, és most nem tudom, hogy hogyan szedjem ki, mivel nagyon bonyolult lenne kihúzni a szekrényt, és ha meg is tenném, csak befutna valahová máshová tuti... Van valami ötletetek??

Milyen alacsony a szekrény , valami infót adhatnál még Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Földig ér... alatta egy sötét kis rés van, de nagy a szoba, elképzelni nem tudom, hogy hogy kerítem elő...
Bomlott írta:
SpiderSly írta:
Elszökött egy kis C. Marshalli, egyből berohant a szekrény alá, és most nem tudom, hogy hogyan szedjem ki, mivel nagyon bonyolult lenne kihúzni a szekrényt, és ha meg is tenném, csak befutna valahová máshová tuti... Van valami ötletetek??

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 18:04    Hozzászólás témája: idéz

ridelife írta:
igen en is abban bizok hogy tudja mit szabad mit nem megenni.
koszi a megerositest.

egyebkent meg minidg el tehat no para

Ha nem élt volna sem lenne gond. Simán megeszik az elpusztult eleséget is. Kivéve, ha már rohad, vagy belepik az atkák, de akkor azt meg sem kóstolják, mert ahogy írták lentebb, tudják ők is, mint te, hogy a kaja szavatossága lejárt-e Mosoly
Vissza az elejére
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

igen en is abban bizok hogy tudja mit szabad mit nem megenni.
koszi a megerositest.

egyebkent meg minidg el tehat no para
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 31. Hétf., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Heló ridelife!

Nem hiszem hogy bármi baja lehetne a pókodnak a csóti miatt.
Egyrészt, a pókok nem hülyék , és el tudják dönteni, hogy mit érdemes megenni és mit nem.
Másrészt az a csótány nagyon is elképzelhető, hogy még élt amikor az állatod elkapta, mivel a néhány csótányfaj olyan szívós, hogy egy hétig is elél fej nélkül.

Üdv:Balu
Vissza az elejére
Profil üzenet
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 31. Hétf., 19:41    Hozzászólás témája: idéz

az para ha egy kb hete doglodo csotanyt eszik a pokom?

kb egy hete bent volt nalla valoszinu mar doglott volt mert roppantottam a fejet de azt hittem mar reg megette mert sehol sem talaltam.

hat most ott figyel a szajaban.

lehet ebbol baja?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gozer
Újonc

Elküldve: 2012 Nov. 05. Hétf., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

a lelkem mélyén valahogy éreztem. csak kellett a megerősítés. teljesen érthetetlen a dolog. nem reagál semmire. meg is fordítottam az előbb, gondoltam erre csak kell hogy reagáljon, de semmi... minden esetre köszönöm a választ. nincs más hátra mint a végső kegyelet... Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Nov. 05. Hétf., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

Gozer írta:
Üdv néktek emberek!

Volna egy elég égető problémám. Van nékem egy brachypelma smithim. 3 hete vedlett, majd ezt követte egy hetes koplalás. Ezek után múlt kedden betolt egy jókora tücsköt. Gondoltam minden rendben, ám valamikor csütörtök vagy péntek délután, mikor bekukkantottam hozzá, láttam, hogy a hátán fekszik. Mint azt itt olvastam épp pár hozzászólással korábban, ezzel nincs is semmi baj. Engem mindössze az időintervallum aggaszt, mivel még mindig nem állt be változás. És már tényleg komolyan aggódok miatta, hisz napok teltek el a nélkül hogy megmoccant volna. az egyedüli, amiből azt tudom feltételezni hogy még él, az a lábai helyzete. Nem húzta maga alá, teljesen normálisan állnak a lábai, mintha a talajon állna épp, csak hát a hátán fekszik... Nem reagál semmire. Ennyi idő távlatába szerintetek életben van még? Vagy adjam fel a reményt... Szomor?

Szerintem elpusztult Szomor? Haverom is így járt a fasciata-jával egyszer. A hátára feküdt, mintha vedleni akarna, és abban a pózban elpusztult. Az sem húzta maga alá a lábait. Ha piszkálásra sem reagál egyáltalán, akkor elég valószínű, hogy nem él. S?r? vagy nagyon szomor?
Gozer
Újonc

Elküldve: 2012 Nov. 05. Hétf., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Üdv néktek emberek!

Volna egy elég égető problémám. Van nékem egy brachypelma smithim. 3 hete vedlett, majd ezt követte egy hetes koplalás. Ezek után múlt kedden betolt egy jókora tücsköt. Gondoltam minden rendben, ám valamikor csütörtök vagy péntek délután, mikor bekukkantottam hozzá, láttam, hogy a hátán fekszik. Mint azt itt olvastam épp pár hozzászólással korábban, ezzel nincs is semmi baj. Engem mindössze az időintervallum aggaszt, mivel még mindig nem állt be változás. És már tényleg komolyan aggódok miatta, hisz napok teltek el a nélkül hogy megmoccant volna. az egyedüli, amiből azt tudom feltételezni hogy még él, az a lábai helyzete. Nem húzta maga alá, teljesen normálisan állnak a lábai, mintha a talajon állna épp, csak hát a hátán fekszik... Nem reagál semmire. Ennyi idő távlatába szerintetek életben van még? Vagy adjam fel a reményt... Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 31. Szer., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Egyik ismerősom vett egy P.regalis sub nőstény a börzén.
És most vette észre hogy az egyik szövő szemölcse le van szakadva, de nem tőből.... csak félig. Egyébként jól van az állat, mászkál, csapkod, viszont nem eszik és nem sző! Kérdésem,: Lehet komolyabb baja? vagy majd vedlés után visszanő? (mint a lábak)
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 07. Vas., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ! Egyébként csak kb háromnegyed órát feküdt háton utána felállt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Simikel
Tag

Elküldve: 2012 Okt. 07. Vas., 00:16    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nincs semmi baja a pókodnak szoktak ilyet csinálni /néha/.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 06. Szomb., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Kedden vedlett ötödször a cambridgeim de most újra háton fekszik. A vedlés teljesen rendben ment de most mégis a hátára feküdt. Mi lehet vele? Ez normális? Sose láttam még ilyet, vedlés után pár nappal a hátára fekszik egy pók.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Szept. 28. Pént., 05:39    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Blinky írta:
Hello:)

Ahogy írtad függ egy pár tényezőtől, de szerintem a következő vedlésre be kell hogy aduljon!
De ez csak az Én véleményem:)

Tyű remélem, hogy nem. Alig egy éve nevelgetem, és szeretném még egy ideig azért. De köszönöm a válaszodat! Mosoly

Nekem emiliám volt, ami azért nem ugyan az, viszont az 11-12. vedlésre adult be. Hátha segít. Mosoly
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Blinky írta:

Ahogy írtad függ egy pár tényezőtől, de szerintem a következő vedlésre be kell hogy aduljon!

Tyű remélem, hogy nem. Alig egy éve nevelgetem, és szeretném még egy ideig azért. De köszönöm a válaszodat! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Hali! Feltenném itt a kérdést, ha már pont ilyesmiről van szó, és a fajos topicban napok óta nem kapok választ. Szóval kb hány vedlés után adulnak a hím Brachypelma smithik? Nyilván függ ez sok mindentől, csak egy közelítőleges tól-ig számot szeretnék tudni. Nemrég dobta a 10. bőrét a pókom, és tudni szeretném, mikor lesz időszerű menyecskét keríteni neki. Mosoly

asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Feltenném itt a kérdést, ha már pont ilyesmiről van szó, és a fajos topicban napok óta nem kapok választ. Szóval kb hány vedlés után adulnak a hím Brachypelma smithik? Nyilván függ ez sok mindentől, csak egy közelítőleges tól-ig számot szeretnék tudni. Nemrég dobta a 10. bőrét a pókom, és tudni szeretném, mikor lesz időszerű menyecskét keríteni neki. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 06:51    Hozzászólás témája: idéz

Fél évig tuti él, de pl Toto-nak volt olyan hímje, és talán Kratosznak is, amik 2évet éltek ivarérés utána!
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 03:22    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
zOrg írta:
http://imageshack.us/photo/my-images/51/sdc13480b.jpg/

test hossza kb 6cm, + - pár mili

ha beadult himnek akkor kb mennyi ideje van még szegénynek?:C

Helló
Ez bezony nagyfiú lett!

ehh:P és akkor mennyi ideje van még neki mire elpusztul?
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

zOrg írta:

Helló
Ez bezony nagyfiú lett!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 19:08    Hozzászólás témája: idéz

Ha van bulbus, akkor adult hím, tudsz róla képet csinálni? Testméretre mekkora?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Lehet, hogy beadult hímnek.Hasonlít erre a képre?
http://imageshack.us/photo/my-images/260/bulbustak7wc.jpg/

ehh, kb pont ilyen:) csak még friss, szoval világosabb az egész dolog, meg szerintem a párzosarkantyukat is látom a másik 2 lábon, csak azthittem h az abba az iránba kanyarodik mint a csáprágok, ehelyett a láb eleje felé áll a hegyük. elözö vedlésnél probáltam szexálni, gyanus volt már akkor is h him lesz mert nemláttam amit kellett volna a nöstényhez:) szoval akkor ez normális?

amugy most elvileg 8-9vedéses, létezik h beadult volna? nem olyan nagy szerintem még az állat, ahogy néztem a hímek is nagyobbra nőnek ennél:l
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 19:00    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy beadult hímnek.Hasonlít erre a képre?
http://imageshack.us/photo/my-images/260/bulbustak7wc.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zOrg
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 26. Szer., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

L.Parahybanám vedlett tegnap, nagyon hülye pozban feküdt utána a bőrén ugyhogy nem is nagyon tudtam jól szemügyre venni, de ma nézegettem és a csáprágokhoz közeli két kis tapogato láb fele hiányzik szerintem, mindkettö:S nem normális lábvége van hanem rövidebb és kicsit bekunkorodó, talán sebes dolog a vége:S az a gáz h mind2 hiányzik neki ahogy nézem:C ez jelent esetleg komolyabb gondot? olvastam h nem tartalmaz a szervezetük véralvadásgátlót, bár nem látom hogy váladékozna, és ha jol tudom visszanő majd neki:l csak rossz hogy eddig simán ment minden, és most kicsit hiányos lett az állat.
Tukulti
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Jún. 06. Szer., 07:29    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
Nos a helyzet az hogy kezdem magam összeroncsizni ........

4 pók van az életemben, egy 4 vedléses genicvulata műanyag dobozban, egy 6 vedléses lividum.....szintén műanyag dobozban.... egy sexálatlan smithi olyan 10 vedléses kb, és egy 11 vedléses sexált geniculata kislány, ... a smithi terkója oldalt nyithatós felül fém szellőzővel... a geninek üveglap fedi a tetejét, 3x3 as réssel. Őt szoktam naponta szellőztetni is...

a probléma következő.... ma azt vettem észre hogy a geniculata terkója tetején lévő hő és páramérő be van szőve..... majd a smithi terkója széléig vezet a sűrű ragadós fonál... jelzem minden pók a helyén van (még szegény lividumot is kiforgattam a lakából) kijönni 10000% nem tudnak, és ha mégis nem hiszem hogy vannak olyan intelligensek hogy visszataláljanak, reggel meg mintha mi sem történt volna üljenek a kövön...
remélem van rá normális magyarázat.....

Sok hazai pók tud hálót szőni...úgy látszik van amelyik ismerkedik a szörnyekkel! Nagyon boldog Lehet már álmodban lenyelted azért nem találtad meg!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu