Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 23 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Itató tisztasága, kórokozói

Itató tisztasága, kórokozói

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

100%, hogy nem pókkaka Nagyon boldog Valamiféle peték lehetnek, csak azt nem tudom, milyen... Én is a talajcsere mellett voksolnék, az a biztos.
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem túl "szabályos" alakjuk volt. Most egy műanyag kupakot tettem be neki, kevesebb vízzel (ásványvíz). Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Az tuti nem pókürülék. Még csak nem is hasonlít a pókürülékre...
Rolinus
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 23. Vas., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Ez pókürülék.! Egy átlátszó folyadékkal néha az üvegen is látható. Nem peték. Tedd vissza nyugodtan.
Vissza az elejére
Profil üzenet
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 15:24    Hozzászólás témája: idéz

Talajnak kókuszrostot használok. Viszont ha már a talajnál tartunk, honnan lehet kapni korrekt, pókoknak való tőzeg félét? Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

A talaj miféle és honnan való? Lehetséges, hogy abban voltak valami hangyák, vagy hasonlók amik lerakták a petéiket... az itatót mosd ki és szerintem a talajt is lecserélheted, persze nem ugyan arra amit használtál... nekem is voltak hasonlók a vízben és ez volt rá a gyógyír.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos az a helyzet, hogy eddig csak csótányokat adtam neki. Azokat pedig mindig a pók elé tettem, így pár másodpercnél tovább nem nagyon mozogtak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Nekem tücsökpetéknek tűnnek. Vizes helyre rakják a petéiket, szóval ha nőstény tücsökkel etetted a pókot, és valamennyi ideig még élt, mielőtt elkapta volna a pók, akkor előfordulhat, hogy lepetézett. Ha igazam van, és tényleg tücsökpeték, akkor nyugodtan visszateheted az itatót, miután kimostad Mosoly
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 09:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma reggel erre jelenségre lettem figyelmes a Chromatopelma-m itatójánál. Szerintetek ez mi lehet és mitől? Az itatót természetesen már eltávolítottam, és mást fogok visszatenni.

Kép: https://www.dropbox.com/s/4jbruin9vw6minn/C360_2014-02-22-09-29-37-416.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Jan. 30. Csüt., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

pilotano1 írta:
egyszer csak kis fehér lárvák vagy nem tudom mik jelentek meg az itatóban... szerintetek mi volt ez és mitől?

Átmásoltam ide a hozzászólásod, itt jó helyen lesz. Az általad nyitott topicot pedig törlöm! Megértésedet köszönöm!
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 18. Hétf., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Balazs20 írta:
Sziasztok! Már 2-szer vedlett nálunk az avicularia versicolorunk, és eddig semmi gond nem volt vele. Vedlését kiszedtük. Viszont most észre vettünk a pók itatójában kis bogarakat, szemmel jól láthatóak. Vizét többször kicseréltük, de mindig vissza jöttek. Takarítás ajánlatos-e, és ha igen akkor, hogy mert még nem volt kitakarítva fél év alatt ?

Gerg írta:
Valószínűleg atkák. Mivel ők is pókszabásúak (arachnida Dancing ) ezért vegyszeresen nem igazán ajánlott kiirtani szerény kis kolóniájukat. Nekem akkor szoktak megjelenni, amikor elfelejtem kivenni a kajamaradékot a terráriumból. Nem sok vizet zavarnak, szeretik a nedves párás helyeket, szerves cuccokal tömik az agyukat, gyakran a pókok csáprágójára és a fejtor elülső részére (szemkörnyék) esetleg a tor és láb első ízének hajlatába is betelepszenek. Nedves földön nagyon gyorsan el tudnak szaporodni, ez nem jó, mert ilyen környezetben a gombák is hajlamosak burjánzani, ami nem éppen egészséges...

Picit szárítsd ki a terráriumot! Tedd át az itatót más helyre. Amikor majd földet cserélsz, vagy költöztetsz, akkor egy kis mészkőport szórj a földkeverékbe, az segít.

Azért olvass utána!

hawk írta:
oldal közepe:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=806&highlight=ugr%F3vill%E1s

ugróvillásokra gondolok
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

jozsalaci írta:

A legjobb persze hogy az itató, amiben friss víz van, mivel a páratartalmat is növeli, ezt a vízzselét én is használom, de kimondottan csak akkor he elutazok hosszabb időre!! Abból a szempontból nem rossz hogy nem tud belefulladni ebbe a zselés izéba, viszont abból a szempontból nem ajánlom hosszabb távú használatát, mert kitudja hogy pontosan mi van ebben a porban, nem hiszem hogy minden rá van írva ami benne van!! Egyáltalán miért alkalmazol/vettél olyan itatót norbihh amelyiknél nem vagy biztos abban hogy nem-e fullad bele az állatod, inkább vegyél kisebb, vagy alacsonyabb itatót!! Ezt tartsd mindig tisztán, és legyen benne mindig friss víz, mert ha bármilyen finomság beletelepedik az itatóba a poshadt víz miatt, nem biztos hogy jó vége lesz annak az állatodra nézve!!
Sziiasztok üdv.: Laci

Aha, értem. Hát igen, pont erre jó ez a fórum...köszönöm a véleményeket. Úgy gondolom én is teszek be friss vizet a mindennapokra ezentúl.
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 17:00    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
sszandra írta:
norbihh írta:
Sziasztok!Ez lehet nem ide tartozik de ha vettem 1 itatót a póknak (kis psalmophoeus irmina a pók)és attól félek h valami baja lesz a póknak mert elég mély az itató szerintetek bele fulladhat ?? K?rd

..vagy vízzselé port rakj bele. Nem tudom, hogy ezt a többiek menniyre akceptálják, de én használom, és vitaminokkal kiegészítve tökéletes szolgálatot tesz.
Üdv.

A természetben a pók nem "iszik" vízszelét. És az az anyag a páratartalmat sem növeli. Szerintem hülyeség az egész, és csak azért találták ki, hogy több legyen a bevétele a kisállatkereskedéseknek. De ez csak az én véleményem...

A legjobb persze hogy az itató, amiben friss víz van, mivel a páratartalmat is növeli, ezt a vízzselét én is használom, de kimondottan csak akkor he elutazok hosszabb időre!! Abból a szempontból nem rossz hogy nem tud belefulladni ebbe a zselés izéba, viszont abból a szempontból nem ajánlom hosszabb távú használatát, mert kitudja hogy pontosan mi van ebben a porban, nem hiszem hogy minden rá van írva ami benne van!! Egyáltalán miért alkalmazol/vettél olyan itatót norbihh amelyiknél nem vagy biztos abban hogy nem-e fullad bele az állatod, inkább vegyél kisebb, vagy alacsonyabb itatót!! Ezt tartsd mindig tisztán, és legyen benne mindig friss víz, mert ha bármilyen finomság beletelepedik az itatóba a poshadt víz miatt, nem biztos hogy jó vége lesz annak az állatodra nézve!!
Sziiasztok üdv.: Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
norbihh írta:
Sziasztok!Ez lehet nem ide tartozik de ha vettem 1 itatót a póknak (kis psalmophoeus irmina a pók)és attól félek h valami baja lesz a póknak mert elég mély az itató szerintetek bele fulladhat ?? K?rd

..vagy vízzselé port rakj bele. Nem tudom, hogy ezt a többiek menniyre akceptálják, de én használom, és vitaminokkal kiegészítve tökéletes szolgálatot tesz.
Üdv.

A természetben a pók nem "iszik" vízszelét. És az az anyag a páratartalmat sem növeli. Szerintem hülyeség az egész, és csak azért találták ki, hogy több legyen a bevétele a kisállatkereskedéseknek. De ez csak az én véleményem...
Profil üzenet website állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

norbihh írta:

Üdv.
Vissza az elejére
norbihh
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

rockerzsolti82 írta:
norbihh írta:

Szia! Mekkora a pókod? Pár vedlésesnek még nem kell itató. Ha nagyobb már a pók, és mégis túl nagy az itató, akkor tegyél bele kavicsot. Ha teszel bele kavicsot, akkor nem fullad bele a pók.

Köszi!Hát nem tudom pontosan de kb.6cm a lábfesztávólsága.Raktam bele kavicsot és pár iszik is belöle:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

norbihh írta:

Szia! Mekkora a pókod? Pár vedlésesnek még nem kell itató. Ha nagyobb már a pók, és mégis túl nagy az itató, akkor tegyél bele kavicsot. Ha teszel bele kavicsot, akkor nem fullad bele a pók.
Profil üzenet website állomány
norbihh
Újonc

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!Ez lehet nem ide tartozik de ha vettem 1 itatót a póknak (kis psalmophoeus irmina a pók)és attól félek h valami baja lesz a póknak mert elég mély az itató szerintetek bele fulladhat ?? :?:
Vissza az elejére
Profil üzenet
roller89
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 28. Szomb., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Ez teljes mértékben így van, igaza van Spicconak. Két részre lehet szedni az palackozott vizeket, természetes és sima ásványvíz.
Az ásványvizet desztillált vízből állítják elő hozzáadott ásványi anyagokkal. A természetes ásványvíz ami drágább nos hát ezt is kiegészítik egy két nyomelemmel, de főként a talajból származó vizet teljesen bevizsgálják, hogy kiderüljön pontosan milyen ásványi anyagokat tartalmaz.

Nos a kérdésedre a válasz az ásványvíz nem tisztább mint az ivóvíz és ráadásul kevesebb is benne az ásványi anyag.
Ha hagyod az ívóvizet egy kicsit míg kimegy belőle a klór akkor jobb vizet kapsz mint az ásványvíz.
Vissza az elejére
Spicco
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 28. Szomb., 04:15    Hozzászólás témája: idéz

Hello deadmau5
Az ásványvíz jelenleg a egyik legnagyobb áttverés ugyanis amit ásványi vizet eladnak az nem más mint egy kis csapvíz és hozzáadnak egy kis ásványi sokat Mg Ca és a többit
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Spicco
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 28. Szomb., 04:11    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Jiiero"]Bármilyen meglepő lesz ez most számodra, a sör is vízből van. :D Szerintem megissza. Folyadéknak folyadék, ízlelő bimbói pedig nemigen vannak. Konzisztenciája is teljesen megfelelő, méreganyagok nincsenek benne.[/quote]
Én ezt hülyeségnek tartom mert nem hiszem h alkoholt inna egy pók hiszen vízhajtó szerepe van és igazából pont h még szomjasabb lesz vki ha iszik ez minden élölényre igaz plusz egy kistömegü pók sztem bele is döglene mert alkohol mérgezést kapna
Vissza az elejére
deadmau5
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek érdemes ásványvizzel itatni a pókot(bubi mentessel:DD)??
mert sztem tisztább mint a csapviz v nem? Forg? szemek
Vissza az elejére
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 13. Vas., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

Bármilyen meglepő lesz ez most számodra, a sör is vízből van. Nagyon boldog Szerintem megissza. Folyadéknak folyadék, ízlelő bimbói pedig nemigen vannak. Konzisztenciája is teljesen megfelelő, méreganyagok nincsenek benne.
Vissza az elejére
Rolinus
Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 22:09    Hozzászólás témája: idéz

Most mesélték MSN-en elvileg, B. smithi, 2 hónapos kora óta sört kap inni, most 8 hónapos.
ÉN nem hinném h feljődne víz nélkül, ill meginná a sört.....szerintetek?
Idióták........
Vissza az elejére
Profil üzenet
Roli
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 10. Szer., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen az ötleteket Mosoly Akkor így teszek Mosoly A páratartalom úgy gondolom okésan van,általában a dobozuk 1/3át szoktam nedvesíteni úgy hogy nedves is legyen,de ne is tocsogjon.
Vissza az elejére
Syrius
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Dec. 10. Szer., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Lehet, hogy pontosan azért pakolják tele az itatót mert kevésnek találják a páratartalmat. Az átitatott tőzegen nagyobb felületen párolog a víz.
De lehet szimplán azért is amit Piker írt: szeretnek pakolni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 10. Szer., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Roli írta:
Akkor mostmár ezt is tudom Mosoly Abban még tudnál segíteni h akkor hogyan helyezzem el mert akárhova teszem mindíg tele van.Vagy az lehet megdolás h itató nincs benn és csak nedvestíek?Mert szinte ugyan azt érném el,csak így nem bojgatnám őket minden nap h előkotorjam az itatót a tőzeg rengeteg alól Zavart

Akérdésedben meg is válaszoltad,amit írtam volna! Kacsint?

"Vagy az lehet megdolás h itató nincs benn és csak nedvestíek?"

Amíg kicsik,addig sokat pakolásznak,és ilyenkor egyébként is elég ha csak nedvesítesz,aztán későb a végleges terkójukban kitudod alakítani az itatós helyet,stb. mivel a legtöbb állat már nem pakol olyan sokat adultan! Kacsint?
Roli
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 10. Szer., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Akkor mostmár ezt is tudom Mosoly Abban még tudnál segíteni h akkor hogyan helyezzem el mert akárhova teszem mindíg tele van.Vagy az lehet megdolás h itató nincs benn és csak nedvestíek?Mert szinte ugyan azt érném el,csak így nem bojgatnám őket minden nap h előkotorjam az itatót a tőzeg rengeteg alól Zavart
Vissza az elejére
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Dec. 09. Kedd., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

Roli írta:
Sziasztok!
Az itatóval kapcsolatban szeretnék kérdezni,hogy a roseamnál és a pulcramnál is akármikor beteszem az itatót,azonnal be is ássák.Gondoltam magas nekik a pára, az itatón kívül nem is nedvesítek és még így is telepakolják tőzeggel.Szerintetek mi lehet a gond? Zavart

Az lehet a gond,hogy ők alapból szeretnek pakolni! Kacsint?
Roli
Látogató

Elküldve: 2008 Dec. 09. Kedd., 22:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az itatóval kapcsolatban szeretnék kérdezni,hogy a roseamnál és a pulcramnál is akármikor beteszem az itatót,azonnal be is ássák.Gondoltam magas nekik a pára, az itatón kívül nem is nedvesítek és még így is telepakolják tőzeggel.Szerintetek mi lehet a gond? Zavart
Vissza az elejére
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Dec. 09. Kedd., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm az infót, én azért eltávolítottam az itatót Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 09. Kedd., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

Valószínűleg ugróvillások (Collembola), teljesen ártalmatlanok a pókodra nézve (sőt! inkább hasznosak, de sokan nem szeretik, ha albérlők vannak a terráriumban), szerves törmelékkel táplálkoznak (pl. kajamaradék). »—› Wikipedia ‹—«

Vissza az elejére
Profil üzenet website
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Dec. 09. Kedd., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Tudja valaki mi ez? levedlett a T. apom és ezzel egyidőben ( de gondolom nem ezért Mosoly) megjelentek az itatós kupakban valami milliméternél is kisebb ugráló-úszó valamik...egy csomóban vannak és szétugrálnak majd megint egycsomóba gyűlnek....fehérnek néznek ki, de a milliméternél is kesebbek, úgyhogy lehet tévedek a színt illetően...mi lehet ez és mitől lehet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Nem kritizálásnak szántam, sajnálom, ha annak tűnt. Szomor? Gyuszi eddigi postjaiból nekem az jött le, hogy viszonylag új a madárpók hobbiban + elég ijfú is még, ezért feltételeztem, hogy nem rendelkezik túl sok taxonómiai ismerettel, és ezért javasoltam, hogy inkább csak tisztítsa rendszeresen az itatót - amint az T-boy is tanácsolta -, nehogy a végén valami olyan fajt hajítson a terráriumba, amiből aztán inkább kára származhat, mint haszna. Mégegyszer bocs, ha megbántottalak, nem a leminősítés volt a célom.

Ok,így már érthető. Akkor én néztem félre. Nincs harag:Mosoly.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

Nem kritizálásnak szántam, sajnálom, ha annak tűnt. Szomor? Gyuszi eddigi postjaiból nekem az jött le, hogy viszonylag új a madárpók hobbiban + elég ijfú is még, ezért feltételeztem, hogy nem rendelkezik túl sok taxonómiai ismerettel, és ezért javasoltam, hogy inkább csak tisztítsa rendszeresen az itatót - amint az T-boy is tanácsolta -, nehogy a végén valami olyan fajt hajítson a terráriumba, amiből aztán inkább kára származhat, mint haszna. Mégegyszer bocs, ha megbántottalak, nem a leminősítés volt a célom.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Szerintem olvasd el KoKon esetét a terráriumba helyezett nem-madárpókkal, és inkább tisztítsd szorgalmasan az itatót. Mosoly

Ok csak hogy tisztán láss. Kokon egy a madárpókjával közel azonos méretű csupaszpókal akarta etetni az állatát. Erről nem árt tudni hogy a testének többszörösére kilőtt ragacsos váladékal vadászik,ezt is lőtte rá szerencsétlen madárpók lábára. De,mi közé ennek ahoz amit én írtam? Semmi! Nem ugyanaz hogy egy teszem azt 16cm metallica terkojába él egy 5mm Steatoda sp,mint a fenti eset! Egy barna tücsi sokkal nagyobb rágóval rendelkezik mint a hazai Steatoda fajok. Abszolút tudomást se vesznek egymásról. Tehát konklúzió: ha kritizálod mások posztjait először néz utána a dolgoknak + nem árt egy kis olvasás értelmezést is felszedni. Mert ha csak annyi ragadt meg a két postból benned hogy pók ez is az is akkor para van.
Sorry az off ért.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 11:14    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Pit"]Ez az albérlők topikba is tartozik.

igazad van bocsi! Zavart
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

Ez az albérlők topikba is tartozik.

LGM01 a tegnap megjelent A. metallica írásában is beszámol a törpepókos megoldásról.

http://arachnida.loginform.hu/theraphosidae/?faj=a.metallica

Még nem próbáltam, de tetszik.

Én álskorpikat használok erre a célra.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

Így van,ne játsz a pókoddal,bár az én albómnál lakik egy a törpepókok közül,nem olyan veszélyes,kicsike nagyon,és ő magától költözött be,hozzátenném még hogy 30x35x30-as terkóban vannak "együtt"!! nincs is tőzeglegyem-atkám-ugróvillásom,persze az albo már adult példány!!!!!
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 10:51    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem olvasd el KoKon esetét a terráriumba helyezett nem-madárpókkal, és inkább tisztítsd szorgalmasan az itatót. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

LGM01 írta:
T-boy írta:
killergyuszi írta:
Nekem néha ha nem cserélem ki bizonyos idő után a vizet megjelennek apró soklábú víztetején úszó apró izék a színük fehér-barna keverés de nem világosbarna...
Mit tegyek, mit ne?? Zavart
Ártalmasak ezek a pókra?????

Szia! Ha jól tudom ezek olyan atka szerű lények. De lehet tévedek egy nagyot! Egyébként nem ártalmas mivel a pók ilyan vízből nem iszk! Cseréld naponta a vizet, fertőtlenítsd az iatatót és mosd le mindig!!! Ha eltűnnek ezzek az "izék" akkor elég már 2 naponta és etetés után kimosnod, heti 1 fertőtlenítéssel.

Hy! Nem atka,nem is a rokona. Ugrovillás. Nem árt a póknak,pl a Cyriocosmusok bébieinek evettésére is őket használják a tenyésztők. A pók simán iszik abból a vízből bár az tény hogy nem túl esztétikus látvány,de ezért kár bolygatni a terkot. Engedj be (ha elég nagy állatod van) egy törpepókot a terkoba,az majd rendezi őket;-).

Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Ez jó törpepókot mi?! ?rd?g Nevet? Kacsint?
killergyuszi
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Köszi!!! Nagyon boldog
Ezt a törpepókot lehet fogni, vagy venni kell!!
Ha majd nagyok lesznek tuti raknék be nekik Mosoly
ezek nem veszéjesek mármint a pici pókok??
Mégis mekkorák??
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 08:52    Hozzászólás témája: idéz

LGM01 írta:

Hy! Nem atka,nem is a rokona. Ugrovillás. Nem árt a póknak,pl a Cyriocosmusok bébieinek evettésére is őket használják a tenyésztők. A pók simán iszik abból a vízből bár az tény hogy nem túl esztétikus látvány,de ezért kár bolygatni a terkot. Engedj be (ha elég nagy állatod van) egy törpepókot a terkoba,az majd rendezi őket;-).

Sziasztok! Tévedtem. Viszont ha nálam megjelennek akkor a pókok nem isznak a vízből!! Legtöbbször a schroederinél és az albónál láttam, kimosás mikrózás és sűrű vízcsere melllett eltűntek. Rég láttam már őket, de nem is akarom egy darabig.
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

T-boy írta:
killergyuszi írta:
Nekem néha ha nem cserélem ki bizonyos idő után a vizet megjelennek apró soklábú víztetején úszó apró izék a színük fehér-barna keverés de nem világosbarna...

Szia! Ha jól tudom ezek olyan atka szerű lények. De lehet tévedek egy nagyot! Egyébként nem ártalmas mivel a pók ilyan vízből nem iszk! Cseréld naponta a vizet, fertőtlenítsd az iatatót és mosd le mindig!!! Ha eltűnnek ezzek az "izék" akkor elég már 2 naponta és etetés után kimosnod, heti 1 fertőtlenítéssel.

Tag

Elküldve: 2008 Jún. 18. Szer., 07:40    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ!!!!!
nekem is udítős kupak mert kicsik még
Ez alatt a fertőtlenítés alatt mit értesz!!!
Vissza az elejére
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 17. Kedd., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

killergyuszi írta:

Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 17. Kedd., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Nekem régebben ilyen cuccok üdítőskupak-itatóban jelentek meg néha, nagy műanyagban még soha. De miután nagyon alaposan kiöblítettem/elmostam, eltűntek örökre. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
killergyuszi
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 17. Kedd., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

oksa köszi a váéaszokat Nagyon boldog
Én kb 2-3naponta de volt amikor 4-5nap és megjelentek... Sokkolt
azóta max 2nap Mosoly
Vissza az elejére
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 17. Kedd., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

És mindig öblítsd le az itatót, mosd le az esetleges aljzat-, kaja- és ürülékdarabokat róla. Milyen sűrűn szoktál vizet cserélni?
Vissza az elejére
Profil üzenet website
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 17. Kedd., 19:21    Hozzászólás témája: idéz

killergyuszi írta:

nem tom mik azok, de cseréld sűrűbben a vízet!!! Felki?lt ha nem is ártalmas, de tutira nem hasznos! Kacsint? Felki?lt
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu